I J. Koopmans Goud voor Sociaal rechercheur onderzoekt 16 gevallen Houtplan Coenecoop Den Boer Nederlands kampioen Jeugdschaak- tournooi WSV Bridgen in Waddinxveen Zilver voor B.F. Frieling van GMF BV Orgelconcert in Brugkerk Tijdrit van schaatsclub 1 u Kaarten Unicef Schrijver Koos Meinderts in Zevenhuizen Marathon Gouwebad I Sterk tournooi boulers I Bijstandswet Bijzondere Bijstand Pagina 13 L 4 WADDINXVEEN - De gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau kreeg Waddinxvener J. Koopmans vrijdagmiddag in res taurant Bibelot aan de Limaweg uitgereikt door burgemeester C.M. van der Linden. Controle Koninklijk goud voorJ. Koopmans in Bibelot uit handen van burgemeester C.M. van der Linden. Rechtsme- d< I,. Unicef-wenskaarten. Organist Vincent de Vries. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 5 oktober om acht uur bespeelt Vincent de Vries het orgel van de Brugkerk te Waddinxveen. Als jongen van 10 jaar oud werd hij toegelaten op het Koninklijk Conser vatorium te Den Haag. Daar was zijn hoofdvak piano en als 14-jarige nam hij ook het orgel erbij Vincent gaf al series concerten op de grootste orgels van het land, zoals de Laurenskerk te Rotterdam, de Grote Kerk te Amsterdam en de Bavo in Haarlem. Vincent de Vries heeft een aantrekke lijk programma samengesteld begin nend met Ps. 98 van F. Asma en aan sluitend samenzang. Vervolgens een choral plus Prei, en Fug. van J.S. Bach, een Fluitconcert van J.H. Knecht, de Scherzo uit Sonate 8 van A. Guilmant. de Toccata uit Symphonic 5 van C.M. Widor en tot slot Ps. 42 met samen zang. -- Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 2 oktober 1991 WADDINXVEEN - De Waddinx- veense schaatsvereniging De Gouwe Streek heeft een tijdrit voor 15 racefiet- sers gehouden. De rit had een lengte van 20 kilometer en werd gereden op het bedrijvenpark Coenecoop te Wad dinxveen. De weersgesteldheid was goed. Er werd zeer snel door de rijders ge fietst en de tijden stonden er ook naar. Wim Bunnik werd met zijn uitstekende tijd van 29.32 minuten winnaar. Tweede werd Hans Monster (31.32 mi nuten) en derde Marco de Knikker (33.05 minuten). Naast deze drie snelste heren werd ook Sandra Visser in de bloementjes gezet, omdat zij de snelste vrouw was met een tijd van 35.05 minuten. Daar iedereen deze dag zeer geslaagd vond, zullen er meerdere ritten georga niseerd worden en bij voldoende deel nemers zelfs ook een ploegentijdrit. Ter afsluiting van dit seizoen werd za terdag 21 september naar Limburg ge gaan om daar 100 km te fietsen. i op bijstand WADDINXVEEN - In Waddinxveen loopt een aantal gevallen van bij zondere controle op het toekennen van uitkeringen, zo hebben B. en W. in de toelichting op de gemeentebegroting aan de gemeenteraad meege- jdeeld. Waddinxveen (1). Nadat aanvankelijk het aantal opge loste gevallen sterk achter bleef - 3 in 1990 - bij de oorspronkelijk gemaakte schatting, verwachten B. en W. - mede dank zij het operationeel worden van het frauderegistratiesysteem - voor 1991 en 1992 een toename. De resulta ten laten zich hier overigens niet geheel in geldbedragen uitdrukken, omdat de waarde van de preventieve werking moeilijk is in te schatten. De heer Koopmans ontving de konink lijke onderscheiding ter gelegenheid van het feit dat hij op 1 oktober, ge bruikmakend van de mogelijkheid ver vroegd uit te treden, de dienst van de NV Bank voor Nederlandsche Ge meenten heeft verlaten. Op 1 juli 1949 trad de heer Koopmans, na het behalen van het Mulo-B-diplo- ma, in dienst bij het bankierskantoor R. Mees Zonen te ’s-Gravenhage. Tot 1 juli 1951 werkte hij daar als admi nistratief medewerker op de afdeling Effectenregistratie Joodse