Waddinxveense voetbal clubs winnen alle duels Hier is uw Rijn en Gouwe krant te koop Hoopvol begin voor De Gouwe Spanning troef bij Flyers Globaal in Kreater De Gouwe Aan kop bij zwemmen Bekervoetbal HSW-titel W. Houtman Demogyjada Kwiek 1 teleurstellend WADDINXVEEN - Het eerste senio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek stelde teleur in de thuiswed strijd tegen het Goudse Ilac-4. Ronald Verboon opende weliswaar met een overwinning, maar daarna resulteerde verlies van Kees Vos, Wim van Wage- ningen en het dubbelspel in een 1-3 achterstand. Vijf keer winst voor WSE-jeugd Verlies Be Fair Eerste trekking WSE-loten ZVH tweede in Almelo ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” Dames Dames Be Fair Junioren WSE Waddinxveen-zo 2e Teams heren Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Q. en S. v.d. Panne Parf.-Drog. Mieke ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 12 OKTOBER 1991 TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: 17.00 uur deGouwe2-ZCG2 heren (uit Groningen) WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag versloeg Be Fair met 1-2 KRV. De Waddinxveners blijven daarmee met 8 punten uit 5 wedstrijden op de tweede plaats staan. WSE overtroefde met 1-4 NSV en heeft nu op de derde plaats van onderen 4 punten uit 5 wedstrijden. In de afdeling Gouda won Waddinxveen-zondag met 3-2 van RVC. De Waddinxveners schui ven met 4 punten uit 5 wedstrijden op naar de middenmoot. In de eerste klasse won de bovenaan staande regionale jeugd van Be Fair met 6-2 van Noordwijk. De WSE-jeugd speelde met 1-1 gelijk tegen WSB. WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid BV, Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan7l Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Spar van Maurik, Passage 208 Super Grcensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 Pagina 27 -r Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 9 oktober 1991 I I I Goede schoten van invalster Astrid Scholtes bracht Flyers nog heel dichtbij maar de winst was voor Midland met 60-58. Scores: Anita van Unen 18, Ca- rolien Rahms 10 pnt. C-l pakte na het verlies van vorige week de draad weer op door met 8-0 te winnen van Esto C-l. C-2 pakte een punt bij het moeilijke kinschoten C-l. (2-2) C-3 ging lelijk onderuit tegen Woerden C-2. (1-7). In zowel de meisjes B- als de C-wed- strijd liet Flyers zien dat ze er hard voor willen werken. Helaas leidde dat voor beide teams niet tot hetzelfde resultaat. De meisjes B van coach Bemice Pos thumus overklasten tegenstander Lei den volledig, en dat met slechts 5 speel sters. Vooral door snel spel won Flyers met 71-19. Scores: Jolanda Bink 23, Brenda van Leeuwen 18 pnt. De meisjes C deden zondermeer hun best maar hun spel kwam niet uit de verf. Het 26-34 verlies mag een aanzet zijn om flink te trainen opdat het een volgende wedstrijd weer lekkerder gaat. WADDINXVEEN - Donderdagavond 10 oktober om 20.00 uur en 21.00 uur zal in Kreater aan de Kerkstraat optre den de zanggroep Globaal. Er worden Zuid-Afrikaanse liederen gezongen. Deze avond is een onder deel van actie Honger Hoeft Niet. Deze landelijke actie is van 9-16 okto ber en ook in Waddinxveen wordt hier voor door diverse groeperingen geza menlijk aandacht gevraagd. WADDINXVEEN - Bij Flyers-basket- bal is spanning troef. Het eerste heren team tegen Guards uit Pijnacker een bij vlagen zeer sterke eerste helft. Het waren Flyers’ schotkracht en een onge kende felheid die de tegenstander het nakijken gaven. succes en moesten de Gouwedames, zowel uit als thuis, hun meerdere er kennen in het geroutineerde Polar Bears uit Ede. Zaterdag werd thuis met 17-8 verloren en zondag werd