Comfortabele sanitairseries inspireren architecten van naam Ontdek de nieuwste trends linoleum is en blijft in de nationale woonmaand een boeiend produkt’ 14/ Linoleum, vinyl en laminaat steeds meer op de vloer Groene alleslijm van Velpon levert bijdrage aan het milieu JJhsL VAN BERKESTEIJN WOONCULTUUR Snoer loze kruimelzuiger met steel en zuig mond IS DIE CULTUUR IS DE CULTUUR DIE BESEFT DAT DE DIRECTIE VAN EEN ÉÉNPERSOONSHUISHOUDEN, BEST IN IS VOOR EEN TWEEPERSOONSBED? Rolluiken steeds populairder fa» lit ONTWERPER PIETER ZEEGERS: HARDE VLOERBEDEKKING PROFITEERT VAN PARKETTREND KRACHTIGE COMBINATIE I Prestigeprojecten Eigentijds design Gezelligheid Gastdocent Nieuw en anders Verrassende effecten Dikker vinyl Wand- en vloertegels ■Rl F7 Smaakvoorkeuren De Nederlandse woninginrichters staan weer in de startblokken om u de allernieuwste trends en noviteiten op interieurgebied te pre senteren. Woensdag 2 oktober 1991 Pagina 21 Pieter Zeegers; ’We proberen (Ingezonden mededeling) m rolhiikspeciulisten zon» i-ringsspeculistcii 1 ’In 1985 werd ik door Kromme nie gevraagd als opvolger van Clim Meyer, die sinds de jaren vijftig het beeld van de lino- leumcollectie van Krommenie had bepaald. Ik kreeg te ma ken met een fijn team: Femke van Oordt en Marry Hovig, beiden als meer dan twintig jaar actief voor Krommenie. Het is een ervaren groepje en we zijn goed op elkaar inge speeld. Wij proberen als team steeds nieuwe accenten aan te brengen. Een collectie moet qua styling zeker drie jaar meekunnen.’ op alle mogelijke manieren signalen op te pikken.’ De kruimelzuiger is zeer geschikt voor snel opruimen van ge morste kruimels. Het indicatielampje geeft aan wanneer het apparaat zich oplaadt. Het meegeleverde filter is uitwasbaar. Met zachte golvende lijnen, vriendelijke rondingen, har monische vormen en luxe af- NOORDR1NGDIJK WADD1NXVEEN TEL: 01828-14633 en kunststoffen zoals polysty reen, PVC en ABS. 'Ik heb bijna twaalf jaar bij dat bedrijf gewerkt en er enorm ve kader beperkt zich niet tot Lijmen is dus eigenlijk een hele milieuvriendelijke bezig heid, want door met lijm te re pareren, gooien we minder weg. Daardoor wordt de afval berg kleiner en komen er min der schadelijke (kunst)stoffen in het milieu terecht. Voor de badkamer koos Arno Meijs voor de luxe sanitairse- rie Ravenna in de zachte aqua- reltint Bisque, die laat zien dat klassieke schoonheid en ei gentijds design perfect harmo niëren. De sanitairserie Ra venna van Sphinx biedt alle comfort die wenselijk is. OPENINGSTIJDEN: Ma. t/m Vrij.: 9.00 17.00 uur Donderdagavond: 18.30 - 21.00 uur Zaterdag: 9.30 - 17.00 uur WAAR? Nu is het de beurt aan Arno Meijs, architect en geestelijk vader van indrukwekkende projecten. Zoals het Nieuwe Theater in Maastricht. Maakt momenteel plannen voor het Musical Theater in Amster dam en dacht op verzoek van Sphinx mee over badkamers. De paviljoenachtige benade ring van de architectuur bena drukt het op een hoger plan brengen van de functie van de badkamer in zijn algemeen heid en de ruimtelijke bele ving ervan in het bijzonder. Ie benadering van elke sanitai re functie resulteert in een boeiende, ruimtelijke collage die het hedendaagse interieur mag zijn. Evenals de elemen ten licht, vorm en kleur, zijn Sphinx-produkten dankbare bouwstenen om een bijzonde re ruimte mee te creëren. De ervaring leert dat het na jaar veel woonconsumenten - en dat zijn we allemaal - pas goed aan het denken zet over huis, haard en vooral, het inte rieur. Juist met het oog op de komende winter willen wij er thuis immers graag warmpjes en gezellig bijzitten en hele maal onszelf kunnen zijn. Het is nu dan ook een strategisch tijdstip om u uitvoerig te oriën teren naar de bouwstenen voor die huiselijke gezellig heid en behaaglijkheid. Pieter Zeegers is een jaar lang gastdocent geweest aan de Academie te Rotterdam. ’Ik zag er eerst wel wat tegenop. Mijn ervaring in het vak bleek bij de studenten toch aan te slaan. Vooral voor de marke ting- en verkoopaspecten van het ontwerpvak was meer be langstelling dan ik eigenlijk had verwacht. Voor mezelf be tekende het bovendien dat ik goed moest nadenken over mijn automatismen. Ik heb ontdekt, dat mijn ontwerpers- wereld heel boeiend is. Zelf sta je er niet zo bij stil als je ge woon bezig bent. Studenten stellen je vragen, waardoor je gedwongen wordt na te den ken. Dat is een heel positieve ervaring geweest, die ik niet graag had willen missen.’ Ronde wanden geven vorm aan een zekere geborgenheid - eigen aan het intieme badka- mergebeuren - terwijl een gro te openheid in relatie naar bui ten zorgt voor een direct con tact met de natuur - symbool van zuiverheid. De individue- Voor deze badkamer gaf Arno Meijs de voorkeur aan warm- wit, terra cotta, groen en zalm roze. Dat kan. Voortreffelijk zelfs. Maar het kan ook op vele andere manieren. Sphinx is trendsetter. Dat is opnieuw bevestigd door nieuwe, fasci nerende badkamer-ontwer- pen, waarvan deze Arno Meijs een goed voorbeeld is. riaties op de voorgrond te plaatsen. De kleurmogelijkhe- den en verrassende combina tiemogelijkheden spelen nu sterk mee. Dat er in nu zoveel nieuws te pronken staat bij de woningin richters, komt doordat elk jaar in september de twee belang rijkste vakbeurzen op het ge bied van meubelen en woning- veel geleerd. De Coene was niet alleen producent voor Eu ropa van de Knoll Internatio- nalcollectie, maar bovendien een grote internationaal wer kende projectinrichter. Enke le projecten uit die tijd zijn on der andere ’De Doelen’ en ’De Bijenkorf in Rotterdam, ’Het Turfschip’ in Breda en ver schillende ziekenhuizen. Een beetje prestigeprojecten wa ren de inrichting van enkele fractiekamers, de koffiekamer en het restaurant van de Tweede Kamer in Den Haag.’ Na deze twaalf jaar was Pieter Zeegers negen jaar werkzaam bij Tecno, een groot Italiaans bedrijf in de projectinrich- tingsbranche. Vervolgens be gon hij als zelfstandig ontwer per. Zijn bureau is gevestigd in Amsterdam. Linoleum heeft vele jaren een beetje het imago gehad dat al leen de kwaliteit en niet het modieuze aspect een rol speel- j de. Daarin is zeker de laatste i tien jaar veel verandering ge- bracht door kleur en kleurva- Velpon-lijm Groen is verkrijg baar in tubes van 25 ml bij kan toorboekhandel, supermarkt en warenhuis voor 3,25. De door Arno Meijs ontwor pen badkamer vanKoninkijke Sphinx. De belangstelling voor ’har de’ vloerbedekking is de laat ste jaren in ons land met sprongen vooruit gegaan. Met name in de woonkamer wordt steeds vaker gekozen voor een vlakke en gemakke lijk te onderhouden vloer in plaats van tapijt. De vraag naar vinyl vloerbe dekking stabiliseerde de laat ste jaren. Nu is er evenwel sprake van een duidelijk her stel. Vooral de zwaardere De snoerloze kruimelzuiger met handsteel is een krachtige en praktische combinatie. kwaliteiten met een dikte van twee tot drie millimeter wor den weer meer gevraagd. Met name de modieuze dessins doen het goed. Vinyl is bovendien een pro dukt met veel toepassingsmo gelijkheden. Het is onder- houdsvriendelijk en kent een goede warmte- en geluidsiso latie. De industrie is bezig - on der andere door strooitechnie- ken - een nieuwe trend te zet ten in dessins en vooral kleur. De verwachting is dat hier door de vraag naar vinyl extra zal worden gestimuleerd. De al in de jaren vijftig geïn troduceerde slogan ’Met Vel pon zie j e er geen barst van’ is nog steeds een bij velen inge- burgerd begrip. De ver trouwde alleslijm in de rode tube kent eigenlijk iedereen. Het is een lijm waarmee je probleemloos knutselt en al lerlei kapotte dingen kunt repareren. De wandtegelserie Canyon in de kleur terra cotta en de wandtegelserie Tradition in zalmroze completeren de luxe uitstraling van deze sanitair-, serie. Zeer geraffineerd zijn ook de groene Colorbox strip pen die verticaal in de douche ruimte zijn aangebracht. Als vloertegel is Aquafort in diverse kleuren toegepast. Ze sluiten perfect aan bij de wandtegels en zijn daarbij zeer gemakkelijk in het onder houd. Het geheel ademt luxe en ongekende allure uit, spe ciaal door Arno Meijs ontwor pen voor mensen met smaak en oog voor rijke details. uitsluitend het vormgeven van produkten. Alle vormen van produktpresentaties be horen tot het werk van het de signteam. metingen. Ravenna biedt bo vendien