Mode om voor het raam te hangen Klein en sterk in prestatie Eurotrend biedt perspectief voor badplezier op Europees niveau Kwaliteitshout voor een smaakvolle keukenbetimmering VAN BERKESTEIJN WOONCULTUUR Combi Master een veelzijdige ’meester’ in de keuken I I Modekleuren toegepast in life-style keuken AANVOELT DAT ’N DYNAMISCH HUISHOUDEN DE BIJZETTAFEL WEL ’NS ALS BIJZETTAFEL GEBRUIKT...? IS DE CULTUUR DIE IS DIE CULTUUR I s Kramers woordenboeken DE WASAUTOMAAT DIE PERFECT PAST IN HET INTERIEUR EUROPESE BADKAMER VOL INNOVATIEVE SNUFJES T Uiterlijk Leidingen Keramiek Combineren Ventilatiekier Bevestiging Onbegrensde toepas- I sing Gezelligheid Plissé-collectie drie in één Compleet Keuzemogelijkheden Rolgordijnen I T: Ontdooischema - 1-"o W- Pagina 23 Woensdag 9 oktober 1991 De inrichting van de woning functie een object dat zich bij 2 2 2 2~—i 4- 4- AA 1 r- 1 AA AA v-> 4- \rr\r\r Een breed scala aan nieuwe Veelzijdigheid kenmerkt deze wand wegwerken. 1 M wasmachine problemen op. Met de Candy Holiday 800 zijn die problemen uit de we reld. Candy is er namelijk in geslaagd om in een diepte van slechts 33 centimeter een complete en ijzersterke was automaat onder te brengen. De magnetron ’Combi Mas ter’ van Philips Whirlpool is een allround keukenappa raat voor dagelijks gebruik. Kokkerellen wordt een feest met deze comfortabele alles- kunner, die zijn werk snel en economisch doet. braden, grilleren en opwar men. De Combi Master is er een meester in. Onder andere voor het bakken en braden is I nodigde ontdooitijd. Na afloop deze magnetron uitermate ge schikt en de grill of hetelucht zorgt ervoor dat uw gerechten een perfecte krokante buiten- Met de Combi Master kunt u de verschillende fasen van het kookproces achter elkaar in stellen. Eerst koken dan sud deren, eerst ontdooien dan verwarmen, eerst ontdooien en dan bakken/braden, het is van tevoren allemaal instel baar. Zo kunt u bijvoorbeeld bevroren vlees eerst ontdooi en om het daarna op de gewen ste manier te bereiden. Boven dien kunt u de magnetron twee uur van te voren in stel len. misch. De magnetron verkort de kooktijden en verbruikt minder energie dan een con ventionele methode en dat vindt iedere kokkin of kok na tuurlijk belangrijke pluspun ten. Maar dat is nog niet alles Bij voedsel bereid in een mag netron, blijft de structuur in tact. Het diner of het tussen doortje dat op tafel komt, is dus natuurlijker en gezonder. Een houten keukenbetimmering kan bijzonder fraai uitval len. Zweeds en Fins kwaliteitshout is mede door de duurzaam heid zeer geschikt voor toepassing in de keuken. Het is gemak- kelijker te verwerken, zeker ook in de vele hoekjes die een krijgt in de jaren negentig een belangrijkere plaats dan ooit het geval was. De Neder landers geven zich massaal over aan ’cocooning’, een ont wikkeling waarin het eigen huis dient als een veilige be schutting voor het ’harde’ le ven buiten. De nieuwe badserie Eurotrend geeft nieuwe accenten aan de moderne en creatieve badinrichting. De serie werd door drie vooraanstaande fabrikanten waaronder Keramag, speciaal ontwikkeld voor jongeren en jong- denkende mensen die zich willen onderscheiden en prijsbewust willen inrichten. Een logisch gevolg van co cooning is dat het interieur in veel opzichten wordt aange past aan een intensiever ge bruik, waarbij de accenten vooral worden gelegd op meer sfeer en meer woonkwaliteit. daarna doorslaggevend