het in Ede 11-5 voor Polar Bears. Beide keren werd De Gouwe echter niet weggespeeld, zodat met voldoende vertrouwen de strijd met meer gelijk waardiger opponenten tegenmoet kan worden gezien. De Gouwe-Polar Bears 8-17: Tussen standen 2-2,3-8,7-11. Voor De Gouwe scoorden Wendy de Frankrijker en Gil lian van den berg ieder 3x en Brenda Kranenburg en Angela Faber ieder lx. Polar Bears - De Gouwe 11-5: Tussen standen 4-2,7-3, 11-5. Voor De Gouwe scoorden Angela Faber en Gillian van den Berg ieder 2x en Astrid Coene lx. Aanstaande zaterdag speelt dames 1 uit tegen Het Gooi in het sportfondsenbad te Bussum. Aanvang 21.15 uur. D-l is ook nog niet terug op het goede pad, na een goede seizoenstart. Esto D-l was met 6-0 een maatje te groot. En dan het paradepaardje, de E-groep. Alle 3 de zeventallen hadden een zwaar weekend. Hier de uitslagen: E-l speelde met 2-2 gelijk bij Jodan Boys. E-2 won met 2-7 van Waddinxveen, waarbij nog even vermeld werd dat Dennis Donners hier topscoorder is met 20 doelpunten. E-3 won makkelijk met 11-0 van Waddinxveen E-2. Keerzijde van Flyers’ goed vallende schoten was een op gretigheid geba seerd ”hit-and-run”-spel, dat maar zeer weinig rust en beheersing in de aanval te zien gaf. Rust: 52-35. Een zeer verdiende overwinning op een gevreesd NSV met klinkende cij fers, maar met een zwart randje: Bert v.d. Kaa kan een aantal weken gaan vissen en zal daarna weer voor zijn stekkie moeten vechten. Het debuut van de Zevenhuizense vol- leybaldames van ZVH in de eerste divi sie was tegen het goed ingespeelde team van Symmachia uit Roozendaal. ZVH startte zeer gespannen met de wedstrijd en speelde zeer verkrampt. Toch kon het publiek genieten van een goede volleybalwedstrijd, na een lichte achterstand in de eerste set (4-6) werd door sterk aanvallend spel een voor sprong van 10-7 opgebouwd. Maar daarna ging Symmachia in een hogere versnelling en kon Rentokil het tempo niet meer goed volgen. Boven dien ging bij de Roozendaalse dames de hele truccendoos open. Veel takti- sche aanvallen kwamen daaruit eri Rentokil kon deze niet goed verwer ken. Met 10-15 ging deze set dan ook naar Symmachia toe. Ook in de tweede set bleef ZVH in de beginfase het spel goed volgen en waren zij duidelijk niet de mindere van Symmachia. Maar aan het eind zakte het weer wat in, de harde aanval werd door de Zevenhuizense dames geschuwd en daardoor kreeg Symmachia steeds meer de kans om te scoren. Met 9-15 ging ook deze set naar Roo- zendaal toe. In de derde set verliep het vanaf het begin niet lekker, de Rento- kil-dames van trainer Willem Jan van Yperen, konden geen vuist maken en nu ging de set met 5-15 verloren. Ondanks het verlies kon men toch te vreden zijn over het debuut van deze' dames in de eerste divisie. Voor aan staande zaterdag staat weer een thuis wedstrijd op het programma. Om 17.00 uur spelen de dames dan tegen Sarto/ Pellikaan uit Tilburg. --- WADDINXVEEN - Het eerste elftal van WSE-voetbal speelt komende za terdag in de Oranjewijk voor de voet- balbeker van West II tegen het Bode- graafse Rohda ’76. Afgelopen weekend begon het eerste damesteam van De Gouwe aan hun eerste hoofdklasseseizoen. Zoals ver wacht werd de eerste confrontatie geen Na rust viel de Waddinxveense aanval geweldig terug (mede) door een beter verdedigend Guards. De door Flyers toch wat onderschatte Pijnackerse ploeg ging uit alle hoeken en standen raak schieten en de riante voorsprong verdween geheel. Gesteund door een enthousiast publiek konden de heren in een hectische slotfase nèt de overwin ning pakken: 89-87. Scores: René Ha zelaar 22, Rijk Meuleman 18, Rudo van Loo 16 pnt. Twee klassen gepromoveerd en met een gewijzigde rol voor een