Verlies Hier is uw Rijn en Gouwe WSE bekert TOOS volop Goede prestatie van Rowah-heren in beweging door na 4-0 krant te koop De Gouwe Teams van WSV winnen Corrie de Bakker bij NCVB Dames van Be Fair sterk verder Herfsttitel HSW voor De Kwaadsteniet KORBIS GELIJK Flyers net achter de koplopers Sjoelavond Dames Lagere teams Luifelbaan Instuif Rommelmarkt ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” 01828 - 18708 17.00 uur de Gouwe 2-Wiekslag1 17.45 uur de Gouwe 1-Donk/Diana1 19.00 uur de Gouwe 1-de Ham 1 Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Q. en S. v.d. Panne Parf.-Drog. Mieke Noordegraaf’s Automobielbedrijf dames dames heren GAAT U VERHUIZEN? WADDINXVEEN - De heren van handbalvereniging Rowah zijn vorige maand begonnen met hun voorbereiding op de komende zaalcompetitie. Op 27 oktober spelen de heren hun eerste competitiewedstrijd - tevens de eerste competitiewedstrijd in het prille bestaan van de vereniging - in Rot terdam. WADDINXVEEN - De Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS is volop in beweging. WADDINXVEEN - Voor de KNVB-beker heeft WSE met 4-0 het Bode- graafse Rohda ’76 verslagen. De Waddinxveners zijn daarmee een ronde verder in het bekeravontuur. Voor de competitie werd in het afgelopen weekeinde niet gevoetbald. WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Spar van Maurik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 WADDINXVEEN - De eerste teams van De Gouwe waterpolo hebben afgelopen zaterdag geen goed kunnen doen. De heren verloren in Leiden van LZ’86 met 10-8 en de dames werden, ondanks hoopvolle verwachtin gen, in Bussum met 13-4 weggespeeld bij ’t Gooi. ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 19 OKTOBER 1991 TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: (uit Papendrecht) (uit Gouda) (uitWormerveer) WRKBOE VKHUEBES Wilt U informatie? r\/ ASSCHEMAN W WADDINXVEEN Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 16 oktober 1991 Pagina 29 ISPORTRECREATIE I Oostpolderweg De Gouwe liet het hier natuurlijk niet bij zitten en gaat er a.s. zaterdag weer flink tegenaan. De tegenstander in de thuiswestrijd in De Ham. Aanvang 19.00 uur. ’t Gooi - De Gouwe 13-4: Tussenstan den 2-0, 8-1, 12-1. Voor De Gouwe scoorden Gillian van den Berg 3x en Angela Faber uit een strafworp lx. Hiervoor speelt dames 2 om 17.00 uur tegen Wiekslag 1 en heren 1 ontvangt om 19.00 uur De Ham 1 Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmatenalen en diverse hulp middelen leerzame dag was, waar de meeste kin deren veel plezier aan hebben beleefd. Het eerste damesteam van De Gouwe verloor in het sportfondsenbad te Bus- sum met 13-4 van ’t Gooi. Van te voren leek ’t Gooi een tegenstander waar eer te behalen viel, doch het heeft niet zo mogen zijn. Het team van trainer/ coach Wim Groen maakte een uitge bluste indruk, hetgeen nog eens duide lijk werd onderstreept door de vele slechte passes en gemakkelijk houd bare ’schoten’ op het doel van ’t Gooi. Het tweede herenteam van De Gouwe behaalde met 14-2 een klinkende over winning op het Groningse ZCG 2. Ge scoord werd door Remco de Frankrij ker 6x, Eric Jan Jaap van Leeuwen en Dennis Driehuizen ieder 3x, Jeroen van Tol en Niek de Leeuw ieder lx. He ren 3 versloeg Alicante 1 met 11-7. Hier scoorden Rens van der Meer 4x, Kazik Czerwony 3x, Rob Hukker 2x, Marcel Rompes en Jacco Rijnsburger ieder lx. WADDINXVEEN - Het werk van de gemeentelijk sociale raadsvrouw komt aan de orde op woensdagavond 23 ok tober o 19.45 uur in De Hoeksteen aan de Esdoomlaan door de afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB) te houden avond. De sociale raadsvrouw uit Waddinx veen, drs. Corrie de Bakker, zal op deze avond ons over haar werk vertel