voor het resultaat. Vraag gerust goede raad aan uw houtleve- rancier. Met de Eurotrend badserie, die thans door Wijnbeek Sanitair in Uitgeest op de Nederlandse markt wordt geïntroduceerd, kan de badkamer volgens opti male comfortwensen worden ingericht. Bijvoorbeeld met De Sunway-Duette met unie ke honingraatstof en eigentijd se kleuren combineert alle ei genschappen die men wenst in raambekleding: schoonheid, lichtregeling, privacy en duur zaamheid. NOORDRINGDIJK WADD1NXVEEN TEL: 01828-14633 dessins en uni’s is onderdeel van de nieuwe collectie. Op het gebied van accessoires kan de veeleisende consument kie zen uit vele mogelijkheden, zoals bijvoorbeeld fraaie en co ördinerende schulpranden in vele soorten, al dan niet met bijpassende bies. Of cassettes die het raam ook aan de boven zijde afwerken. U vakman-houthandelaar of doe-het-zelf leverancier heeft een handleiding met nuttige wenken, tips en montagevoor- beelden. Daarin vindt u onder andere hoe u voor ventilatie achter de wand kunt zorgen, de benodigde hoeveelheden hout kunt berekenen en infor matie over de te gebruiken ge reedschappen. Er zijn speciale rolgordijnsys- temen voor het schuine dak raam en een speciale versie voor het Velux dakvenster, dat ook nog met een houten sierkoofje wordt afgewerkt. Voor informatie over het Sun- way-programma en dealera- dressen kunt u bellen: Sunway (Benelux), 03402-35141. i I l De automaat is uitgevoerd met een krasvast kunststof boven blad. Daaardoor is er afleg- Keukenkasten, in vele stijlen, zijn uitstekend te combineren met een houten wand. Zorg er voor dat achter de schroten op Wat betreft het keramiek kan Eurotrend biedt de mogelijk heid om optimaal te combine ren, zoals in de afgebeelde bad kamer met veel effect en prak tisch gebruikscomfort is gere aliseerd. Met een aan de wand hangend closet en bidet - ook leverbaar in staande uitvoe ring - compleet met armatu ren en accessoires. Van wasta- felkraan tot zeepschaaltje is alles op elkaar afgestemd. Over de Eurotrend badkamen- serie kunt u uitvoerige docu mentatie ontvangen via Wijn beek Sanitair in Uitgeest, tele foon 02513- 13841. OPENINGSTIJDEN: Ma. t/m Vrij.: 9.00 - 17.00 uur Donderdagavond: 18.30 - 21.00 uur Zaterdag: 9.30 - 17.00 uur WAAR? HIER Om te zorgen dat het hout de zelfde vochtigheid heeft als de keukenomgeving, is het ver standig het hout een week voor verwerking binnenshuis luchtig op te stapelen, zodat het goed droogt. Laat bij verti cale betimmering de rachels onderling verspringen. Zorg voor een ventilatiekier aan de onder- en bovenzijde van de betimmering. Met name bij slecht geventileerde keukens is dit van groot belang. Primeur bij Bruynzeel zijn de kleuren blauw metallic, wit parelmoer, mint en jasmijn van deze lifestyle keuken Con corde. Want als modekleuren goed aanslaan, worden ze ook wel toegepast voor meer duurzame produkten. Daar om zijn aan de reeds bestaande kleuren wit, lichtgrijs en rood en zwart metallic de nieuwe kleuren toegevoegd. De zeer strakke fronten van deze modern ogende keuken zijn aan vier kanten soft afgewerkt. Het betimmeren van een keu ken stelt wel enige eisen aan de technische afwerking. Zo moet u altijd zorgen voor ven tilatie achter de wand en het hout nooit direct laten aanslui ten op vochtige plekken zoals het aanrecht. Laat het hout daar enkele centimeters bo ven eindigen, om opzuigen van vocht in het hout te voor komen. Gebruik voor