aantal speelsters moet dames 2 haar vorm nog vinden. Tegen Voorburg 3 ging het voor Flyers dan ook absoluut niet van een leien dakje. De Waddinxveensen moesten het puur van hard werken hebben om het technisch sterkere Voorburg de baas te blijven. Pas in de slotminuut van de gaandeweg rommeli ger geworden wedstrijd viel de beslis sing in het voordeel van Flyers uit: 65- 63. Scores: Astrid Scholten 15, Natha lie Gielliet 14, Linda de Vries 10 pnt. In een wedstrijd waarin beide teams aan elkaar gewaagd waren, heeft Be Fair met 2-1 aan het langste eind ge trokken. Na een licht overwicht van de bezoekers, was het toch KRV dat de score in de 20e minuut wist open te bre ken na een fout in de defensie van Be Fair. Vervolgens ging Be Fair nog feller in de aanval en wist zich met goed voetbal enkele kansen te creëren, maar zoals we meer is gebleken, heeft de voor hoede van de Waddinxveners veel kan sen nodig om te scoren te komen. In de 35e minuut was het dan toch raak en kon Fred Klomp met een schitte rend schot een goede pass van Leon Hogenelst doeltreffend afronden. Vlak voor rust kwam Be Fair op een ver diende voorsprong, nadat Erik Valk een goede voorzet afleverde, die eerst werd gemist door Richard Karsten, maar door Michel Glasbeek alsnog werd verzilverd. Met Rien van Breugel voor de gebles seerde Fred Klomp begon Be Fair aan de tweede helft. Na ongeveer een kwartier spelen in deze tweede helft leek Erik Valk de bezoekers op een vei lige 3-1 voorsprong te kunnen brengen, maar zijn schot na een solo vanaf de middellijn werd door de KRV doelman onschadelijk gemaakt. Hierna werd de druk op het doel van Bert van Eenenaam steeds groter, maar met hulp van onder andere Mi chel Glasbeek, redding op de doellijn na de vijfde hoekschop van KRV, wist hij zijn doel schoon te houden. Vlak voor het einde van de wedstrijd wist hij door bekwaam uitlopen en ten koste WADDINXVEEN - Zaterdag werd de laatste wedstrijd gehouden voor de zo mercompetitie van de HSW. Dit con cours werd gehouden in de Ringvaart bij Hillegom. De vangst was matig. Dit werd mede veroorzaakt doordat de brasem het volledig liet afweten. De uitslag zag er als volgt uit: 1. J. Rupke (2900 gram), 2. M. Reichard (2410 gram), 3/4. M. van Leeuwen en M. Hoogerdijk(2280gram)en5. H. de Haan (2150 gram). Met een nieuw record-totaalgewicht werd kampioen van deze competitie W. Houtman met 75.739 gram, 2. A. van Leeuwen (67.020 gram), 3. J. Rupke (52.880 gram), 4. M. van Leeu wen (39.540 gram), 5. M. Reichard (34.930 gram). De grootste vis van dit zomerseizoen werd gevangen door W. Houtman in de Lek, namelijk 53.2 cm. De jaarlijkse herfstdag-wedstrijd wordt zaterdag 12 oktober gehouden in het Amsterdam-Rijnkanaal. Vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen om 06.00 uur. WADDINXVEEN - De gymnastiek vereniging TOOS, die vanavond (woensdag 9 oktober) in de Toossoos aan de J.W. Frisoweg de jaarvergade ring houdt en op zaterdag 19 oktober een rommelmarkt, neemt op zondag 17 november in het Haagse Congresge bouw deel aan de 13e landelijke Demo gyjada. Het eerste jeugdteam speelde zaterdag in Bovenkarspel tegen Treffers-2. Het team van Treffers was oppermachtig en bezorgde Jurgen Reichard, Martijn Gilhuis en Leon Bouwman een 10-0 ne derlaag, waarbij Leon en Martijn nog kans zagen een partij en drie games te beslissen. Kwiek-3 behaalde een riante 9-1 over winning op het Bleiswijkse Combat-1. Kwiek-4 verloor met 8-2 van het Nieuwkoopse TTVN. B-l speelde netjes 1-1 (Victor Schweinsberg) maar volgens trainer Ronald Heinrich en leider Jan van Vel- zen had er meer uit moeten komen. B-2 verloor in een spannende wedstrijd van de koploper Moerkapelle B-l, stand 1- 3. tweede