len. werd goed gewerkt voor elkaar, maar het afwerken van de kansen en de vloeiende combinaties waren niet aan wezig. Hierdoor bleven de Waddinxve- ners eigenlijk de hele wedstrijd tegen een achterstand aankijken. Het waren Paul van Doorne en Marc Faber, die De Gouwe op gelijke hoogte brachten (3-3). De eindstand in de tweede part werd bepaald door Marco Kraak, die tenslotte 5-4 aan tekende. Woensdag 9 oktober heeft de algemene jaarvergadering van multisportvereni- ging TOOS (afdeling gymnastiek) in de TOOSOOS plaatsgevonden. Voor de tussentijds afgetreden voorzitter en se cretaresse en de aftredend en niet ver kiesbare penningmeester zijn de vol gende personen gekozen. Voorzitter is geworden mevrouw R. Zwijnenburg, penningmeester Marco Kleiweg en het secretariaat is overgenomen door Wil lem Jan Kerkhoven. Tevens is op de jaarvergadering beslo ten een algehele contributieverhoging door te voeren van 3%. Het gedeelte lijk nieuwe bestuur is enthousiast met haar taak begonnen en wenst een ieder binnen de vereniging een sportief en gezellig seizoen toe. De Gouwe kwam door Ronals Schens (5-5) wederom op gelijke hoogte. Het spel werd echter slordiger en de vele kansen, die de Waddinxveners in de laatste twee parten kregen, bleven on benut. De Gouwe had in de slotfase van de wedstrijd zeker vier a vijf kan sen om op voorsprong te komen. In deze fase wisten alleen Paul van Doorne, Cees Boonstoppel en Jaco de Jong tot scoren te komen. Ondanks deze drie doelpunten wist LS’86 iets be ter om te gaan met de kansen en won nen uiteindelijk met 10-8. WADDINXVEEN - De dames van CVB Bank-Be Fair-volleybal hebben met 3-2 gewonnen van Kalinko. Ze hebben nu 2 punten uit 2 wedstrijden en staan met dit resultaat in de midden moot van 3E. De heren van CVB Bank-Be Fair ver loren in Zuid-Holland B met 2-3 van GSC en hebben als bijna middenmoter ook 2 punten uit 2 wedstrijden. Zaterdag 19 oktober start de winter competitie; het inschrijfgeld hiervoor bedraagt 12,50. Deze competitie be staat uit 10 wedstrijden, onderbroken van half december tot half februari voor een winterstop. De eerste wed strijd wordt gevist in de Leidsche Vaart, vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen om 06.30 uur. Het tweede en derde damesteam van De Gouwe speelden gelijk. Dames 2 deed dat in Vlaardingen tegen VZC 1 met 7-7 en dames 3 thuis tegen Alicante 1 met 5-5. Hier scoorden Annet Huis man 2x en Rusha Rijsenbrij 3x. Na DWO en Be Fair werd door WSE ook Rohda ’76 aan de zegekar gebon den. In de derde klasse van het beker- tournooi was dit geen eenvoudige op gave, minder eenvoudig dan de uitslag zou doen vermoeden. Rohda startte voortvarend en pakte het initiatief. Met relatief vlot combinatie spel drong het WSE terug. WSE speelde zeker in vergelijking tot de week ervoor zeer tam en kwam telkens een stapje te kort. Toch was het WSE dat de score open de: Erwin Pleus werd gelanceerd door Patrick Rijnbeek en had geen moeite de doelman te verschalken (1-0). Een geflatteerde ruststand was het gevolg. Na rust trachtte Ad v.d. Herik zijn spe lers aan te sporen tot meer dadendrang hetgeen niet echt lukte. Zijn oude club (Rohda werd in het recente verleden door Ad v.d. Herik getraind, hij is zelfs momenteel topscoorder van Rohda-3) trachtte met veel inzet terug in de wed strijd te komen, maar kwam niet verder dan een schot tegen de lat en een schot Rowah organiseert dit jaar voor de eer ste keer het schoolhandbaltoemooi op woensdag 16 oktober. Rowah heeft het voornemen om aan dit evenement een jaarlijks karakter te geven en om elk jaar in de herfstvakantie dit toernooi te houden. Winkelcentrum Luifelbaan sponsort dit handbaltoernooi. De Luifelbaan stelt twee fraaie wisselbekers beschik baar, die de