o ALDI Q BOVAG 1 V Auto van Ve/de' V \d Eli WADDINXVEEN ZONDER GRENZEN \ee w Werkgroep Anti-apartheid Wat missie vandaag is Honger Hoeft Niet VIJF NIEUWE HUIZEN AAN DE ZUIDKADE WADDINXVEEN- Op deze plek aan worden gebouwd. Hier stond tot voor bedrijvenpark Coenecoop verhuisde de Zuidkade zullen vijf nieuwe huizen kort het bedrijfspand van de naar het meubelfabriek Vermulm. Oranjewijk krijgt 30 km-gebied Kruiswerk en Madie in één gebouw In 1992 speelt Zuidplas-extra, Brugcentrum en hoofdwinkelcentrum Bedrijfsgrond Coenecoop II wordt behoorlijk duurder Munten voor Namibië V LU GEZINS-BEJAARDEN HELPENDE/VERZORGENDE (M/v) MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING ’’ZUIDPLAS” LEEFT Ê7 OPEL- 4 V Scenario’s Bedrijfsterreinen Bedrijven Bestemmingsplannen Ontwikkeling 7f if v.a. 769.- M 5B Wij vragen: HEEFT U BELANGSTELLING VOOR WERKEN IN DE THUISZORG Heeft u interesse? Wij zoeken op korte termijn kontakt met sollicitanten voor de funktie van: Autoschade? Wij houden m in zijn waarde. Wij houden uw auto in z n waarde! Door de schade perfect te herstellen en u de zekerheid te geven dat uw waardevolle auto later, bij inruil bij ons, door die schade geen dubbeltje minder waard is geworden! Informeer dus naar de BOVAG Schade Waarde-Garantie. -«v R Wij bieden: den. (Foto: SjaakNoteboom)., WADDINXVEEN - Zuidplas-extra, het woonwijkje bij de St. Victor- wijk, het Brugcentrum en de centrumontwikkelingen. Dat zijn de belang rijkste ruimtelijke agendapunten die Waddinxveen voor 1992 heeft, zo schrijven Burgemeester en Wethouders in de toelichting op hun begro ting. Daarin schrijven zij ook dat de grondprijs voor Coenecoop II be hoorlijk hoger is dan voor Coenecoop I: circa 210,- per vierkante meter. Je k^kt -■/aandacht1 p met deze soepel 1 vallende, elegante blazer. Pagina29 A LL Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 2 oktober 1991 Een deel van de Zuidkade waar op de plek van een oude meubelfabriek nieuwe woningen neergezet kunnen wor- Wanneer kan ik terug? I I --' Schriftelijk: t.a.v. de heer J. Peters. JULIANASTRAAT 46-ALPHEN a/d RIJN-TEL.01720-72135 HEREN JONGENS EN WERKKLEDING De taak omvat in hoofdzaak het verrichten van huishoudelijke werkzaamheden, de verzorging en begeleiding van gezinnen, alleenstaanden, en/of ouderen en chronisch zieken in de thuissituatie. Telefonische informaties worden u verstrekt door de leidinggevenden Gezinsver zorging tijdens de spreekuren van 8.30 tot 9.30 uur op werkdagen. Buro Waddinxveen, telefoon: 01828-16044. Buro Boskoop, telefoon: 01727-13304. Aldi is één van de grote supermarkt-organisaties in Nederland en bekend door een geheel eigen vorm van presentatie en sterk concurrerende ■prijzen voor hoogwaardige merken. - Een vaste leuke baan met afwisselende werkzaamheden, van goederen in de schappen ruimen tot kassadraaien. - Afwisselende werktijden die zoveel mogelijk aan uw wensen tegemoet komen. - Een goed salaris met daarnaast een zéér aantrekkelijke premie. - Doorgroeimogelijkheden tot vervangend filiaal- leider of filiaalleidster. - Interesse in een baan in de detailhandel. - Verantwoordelijkheidsgevoel en inzet, ook als u voor langere tijd niet gewerkt hebt of geen opleiding in de detailhandel hebt genoten. Wij werken u planmatig in. - Leeftijd vanaf 18 jaar. is het aantal te bouwen woflmgen tot het jaar 2000. Complicerend factor hierbij is de vertaling van het restric tieve beleid. DE OPEDDEALER ZEKERHEID VOOR ALLES. Wanneer u geïnteresseerd bent in werken in de THUISZORG kunt u uw