in 4.00.6. De uitslag van dezd eerste ronde bleek zeer verrassencj WADDINXVEEN - Afgelopen weekend was de start van de bondscom- petitie van het waterpolo. De dames begonnen gelijk met een dubbel- weekend tegen Polar Bears uit Ede, terwijl de heren moesten aantreden tegen HZ Zian uit Den Haag. Helaas waren de Polar Bears tweemaal te sterk voor dames 1. Zij verloren respectievelijk met 17-8 en 11-5. De he ren boekten een beter resultaat. Zij behaalden in hun eerste wedstrijd een overwinning van 11-8. van een lichte blessure de KRV spits van scoren af te houden na een vrije schop van Be Fair, die vanaf de middel lijn werd teruggespeeld. Tien minuten voor afloop van de wed strijd werd Richard Karsten nog ver vangen door Arjan Groenendijk, die hiermede zijn rentree maakte na een langdurige blessureperiode. Tegen NSV'46 startte WSE met de ge blesseerde Dennis Jager langs de kant en met een fysiek sterk centrum door René Moons, John Moons en Rob Ver- bakel. Een goede zet van trainer Ad v.d. Herik, want veel kansen creëerden de rood-witten niet gedurende de wed strijd. Aan de andere kant werd veel meer ge vaar gesticht met name door snelle uit braken. Na 10 minuten soleerde Willy Beelen door de defensie om de bal panklaar te leggen voor Marco Scheur water (0-1Kort voor rust werd het 0-2 doordat Marco Scheurwater uitstekend Erwin Pleus aanspeelde die vervolgens de keeper uitspeelde. Na rust stuurde Hans v.d. Winden (trainer van NSV en ex-speler van WSE) dezelfde ploeg de wei in evenals zijn collega. Hetzelfde spelbeeld le verde dat op. NSV ’46 dat pompte, WSE dat niet verzoop maar gevaar stichtte. Patrick Rijnbeek was dicht bij 3-0. Hij vond de keeper op zijn weg. Het werd toch 3-0 dank zij Erwin Pleus. Willy Beelen kapte zijn directe tegen stander uit waarna hij Erwin Pleus op maat bediende: kopbal diagonaal in de hoek. WSE zat op rozen. Tussen rozen zitten ook doornen, hetgeen bleek toen kee per Bert v.d. Kaa zich vergiste. Guil laume van Wilgen werd vanachter neergeschopt door een gefrustreerde Walter van Dijk die vervolgens omge gooid werd door Bert v.d. Kaa. Een stomme actie die hem rood opleverde. Van Dijk kwam er met geel vanaf. Richard Scheurwater kwam weer op doel. Rob Verbakel moest gewisseld worden. Verbakel was toch na een uit stekende wedstrijd aan het eind van zijn latijn. NSV'46 putte goed uit deze situatie en scoorde vlot 3-1 door Peter v.d. Sar. Helaas (voor NSV) verstoorde dit de WSE-opbouw niet want WSE bleef (met 10 man) het gevaar stichten, het geen resulteerde in een puik doelpunt van Rob. Volwater. De NSV-verdedi- ger boogde de bal feilloos over zijn ei gen keeper (1-4). In de belangrijke wedstrijd tegen het Reeuwijkse RVC heeft Waddinxveen verdiend gewonnen net 3-2. Trainer Ad Hoogerbrug moest schuiven in zijn elftal doordat centrale middenvelder Raymond Beij geblesseerd aan de kant stond. Zijn plaats werd formidabel in genomen door de sterk spelende Erik v.d. Krans. Het spel golfde op en neer met een ster ker Waddinxveen. Dit leidde na een kwartier spelen tot een schitterende doelpunt van Robin Leunissen. Wim Hoogendoom brak op rechts door. Met een voorzet over de hele bereikt hij Gert van Bruggen. Deze behan delde de bal uitermate zorgvuldig en lag hem goed neer voor de voeten van Robin. Hij twijfelde geen moment en met een prachtig schot belandde de bal in het zesje: 1-0. Dikverdiend op dat moment. De leuke wedstrijd met veel spannende momenten werd in de 27e minuut opge luisterd met een beauty van een goal van Karei Binnendijk. Gert van Brug gen gaf van links een strakke voorzet. De lepe Binnendijk liet de bal voorbij zijn rechter standbeen gaan en met links hakte hij de bal langs de verbou