Opknappen riolering Victorwijk Voedings- weekeinde Waddinxveen duurder I 'Woningvoorraad 1994 overeenkomstig afspraken Activiteiten- Reeuwijk Alliance- ZVH-dames van start dag Oudheid kamer in Goede start Excelsior 1 Verbetering van huizen avond op 8 oktober Echtparen- tournooi Be Fair Matige vangst Sjoelen Schrijven Amnesty Onderlinge Excelsior n-w 1 il I heksenwaag WIE? DRUKKERIJ VAN DERVLIST WIE? WIJ! Milieudienst Volkshuisvesting Reiniging Kaderplan Hinderwet I Wie heeft er trouwplannen of wordt er moeder? WIJNIET! Maar we hebben wel een uitgebreide collectie ter inzage Wie denkt er nu al aan Kerst- en Nieuwjaarskaarten? Want de nieuwe collectie ligt reeds ter inzage. U kunt de boeken bij ons ophalen, rustig thuis uw keus maken en de volgende dag terugbrengen. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 2 oktober 1991 Pagina 19 Er komen zo’n 250 REEUWIJK - In de Oudheidkamer Reeuwijk aan de Oudweg 3 wordt za terdag 5 oktober van 10.00-17.00 uur een speciale activiteitendag gehouden. Deze tentoonstelling zal elke zaterdag in de mand oktober van 14.00 tot 17.00 uur te zien zijn. Julianastraat 12 - Waddinxveen Telefoon 01828-13300 Maar er is die dag meer te zien en te be leven. Vanaf 10 uur ’s morgens wordt er buiten paling gerookt op de oude ambachtelijke manier en warm uit het rookvat is die paling tegen een rede lijke prijs te koop. Dit werkpakket kan op deze wijze ont staan doordat Corma Ruijgrok en Frea Plantinga hun energie zijn gaan bunde len. Hun eigen bewustwording hierin heeft hen zo enthousiast gemaakt, dat ze dit graag met anderen willen delen. Daarbij is niet alleen gedacht aan een weekend als deze, maar ook aan een vastenweek in het voorjaar van 1992, die op dezelfdffleest geschoeid zal zijn. WADDINXVEEN - De Waddinxveense natuurgeneeskundige psycho therapeute Frea Plantinga en haar Goudse collega Corma Ruijgrok hou den onder het thema "Hoe ontmoet ik mezelf in de voeding en hoe voed ik mezelf in de ontmoeting?” een weekeinde voor maximaal 20 deelne mers op vrijdag 22 en zaterdag 23 november. WADDINXVEEN - Na de Staringlaan krijgt ook de St. Victorwijk nieuwe riolering. Dat kondigen Burgemeester en Wethouders aan in de toelichting op de gemeentebegroting voor 1992. WADDINXVEEN - De hengelsport- vereniging Waddinxveen viste haar elfde wedstrijd voor de zomercompeti tie. Dit concours werd gehouden in de Haarlemmer Ringvaart nabij Cruqius. Over het geheel viel de vangst tegen. De uitslag was als volgt: 1. A. van Leeuwen (8350 gr), 2. J. Rupke (6900 gr), 3. P. Grootendorst (4200 gr), 4. H. Romeijn (2910 gr), 5. M. Reichard (2660 gr). Zaterdag 5 oktober wordt de laatste wedstrijd voor deze competitie gehou den, wederom zal het viswater de Haarlemmer Ringvaart zijn. oosten van de overgedragen werk zaamheden, inclusief het besluit tot doorbetaling van de NMP/VROM-gel- den vanaf 1991, bedragen ongeveer 250.000,-. In de museumboerderij houdt het stichtingsbestuur de tentoonstelling "Kermis” met enkele tientallen draai ende miniatuur kermisattracties. Meer dan duizend lampjes en draaiorgelmu- ziek brengen de bezoekers in de sfeer van een echte ouderwetse kermis. Met het Intergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland zijn twee overeenkomsten afgesloten betref fende de overdracht van de administra- tief/juridische en technische milieu- werkzaamheden aan de Milieudienst Midden-Holland. Op grond hiervan is een duidelijke taakverdeling bepaald. De jaarlijkse 1 Mede in relatie met de Vinex vindt bij de