winnende teams in de vol gende edities van het schoolhandbal toemooi mogen verdedigen. Hoewel Rowah nog mmar een half jaar bestaat, heeft deze vereniging het al aangedurft om de organisatie van dit evenement ter hand te nemen. ”De handbalsprot is natuurlijk nog heel nieuw in deze regio”, vertelt Cocky Deursen. Zij is één van de organisators van het toernooi. ”En een nieuwe tak van sport zal eerst gedurende een ruime tijd nadrukkelijk meoten promoten, voordat je als ver eniging zult groeien. Dat betekend met name dat we veel aandacht moeten be steden aan de promotie van de hand balsport op de scholen. Door de jaar lijkse organisatie van het schoolhand baltoemooi hopen we dat de schlen struktureel aandacht gaan besteden aan handbal in de gymnastiek en sport lessen. Dan zullen de kinderen vanzelf wel ontdekken hoe leuk handbal is’. Voor het schoolhandbaltoemooi heb ben zich diverse basisscholen uit Wad dinxveen en Boskoop aangemeld. ”Bij het opzetten van het toernooi dachten we eerst het voortgezet onderwijs. Rond de zomer hebben we eerst voor aankondigingen gezonden naar diverse scholen in de regio. Daarop was de res pons echter zeer beperkt. Na de zomer heeft Rowah alsnog beslo ten om het toernooi voor de basisscho len op te zetten. In anderhalve maand hebben ze een groot aantal scholen be naderd en met succes. Daarbij hebben ze zich niet beperkt tot alleen Wad dinxveense scholen. Rowah is een handbalvereniging voor de regio, dus inclusief Boskoop, Moerhuizen etc. Dus organiseren ze het schoolhandbal toemooi ook voor alle scholen in di»ge- bied. WADDINXVEEN - Zaterdag werd de jaarlijkse wedstrijd van de visver eniging HSW in het kader van de ’’herfstdag” gevist. Als wedstrijdwater werd gekozen voor het Amsterdam- Rijnkanaal nabij Houten. De vangst viel tegen voor dit bij uitstek ’’grote vissen-water”, alhoewel de win naar toch een redelijk gewicht op de kant bracht. Herfstdag-kampioen werd H. de Kwaadsteniet met 6110 gram, 2. P. Grotendorst (4220 gram), 3. H. de Haan (3250 gram), 4. R. Jenner (3100 gram), 5. W. Houtman (2420 gram). De Van der Stelt-cup voor de vanger van de grootste vis gaat naar R. Jenner. Hij ving een brasem van 46,5 cm. WADDINXVEEN - Door thuis tegen Bolnes met 8-8 gelijk te spelen behaal den Korbis-Korfbal uit 6 wedstrijden evenzoveel punten. Met dit puntento taal nemen de Waddinxveners een goede middenmoot-positie in op de ranglijst; een positie welke bij de aan vang van de competitie de ploeg werd toegedacht. Voordat de 8-8 eindstand een feit was had er zich op het Kobis-veld aan de Dreef wel het nodige afgespeeld. Ze ker wat betreft het scoreverloop. Een snelle 4-0 voorsprong door toedoen van Pieter Slootweg en Jaco Wineke; een terugkomend Bolnes en daarna weer een initiatief nemende Korbis-ploeg: 6- 2. Met deze stand breekt dan de thee pauze aan en niets aan de hand. De tweede helft was de ploeg geen schaduw meer van die uit de eerste helft. Onzekerheid, twijfel en onzui verheid waren dan om onverklaarbare reden troef. Gelukkig konden een tweetal scores verhinderen dat Korbis verloor. Het verschijnsel van een voor sprong kwijtraken is natuurlijk niet nieuw in de sport. Zo is het nu een maal; dat maakt de wedstrijd gewoon spannend. Alleen de wijze waarop baart zorg en verdient zeker alle aandacht. Hierbij dienen zeker de handen in eengeslagen te worden om door een goede samen werking op het veld het begrip team sport te accentueren. Vertrouwen in ei gen kunnen mag daarbij zeker niet ont breken. Wanneer deze zaken zijn gere geld kunnen de goede resultaten van de competitiestart zeker terugkomen. De kans hierop is zeker aanwezig als zaterdag in Rijswijk het onderaan staande O.D.S. wordt bezocht. Een hecht team moet zeker in staat