wereerde RVC-doelman: 2-0. Waddinxveen ging door. In de 31e mi nuut wist Wim Hoogendoorn op rechts door te breken. Hij schoot de bal bin nenkant rechts op doel, zodat de bal voor het doel wegdraaide, erg jammer. Een paar minuten later zag Wim een in zet net naast gaan. RVC begon in deze fase echter steeds sterker op te komen. Vlak voor rust werd dit bekroond met een doelpunt. Een voorzet van rechts werd door verscheidene mensen ge mist, zodat de RVC-aanval de bal sim pel langs Dennis van Ringelenstein kon schieten: 2-1. Dennis, die in het doel de geschorste Wilco Vermeij verving, keepte na een onzeker begin een bere- partij voor de geelzwarten. Na rust een goed beginnend Waddinx veen. Na een paar minuten kwam de bal op rechts bij de technische Tim Bunnik. Hij sneed naar binnen toe, het strafschopgebied in. De uitgekomen doelman passeerde hij en met een droog schot liet hij de verdedigers op de doellijn kansloos: 3-1. In de 6e minuut schoot Tim Bunnik de bal scherp voor. De goed meegekomen John Schijff kopte de bal in handen van de keeper. Deze trapte de bal ver uit. De laatste man van Waddinxveen, Rob Flier, zag niet dat Dennis zijn goal uit gekomen was en tikte de bal langs hem heen. De naar het doel rollende bal was voor de rechtsbuiten uiteraard geen probleem en zo was het 3-2. De F-jes gaan betere tijden tegemoet. F-l speelde 1-1 tegen Waddinxveen F- 1. F-2 verloor onverdiend van Nieu- werkerk F-5 met 4-2. Het nieuwe F-3 elftal ging in hun eerste wedstrijd ten onder bij Vep. En dan de meiden: MJ-1 houdt knap stand in groep 1 maar moest nu toch de meerdere erkennen in Lekkerkerk. Een 7-3 verlies was wel wat geflatteerd. MJ-2 verloor van koploper Moerkapel le. In een goede wedstrijd wisten de te genstanders er 6 te maken en de mei den 1. De verwachtingen van de herenselectie voor het komende jaar zijn hoog. Al weken komen er van verschillende kan ten zeer positieve berichten over heren 1. Positieve verwachtingen zijn altijd heel mooi, maar dan moest er wel ge wonnen worden van HZ Zian, een op papier een redelijk pittige tegenstan der. De Gouwe begon dan ook vrij gespan nen aan de wedstrijd en hikte in de eer ste minuut al gelijk tegen een achter stand aan. De Gouwe kwam op voor sprong door doelpunten van Marc Fa ber en Remko Overdam. In de tweede periode liet De Gouwe een part lang het beste van hun spel zien en HZ Zian had alle moeite om het snelle spel van de Waddinxveners bij te houden en keken na de tweede periode ook tegen een fikse achterstand aan van 7-3. Doelpuntenmakers in deze pe riode waren Jaco de Jong (3x) en Wil fred Bontje (2x). In de derde periode werden de rollen omgedraaid en vooral met de organisa tie in de achterhoede werden nogal wat fouten gemaakt. Hierdoor kon HZ Zian goed terugkomen in de wedstrijd. Want alleen Marco Kraak wist twee maal tot scoren te komen, terwijl HZ Zian vijf goals voor zijn rekening nam. Dit resulteerde in een tussenstand van 9-8 aan het eind van de derde periode. Gelukkig raakten de Waddinxveners niet in paniek en herstelde de achter hoede zich in de laatste periode van de wedstrijd. Jaco de Jong en Paul van Doorne brachten de eindstand op 11-8 in het voordeel van de Waddinxveners. Het spits is eraf en de eerste twee pun ten zijn binnen. De heren kunnen zich gaan opmaken voor hun volgende wed strijd tegen LZ’86. De ploeg wordt door insiders toch wel gezien als een mogelijke titelkandidaat en de Wad dinxveners zullen nu echt het beste van spel moeten laten zien. Het tweede herenteam van De Gouwe behaalde een verdienstelijk resultaat weg bij BZ&PC uit Bodegraven. Het onlangs naar de reserve le klasse bond gepromoveerde team van Henk van Erk speelde met 4-4 