Avond over Groensvoorde blank schuldenlast RIJLES ALLEEN BIJ DE VAKMAN! Uitbreiding van winkels Zuidplas I K X 7 Apotheek West naar nieuwe woonwijk Wethouder Actieweek Honger Hoeft Niet opent trimparcours Gouwebos Toneel avond voor ouderen in AF-centrum Clubhuis Klimop gaat open AUTOBEDRIJF HEEMSKERK Sociale Werk voorziening Twee teams Aeolus in actie Dieet- spreekuur Be Fair- pupillen k HEEMSKERK OCCASIONS BIEDT AAN: Sinds 1946 10% KORTING!! LET OP!! ..-v iBw \S Nationaal Revalidatie Fonds 1 jaar garantie en financiering mogelijk Rijschool J. Ravenhorst GIRO 953 BOVAE-Ct laan is door het bouwbedrijf Noorlander Bouw BV met de grond- bouwwerkzaamheden gestart voor een ningen daar. W V ■SS-5 6\> P. VAN DER STAR iBnpï informatie Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 16 oktober 1991 Carpoolen aan de IJsermanweg. Ook voor paarden (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Meer Carpoolplaatsen 6/84 Amersfoort, telefoon 033 - 75 80 50 Elke dinsdagavond van 8-10 uur theorieles. Daar per 1 nov. de nieuwe verkeersregels gelden, óók voor hen die al jaren een rijbewijs hebben. WADDINXVEEN - Halverwege deze herfstvakantie voorspelt het KNMI ste vige rukwinden en veel regenval. Daar- onze klanten kunnen 20 minuten vrij parkeren voor de winkel webad ”de Sniep”, een picknicktafel in het Warnaarplantsoen, verbeteringen voor de dierenopvang bij mevrouw A. van Hengel aan de Henegouwerweg en voor diverse andere activiteiten die geld voor een goed doel opdrachten. van is de afgelopen weken ook een keer sprake geweest. In geen tijd liep het parkeerterrein Groensvoorde door re- Verder wordt aandacht gevraagd voor de betrekkingen op nationaal en inter nationaal niveau. De gemeenschap die nen dus. Zo werd in 1986 een andere landelijke actie gehouden voor de Stichting Afasie Nederland, die ruim zes ton opbracht. 11/84 .9/86 7/83 2/84 Voor rij-les moet je naar de vakman. Die veel ervaring heeft. Die je dus zo -- mogelijk aan c~^ je rijbewijs 1 F r— helpt. Zodat de kosten ook laag blijven. Reijerskoop 6, tel. 01727-17532 dus Voor een perfecte rij-opleiding! MENSEN MET EEN LICHAMELIJKE HANDICAP MENSEN MET MOGELIJKHEDEN. doen voorbereiden voor een forse ca paciteitsuitbreiding voor de lokatie Beijerincklaan/RW 12. Voor het komende jaar is een uitbrei ding gepland van 9 naar 45 plaatsen. In verband met de verkeersveiligheid is de Stichting Goed Werk, de Wereldwin kel Waddinxveen, de Zending-Wereld- diakonaat-Ontwikkelingssamenwer- king-groep van de Gereformeerde Ker ken en de ZWO-groep van de her vormde Immanuëlkerkgemeente. merk/type Citroen BX 1.4 Ford Escort 1.4 CL Ford Escort 1.3 Kamei uitg Ford Escort 1.8 CL stat. Diesel Ford Sierra 1.6 CL coupe Ford Sierra 1.6 CL Sedan Ipg Ford Sierra 2.0 GL 5-drs Opel Corsa 1.3 GL H.B Opel Kadett 1.3 S HB 5-drs Opel Kadett Stat, diesel Opel Rekord 2.0 S LPG Peugeot 205 Accent Peugeot 205 Accent Toyota Corolla SLX sedan VW Golf 1.6 5-drs VW Jetta 1.6 C VW Jetta 1.6 TX 4-drs VW Passat stat, diesel Volvo 740 GL Diesel WADDINXVEEN - Het nieuwe club huis van de Klimopgroep Waddinx veen wordt zaterdagmorgen 26 oktober om elf uur aan de Vondellaan bij WSE- voetbal geopend. Op die dag wordt tevens het 20-jarig bestaan van de scoutinggroep gevierd. Na de opening op de Ankerplaats is er tot half één een receptie. Ruse) Ga je ycrrri rij-lessen C_\l nemen? J Dan zit je bij I ons goed Tafelrondes zijn in Nederland actief RIJSCHOOL Chr. Huygensweg 9 (industrieterrein Molenwetering) Alphen aan den Rijn - Tel. 01720-35922/30627 genwater onder water. De jeugd ver maakte zich in de plassen heel goed, zo als de foto laat zien. bw.jaar prijs p.mnd. 1/88 10.950.- 217.- 6/86 10.950- 217.- 7.950. - 168.- 6/89 14.950.- 313.- 8/88 12.950.- 277.- 2/89 17.950.- 377.- 6/87 13.950.- 298 - 6/88 12.950.- 266- 8/87 10.950- 217.- 5.950. - 132- 7.950. - 168.- .6/88 11.950.- 257.- 12/87 10.950.- 217.- 2/88 14.950 - 313 - 6/87 13.950 - 290 - 4.950- 109- 6.950. - 146.- 6/87 14.950.