Vermogens. Van 3 juli 1951 tot 3 oktober 1957 was de heer Koopmans beroepsmilitair bij de Koninklijke Luchtmacht. Aan de kantoorsdienstschool te Nijmegen heeft hij de opleiding tot schrijver ge volgd. Deze opleiding heeft hij op 3 ja nuari 1952 met goed gevolg afgerond. Na een korte detachering bij de Ge neeskundige Dienst te Soesterberg is hij als korporaal-schrijver geplaatst bij het Bureau Overplaatsingen van het Commando Luchtmachtstaf te Scheve- ningen. Van 26 januari 1954 tot en met 15 april 1954 heeft hij met gunstig resul taat de opleiding aan het eerste COAK (kaderschool) gevolgd. Hierna volgde met ingang van 14 juli 1954 zijn aanstelling tot sergeant-fou- rier/plaatsvervangend compagniead- ministratie bij het Bureau Buitenland in de Alexanderkazerne te ’s-Graven hage. Op 18 december 1957 trad de heer Koopmans (als medewerker op de af deling leningen u/g en Kredieten) in dienst van de NV Bank voor Neder landsche Gemeenten. Door avondstu die behaalde hij het Praktijkdiploma Boekhouden en het Diploma Moderne Bedrijfsadministratie. Op 1 mei 1968 is hij vervolgens op de afdeling Hoofdboekhouding geplaatst. Van oktober 1970 tot en met februari 1971 volgde hij een aantal programme- ringsopleidingen. In de twee jaar daar aanvolgend is hij als programmeur be trokken geweest bij het automatise- WADDINXVEEN - Tijdens de, dit jaar alweer voor de tiende keer gehou den, Open Nederlandse Kampioen schappen 'Masters’ zwemmen, is Hans tien Boer, veteranen zwemmer van De pouwe op twee onderdelen nationaal kampioen geworden. Het Masters-zwemmen krijgt, zeker de laatste jaren, steeds meer internatio nale belangstelling, iets wat zeker dit jaar goed te merken was aan het aantal buitenlandse deelnemers. Aan dit kampioenschap werd deelgenomen door een aantal Russische, Finse, Pool- se, Italiaanse, Engelse en Spaanse deelnemers. In totaal telde het kam pioenschap ruim 250 deelnemers die 700 starts maaken. Hans den Boer, die uitkwam in de klasse 60-64 jaar, vond op zijn weg ge duchte tegenstand, maar wist op de 100m schoolslag ondanks een voor hem persoonlijk wat tegenvallende tijd, in 1.33.0 als eerste aan te tikken. ”Ik moest weer even wennen aan de op bouw van m’n race”, was het commen taar van de Gouwe-master die het ge hele zomerseizoen bij de langebaan (wedstrijden te vinden was. Ook op de (sprintafstand de 50m liet Hans er geen twijfel over bestaan. In 0.40.6, een 'evenaring van zijn Nederlands record, (zwom hij naar het goud. ■Op de 50m vrije slag ging deze plaats aan hem voorbij, daar vond hij zijn (oude rivaal en recordhouder op dit nummer, Karei Smits tegenover zich. Hans leverde moedig tegenstand maar ‘•moest toezien hoe zijn rivaal hem voor ging en 0.29.6 eerste werd. Den Boer zou met 0.32.0 op de tweede plaats ein digen. De tweede master van de Gouwe Nic ■Geers (53) trof het dit kampioenschap wat minder gelukkig. Op de 100m vrije ('slag zou hij weliswaar in 1.04.8 hoog (geklasseerd worden maar helaas be- jsliste de jury dat er tijdens de tweede, ^valse, start reglementaire fouten waren igemaakt en werd hij gediskwalificeerd. K)p de 50m vlinderslag vond Nic een ’flinke tegenstander op zijn weg. Jan iJiskoot, voormalig nationaal en inter- (nationaal kampioen, die vroeger als teerste Europeese zwemmer op de öOOm vlinderslag onder de magische sgrens van 1 min. zwom. |De vorm van deze international was |nog dermate goed dat hij Nic met zijn (tijd van 0.32.0 naar de tweede plaats werwees. ^Tenslotte leverde Nic op de 100m wis selslag strijd met Jan Eichoorn en kon ma een goede race als eerste Nederlan der aan de finish komen in 1.20.0. fNa afloop mocht Nic Geers de Speedo ►beker in ontvangst nemen voor zijn