Meer bedrijven in Waddinxveen Grootse kattenshow in sporthal ”de Sniep TRAINEN IN DUBAI Eerste seniorencup dansschool W’veen I Zondag 27 oktober van Leidse NLKV 99 Voor Kees Tijsterman Stedenband WADDINXVEEN ZONDER GRENZEN Inhuren van hulp Amnesty Rommel markt van TOOS succes WADDINXVEEN - De rommelmarkt die op zaterdag 19 oktober door de gymnastiekvereniging TOOS werd georganiseerd is een succes geworden, want de opbrengst is meer dan 570,-. De Toossoos aan de J. W. Frisoweg was omgetoverd in een klein warenhuis, compleet met koffiehoek en grabbel ton. Oud papier Wereldwinkel Gereedschap Goed werk Energie besparing op school a Uitslag 6 WADDINXVEEN - De Nederlandse Langhaarkatten Vereniging (NLKV) in Leiden houdt zondag 27 oktober van 10.00-18.00 uur in de sporthal ”de Sniep” de 23e internationale kattenshow. Dat gebeurt in Waddinxveen voor de tweede keer. In ”de Sniep” zijn die dag 500 lang haar, korthaar en halflanghaar katten te zien, evenals de bekende huis katten. Er zijn de gehele dag prijsuitreikingen. De toegangsprijzen bedra gen 5,- voor volwassenen en 2,50 voor kinderen tot 12 jaar, 65-plus- sers en CJP-houders. WADDINXVEEN - De hoofdsponsors Camel en Toyota hebben vorige week bevestigd dat het Waddinxveense rallyechtpaar Kees en Mieke Tij- sterman-van Nielen - zoals het Weekblad voor Waddinxveen twee weken geleden al kon berichten - deelneemt aan de eerste rally Parijs-Kaapstad, die van 25 december tot en met 20 januari wordt verreden. WADDINXVEEN/GOUD A - Per saldo zijn er in het derde kwartaal van dit jaar in Waddinxveen 29 bedrijven bijgekomen, zo blijkt uit gegevens van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. In Waddinxveen ging een groothandel met 10-19 werknemers failliet en kwam er één met 50-99 mensen bij. F KOHt Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 oktober 1991 Pagina 17 i Er wordt heel wat gereisd van en naar Oost-Europa. Misschien hebt u dat ook al eens gedaan. Een bijzonder interes sante manier om Oost-Europa te be zoeken is het meedoen aan een Steden band. In Waddinxveen zijn er al een paar jaar contacten met Pelhrimov, een mooi, oud stadje in de Tsjechische streek Bo- hemen, ca 110 km aan de andere kant van Praag. evenement. De jury bestond uit Bep v.d. Moolen, Karei v.d. Linde en Wim van Twist. De telcommissie werd gevormd door het echtpaar Van Boxtel. Inlichtingen bij Ditsy van Houwelin- gen, tel. 10217 en Marijke de Groot, tel. 10082. Veranderingen van het aantal werk zame personen bij ondernemingen na dat deze in het Handelsregister zijn in geschreven, wordt in tabel 1 niet ver meld. Faillissementen worden geregi streerd na ontvangst van de melding van de uitspraak van het faillissement door de arrondissementsrechtbank. Het Kamer van Koophandel-district Midden-Holland omvat de gemeenten: In totaal bedroeg het aantal nieuwe in schrijvingen in het handelsregister 38, waarvan 3 van buiten het Goudse dis trict. Omdat er door opheffing (1), ver trek (5) en faillissement (3) weer 9 ver dwenen bleven er per saldo 29 nieuwe Waddinxveense bedrijven over. In Boskoop kwamen er per saldo 8 nieuwe bedrijven bij en in Moerhuizen 5. zinsuitbreiding verwacht. Het gebied waarbinnen de rally van Dubai wordt verreden, biedt de equipe van Tijsterman een uitstekende test- gelegenheid voor Parijs-Kaapstad. Du bai wordt omringd door tropisch woes tijn met zoutmoerassen. Kees bestuurt een Toyota 4 Runner, die onder de heersende zware omstandigheden zwaar op de proef wordt gesteld. Dubai is de hoofdstad van het gelijkna mige emiraat, gelegen aan de Perzische Golf. Het emiraat maakt deel uit van de Verenigde Arabische Emiraten, een oliestaat met ongeveer 1,5 miljoen in woners. WADDINXVEEN - Met ingang van 1 oktober 1991 wordt door de gemeente via de GGD Midden-Holland, voor 1 dag per week, een bedrijfsmaatschap pelijk werkster worden 'ingehuurd'. Naast het gemeente personeel kan hiervan ook gebruik worden gemaakt door personeel