bedrijf over Van Wijk in Boskoop Baas neemt Naar ITC-terrein Film in Gouvve- successen bij Speedo Vrouw (32) rijdt zuil om koffiebar Open Cirkel over drugs Josish Onemu in Amsterdam Bridge drive Lions Amateur- expositie Bram Lindhout 5e plaats Sleep-inn bij W’veen Boskoper maakt amok School- korfbal Korbis Europa op ouderavond HVO Gouda breidt uit Gemeente wil twee Molukkers KORBIS GELIJK Bekende leiders bij boulers Papieren AH- containerzak AARDAPPELEN TE KOOP Be Fair B-l wint HULDIGING VAN GOUWE-ZWEMMERS Jongens ’80 Meisjes ’80 C-klasse Snel NIEUWE EN GEBRUIKTE PIANO’S TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN Geopend: Donderdag t/n zaterdag van 09.00-17.00 uur. PIANOHANDEL MOS EN SPETTER St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 Keuze uit: Bintje, Eigen heimer en Bildstar KORS KROES Noordeinde 122A tel. 01727-16566 4 Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 9 oktober 1991 Pascal Holleman tikte op de 100 m rug slag in 1.29.7 als derde aan bij de jon gens ’80. Op de 100 m schoolslag kwam hij in 1.40.4 tot een verbetering van zijn PR met -4.7 sec. Zij clubgenoot Harry de Bruijn zwom met 1.40.0 op de schoolslag en 1.34.8 op de rugslag net niet in de prijzen. dapper mee streed op de 100 m school slag (1.53.9) en de 400 m vrije slag (6.26.5). WADDINXVEEN - De jongste zwem mers en zwemsters van De Gouwe heb ben met succes deelgenomen aan de eerste serie wedstrijden van het lande lijke Speedo klassement, die in Nieuw koop gehouden werden. In totaal be haalden de pupillen van trainster Trudy Vermeulen zeven medailleplaatsen en werden er een groot aantal persoon lijke records verbeterd, iets wat aan geeft dat de zwemmertjes al vroeg in het seizoen hun vorm gevonden heb ben. WADDINXVEEN - Voor de derde achtereenvolgende keer won het B-l elftal van Be Fair-voetbal, in de regio nale afdeling. In Zoetermeer bij DSO werd het na een spannende wedstrijd 3- 4 (ruststand 1-1). Uit drie wedstrijden behaalden zij 6 punten en een doelge- middelde van 18-5. Zij staan samen met Noordwijk B-l aan kop, maar met een beter doelgemiddelde voor Be Fair. Zaterdag spelen zij om 12.45 uur tegen Katwijk B-l. de week daarop te gen Noordwijk. A-l speelde 0-0 bij Nieuwerkerk en A- 2 verloor met 2-3 van Waddinxveen A- 1B-2 won ruim van Soccer Boys met 0- 8. Alfons Scheurwater scoorde daar drie keer. Ook B-3 won met 0-5 van Soccer Boys. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse wordt vrijdagavond 11 oktober de film "Bambar in de winter” gedraaid. De deuren van de koffiebar gaan om kwart voor acht open, de film begint om half negen. De boeiende rolprent geeft een aan grijpend en realistisch beeld van het le ven van christenen in China. Vervol gingen en bestraffingen zijn daar aan de orde van de dag. Het evangelie wordt door de Chinese regering bestre den alsof het om opium gaat. Bloemen waren er voor de NK-deelne- mers Sharon Stayen, Ilse van de Dus- sen, Yvette de Beer, Sandra Bercken- kamp en Danny Matheeuwsen en voor de kringkampioenen Peter de Bruijn, Natascha Matheeuwsen, Diana van de Zijden en Erica Vlasman. De jongsten Wendy Zierikzee, Mi chelle Nahon, Victor Terlaky en Robin van Lienden kregen een zak met spek kies. Uiteraard werden ook Trudy Vermeu len en Ton van de Schrier voorzien van bloemen. Gezien de intensieve voorbereidingen voor het komende seizoen en de nu reeds geleverde prestaties kunnen we nu al bijna zeggen dat ook volgend jaar een huldiging op zijn plaats zal zijn. WADDINXVEEN - Woensdagavond 16 oktober vanaf acht uur is er in Het Anker achter de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost voor 