teerste plaats in het langebaan kam pioenschap 1991 in de klasse 50-plus, (wat de afgelopen zomer op diverse lo- (katies in Nederland gezwommen is. De volgende opdrachten aan de sociaal rechercheur zijn momenteel in onder hoek: het vermoeden van fraude in ver band met het verzwijgen van inkom sten (8), in verband met het verzwijgen van partnerschap (5), in verband met onjuiste gegevensverstrekking (2), in verband met het niet verblijven in De Herinrichting Algemene Bijstands wet, die op 1 januari 1993 zal worden doorgevoerd, brengt een groot aantal belangrijke veranderingen ten opzichte van de huidige regelgeving met zich mee. Omdat het onder deze hoofdfunctie be schreven beleidsterrein daardoor in de komende jaren drastische wijzigingen zal ondergaan, schenken B. en W. daar in beleidstoelichting extra aandacht aan. Zo zal de Rijkgroepregeling werkloze werknemers (RWW) als afzonderlijke regeling verdwijnen en zal ook het Bij standsbesluit landelijke normering (BLN) komen te vervallen. De bepa lingen van de RWW en het BLN zullen in de herziene ABW zelf worden opge nomen,. Hoofdlijn van de wijziging is een terugtreding van de wetgever en de rijksoverheid en een opwaardering van de rol en de verantwoordelijkheid van de gemeenten. Centraal thema is bij dat alles de bevor dering van de strukturele zelfredzaam heid, met daarbinnen veel aandacht voor de bevordering van de arbeidsin schakeling van bijstandsgerechtigden. Het begrip ’’passende arbeid” is daar toe op de helling gezet en de mogelijk heden om met behoud van uitkering deel te nemen aan scholing en opleidin gen worden vergroot. WADDINXVEEN - Zaterdag 12 okto ber houdt de Waddinxveense Schaak vereniging WSV haar twaalfde jeugd- schaaktournooi. Alle jeugdschakers en -schaaksters, zowel club- als huisscha- kers, zijn die dag van harte welkom in het Anne Frankcentrum te Waddinx veen, waar het tournooi wordt gehou den. De waarschijnlijk honderd deelnemers zullen worden ingedeeld in groepen van 6 en wel naar leeftijd en speelsterk- te. De maximum leeftijd om mee te kunnen doen is 18 jaar. Het inschrijf geld bedraagt ƒ5,- per persoon en dient bij aanvang van het tournooi te worden betaald. De partijen duren maximaal 1 uur (dus een half uur per speler). Iedere deelne mer speelt dus 5 partijen. De eerste ronde wordt gespeeld van 9.30-10.30 uur, de tweede van 10.45-11.45 uur, de derde van 13.00-14.00 uur, de vierde van 14.00-15.00 en de vijfde en laatste ronde van 15.00-16.00 uur. Na de laatste ronde volgt de prijsuitrei king. Voor elke groep zijn twee aan trekkelijke prijzen beschikbaar. De in schrijving sluit uiterlijk woensdag 9 ok tober 1991. Bij inschrijving graag naam, leeftijd en speelsterkte vermel den. Het Anne Frank-centrum, Jan van Bij- nenpad 1 te Waddinxveen (tel. 01828- 15555) is gemakkelijk te bereiken. Het ligt 5 minuten lopen van het NS-station Waddinxveen en 5 minuten van de bus halte richting Leiden en Gouda. Opgave voor deelname richten aan: W. v.d. Hoek, Korenstraat 19, Zevenhui zen (tel. 01802-2260) of G.L. Toren beek, J. v. Effenlaan 86, Waddinxveen (tel. 01828-19006). Gouda-Westl was zijn dochted lid. Via haar is hij in deze functie te-, recht gekomen. Verder organiseert de heer Frieling nd al weer zo'n jaar, vanuit zijn bestuurs-( functie bij de KNVB, afdeling Gouda) de jeugdkampen voor de Goudse voetJ balverenigingen. Uit het feit dat hij ook- zelf als begeleider meegaat op deze; kampen en hier zelfs zijn snipperdageri aan opoffert, blijkt wel dat hij dit metj veel plezier doet en de voetballerij een, warm hart toedraagt. WADDINXVEEN - Ook in Waddinx veen zal aandacht worden geschonken aan het 45-jarig bestaan