Voetbalwedstrijd Nieuw: De Kaasboetiek Suzanne Kampen is van alle talen thuis Kinder- middagen Moordrecht Gemeente lid van Coenraad Expositie amateurs in raadzaal Plastisch chirurg bij NBP Parkeren Jet Boeke 11 oktober in ’’bieb” Waddinxveense leidt ’’Alpha Vertaalbureau en Taalonderricht” Ten bate van Sophia Kinderziekenhuis ■ff CURSUSSEN IN GROEPEN INDIVIDUEEL UIT SLOVENIË ICW COMMUNICATIE MIDDEL Sponsoring Programma ALLE TALEN I WADDINXVEEN - Op zondag middag 20 oktober gaat een Wad- dinxveens voetbalelftal van ouders en pupillen als ’’Vrienden van het Sophia Kinderziekenhuis” op het compex van Waddinxveen-voetbal in het sportpark ”de Sniep” een benefietwedstrijd spelen tegen het Veronica Artiestenelftal. WADDINXVEEN - Een professionele en snelle vertalingvan een brief, een notitie, een document of een rapport in maar liefst 26 talen is in Wad dinxveen en omgeving voor bedrijven, instellingen, verenigingen, de overheid en particulieren allang geen enkel probleem meer met ’’Alpha Vertaalbureau en Taalonderricht”. Dit bureau, dat ook taalcursussen verzorgt en in tolken bemiddelt, is sinds enkele jaren een succesvolle acti viteit van de Waddinxveense Suzanne Kampen - Hrvatin (46) aan de Jan Dorrekenskade-Oost 27 (tel. 01828 - 15210). 1 WF' 1 -• MMS Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 9 oktober 1991 lijke openingsaanbiedingen. In het winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan heeft zich nieuw gevestigd De kaasboetiek De sponsors wordt de mogelijkheid ge boden door middel van vlag- of bordre- clame een actieve bijdrage te leveren aan het succes van deze dag. Tevens WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft be sloten, voorlopig voor de duur van één jaar, in de evaluatie na die periode als gemeente toe te treden tot de onderne mersvereniging in oprichting Coen raad. Coenraad bundelt de belangen van de bedrijven op het bedrijvenpark Coene- coop in Waddinxveen-Zuid. WADDINXVEEN - Tot en met zater dag 12 oktober is in de raadzaal van het gemeentehuis nog te zien de jaarlijkse expositie van Waddinxveense amateur- kunstenaars. Deze tentoonstelling werd vorige week zaterdagmorgen ge opend door wethouder Karei van Soest (VVD). Op de expositie, die donderdagavond van zeven uur tot half negen en zater dag van één tot vier uur geopend is, worden verdienstelijke werkstukken op het gebied van aquarel, olieverf, et sen. keramiek, beeldhouwwerk en tex tiele werkvormen getoond. Er hangt in totaal een 70-tal werkstuk ken. Er zijn zo'n 20 beeldhouwwerken en keramiekkunstwerken te zien. Is van "Alpha” (tenslotte het begin van alles, zoals ’’Omega” staat voor het einde van alles) het Vertaalbureau de ene bedrijfspoot. de andere wordt ge vormd door die van het Taalonder richt. Op dit gebied is aan de Jan Dor rekenskade-Oost sprake van monde ling. individueel en praktijkgericht taalonderwijs in 26 talen, van cursussen in bedrijven en van groepscursussen. "Het komt steeds meer voor dat mede werkers uit het bedrijfsleven en van de overheid zich op korte termijn een voor hen vreemde taal eigen dienen te ma ken. Voor dat doel geef ik mondeling, individueel en praktijkgericht taalon derwijs. Van belang zijn ook de cursus sen Nederlands aan buitenlanders en Nederlands aan Nederlanders. Het goed beheersen van de eigen Neder landse taal is namelijk voor menige me dewerker een steeds groter wordend WADDINXVEEN - In het winkelcen trum Luifelbaan aan de Brederolaan is sinds vorige week donderdag 3 oktober gevestigd De Kaasboetiek, de derde winkel van Moordrechter Peet Hoo- gendoorn. Hij heeft ook zuivelzaken in Moordrecht en in Gouda. In De Kaas- zullen alle sponsors worden