van de vrijwillige brandweer en (incidenteel) het onder wijzend personeel. Na 1 jaar zal evaluatie plaatsvinden en worden bezien of voortzetting c.q. uit breiding van deze dienstverlening nut tig en nodig is. De werkgroep Waddinxveen van Am nesty International (A.I.) kent diverse subgroepen, zoals de scholen-, schrijf- en adoptiegroep. De adoptiegroep werkt momenteel voor een 60-jarige Indonesische man, die wordt gevangen gehouden op Nusakambangan, een ei land onder Java. Er is bij A.I. nog niet genoeg over hem bekend. Dit betekent dat er nog nader onderzoek moet worden gedaan. In 1965 is er in Indonesië een poging tot omverwerping van de regering ge weest. De regering hield hiervoor de Indonesische Communistische Partij verantwoordelijk. Hierna Zijn duizen den leden en sympathisanten van deze partij opgepakt en gearresteerd voor hun beweerde betrokkenheid of sym pathie voor de coup. Bergambacht, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moerhuizen, Moor drecht, Nederlek, Nieuwerkerk a/d IJs- sel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonho ven, Vlist en Waddinxveen. Volgens de Wet Handelsregister zijn ingeschreven: alle ondernemingen die in Nederland zijn gevestigd, een neven vestiging hebben, dan wel vertegen woordigd worden door een handels agent die gemachtigd is tot het sluiten van overeenkomsten, dan wel behoren aan een in Nederland gevestigde rechtspersoon of vennootschap. De in schrijvingen moeten plaatsvinden bij iedere Kamer in welker district de on derneming gevestigd is. Niet ingeschreven zijn die ondernemin gen welke aan publiekrechtelijke licha men behoren; die waarin uitsluitend landbouw of visserij door een natuur- li j k persoon als enig eigenaar wordt be dreven en die waarin uitsluitend straat handel in de vorm van venten wordt uitgeoefend door de ondernemer of le den van zijn gezin. Ook uitgezonderd zijn de vrij-beroep beoefenaren, voor zover hun onderneming niet in de vorm van een rechtspersoon is georgani seerd. Tijdens de gehele rommelmarkt, die om 13.90 uur begon en om 16.00 uur af gesloten was, waren er belangstellen den aanwezig en niemand ging met lege handen naar huis, want iedereen kon iets bruikbaars vinden. Dat de rommelmarkt goed bezocht was, bleek wel uit het feit dat om 15.30 uur de gehele grabbelton was leeg ge grabbeld. Na afloop was iedereen tevreden en met evenveel vrijwillige inzet van de medewerkers is de rommelmarkt vol gend jaar zeker voor herhaling vatbaar. door internationale keurmeesters. Deze zullen op hun beurt de katten beoordelen en dan in elke groep een al lerbeste kiezen. Deze allerbesten wor den door de gezamenlijke keurmees ters gekozen door middel van stem men. Ook zullen deze allerbesten op het podium worden geroepen om al daar uit deze reeks katten de allerbeste A.I. wil deze zaak behartigen. Tevens wil zij proberen meer informatie te krijgen over de reden van de arrestatie en haar bezorgdheid uiten over de gang van zaken rond de processen. Als groep heeft Amnesty deze opdracht ge kregen in mei 1990, nadat een groep uit Oldenzaal hier 7 jaar zonder resultaat mee bezig is geweest. Eerst zijn vanuit Waddinxveen de autoriteiten aange schreven met vragen over de gezond heidstoestand van de gevangene en over de eerlijkheid van zijn proces sen. Tot nu toe heeft Amnesty helaas nog geen antwoord op hun vragen ge kregen. Inmiddels had men van A.I. de naam van een organisatie in Indonesië doorgekregen, die regelmatig bij ge vangenen op bezoek gaat. Via via is er een pakje met een brief voor ’onze’ ge vangene bij deze organisatie bezorgd en tot onze grote vreugde kreeg Wad dinxveen in juni een brief van hem. Honderden katten zullen komende zondag strijden om de eer in de sport hal ”de Sniep” in Waddinxveen. Kat ten in allerlei soorten en maten, met korte jassen, lange jassen, korte dikke pootjes, lange dunne benen, lange wapperende haren, korte gekrulde ha ren, dikke staarten, dunne staarten. Op