van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Na ties. Speciale belangstelling verdient de verkoop van wenskaarten en geschen ken. 1991 is het jubileumjaar van Unicef. Dit jaar komt Unicef met een unieke collectie wenskaarten op de markt waardoor weer miljoenen kinderen over de hele wereld hoop hebben op een betere toekomst. Unicef werkt sinds 1946 aan de verbe tering van de levensomstandigheden van kinderen. Unicef legt waterputten aan voor schoon water, bouwt scholen, levert medicijnen en voedselgewassen en voert immunisatiecampagnes uit. Mede dankzij de wenskaartenverkoop kan Unicef de projecten financieren. Uniek is het feit dat dit jaar de be staande collectie is aangevuld met arti kelen die in de ontwikkelingslanden zelf geproduceerd worden. De Nepa lese wenskaarten (handwerk) uit de nieuwe brochure en de Unicef kinder stoel (verkoop door De Beijenkorf) zijn hier voorbeelden van. Niet alleen de netto opbrengst is ten bate van pro jecten in de derde wereld, maar ook de inkoop komt ten goede aan de desbe treffende landen. Eén van de manieren om de projecten te financieren is de verkoop van Uni cef-wenskaarten en geschenken. Vorig jaar steeg in Nederland de omzet uit de verkoop met 16% tot een totaal van 14,5 miljoen. Van deze opbrengst ging in 1990 52% 7,5 miljoen) naar hulpprojecten in de derde wereld. Ne derland neemt met de verkoop per in woner een vooraanstaande plaats in, in vergelijking met de overige Westeuro- pese Nationale Comités. Vanaf half september zullen de artike len op ca. 1.400 verkooppunten in het hele land verkrijgbaar zijn. Meer infor matie over de bestelwijze e.d. is op te vragen bij het landelijk Unicef-kantoor in Den Haag. tel. 070-3339300, klan tenservice. WADDINXVEEN - Op het bedrijven park Coenecoop heeft zich gevestigd de vennootschap onder firma Hout plan. Houtplan, dat wordt geleid door directeur P.J. Prinsenberg, is gespecia liseerd in prefab bergingen, garages, tuinafscheidingen en andere houtpro- jecten, volgens het houtstapelbouwsys- teem. Een al jaren beproefd bouwsys teem, waarmee op elke lokatie ge bouwd kan worden. Het stapelbouw- systeem werkt gemakkelijk, spijker- loos, snel en efficiënt, dus ook sterk kostenbesparend. En omdat het oog ook wat wil, hout is natuurlijk, hout leeft en daarom zijn deze produkten een aanwinst voor elke woonomgeving. De produkten worden op de meest moderne machines gefa briceerd en behandeld door mensen die hun vak uitstekend verstaan. Het resultaat is een eindprodukt dat staat als een huis. De standaard hout- dikte is 28 mm, maar andere houtdik- ten zijn ook mogelijk. Houtplan richt zich vooral op de wat grotere nieuw bouw en renovatieprojecten. Architec ten, aannemers, overheid en particu liere beleggers behoren tot de doel groep. capten, de verhoging van de eigen bij drage en de wijziging van de inkomens grens bij rechtsbijstand. Mede gelet op het jaarlijks fluctueren van de uitga ven, overwegen B. en W. de raad voor te stellen om binnen de begroting een reservevoorziening ten behoeve van de bijzondere bijstand op te gaan nemen. Per gemeente zal moeten worden gere geld hoe de bijzondere bijstand wordt vastgesteld (verstrekkingen en nor men). Het college zal een standpunt in nemen ten aanzien van de berekenings- methodiek voor het vaststellen van de hoogte van bijzondere bijstand als mede richtlijnen ten aanzien van even tuele aflossingsbedragen en termijnen waarbinnen een verleend bijstandsbe- drag dient te zijn terugbetaald. Ge meenten mogen voortaan zelf bepalen welk percentage van de draagkracht meetelt voor het berekenen van dit be drag. ZEVENHUIZEN - Ook de biblio theek in Zevenhuizen haakt in op de Kinderboekenweek 1991, die