Wat is een appartement B. en W. sturen brief aan bewoners Appartementencomplex klaar in tweede helft 1992 Zilveren Heropening De Klup in Gouda WSV heeft beste kans Avond voor Expositie Den Boon in Nuenen starters in W’veen B.J. Vroegop Opel Astra Van Velde Veel te doen in Zuid ’’Klazien” bij SOOS AARDAPPELEN TE KOOP Lustrum Winteractie ag wirtf Ii «n r AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! KORS KROES WADDINXVEEN - De bouw van Zuidplasstaete (tien royale driekame rappartementen) op de hoek Zuidplaslaan-IJsermanweg vordert. Voor dit project sloeg burgemeester C.M. van der Linden op 29 mei de eerste officiële paal. Het ontwerp is van het Waddinxveense architectenbureau Visser en Wijtman. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 2 oktober 1991 Pagina 23 rechten? Wat i I I I l kan zich ook tot het kadaster wenden. Hoort de garage of de berging bij het appartement of zijn het afzonderlijke appartementsrechten? Als dit laatste het geval is kan men een garage, die men niet zelf gebruikt in principe door verkopen. I I i De heropening van De Kluphoeve be tekent tevens de start van een feestelijk programma ter viering van het 20-jarig bestaan van De Klup. Hoogtepunten zijn een groots opge zette sport- en speldag in De Zuidplas te Moordrecht op 20 oktober en een feestavond in alle zalen van Partycen trum The Hill te Gouda op 2 november 1991. Keuze uit: Bintje, Eigen heimer en Bildstar Noordemde 122A tel. 01727-15566 Bij FOCWA Garantiebedrijf GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen Het ontwerp en de ontwikkeling van Zuidplasstaete is in nauwe samenwer king uitgewerkt tussen bouwbedrijf G.J. Bakker en Zn. BV te Moerkapelle en de architecten, waarbij mede ge bruik is gemaakt van de optimale marktinformatie, welke bekend is bij De Pater Makelaardij BV. In de modern opgezette woonwijk Zuidplas komt het gebouw op de hoek mum aan geluidsisolatie is gewaar borgd en het maximale aan privacy-be- hoeften wordt voldaan. Zuidplasstaete vordert gestaag WADDINXVEEN - Om de verkeersveiligheid op de Piasweg verder te vergroten gaat de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven aanvullende maatregelen nemen. Dat hebben B. en W. de bewoners en belanghebbenden van de Piasweg laten weten. GOUDA - Vrijdagmiddag 11 oktober zal Gouda’s burgemeester drs. J.H. Boone het gerenoveerde ontmoetings centrum van De Klup aan de Bloemen- daalseweg 68 in Gouda (vrijetijdsbe steding geestelijk gehandicapten in Midden-Holland) heropenen. Na en ingrijpend funderingsherstel en renovatie van de 115 jaar oude monu mentale boerderij aan de Bloemen- daalseweg zal het gebouw weer in ge bruik worden genomen voor het vor- mings- en ontspanningswerk voor ver standelijk gehandicapten. De aanvankelijk geplande bouwtijd van 3 maanden werd met bijna 4 maan den overschreden als gevolg van nood zakelijke herstelwerkzaamheden aan de kapconstructie. Het werk werd uit gevoerd door aannemingsbedrijf Iso- mur uit Gouderak. Voor de totale re novatie is door de gemeente Gouda een krediet beschikbaar gesteld van 280.000,-. Dankzij een aktie van de Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehandi capten (VOGG) en bijdragen van fondsen, bedrijven kon een deel van de inventaris worden vervangen. Tijdens de verbouwing (van maart-sep- tember 1991) werden de activiteiten van de Klup tijdelijk ondergebracht in de gebouwen van de Livingstone- school, het Crabeth College en het Trefcentrum COC. De Klup biedt verstandelijk gehandi capten een uitgebreid programma van activiteiten voor de vrij etij dsbesteding zoals sport en spel, hobbyclubs, disco, handenarbeid, cursussen. In de zomer maanden organiseert de Klup vakan tiereizen. Gemiddeld nemen er wekelijks 450 verstandelijk gehandicapten deel aan de activiteiten van de Klup. Het werk wordt geleid door 2 beroepskrachten en ruim 100 vrijwilligers. biedt garantie tot 1 april 1992. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense kunstenaar Theo den Boon ex poseert van vrijdag 4 oktober tot en met zondag 3 november schilderijen in galerie ’t Weefhuis in Nuenen. Hij houdt de expositie daar samen met beelden van Tjikkie Kreuger. De opening van de tentoonstelling is zondagmiddag 5 oktober om drie uur in aanwezigheid van de kunstenaars. De muzikale omlijsting is in handen van Netty Bloembergen-Coolen (piano) en Riekje Bakker-Bloembergen (zang). NEDERLANDSE VERENIGING van onoern:mers IN HET CARROSSERIEBEDRIJF Zoals bekend is in verband met de ver- keersonveilige situatie de Piasweg in september 1990 aangepast. Met name de hoge rijsnelheden in relatie tot het Smalle profiel van de Piasweg was de oorzaak van diverse éénzijdige (au- to)ongevallen, met over het algemeen zeer ernstige afloop. Om de rijsnelhe den op de Piasweg naar een lager ni veau terug te brengen hebben B. en W. indertijd gekozen voor de aanleg van diverse asverspringingen. ”We kunnen nu, na een periode van één jaar, het volgende concluderen. Uit metingen blijkt dat de snelheid op de Piasweg is afgenomen. Hoewel de periode van één jaar erg kort is om ten aanzien van de verkeers(on)veiligheid duidelijke conclusies te kunnen trek ken, geeft het aantal (geregistreerde) ongevallen, na een tijdelijke gewen ningsperiode, een lichte daling te zien”, aldus het college. Toch zijn er ten aanzien van de ge creëerde verkeerssituaties van diverse zijden kritische kanttekeningen ge maakt. Dit was voor het college aanlei ding om ;eén en ander voor te leggen aan de verkeersveiligheidsconsulent van Rijkswaterstaat, directie Zuid- Holland. Na een analyse kon worden vastgesteld dat op zich de maatregelen een positief effect hebben, naar dat en kele verbeteringen en aanvullingen op basis van de huidige situatie gewenst zijn. Deze voorgestelde aanvullende maat regelen zijn: Het aan beide zijden, over de gehele lengte van de Piasweg aanbrengen van fietssuggestiestroken (in een rode Ook is het noodzakelijk een goed huis houdelijk reglement op te maken. Als eigenaar van een appartement is men met de mede-eigenaren van het com plex mede-verantwoordelijk voor het onderhoud van het gebouw, die geza menlijke verantwoordelijkheid voor het beheer schept een band tussen de eigenaren en om die band een juridisch jasje te geven moet sinds 1973 bij elke splitsing een Vereniging van eigenaren worden opgericht. De vergadering van eigenaren neemt alle beslissingen over het beheer van het van de gemeenschappelijke gedeel ten van het complex en verder worden door de Vereniging van eigenaren alle financiële jaarstukken besproken en wordt de bijdrage in de servicekosten, bestemd voor het onderhoud, verbete ringen e.d. per appartementsrecht Dit kleinschalige, representatieve woongebouw is geen woonpakhuis maar straalt fantasie uit en geeft de toe komstige bewoner de optimale kansen voor een uitstekend woongenot. In Waddinxveen is de laatste jaren veelzijdig gebouwd. Waddinxveen heeft 25.000 inwoners, tal van voorzie ningen op elk denkbaar gebied trekt veel nieuwe bewoners aan en groeit door. Tot nu kent Waddinxveen nog steeds het gemis van een huisvesti- gingsmogelijkheid voor woonconsu menten, die zoekende zijn naar wat lu- xere appartementen. Bouwbedrijf Bakker is er trots op dat dit bedrijf als eerste de aanzet kan ge ven dat probleem op te lossen voor Waddinxveen. Deze hoogwaardige