18-jarigen en ou der weer een avond van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel. Het programma van deze avond staat in het teken van de (drugs)verslaving. Een team van het Evangelisch Cen trum voor Verslaafden ”De Hoop” uit Dordrecht komt vertellen hoe men vanuit Christelijk naastenliefde be hulpzaam is bij het psychisch zeer in grijpende proces van ontwenning. eigen vestiging tegen minimale kosten, en kunnen in één keer alle bestellingen oppikken, zodat aan kleine bestellin gen weer iets wordt verdiend. Het ver keer binnen Boskoop wordt aanzien lijk ontlast. Men kan de unit gebruiken voor het doorgeven van boodschap pen, faxen en papieren, en men kan de chauffeurs bereiken als dat gewenst is. Vaste bemanning worden Ron Hout man en Rein van Winden, die ook te bereiken zijn voor alle transportwen- sen. ’’Voorwaar een kans voor Boskoop om haar centrumfunctie uit te breiden, en weer winst te maken op de kleinste zen dingen, die een steeds zwaardere druk geven op de rentabiliteit”, aldus de di rectie van Van Wijk Internationaal Transport in Waddinxveen. De gehuldigden van de Waddinxveen zwem-en poloclub De Gouwe. (Fo to: Ton van de Schrier). WADDINXVEEN - De Waddinx- veense beeldhouwersculptor Josiah Onemu exposeert van 11 oktober tot en met 19 januari in het Koninklijk Insti tuut voor de Tropen in Amsterdam (Linnaeusstraat) zijn project ’’Religie en dualisme”. Josiah Onemu: ”In geheel West Afrika existeerde voor de komst van vreemde religies een goed gegrondveste en unieke vorm van religieuze praktijken. Het christelijke geloof en de Islam zijn godsdiensten die naar West Afrika ge bracht zijn. Het uitbannen, of de totale verwoesting, van de traditionele religie slaagde niet. Ondanks alle moeite van missionarissen en koloniale pionieren, keerden vele bekeerden in de loop van de tijd terug tot hun traditionele geloof en religieuze gebruiken; of kozen voor een tweeledige positie. Eer en trouw bewijzend aan beide religies, waarbij het gezegde uit de Bijbel: ’’Geef aan Caesar wat van Caesar en aan God, wat van God is”zeer effectief bleekHet is mijn doel dit religieuze dualisme in beeldhouwwerken tot uitdrukking te brengen”. Op vrijdag 11 oktober om 16.00 uur zal tijdens een informeel samenzijn in het Tropenmuseum de tentoonstelling van Josiah Onemu worden opengesteld. WADDINXVEEN - Op woensdag avond 13 november houdt de Lions Club Waddinxveen weer een bridge drive in het Anne Frank-centrum. De opbrengst is dit keer voor de actie ’’Sight First” onder het motto ’’Open uw ogen voor de blinden in de wereld”. Er wordt gespeeld in drie groepen, naar sterkte ingedeeld, waarbij de ’’thuisspelers” een aparte groep vor men. In iedere lijn zullen tenminste twee prijzen vallen. Aanmeldingen zijn van harte welkom en kunnen gedaan worden bij W. A. de Voogd (Stationsstraat 43, tel. 16465) en bij D.J. Schutte, (Souburghlaan 2, tel. 13005). De inschrijving sluit 7 no vember of zoveel eerder als volge boekt. Onder het motto ’’Open uw ogen voor de blinden in de wereld” voeren de ruim 300 Nederlandse Lions Clubs in hun omgeving actie om een bijdrage te leveren aan de bestrijding van blind heid in de wereld. Alleen al in de ontwikkelingslanden zijn er 40 miljoen blinde medemensen. Een niet onbelangrijk deel daarvan kan via operatieve weg het gezichtsvermo gen terug krijgen. Bij de bestrijding van blindheid gaat het veelal om zeer eenvoudige opera ties die (voor Nederlandse begrippen) zeer weinig kosten. Voor elke 1000,- die de actie opbrengst kunnen 20 a 30 mensen van hun blindheid worden af geholpen. Deze Lions-actie richt zich in eerste in stantie op de