deze dag zullen de katten te bewon deren zijn door jong en oud. Volwas sen katten, dikke ”je weet wel” katers, maar ook die kleine dotjes wol die je vragend, soms smekend, aankijken, in afwachting van een liefdevol ’’thuis”. Zij zijn dan vaak ingedeeld bij de nes ten. Broertjes en zusjes maken er die dag een dolle boel van. Ook leuk voor de kinderen. Jazeker, T.ele ervan zijn ook te koop. Voor die mensen die nog twijfelen over wel of geen kat, staat de vereniging ter beschikking met een info-stand waar vragen kunnen worden beantwoord. Ook de vele aanwezige fokkers/expo- santen zullen vragen beantwoorden. Maar ook zal onze bekendste vriend ”de huiskat” niet ontbreken. Heel vroeg op de zondagmorgen worden al deze lieve knorrepotten door ervaren dierenartsen geïnspecteerd op ziekte en al dan niet (parasitaire) passagiers. Zelsfs zo vroeg dat merendeeel van het nederlandse volk nog lekker in hun bed ligt. Soms is het nog de vraag of de bezoe kers komen kijken naar de aanwezige katten of dat zij worden gadegeslagen door deze spinnende viervoeters. Al de katten zullen worden gekeurd te kiezen. De kooien waarin de katten zich bevin den zulen geheel opgefleurd worden met gordijntjes, kleedjes, mandjes, strikjes en kantjes. Het is een kleurrijk geheel. De gehele dag door zullen op het podium ere-prijzen worden uitge reikt aan gelukkige eigenaren verge zeld door de betreffende kat. Men kan dan meegenieten van die gelukkige mensen en hun katten die op het po dium de ereprijs in ontvangst zullen ne men. Ook is er weer een leuke teken-knut- sel-kleurwedstrijd voor de kinderen. De kinderen van de bezoekers mogen meedoen. Alle werken gemaakt op de show en/of thuis moeten om 14.00 uur worden ingeleverd bij de info-stand. Een jury zal dan de werkstukken beoordelen en om circa 15.15 uur zul len de beste werkstukken op het po dium worden beloond met een leuke prijs. Intussen gaat de keuring van de katten gewoon door. Omstreeks 17.15 uur zul len de beste in hun groep (ze zijn inge deeld per ras, per geslacht en per leef tijd, zoals 3 tot 6 maanden, 6 tot 10 maanden en volwassen) op het podium hun prijs in ontvangst nemen. Deze katten zullen een schitterende trofee in ontvangst nemen vergezeld van een speciale oorkonde. WADDINXVEEN - Tijdens een ver gadering van het college van Burge meester en Wethouders is de door mi- lieuwethouder Karei van Soest (VVD) in ontvangst genomen 100.00ste, door de voetbalvereniging Be Fair in 1991 opgehaalde kilo oud papier, door hem aan het college te overhandigen. De verwachting is dat dit succes ook an dere verenigingen en scholen zal aan sporen (nog meer) oud papier in te za melen en op deze manier de kas te spekken. Kees Tijsterman rijdt als voorbereiding op dit loodzware evenement de rally van Dubai. Deze heeft deze week van 22 tot en met 25 oktober plaats. Toyota en Camel zijn de hoofdsponsors van de Tijsterman-equipe in beide rally’s. Het echtpaar Tijsterman wil zich zorg vuldig voorbereiden op Parijs-Kaap stad. Zij behaalden in 1989 de vijfde plaats in de rally Parijs-Dakar en willen door een intensieve training dit resul taat in 1992 evenaren. Anne Kies uit Appelscha is voor de rally van Dubai de gelegenheidsnavigator van Kees Tij sterman, omdat diens vrouw Mieke ge- De branches die het sterkst groeiden zijn: zakelijke dienstverlening (plus 55), houdstermaatschappijen (plus33), groothandel (plus 22) en detailhandel (plus 21). Het aantal ondernemingen groeide het sterkst in Gouda. Per saldo nam het aantal ondernemingen in deze gemeente met 55 toe. De gemeente Waddinxveen en Bodegraven kenden een toename van respectievelijk 29 en 24 ondernemingen. Ruim de helft van de ondernemingen die zich van elders in Midden-Holland hebben gevestigd is afkomstig uit Zuid-Holland. Hij had deze aan de Indonesische orga nisatie mee teruggegeven en hij is heel blij met onze aandacht. Ook blijkt dat hij eerdere brieven e.d. heeft ontvan gen, maar dat hij