woongelegenheid zal in het midden van de welvarende Randstad in een be hoefte voorzien en met veel plezier kan hier worden geleefd en gewoond. WADDINXVEEN - De externe com petitie in de Rotterdamse Schaakbond is ook gestart. Het 2e team van WSV moest in de eerste wedstrijd uit spelen tegen het 4e van Nieuwerkerk a.d. IJs- sel in de 4e klasse. Een voorlopige uit slag van 2-2 en vier afgebroken partijen bieden goede vooruitzichten op de to tale overwinning. Het verloop was als volgt. Ellers was binnen een uur klaar. Hij overklaste volledig zijn tegenstander op het le bord. Direct daarop kon Kloet opgeven. Hij was te overmoedig en kon het niet redden op het 8e bord. Stam was rustig bezig en haalde in een goéd uitgespeeld eindspel de volledige buit binnen op het 6e bord. Smit was niet zo in vorm en liet zich op het 4e bord verrassen en gaf op. Tegen 24.00 uur werden de resterende 4 partijen afgebroken. Muit op het 3e en v.d. Starre op het 5e bord staan aan toonbaar beter en kunnen op winst spe len. Van der Hoek moet thuis uitpuzze len hoe hij zijn partij remise kan hou den of misschien winnen, maar hij staat een stuk voor, maar 3 pionnen achter. Tot slot gaat Reus trachten een remise variant te vinden voor zijn overgeble ven stand op het 7e bord. In de interne competitie werd de vierde ronde afgewerkt. Claassen speelde met wit tegen Stam en had er weer echt zin in: het was een snelle partij, waarin wit in het eindspel de betere pionnen structuur overhield en dit op tempo naar winst bracht. De Vries-de Pater was ook al een takti- sche partij; zwart ging het eindspel in met pionwinst en wikkelde dit keurig af naar winst. Kloet speelde met zwart te voorzichtig tegen Prins, hij kwam in een gedrongen stand terecht en Prins kon rustig al zijn stukken ontwikkelen en zette toen een verwoestende en be slissende aanval in. Van der Born-Brobbel was een Sici- liaanse opening met veel manouvreer- werk en eindigde in een pionnenspel met zetdwang voor Brobbel, waardoor zwart toch nog de remise miste. Smitskamp-Hennink was een span nende partij waarin Smitskamp over wegend het spel dikteerde, uiteindelijk liet hij Hennink ontsnappen en deze greep zijn kan soor met zetherhaling alsnog remise af te dwingen. De overige uitslagen waren: P. van Of- feren-de Niet 0-1, van Woudenberg- Wiersma 1-0, v.d. Hoek-de Bock 0-1, Kardol-v.d. Geer 1-0, v.d. Starre- Brinkhorst remise, van Oort-H. van Offeren 1-0, T. Goor-van Sandijk re mise. Versluis-Bos 0-1Stouten-Alblas 1-0 en Ponsioen-H.E. van Offeren re mise. De top-tien ziet er nu als volgt uit: Phi- lipse 428, Smitskamp 382, Ellers 354, de Niet 347, van Woudenberg 329, Reus 322, Hennink 314, Prins 309, de Bock 302. Smit 293, Jansen 280 en Kar dol 272. WADDINXVEEN - Enkele malen per jaar organiseert de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden- Holland, in samenwerking met het In stituut Midden- er Kleinbedrijf, een in- formatie-avond voor mensen die met het idee rondlopen om voor zichzelf te beginnen. Op maandag 28 oktober is wederom een dergelijke ’starters-avond’ ge pland. Deze zal worden gehouden in Het Trefpunt (Stationsstraat 16) te Waddinxveen. De aanvang is 19.00 uur. Starters worden tijdens deze avond door diverse deskundigen geïmfor- meerd over zaken als ondernemings plan, vestigingswetten, financiële za ken enz. Tevens kan informatie wor den verkregen bij aanwezige voorlich tende instanties. Een gratis toegangsbewijs is verkrijg baar bij de KvK te Gouda, Burg, van Reenensingel 101, tel. 01820-69111 (mw. Schellaars), of bij het gemeente huis te Waddinxveen (tel. 01828- 14433). Vooral het splitsingsreglement is voor de eigenaar/bewoner