moeilijkste en kleinscha lige projecten. WADDINXVEEN - Komende zater dagmorgen om elf uur opent wethou der K.W.Th. van Soest (VVD) in de raadzaal van het gemeentehuis de jaar lijkse expositie van Waddinxveense amateurkunstenaars De expositie is te bezichtigen vanaf za terdag 28 september tot en met 12 okto ber 1991 en is geopend op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur, op zaterdag middag van 13.00 tot 16.00 uur en op donderdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. De amateurexpositie wordt in samen werking met de Waddinxveense Kunst Kring voor de vierde maal georgani seerd. Bij de Waddinxveense Kunst Kring zijn momenteel zo’n 60 amateur kunstenaars aangesloten. Een aantal van hen exposeert mee in de raadzaal. In totaal hebben 43 amateurkunste naars zich aangemeld. De expositie laat een verscheidenheid aan werken zien. Technieken die gebruikt worden zijn onder andere aquarel, olieverf, acryl, textiel, gouache en potloodtekeningen. Ook zijn er wandborden, beelden, va zen en schalen te bezichtigen. Een aantal van de bezichtigen kunst werken is te koop. Aankoopformulie- ren zijn te verkrijgen bij de receptio niste en de afdeling Welzijn. 'WADDINXVEEN - J. Baas Beheer BV (650 werknemers) van de Wil- helminakade in Waddinxveen heeft A.J. van den Berg BV (80 werkne mers) in Reeuwijk overgenomen. Het Waddinxveense bedrijf, dat wordt geleid door president-directeur J. Baas van de Noordkade. heeft dat de zer dagen in een persbericht bekend gemaakt. Na geruime tijd van onderhandelingen tussen Baas Beheer BV en A.J. van den Berg Beheer BV is overeenstem ming bereikt over de overname van het aandelenpakket van A.J. van den Berg Beheer BV door Baas Beheer BV. Baas Beheer BV, een onderneming met circa 650 werknemers en zich bege vend op gebied van aanleg en montage van allerlei kabels en leidingen, uitlo pend tot de aanleg en onderhoud van volledige infrastructuur op dit gebied, hoopt met deze uitbreiding een grotere spreiding van werkzaamheden in den lande te krijgen, speciaal waar het PR- werkzaamheden, alsmede onderhoud van (groen-)voorzieningen voor onder meer Rijks- en Provinciale Waterstaat betreft. De Van den Berg Bedrijven te Reeu wijk, met circa 80 werknemers, is hier mede verzekerd van een krachtige fi- WADDINXVEEN - Transportbedrijf Van Wijk BV van de Bredeweg wijkt uit naar het ITC-terrein in Boskoop. Op die manier blijkt de groeiende ergernis over de hoge verkeersintensiteit voor de sierteelt toch verholpen te kunnen worden. De mensen bij Van Wijk Internationaal Transport in Waddinxveen denken èen even eenvoudige als doeltreffende oplossing te hebben gevonden om dit probleem te bestrijden. nanciële partner, die naast manage ment ook de nodige "know-how” in brengt ten aanzien van het uitvoeren van totaal turn-key infrastructurele werken op dit gebied. Van deze overname is bericht gegeven aan, en overleg geweest met de SER en de betreffende vakorganisaties CNV en FNV, die zich in dit samengaan kon den vinden, omdat werkgelegenheid van beide bedrijven wordt versterkt en van een nieuwe toekomst worden voor zien. WADDINXVEEN - Vrijdag werd een grote groep zwemmers van de zwem en poloclub De Gouwe door voorzitter Cees Kroon letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes gezet. Omdat De Gouwe nog steeds geen clubhuis heeft, vond de huldiging, temidden van een kinder verjaardagspartijtje en diverse niet-be- langhebbenden, in het overigens gast vrije restauratiegedeelte van het Gouwe-bad plaats. Het afgelopen seizoen hebben de pu pillen van zwemtrainster Trudy Ver meulen nationaal en ook internationaal weer goede