zijn deze ploeg te bedwingen, waardoor een sub-top positie zeker haalbaar is. Korbis 2 blijft zeer goed presteren. In de thuiswedstrijd tegen Jordan-Boys werd met 16-8 gewonnen. Een regel recht kampioenschap voor dit achttal wordt nu al voorzien, gelet op de grote puntenvoorsprong op de achtervol gende ploegen. Bij een kampioenschap wordt de af stand tot het standaard-achttal van Korbis in kompetitieverband gelukkig wat minder groot. Korbis 3 tenslotte behaalde een ver dienstelijke 3-2 zege in de uitwedstrijd tegen Sagitta in Ridderkerk. X Het eerste damesteam van Flyers-bas- ketbal behoudt door een goede over winning op Schiestreek 2 punten ach terstand op de leiders in de competitie. De heren leden kun eerste nederlaag. Het verlies tegen Goba betekent ook voor hen een 2 punts-achterstand. Dames 1 had na de nederlaag van vo rige week nog wat goed te maken en slachtoffer daarvan zou Schiestreek 2 uit Rotterdam moeten worden. Lange tijd bleek daar echter niet veel van, tot ver in de eerste helft was de wedstrijd een matige vertoning. Pas en kele minuten voor rust begon Flyers dankzij een goede pressie-verdediging duidelijk te maken dat zij de sterkste ploeg was: van 21-24 ging de stand naar 33-26 bij rust. Na rust ging Flyers sterk verder zowel verdedigend als aanvallend draaide het spelletje lekker. Onder andere door de goed spelende Connie Captein en met onverraste look-shots van Carolien Rahms liep Flyers weg van De Schie streek tot een 57-36 voorsprong. Daarna verzandde de wedstrijd door dat beiderteams conditie te zeer was aangesproken. De Waddinxveense kwamen natuurlijk niet meer in de pro blemen en wonnen met 68-53. Flyers blijft hierdoor dicht bij de koplopers SVO en Midland. Scores: Wendy Pos thumus 16, Anita van Unen 16, Ba bette Heerkens 13 punten. De meisjes A2 waren nog onvoldoende op elkaar ingespeeld om Woody Blues bij te kunnen benen. Het veel belo vende team, waarvan Sascha Baas op viel door haar grote inzet, verloor met 54-40. Scores: Marian Dijkstra 16, Martine Broekman 10 punten. De la gere herenteams traden beide voor het thuispubliek aan waarbij heren 5 het aanmerkelijk beter deed dan het 4e. Het wat samengeraapte 5e team had een sterke eerste helft tegen Woody Blues zodat een terugval na rust geen nadelige gevolgen had: winst met 68- 57. Topscorer: A.L. van Zanten 28 punten. Heren 4 trad verre van com pleet aan tegen Fun speelde voor rust nog heel behoorlijk maar ging daarna de boot in met 40-68. Scores: Derk Deenik 12, Arnold Chün 12 punten. Flyers heren 1 trad in Gorinchem aan om tegen Goba 2 de koppositie te ver dedigen ’n groot probleem voor Flyers daar Goba een lengteoverwicht had. Toch konden de Waddinxveners voor rust de Gorcumse ploeg aftroeven. Ze speelden goed samen en vooral door tempo-spel werd er soepel gescoord. Aldus werd een 14 punts voorsprong bereikt. Een full-court verdediging van Goba en door de arbitrage toegestaan te fusiek spel deed Flyers voorsprong bij rust tot 43-48 slinken. Na de hervatting werd de wedstrijd met name vanwege de scheidsrechters steeds rommeliger. Hervond Flyers aanvankelijk de goede vorm, 50-64, de controle verdween uit haar spel. Het chaotischer en ook grimmiger ge worden basketbal ging ten koste van de Waddinxveense ploeg de winst bleef in Gorcummer 94-86. Scores: René Haze laar 19, Marco Mak 16, Hugo Sijlaar 16 en Rudo van Loo 12 punten. De heren wisten dat het een zware wed strijd zou worden en waren zich ter dege bewust van de aspiraties van LZ’86, dat dit jaar naar de hoofdklasse wil promoveren. De Gouwe begon de wedstrijd slecht. Keeper Arie Stalen burg kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. LZ;:86 opende sterk en nam in de eerste part al direct een voorsprong