sollicitatie sturen aan ons Hoofdkantoor, Raadhuisplein 35, 2914 KM te Nieuwerkerk a.d. IJssel. worden gebouwd. Hier stond tot voor kort het bedrijfspand van de naar het Wanneer kan ik terug Naar mijn geliefde land Waar ik mijn geboorterecht Mag uitoefenen? O, wacht beste kameraad Ik weet wanneer je terug kan Naar ons land Als je je er thuis voelt. Maar wat moet ik doen Om de ketens te breken Van wreedheid. Ongelijkheid en onrecht? Laat me je zeggen Watje moet doen Je hebt geen andere keus Neem de wapens op!! Neem de wapens op En wees niet bang! Kom op, kameraad Je geweer moet het zeggen Dat is je bevrijder En als de ketens gebroken zijn Dan duurt de strijd voort In de wederopbouw Van ons Moederland! Gedicht van deNamibische banne ling Servatius Sh. Aijambo U kunt zich melden als volgt: Telefonisch: na 20.00 uur bij de heer J. Peters tel. 01620-29515 ALBRECHT CULEMBORG B.V. Erasmusweg 3 postbus 147, 4100 AC Culemborg Unieke openingstijden van onze werkplaats: Ma. t m Vr. van 05 45 t m 18.00 uur s Zaterdags van 07.001 m 13 00 uur Bij service beurten: halen en brengen, eventueel vervangend vervoer. Plaatsingsmogelijkheden in Waddinxveen en Boskoop voor: Part-time (minimaal 12 uur, maximaal 24 uur per week). Zonder diploma (interne kursussen worden, bij gebleken geschiktheid, ver zorgd). Met diploma (inzet in helpende/verzorgende teams is in voorbereiding). Plaatsing op full-time basis alleen in Boskoop mogelijk. Arbeidsvoorwaarden en rechtspositie volgens de C.A.O. voor Gezinsverzor ging en Algemeen Maatschappelijk Werk. INDE KREUKELS? WIE ZORGT DIE AUTO De Werkgroep Anti-Apartheid Wad dinxveen (WAAW) werd in september 1988 opgericht om door middel van voorlichting en fondswerving de Wad- dinxveense bevolking zoveel mogelijk bij het apartheidssysteem in Zuid- Afrika en Namibië te betrekken en een bijdrage te leveren aan concrete pro jecten in deze landen. De Werkgroep Anti-Apartheid Wad dinxveen steunt twee projecten te we ten, n.l. de SADWU (South African Domestic Workers Union) en een school in Namibië. Het project SADWU steunt de werk groep nu voor het tweede jaar. De lan delijke vakbond SADWU helpt de po sitie van dienstboden te verbeteren. Dit is gezien de woon- en werkomstan digheden van de zwarte dienstboden geen overbodige luxe: zo wonen veel vrouwen gescheiden van hun familie en hebben zij veelal een werkweek van 6/7 dagen. De vakbond is gestart met edu catieve programma’s waarin het huis houdelijk personeel geschoold wordt in zaken aïs administratie en onderhande lingsvaardigheden. Verder geeft de SADWU advies aan dienstboden en onderhandelt zij met werkgevers over keursmodellen, waaronder het aanwij zen van het veilingterrein aan de Bre- deweg als regionaal bedrijventerrein voor transport en distributie. Voor het veilingbestuur is dit aanlei ding geweest om de potenties van het gebied nader te doen onderzoeken. Voor onze filialen in Woerden en Waddinxveen zoeken wij verkoopsters m/v De ruimtelijke activiteiten van Wad dinxveen voor het komende begro tingsjaar spitsen zich volgens het col lege vooral toe op: - Het voltooien van de wijk Zuidplas 1980, alsmede de voorbereidingen voor Zuidplas ’90. - Het ontwikkelen van een woonge- biedje aan het Gijsberterf en het reali seren van het A-3-g.ebied (Apollolaan/ Mercuriusweg). - Het invullen van het Brugcentrum- gebied. - De centrumontwikkeling van Wad dinxveen. Recent hebben B. en W. de raad door middel van een tussenbericht geïnfor meerd over het buiten verdere studie laten van de