gelijk. Het tweede damesteam van De Gouwe behaalde een enigszins teleurstellend 4-4 gelijkspel tegen HZ Zian 1 uit Den Haag. In het begin van het vierde part stonden de dames nog met 4-1 voor. Doch door verlies aan concentratie werd in feite de overwinnning uit han den gegeven. Voor De Gouwe scoor den Amanda van den Berg, Gabriëlle van der Loo, Elly Middendorp en Sandra Berckenkamp. Door winst van Kees Vos en Ronald Verboon werd de stand gelijk, maar Ilac gaf daarna geen punt meer uit han den waardoor de eindstand op 3-7 kwam. Dat vier van de verloren par tijen in drie games werden beslist, geeft enige moed voor de returnwedstrijd. Kwiek-2 verloor met 2-8 van het Nieuwkoopse TTVN. Ook Kwiek-4 verloor, met 8-2 van het Goudse Vrien- denschaar-8. Kwiek-5 behaalde de tweede overwinning. Met 8-2 werd van het Schoonhovense Smash-3 gewon nen, waarbij Piet Swart 3x scoorde en Herman Simons en Henny v.d. Meulen beiden 2x tot winst kwamen. De welpen speelden vooral verdedi gend goed fel maar misten nog wat wedstrijdervaring zodat van Grasshop pers verloren werd. Opvallend was dit keer het spel van Hans Peters en Jeroen Janmaat die goed werk verrichtten voor hun team. In de wedstrijd van dames 1 tegen kop loper Midland was wisselvalligheid troef bij beide teams. Flyers pakte, gaandeweg wat beter spelend, voor rust een behoorlijke voorsprong: rust stand 21-33. Tot geruime tijd na de spelhervatting konden de Waddinx veensen de leiding om handen houden maar toch vielen ze terug waarna Mid land de wedstrijd overnam. Van 39-29 vóór ging de score naar 44-39 achter. WADDINXVEEN - De zwemmers en zwemsters van zwem- en waterpolo- club De Gouwe hebben zich in de eer ste ronde van de landelijke B-competi- tie, in één klap aan de kop van het klas sement geplaatst. In het bomvolle zwembad De Sniep gingen de pupilleA van trainster Trudy Vermeulen er on gekend hard tegen aan. Was de ope ning van het seizoen in andere jaren wat matigdit j aar sneuvelde het ene na het andere persoonlijke record, wat er toe leidde dat De Gouwe na vijf num mers aan de leiding ging voor de ploe gen van Profac/DAW uit Alkmaar en het Hilversumse Torpedo. Later zou DAW nog even de leiding overnemen maar in de laatste twee programma- nummers zou De Gouwe de kop over nemen en deze niet meer uit handen ge ven. Dat het hard ging in de individuele nummers bleek uit het feit dat naast de persoonlijke records er ook start-limie- ten voor de Nederlandse Winterkam- pioenschappen behaald werden. Al direct in het eerste nummer won Marion van Hooft een eerste plaats en een NWK-limiet op de 100 m vlinder slag in 1.06.4. Sandra Berckenkamp pakte het brons op dit nummer in 1.09.3. Marion pakte later nogmaals een gouden plak en een limiet op de 200 m rugslag en 2.30.3 en ook hier werd Sandra derde in een PR van 2.37.5. Sandra pakte tevens op de 50 m vrije slag de tweede plaats in een zeer snelle tijd van 0.27.7. Bij de jongens in de groep ’75 werd al lereerst op de 400 m vrije slag. Chris- taan de Groot zou na een mooi ge zwommen race als tweede aantikken in 4.21.4. Vervolgens leverde de 100 m schoolslag De Gouwe twee medaille- plaatsen op. Richard Bosman eindigde als tweede in 1.13.5 en Antoine Calis werd derde in 1.14.5. Christiaan zou, hoewel zwemmend in een oudere klasse (’73) op de 100 m vlinderslag niet te grijpen zijn en won dit nummer in 1.00.6, zelfs niet door zijn clubgenoot Mark v.d. Zijden die net tweede werd in 1.00.9. Christiaan zwom met deze tijd tevens een NWK-limiet. Tenslotte kwam hij op de 200 m rugslag heren als derde aan de finish in 1.19.1. Dit num mer werd overigens gewonnen door de De Gouwe-zwemmer Jan Willem v.d. Hoek in 2.13.0 (limiet). Ook in de jongere