genoemd in een grote dankbrief die na de wed strijd wordt gepubliceerd. In deze ad vertentie zal de opbrengst van deze ac tie bekend worden gemaakt. Het nieuwe Sophia Kinderziekenhuis en het Ouderlogeerhuis worden naar verwachting in december 1993 opgele- WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (NBP) komt dinsdagavond 15 oktober om kwart over acht in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad in Waddinx veen weer in maandelijkse vergadering bijeen. De van oorsprong uit Boskoop afkom stige Rotterdamse plastisch chirurg H.P.W. Boer zal die avond op boeiende wijze komen vertellen over de reconstructie en verfraaiing van het menselijk lichaam. WADDINXVEEN - Het gemeentebe- stuur heeft besloten op de parkeer plaats nabij de woning Onderweg la in verband met de invaliditeit van de be treffende bewoner een gereserveerde invalidenparkeerplaats aan te leggen, als bedoeld in artikel 132 a van het Reglement Verkeersregels en Ver- keerstekens. Belanghebbenden worden door de ge meente gewezen op de mogelijkheid tot het indienen van een beroepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 dagen na heden. Verder zijn er nog de ”Alpha”-be- drijfscursussen voor medewerkers van eenzelfde bedrijf of organisatie. Op ba sis van een schriftelijke en mondelinge ingangstest, wordt het taalvaardig- heidsniveau van de deelnemers vastge steld. De groepsgrootte varieert van 6 tot 8 personen. De verder gegeven particuliere groeps cursussen van "Alpha Vertaalbureau en Taalonderricht” betreffende mon delinge avondcursussen Duits, Engels, Frans en Spaans voor beginners en gevorderden. Men krijgt dan 15 weken lang ander half uur per week les in groepen van maximaal zes personen. Bij voldoende belangstelling worden ook groepscur sussen in andere dan de vier genoemde wereldtalen gegeven. Voor de individuele intensieve taaltrai ningen, die meestal 1 tot 4 weken duren en dagelijks 3 tot 6 uur taalonderricht omvatten, gelden uurtarieven. De in tensieve dagcursus bestaat uit vijf pri- vélessen met lunch en een uur practi- cumles. ”De flexibele lesprogramma’s, waarbij gebruik wordt gemaakt van audiovi suele hulpmiddelen en waar mogelijk computerondersteunende leermidde len, worden in overleg op maat gesne den. Die formule hangt van verschil lende factoren af, zoals de hoeveelheid tijd die men beschikbaar heeft, de snel heid waarmee men de taal moet leren, het doel waarvoor men zich de taal ei gen moet maken, de moeilijkheids graad van de nieuwe taal en de voor kennis, die men van de taal heeft”, al dus Suzanne Kampen - Hrvatin. De 26 talen waarvoor men bij ’’Alpha” individueel terecht kan zijn: Duits, En gels, Frans, Italiaans, Nederlands, Por tugees, Braziliaans Portugees, Spaans, Arabisch, Bahasa Indonesia, Bulgaars, Chinees, Deens, Fins, Grieks, Hon gaars, Japans, Noors, Pools, Roe meens, Russisch, Servo-Kroatisch, Swahili, Tsjechisch, Turks en Zweeds. boerenkarnemelk en boerenboter aan wezig. De opening van De Kaasboe tiek, die ’s maandagsmorgens en ’s woensdagsmiddags gesloten is, gaat ui teraard gepaard met allerlei aantrekke- "Een taal zie ik als grote rijkdom. Een levende taal is namelijk even boeiend als het leven zelf. Daarom is een goede vertaling beslist niet gemakkelijk en maak ik daar dus werk vanHet geeft in ieder geval jezelf en de ander voor wie je het doet erg veel voldoening als je ziet dat het weer is gelukt”, vertelt de taalgevoelige en goedogende Suzanne Kampen - Hrvatin in perfect Neder lands. Zelf is ze goed thuis in zeven talen: Ne derlands, Engels, Duits, Frans, Ita,- liaans, Sloveens en Servo-Kroatisch. Nederlands is dan ook niet haar moe dertaal. De Waddinxveense, wier