GEMEENTE WADDINXVEEN Bekende artiesten Bazar voor actie nieuwbouw Leerbedrijf in werking B Dommel naar Waddinxveen I uan J. Neele Meer mensen zonder werk in W’veen Avond van koffiebar opent Dorpstraat Kerkdienst via de RTW ft uis !S: ’t Praathuis Voor voetbalwedstrijd bij ’’Waddinxveen” Ij SPREEKUREN ra NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES van Eesteren COLLECTEVERGUNNING BOUWVERGUNNINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN I Hl Pagina 3 5 I i Perfect door zijn details - New Generation Classics. WADDINXVEEN - Bas Voets, die in de RTL-4-serie Goede Tij den, Slechte Tijden de rol van Emiel speelde, de zangers Oscar Harris, Serge (van Saskia en Ser ge), Justian en Aristakis, dirigent en componist Harry de Groot en acteur Bram Biesterveld (Pom- metje Horlepiep). 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 "HARWA” Verkrijgbaar bij: P. KOETSIER SCHOENEN Burg. Colijnstraat 11 BOSKOOP s 01727-12262 VAN OOSTEROM SCHOENMODE Dorpsstraat 108 HAZERSWOUDE-dorp a 01728-9434 BREMMER SCHOENEN Kerkweg Oost 177 WADDINXVEEN s 01828-12012 RONAAT SHOE FASHION Passage 216 WADDINXVEEN a 01828-15213 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 l Mil L .J Mr E - Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 16 oktober 1991 i 14433 (toestel 159) 1 01820-16066 010-362244 In 1991 toegekende subsidies Subsidie 1992 Projectvoorstel Een nieuwe folder is: Op de agenda van dinsdag 22 oktober o.a. Sociale vernieuwing Op de agenda van donderdag 24 oktober o.a.: Hier gaat het op zondagmiddag 20 oktober bij Waddinxveen-voetbal om: De nieuwbouw van het Sopghia Kinderziekenhuis en het Ouderlogeerhuis in Rotterdam. I Mercuriusweg 11 Boekweitakker 1 I i Oproep voor het indienen van nieuwe projecten sociale vernieu wing singel 37 Mercuriusweg 14 Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen wordt vrijdagavond 18 oktober vanaf half negen een eigen programma verzorgd. De titel van dat eigen programma is ”EP Waterdicht”. Het gaat om een enig, echt en positief actualiteitenpro gramma, zo heeft het koffiebarteam la ten weten. Koffiebar De Schaapskooi heeft een wekelijksprogramma. Ieder een is welkom vanaf kwart voor acht. Een projectvoorstel dient de volgende onderdelen te bevatten: a. omschrijving b. doel of doelen c. doelgroep d. werkwijze en aktiviteiten e. begroting van kosten en baten f. looptijd (maximaal twee jaar) Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieukiachten) Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 BOSKOOP - In de serie acties voor een nieuw ontmoetingscentrum aan de Her vormde kerk wordt een driedaagse ba zar gehouden op woensdag 30 oktober, donderdag 31 oktober en vrijdag 1 no vember in gebouw De Stek aan de Put- telaan. Er is van de bazar seel werk gemaakt en een grote kollektie mooie artikelen is bijeen gebracht voor de ver koop. Daaronder veel handwerk en praktische cadeau’s. Voor kinderen zijn er de nodige attrak- ties als een grabbelton, busjes gooien, sjoelen om dagprijzen, enveloppe trek ken etc. Meer op volwassenen afge stemd is de schiettent, marmottenrace. B matrassen f lattenbodems dekbedden hoofdkussens fe overtrekken slaapmeubilair Groenevoonie 12 Waddinxveen Tel. 01828-16119 BOUWPERCEEL: Staringlaan 8 Middelburgseweg (achter nr. 14) Zuidkade231 Voorstel tot verhoging van belastingen, tarieven en rechten voor 1992. - Voorstel inzake meerjarenbegroting 1992-1996. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uiteenlo pende onderwerpen aanwezig. i Minder afval heb je zelf in de hand; een uitgave van het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. WADDINXVEEN - De werkloosheid in Waddinxveen is in één kwartaal tijd opgelopen van 517 personen (eind ju ni) naar 548 personen (september). Dat blijkt uit gegevens van het Ar beidsbureau in Gouda. Er is overigens in heel Midden-Holland sprake van een stijgende werkloosheid, mede door de schoolverlaters. In de hele Goudse streek kwamen er 300 mensen zonder werk bij (5,6%), zodat het totaal aantal ingeschreven 5.458 bedraagt. WADDINXVEEN - De Centrale Her vormde Gemeente van Waddinxveen verzorgt komende zondagmorgen de wekelijkse uitzending van een kerk dienst via de RTW-radio (105.8 FM via de ether en 87.9 FM via de kabel). De kerkuitzending begint om negen uur met een gevarieerd kinderpro gramma. Om half tien wordt overge schakeld naar de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost, waar ds. A.C. Kortleve uit Ede in de eredienst zal voorgaan. Na de kerkdienst wordt een interview uitgezonden met Teus de Visser en Anna van Lagen, die de afgelopen tijd naar Afrika zijn gereisd. Ze vertellen voor de RTW-microfoon iets over hun ervaringen en hun verblijf in dit we relddeel. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Zuidplas. De opbrengst van dit evene ment alsmede alle sponsorbijdragen zullen volledig ten goede komen aan de nieuwbouw van het Sophia Kinderzie kenhuis en het ouderlogeerhuis. De Vrienden van het Sophia Kinderzie kenhuis rekenen op ieders aanwezig heid. Bij de Rabobank is een bankrekening geopend onder nr. 386824231. Onder vermelding van ’’Vrienden van het SKZ” is iedere bijdrage van harte wel kom. Intergemeentelijk Samenwerkingsor gaan Midden-Holland over projecten ter intensivering van de economische samenwerking in de Goudse streek. De officiële opening kreeg een politiek tin tje doordat enkele sprekers kritiek uit oefenden op de opheffing van het pro- het geheel vernieuwen en veranderen en het vergroten van een woning Koningin Wilhelmina-het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het oprichten van een betreedbaar hoogspanningsstation het plaatsen van onderheide vloer het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Berkengaarde 19 en 21 het oprichten van een erfscheiding WADDINXVEEN - Zuidhollands ge deputeerde drs. I. Günther heeft het leerbedrijf voor de tuinbouw aan de Tweede Bloksweg feestelijk geopend. De opening ging gepaard met een the mamiddag van het regionaal Econo misch Overleg Midden-Holland en het Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Om een indruk te geven, noemen wij hier enkele gehonoreerde projectvoorstellen in 1991: - een boekje over de toegankelijkheid gebouwen, dat wordt ge maakt door het Platform Gehandicapten Waddinxveen; - voorzieningen voor dagopvang/-verzorging van ouderen; - een cursus gezondheidsvoorlichting voor migrantenvrouwen; - het project spelvoorlichting aan huis van het Centrum Buitenlan ders ’’Rijn en Lek” dat is bedoeld om onder andere taalachter standen bij allochtone kinderen te verkleinen; - de cursus actieve en gerichte ouderparticipatie van het Centrum Buitenlanders ’’Rijn en Lek”: een bijscholingscursus voor zowel leerkrachten als migrantenouders; - een bijdrage aan het nieuwe kinderopvangcentrum. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. |T| OOP r IJ SUPERIOR SHOES D Met ingang van 1 januari 1991 heeft het gemeentebestuur van Wad dinxveen met het rijk een convenant sociale vernieuwing afgeslo ten. Sociale vernieuwing is opgezet om op de terreinen arbeid, scholing, inkomen, leefomgeving en op sociaal- en cultureel gebied een samenhangend beleid te krijgen dat als doel heeft de sociale achterstandssituaties van mensen of groepen mensen op te heffen. Het gemeentebestuur vraagt u mee te denken en plannen te ont wikkelen waarmee achterstandssituaties voorkomen of verbeterd kunnen worden. rad van avontuur, sjoelen om dagprij zen, raden naar de naam van een pop, de geboortedatum, een lotenboom en enveloppe trekken. Voorts is er een aparte ruimte waar tweedehands boe ken worden verkocht. Voor de inwendige mens wordt ge zorgd. Koffie en thee met iets lekkers er bij zijn is te koop, ook frisdranken, soep, warme w orst en belegde broodjes. De bazar wordt geopend door ds. K.J. Jansen. Belangstellenden zijn welkom op woensdag van 15.00 tot 22.00 uur, don derdag van 10.00 tot 22.00 uur en vrij dag eveneens van 10.00 tot 22.00 uur. In de week van 20 tot en met 27 oktober 1991 zal er gecollecteerd worden door Unicef Nederland. Voortzetting behandeling begrotingen dienstjaar 1992: - begroting van de dienst van Openbare Werken, inclusief zwembad; - begroting van het gemeenschappelijk antennesysteembedrijf; - begroting van de Samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum; - begroting van het Grondbedrijf; - gemeentebegroting, inclusief wensen- en middelenpakket. Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: het vergroten van een bedrijfspand het oprichten van een warenhuis Dat zijn nog maar een paar bekende Nederlanders die komende zondag middag 20 oktober naar het complex van de voetbalvereniging Waddinx veen in het sportpark ”de Sniep” aan de Sniepweg komen voor de voetbal wedstrijd tussen het Veronica Arties tenelftal en de Waddinxveense ’’Vrien den van het Sophia Kinderziekenhuis”. De zes genoemde bekende Nederlan ders, waarvan Harry de Groot als scheidsrechter optreedt, vormen onge veer de helft van een nog groter aantal bekende namen dat de reis naar Wad dinxveen onderneemt. Voor de om twee uur beginnende wed strijd in Waddinxveen is de afgelopen weken door de organisatoren A. Hei mans en W. Bijl geprobeerd een zo groot mogelijke belangstelling te be werkstelligen. De opbrengst is name lijk bestemd voor de nieuwbouw van het Sophia Kinderziekenhuis in Rotter dam. Voorafgaande aan de wedstrijd spelen pupillenelftallen vanaf 12.00 uur voor- wedstrijden. Na de benefietwedstrtijd wordt de wedstrijdbal met daarop alle Indien u een projectvoorstel heeft kunt u dit vóór 1 november 1991 richten aan de gemeente Waddinxveen, ter attentie van de afdeling Welzijn, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Voor nadere infor matie kunt u kontakt opnemen met de heer J.H. Eling, chef afde ling Welzijn, tel. 01828-14433 toestelnummer 140. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebe stuur worden gebracht Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. WADDINXVEEN - Het winkelerf in de Dorpstraat zal volgende week zater dag 26 oktober officieel in gebruik wor den genomen. Dat gebeurt door ver keerswethouder J. Neele (PCW) in verband met de afwezigheid van burge meester C.M. van der Linden. De officiële afronding van de wegwerk zaamheden in Waddinxveens oudste winkelcentrum is voor de winkeliers vereniging Dorpstraat aanleiding voor de organisatie van een gezellige zater dag, zodat zoveel mogelijk mensen kennis kunnen nemen van de opnieuw ingerichte Dorpstraat. Die dag is er een ballonnenwedstrijd voor de jeugd, treden er de muziekver enigingen Concordia en Cormula’s op, is er een mime-speler en een gooche laar te zien en is er sprake van een mini- braderie met aanbiedingen en demon straties. ZEVENHUIZEN - In het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zeven huizen is er vrijdagavond vanaf acht uur weer een koffiebarpraatavond van ’t Praathuis. Een leuke avond om met bekenden bij te praten en elkaar uit te dagen voor een spelletje darts, biljart, sjoelen, enz. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. Een blik in het nieuwe tuinbouwleerbedrijf aan de Tweede Bloksweg in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). vinciaal fonds werkgelegenheid. Vol gens gedeputeerde Günther is dat maar voor een deel het geval want langdurig werklozen, miganten en herintredende vrouwen zullen de aandacht van de provincie blijven krijgen. De zondagmiddag in Waddinxveen voetballende en ook zingende zanger Justian. handtekeningen van de artiesten door veilingmeester Aristakes per opbod verkocht. Tevens zal de trekking van de loterij door hem worden gedaan. De muziek wordt verzorgd door de band ”No Progress”. Evenals George Baker treedt ook Justian op. Oscar Harris zal tezamen met een aantal pu pillen ’’Song for the Children” zingen. De entree bedraagt slechts 2,50, kin deren t/m 12 jaar hebben gratis toe gang. In de voorverkoop zijn de kaar- ten al verkrijgbaar bij schoenmakerij Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Bij de toekenning van subsidie zullen de ingediende projectvoor stellen worden getoetst. Naast de financiële haalbaarheid staat hierbij de mate waarin het voorgestelde project past binnen de bo vengenoemde omschrijving van sociale vernieuwing centraal. Gemeenteraad op maandag 21 oktober 1991, aanvang 19.30 uur, voort te zetten op dinsdag 22 oktober 1991, aanvang 19.30 uur en vervolgens op donderdag 24 oktober 1991, aanvang 10.30 uur. Op de agenda van maandag 21 oktober o.a. - Algemene beschouwingen begrotingsbehandeling 1992. - Mededelingen en ingekomen stukken. - Voorstel tot vaststelling van de eerste wijziging van de Lozings- verordening riolering 1988. - Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan ’’Veilingter- rein Bredeweg, le herziening”. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van het vernieuwen van de openbare verlichting in twee gedeel ten van de Oranjewijk. - Voorstel tot benoeming van een lid voor de commissie voor het Marktwezen. - Voorstel tot intrekking van de Verordening Regeling Scholings- bijdragen gemeente Waddinxveen. - Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling Inter gemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland. - Voorstel tot aankoop van gronden ten behoeve van Coenecoop II. - Voorstel tot beëindiging van de W.W.V.-vervangende maatregel. - Voorstel tot wijziging van de Wachtgeld- en Uitkeringsverordening. - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. 4 I •A’W.ï f- 4 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3