groepen werd er goed gepresteerd, bij de jongens ’77 was het goud op de 100 m rugslag voor Mark v.d. Schrier in 1.13.2 en hetzilver ging naar Bob deBruijnin 1.13.7. Bij de meisjes legde Danny Matheeuw- sen op de 100 m vlinderslag beslag op het brons in 1.17.2. In de allerjongste groep (’79) was er voor Koen Groen- leer een bronzen plak op de 200 m vrij- eslag in 2.28.3. De 100 m schoolslag in deze groep leverde een eerste plaats op voor Arno v.d. Dussenin 1.27.2en een derde plaats voor Andres v.d. Sluys in 1.31.7. Bij de meisjes van De Gouwe, in de zelfde klasse, tikte Inge v.d. Schrier op de 100 m vrije slag als derde aan in 112.1De 200 m schoolslag in de klasse jongens ’73 leverde Mark v.d. Zijden naast een eerste plaats in 2.28.6 ook een NWK-limiet op. Richard Bosman werd na hem tweede in 2.35.4. Mark won zo ook de 100 m vrije slag bij de heren in 0.53.4 (limiet) terwijl Jan Wil lem v.d. Hoek de tweede plaats opeiste in 0.53.6. Tenslotte zou bij de dames op de 200 m schoolslag Ilse v.d. Dussen eerste wor den in de nieuwe clubrecordtijd van 2.51.3. Het programma werd besloten met twee estafette-nummers, de 4 x 100 m wisselslag meisjes ’75 en de 4 x 100 m vrije slag jongens ’75. Bij de meisjes won het eerste team van De Gouwe, bestaande uit Yvette de Beer, Ilse v.d. Dussen, Marion van Hooft en Sandra Berckenkamp in 4.49.9 en bij de jon gens werden Richard Bosman, Peter de Bruijn, Antoine Calis en Christiaan de Groot met slechts een handslag verschil WADDINXVEEN - Zaterdag 5 okto ber was een mooie herstdag, maar niet voor de WSE-jeugd. Van de 16 ge speelde wedstrijden gingen er 9 verlo ren, 4 gelijk en maar 5 in winst op. A-l winst in een leuke wedstrijd, niet te winnen van Gouda A-l. (1-3) A-2 moest ten strijde tegen Aarlanderveen A-l en verloor met 6-0. WADDINXVEEN - Heren 1 van CVB-Be Fair-volleybal hebben zater dagmiddag tegen Radius 3 in de Goudse sporthal De Mammoet ge speeld. Ze hebben verloren met 3-1. Setstanden: 13-15/15-6/15-7/15-10. De scheidsrechter gaf CVB-Be Fair 3 gele kaarten. In de eerste set had Radius 3 moeite met de service van CVB-Be Fair waar door ze een zwakke pass en zeer voor spelbare aanval hadden. Blokkerend speelde CVB-Be Fair ook goed. In de volgende sets kwam Radius terug met een verbeterde pass maar een de gelijke aanval. De service van Be Fair bleef goed maar rally’s konden niet ge wonnen worden. CVB-Be Fair had 2 geblesseerden namelijk Arjan Ver- woerd en Mark van Yperen. Dit was de eerste competitie wedstrijd van het nieuwe seizoen. Donderdag 10 oktober speelt Be Fair voor de lande lijke beker om 21.00 uur in de sportzaal Groenswaard aan de Wingerd. Zaterdagmiddag speelde dames 1 van Be Fair haar eerste competitiewed strijd van het seizoen tegen DVC uit Driebruggen in sportzaal Groens waard. De Waddinxveensen verloren met 1-3. Be Fair startte zonder de geblesseerde Petra van Veldhuizen. De eerste set ging vrij gelijk op. Be Fair had de kan sen om het uit de maken op de stand 14- 10, maar verzuimde dit te doen (14-16). De tweede set liep DVC snel uit, mede dank zij hun goede service, welke aan de kant van Be Fair niet goed verwerkt werd. DVC won deze set gemakkelijk (6-15). De derde set vocht Be Fair goed terug en liet iets van hun goede spel zien (15-7). In de vierde set liep DVC weer eerst uit, maar Be Fair kwam terug. De scheidsrechter moest nog wel wennen aan het derde divisie niveau, maar door rommelig spel aan Be Fair-zijde verlo ren zij ook deze set (10-15). Op zaterdag 12 oktober speelt Be Fair om 16.30 uur tegen Kalinko in sport zaal Groenswaard. WADDINXVEEN - Op de laatste zon dag van september vond de eerste trek king plaats van de nieuwe WSE-sei- zoen loterij. Dit