nog een compleet nieuw kunststof bad en een kunststof douchebak. Het bad heeft vanzelfsprekend een Naar behoefte kan deze kruimelzuiger zowel met als zonder steel worden gebruikt. De zuigmond-op-wieltjes is geschikt voor harde en zachte vloeren. Deze kruimelzuiger heeft vijf oplaadbare cellen voor nog meer zuigkracht en een handige turbostand met twee snelheden. De nieuwe collecties en aller- I lei interessante nieuwtjes op het gebied van meubelen, ta pijt, gordijnen, bed-, bad- en huishoudtextiel, raam- en wandbekleding worden nu op hun fraaist gepresenteerd bij de woninginrichters en de spe ciaalzaken, die sterk toeleven naar dit jaarlijkse hoogtepunt. Moderne bediening... een kwestie van hooguit een druk op de knop Rolluiken veroveren Nederland. In de landen om ons heen zijn rolluiken al langer ingeburgerd. Maar Nederland is - snel bezig z’n achterstand in te halen. Dit komt doordat de huidige rolluiken uitgerust kunnen worden met moderne motoren en besturingen. Daarmee is het bezwaar van het met de hand optrekken en neerlaten van de vaak zware rollui ken weggenomen. Het elektrisch bedie nen van rolluiken kan op vele manieren gebeuren. Met een eenvoudige druk knop, waardoor de rolluiken zich zacht zoemend in beweging zetten, of geavan ceerder: met behulp van een digitale tij- schakelklok of afstandsbesturing. ’Daaruit volgt’, aldus Zeegers, ’dat een kleurenserie die je ontwikkelt, uitermate belang rijk is. Bovendien spreekt mij de prijs-kwaliteit-verhouding bijzonder aan.’ Pieter Zeegers heeft praktisch zijn hele leven in het interieur- vak doorgebracht. Zijn vader was woninginrichter in Haar lem, zodat hij opgroeide tussen vloerbedekking en stoffen. Hij begon zijn actieve loopbaan bij bij ’t Honk te Amsterdam. ’Overdag werken en ’s avonds naar de Kunstnijverheids school.’ Daarna volgde een pe riode bij Bas van Pelt en be landde hij vervolgens in het projectwerk door in dienst te treden bij De Coene Kortrijk. Ontwerper Pieter Zeegers (56), die sinds 1985 als free lance- ontwerper werkzaam is voor Krommenie, heeft een sterke af finiteit met het produkt linoleum. Hij verklaart die relatie deels gevoelsmatig, deels rationeel. ’Ik ben op linoleum opge groeid, vandaar wellicht die binding. Wat ook een rol speelt, is datje met linoleum heel lang de sfeer in een interieur bepaalt.’ Elekirische bediening of geautomati seerde besturing verlengt bovendien de levensduur van de rolluiken. Geen naar beneden kletterende lamellen meer, geen kwetsbare oprolmechanismen, die bovendien vaak op een lastige plaats gemonteerd. Nee, voortaan is de bedie ning een kwestie van maximaal een druk op de knop en het rolluik zet zich pro bleemloos in beweging. textiel plaatsvinden. Daar ex poseren fabrikanten en impor teurs namelijk hun nieuwe collecties voor de woningin richters, die dan ook vanuit het hele land naar de Utrecht se Jaarbeurs plegen te komen om voor hun eigen klanten kring de spreekwoordelijke krenten uit dit aanbod te selec teren. Rolluiken weren niet alleen de zon... Van den Berg - rolluikenspecialist heeft al die moderne techniek in huis en toont u graag de toegevoegde waarde in rol luiken. De heer Philippo van van den Berg - rolluiken: ’’Steeds meer mensen zien een rolluik niet alleen als schild om doel treffend de zon te weren. Rolluiken zijn ook uiterst doeltreffend tegen inbraak en vandalisme. Bovendien zijn ze ener giebesparend en geluidswerend. Wie langs een drukke weg of spoorbaan woont, zou zeker vanwege de geluidsi solatie rolluiken moeten overwegen. Datzelfde geldt voor mensen met wissel- diensten, die vaak overdag moeten sla pen. Rolluiken garanderen niet alleen volledige rust, maar ook volledige duis ternis” Als u plannen heeft om uw in terieur een nieuw gezicht te geven, neem dan ook ruim de tijd om eens gezellig te kijken en te keuren. Laat u uitgebreid voorlichten door de woningin richters, waar u een bezoekje brengt en neem geen over haaste beslissingen, zelfs al bent u bij wijze van spreken helemaal wèg van bepaalde artikelen. Slaap er desnoods nog een nachtje over en kom nóg eens langs voor een twee de ronde, want u spreekt meestal over duurzame pro dukten