nooit heeft kunnen antwoorden, omdat hij geen geld heeft voor postzegels. Tragisch! Amnesty: ’’Gelukkig kunnen we hem nu langs an dere wegen onze hulp aanbieden. Zo als u begrijpt is dit alles voor ons een enorme stimulans geweest. Wij hopen dat er onder u iemand is, die geïnteres seerd is geraakt en wil meehelpen om deze zaak verder uit te zoeken. Indien u een redelijke kennis van de Engelse taal bezit, bent u van harte welkom in de adoptiegroep. Het meeste werk (stukken lezen en brieven schrijven) kan thuis worden gedaan, zodat wij maar 1 x per maand een kleine vergade ring hebben. Momenteel bestaat onze adoptiegroep uit twee personen. Dit is te weinig, want we zouden nog zo veel meer willen doen. Wie voelt zich geroe pen?”. Sommigen zijn later veroordeeld. Er zijn echter bij A.I. aanwijzingen dat deze processen niet volgens de Interna tionaal erkende normen zijn gehou den, omdat er geen internationale waarnemers werden toegelaten. Oorspronkelijk was ’’onze” gevangene ter dood veroordeeld. In 1980 is de doodstraf omgezet in levenslang, in au gustus 1986 weer veroordeeld tot 20 jaar en in 1987 hier bovenop levens lang. Ook over deze processen zijn er grote twijfels over de eerlijkheid. Vanaf dinsdag 5 november is er in de Openbare Bibliotheek Waddinxveen een expositie van de Wereldwinkel te bewonderen. Het is werkelijk de moeite waard om te zien wat de mensen in de Derde Wereld presteren en dat meestal met de hand of heel eenvoudig gereedschap. Het is nu natuurlijk voor zo’n expositie een prima tijd om kado- ideeën op te doen. In de Wereldwinkel bij het KW-plein zijn de laatste maanden heel veel nieuwe artikelen gekomen. Zowel pro- dukten als kunstnijverheid en sieraden. Zo is er nu wijn uit Chili bijgekomen en het is ook weer wijn van prima kwali teit. Uit Chili is eüioning en uit Mexico Begin 1990 vond op initiatief van het Waddinxveense gemeentebestuur een gesprek plaats met leden van het Vre- desplatform over een eventuele steden band met een land in Oost-Europa. Het Vredesplatform had al voorberei dingen getroffen voor een dergelijke activiteit en de gemeente was hiervan op de hoogte. Het platform heeft zich daartoe omge vormd tot een Werkgroep Stedenband, die nu bestaat uit personen met ver schillende achtergronden. De organi satie wordt verzorgd door de werk groep die op dit moment acht leden telt. Om tot een weloverwogen keuze te ko men onderzocht de werkgroep enkele binnen bereik liggende mogelijkheden. Voor de voormalige DDR blijkt met name uit West-Duitsland een overwel digende belangstelling te bestaan. Er werd tenslotte voor Tsjechoslowakije gekozen, hoofdzakelijk vanwege de geografische ligging, en bovendien bleek dit land nog relatief weinig con tacten met West-Europa te hebben. De werkgroep kwam in het stadje Pelh rimov terecht via de Samenwerkings school, die al enkele jaren contacten met het gymnasium van Pelhrimov on derhoudt. Door deze contacten was het vinden van een ingang in deze Tsjechi sche gemeente niet moeilijk. In de zo mer van 1990 is een delegatie naar Pelhrimov gereisd om te polsen of er belangstelling zou bestaan voor uitbrei ding van het bestaande scholencontact naar een stedenband. De plaats blijkt in een mooie omgeving te liggen en de streek met zijn glooi ende beboste hellingen doet aan Zuid- Duitsland en midden Frankrijk den ken. Pelhrimov is gebouwd rond een oude, karakteristieke kern, waarbij het middelpunt door een gezellig markt plein wordt gevormd. Tijdens het bezoek werd met diverse instellingen, organisaties en verenigin gen gesproken en overal ontmoette de delegatie grote instemming voor het initiatief. De volgende stap was het vin den van geschikte partners in Waddinx veen. In het afgelopen jaar werd daar stevig aan gewerkt en nu blijkt dat het fundament voor een stedenband ste vige vormen begint aan te nemen. De redenen waarom de werkgroep deze activiteiten uitvoert en het Wad dinxveense gemeentebestuur het