GEMEENTE WADDINXVEEN Dakpan door eeuwen heen I RTW-RADIO Beauty-verwendagen NU OOK IN WADDINXVEEN Jeugddienst Opbrengst collecte Eveline Swidde in Warmond Rik de Bas twaalf en een halfjaar Brugslager Abher aan den HINDERWET SPREEKUREN VERGADERINGEN COLLECTEVERGUNNING VERKEERSMAATREGEL Opening BOUWVERGUNNINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Initiatief Een dag helemaal voor jezelf, in het teken van volledige verzorging en ontspanning van lichaam en geest. Een dag-programma omvat: - Een complete gezichtsbehandeling bestaande uit: diepte reiniging d.m.v. peeling, stoombad, epilatie van de wenk brauwen, ontspannende gezicht-, hals-, nek- en decolleté mas sage, crème masker. - Lichaamsmassage met Essentiële oliën. - Pedicure of Manicure - Gebruik van de Zonnebank met gezichtsbruiner. - Gebruik van de Sauna. - Aan het einde van de dag worden de haren verzorgd met als af sluiting een passende Make-up. Bij de Beauty-verwendag zijn koffie/thee, drankjes alsmede een lunch inbegrepen. Wij ontvangen per Beauty-verwendag groepjes van maximaal 4 dames. Naast de Beauty-verwendagen kunt u bij ons uiteraard nog steeds terecht voor individuele gelaats/lichaams behandelingen en zonnebank. Voor meer informatie en reserveringen kunt u bellen: 01828- 19253. Prinses Beatrixlaan 50, Waddinxveen. 01820-15767 01727-14044 01828-17613 01820-28011 VOOR VROLIJKE SPORTIEVE KLEDING MET EEN BEHAAGLIJKE UITSTRALING Dufs mode t BIJ SCHOONHEIDSSALON JANEAUAD BIL I I i i t 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 2 oktober 1991 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Bloemendaalseweg 15 Coenecoop 99 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 6945-91,6946/91 en 7697/91. Zuidkade 172 De Akker 101 RTW WOENSDAG 2 OKTOBER VRIJDAG 4 OKTOBER Koorengevel. ZATERDAG 5 OKTOBER 1 ZONDAG6OKTOBER Trendy. Presentatie: 1 De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. De bronzen slager Rik de Bas heeft donderdag voor zijn klanten kogelbief- Op de agenda o.a.: - Begroting 1992; verhoging markttarieven met 40%. - Ontvangen klachten en getroffen maatregelen. - Uitbreiding stroomcapaciteit. - Kraamverhuur. - Vakature marktcommissie. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Commissie voor het Marktwezen op woensdag 9 oktober 1991, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis - het Hoogheemraadschap van Schieland ten behoeve van een pol dergemaal met bedrijfshal en materialenloods op het perceel Noordringdijk 3/3a, voorheen gemeente Moordrecht - de directie van V.O.F. Lugthart’s Keramiek voor een aarde werkfabriek op het perceel St. Victorstraat 54 Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op woensdag 9 oktober 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 4(X), 2740 AK Waddinxveen). 1. Kromme Esse 10: het onderheien van een gedeelte van de wo ning. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikkingen in te dienen. Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 24 oktober 1991 telefonisch een afspraak maken (tel. 01828-14433, tst. 116, de heerW. Kaandorp). Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) brands, de platte Fries, de Quac pan, de Oegstgeester en de pan van Helder. Een bezoek aan ’De dakpan door de eeuwen heen’ is interessant voor bouw kundigen en leken die geinteresseerd zijn in de bouwhistorie van Nederland. Elke bezoeker ontvangt informatie materiaal over de getoonde panmodel len. Hij zal de geschiedenis, de produktie- techniek en de modellen behandelen. Ook reparatie en conserveringsmetho den komen aan bod. AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een wijkgebouw het gedeeltelijk veranderen van een winkelpand in een woning het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en het vergroten van een dakraam op het voorgeveldak- Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. 14433 14433 Via de FM-band 87.9 (kabelI en 105.8 (ether). Staringlaan 2. postbus 330. 2740 AH Waddinxveen. l el. 01828-10379. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot weigering van de toe passing van bestuursdwang. - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot afwijzing van een ver zoek om een standplaatsvergunning ex artikel 83, lid 1, van de Algemene Politieverordening Waddinxveen 1983. - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot tijdelijke verlaging van een uitkering ingevolge de Rijksgroepregeling Werkloze Werk nemers. alsmede een aanvraag om een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning, ingevolge de Hinderwet van: Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (artikel 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbereidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbre ken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het gel dende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het bovenstaande bouwplan. 00.00 uur - In ’t Holst. Presentatie: Ferry van Loon. 02.00 uur - Non Stop Muziek. 08.00 uur - Non Stop Gospel Mix. 09.00 uur - Kerkuitzending. 12.00 uur - RTW Klassiek. Presentatie: Henk Laan. 14.00 uur - Vakantie Magazine. 16.00 uur - RTW Sportcafé. 18.00 uur - Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 20.00 uur Adrienne. 21.00 uur - XTRA. Presentatie: Luuk van Dijk. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. 24.00 uur: Sluiting. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood De kosten die hiervoor in rekening worden gebracht, bedragen per aanvraag 400,-. Op grond van de gemeentelijke legesverordening worden deze kosten aan de aanvrager van de vergunning doorbere kend. Commissie voor de Financiën op donderdag 3 oktober 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: St. Victorstraat 6 In de week van 7 t/m 12 oktober 1991 zal er gecollecteerd worden door de Stichting Nationale Collecte Geestelijke gehandicapten. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebe stuur worden gebracht. stuk in de aanbieding. Vrijdag en zater dag biedt hij 500 gram varkenshaas, 200 gram kookworst en 200 gram lever worst aan voor 12,50, met dit bedrag verwijzend naar zijn twaalf en een half jaar slager zijn. In de Brugslagerij aan de Zuidkade wordt zaterdag koffie geschonken met een traktatie en is er limonade met een verrassing voor de kinderen. Rik de Bas is niet alleen een kwaliteitsslager. Commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 8 oktober 1991, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Evaluatie luilakviering. - Aanpassing A.P.V. in verband met alcohol op de openbare weg. - Advies inzake tewerkstellingsprocedure plv. regiokorpschefs en notitie inzake artikel 44 ontwerp Politiewet. - Advies inzake wijziging gemeenschappelijke regeling l.S.M.H. - Advies inzake gebruikgeving gemeentelijke accommodaties op zondagen. - Vernieuwing waarschuwingsstelsel. - Advies inzake wijziging rechtspositie brandweerpersoneel. - Stand van uitvoering beleidsprogramma 1990-1994. - Behandeling begrotingen 1992 en meerjarenbegroting 1992- 1994. Gereserveerde invalidenparkeerplaats Onderweg la. Er is besloten op de parkeerplaats nabij de woning Onderweg la in verband met de invaliditeit van de betreffende bewoner een gere serveerde invalidenparkeerplaats aan te leggen, als bedoeld in arti kel 132a van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens. Belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tot het in dienen van een beroepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 dagen na heden. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. WADDINXVEEN - ”De dakpan door de eeuwen heen” is een thema-exposi- tie die in de Bouwvoorlichting aan de Staringlaan in Waddinxveen wordt ge houden. Tijdens de gebruikelijke ope ningstijden (van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-17.00 uur en op zater dag van 10.00-16.00 uur) is de tentoon stelling gratis te bezoeken. De opening is op dinsdagmorgen 15 oktober. De expositie duurt tot en met donderdag 26 oktober. Een dak boven ons hoofd is zo vanzelf sprekend dat we meestal niet stil staan bij wat een dak tot dak maakt. Toch is de keuze van de dakbedekking vaak bepalend voor de architectuur. De sfeer die een rieten dak oproept is een totaal andere dan die van een leien-, of van een pannendak. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Op de agenda o.a. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van subsidie Schutters vereniging Waddinxveen. - Intrekking Verordening Regeling Scholingsbijdragen gemeente Waddinxveen. - Concept-overeenkomst inzake de kostenverdeling afvalwater- transport naar de A.W.Z.I. Reeuwijk-Randenburg. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van vervanging van de openbare verlichting in de Oranjewijk. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve computercursus en woonerf-onderzoek V.A.C. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van het treffen van oude renvoorzieningen ten behoeve van 36 woningen. - Notitie minimabeleid. - Informatie-uitwisseling met betrekking tot begroting 1992. Tijdens bovenstaande vergaderingèn kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Op de agenda o.a.: - Advies met betrekking tot jaarverslag 1990 Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas”. - Advies met betrekking tot verlening subsidie aan de V.A.C. van de woningbouw in het kader van de Sociale Vernieuwing. - Rapport inzake het jaarverslag 1990 van Centrum Buitenlanders Rijn en Lek. - Begrotingen 1992. - Notitie minimabeleid in Waddinxveen. Door het gebruik van materiaal dat lo kaal voorhanden is zoals riet, klei en leisteen zijn, tijdens een rondrit door Europa, tal van verschillende bouwstij len ontdekt. In Nederland is rivierklei altijd ruim aanwezig gewest. De hier van vervaardigde dakpan speelt al heel lang een grot rol in de Nederlandse ar chitectuur. Archeologie en architectuur mogen zich over het algemeen in een brede be langstelling verheugen, maar met het ogenschijnlijk onbelangrijke detail, de dakpan, is dat veel minder het geval. Er is nog maar weinig bekend over de schiedenis van de dakpan. Iedereen die méér wil weten over de keramische dakpan is van harte wel kom bij de opening van de expositie op dinsdag 15 oktober om 11.00 uur. De heer E.J .M. Huijgen, voorzitter van de Stichting Historisch onder van grof ke ramische industrieprodukten, houdt dan de lezing: ’Het keramische dak’. Doorberekening adviezen Agrarische Adviescommissie Bouw- en Aanlegvergunningen Door de provincie Zuid-Holland worden met ingang van 1 septem ber 1991 kosten in rekening gebracht voor het inwinnen van advie zen bij de Agrarische Adviescommissie Bouw- en Aanlegvergun ningen. Deze commissie beoordeelt de hiervoor in aanmerking ko mende bouwaanvragen op hun agrarische aspecten. vlak het geheel vernieuwen van een berging het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfshal Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben zijn ontvangen van: Het bouwplan ligt met ingang van 3 oktober 1991 gedurende 14 da gen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Wad dinxveen. De aanvragen en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 3 oktober 1991 tot 3 november 1991 ter inzage bij de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het ge meentehuis, alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. i i i 19.00 uur - Nederlands op z’n Best. Presentatie: Frank Deurknop en Klaas Vaak. 20.00 uur - Non Stop Muziek. 22.00 uur - Da Capo. Presentatie: Jan k ivirpntTpvpl I 00.00 uur - Dag week, hallo weekend. Presentatie: Peter Teunisse. 01.00 uur - Non-stop-muziek. 07.00 uur - Stekker uit je wekker met Gert Voogd. 09.00 uur - Ochtend Magazine. Presen tatie: Ferry van Loon. 11.00 uur - Hitherinneringen. Samen stelling: Ed Schuurman en Gerben van Kruistum. 13.00 uur - Huis op je radio. Presenta tie: Diederick Huizinga. 15.00 uur - RTW Aktueel. Presentatie: Door Oremus. 17.00 uur - Sportuitslagen. Presentatie: Menno Tamming. 18.00 uur - Het Muziekcentrum met Peter Teunisse. 19.00 uur - Hitfront Danceable. Pre sentatie: Gert Voogd. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. ZEVENHUIZEN - Zondagavond 6 oktober is er weer een jeugddienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: ”Is Jezus welkom in jouw leven?” De voorganger is ds. Poort uit Oister- wijk. De muzikale medewerking wordt verleend door de Griffinsingers uit Gouda en organist A. Verhoef uit Ze venhuizen. WADDINXVEEN - De jaarlijkse col lecte van de Nierstichting de afgelopen week heeft in Waddinxveen het respec tabele bedrag van 11.669,25 opge bracht Dit is 800 gulden meer dan ver leden jaar. ”Een reden om blij en dankbaar te zijn. Alle gevers hartelijk bedankt namens de Nierstichting Nederland en alle nier- patienten. Ook alle collectanten wil ik hartelijk bedanken voor hun inzet. Zonder dezen was deze actie nog mo gelijk geweest”, aldus huisarts G. Sie- mons, voorzitter afd. Waddinxveen, Nierstichting Nederland. Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten al gemene verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: vergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: WADDINXVEEN - De Waddinx- veense kunstenares Eveline Swidde ex poseert recent werk in restaurant 'De stad Rome’ in Warmond. Deze exposi tie is te bezichtigen tot donderdag 31 oktober tijdens openingsuren van het restaurant. De tentoongestelde werken betreffen acrylschilderijen op papier. Oorspronkelijk opgeleid aan de Vrije Academie in Den Haag, bezoekt Eve line Swidde in 1980 de Academie voor Beeldende Kunsten in Groningen. Er ontstaan in die periode abstracte ex pressieve krijttekeningen, waarmee zij haar eerste tentoonstelling in Brussel houdt. Door verhuizing naar Aruba ontstaat onder invloed van het totaal andere leefklimaat een dynamische vormen taal en feller kleurgebruik. Beweging, kleur en muziek vinden hun vertaling in vrij grote expressieve schilderijen met een duidelijk herkenbare figuratie. Na terugkeer in Nederland in 1986 schildert zij voornamelijk op papier met acrylverf. In haar werk zijn als te rugkerende elementen aan te wijzen; geabstraheerde vormen van planten, fragmenten van het menselijk lichaam in beweging. Overheersend helder en licht kleurgebruik, waarbij fors opge zette vormen en gevoelig uitgebalan ceerde kleurvlakken een rol spelen. Brugslager Rik de Bas aan de Zuidkade. (Foto: Intercolor/De Rooy). die zijn vak goed verstaat en over een befaamde worst- en vleeswarenkeuken beschikt, maar ook een specialist op het gebied van kant-en-klaar maaltij den, soepen, barbecues, gourmetten en fondues. Voor het verzorgen van een barbecue van 10 tot 400 mensen draait hij zijn hand niet om. - de directie van Diesel Danko B. V. voor een verkoopkantoor met opslag en reparatie-inrichting ten behoeve van pleziervaart op het perceel Coenecoop 12 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: élke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Met de recente oprichting (8 mei 1991) van de Stichting voor Historisch onder zoek van grof keramische industriepro dukten. gaat daar verandering in ko men. Dit initiatief van een aantal en thousiaste verzamelaars sprak de Stich ting Bouwvoorlichtinscentrum Mid den-Holland erg aan. Zij biedt daarom de oprichters de gelegenhied een aantal oude dakpansoorten, hulpstukken en oud reclame-materiaal uit hun particu liere verzamelingen, te laten zien tij dens een thema-expositie: 'De dakpan door de eeuwen heen'. Deze tham-expositie zal gehouden wo- den van 15 tot met 26 oktober 1991 in het gebouw van Bouwvoorlichting, Staringlaan 6 te Waddinxveennaast de bekende permanente expo van mo derne bouwprodukten. Op een twintigtal dakvlakken zullen de verschillende panmodellen getoond worden, onder andere de ook bij bouw kundigen vrijwel onbekende Lucas IJs- WADDINXVEEN - De 29-jarige Waddinxveense slager Rik de Bas aan de Zuidkade staat er dezer dagen bij stil dat hij twaalf en een half jaar Brug slager is. Dat viert hij met zijn vrouw José en zijn klanten op zaterdag 5 okto ber. Op de plek van de Brugslager in het winkelcentrum Brug is al sinds 1904 een slagerij gevestigd. De eerste slager daar was H. den Boon. In de jaren vijf tig was de slagerij in handen van Wijn- jeterp en Scheele. Twee decennia gele den werd dat Wijnjeterp. Op 5 april 1979 nam Rik de Bas samen met zijn broer Willem-Jan de slagerij over. De zaak werd in 1985 door Rik de Bas alleen voortgezet. En met succes. De produkten van de Waddinxveense slager zijn inmiddels zeven maal met goud bekroond. Commissie voor de Sociale Zorg op donderdag 3 oktober 1991, aanvang 19.45 uur in het gemeentehuis

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3