de bevestiging van het hout roestvrije materi alen zoals gegalvaniseerde spijkers of koperen schroeven. Lifestyle Modern Dramatic met 16 mm Sunway-Plisette. Wassen in een kleine ruimte. tijdgarantie. Er is een toets om Dat levert met een gewone de centrifuge uit te schakelen en een toets voor een halve was. Met Eurotrend bewijst Kera mag haar technische kunnen in vormgeving en innovatieve kleurstelling. Resultaat is een op zichzelf staande complete badkamerserie voor indivi duele wensen. Alle delen uit de badserie - van het keramiek tot de badkuip, armaturen en accessoires - zijn harmonieus op elkaar afgestemd. De geringe diepte is ontwor pen met het oog op de stan daard diepte van badkamer- meubelen. Zo kan de wasauto maat volledig geïntegreerd worden in het interieur. On danks het kleine formaat is het gebruiksgemak en het aantal mogelijkheden niet afgeno men. De verschillen in toepassings mogelijkheden van schroten uitstek leent voor decoratieve en sfeermakende doeleinden. Bovendien is het raam een ob ject dat voor een relatief laag bedrag snel en doeltreffend kan worden omgetoverd tot een blikvanger van jewelste. Initiatiefnemer van deze nieu- I we badserie is Keramag, één van de toonaangevende sani- tair-fabrikanten van Europa. Voor het ontwerp tekende Gé rard Tuduri, één van de be kendste en internationaal ge renommeerde industriedesig- ners, die bij de tot standko- ming van dit project nauw sa menwerkte met het Keramag Design Center. De toepas singsmogelijkheden van Eu rotrend zijn onbegrensd, aan sluitend op de Europese een wording die in 1992 een feit wordt. ruimte op de machine. Een ex tra winstpunt voor mensen die niet al te ruim behuisd zijn. Technische bijzonderheden zoals de ovale roestvrijstalen kuip garanderen een buiten gewoon lange en betrouwbare levensduur. Informatie: Can dy Nederland, Amersfoort, te lefoon 033-632204. ming en gegarandeerde was- Met de Eurotrend badserie kan de badkamer volgens opti- 1 male comfortwensen worden ingericht. worden gekozen uit de glans- kleuren Alpin-wit, Mento, Pergamon, Manhattan, Aloa, Sunset en de matkleuren Jas min en Edelweiss. Hoewel de serie in de eerste plaats is ont wikkeld voor starters en ver nieuwers, biedt Eurotrend ook interessante en veelzijdige mogelijkheden voor mensen die een woning laten bouwen met optimaal badgenoegen willen inrichten. de juiste plaats een extra stevi ge lat is aangebracht, waaraan de kast kan worden bevestigd of opgehangen. Leidingen kunt u achter de schroten- De cocooning-drang is mo menteel zo duidelijk aanwe zig, dat vele Nederlanders reeds een interieur hebben ’gecomponeerd’ dat tot in de details is aangepast aan hun wensen. Gezelligheid, warm te, huiselijkheid en decoratief vermogen zijn de sleutelwoor den die in deze interieurs figu reren. Typerend voor de veel omvattende aard van cocoon ing is dat er naast interieur- stukken als zit- en wandmeu- bels ook een voorname rol is weggelegd voor de aankleding van het raam. Dat ligt ook voor de hand, want het raam is van wege zijn plaats, oppervlak en Behalve keramisch sanitair heeft Keramag ook acryl ba den in het Eurotrend-pro- gramma opgenomen. De vor men worden consequent door gevoerd in de armaturen van Friedrich Grohe en de aan trekkelijke accessoires van Keuco. Gezamenlijk vormen zij de trend die de toekomst van de Europese badkamer bepaalt. 