van groot belang. Hierin staat namelijk beschreven welke schulden en kosten voor reke ning van alle eigenaren gezamenlijk komen, hoe de begroting (exploitatie- berekening) eruit moet zien hoe de bij drage in de servicekosten moet worden betaaldhoe het gebruikbeheer en on derhoud van de gemeenschappelijke ruimten van het gebouw zijn geregeld, hoe het gebouw verzekerd moet zijn en aan wie bij schade uitkering wordt ge daan, hoe de Vereniging van eigenaren is samengesteld en zal functioneren en de gebruiksvoorschriften van het ap partement. kleur). Breedte fietsstroken 1 meter. Breedte centraal gelegen ’’autostrook” 3.00 m inclusief strepen. Bij tegemoet komend autoverkeer kan gebruik ge maakt worden van de fietssuggestie- strook. Het aanbrengen van een onderbro ken ribbelreflexmarkering (wit) tussen de fietssuggestiestroken en de (au- to)strook (5 meter streep en 1 meter tussenruimte). Het instellen van een voorrangsrege- ling op de kruisingen (Piasweg voor rang).. Het aanpassen van de asverspringin gen ter hoogte van de Zesde Tochtweg en de G. van Dort Kroonweg. De drup pels op het kruisingsvlak zullen worden verplaatst naar vóór de kruisingen, waardoor meer ruimte ontstaat op het kruisingsvlak zelf. Het wijzigen van de maximum snel heid 60 km/uur in een adviessnelheid van 60 km/uur. WADDINXVEEN - Directeur B.J. Vroegop van de protestant-christelijke De Savornin Lohmanschool aan de Wingerd heeft er vrijdag 27 september te midden van zijn collega’s, bestuurs leden en ouders bij stil gestaan dat hij 25 jaar in het onderwijs zit. Bart Vroegop begon zijn opleiding aan een Christelijke kweekschool. Zijn dienstplicht vervulde hij in Schevenin- gen. Daarna werd hij onderwijzer aan de enige school in Stavenisse op Tholen. Hij heeft theologie gestudeerd. Om dichter bij zijn studieplaats te zitten, verhuisde hij naar Waddinxveen waar hij les gaf aan de hervormde Rehoboth- school. Kort daarna solliciteerde hij bij de De Savornin Lohmanschool waar hij nu al weer zo’n 15 jaar aan verbonden is. Maatregelen voor Piasweg Overbodige borden zullen Worden verwijderd, zoals borden verplicht fietspad ter hoogte van asverspringin gen, de borden die de voorrang regelen bij de versmallingen. B. en W.: ”Wij denken dat met name door de visuele versmalling van de Piasweg ook de snelheid van het au toverkeer tussen de snelheidsrem- mende maatregelen meer zal afnemen. Door het enigszins uit elkaar trekken van de asverspringingen zal tevens het gevaar dat een fietser wordt afgesne den worden verminderd. Als bijlage hebben wij een tekening toegevoegd waarop het principe van het plan staat aangegeven”. Dat Rijkswaterstaat ervan overtuigend is dat deze aanvullende maatregelen de verkeersveiligheid op de Piasweg ten goede komen, mag blijken uit het feit dat zij bereid is 80% van de uitvoe ringskosten voor haar rekening te ne men. Voorwaarde is echter dat de werk zaamheden vóór 15 november moeten zijn gerealiseerd en afgerekend. Willen B. en W. de werkzaamheden voor de genoemde termijn kunnen afronden, dan zijn zij genoodzaakte binnenkort met de werkzaamheden aan te vangen. Over de exacte aanvangsdatum worden de bewoners door het hoofd van de sec tie uitvoering nog nader ingelicht. Met betrekking tot de verplaatsing van de verkeersdruppeltjes, zal in verband met de exacte lokatiebepaling vooraf kontakt worden opgenomen met de di rect aanwonenden. In verband met de zeer krappe tijds planning die Rijkswaterstaat heeft vastgesteld zeggen B. en W. in brief he laas niet in de gelegenheid uitgebreid met'de bewoners van de Piasweg over dit plan van gedachten te wisselen. vastgesteld. De Vereniging van eigenaren