initia tief steunt kan als volgt worden om schreven. Om een nieuwe orde van sa menwerking in Europa vorm te geven is het nodig dat er een sfeer van ver trouwen wordt opgebouwd en vooroor delen tussen bevolkingsgroepen wor den afgebroken, verder is het nodig dat de democratiseringsprocessen die in 1989 begonnen, worden gestimuleerd. Daarvoor dienen de volken uit West en Oost-Europa onderling kennis te ma ken op een manier waarbij zoveel mo gelijk mensen betrokken zijn, mensen bereik je het best op kleinschalig ge meentelijk nivo. Het opbouwen en ont wikkelen van vriendschapsbanden tus sen gelijksoortige organisaties en ook zakelijke banden lijkt de werkgroep een goede manier om dit doel te berei ken. Overigens wordt deze theorie gesteund door een groot aantal jumilages en an dere vriendschapsbanden die de laatste jaren in ontwikkeling kwamen tussen gemeenten in Oost en West Europa. De werkgroep Waddinxveen van de Stichting Gered Gereedschap heeft na de in het begin van het jaar gehouden inzamelactie voor gereedschap door de Gereformeerde Kerk en de hervormde Immanuelkerkgemeente, ook meege daan met de actie voor twee vluchtelin genkampen. Voor het eerst werden in Waddinxveen inzamelbakken geplaatst bij de Wad dinxveense vakhandel, en dit blijkt ook een goed idee te zijn. De kerkactie leverde zo’n 700 stuks ge reedschap op en 4 naaimachines. De overige acties (vluchtelingen kampen) en wat daarna werd gebracht leverden 237 stuks en 11 naaimachines op. Zon odig is het gereedschap opgeknapt en geslepen. Ook uit de regio krijgt men gereed schap, want Gered Gereedschap in Waddinxveen is tot nu toe nog het enige verzamelpunt in de omgeving. Onlangs was men present op de hobby- beurs in ’’Kreater”. Ook het waterpa sproject gaat weer lopen. Leerlingen van de LTS-afdeling van De Wadde maken nieuwe waterpassen. Begin september is al het voorradige gereedschap door Stichting Gered Ge reedschap Amsterdam opgehaald, maar er zijn al weer te reviseren stuk ken binnen. Gered Gereedschap is een landelijke organisatie, die zich inzet voor het inza melen van overtollig gereedschap. Al les wordt gereviseerd en naar diverse projecten in ontwikkelingslanden ge zonden^ biologische oploskoffie. De kunstnijverheid is enorm uitgebreid en alles is handgemaakt en beschilderd Zeepsteen uit India, een heel mooi na- tuur-produkt, handgeweven sjaals enz. Het belangrijkste is: de producenten krijgen een goede, een eerlijke prijs voor hun arbeid en grondstoffen be taald en dat zorgt ervoor dat zij en hun gezinnen, de hele omgeving in betere omstandigheden komen. De Wereldwinkel koopt in bij SOS We reldhandel, die samen met de NOVIB projecten steunt die gericht zijn op sa menwerken. Een voorwaarde is dat er ook onderwijs en gezondheidszorg op gezet wordt, want anders dan bij de normale handel wordt er al 50-60% vooraf betaald. Op die manier kunnen de mensen al in hun dagelijks onder houd bekostigen. De Stichting Goed Werk in Waddinx veen houdt op vrijdag 8 november (20.00-22.00 uur) en zaterdag 9 novem ber (10.00-16.00 uur) in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan een verkoopactie. Goed Werk, die in feite klanten werft voor de Derde Wereld, slaagt er in een groeiende groep Waddinxveners geïn teresseerd te krijgen voor andere jon gens in Sri Lanka en voor mensen uit Nepal. Sinds de bescheiden start in 1977 is Go spel House Handicrafts in Sri Lanka voor vele jongeren uit sociaal zwakke milieu’s van enorme betekenis ge weest. Ze krijgen een opleiding tot houtbewerker. Na verloop van tijd be ginnen velen een eigen bedrijf of vin den een goede werkkring. Bij Gospel House Handicrafts is altijd een wacht lijst. Hun produkten, gemaakt van afval hout uit de bouw, zijn door de jaren heen sterk verbeterd. Er is nu een geva rieerd aanbod van goede kwaliteit. Er wordt gewerkt met veilige verf. Het produkt staat in de benadering van Goed Werk centraal. De maker ervan is achter de horizon