Na Pavarotti, nu Theo BWbf PAVAROHi T 50 Kamer: Houd bedrijven bereikbaar HAVO/Atheneum, Prof. KohnstamenMAVO-Boskoop Ma-Pa-Pup- dag Antilope Raadsvrouw Lampionnen optocht in Groenswaard Vox Jubilans in St. Jan Verlies Be Fair- volleybal Kerkdienst in Alphen Noordeinde zonder CAI kenteken Adressen Opbrengst collecte stopt avond- spreekuur Springen in I Zevenhuizen Intentie verklaring Bas Stuy in koffiebar Procedure vermissing delen van 91 "HARWA" II ASSURANTIE-PORTEFEUILLES Winst voor Be Fair Bl-Dl - ROTTERDAMS! iiw>\ Finaleplaats voor Aeolus districtstitel MM m TE KOOP GEVRAAGD: Provisie tot ca. 30.000,-. ASSURANTIEKANTOOR J. van UUNEN Neptunuspad 13 - Waddinxveen Telefoon 01828-16167 een mooie zomerse dag. WADDINXVEEN - De schoolbesturen van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum en de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO, beide te Waddinxveen, en van de Stichting voor Katholiek MAVO-onderwijs (Don Bosco) te Boskoop hebben besloten een fusie van de drie betrokken scholen voor te bereiden per 1 augustus 1992. WADDINXVEEN - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid- den-Holland heeft in een brief met opmerkingen aan het college van Bur gemeester en Wethouders van Waddinxveen gereageerd op het ontwerp- bestemmingsplan Zuidkade-Wilhelminakade Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 oktober 1991 Pagina 25 I Fusie van drie scholen f'.- Trainer Hans Boere met zijn jeugd in actie op ■1 /lflp£n I 1 (Foto: Han Zoet). de Maranatha-Mavo zoals het zich nu laat aanzien niet vergroot. De werkgroep staat onder voorzitter schap van dr. A.W. Hendriks, rector van de Samenwerkingsschool. matrassen J lattenbodems dekbedden hoofdkussens fe ‘overtrekken slaapmeubilair Groenavoonle 12 Waddinxveen Tel. 01828-16119 Inschrijving SER Wabb B528064 t WADDINXVEEN - Zeven wedstrij den achtereen won het Dl-elftal van Be Fair-voetbal op rij. Een ongekende prestatie. Met maarliefst 12-1 werd ge wonnen van Jodan Boys Dl en ook BI bleef presteren op hoog niveau. Uit bij Rijnsburgse Boys werd in een moei lijke en te harde wedstrijd na een 1-0 achterstand én een 1-1 ruststand, toch weer met 1-4 gewonnen. Gezien het gelijke spel van Alphense Boys staat Be Fair BI 3 punten ”los” van Noordwijk en Alphense Boys. Za terdag spelen zij om 12.45 uur tegen Olympia in het Wamaarplantsoen. Tij dens de herfstvakantie waren zij op een trainingsweek bij Leiden uitgenodigd een wedstrijd tegen hun BI te spelen. Het werd een 0-4 overwinning voor de Waddinxveners. Nog zonder puntenverlies zijn verder Be Fair E3, dat met 1-7 bij DONK won, C3, dat met maar liefst 8-0 won van Stolwijk, C2 en E4 en C2, die afge lopen zaterdag niet in actie kwamen. Be Fair Al won met 2-4 bij Nieuw koop. A2 verloor met 3-5 van Sportlust A2. B2 speelde met 3-3 gelijk in en bij Moerkapelle BI. Alle Waddinxveense goals kwamen van Arthur Haverkamp en B3 verloor opnieuw bij Gouda met 3-1. Cl werd afgelast en speelde als eerste een schaduwwedstrijd op het Gebako- veld tegen Excelsior ClDe hoogste C- jeugd van de eerste divisieclub wonnen met 2-3. V4 werd als een van de weinige afgekeurd bij Be Fair. Zeer veel doel punten bij Spirit El - Be Fair El. Het werd 5-11 en een knappe winst voor F3, dat met 7-0 won van Waddinxveen F2. In het plan is voorzien in de bouw van woningen op de lokatie tussen de Apol- lolaan en bedrijventerrein Zuid 1, de zogenaamde A3-lokatie. Bij de realisa tie hiervan acht de Kamer het van groot belang dat voldoende afstand tussen woonbebouwing en bedrijfsbebouwing wordt gehandhaafd, opdat mogelijke hinder van de reeds aanwezige bedrij vigheid bij voorbaat wordt voorkomen. In dit verband waarderen zij de uit spraak van het college van B. en W. van 18 juni 1991waarin wordt afgezien van de bouw van woningen direct grenzend aan de bestaande bedrijfsbebouwing. ”Wij stellen voor om de betreffende lo katie te gebruiken voor vestiging van bedrijven in de categorieën 1 en 2 van de Staat van