provincie momenteel een herijking plaats van het volkshuisvestingsbeleid. Een belangrijk onderdeel hiervan is het bereiken van een betere afstemming van het woonruimteverdelingsbeleid binnen één woningmarktgebied. Het hebben van een lokaal volkshuisves tingsplan is in dit verband noodzaak. B. en W. zullen de raad hiervoor op korte termijn een plan van aanpak voorleggen. Eveneens zullen zij de raad informeren en advies vragen over de provinciale voorstellen tot decentra lisatie naar de regio’s/RVC. WADDINXVEEN - Vanavond - woensdag 2 oktober - om zeven uur wordt er weer gesjoeld in het clubge bouw van de schuttersvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thijm- laan. De laatste uitslagen zijn: klasse A: 1. Wim Valenkamp (1423 pnt.). klasse B: 1. Dick Dros (1349 pnt.), klasse C: 1. Arend Oskam (1205 pnt.), klasse D: 1. Mike v. Beek (1111 pnt.), klasse E: 1. Edwin v. AbshoVen (847 pnt.). met de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen. De bestuurlijke afspraken met de pro vincie ten aanzien van de jaarijkse toe name van de woningvoorraad (180 wo ningen) zijn in hoofdzaak gebaseerd op het bebouwen van de wijk Zuidplas 1980. Brugcentrumgebied, Dorpstraat- gebied en (inmiddels) het zogenaamde A3-gebied. Per 1 januari 1994 zal een woningvoorraad bereikt zijn die recht doet aan de eertijds gemaakte bestuur lijke afspraken. Met de provincie wordt thans overlegd in welk tempo het plan Wijk Zuidplas 1990 kan worden bebouwd. Dat het plan Wijk Zuidplas kan worden be bouwd stuit ruimtelijk niet meer op provinciale bezwaren. De provincie komt hiermee tegemoet aan een reeds jaren lopend interpreta tieverschil over deze gemaakte be stuurlijke afspraken. Complicerende factor nu bij de bepaling van het jaar lijks aantal te bouwen woningen is de beperking als gevolg van het ingevolge de Vinex/Groene Hart te voeren re strictieve beleid. Met de voorbereidin gen voor een uitvoeringsschema is in middels gestart. WADDINXVEEN - Woningverbete ring is ook een onderwerp in de toelich ting op de gemeentebegroting voor 1992 van het college van B. en W. In de planningslijst voor woningbouw- verbetering hebben de corporaties groot onderhoud-Zverbeteringsprojec- ten opgevoerd ten behoeve van de Vondellaan en de Nicolaas Beetslaan en omgeving. Nadere uitwerkingsvoor- stellen hiervoor worden afgewacht. Overigens merken B. en W. op dat de rijksbijdragen snel afnemen. Door de Regionale Volkshuisvestin- genscommissie wordt getracht de ver betering van eigenaren-woningen te stimuleren door middel van het opzet ten van onderhoudsprojecten voor zo wel gesubsidieerd als ongesubsidieerd onderhoud. Ter coördinatie en begeleiding hiervan is een regionaal bouwburo ingesteld. Dit buro is ondergebracht bij de Wo ningbouwvereniging Ter Gouw in Gouda. Binnenkort zullen voorstellen van een convenant hiertoe het college bereiken. Overigens wordt het komende begro tingsjaar door het rijk aanmerkelijk minder geld beschikbaar gesteld in het Stadsvernieuwingsfonds dan aanvan kelijk wed geraamd. De uitvoerbaar heid van de plaatselijke projecten staat hiermee onder sterke druk. Gezien de toegenomen activiteiten van de Vrouwen Advies Commissies voor de woningbouw en de gebleken onvol doende financiële ruimte van de com missie zijn wij voornemens de subsidie structureel te verhogen met 700,-. Per 1 januari 1991 bedroeg de woning voorraad in Waddinxveen 9.041 wonin gen. Naar verwachting zal dit jaar de woningvoorraad toenemen met 125 woningen. Een aantal projecten op te