Be Fair-lokatie. Conform het bepaalde in het beleidsprogramma wordt thans verder gestudeerd op de andere mogelijkheden. In de commis sievergadering van november 1991 zul len B. en W.de eindrapportage voor leggen. Verdere aanscherping van het restric tief beleid ten aanzien van het wonen en het werken heeft overigens naar de mening van B. en W. ook gevolgen ,voor het te voeren volkshuisvestingsbe leid. Binnen de werkgroep en stuurgroep Goudse Regio is inmiddels gestart met het opstellen van een aantal scenario’s teneinde te komen tot een integrale ruimtelijke visie voor dit gebied ten aanzien van wonen, werken, recreatie etc. Zoals bekend hebben 40 nota’s vanuit diverse geledingen betrekking op dit gebied. Behoudens een tweetal terreinen zijn alle gronden in Coenecoop I verkocht. Omdat op korte termijn een groot ge deelte van Coenecoop II op minnelijke basis kan worden verworven is het waarschijnlijk mogelijk in de tweede helft van 1992 weer over voldoende uit- geefbare bedrijfsterreinen te beschik ken. De grondprijs in Coenecoop II zal op een duidelijk hoger niveau liggen dan de eerder gehanteerde prijzen in Coe necoop I. De gemiddelde grondprijs zaljop basis van voorlopige berekenin gen 210.- per m2 (exclusief BTW) be dragen; oorzaken zijn met name gele gen in de aanzienlijke hogere aanloop kosten. Van de resultaten van het onder auspi ciën van het Regionaal Economisch Overleg Midden-Holland verrichte lo- katie-onderzoek bedrijventerrein Gouda/Waddinxveen is de raad via de commissie voor de Ruimtelijke Orde ning op de hoogte gesteld. Er bestaat consensus bij de deelnemers van het REÖ-overleg over een aantal conclusies uit het rapport en de voor- De bedrijvenlokatie voor de korte ter- mijn-periode is planologisch veilig ge steld na de vaststelling en goedkeuring van het bestemmingsplan bedrijven park Coenecoop II. Thans loopt een Kroonberoep. Het plan voorziet in de lokale en ge deeltelijke regionale behoefte. On danks de door de raad onteigeningsbe- sluiten zullen B. en W. blijven trachten in der minne de gronden te verwerven. De verdere ontwikkeling van een re gionaal distributie- en transportcen trum op het (veiling)terrein aan de Bre- deweg vormt onderdeel van de te ont wikkelen integrale visie in het gebied van de Goudse Regio. Ten aanzien van de woonlokatie voor de korte termijn periode (wijk Zuid plas 1990) zijn B. en W. momenteel in overleg met de provincie. Ten aanzien van deze bouwlokatie verwachten zij geen problemen (meer). Cruciaal punt betere huisvesting en salarissen. j Als nieuw projekt steunt de Werk groep Anti-Apartheid Waddinxveen de boerderij school Gras in Namibië. Op deze school worden, naast het ba sisonderwijs, ook cursussen gegeven in timmeren, naaien, tuinbouw, stofvër- sieren en huishouden. Met name zwarte jongeren maken van deze on derwijsfaciliteiten gebruik. Het ver groot hun kans op werk in loondienst en hun mogelij kheden om voor zichztelf te beginnen. Het geld waarmee de werkgroep dit projekt steunt wordt be steed aan het salaris voor een leer- kracht. Ondanks de veranderingen in Zuide lijk Afrika is de werkgroep van mening dat het van belang is de zwarte Zujd- afrikaanse bevolking te blijven onder steunen in hun strijd voor betere leef- en werkomstandigheden. Mocht men zich hiervoor willen inzft- ten dan kan men contact opnemen met het secretariaat van de werkgroep: M. van de Wouw, telefoonnummer 01828- 14433. Op 12 oktober 1992 wordt allom her dacht dat het 500 jaar geleden is sinds Columbus Amerika ’’ontdekte”. Maar er is weinig reden om feest te vieren. Niet voor de Spanjaarden. Omwille van het goud hebben zij zich vaak on menselijk gedragen. In 100 jaar tijds was 90% van de oorspronkelijke bevol king uitgeroeid, gedood of door ziek ten gestorven. Niet voor de Nederlanders. Die ver dienden kapitalen aan de slavenhan del. Nog minder reden tot feest hebben de Indianan zelf. Nog steeds worden zij miskend en bedreigd in hun eigen land. En de kerk? Al te vaak liep zij aan de leiband van de heersers. Maar er komt verandering. In Ecuador bijvoorbeeld, stichtte bisschop Proano tien jaar gele den een vormingscentrum voor Ip- diaanse leiders en leidsters in een Ib- diaanse kerk. Dit centrum gaat vooigp in de emancipatiestrijd van de India nen. Voor Wereldmissiemaand heeft Missio drie van hen, Rosa, Carlos en Delfin, uitgenodigd naar ons land. Zij willen ons deelgenoot maken van hun strijd. Zij kunnen ons leren hoe we moeten omgaan met de aarde, met elkaar en met het geloof. Wie ze op tv ziet, bijvoorbeeld tijdens de eucharistieviering op 20 oktober kan men kennis nemen van hun grote men selijke en geestelijke rijkdom. Zij van hun kant hopen ook veel te leren en te ontvangen van ons, aldus de MOV- groep van de St. Victor-parochie. Dit bezoek laat zien wat missie vandaag is: elkaar helpen om als gelovige mensen te bouwen aan een menselijke wereld. In de landelijke actieweek van 7 tot 16 oktober van Honger Hoeft Niet wordt ook dit jaar in Waddinxveen opnieuw aandacht gevraagd voor de problemen van de landen in de Derde Wereld. Het accent zal liggen op de schuldenlast van de Derde Wereld. Deze schulden last legt namelijk een zware druk op de economie van de betrokken landen, waardoor weinig geld beschikbaar is voor zaken als onderwijs, gezondheids zorg, drinkwatervoorziening en huis vesting. Vragen, die in dit verband naar voren komen, zijn bijvoorbeeld: Hoe komt het, dat de schulden van de Derde Wereld landen toenemen en deze landen nu meer aan rente en aflos sing betalen dan zij aan gelden voor ontwikkelingshulp ontvangen? Hoe kunnen overheid en banken werken aan vermindering c.q. kwijt schelding van deze schuldenlast? Kan ook de individuele burger in deze problematiek een bijdrage leve ren, of is deze alleen maar een machte loos toeschouwer? Wil en kan hij invloed uitoefenen op de wijze waarop de banken zijn spaargeld beleggen, of vindt hij, dat dit een zaak is, die hij aan financiële specialisten moet overlaten? In het kader van de actieweek Honger Hoeft Niet hebben de groepen voor Zending, Werelddiaconaat en Ontwik kelingssamenwerking (ZWO) van de Gereformeerde Kerk en van de Her vormde Immanuelkerkgemeente regis teraccountant R. Abbema uit Reeu- wijk uitgenodigd op donderdag 17 ok tober om acht uur in de Immanuëlkerk (Prinses Beatrixlaan) een inleiding te houden over ”De schuldenlast en kri tisch bankieren”. De heer Abbema is bestuurslid van de NVOC (Ned. Ver. tot steun aan de Oec. Ontw. coöperatie) en voorzitter van de Stichting Max Havelaar Koffie. Officieel Opel dealer Onderweg 8 Waddinxveen Telefoon 01828-15155 i Geopend van 9.00 tot 18.00 uur. Donderdag koopavond. Het actualiseren van (oudere) bestem mingsplannen -en het maken van nieuwe bestemmingsplannen verlopen voorspoedig. Toch is enige vertraging opgetreden ten opzichte van het ge plande tijdschema. Deze vertraging is onder meer te wijten aan de werkzaam heden, welke verricht moesten worden ten behoeve van projecten omleidings- weg Brugweg en bezwarenprocedures tegen onder andere