prestaties geleverd. Deze prestaties komen niet zomaar tot stand. Niet alleen de zwemmers, Trudy en hulptrainer Ton van de Schrier maar ook vele enthousiaste ouders hebben het afgelopen jaar weer behoorlijk wat arbeid moeten leveren. Het bestuur van De Gouwe wilde hierbij even stil staan en had daarom een deel van de zwemselectie met hun ouders uitgeno digd. Allereerst overhandigde voorzitter Cees Kroon aan algemeen clubkam pioen Mark van de Zijden een glas met inscriptie voor zijn prestaties bij de na tionale winterkampioenschappen (4x zilver), de nationale zomerkampioen- schappen (4x goud en lx brons) en voor zijn deelname aan diverse interlands. Ook Jan Willem van de Hoek kreeg voor zijn prestaties (zilver op de 1500 meter vrije slag tijdens NK) een glas. Evenals Marion van Hooft (clubkam pioen dames, zilver en brons op NK), Inge van de Schrier (brons 400 en 800 m vrij e slag en zilver 100 rug op NK)Bob In het kort komt het hierop neer. Cen traal punt is den unit op het Boskoopse ITC-terrein (Schotlandlaan 4), die Van Wijk betrekt en bemenst, ook op zater dagmorgen. Exporteurs, handelaren en tuincentra uit het gebied, doch ook uit de rest van het land, nemen een abonnement op één of meer boxplaatsen in de unit. Deze boxplaatsen zijn duidelijk voor zien van naam en adres en hebben een plaats voor de bijgaande papieren. De toeleveranciers en vervoerders bren gen in één keer alle kleine bestellingen en verdelen ze in box, pallet of bloe- menkar van de boxhouder. De boxhouder kan één of meerdere ke ren per dag het totaal van de zendingen ophalen of laten bezorgen. De voordelen zijn legio. Kwekers be sparen 70% op hun bezorgkosten. De ontvangers kunnen het levertijdstip van veel zendingen sturen, zonder al deze mensen aan de loods te krijgen. De vervoerders hoeven voor alle kleine zendingen niet drie maal het hele ge bied rond. Kopers van buiten beschikken over een de Bruyn (clubkampioenschap bij de jeugd en deelname NK), Mark Nahon, Arno v.d. Dussen, Stefan van Engelen en Mark van de Schrier voor hun bron zen plak op de 4 x 100 m wisselslag tij dens de NK en Koen Groenleer voor zijn behaalde limiet op de 100 vlinder voor de NK. Ook werden er twee 50-plus zwemmers (Masters) gehuldigd. Nico Geers voor onder andere het binnenhalen van de Langebaan Speedobeker, zijn natio naal record op de 1500 m vrije slag en zijn 3 bronzen plakken op de Europese Kampioenschappen voor Masters. Hans den Boer voor onder andere zijn tweede plaats op de langebaankam- pioenschappen en zijn nationale mas terrecords op de 200,400 en 800 m vrij- eslag. In de klasse ’80 kwamen vier zwemster- tjes van De Gouwe aan de start. Inge van Schrier behaalde op twee onderde len een medailleplaats. Op de 100 m schoolslag werd zij in 1.36.5 derde met een verbetering van haar record van - 4.9 sec. De 400 m vrije slag leverde Inge een eerste plaats op. In 5.16.8 bleek zij ongrijpbaar voor haar tegen standers. Claudia van Harskamp verbeterde, in 1.42.6, haar PR met -2.5 sec op de 100 m schoolslag. De meeste progressie werd gemaakt door Maaike Hunnink die op de schoolslag 1.43.1haar beste tijd met 1.2 sec verbeterde en op de 400 m vrije slag (6.18.3) zelfs 6.4 sec van haar PR af zwom. Een bijzondere prestatie werd door het Gouwe-zwemstertje Corine Bontekoe geleverd die, nadat zij net twee weken uit het gips was van een gebroken voet. WADDINXVEEN - Sinds kort heeft Albert Heijn een papieren container- zak in het assortiment opgenomen. De papieren containerzak van het merk Conviro is bedoeld voor de zoge naamde GFT-containers. Door deze nieuwe afvalzak kan het composteerbare afval op hygiënische