grootouders Oostenrijkers waren, werd in het hui dige Sloveense deel van Joegoslavië, acht kilometer van de Italiaanse haven stad Triest, geboren. Haar geboorte plaats Skofije was toen nog een plek die bij Italië behoorde, maar dat zou na de Tweede Wereldoorlog door toedoen van de geallieerden grondig verande ren. In 1954 werd haar "geboorteland” Slovenië definitief ingedeeld bij het nu zó in moeilijkheden verkerende "Joe goslavië”. In Joegoslavië ontmoette ze haar des tijds zeevarende en nu als organisatie- socioloog werkende man, drs. Harry E.G. Kampen, door wie zij als 18-ja- rige in 1962 in Nijmegen kwam. Ze trouwde in de zomer van 1963, vond Jaar in de buurt werk bij een Ameri kaans bedrijf en verhuisde in 1970 als gevolg van een bewuste keuze naar Waddinxveen, waar ze met haar gezin aan de Peuleyen ging wonen, vervol gens aan de Berkengaarde en nu aan de Jan Dorrekenskade-Oost. Haar drie volwassen kinderen studeren in Leiden en Rotterdam. Suzanne Kampen - Hrvatin schreef haar "Alpha Vertaalbureau en Taalon derricht" al in 1985 in bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland in Gouda, maar de activi teiten van het Waddinxveense lid van het nieuwe Netwerk Ondernemers Voor Advies Coördinatie (NOVAC) in Gouda startten in dit Gouwedorp pas echt eind 1988, begin 1989. Inmiddels werd ze ook een trouw lid van de Wad dinxveense ondernemerskring "Indus trieel Contact Waddinxveen” (ICW). ”Na het stichten van een gezin en het krijgen van drie kinderen wilde ik me zelf gaan profileren en besloot ik gezien mijn talenkennis een vertaalbureau op te richten en taalonderricht te gaan ge ven. De mogelijkheden voor zo'n on derneming bleken - zeker nadat ik ook anderszins zakelijk actief was geweest - duidelijk aanwezig en dus ook haal baar. In ons huis richtte ik een kantoor in en ging een andere ruimte gebruiken als cursusruimte", vertelt een enthou siaste en deskundige Suzanne Kampen - Hvratin. Na intern de zaken goed en degelijk op gezet te hebben en serieus een breed pakket aan dienstverlening te hebben samengesteld wordt het nu tijd meer naar buiten toe aan de weg te timme ren. Daartoe behoorde niet alleen het al ge noemde ICW-lidmaatschap, maar er wordt ook al een paar jaar geadver teerd in de Gemeentegids van Wad dinxveen, terwijl Suzanne Kampen - Hrvatin volgende maand voor de tweede keer deelneemt aan de beurs "Ondernemen in Midden-Holland” in het Bleiswijkse veilingcomplex. Voorts is er inmiddels een mooie bedrijfsfol- der in de maak over wat "Alpha Ver taalbureau en Taalonderricht" alle maal te bieden heeft. Suzanne Kampen Hrvatin: "Taal is een communicatiemiddel. Alle talen zijn ook levende talen. Ze veranderen gere geld en gaan ook met hun tijd mee. Het is dan ook een heel boeiend vak dat ik heb. En er is ook door alle veranderin gen in Oost- en Midden-Europa heel wat werk aan de winkel bijgekomen”. De Waddinxveense zakenvrouw achter "Alpha Vertaalbureau en Taalonder richt" aan de Jan Dorrekenskade-Oost heeft zich intussen een vaste en herken bare plaats in Waddinxveen en omge ving weten te veroveren. Ze volgt nog geregeld cursussen om op haar vakge bied zo goed mogelijk bij te blijven. Haar dienstverlening kent op taalge bied inmiddels eigenlijk geen grenzen meer. Naast de vertalingen, met vele combinaties onderling, en de taalcur sussen helpt ze bijvoorbeeld desge vraagd eindexamenkandidaten met taallessen, haakt ze met haar taaldo centen in op de veranderingen in Oost en Midden-Europa en verleent zij taal kundige bijstand aan het notariaat, de advocatuur, overheden, politie en jus titie. Met haar uitgebreide talenkennis Su zanne Kampen - Hrvatin oefent dan ook op