bestemmingsplan Coenecoop en Landelijk Gebied West, 3e herziening. Inmiddels is een nieuw tijdpad opge steld teneinde de voortgang in de ac tualisering van bestemmingsplannen te continueren. Continuering is van be lang aangezien Gedeputeerde Staten in beginsel alleen verklaringen van geen bezwaar afgeven voor (bouw)plannen die zijn gelegen in tenminste door de Provinciale Planologische Commissie van commentaar voorziene ontwerp- bestemmingsplannen Voor de periode 1991/1992 staan di verse bestemmingsplannen op het pro gramma, deels ten laste van het grond bedrijf en deels ten laste van de Alge- I mene Dienst. In de komende periode zal ook veel aandacht moeten worden besteed aan de integrale herziening van het bestem mingsplan Landelijk gebied Oost. Een ontwerp van het plan zal circa eind de cember 1991 in het overleg, als bedoeld in artikel 10 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening gezonden kun nen worden. Een evaluatie van het actualiserings- programma is overlegd aan Gedepu teerde Staten; redelijkerwijs mag wor den aangenomen dat zij in kunnen stemmen met het aangepaste tijdsche ma. Ten behoeve van de hiervoor noodzakelijke extra inspanningen heb ben B. en W. bij wensen en middelen een bedrag van 45.000,- extra opge nomen. WADDINXVEEN - Het gemeentebe stuur heeft besloten om over te gaan tot inrichting van het gebied Oranjewijk zuid-oost als km/u gebied. Herinrichtingen van de parallel aan de Juliana van Stolberglaan lopende vent- weg is nog niet in de plannen opgeno men omdat hiervoor wellichtgezien de toekomstige verkeersontwikkelingen binnen de gemeente, te zijner tijd an dere plannen zullen worden uitge werkt. Voor de bewoners van het betreffende gebied zal gelegenheid tot inspraak worden gegeven. WADDINXVEEN/NIEUWER- z KERK AAN DEN IJSSEL - Sinds 1 mei jl. zijn in Nieuwerkerk aan den IJs sel kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening (Madie) in één gebouw gevestigd. Het districtskantoor Gouwe-IJssel van Kruiswerk Midden- Holland, het centraal bureau van de Vereniging Maatschappelijke Dienst verlening Zuidplas en het wijkgebouw van het kruiswerk in Nieuwerkerk aan den IJssel werken sinds die datum van uit een nieuwe bedrijfspand aan het Raadhuisplein. Op vrijdag 27 september om 16.00 uur wordt de gezamenlijke huisvesting feestelijk geopend door mevrouw D. van Leeuwen-Schut, voorzitter van de Landelijke Vereniging voor Thuiszorg. Aansluitend tot 18.00 uur receptie voor personeel en genodigden. Directeur J.A. van Duinen van de Ver eniging Maatschappelijke Dienstverle ning Zuidplas en zijn collega D.J. Ver beek van Kruiswerk Midden-Holland zijn content met de gezamenlijke huis vesting. Verbeek: "Kruiswerk en gezinsverzor ging werken op veel plaatsen in Mid den-Holland al nauw samen. De sa menwerking verloopt uiteraard nog soepeler als je in een bepaald werkge bied vanuit één gebouw werkt. Ook voor onze cliënten is het prettig om op één adres terecht te kunnen voor wijk verpleging, gezinsverzorging en maat schappelijk werk. Op de schaal van Midden-Holland hopen wij op korte termijn een samenwerkingsorgaan voor kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening op te richten. Vanuit die organisatie kunnen gezamenlijke projecten en activiteiten gerealiseerd worden en kunnen wij verdere ontwik kelingen in de richting van samengaan van kruiswerk en gezinsverzorging ge zamenlijk volgen en geleidelijk invoe ren". Op zaterdag 28 september wordt in het nieuwe gebouw van 11.00 tot 15.00 uur open huis