leveren in 1992 is, dan wel, zal binnenkort in aan bouw genomen worden in de wijk Zuidplas en in het zogenaamde gebied aan de Apollolaan/Mercuriusweg (in totaal ca. 230 woningen). De invulling van de woningbouwloca tie in het gebied ten westen van de Dorpstraat wordt vertraagd door ge constateerde bodemverontreiniging. Bezien zal worden of door middel van deelsanering en een gewijzigde stede- bouwkundige opzet tot snellere ont wikkeling van dit gebied kan worden gekomen. De stand van zaken met betrekking tot de invulling van het Brugcentrumge bied is bekend. Getracht wordt tot ont wikkeling van dit gebied te geraken. De zandophoging in het A3-gebied ver loopt volgens plan en schema. Naar verwachting kan in november met de bouw worden gestart. In de wijk Zuidplas resteert nog één bouwlocatie waarvoor de voorberei ding nog moeten starten. Deze locatie betreft de strook grond begrensd door de Mina Druckerhoeve, Zuidplaslaan en Kuyperhoeve. Deze locatie willen B. en W. bestem men voor senioren-Zbejaardenhuisves- ting. Het komende jaar zullen zij trach ten tot invulling te geraken in overleg Met de aanvaarding van de Nota Volk- huisvesting in de jaren negentig door de Tweede Kamer is een proces van de centralisatie en deregulering in wer king gezet. Het Besluit Woninggebon- den Subsidies 1992 (BWS) is de eerste concrete uitwerking van die Nota. In het BWS wordt de geldelijke steun geregeld die door het Rijk aan de ge meente wordt verleend voor het bou wen van woningen en het treffen van voorzieningen aan woningen. Het BWS maakt onderscheid tussen bud- getbeherende en niet budgetbeherende gemeenten. De grens voor het al dan niet rechtstreeks verkrijgen van een budget door een gemeente ligt bij 30.000 inwoners. Op het terrein van de Volkshuisvesting krijgen alle partijen een andere rol. De provincie wil overigens de budgetbehe rende taken en bevoegdheden door de centraliseren naar de gemeenten c.q. naar de Regionale Volkshuisvesting- commissie (RVC). Ook staat momen teel binnen de RVC’s ter discussie de intentie van de provincie tot decentrali satie van de woningbouwprogramme- ring, de contingentering en de huisves ting naar de regio’s. wust te worden van onze emotionele voeding in relaties. Uiteraard start dit met de relatie die we met onszelf heb ben; als die goed is, zijn we in staat om uit elke levenssituatie datgene te halen wat ons werkelijk liefdevol voedt. Op deze manier realiseren we ons eigen ge luk en creëren we onze eigen hemel”. Om bovenstaand proces op gang te brengen, maken de twee natuurgenees kundigen op een liefdevolle en speelse wijze gebruik van leerzame methoden als: groepsgesprekken, geleide fanta sieën, lichaamswerk (Reichiaansen ge stalt), bio-energetica, meditaties, dan sen en contactoefeningen. Naar verwachting zullen de gemeenten in Nederland per 1 januari 1993 wette lijk worden verplicht een rioolbeheer- plan op te stellen. Eind 1991 en in 1992 wordt de inventarisatie voor het riool- beheerplan ter hand genomen. Dit beheerplan betreft voorlopig slechts de vrijverval riolering. Later zullen aanvullingen nodig zijn voor de mechanische riolering (ongeveer 150 gemalen), en het basisrioleringsplan (herberekening). Ten behoeve van de uitvoering van het rioolbeheerplan zullen voorstellen worden opgesteld voor dekking van aanvullende personele en financiële middelen. Momenteel is in uitvoering de recon structie van ca. 300 m riolering in de Staringlaan. Binnenkort zal de raad geïnformeerd worden over de recon structie