die jaren mee moeten en dikwijls een flinke investe ring betekenen. Belangrijk is ook dat u de interieuradviseur precies vertelt voor welk doel, voor welke toepassing u be paalde produkten wilt gebrui ken. Hoewel parket de grote win naar is, profiteren ook de fabri kanten van linoleum, vinyl en laminaat van deze tendens. Linoleum kent al jaren een groei. Vooral dankzij de sterke toename van linoleum in de zogenoemde projectmarkt, is de populariteit van dit oude vertrouwde produkt gegroeid. Dat linoleum bovendien een I natuurprodukt is, speelt voor veel consumenten een door slaggevende rol. Daarnaast worden ook de vele creatieve mogelijkheden steeds beter onderkend. Bovendien is dit kwalitatief uiterst betrouwba re produkt heel betaalbaar. comfortabel interieur. De zachte, vriendelijke lijnen on dersteunen de vormtrends van nu en maken het onder houd gemakkelijk. Velpon-lijm Groen droogt transparant op en heeft het- Nu is Velpon er in geslaagd om de bestanddelen van de be kende Velpon-hjm zodanig te wijzigen dat ook de lijm zelf minder belastend is voor het milieu. Nu is er Velpon-lijm op waterbasis en zonder schade lijke oplosmiddelen. Het on- i derscheid is direct te zien, want de oplosmiddelvrije Vel- i pon-lijm zit niet meer in een rode, maar in een groene tube. Juhanastraal 24 - Boskoop (showroom geopend na tel afspraak) Tel 01727-13890 t> g g 06-52703468 Fax 01727-16553 Philips heeft een nieuwe kruimel- en handsteelzuiger op de markt gebracht die moeizaam bukken voorkomt. Bijzondere aandacht is besteed aan de vormgeving. zelfde toepassingsgebied als de vertrouwde ’rode’ Velpon- lijm. Het is geschikt voor het lijmen van aardewerk, leer, textiel, papier, karton, houten piepschuim onderling en in combinatie met glas, metaal ’Een zeker segment van de col lectie is internationaal te ge- bruiken. Niettemin hebben toch bepaalde landen hun ei gen smaakvoorkeur die we I moeten kennen. Daarom hou den we goed bij wat er in de voornaamste markten wordt verkocht. De meeste vierkan te meters verkoopt men na tuurlijk toch in de neutrale hoek van zandkleuren en grij stinten. Wat interessant is, is te zien welke landen ook sterke overeenkomsten hebben’, al dus Zeegers, die vervolgt: ’Zo blijkt bijvoorbeeld dat Ita lië en Nederland heel dicht bij elkaar zitten. Scandinavië, Duitsland en Zwitserland heb ben ook veel gemeen. Al die gegevens wijzen ons de weg. Eigenlijk is dat een zeer zake lijke benadering voor een ont- werpersteam. Het blijft met kleur - daar gaat het bij lino leum voornamelijk om - heel voorzichtig opereren. Toch wisselt iedere vier jaar bijna de helft van de kleurnuances. Een wezenlijk deel van de col lectie komt er dan weer anders uit te zien.’ Pieter Zeegers is echt lino leum-minded, hoewel hij zich ook bezighoudt met het ont werpen van nieuwe collecties projectvinyl. Op dat vlak zijn de mogelijkheden vooral de laatste vijf jaar veel interes santer geworden. Het creatie- I Volgens ontwerper Pieter Zeegers duurt het minimaal een jaar voor een nieuwe col lectie in ontwerp gereed is. Re ken dan nog een jaar, voordat de collectie op de markt kan worden gebracht. Dat bete kent dat er een paar jaar voor uit gedacht moet worden. ’We proberen als groep op alle mogelijke manieren signalen op te pikken. Bovendien moe ten we steeds in de gaten hou den, dat de collectie interna tionaal wordt verkocht. De produkten worden naar maar liefst tachtig landen geëxpor teerd. De consument heeft de bad kamer ’ontdekt’. Niet zozeer functioneel maar vooral als sieraad in de woning anno 2000. Dit is mede te danken aan Sphinx, Nederlands grootste sanitair- en tegel- producent. I Befaamde binnenhuisarchi tecten als Jan des Bouvrie en Mart van Schijndel kregen van Sphinx de opdracht tot het creëren van’de nieuwe badka mer’. De resultaten zijn inno verend, oogverblindend en toekomstgericht. Jan des Bou vrie beet het spits af met een high tech en een romantisch ontwerp. Mart van Schijndel excelleerde in geometrische vormen waarin functies op verbluffende wijze tot gecon centreerde, fundamentele eenvoud zijn gereduceerd. h A w I

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 21