moet ook een bestuur hebben. Dit bestuur wordt in de wet administrateur genoemd en wordt door de vergadering van eigena ren aangesteld. De administrateur zorgt voor het opstellen van de jaar stukken, de exploitatierekening van het afgelopen jaar en de begroting van komend jaar. Meestal is de administra teur gemachtigd tot het doen (kleine) uitgaven. Vaak ziet hij toe bij het on derhoud of reparaties en beheert de kas van de Vereniging. Bij het kopen van een appartement moet men eerst zeker weten dat het ge bouw in juridische zin gesplitst is en vooral bij nieuwbouwcomplexen kan het voorkomen dat de splitsingsproce- dure nog loopt. Niet alle splitsingen, vooral die van bestaande complexen, verlopen probleemloos. Wie toch alvast wil kopen, laat bij twij fel in het koopcontract vastleggen dat de koop ontbonden kan worden als het gebouw na een bepaalde periode nog niet gesplitst is. Ga na hoeveel en welke appartementen tot het complex beho ren. Vooral als het gebouw niet alleen uit woningen bestaat, maar ook uit win kels, praktijkruimten e.d. is dit van be lang. Hoe verhouden zich de rechten van de eigenaren van andersoortige ap partementen tot uw koopt men precies. In de akte van splitsing en de daaraan gehechte tekening staat dit precies be schreven. Dit kan men bij de admini- strateur of verkoper inzie.i. maar men WADDINXVEEN - Opeldealer Van Velde BV aan de Onderweg presen teert donderdag 10 oktober de opvol ger van de succesrijke middenklasser Kadett. Zijn naam: Astra. Een naam die niet voor niets visioenen oproept van het satelliettijdperk. Aan de ver vanging van de Europese best-seller is extreem veel aandacht besteed. Met de geheel nieuwe Opel Astra wordt im mers de volgende etappe richting het jaar 2000 ondernomen. En dat schept, zeker voor het grootste automobiel- concern ter wereld, General Motors bepaalde verplichtingen. Opeldealer Auto van Velde: ”De Astra is de afgelopen tijd zeer positief door de pers ontvangen. Onze ver wachtingen voor dit nieuwe model zijn dan ook hoog gespannen. En voor de opvolger van de best verkochte auto in Nederland organiseren wij uiteraard een bijzondere introduktie-show’:. Als je op de dag van je leven wilt schitteren, laat je dan aankleden door een deskundige, die een keuze heeft uit meer dan 130 éénmaal gedragen bruidsjaponnen, daardoor ook betaalbaar Om je alle aandacht en tijd te geven help ik op afspraak. RAADHUISPLEIN 1. BOSKOOP, TELEFOON 01727-18300 OF 19577. WADDINXVEEN - Begin september heeft de wijk- en speeltuinvereniging Zonnig Zuid melding gemaakt van de te ontwikkelen activiteiten in Wad- dinxveen-Zuid. De activiteiten, die in september al gestart zijn, bruisen van enthousiasme. Het wijkgebouw is bij die activiteiten tot de nok toe gevuld. Het bestuur heeft nu ook gemeend om er nog wat boven op te doen. In Wad- dinxveen-Zuid zal op maandag 7 en maandag21 oktobereen inloop voorde jeugd gestart worden, hierbij is ieder een welkom. Op woensdag 9 oktober wordt de eer ste hobby-club voor de basisschoolle- den gehoudenOp vrij dag 11 oktober is als afsluiting van het speeltuinseizoen de jaarlijkse lampionnen-optocht in de wijk, welke muzikaal zal worden bege leid door de ’’Cormula’s”. De kleinsten van de wijk kunnen op vrijdag 25 oktober hun hart weer opha len met de kinderbingo. Van 19.00 tot 20.15 uur voor de groepen 4 t/m 6 en van 20.30 tot 22.00 uur voor de groep 7 tot en met 16 jaar. Voor de disco- avonden zal dejeugd echter moeten wachten tot 1 november. Nu echter het bestuur te kennen heeft gegevendat de vergunning voor de uit breiding bij de gemeente binnen is ge komen, zal het natuurlijk niet uitgeslo ten zijn, dat