van ca. 650 m riolering in de Victorwijk. Door de uitvoering van deze en toe komstige kostbare rioleringswerken ontstaat de noodzaak- van hogere stor tingen in het fonds rioleringen en extra verhoging van de rioolrechten teneinde daardoor verdergaande fondsstortin gen te kunnen realiseren. Voor 1992 is voorzien in een verhoging van de fondsstorting met 45.000,-. De verhoging van de rioolrechten met 5% levert een bedrag van 65.000,- op. Cumulatief zal in 1992 370.000,- per jaar in het onderhoudsfonds riole ring worden gestort. De scheiding van het huishoudelijk af val in de diverse componenten is met de invoering van de minicontainers defini tief goed ingezet. Continuering en verf ijning van de genomen maatregelen dienen dan ook plaats te vinden. Zo zal het aantal papierbakken verder worden uitgebreid en wordt door het GVB met de firma Maltha onderhan deld over verdere scheiding van het wit, bruin en groen glas. Ten behoeve van de scheiding van het groente- fruit- en tuinafval bij de hoog bouw zullen de raad in 1992 de nodige voorstellen worden voorgesteld.De fi nanciële consequenties (voorlopig ge raamd op 15,- per woning) zijn nog niet in de kostegopstellmg reinking meegenomen. De uitvoering van het nationaal Milieu beleidsplan (plus) betekent ook voor Waddinxveen een aanscherping van het milieubeleid. De consequenties hiervan worden beschreven in het Ka derplan van aanpak, NMP voor ge meenten. Het Kaderplan heeft twee functies. In de eerste plaats is het een leidraad, met behulp waarvan het gemeentelijk mi lieubeleid verder norm en inhoud kan worden gegeven. Ten tweede vervult het de functie van toetsingskader voor het Ministerie van VROM, aan de hand waarvan kan worden beoordeeld of de extra financiële middelen, die door het Kabinet structureel ter be schikking zijn gesteld aan gemeenten voor de uitvoering van het NMP, en de NMP-plus, ook daadwerkelijk aan dit doel worden besteed. Concrete voorstellen omtrent de te ver richten (intensivering van) werkzaam heden, taakverdeling tussen gemeente en de milieudienst en de aanvraag om in aanmerking te komen voor een VROM/DGM-bijdrage voor de ge meentelijke uitvoering van het NMP en NMP-plus zullen B. en W. nog dit jaar aan de raad voorleggen. De hoofdlij nen van het gemeentelijk milieubeleid, zoals vastgelegd in het door de rad op 31 januari 1990 aanvaarde milieube leidsplan zullen hierbij worden betrok ken. Ingaande 1990 worden van het ministe rie van VROM en via de algemene uit kering uit het gemeentefonds gelden ontvangen voor de uitvoering van de milieutaken in het kader van NMP en NMP-plus. De uitvoering van Hinderwet en an dere taken is in handen van de Milieu dienst Midden-Holland. Aan de hand van een jaarlijkse verslaglegging van het college aan de raad (waartoe B. en W. krachtens het Bijdragebesluit open bare lichamen Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne verplicht zijn) zullen zij de raad op de hoogte stellen over de bereikte en de te bereiken resultaten op het gebied van de uitvoering van de gemeentelijke milieutaken. Het jaar verslag 1991 zal volgend jaar ter vast stelling worden aangeboden. Binnen zijn er demonstraties van en kele oude ambachten zoals netten- breien, het snijden van houten ge bruiksvoorwerpen enz. ’s Middags geeft de Reeuwijkse Vrijwillige Brand weer een demonstratie met de brand spuit van 1872 uit de museeumcollec- tie. Het is een bijzondere belevenis deze 130 jaar oude spuit in actie te zien. In het oude kruidenierswinkeltje zijn bij