Inrichtingen. Deze bedrij ven kunnen namelijk in principe zon der problemen gevestigd zijn in de na bijheid van woonbebouwing”, aldus de Kamer. Daarnaast vormt deze bedrijfsbebou wing bovendien een gewenste buffer tussen de woonlokatie en de bedrijven uit de hogere milieucategorieën die zijn spreken de intentie uit mee te werken aan de stichting van een scholengemeenschap voor mavo- havo-vwo. Partijen komen overeen: - dat zij in deze scholengemeen- schap de onder 1 tot en met 3 ge noemde scholen zullen inbrengen; - het bestuur van de nieuwe school op te dragen aan een bestuurscom missie ex artikel 61 van de Gemeen tewet; - te streven naar een scholenfusie per 1 augustus 1992, voorafgegaan door een besturenfusie per 1 ja nuari 1992. In verband daarmee zal vóór 1 de cember 1991 een verzoek als be doeld in artikel 75a van het wetont- werp basisvorming worden inge diend. - de nieuwe school te vestigen in Waddinxveen, (in het huidige schoolgebouw van de Samenwer kingsschool voor HAVO-Athe- neum) Sniepweg 61; - te streven naar het realiseren van een nevenvestiging van de school in de gemeente Boskoop en in de ge meente Waddinxveen; - dat de rechten en plichten van partijen, de vertegenwoordiging in het bestuur en de formulering van de grondslag en identiteit dienen te worden vastgelegd in de verorde ning waarbij de commissie van be stuur voor de school wordt inge- steld. GOUDA - De Vereniging Protestants Nederland, afdeling Gouda, en om streken belegt op donderdagavond 31 oktober om acht uur een samenkomst ter herdenking van de Kerkhervorming in de St. Janskerk te Gouda. Sprekers zijn ds. A. Beens, hervormd predikant te Lunteren, over ’’Klassiek geloof” en ds. C.J. Meeuse, predikant der Gereformeerde Gemeente te Rot terdam, over ”Hoe rooms wij zijn, de noodzaak van doorgaande reforma tie”. De muzikale medewerking verlenen ’Vox Jubilans’, Hervormd Gemengde Zangvereniging uit Waddinxveen (o.l.v. Pieter Stolk) en organist Teke Bijlsma. De toegang is vrij. WADDINXVEEN - Het eerste heren team van CVB-Be Fair-volleybal heeft zaterdag in sportzaal Groenswaard te gen VCS 1 uit Sassenheim gespeeld. Er werd goed gespeeld, maar helaas verlo ren ze met 1-3 (8-15/15-17/15-13/10- 15). Na een 7-0 achterstand voor Be Fair kwamen de heren nog goed terug, maar verloren de le set toch. De 2e set ging het gelijk op, maar de heren van VCS trokken toch aan het langste eind. Arjen Verwoerd, terug na een knie blessure, speelde prima en scoorde goed in een spannende 3e set die Be Fair uiteindelijk naar zich toe kon trek ken. In de 4e set werd er slecht geserveerd en won VCS met een sterke aanval op nieuw. Deze tweede wedstrijd ook verloren. Hopelijk deze week meer succes voor Be Fair in de uitwedstrijd tegen RVV in Rijnsburg. ALPHEN AAN DEN RIJN - Zater dagavond 27 oktober zal het interker kelijk koor ”1 believe” uit Purmerend muzikale medewerking verlenen aan de bijzondere dienst van de Baptisten gemeente in Alphen aan den Rijn. In Triomfatorkapel aan de Vijverstraat gaat om half zeven voor ds. H.G. Koekkoek. WADDINXVEEN - In verband met het geringe belangstellingspercentage zal niet tot aanleg van CAI in het ’’bui tengebied” van het Noordeinde wor den overgegaan en zal het reeds ver leende krediet ten behoeve van de aan sluiting van de woningen gelegen aan het buitengebied van het Noordeinde worden ingetrokken. WADDINXVEEN - De Waddinx veense rijkspolitie laat weten dat de procedure om een vervangend ken teken te krijgen is gewijzigd. Dit Was nodig vanwege de wijzigingen die in de registratie van kentekens wordt doorgevoerd bij de Rijks- dienst voor het Wegverkeer. Het doel van de aangepaste proce dure is de juistheid van de gegevens in het kentekenregister beter te be waken. Sinds begin oktober is het Qiet meer mogelijk om gelijktijdig met het vervangen van een verloren kentekendeel ook de tenaamstel ling over te schrijven. Een aangifte van iemand die niet tevens de tenaamgestelde is, zal de rijksdienst voor