wijze in de GFT-container worden ge deponeerd. Ook stankoverlast behoort hiermee tot het verleden. Steeds meer gemeenten gaat ertoe over om het huishoudelijk afval gescheiden op te halen door middel van de GFT- container. Veel gehoorde klacht over deze container voor groente-, fruit en tuinafval is de stankoverlast. Ook hy giënische bezwaren worden in dit ver band genoemd. Om die reden heeft Albert Heijn in sa menwerking met een producent een containerzak ontwikkeld die geschikt is voor consumentengebruik. De papieren containerzak heeft een in houd van 145 liter en is geschikt voor alle GFT-afval. De zak is vervaardigd van natsterk papier en is volledig com posteerbaar. Een set a 5 stuks kost 5,50. De zak, die is goedgekeurd door de VAM Vuilafvoer Maatschap pij, is verkrijgbaar in Albert Heijn su permarkten van gemeentes met een GFT-container. WADDINXVEEN - HAC Helmond organiseerde zondag 6 oktober de Ne derlandse kampioenschappen 15 kilo meter hardlopen op de weg voor Vete ranen. Voor de plaatselijke atletiekvereniging Antilope deed aan deze wedstrijd Bram Lindhout mee in de categorie Veteranen III (60-65 jarigen). Het par cours liep stoep op stoep af door de straten van Helmond. In totaal moesten 3 rondes van 5 kilo meter worden afgelegd. De organisa tie, die als erg goed door de deelnemers werd ervaren, zag Willem Ravensber- ger zegevieren in de zeer snelle tijd van 53.59 minuut. Bram Lindhout wist, na een spannende strijd, beslag te legeen op een 5e plaats, waarmede hij zijn persoonlijk record bracht op 60.53 minuut. Tijdens C-klasse wedstrijden in Kat wijk aan Zee behaalde Silvio v.d. Sluijs op de 100 m vrijeslag bij de jongens on der de 16 jaar in 1.07.8 (PR-1.2) een tweede plaats. Nancy v.d. Hoek zou op twee nummers een medaille-plaats be halen. De 100 m schoolslag leverde haar een derde plaats op in 1.36.8 en op de 100 m vrije slag werd zij tweede in 1.14.5 Sandra Berckenkamp pakte het zilver op de 100 m schoolslag (0/16) in q.35.8. Ónder de tien jaar verbeterden, op de 100 m vrije slag, Steven Groenleer (1.44.3 PR-2.3) en Patrie van Keulen (1.44.2 PR-4.0) hun persoonlijk beste tijde. Tenslotte leverde Leon van En gelen bij de jongens onder de 12 jaar 1.38.3 PR-6.3) een zelfde prestatie op de 100 m vrije slag. '.en er- gezorgd dat dit de voorbijgangers op de Noordkade niet ongemerkt voorbij ging. (Foto: Archief/Sjaak Note- WADDINXVEEN - Vrijdagavond 11 oktober vanaf zeven uur wordt er op het complex van Waddinxveen-voetbal in het sportpark ”de Sniep” weer de jaarlijkse sleep-inn voor de jeugd ge houden. Op het programma staan on der andere een speurtocht en diverse andere activiteiten. Geslapen zal er in de nacht van vrijdag op zaterdag weinig worden. De F-pupillen worden vrijdagavond om 20.00 uur verwacht. Met hen wordt bingo gedaan. Zij keren om 22.00 uur weer huiswaarts. In de herfstvakantie is er het mini-kee- perskamp (16-17-18 oktober) van Inge Rehorst. Hier zijn weer genoeg gega digden op afgekomen. WADDINXVEEN - Op de Stations straat is in het afgelopen weekeinde ’s morgens om half zes door de Waddinx veense rijkspolitie een 27-jarige Bos koper aangehouden. De man zwaaide vervaarlijk met een mes en viel voorbij gangers lastig. De Boskoper had te veel gedronken en bleek ook in het bezit te zijn van een gestolen fiets. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. In de groep meisjes '81 ging het er bij zonder snel aan toe. Wendy Zierkzee zöu op de 100 m vlinderslag met 1.54.8 net een paar tienden seconden tekort komen voor het brons, wel verbeterde zij haar PR met 0.2 sec. Het grootste succes in deze groep werd geboekt door Michelle Nahon. Zij won de 100 m vrij eslag in 1.19.9 en zij pakte het zilver op de 100 m vlinderslag in 1.44.4 (PR-3.4), Ook bij de jongens ging het erg snel. Robin van Lienden eindigde op de 100 m vrije slag als derde in 1.16.9 (PR- 2.1). Op de 100 m vlinderslag zou hij ondanks een PR van -11.4 sec in 1.38.1 met slechts 0.1 sec het brons missen en als vierde eindigen. Viktor Terlaky zou er op de 100 m vlinderslag geen twijfel over laten bestaan wie het snelste was, hij tikte in 1.33.0 als eerste aan. In de allerjongste groep ’83 zwommen Cindela den Drijver (2.02.8), Steven Groenleer (2.03.1) en Patrie van Keu len (2.01.6) voor het eerst op de 100 m rugslag. WADDINXVEEN - Vorige week heb ben maar liefst 28 teams van de Wad dinxveense basisscholen de eerste dag van het traditionele schoolkorfbal toer nooi op het gezellige Korbis-terrein aan de Dreef gespeeld. Ondanks de slechte weersvoorspelling was het een prima dag met goed weer en dat was best te merken, want de stemming zat er goed in. De sportieve strijd ging ditmaal tussen de vertegenwoordigende achttallen van de groepen 5 en 6 van de basisscho len. Vaak werd er met veel inzet om de punten gestreden in een sfeer van spor tiviteit. Uiteindelijk waren er na de 10 wedstrij- dronden op de 6 velden 3 achttallen die de hoogste eer wisten te behalen. De eerste plaats was voor de Koningin Julianaschool. De tweede plaats kwam toe aan de Koningin Beatrixschool. De derde plaats viel ten deel bij de Groen van Prinstererschool. Hiermede is het schoolkorfbalgebeu- ren bij Korbis zeker nog niet ten einde, want vandaag - woensdag - zijn de groe pen 7 en 8 aan de beurt en dat belooft toch wel spannende aangelegenheid te worden omdat over het algemeen de krachtverschillen erg klein zijn. De winnaar zal ongetwijfeld Waddinx veen vertegenwoordigen in de grote af- delingsfinale maar waar die zal worden gehouden is nu nog niet bekend. WADDINXVEEN - Op de jaarlijkse algemene oudervergadering in de sa menwerkingsschool voor HAVO- Atheneum aan de Sniepweg zal don derdagavond 21 oktober om acht uur het thema ’’Europa 1992 en het onder wijs” aan bod komen. Dat gebeurt na het afwerken van de jaarlijks terugke rende agendapunten. Het jaar 1992 nadert. Het is het jaar, waarna de lidstaten van de Europese Gemeenschap hun grenzen openen om het vrije verkeer van personen, dien sten en kapitaal mogelijk te maken. Deze vrije markt krijgt ook steeds meer gevolgen voor het onderwijs, de beroepsopleidingen en het onderzoek. Leerlingen en studenten zullen zich in heel Europa thuis moeten gaan voelen. Ze hebben daartoe een stuk ’’Europese opvoeding” nodig. Over de gevolgen voor het onderwijs, over de waarde van Havo- en Atheneum op de Europese markt, over de waarde van het diploma aan de Europese opleidingsinstituten zal spreken mevr. drs. A.J. Wijnaendts van Resandt van het LDC. Ook de leerlingen van 4 en 5 Havo en van 5 en 6 Atheneum, voor wie deze onderwijsproblematiek het meest acuut is, zijn van harte welkom. voor boom). GOUDA - De Stichting Humanistisch Vormingsonderwijs organiseert in ok tober applikatiecursussen HVO die op leiden tot het verzorgen van dit onder wijs in de hoogste klassen van de basis school in Gouda en omgeving. Deze cursussen worden gehouden in Utrecht en Rotterdam. Het HVO in de regio Gouda breidt zich steeds meer uit en er zijn nog enkele mensen nodig. De toelatingsvoorwaarden voor deze cursus zijn: ervaring in het op verant- woorde pedagogisch/didactische wijze omgaan met groepen kinderen en het zich aangesproken voelen door een hu manistische visie op mens en wereld. Inlichtingen: Jantien de Groot, Wal- molenerf 24, Gouda, tel. 01820-80490. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft besloten mee te werken aan het creëren van twee leer arbeidsplaatsen voor Molukkers in de gemeentelijke organisatie. Dat besluit hebben Burgemeester en Wethouders aan de gemeenteraad meegedeeld. WADDINXVEEN - Na een 9-10 ne derlaag tegen Dijk vogels was Korbis- korfbal vast van plan om tegen Thor uit Harmelen eens goed uit te pakken. Dat voornemen lukte echter maar gedeelte lijk want verder dan een 7-7 gelijkspel kwam Korbis niet. De eerste helft was er sprake van een ongeveer gelijkopgaande wedstrijd met wisselende kansen voor beide acht tallen. Na 1-0 achter wist Yvonne Vis ser 1-1 te scoren, waarna Jaco Wineke 1-2 liet aantekenen. Thor liet het hier echter niet bij zitten want enkele ge vaarlijke aanvallen werden doeltref fend afgerond waardoor Korbis op nieuw tegen een achterstand aankeek (3-2). Via 3-3 en 3-4 door respectieve lijk Pieter Slootweg en Wim Lebbing kon Korbis toch weer naar de goede kant van de score komen, Een echt duidelijk overwicht was er nog niet en Thor bracht bekwaam de score in evenwicht (4-4). Vlak voor het einde van de eerste 30 minuten speel- duur wisten beide teams nog eenmaal te scoren. Voor Korbis was dat Frits Visser (5-5). Na de thee pakte Korbis de zaken ener giek aan en met succes,m want binnen een paar minuten scoorde Wim Leb bing van afstand 5-6 en waren er goede kansen op meer doelpunten. Na een paar goede kansen was het na zo’n 5 minuten opnieuw raak toen een Korbis-aanval onregelementair werd gestopt. Strafworp dus en dat buiten kansje moet Wim Lebbing zich niet ontnemen (5-7). Helaas voor Korbis zat er daarna voor Korbis geen doel punt meer in en moest dé voorsprong toch weer uit handen gegeven worden (7-7). Alhoewel er een punt weer verspeeld staat het achttal van trainer-coach Van de brink op een goede derde plaats met 5 punten uit 4 wedstrijden. Koplopers zijn Velocitas en Dijkvogels elk met 6 punten. Komende zaterdag ontmoet Korbis Viko uit Vianen welke ploeg met 4 pun ten gelijk met Bolnes een gedeelde 4 positie op de ranglijst inneemt. Gelet op de toch geringe krachtsver schillen belooft deze wedstrijd wel spannend te worden. Bij een goed ge richt vizier moeten de punten in Wad dinxveen kunnen blijven en is een top positie nog steeds in handen. Aanvang van deze wedstrijd aan de Dreef is om 16.00 uur. WADDINXVEEN - Een 32-jarige Waddinxveense automobiliste heeft een verkeerszuil op de Wadde omver gereden. Ze bleek te diep in het glaasje te hebben gekeken. De Waddinx veense rijkspolitie hield haar aan, liet ze een blaastest ondergaan en maakte proces-verbaal op. WADDINXVEEN - De jeu de boules- vereniging Waddinxveen aan de Alber- dingk Thijmlaan verwelkomt bekende leiders in de wintercompetitie van deze vereniging. Nel en Kees de Lange voeren samen met Willem van Bockom Maas de rang lijst aan van de wintercompetitie van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen. Op de tweede plaats staan Marco van Wageningen, Francisca Laning en Wouter de Lange. Derde zijn Willem Hendriks en Neel en Pieter van Oos ten. Ook buiten Waddinxveen doen de Waddinxveense boulers weer van zich spreken. Hans van Woudenberg en Ar nold Jansen behaalden de eerste plaats in de A-poule in een sterk bezet toer nooi in Zoetermeer. Thea en Edward Springer behaalden bij hetzelfde toer nooi een tweede plaats in de C-poule. Afgelopen vrijdag veroverden Fran cisca Laning, Rob Hielema en Piet v.d. Made een tweede plaats in de Boulo- drome van Leidschendam. rienden eheer

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 25