- 313.- 7/88 23.950.- 499.- WADDINXVEEN - Tot en met volgende week worden er in Waddinx veen extra activiteiten ontplooid in het kader van de landelijke actieweek voor duurzame voedselproduktie Honger Hoeft Niet. sinds het einde van de Tweede Wereld oorlog De eerste serviceclub startte op 7 juni 1946 in Utrecht. Louis Mar ches! stichtte op 14 maart 1927 in het Engelse Norwich de eerste Round Ta ble op, een organisatie van jonge man nen tussen de 21 en 40 jaar uit alle be roepen. Afgelopen donderdagavond trad in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat tweemaal de zanggroep Globaal op. De zanggroep komt uit Hazerswoude-Rijndijk en bracht twee keer een half uur Zuidafri- kaanse liederen. ”De schuldenlast gaat over mensen” is het thema van de expositie die in het kader van Honger Hoeft Niet nog de zer dagen in de Openbbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan wordt gehouden. Verder is er tot vrijdag,25 oktober een teken- en gedichtj eswedstrij d voor elke Waddinxvener van 4-14 jaar. De teke ningen en gedichtjes kunnen - voorzien van naam, adres en leeftijd - tot en met woensdag 23 oktober ingeleverd wor den bij mevrouw D. Sikking (Linze nakker 2), mevrouw H. Glasbeek (Prinses Irenestraat 46) of de heer J. Groenewegen (Groensvoorde 110). Donderdagavond 17 oktober om acht uur wordt er in de hervormde Imma- nuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan een avond gehouden over ”De schul denlast en kritisch bankieren”Hier zal spreken register-accountant R. Abbe- ma, bestuurslid van de NVOC en voor zitter van de Stichting Max Havelaar Koffie. De deelnemers aan de actieweek Hon ger Hoeft Niet staan vrijdag 25 oktober op de weekmarkt. Er is daar informatie beschikbaar over de verschillende the ma’s van de actie. Tevens worden er produkten verkocht waarvoor in de Derde Wereld de producent een eer lijke prijs betaald heeft gekregen. Honger Hoeft Niet in Waddinxveen is een samenwerkingsverband tussen de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. het NIVON, de fL geschakeld zal worden zodra het be stemmen van de nieuwe winkelruimte aan de orde is. WADDINXVEEN - Naast het winkelcentrum Zuidplas aan de Zuidplas- en uitbreiding van de winkels en wo- De serviceclub dient persoonlijke be langstelling voor andere vakken en be roepen, liefhebberijen en belevenissen op te wekken en levendig te houden. Het is nog niet precies bekend welke winkels er bij zulen komen, maar zeker is wel dat het gaat om een uitbreiding met 600 vierkante meter. De KNOV- afdeling Waddinxveen is niet gelukkig met deze winkeluitbreiding, omdat het winkelcentrum Zuidplas een vol doende groot wijkwinkelcentrum wordt gevonden en omdat winkeluit- breidingen in de woonwijken ten koste gaan van het nog te realiseren hoofd winkelcentrum. Het gemeentebestuur heeft met de georganiseerde middenstanders wel af gesproken dat de voor het winkelcen trum Zuidplas gefunctioneerd heb bende branchecommissie opnieuw in- Bekend is al wel dat Apotheek West van de Kerkweg-West van plan is een ruimte in het nieuwe centrum te gaan betrekken. Indien daar ook nog een uitzendbureau en een bank bij komt bestaan bij de KNOV-afdeling Wad dinxveen geen overwegende bezwaren meer tegen de uitbreiding. Feit is ech ter dat van een bankvestiging geen sprake zal zijn. Wel gaat de Rabobank Waddinxveen een geldkiosk bij het winkelcentrum Zuidplas plaatsen. WADDINXVEEN - Op grond van de Wet Sociale Werkvoorziening (WSW) heeft ook de gemeente Waddinxveen een taak om verstandelijk, lichamelijk en karakterologisch gehandicapten on der aangepaste omstandigheden aan werk te helpen. Momenteel zijn 44 per sonen uit Waddinxveen in het kader van de WSW op zogenaamde werkver banden geplaatst. Op korte termijn zullen B. en W. be sluiten of zij het verzoek van de Ster- renborgh in Gouda zullen honoreren om in aanmerking te komen voor een deel van de eenmalig aan de gemeente toegekende sociale vernieuwingsgel