tijdens de bouwperiode wat moet worden geïmproviseerd. De bouwer gaat het bouwplan uitvoe ren in traditionele, fraaie en onder houdsarme materialen en verwacht het bouwplan te zullen opleveren rond de helft van 1992. Hoewel de barometer nog steeds aan gename hoogtes bereikt, is vanaf 1 sep tember de Opel winteractie weer van kracht. Onder de bepalingen van dit programma wordt de auto niet alleen volledig gecontroleerd op vitale onder delen, ook garandeert de Opeldealer een feilloze werking van de auto gedu rende de veel-eisende winterse perio de. Voor slechts 27,50 verkrijgt de Opel-rijder het Winterplan-certificaat na controle van de auto. Het systeem van het winterplan is een voudig. De Opel-dealer inspecteert alle essentiële ’wintergevoelige’-onder- delen van de auto, zoals radiateur, ac cu, thermostaat, slangklemmen, water pomp, waterslangen, ventilator-riem, koelvloeistof en kachel-radiateur. Als alle onderdelen in orde zijn bevon den of geconstateerde gebreken zijn hersteld, garandeert de Opel-dealer schriftelijk dat de auto probleemloos de winter doorkomt. Mocht deson danks een gecontroleerd onderdeel niet naar behoren functioneren, dan worden alle reparatie-kosten vergoed. Ieder jaar maken zo’n 60.000 Opel-rij- ders gebruik van de unieke Winter- plan-garantie. Hiermee heeft de Opel- rijder maximale zekerheid om Koning Winter het hoofd te bieden. Het Win terplan-certificaat is t/m 31 december 1991 te koop bij iedere Opel-dealer en van de Ijsermanweg en de Zuidplas- laan. Een blikvanger voor de omgeving en het herkenningspunt van stijl en goede smaak, direct nabij winkels, openbaar vervoer maar ook vlot be reikbaar vanaf de A 12. Bij de uitwerking van de plannen is ter dege rekening gehouden met de wen sen, welke regelmatig door zoekende woningkopers worden geuit. Onder zoeken hebben geleerd dat de woon consument op zoek is maar alles dat met goed en prettig wonen te maken heeft en prijs stelt op uitstekende par keervoorzieningen. Bij het ontwerp zijn 6 royale garagebo xen en ruim voldoende parkeerplaat sen gepland. Het trappenhuis met lift is luxe afgewerkt met een projecttapijt op de trappen en straalt een royale mate van gastvrijheid uit. De appartementen worden aangeslo ten op een spreekinstallatie voorzien van een video-systeem met beeld scherm. Dit ter verhoging van de veilig heid en gemak van de bewoners. De appartementen zijn uitgevoerd met een royale hal, een royale woonkamer met halfopen keuken en een ruim goed op de zon gesitueerd balkon, 2 slaapka mers en een ruime, royaal ingerichte badkamer met ligbad, douche en was tafel. Verder een inpandige berging waarin de individuele gestookte combiketel en apart toilet. Opvallend goed is gelet op de ruime lichttoetreding, waardoor te allen tijde een goed en plezierig uitzicht is gewaarborgd, gevels en beglazing zijn op een zodanige wijze geïsoleerd dat een maximum aan warmte-isolatie is bereikt. De bouwwijze en het inbrengen van de benodigde technische isolatie zijn zo danig ontworpen, waardoor een maxi- WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum werd vorige week dins dag 24 september de derde SOOS-mid- dag van dit seizoen georganiseerd. De spreekster van deze middag was ”Kla- zien” uit Zalk, bekend van radio en te levisie. Onder grote belangstelling (zo’n 120 ouderen) vertelde Klazien het een en het ander over de natuur en speciaal over de geneeskrachtige werking van de vele planten en bomen. De ouderen werden in de gelegenheid gesteld Klazien vragen te stellen, die enthousiast door haar werden beant woord. Het programma van de SOOS-midda- gen voor de maand oktober zien er als volgt uit. Op 8 oktober