een dame in oude klederdracht snoepjes uit grootmoederstijd te koop en wie kent ze niet: de zwarte ballen, de kaneel- en zuurstokken. WADDINXVEEN - In de maand ok tober biedt de werkgroep Waddinx veen van Amnesty International de mogelijkheid vanuit de verschillende kerken voorbeeldbrieven mee naar huis te nemen, voor het schrijven is ook gelegenheid op de volgende plaatsen en tijden: Maandagmiddag 14 oktober vanaf 13.30 uur bij Ineke de Wolff, Peuleyen 174; Maandagavond 14 oktober vanaf 20.00 uur bij Anja Dijkhuizen, Klaver veld 23. Dinsdagmiddag 8 oktober vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Roosje Voshoeve 31. Woensdagavond 9 oktober van 20.00 tot 21.00 uur bij Hannie Okkes, Cho- pinlaan 26. Maandagavond 21 oktober van 19.00-20.00 uur bij Marijke de Groot, Kievitdreef 19. Er kan geschreven worden voor vrijla ting, medische verzorging of ophelde ring van: - Esteban Gonzalez in Cuba. Hij is de oprichter van de Beweging voor Demo cratische Integratie die voor politieke hervormingen in Cuba pleit. Hij is ver oordeeld tot 7 jaar gevangenisstraf om dat hij op vreedzame wijze zijn mening geuit heeft; - Madam Dogo Aboukabar in Kame roen, die gemarteld werd omdat hij in zijn gevangeniscel een exemplaar van de Koran en een gebedssnoer had. Hij is enkele weken daarna overleden, maar zijn dood is nog steeds niet beves tigd, noch zijn omstandigheden waar onder hij stierf verklaart. - Wang Xizhe in China, een kritische redacteur die tot 14 jaar gevangenis straf is veroordeeld wegens het uiten van een afwijkende mening; - Umar Hafidh al-Buri in Libië. Deze computerdeskundige werd na protest demonstraties in maart 1990 gearres teerd. Ondanks een bekkenfraktuur krijgt hij geen medische hulp. WADDINXVEEN - In tegenstelling tot de drie laatste seizoen is het eerste damteam van Excelsior goed gestart in de hoofdklasse van de Dambond Mid den Holland. In eigen huis werd de ont moeting met Samen Sterk uit Hazers- woude. De afgebroken partij van Dirk Heeren I lijkt een redelijke remisekans te heb ben. Met een schijf minder wist Dirk in het eindspel toch nog dam te krijgen, zij het ten koste van een tweede schijf. Excelsior keek eerst tegen een achter stand aan. IN het middenspel bemerkte Ruud van Dijk dat de druk op zijn stel ling toenam. De Hazerswoudse speler Kees de Gelder liet zich niet verleiden door enkele dreigingen van Ruud en bouwde zijn voordeel uit naar schijf- winst enjtartijwinst. Jaap van der Eist had vanaf het mid denspel het heft in handen en oefende steeds meer pressie uit. Hij forceerde op fraaie wijze schijfwinst en wist uit eindelijk overtuigend beide punten in de wacht te slepen. De derde uitslag bracht Samen Sterk weer aan de leiding. Piet Swart moest Jan Fase op positionele wijze verkre gen schijfwinst toestaan en dat voor deel werd in winst omgezet. Nestor Teun Twigt speelde een gede gen en gelijkopgaande strijd. Beide spelers bouwde strategisch goed op en gaven elkaar niets toe. Dus remise. Dick Dibbets leek tegen Martin Out een goede stand te hebben, nadat hij via damgeven en terugslaan een verop- gerukte schijf kreeg. Zijn tegenstander verdedigde zich kranig en uiteindelijk werd het doorzetten beloond middels een punt. Kort hierna trok Tijmen den Ouden jr. dankzij een fraaie winst de stand gelijk In een zeer onregelmatige partijwaar- bij moeilijk te zeggen viel wie eigenlijk beter stond, forceerde Tijmen schitte rend materiaalwinst en werkte naar J winst af. De strijd tussen Cor Barelds en Samen Sterk's kopman