den. WADDINXVEEN - Ondanks het feit dat de districtscompetitie twee weken stil ligt vanwege de herfstvakanite, kwamen er afgelopen speelweek toch twee teams van de badmintonclub Have en Goed/Aeolus in actie. Vorige week donderdag speelde het 2e team van de Waddinxveense vereni ging in Zoetermeer een vervroegde wedstrijd tegen het 7e team van BC Ai- gis. Dankzij een 6-2 overwinning wist het 2e team haar ongeslagen status vrij gemakkelijk te handhaven. Het 4e team kwam afgelopen zaterdag vervroegd in actie in de uitwedstrijd te gen het lie team van BC Sio te Leid- schendam. Evenals team 1 en 2 maakt het 4e team deel uit van de slectie. Tot nu toe heeft het team nog niet in haar oorspronke lijke bezetting aan kunnen treden van wege een langdurig zieke (ziekte van Pfeiffer) en diverse blessures. Het team, onde rnormale omstandig heden bestaande uit Yolanda Slot, Mi randa Lichtenberg, Manisch van Es, Japer Knuist, Barry Smits en Jaap Braining, wordt thans bijgestaan door de zeer geroutineerde speler Erik de Frankrijker. Dank zij de medewerking van het be stuur van de Waddinxveense badmin tonclub Florida kon de ex-topspeler van Florida op het laatste moment als nog uitkomen voor Aeolus. Zijn mee spelen heeft tot op heden bepaald geen windeieren gelegd, waardoor het 4e team momenteel meedraait in de top van de 3e klasse distrikt. In de uitwedstrijd tegen het lie van BC Sio kwam men, mede dankzij invalster Ria Veldman tot een regelmatige 8-0 overwinning. GOUDA - Per maand worden in Mid- den-Holland zo’n 100 mensen naar het spreekuur van de diëtist verwezen, of besluiten zelf de hulp van een diëtist in te roepen. Dit aantal is de laatste jaren flink toegenomen. Inclusief de vervolg- consulten krijgen de diëtisten van Kruiswerk Midden-Holland ca. 500 mensen per maand op hun spreekuren. De verwijzing naar een diëtist van het kruiswerk heeft altijd een medische re den. De diëtisten van kruiswerk Midden- Holland houden in vrijwel alle plaatsen in Midden-Holland regelmatig spreek uur. Onder de cliënten zijn veel men sen die zich overdag moeilijk vrij kun nen maken van werk, gezin of school, of slecht ter been zijn en overdag niet over vervoer beschikken. Omdat er vaak naar de mogelijkheid van een avondconsult gevraagd werd, heeft Kruiswerk Midden-Holland be sloten een proef te nemen met avond- spreekuren. Voorlopig twee keer per maand op één plaats: in het wijkge- bouw aan de Graaf Adolfstraat 2 te Gouda. De diensten van de diëtisten van het kruiswerk zijn gratis voor leden. Voor een consult op het avondspreekuur geldt naast het verplichte lidmaatschap van de kruisvereniging een financiële bijdrage, namelijk 10,- voor het eer ste consult en 5,- voor vervolgconsul- ten. Als blijkt dat de belangstelling groot genoeg is, bestaat de mogelijkheid ook in andere plaatsen een avondspreekuur te beginnen. Afspraken voor het avondspreekuur kunnen worden ge maakt via het centrale telefoonnum mer 01820-29298. WADDINXVEEN - Mede op aandrin gen van Waddinxveen heeft Rijkswa terstaat een tweetal carpoolplaatsen (Henegouwerweg/IJsermanweg) ge realiseerd. Inmiddels zijn B. en W. er in geslaagd Rijkswaterstaat plannen te WADDINXVEEN - Maandagavond 21 oktober om acht uur wordt in het Anne Frankcentrum door de culturele commissie weer een culturele avond gehouden voor alle mensen van 60 jaar en ouder en woonachtig in Waddinx veen. Het is dus voor de ouderen in heel Waddinxveen, ongeacht waar men woonachtig is. Overeenkomstig de wens van vele ou deren treedt dit keer op de Gouderakse toneelvereniging ’’Grimas” met een to neelstuk - een blijspel - getiteld ’’Echt genoot te huur”. Het is een gezellige klucht met allerlei komische verwikke lingen. Het stuk komt in het kort hierop neer dat twee compagnons geldzorgen heb ben en deze zorgen proberen op te los sen door geld te lenen tegen een lage rente. Om de geldgever mild te stem men heeft één van de compagnons ge schreven dat zijn dochter is getrouwd en dat haar echtgenoot