voortreffelijke wijze in alle op zichten een grenzeloos beroep uit. A De entree bedraagt slechts een rijks- daalder per persoon, kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. Kaarten voor het evenement zijn al verkrijgbaar bij schoenmakerij Zuid- plas in het winkelcentrum Zuidplas. Het evenement was voor de in Wad dinxveen wonende zanger George Ba ker aanleiding belangeloos op te tre den. Sinds april 1990 wordt er gebouwd aan het nieuwe Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. Om het nieuwe kinderzie kenhuis kind- en oudervriendelijk te maken, is een zeer volwassen budget nodig. Belangrijke faciliteiten, zoals ruimten voor "rooming in”, spelruim ten, wachtruimten voor ouders en een kindvriendelijke inrichting en aankle ding vragen om een extra bedrag van 10 miljoen. Daarnaast is nog een bedrag van circa 3 miljoen nodig voor de bouw van een Ouderlogeerhuis. Een aantal ouders van pupillen van de voetbalvereniging Waddinxveen heeft het elftal ’’Vrienden van het Sophia Kinderziekenhuis” opgericht. Dit elf tal heeft voor haar eerste wedstrijd het Veronica Artiestenelftai, met kopstuk ken uit de Nederlandse artiestenwe reld, uitgedaagd. Door middel van een spannende wedstrijd willen de Vrien den van het SKZ geld bijeen brengen voor met name het Ouderlogeerhuis. Er is veel geld nodig. Daarom wordt ook op iedereen een beroep gedaan om het initiatief an de vrienden van het SKZ te steunen. Vele bedrijven in Waddinxveen en omgeving hebben hun steun al toegezegd. De opbrengst van dit evenement en alle sponsorgel den zullen volledig ten goede komen aan het Ouderlogeerhuis. Bijdragen WADDINXVEEN - Vrijdagmiddag 11 oktober is in het kader van de Kin derboekenweek 1991 (2-12 oktober) in de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan te gast de bekende kinderboekenschrijfster Jet Boeke. De 42-jarige Jet Boeke, die dit jaar het kinderboekengeschenk "Dikkie Dik gaat buiten spelen” schreef, is vooral bekend van haar in het NOS-televisie- programma Sesamstraat voorgelezen Dikkie Dik-verhalen. De kinderboekenschrijfster wilde aan vankelijk naar de Amsterdamse Riet veld Academie om edelsmid of indus trieel ontwerper te worden. Ze volgde echter de opleiding voor grafisch ont werper en illustreert nu kinderboeken. In haar Amsterdamse grachtenhuis heeft Jet Boeke twee katten, waarvan er één al zestien jaar Dikkie Dik heet, de beroemde oranje kater uit Sesam straat. MOORDRECHT - De Volle Evange lie Gemeente ”In ’t Goudse” houdt woensdag 16, donderdag 17 en vrijdag 18 oktober kindermiddagen in het ge bouw van de duivenvereniging Gevleu gelde Vrienden aan de Sportlaan 4 in Moordrecht. De drie middagen worden steeds ge houden van 14.00-16.00 uur voor kin deren van 6-12 jaar. Woensdagmiddag 16 oktober wordt de film ”De fluiste rende berg” vertoond. Donderdagmid dag 17 oktober is er een spelmiddag met een verkeersspel. Vrijdagmiddag 18 oktober is er een voorstelling van het Evangelisch Kinder Theater van Floor Koomen. Verder is er gedurende de drie dagen een kleurwedstrijd. Op zondag 20 oktober zal een geva rieerd programma worden afgewerkt. De jeugd van Waddinxveen-voetbal is hierbij nauw betrokken. Zes pupillen elftallen van kinderen in de leeftijd van vijf tot twaalf jaar zullen vanaf 12.30 De middag zal extra luister worden bij gezet door de band "No Progress". Te- vens is er een optreden van George Ba- ker. De toename van vele exporterende be drijven en een uitgekiend netwerk van contacten bezorgden de Waddinx veense reeds in korte tijd in het gebied tussen Amsterdam, Utrecht, Den Haag en Breda volop vertaalwerk en groeide de belangstelling voor haar taalonderricht behoorlijk. Zo’n 80 