van 3-1. Voor De Gouwe wist alleen Paul van Doorne tot scoren te komen. In het tweede part kwam De Gouwe wel iets terug, maar de werkelijke vorm van het team was ver te zoeken. Er Afgelopen woensdagavond stond een belangrijke oefenwedstrijd op het pro gramma. Tegen de tweedeklasser T.O.G.B. uit Berkel en Rodenrijs presteerden de Waddinxveense ploeg uitstekend. De Rowah-heren die straks in de vierde klasse zullen uitkomen wis ten tot ver in de tweede helft de gasthe ren uit Berkel bij te houden. Pas in de laatdste fase van de wedstrijd liepen de heren van T.O.G.B. door een aantal snelle breack-outs naar een zelfs iets te groot verschil - gezien de gehele wed strijd - uit. De einduitslag was ondanks dat toch zeker niet in verhouding met het verschil van twee klassen: 18 -14. T8-14 is een gewone uitslag voor twee teams die in de zelfde klasse uitkomen. Een verschil van twee klassen betekent tenminste 15 a 20 doelpunten. Coach Tim Beckers was daarom zeer tevreden met de prestatie van ’zijn’ mannen. ’Natuurlijk ben ik zeer tevreden over het resultaat’, vertelt Tim Beckers, ’maar de manier waarop Rowah speelde was nog veel belangrijker voor mijAlle heren wisten elkaar heel goed te vinden, alsof ze al jaren met elkaar samen spelen. Een aantal treffers kwa men tot stand door fraai aanvalsspel. Ik zie de competitie zeer hoopvol tege moet!’ In de eerste twintig minuten verraste Rowah de gastheren volkomen. Een prachtige treffer van Ferdinand Em- mink vanaf de cirkel in de eerst minuut opende de scoren en pas nadat Rowah naar 1-5 was uitgelopen kon T.O.G.B. zich organiseren. In het tweede deel van de eerste helft wist de Berkelse formatie door snelle breack- outs langszij te komen. Hoewel de twee teams speltechnisch - dus bij het regu liere aanvals- en verdedigingsspel - ge lijkwaardig waren, wasT.O.G.B. kon- ditioneel sterker. De tweede helft vertoonde het zelfde beeld als de eerste helft. Rowah had een prima sluitende verdediging en wist in de aanval de bal goed te laten gaan en kansen zorgvuldig te benutten. Al leen tegen de snelle aanvallen van de Berkelse ploeg hadden de Waddinx veense heren onvoldoende verweer. ”Dat is één van de punten, die de ko mende weken nog wat extra aandacht zal krijgen op de trainingen. Heel te vreden was ik ook over het feit dat twee nieuwe spelers direkt prima werden geintegreerd in het team. Ton Verkley en Hassan Mrabet speelden beiden een uitstekende wedstrijd en de laatse kwam zelfs tot drie keer toe tot sco ren”, vervolgt Tim Beckers. ’’Hoewel de herenselektie niet erg breed is, ver wacht ik dat Rowah een belangrijke rol in de competitie zal gaan spelen”. De herenselektie van Rowah voor de komende competitie bestaat uit: Simon Krol, Leo de Bruin. Lexvan Ham, Fer dinand Emmink, Gerco Mulder, Rob Jongkind, Ton Verkley, Hassan Mra bet, Ruud Sloof, Kees Hoffmans en wordt begeleid door Tim Beckers. Winkelcentrum Luifelbaan aan de Bre derolaan staat van harte achter het eer ste Waddinxveense schoolhandbal toemooi. Daarom sponsoren deze win keliers deze eerste editie van dit toer nooi. Voor zowel het winnende jon- gensteam en het meisjesteam is de Lui- felbaanwisselbeker beschikbaar ge- steld. Daarnaast zorgt Deka-sport voor het grafeerwerk. ’’Zodoende kunnen we met onze beperkte finaciele midde len aan dit toernooi gestalte geven’::, volgens Cocky Deursen. ”De prijsuitreiking gebeurt door wet houder P.F.J. van Schie (CDA). Tij dens een kennismakingsgesprek met het bestuur van onze handbalvereni- ging heeft hij dit tgoegezegd, en dat stellen we bijzonder op prijs. Onze ver eniging heeft de afgelopen periode in goed overleg met de gemeente Wad dinxveen kunnen groeien tot haar hui- dige vorm”. Slechts in de vierde periode kwam even het