gehouden voor de inwoners van Nieuwerkerk en andere belangstel lenden. worden opgevangen in de nabijgelegen A-kernen. Daarnaast kan de provincie desge wenst nieuwe regionale opvangkernen aanwijzen die naast de A-kernen de au tonome verstedelijkingsdruk helpen opvangen. Het aangescherpte restric tieve beleid zal op basis van nader over leg met de betrokken gemeenten wor den vastgelegd in voorstellen voor (partiële) streekplanherzieningen Ook voor de gemeente Waddinxveen zullen verstedelijkingscontouren wor den vastgelegd. De uiteindelijke resul taten van het overleg binnen de Goudse regio zullen hierin een belang rijk aandeel vormen. Binnen de kaders van dat beleidspro gramma zullen B. en W. trachten, in goed overleg met de commissie voor de Ruimtelijke Ordening, de voorziening in de woningbehoefte (incl. eventuele beperkte regionale opvang) en de werkgelegenheid veilig te stellen ook na het jaar 2000. In verband hiermee is inmiddels in Midden-Holland-verband gereageerd op het kabinetsstandpunt met het oog op de behandeling daarvan in de Tweede Kamer. Via de vergadering van de commissie voor de Ruimtelijke Ordening zullen de raadsleden periodiek worden geïn formeerd en om advies worden ge vraagd over de laatste ontwikkelingen. De Werkgroep Anti-Apartheid Wad dinxveen wil de Waddinxveense jeugd bedanken voor het geld dat ze ingeza meld hebben voor de boerderij school Gras in Namibië. De deelnemende scholieren hebben in totaal een bedrag van 400,- gulden aan Nederlands geld en 50 kg aan bui tenlands geld opgehaald. De 50 kg buitenlandse munten hebben een bedrag van 1.837,- opgeleverd. Met het opgehaalde geld zal een deel van het salaris van een leerkracht van de boerderijschool betaald worden. Het grondgebied van Waddinxveen maakt deel uit van vele ruimtelijke stu dies (rijk, provincie, regio) over de toe komstige ontwikkeling van het Groene Hart, Midden-Holland en de Goudse regio. Door het rijk zijn de hoofdlijnen over de ontwikkeling van het Groene Hart uitgezet in de "Vierde Nota over de Ruimtelijke Ordening Extra” (Vinex). Een nadere uitwerking van die hoofd lij nen is weergegeven in de door de Stuurgroep Groene Hart daartoe ver vaardigde (concept)nota. Tijdens de inspraakprocedure hebben B. en W. bezwaar gemaakt tegen het beleidsvoornemen gericht op het volle dig stoppen van welke verstedelijking dan ook in het Groene Hart. In het ka binetsstandpunt voor de Vinex is dit harde restrictieve uitgangspunt afge- zwakt Wel is duidelijk in de visie van het rijk en de provincie, dat het Groene Hart gevrijwaard moet blijven van verstede lijkingsdruk, afkomstig van buiten het gebied. De beleidskaders hiervoor worden momenteel verder ontwikkeld door de hogere overheden. Tot het jaar 2000 blijft de streekplanca- paciteit van kracht voor wonen, werken en glastuinbouw. Wel hebben de randstadprovincies, blijkens het kabinetsstandpunt over de Vinex, de inspanningsverplichting op zich genomen om de streekplancapaci- teit in het Groene Hart, voorzien tot het jaar 2000, uit te smeren over de pe riode tot 2005. Daarenboven vinden de randstadpro vincies het noodzakelijk om extra capa citeit toe te voegen. Na het jaar 2000 is het beleid erop gericht het inwonertal in het groene Hart als totaal gelijk te houden. Dit betekent wel een nog toenemende woningbehoefte. Voorts zullen per ge meente contouren worden vastgesteld, Voorzover er binnen die contouren on voldoende groei mogelijk is, moet die Sï LID

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 29