a 90% van haar opdrachten zijn inmid dels afkomstig van het bedrijfsleven, maar ook een stijgend aantal particu lieren weet haar intussen voor allerlei taalkundige hulp te vinden. De taalvaardige Suzanne Kampen - Hrvatin: "Men kan in feite voor alle ta len bij mij terecht. Dus ook voor Viet namees en Thais, om maar eens wat te noemen. Als Alpha maak ik gebruik van zo’n 30 vaste freelance medewer- kers/sters. Zij zijn thuis in 26 talen en ze hebben voor het vertaalwerk ook de benodigde technische-, juridische-, economische-, chemische- en compu terkennis in huis. Hierbij gaat het niet alleen om vertalingen uit het Neder lands, maar bijvoorbeeld ook om ver talingen van het Engels in het Spaans of in een Scandinavische taal, van het Fins in het Duits of van het Portugees in het Nederlands”. "Met mijn vertalingen probeer ik voortdurend optimale kwaliteit te leve ren. Dat is een eerste vereiste. Daar naast wordt vaak om snelheid ge vraagd. Aan alle wensen op dit gebied probeer ik zoveel mogelijk tegemoet te komen. Dat is een tweede vereiste. En bovendien moeten ondernemingen bij mij terecht kunnen met de zekerheid dat hun bedrijfsjargon uitstekend in een andere taal wordt overgezet”, zegt de Waddinxveense. representatief belang”, legt Suzanne Kampen - Hrvatin uit. ”De in-company cursussen kunnen desgewenst op een door de opdrachtge ver te bepalen lokatie worden ver zorgd. Hierbij gaat het bijvoorbeeld om medewerkers waarvan een bedrijfs gerichte taalvaardigheid wordt ver wacht. De groepscursussen, die een al gemeen karakter hebbenzijn voor een ieder bestemd, die zich in groepsver band een bepaalde vaardigheid in een vreemde taal eigen wil maken”. verd. Tot die tijd zuilen de Vrienden van het SKZ in ieder geval actief blij ven. Er zal jaarlijks een wedstrijd wor den georganiseerd ter financiële onder steuning van het Sophia Kinderzieken- huis. Alle ouders weten hoe belangrijk het is een goed kindvriendelijk zieken huis te hebben, waarbij er voor de ou- ders voorzieningen zijn om bij hun te blijven gedurende de moeilijke periode van de ziekenhuisopname. In het winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan heeft zich nieuw gevestigd De Kaasboetiek van Peet Hoo- gendoorn, die ook zaken heeft in Moordrecht en Gouda. Op de foto Bart Kok uit Schoonhoven. Foto: Sjaak No te boom). De in Waddinxveen wonende zanger George Baker. kan men ook overmaken op bankreke ningnummer 38.68.24.231 van de Ra bobank in Waddinxveen onder vermel ding van ’’Vrienden van het SKZ”. Aan de Jan Dorrekenskade-Oost runt de Waddinxveense Suzanne Kampen - Hrvatin, hier gefotografeerd in haar kantoor-aan-huis op succesvolle wijze ’’Alpha Vertaalbureau en Taalonderricht”(Foto: Sjaak Noteboom). Waddinxveense ouders en pupillen voor het oude Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam, waarvoor in veen op zondag 20 oktober aan de Sniepweg gevoetbald gaat worden door de voetbalvereniging Waddinxveen en het artiestenelftal van Veronica. In het midden de initiatiefnemers Alfons Heimans en Wim Bijl. uur voorwedstrijden spelen. Daarna volgt om 14.00 uur de grote wedstrijd tussen de Vrienden van het SKZ en het Veronica Artiestenelftal. Na de wedstrijd vindt de trekking plaats van de grote loterij. Bovendien wordt de wedstrijdbal met daarop de J handtekeningen van het artiestenelftal bij opbod verkocht. boetiek staan Bart Kok uit Schoonho ven en Daniëlle Rehorst uit Waddinx veen achter de toonbank. Ze verkopen kaas, eieren, vleeswaren en noten. Ook hartige hapjes en alles wat er bij hoort zijn in de nieuwe winkel te ver krijgen. Binnenkort is er ook verse Mn

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 17