voor De Gouwe kenmerkende felle spel terug, maar toen was het al te laat. De Gouwe heeft een leuk team, dat het moet hebben van snelheid en collec tieve inzet. Sommige speelsters zullen zich minder moeten laten afleiden door het meer getructe spel van de tegen standers in de hoofdklasse. Het team zal in zichzelf moeten blijven geloven, dan komen over een aantal weken de punten vanzelf. Aanstaande zaterdag speelt dames 1 thuis in het sfeervolle Gouwebad ’De Sniep’ tegen de gerenommeerde tegen stander uit Gouda, Donk/Diana. Ui teraard is een verrassing uitgesloten, doch men kan er van verzekerd zijn, dat De Gouwe zich deze keer niet zo maar zal laten wegspelen. Komt dat zien! Aanvang 17.45 uur. Dat het nieuwe bestuur enthousiast is begonnen, bewijst de afgelopen zater dag gehouden schoolinstuif voor de groepen 3 t/m 6 van de Waddinxveense basisscholen. Het doel van deze instuif was, om de kinderen uit de groepen 31/ m 6 kennis te laten maken met de ver schillende facetten van gymnastiek, zo als die bij TOOS beoefend worden. Zo hebben de kinderen kennis ge maakt in verschillende circuits met het klim-, klauter-, balanceercircuit, het jazzcircuit, het rol-, duikel-, springcir cuit, het minitrampcircuit en het springkussen. Dat er positief vanuit de basisscholen is gereageerd blijkt uit de deelname van 220 kinderen, verdeeld over het ochtend- en middagprogram ma. Dat er ook bij recreatieve gymnastiek een wedstrijdelement ingebouwd kan worden, heeft het wedstrijdcircuit be wezen. Hier was het de bedoeling om met een tennisbal een circuit af te leg gen waar de in de ander circuits ge leerde vaardigheden werden getest. Aan het eind moesten de kinderen pro beren de tennisbal rustig in een bord met gaten te gooien. Bij een wedstrijd horen dan ook prijzen en de TOOS- wisselbeker is dit jaar gewonnen door de Sint Jozefschpol met 32 punten. Als slot kan men zeggen dat het een fijne en juist over, beide van Dick de Jong. Verder werd het Richard Scheurwater (stand in voor de geschorste Bert v.d. Kaa) niet echt moeilijk gemaakt. WSE daarentegen stak meer energie dan voor rust in de uitvallen hetgeen resul teerde in een fraai doelpunt van Marco Scheurwater (2-0), die na een misser ook alsnog 3-0 liet aantekenen. Via Pa trick Rijnbeek (na een combinatie met Willy Beelen) werd het zelfs 4-0. Ron Scheurwater scoorde daarna nog bijna 5-0. Scheidsrechter Karremans vond dit kennelijk teveel van het goede want, terwijl de bal onderweg was naar het verlaten doel, floot hij af. WSE naar de volgende ronde waarin het na een drietal 4-klassers (met alle respect overigens) koopt te stuiten op een aansprekende tegenstander. WSE zal dan wel meer energie aan moeten wenden. Zo ook in de komende competitiewed strijd, zondag (14.00 uur aanvang) te gen FC Lisse. Be Fair kan de borst ook nat maken, hen wacht Rohda 76. Dat TOOS volop in beweging is wordt weer bewezen door de zaterdag 19 ok tober te houden rommelmarkt in de Toosoos (Joh. Frisoweg) vanaf 13.30 uur. Wie spulletjes heeft staan op de zolder of in de schuur kan ze naar de Toosoos brengen op vrijdagavond 18 oktober vanaf 19.00 uur of even met J. Becker (30965) bellen. Dat TOOS ook op niveau bezig is be wijst de uitnodiging voor de demon- stratiegroep o.l.v. Arienne Zwijnen burg om hun dans te showen op de 13e landelijke Demogyjada in het congres gebouw te Den Haag. Dit jazzspektakel wordt georganiseerd door KNGB op zondag 24 november 1991 en de beste jazzdansgroepen laten daar hun vertoningen zien. Maar liefst 2000 toeschouwers kunnen deze fantas tische, danshapening bij wonen en wie kaarten wil bestellen kan contact opne men met W.J. Kerkhoven (13839). Dat de demonstratiegroep een veel ge vraagde groep is getuigt de deelname met 