wordt er een spelletjesmiddag georganiseerd en op 22 oktober komt de heer Beens uit Driebergen, die zelf imker is, aan de hand van dia’s het een en het ander ver tellen over het leven van het bijenvolk je. Alle ouderen van Waddinxveen zijn welkom op de SOOS-middagen, die beginnen om 15.00 uur en gehouden worden in het Anne Frank-centrum. Wordt door buitenstanders gebruik ge maakt van een recreatievoorziening of parkeervoorziening, dan kan men daardoor financiële risico’s lopen en verder zijn er nog een aantal vragen: hoe staat het met het onderhoud en wat komt er voor gemeenschappelijke re kening of wordt er een reservefonds opgebouwd. Bij het aankopen van een bestaand ap partement dient men na te gaan of de verkoper nog schulden heeft aan de Vereniging van eigenaren. Die zijn na melijk gebonden aan het appartement en men kan na koop ervoor aansprake lijk gesteld worden. Als er nog schulden zijn kan men het bedrag, indien overeengekomen met de verkoper, verrekenen met de ver koopprijs. Bij het kopen van een ap partement kan het prettig zijn gebruik te maken van gemeenschappelijke voorzieningenOok een voordeel is dat men zich niet persoonlijk hoeft te be moeien met het onderhoud. Voor nadere informatie over de juridi sche kanten van het appartementsrecht kan men terecht bij een notaris of ma kelaar. Nuttige wenken over ieders rechten en plichten als eigenaar van een appartement, over financiën, ver zekeringen, beheer en gebruik vindt men in het rapport ’’Appartement in ei gendom van Vereniging Eigen Huis” en in de brochure ’’Koop en eigendom van een flatwoning” van het Konink lijke Notariële Broederschap. Enkele andere brochures over het woningbezit en financiering kan men aanvragen bij het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer VROM WADDINXVEEN - Zuidplasstaete omvat tien luxe uitgevoerde apparte menten, die bij De Pater Makelaardij BV te koop zijn voor prijzen vanaf 282.500,- (vrij op naam). De in de tweede helft van 1992 op te leveren ap partementen maken deel uit van een uniek complex aan de Zuidplaslaan bij de Ijsermanweg. De wet verstaat onder appartement (of zoals de officiële titel luidt apparte mentsrecht): een aandeel in een ge bouw met toebehoren, dat de bevoegd heid geeft tot het alleengebruik van een bepaald gedeelte van een gebouw. Deze officiële omschrijving betekent dat er een onderscheid wordt gemaakt tussen enerzijds de eigendom en ander zijds de gebruiksrechten. Eigendom van het gehele gebouw komt toe aan de eigenaars gezamenlijk en daarnaast heeft iedere eigenaar het ge bruiksrecht van het privégedeelte (zijn woning) en het medegebruik van die gedeelten van het gebouw, die voor ge meenschappelijk gebruik zijn bestemd. Bij het laatste kan men ondermeer den ken aan het trappenhuis, de hal en lift. Appartementsrechten ontstaan door splitsing in juridische zin van een ge bouw of ander onroerend goed. Om een gebouw in appartementen te splitsen moet de notaris een akte opma ken. Deze splitsingsakte met de bijbe horende tekening, waarop de grenzen van de gedeelten van het gebouw, die bestemd zijn om als afzonderlijk geheel te worden gebruikt in openbare regis ters overgeschreven. Pas als dit laatste is gedaan is de splitsing een feit en ont staan de appartemensrechten, die dan afzonderlijk verkocht kunnen worden. In een notariële akte van splitsing is een aantal belangrijke zaken opgenomen: beschrijving van het gebouw als geheel, beschrijving van iedere afzonderlijk gedeelte, beschrijving van het aandeel, dat iedere eigenaar heeft in het ge bouw, het breukdeel en het splitsings- regelment.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 23