verdwenen. ”We kopen als het ware anoniem. We reali seren ons niet meer, dat achter ieder produkt mensen staan: ontwerpers, ar beiders, inpakkers, noem maar op. Hoe is hun positie? Zijn zij eerlijk be taald? Of wordt hun loon laag gehou den om het eindprodukt het predikaat ’’voordelig” mee te kunnen geven? Ons voordeel moet immers ergens van daan komen?” aldus Goed Werk, Enkele kortharigen en langharigen, zondag te zien in de sporthal "de Sniep". De uitslag was als volgt: Ballroom zon der wedstrijdkleding: 1. echtpaar De Vries, 2. echtpaar Snijders, 3. echtpaar Snelders, 4. echtpaar Fauser, 5. echt paar De Vries. Ballroom met wedstrijdkleding: 1. echtpaar Rijkers, 2. echtpaar J. van Heijningen, 3. echtpaar G. van Heij- ningen, 4. echtpaar De Jong, 5. echt paar Frericks, 6. echtpaar Simonis. Latijns Amerikaans: 1. dhr. Baas en mevr. Oentrich, 2. echtpaar Luitze, 3. echtpaar Gerritsen, 4. echtpaar Jolie, 5. echtpaar V.d. Bogaard, 6. echtpaar De Vries. In de maanden juli, augustus en sep tember is het aantal ondernemingen in Midden-Holland per saldo met 197 toe genomen. Het grootste deel hiervan telt een, twee, drie of vier werkzame personen. In totaal zijn er circa 300 ar beidsplaatsen bijgekomen. Tegenover 283 nieuwe vestigingen en 53 vestigin gen van buiten de regio staan 74 ophef fingen, 52 vertrokken ondernemingen en 13 faillissementen. GOUDA/WADDINXVEEN - Van daag - woensdagmiddag en -avond 23 oktober - is er in Gouda op initiatief van de milieudienst Midden-Holland en het Energiebedrij f Midden-Holland voor docenten uit het voortgezet- en beroepsonderwijs in de Goudse streek - de nascholingsbijeenkomst ’’Energie Anders” over energiebesparing en duurzame energiebronnen gehouden. De bijeenkomst, ’’Energie anders, van broeikas naar warmte-kracht”, is een gezamenlijk initiatief van de Milieu dienst Midden-Holland en het Energie bedrijf. Het doel van de nascholing is tweeledig: ook scholen moeten zuini ger met energie omspringen en het on derwerp energiebesparing moet in de les meer aandacht krijgen De deelnemers kunnen kiezen uit ver schillende werkgroepen. Natuur- en scheikundedocenten kunnen een aan tal experimenteren uitproberen. Zo kan bijvoorbeeld worden bepaald hoe onvoordelig elektrisch koken is verge leken met koken op gas. Een andere werkgroep buigt zich over energiebe sparing op school en eventuele subsi diemogelijkheden. Ing. R. van Haren, energiecoördinator bij de gemeente Gouda zal hier ook in zijn inleiding na der op ingaan. Daarnaast is er een rondleiding door het Energiebedrijf, waarbij men onder andere ziet hoe het bedrijf zelf zonne- ënergie benut. Tevens is er een presen tatie van de Vereniging Milieudefensie over het broeikaseffect. Gouda is een van de 22 gemeenten in Nederland die is toegetreden tot het Klimaatverbond. Gouda belooft daarmee te streven naar een halvering van de kooldioxide-uit- stoot, één van de belangrijkste veroor zakers van het broeikaseffect. Dit bete kent in feite een halvering van ons energiegebri^i. Danslustige volwassenen in de dansschool Waddinxveen. WADDINXVEEN - Zondag 20 okto ber hielden Ruud en Chiena van der Helm, sinds een paar maanden de trotse bezitters van Dansschool Wad dinxveen hun eerste danswedstrijd. De dansschool aan de Staringlaan bleek voor dit evenement een zeer ge schikte gelegenheid te zijn. De accom modatie beschikt over een uitstekende dansvloer van 10 bij 20 meter en een ge zellige bar met betaalbare consump ties. Mede door de goede organisatie van Ruud en Chiena en niet te vergeten de hulptroepen achter de bar, de goed ge kozen dansmuziek en de gezellige sfeer alom, is deze wedstrijd een succes ge worden. Dit ’’regionale” gebeuren, met echter deelnemende wedstrijddan- sers uit heel Nederland, zal, als het aan de mededingende paren en het echt paar Van der Helm ligt, zeker kunnen uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend ■r

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 17