kansspel, waarvan de baten bestemd zijn voor het nieuw bouw- en renovatiefonds van de club uit de Oranjewijk, beleeft alweer haar tweede editie. In tegenstelling tot vorig jaar is WSE er niet in geslaagd alle 1000 loten a 150,- aan de man te brengen. Ruim 50 loten bleven in portefeuille. De penningmeester van de oranje- zwarten zal aan het einde van het sei zoen toch nog altijd zo’n 85 mille op de rekening kunnen bijschrijven. Dus ook al is de lotenverkoop niet volledig ge lukt, de loterij is voor de vereniging een uiterst lucratieve zaak. Onder toeziend oog van notaris mr. J.A.M. Koek werden zondag 29 sep tember de winnende nummers van de eerste ronde getrokken, De hoofdprijs van de maand september - een gran dioze doe-het-zelf-set van Formido - viel op nr. 603 van de familie Opdam uit Leiden. De tweede prijs - een stereo-autoradio van Boonstoppel - bleef in Waddinx veen (nr. 667 D.W. Blom). J. Bezuyen uit Alphen aan den Rijn mocht het genoegen smaken om een j u- welenbon (Spruijtenburg) te winnen. De overige prijzen kwamen als volgt te recht: CD-speler: 0932-A. Mourits, Utrecht; Hets: 0704-J.A. v.d. Berg, Gouda; Foto-compactcamera: 0541-M. van Kersbergen, Waddinxveen; Beauty ca se: 0788-G. Venmans, Waddinxveen; Klopboormachine: 0752-C. van Meer- veld, Waddinxveen; Elektr. frituur pan: 0663-fam. Berger, Utrecht; Bood schappenmand: 0148-C. Rond, Reeu- wijk; Champagne-ontbijt: 0160-P. Hofstede, Waddinxveen; Romantisch tafelen: 0074-H.A. de Jong, Boskoop; Badlakenset: 0023-P. Wennekes, Wad dinxveen; Bloemenbon: 0303-J.D.W. Thesing, Bussum; Eén meter krenten brood: 0427: T. Verboom, Waddinx veen; Kistje wijn: 0522-P. Lebbing, Waddinxveen; Dartspel: 0352-P. van Pelt. Waddinxveen; Staatslot: 0094-R. Veldhuis, Waddinxveen. ZEVENHUIZEN - De volleybalhereri van Rentokil-ZVH speelden afgelopen* weekend in Almelo op het sterke inter nationale tournooi. In hun poule kwa-^ men ze zaterdag tegen SV Bayer WupA pertal (Duitsland) en Noliko/MaaseikJ (België). Deze beide wedstrijden wist ZVH te> winnen. Van de Duitsers werd met 2-0* in een goede en gedegen wedstrijd ge-J wonnen. Met het Belgische Maaseik) had ZVH wat meer moeite en daarvan i werd met 2-1 gewonnen. In de andere' poule werd PZ/Dynamo eerste metj HSV Hamburg als tweede. In de kruisfinale moest ZVH het op ne-l men tegen HSV Hamburg. Hierin wistj ZVH met 2-0 op een duidelijke wijze te winnen. Daarna volgde een dag wach-1 ten, voordat om 18.00 uur in de finale' het opgenomen moest worden tegen SV Bayer Wuppertal. In een enerve-t rende strijd, waarbij de beide ploegen niets aan elkaar toegaven wist uiteinde lijk Wuppertal met 1-3 te winnen. want ondanks het feit dat het team vaq DAW ruim 100 punten sneller was dart vorig jaar bleken de De Gouwe-zwem-j mers met 4482.1 punten de kop te heb-j ben genomen voor DAW met 4797.7 punten en Torpedo met 5015.6 punten.1 Landelijk gezien kwam De Gouwe zeer goed uit de bus door dat de belangrijk-j ste concurrent Oceanus, niet verder* kwam dan 4816.3 punten, waarmee Ds Gouwe op dit moment op de eerste plaats staat. i Masters Zondag werden bij De Zijl/LGB even; eens competitie-wedstrijden gezwom; men. Naast deze wedstrijden werd erj voor het eerst, een mastercompetitieJ klassement gezwommen, waaraan ook; door een De Gouwe-veteraan werd meegedaan. Hans den Boer zwom hier* in de klasse 60-plus de 50 m vrije slag in 0.32.0 en de 100 m rugslag in 1.32.0., Dat dit initiatief van De Zijl/LGB dooit de masters gewaardeerd werd kwanf ondermeer tot uiting in het feit dat er, door 22 masters uit alle delen van het land werd deelgenomen aan deze eer-> ste wedstrijd uit een serie van zes.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 27