Louis de Frankrijker kenmerkte zich tot aan het middenspel door positiespel. Op een gegeven mo ment kreeg Cor beter spel. Zijn tegen- - stander liet een 4-om-4-ruil toe en van- uit de uitgedunde stand 7 om 7 werkte Cor naar positionele winst, daarmee Excelsior voorlopig met 8-6 aan de lei- ding brengend. WADDINXVEEN - Voor Alliance Francaise des Pays-Bas Boskoop/Wad- dinxveen is het jubileumseizoen van start gegaan. Op drie plaatsen (Boskoop, Waddinx veen en Zoetermeer) zijn de Franse cursussen begonnen. Vrijwel alle cur sussen die gepland waren, konden door voldoende deelname ook worden ver wezenlijkt. Bij de meeste cursussen is er nog wel plaats voor eventuele laat komers. Op dinsdag 8 oktober zal er een ont- moetings- en kennismakingsavond worden gehouden in één van de zalen van de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan. Aanvang 20.15 uur. Op deze avond zullen de docenten zich voorstellen en iets over zichzelf en hun cursus(sen) vertellen. Als kennisma king heel plezierig, want er zijn dit jaar weer enkele docenten bij gekomen. Het totaal aantal docenten is nu geko men op zes. Het zijn de dames C.S.M. v.d. Burg-van Winden, A.C.R.I. Go- vaars-de Ridder, L. van Oijen, N. Afeiche en de heren C. v.d. Wall en P. Godey. Verder is er natuurlijk volop gelegen heid kennis te maken met medecursis ten van andere dan de eigen cursus en met de bestuursleden. Dat zal allemaal op een ongedwongen en speelse wijze kunnen verlopen. Verder zal voorzitter A. van Veen een diaserie vertonen die hij zelf heeft ge maakt van een mooi en interessant plekje van Frankrijk. Een goed glaasje wijn zal worden aangeboden door het bestuur. Tenslotte zijn alle inlichtingen die avond verkrijgbaar over het pro gramma van de culturele avonden van dit jaar. Hieronder is ook de viering van het zilveren jubileum van de afde ling Boskoop op 14 februari 1992. Niet-leden of niet-cursisten zijn die avond ook van harte welkom als zij prijs stellen op nadere kennismaking met het werk van de Alliance Francai se. Er kunnen nog cursisten (en ook le den) bij. nieuwe huizen bij WADDINXVEEN - Waddinxveen krijgt er dit jaar 125 woningen bij, ter wijl het aantal woningen dat nieuwe projecten omvat neerkomt op zo’n 230. Die cijfers staan in de toelichting op de gemeentebegroting voor WADDINXVEEN - Door de wed strijd van het eerste team tegen Samen Sterk uit Hazerswoude werden in de tweede ronde slechts 8 wedstrijden ge- tspeeld. Teun van der Krol liet zijn tweede overwinning aantekenen. In een klas- siek-achtige partij tegen Jan de Heer kreeg hij een betere stelling. Positie spel leidde tot schijfwinst en Teun la- veerde goed de winsthaven binnen. Raymond van Es gaf Gerrit van der Zijden goed partij, doch de ervaren Van der Zijden bracht zijn jeugdige op ponent in moeilijkheden. Raymond vocht voor wat hij waard was maar moest de winst aan de tegenstander la ten. Cor Stolker leek ook een kluif aan Sictse Siersema te hebben. Vanaf het middenspel kreeg Cor meer grip op zijn tegenstander en langzaam aan bewerk stelligde Cor ftinst. I ZEVENHUIZEN - De dames van de Zevenhuizense volleybalvereniging Rentokil-ZVH speelde zaterdag een driekamp in Castricum tegen Bosta The Smash en EAVV. Beide wedstrij- den wist de ploeg van Willem Jan van Yperen te winnen. Ze kunnen zich dus opmaken voor de competitie die aan- staande zaterdag begint. Het team van trainer-coach Van Ype- ren kreeg aan het einde van het vorig seizoen, alsnog een plaats in de eerste j divisie aangeboden. Toen