in de zaak komt. Dat is echter niet waar en als de geldge ver op bezoek komt moet voor een tij delijke echtgenoot worden gezorgd. Dat levert de nodige problemen op, maar als de liefde een rol mee gaat spe len komt het toch nog voor elkaar. De avond is, zoals vermeld, voor alle ouderen. Een introducé als begeleiding is toegestaan. De entreeprijs is 2, per persoon. Voor de entreeprijs be hoeft niemand thuis te blijven. Zij die niet op eigen gelegenheid kunnen ko men, kunnen thuis worden gehaald en weer teruggebracht, maar dan moet nummer 15555 worden gebeld. Kosten 2,De zaal gaat open om half acht. Hieraan wordt strikt de hand gehou den. De commissieleden hopen dat niemand zich zal laten weerhouden door televi sieprogramma’s of iets dergelijks. De avonden kosten veel geld. Als het be zoekersaantal terugloopt vanwege de televisie, dan komt het voortbestaan van de culturele avonden in groot ge vaar. Daarom: Komt in zo groot mogelijke getale maandagavond naar het Anne Frank-Centrum. Een ieder weet in wat voor een grote behoefte deze avonden voorzien. Burg. Martenssingel 113-115 2706 CS Gouda Telefoon: 01820-16140 Donderdag koopavond Maandag gesloten Elektr. artikelen voor de doe-het-zelver beveiligingsadviseur. n WADDINXVEEN - Waddinxveens sportwethouder P.F.J. van Schie (CDA) opent zaterdag 26 oktober in het Gouwebos een trimparcours, dat is aangeboden en aangelegd door de af deling Waddinxveen van de Neder- landsche Tafelronde 143. Het trimparcours in het deel ten westen van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn bestaat uit een inloopbaan en een Cooperbaan. Wethouder Van Schie is voor de officiële handeling ook gevraagd omdat hij vice-voorzitter is van het natuur- en recreatieschap Gou webos. De Nederlandsche Tafelronde houdt zich sinds jaar en dag bezig met service- projecten op landelijk en regionaal/ plaatselijk niveau. De Waddinxveense afdeling spande zich onder meer in voor een gehandicaptenlift in het Gou- ’"W uitbreidingslokatie gezoch’ nabij de af rit van de rijksweg A12/Beijerincklaan. Het rijk betaalt de aanleg. WADDINXVEEN - Maar liefst 3 pu- pillen-teams van Be Fair-voetbal zijn op de 6e wedstrijddag nog zonder pun tenverlies. D-l, goed voor zeer grote overwinningen, won van Schoonhoven D-l afgelopen zaterdag met 5-2 en staat met 12 punten uit 6 wedstrijden hele maal alleen aan kop in de hoogste groep van de afdeling Gouda. E-3 en E-4 hebben ook de volle winst uit resp. 5 en 6 wedstrijden. E-4 won af gelopen zaterdag met maar liefst 13-0 van Moordrecht. De gehele E-groep, 6 teams, staan allemaal trouwens hoog genoteerd. De 4 F-teams van Be Fair staan allen in de middenmoot. A-l speelde 0-0 bij WSE. A-2 verloor met 1-5 van Bodegraven. C-2, een groep hoger en tussentijds gepromoveerd, gaat gewoon door met winnen. Nu moest Stolwijk C-l het met 5-1 ontgel den en C-4 behaalde z’n eerste over winning, ten koste van Soccer Boys werd met 5-2 gewonnen. Gillaume de Jong (2x), Comée v.d. Geest en Gil bert Both, plus een eigen doelpunt, brachten C-4 weer op de rails. B-l benutte z’n vrije zaterdag om te proeven aan de regionale hoofdklasse. Betaald voetbalclub Excelcior kwam met hun B-l elftal naar Waddinxveen. Na een snelle 0-1, wist Be Fair B-l toch weer de wedstrijd naar zich toe te trek ken. Smaakmaker Wim v.d. Starre scoorde de gelijkmaker en stelde Al- fons Scheurwater in staat de 2-1 op het scorebord te brengen. In de tweede helft speelde Excelsior zeer defensief voetbal. Men wilde dui delijk de score beperkt houden. Jos Dekker, Martin de Jong en Marc van Harskamp maakten verdedigend geen fouten. Zaterdag speelt Be Fair B-regionaal bij Rijnsburgse Boys, aanvang 14.00 uur. Er zijn volop regenbuien voor deze week voospeld. Hoe laatst het parkeerterreinbij winkelcentrum Groensvoorde door re genwater blank kwam te staan blijkt uit deze foto. (Foto: Sjaak Noteboom). carpool confactbord ■B'1 i N .'ff

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13