vandaag (woensdag 2 oktober) is begonnen. Er is een heel programma opgezet met be zoeken van kleuters, voorlezen en de aanwezigheid van schrijver en popzan ger Koos Meinderts op vrijdag 4 okto ber van 10.00-15.00 uur. Dit jaar staat de Kinderboekenweek in het teken van huizen. Het thema is Huizen in Boeken. Het is opvallend in hoeveel boeken een huis of een bijzon dere woning een rol speelt, altijd is er wel een woning op de achtergrond aan wezig. In kinderboeken vind je vaak avonturenverhalen rond zelfgebouwde hutten, grotten, verborgen of verlaten kastelen, geheime eilanden enzovoort, maar ook de gewone straat of flat speelt vaak een grote rol. Een zeer goedgeko zen thema voor de kinderboekenweek 1991 dus! De activiteiten van de bibliotheek Ze venhuizen zijn dit jaar vooral gericht op het thema huizen/wonen, en in nauwe samenwerking met de scholen zijn een groot aantal klassebezoeken gepland. Speciaal voor groep 7 een bij zonder klassebezoek: De bekende jeugdboekenschrijver en pop-zanger Koos Meinderts brengt een bezoek aan de bibliotheek met een uur durend pro gramma, en alle groepen 7 van de drie Zevenhuizense basisscholen zijn daar bij uitgenodigd. Koos Meinderts zal vertellen over zijn boeken, over het beroep schrijver, en natuurlijk stilstaan bij het huizenthe ma. Speciaal voor deze kinderboeken week zal hij een nieuw verhaal voorle zen (een primeur voor groep 7). Koos Meinderts schreef De club van le lijke kinderen. Hallo Nachtvlinder, Spin in de morgen, Mooi meegeno men, Het raadsel van de rode draad. Heel bekend werd hij in de popgroep Het Klein Orkest, waarin hij samen met Harrie Jekkers het beroemde num mer Over de Muur” schreef en zong. Gedurende de hele kinderboekenweek zullen alle bekroonde kinderboeken tentoongesteld worden (de Gouden Griffel ging dit jaar naar de bijzondere gedichtenbundel ”Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is”) in de hal van de bibliotheek. Die be kroonde boeken mogen tijdens de kin derboekenweek niet geleend worden, maar kunnen wel gereserveerd worden voor na 12 oktober. Tijdens de Kinderboekenweek zullen diverse materialen gratis uitgedeeld worden aan jeugdige bibliotheekbe zoekers, zolang de voorraad strekt! Ook op school zijn al kleurplaten en bouwplaten uitgedeeld, die ingekleurd en geplakt hopelijk de bibliotheek zul len gaan opfleuren. WADDINXVEEN - In de nacht van vrijdag 4 op zaterdag 5 oktober houdt de Waddinxveense Reddingsbrigade een nachtmarathon in het Gouwebad De Sniep. Het is de bedoeling dat het startschot ’s avonds om 8 uur wordt gegeven waarna; er een kwartier lang een zwemmer vanl één ploeg zoveel mogelijk meters zwemt. Het aantal meters dat de hele ploeg zwemt wordt opgeteld en degene die’ het meeste meters gezwommen heeft, die ploeg is de winnaar. Dit festijn duurt tot 's ochtends 6 uur. Het zwembad is de hele nacht open dus een ieder die belangstelling heeft is welkom om te komen kijken en de zwemmers aan te moedigen. WADDINXVEEN/GOUDA - De Goudse werknemer B.F. Frieling van de in Waddinxveen op Coenecoop ge vestigde Goudsche Machinefabriek GMF BV heeft donderdagmiddag in het bedrijfsrestaurant uit handen van burgemeester C.M. van der Linden de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt ge kregen. De heer Frieling kreeg de koninklijke onderscheiding ter gelegenheid van het feit dat hij veertig jaar verbonden is aan de Goudsche Machinefabriek BV (GMF). Toen de heer Frieling op 20 augustus 1951 in dienst trad bij de GMF had hij, zoals veel jongens in die tijd, i na de lagere school de Ambachtsschool gevolgd. De eerste twee jaren bij de GMF heeft de heer Frieling als medewerker achter de schaafbank gestaan. Om