was net be kend dat Joyce Ruygrok naar het ere- divisieteam van Gevamij/VVC ging. De selectie van ZVH is uitgebreid met Anita Speld (DOS), Terry Speksnijder (Radius), Linda Sival (Orion), Jan- neke de Knegt (Rentokil-ZVH 2) en Ivana Vyskocilova (Praag). De resultaten van de oefenwedstrijden geven een hoop voor het nieuwe sei zoen, van de zeven keer dat er tegen een eerste divisieploeg werd gespeeld kon ZVH er vijf in winst omzettenZo- t dat de verwachting zich te handhaven in deze hogere divisie groter is gewor- den. WADDINXVEEN - Be Fair-tennis heeft zaterdag 28 september het laatste sportieve evenement van dit seizoen op het tennispark De Buitenhof in het Warnaarplantsoen afgerond. In het weekeinde hebben 36 echtparen ge- speeld van 10.30 tot 16.00 uur op droog gemaakte banen, die voor de rest van de speeltijd ook droog bleven. Het echtparentournooi is een gezellig- heidsontmoeting. Het gaat niet echt om het winnen. Er waren dan ook veel deelnemers die niet uit de competitie bekend zijn. De speeltijd was steeds een half uur. Het aantal gewonnen en verloren ga mes werd geregistreerd. Aan het eind I van de dag moesten er uiteraard prij zen uitgedeeld worden. Deze keer geen grote bekers, maar een vriendelijke toespraak door Ben de Groot van de technische commissie, gepaard gaan de met het uitreiken van de ballen waarmee ze de hele dag ge speeld hadden aan verschillende echt paren. Jeanne en Ton Claassen hadden de meeste games gewonnen (26). Ruud en Lenie Visser hadden 25 positieve pun ten. Marian en Henk Bons hadden 20 positieve en 20 negatieve punten. Dit fenomeen van een nulstand werd beloond met bloemen. Het paar Ver- mey met de meeste negatieve punten werd verrast met een mooie sporttas. Tevens werd het oudste, actief spelend echtpaar Jo en Corrie Witte in de bloe- men gezet. Verschillende leden die zich dit seizoen weer verdienstelijk maakten voor de club, ieder op zijn eigen wijze, werden voor hun inzet bedankt. Zij ontvingen een marsepeinen tennisracket. Tijdens het gezellig samen zijn waren enige heren, vooral Piet van Peet en M Piet Wilschut druk doende met het ge- reed maken van de ’s morgens in Zee- land gekochte mosselen. Het werd een zeer plezierige mosselavond. Hiermede is het Be Fair-tennisseizoen in feite afgesloten. Er kan evenwel de J hele maand oktober nog gespeeld wor- den indien het weer het toelaat. De jeugd gaat op 4 oktober het seizoen sluiten met een bezoek aan het Gouwe- bad ’de Sniep’. In dit weekeinde komen diverse vragen aan de orde, zoals welke voeding ne men we tot ons, welke voorkeuren en afkeren hebben we en hoe komt dat, wat kunnen we bij bepaalde voedings middelen ervaren, wat voor emotio nele (onder)voeding ervaren we in onze relaties, durven we te vragen wat we nodig hebben en te zeggen wat we niet willen of kunnen en wat voor een uitwerking heeft onze voeding, zowel letterlijk als figuurlijk, op onze spiri tuele ontwikkeling? "Sinds de oorlog voorbij is, heeft voe ding een andere plaats in ons leven in genomen. Ondanks de enorme wel vaart ondervoeden we onszelf zonder ons bewust te zijn van de effecten ervan en het waarom. Dat is te merken aan ons welzijn: klachten kunnen variëren van een beetje misselijk en kribbig zijn tot het slechter geestelijk functioneren in verschillende opzichten", aldus de twee initiatiefnemers. "Omdat we als mens méér zijn dan al leen een lichaam dat voedsel nodig heeft, is hetytnede van belang ons be- 4 3. EiMS

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 19