4»- Decoratieve raambekleding dankt haar populariteit voor staand sanitair in de kleur Manhattan-grijs, gecombi neerd met armaturen en ac cessoires in dezelfde kleurstel ling. Met een diepte van slechts 33 cm neemt deze zeer complete en sterke wasautomaat lekker weinig ruimte in in de keuken of de badkamer. van het ontdooiprogramma I klinkt er een geluidssignaal, met andere woorden u heeft er j geen omkijken meer naar. kant krijgen. Door de elektro- Even een gerecht opwarmen doet u met de ’jet-start’ func tie. Met één druk op de knop kiest de magnetron het hoog ste vermogen en daarna wordt het gerecht automatisch warmgehouden tot maximaal twintig minuten. Binnen zeer korte tijd is het dus mogelijk om met dit gebruikersvriende lijke apparaat van het eten dat u gisteren maakte, een prima maaltijd te bereiden. De Combi Master is niet alleen veelzijdig, maar ook econo- De roestvrijstalen trommel biedt plaats aan vier kilo was goed. De centrifuge maakt 800 toeren, er zijn achttien instel bare wasprogramma’s waar- j onder een wolwasprogramma. De wastemperatuur is instel baar met wasgoedbescher- Ongeacht het nagestreefde sfeerbeeld en ongeacht het soort raam kan uit het pro gramma ’Sunway’ raambekle ding altijd een perfecte keus gemaakt worden. Natuurlijk kan worden gekozen voor tra ditionele gordijnen of vitrage, maar nóg meer mogelijkheden dienen zich aan op het gebied van de alternatieve (of decora tieve) raambekledingsvor- men, zoals horizontale en ver- tikale jaloezieën, plissé’s, Soft Shades en rolgórdijnen. Met name in deze produktsegmen- ten doen zich de laatste jaren zulke fantastische ontwikke lingen voor, dat de conventio nele gordijnen en vitrage zelfs door de decoratieve raambe kleding naar de achtergrond zijn verdreven. nische instelling en de digitale aflezing laat hij zich op een eenvoudige manier bedienen. Het rolgordijn is weer terug en heeft na een rustperiode een goede come-back gemaakt. Zo is bijvoorbeeld de facelift die de collectie Sunway-rolgordij- nen heeft ondergaan, zonder meer geslaagd te noemen. Sunway presenteerde als vooraanstaande fabrikant ook een groot aantal nieuwe doek- typen zoals de stijlvolle Jac quards, Metal-stoffen en intri gerende structuurstoffen. een deel aan de ongekende toepassings- en gebruiksmo gelijkheden. De nieuwe Plis sé-collectie die Sunway te Nieuwegein op de markt brengt is daar een voorbeeld van. Sunway Plissé heeft een plooibreedte van 25 mm en is .verkrijgbaar in de materiaal soorten en de kleur die past bij de individuele woonomge ving. Het stalenboek bij de Sunway-dealer toont alle Plis- sé-varianten in verschillende Lifestyle-groepen. De Sunway-Plisette heeft plooien van 16 mm, waardoor vertrekken een geraffineerd karakter krijgen. De Plisette- collectie kent ook Jacquard geweven stoffen, dessins en fraaie Chintz-stoffen. zijn even talrijk als er varian ten in keukens zijn. Het idéé i dat u hebt is in de eerste plaats belangrijk. De manier waarop keuken nu eenmaal heeft. Hout is een ideale wandbekleding u dit idee gaat realiseren is om op alle gewenste plaatsen haken en allerlei keukenacces- soires aan te brengen. -x De Combi Master heeft een au tomatische ontdooifunctie. Het enige dat u hoeft te doen, is magnetron: koken, bakken, het instellen van het gewicht braden prillprpn pn nnwar- I en de categorie voedsel. De magnetron kiest zelf het opti male ontdooischema en de be- fe.lal

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 23