de beno digde theoretische kennis op te doen,) heeft hij de ’’Avondschool” gevolgd. De Avondschool was toentertijd een begrip. Het onderwijs van de Avond school sloot aan op de Ambachtsschool en vormde de theoretische onderbouw. In 1953 heeft hij het diploma Avond school behaald. Hierna kwam de heer Frieling achter de draaibank. In het be drijf had hij de benodigde kennis en vaardigheden als draaier opgedaan. De opleiding in het bedrijf zelf heeft hij in 1956 afgerond met het toenmalige Be- metel-diploma. Met zijn grote vakmanschap kon hij achter de draaibank steeds andere werkstukken maken van alsmaar ver schillende grootten. Op dit moment is de heer Frieling verantwoordelijk voor het draaien van allerlei onderdelen van machines. Dit is een zeer nauwkeurig werk. Het is heel belangrijk dat zit zorgvuldig wordt uitgevoerd. Naast zijn dagelijkse werkzaamheden is de heer Frieling zeer actief geweest in* het voetbalgebeuren. Vanaf zijn 17e} jaar voetbalde hij zelf. Hoogtepunt in? zijn voetbalcarrière was het winnen var» de districtsbeker in 1964. Op dat mo ment was hij aanvoerder van het team. Vanaf 1961 was hij actief als jeugdlei der, wedstrijdsecretaris en jeugdtrai ner. De jeugdelftallen worden getraind in, de avonduren en op de woensdagmidJ dag. Om deze woensdagmiddag vrij te krijgen van het werk bij de GMF, moest er door hem worden overgeJ werkt. Het vrijwilligerswerk voor de Goudse voetbalclub Donk heeft hij in eerste instantie 25 jaar gedaan. Toen vond hij het tijd om afscheid te nemen. I Sinds twee jaar os hij echter toch weer* als leider van het voetbalelftal Donk 3> en lid van de jeugdcommissie. Om het voetballen af te leren heeft de heeij Frieling van 1980-1987 in het zaalvoet-5 balteam bij Moons Vastgoed gespeeld.* Dit team bestond uit onder andere eerra aantal senioren afkomstig van Donk* Een blessure heeft hier in 1987 een ein< aan gemaakt. Vanaf 1987 is de heer Frieling tweede penningmeester in het bestuur van de majorettenvereniging Van deze vereniging ringsproces bij de bank. Op 1 januari 1973 is de heer Koopmans benoemd tot chef van de afdeling Hoofdboekhouding. Deze functie heeft hij vervuld tot 1 september 1987. Met ingang van die datum is hij be noemd tot chef van de afdeling Speciale projekten. In deze functie was hij verantwoorde lijk voor het testen van nieuwe automa tiseringssystemen, het converteren en het integreren van deze systemen met bestaande en te ontwikkelen andere systemen. De NV Bank voor Nederlandsche Ge meenten is een gespecialiseerde bank instelling voor overheden en daaraan gelieerde of verwante instellingen en bedrijven in de nuts-, volkshuisves- tings-, gezondheids- en recreatiesector. Naast kredietverlening in velerlei vorm verzorgt de BNG andere diensten op fi nancieel terrein waaronder betalings verkeer voor klanten en elektronisch bankieren. Naast zijn dagelijkse werkzaamheden bij de bank heeft de heer Koopmans di verse functies verricht op andere terrei nen. Van 1978 tot 1991 was hij kaderlid en lid van de Unie BLHP. Van 1983 tot 1991 vertegenwoordigde hij het lande lijk bedrijfsgroepbestuur banken in de bestuursraad van de Unie. In verband met zijn plannen om in 1991 vervroegd uit te treden heeft de heer Koopmans vorig jaar zijn bestuurs functie bij de Unie beëindigd. Bij zijn afscheid is hem de erepenning toege kend. De Unie BLHP verleent de erepenning aan leden die zich gedurende een lange tijd verdienstelijk hebben gemaakt voor de Unie. In zijn vrije tijd is de heer Koopmans een enthousiast bridger. Vanaf 1975 is hij penningmeester van de bridgekring ”Ons Genoegen” te Gouda. rouw Koopmans. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Maandagavond 30 september is Plonie Hoedemaker in de Ontmoetingskerk aan de Groens- voorde in Waddinxveen gestart met een beginnerscursus bridgen, een uit dagende sport die altijd, overal en met iedereen gespeeld kan worden. Het is volgens Plonie Hoedemaker (tel. 01828-10909) een sport die de basis legt voor sociale contacten, de geest prik kelt en die ook ontspannend is. Nederland kent al meer dan 80.000 bridgers die zijn aangesloten bij de Ne derlandse Bridge Bond. De Waddinx- veners kunnen daar ook bij gaan ho ren. In meer dan 200 plaatsen in ons land starten deze maanden, onder aus piciën van de Nederlandse Bridge Bond, beginnerscursussen in dit boeiende spel. Na niet meer dan drie maanden tijd heeft men voldoende kennis van de ba sistechnieken opgebouwd om "ja” te kunnen zeggen als men gevraagd wordt een avondje te komen bridgen. Dankzij dit unieke initiatief kan ieder een nu gemakkelijker dan ooit en ook in Waddinxveen de eerste schreden in de fantastische wereld van dit kaartspel zetten. Per 1 augustus 1991 is, vooruitlopend op de invoering van de nieuwe ABW, de bijzondere bijstandsverlening reeds gedecentraliseerd waardoor de ge meente hiervoor - ook in financieel op zicht - verantwoordelijk is. Vanzelf sprekend op de invoering van de wet Decentralisatie van bijzondere bij stand was reeds de tijdelijke bijdrage regeling intensivering bijzondere bij stand ingevoerd, waarbij extra midde len beschikbaar werden gesteld. Gemeenten moeten de bijzondere bij stand uit eigen, via het Gemeentefonds aangevulde, middelen betalen. Van wege de decentralisatie en de daarmee gespaard gaande intensivering van de bijzondere bijstand, wordt een bedrag van 300 miljoen op jaarbasis aan het gemeentefonds toegevoegd. De verdeling vindt plaats door verho ging van de bedragen per woonruimte. Voor Waddinxveen gaat het om een bedrag op jaarbasis van 244.000,-. In het wensen- en middelenpakket heb ben B. en W. de raming voor 1992 aan gepast. De decentralisatie bijzondere bijstand legt financiële risico’s bij gemeenten, omdat zij in feite worden belast met de uitvoering van een zogenoemde open eind regeling, dat wil zeggen dat er wei nig mogelijkheden tot beheersing van de kosten zijn omdat voor noodzake lijke bestaanskosten immers bijstand moet worden verleend. De algemene verwachting is dat het be roep op de bijzondere bijstand in snel treinvaart zal stijgen. Die toename wordt mede veroorzaakt door de wijzi gingen in de zogenaamde voorliggende voorzieningen, zoals de wijziging van de regeling woonaanpassing gehandi- 3VADD1NXVEEN - Welgeteld 48 tquipes deden zondag mee aan het lerfsttournooi van de jeu de boulesver- miging Waddinxveen. De deelnemers cwamen uit Zuid-Holland, Noord- lolland en Utrecht. Je Waddinxveners slaagden er niet in j>m hun eigen tournooi te winnen. Al- een clubkampioen Betsy Stuut en de aude rot Willem Hendriks bleven met fcen vijfde plaats in de A-poule goed in 'de buurt van de sterkere spelers uit de jregio. De winnaars waren dan ook be kende namen in de jeu de bouleswe- reld. ^Winnaars in de A-poule waren L. en A. ■Roos uit Rhoon. tweede werden G. en 'R. Starrenburg en derde M. Napen W. punthernohr uit Den Haag. toe B-poule werd gewonnen door G. Bakker en J. Kloosterman uit Leiden. ^Tweede werden B. v.d. Broek en N. de JVcver uit Alphen a.d. Rijn. Een (knappe derde plaats was voor Neel en fitter van Oosten uit Waddinxveen. üe C-poule werd gewonnen door T. Rademaker uit Hazerswoude en B. van Delft uit Leiden. De tweede en derde plaats waren weer voor de Waddinxve ners. respectievelijk Kees en Nel de Lange en Wouter de Lange en Rob van Dijken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13