2 dansen aan de showavond van muziekvereniging Concordia op vrij dagavond 1 november in de sporthal de Sniep. WADDINXVEEN - Er wordt weer ge sjoeld op woensdagavond 23 oktober om zeven uur in het gebouw van de Schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alb. Thijmlaan. De sjoeluitslagen van woensdag 2 okto ber zijn: klasse a: le Wim Valenkamp (1420 pnt), klasse b: le Teus Visser (1289 pnt), klasse c: le Floor van Abs- hoven (1196 pnt), klasse d: le Mike van Beek (1094 pnt), klasse e Ale Rosewelle van Leeuwen (903 pnt). WADDINXVEEN - Het tweede team van de Waddinxveense Schaakvereni ging W.S.V. heeft de afgebroken par tijen tegen Nieuwerkerk ad IJssel naar verwachting uitgespeeld en de voorlo pige stand van 2-2 omgezet in een over- winning van 5-3. Het le team voelde zich daardoor ze ker geïnspireerd en ging er afgelopen donderdag eens goed voor zitten in de thuiswedstrijd tegen Ivorentoren 3 uit Rotterdam. Smitskamp op het 5e bord maakte er een snelle partij van door met een kleine kombinatie binnen een uur de partij in zijn voordeel te beslis sen; een kwartier later zorgde v.d. Bom op het 7e bord al voor het tweede punt. Toen viel het even stil en na 2 uur moest het eerste verlies punt worden geno teerd op het 2e bord waar Kardol tegen zijn gewoonte in een slechte partij speelde. Direkt daarop echter ver grootte de Niet op het 8e bord de voor sprong door in fraaie stijl naar winst te schuiven. Na 3 uur spelen wist Claassen op het 4e bord de remisestand met een kleine fi nesse alsnog om te buigen naar winst en toen op het 6e bord van Woudenberg zijn wild-west partij ook nog wist te winnen was de spanning geweken. Phi- lipse had het moeilijk op het 3e bord en tegen het vallen van de vlag zag hij het hopeloze van zijn strijd in en gaf op. Hennink op het le bord had zijn even knie gevonden en na een taaie partij werd de partij afgebroken en de vol gende dag na gedegen analyses met zijn clubgenoten remise gegeven; hierdoor is de totale eindstand 5,5 - 2,5 gewor den voor W.S.V. Een prachtige start van de externe competitie! In de interne competitie is Jansen be gonnen met een inhaalrace; Prins gaf met wit goed tegenspel maar maakte een foutje in het middenspel en ver- zielde in een verloren eindspel. Gestegen met stip zijn de volgende schakers: P. van Offeren van de 16e naar de 11e plaats door Brinkhorst te verslaan; Wiersma van de 18e naar de 13e plaats door Brobbel te overklassen; D. van Offeren van de 22e plaats naar de 17e plaats door zijn familielid D.J. te overtroeven; en Muit van de 26e naar de 20e plaats door met een variatie op de oerang oetang opening Ritter op verkeerde gedachten bracht en met een aftrekschaak de partij fraai afrondde. Kloet speelde met zwart tegen v.d. Starre geen korrekte opening, wit strafte dit direkt af door snel naar winst te kombineren. Stouten-van Sandijk maakte er een Engels spektakel van wit ging eerst in de aanval op de Dame- vleugel, maar toen zwart op de 10e zet daar alles vast gooide ging hij zonder te rocheren over op een verpletterende Koningsaanval, inclusief een paarden- offer; zwart raakte sterk in tijdnood, overzag alle finesses en ging in een wir war ten onder. De overige uitslagen zijn: van Oort-El- lers en H. van Offeren-T. Goor remise, Besemer-de Pater 1-0, Stam-Versluis 1-0, de Vries-Alblas 0-1 en v.d. Hei- den-H.E. van Offeren afgebroken. De top-tien ziet er nu als volgt uit: Smitskamp 546, Philipse 544, Ellers 482, Hennink 473, van Woudenberg 441, de Niet 409, Reus401, Jansen 398, de Bock 378, Kardol 378, P. van Offe ren 373 en van Oort 372. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen '^Meegenomen 9 - 2741 MD Waddinxveen

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 29