het wegverkeer niet in behandeling nemen. In der gelijke gevallen zal de politie dan nok geen medewerking verlenen de zogenaamde politieverklaring op het vermissingsformulier in te vut ten. De betreffende vermissings- fórmulieren kunnen overigens op bet postkantoor aangeschaft wor den. Voor het invullen van de politie verklaring op het formulier moet de aanvrager met het bewuste voer tuig aan het bureau verschijnen. De politie controleert de indentiteit van de aanvrager en van het voer tuig en zendt daarna het volledig in gevulde formulier naar de RDW in Veendam. Mocht er een formulier zoekraken, dan kan de tenaamgestelde met be hulp van het betalingsbewijs bij de RDW kosteloos een nieuw formu lier aanvragen. De procedure start dan opnieuw Hiertoe hebben de drie schoolbesturen een intentieverklaring opgesteld die na instemming van de medezeggenschaps raden zal worden ondertekend. Dins dagmiddag 22 oktober hebben de be sturen een en andere medegedeeld aan hun personeel. Deze besluitvorming is tot stand geko men na een lange periode van overleg dat als doel had te komen tot schaalver groting in het voortgezet onderwijs die nodig is om zo goed mogelijk in Wad dinxveen en Boskoop de basisvorming in te kunnen voeren. De basisvorming die in 1993 zal worden ingevoerd behelst de periode van drie jaar waarin alle scholen voor voortge zet onderwijs eenzelfde pakket van 14 pakken moeten aanbieden aan hun leerlingen. Dit geldt voor scholen voor LBO, MAVO, HAVO en VWO. Aangezien scholen van deze vormen in Waddinxveen, Boskoop en Hazers- woude aanwezig zijn hebben de bestu ren van de zes scholen hun hoofden in een vroeg stadium bij elkaar gestoken. Naast de drie eerdergenoemde scholen ging het nog om de Maranatha-MAVO uit Boskoop, de Haduard-MAVO uit Hazerswoude en ”de Wadde” (MAVO/LTO/LHNO) uit Waddinx veen. Deze drie hebben zich elk om hun moverende reden in de loop van de besprekingen teruggetrokken. De Stuurgroep voor Basisvorming en Schaalvergroting, waarin vertegen woordigers van de schoolbesturen zit ting hebben en die onder voorzitter schap staat van de Waddinxveense wet houder van onderwijs, K.W.Th. van Soest, heeft de totstandkoming van de intentieverklaring voorbereid. Aangezien de intentieverklaring aan geeft dat gestreefd wordt naar een scholenfusie is instemming van de me dezeggenschapsraden vereist. Na be kendmaking van hun voorgenomen be sluit hebben de schoolbesturen hun personeel hieromtrent gelijktijdig op alle drie de scholen geïnformeerd. De medezeggenschapsraden is ge vraagd vóór 15 november hun stand punt mede te delen zodat een besturen fusie al eerder, voor de scholenfusie, kan ingaan namelijk op 1 januari 1992. Aan de werkgroep voor Basisvorming en Schaalvergroting, waarin de direc teuren van de drie scholen en ambte lijke vertegenwoordigers van de ge meente Waddinxveen zitting hebben, is gevraagd de fusie op een aantal in houdelijke onderdelen voor te berei den. Naast de onderwijskundige aspekten zoals opstellen van een lessentabel en dergelijke betreft dit de personeelsfor matie en de huisvestingsmogelijkhe- den. Wat dit laatste betreft wordt gestreefd naar de realisering van een nevenvesti ging in Boskoop. De haalbaarheid hier van is na het afhaken van De Wadde en WADDINXVEEN - Met een afvaardi ging van 3 speelsters en 4 spelers nam badmintonclub Have en Goed/Aeolus het afgelopen weekeinde deel aan de districtskampioenschappen van Zuid- Holland in sportcentrum ”De Fluit” te Leidschendam. In totaal hadden bijna 20 deelnemers ingeschreven voor deze kampioen schappen, verdeeld over een A-, B- en C-toernooi, hetgeen resulteerde in ruim 300 partijen. Van de Waddinx veense vereniging namen 1 speelster (Natasja van Es) en 2 spelers (Tjeerd Hillerts en Marco Overes) deel aan het B-toernooi. De andere speelsters en spelers (Nienke Hillerts, Ilse van Steijn, Joeri Kraaijestein en Jasper Knuist) namen aan het C-toemooi deel. In het B-toernooi komen hoofdzakelijk spelers uit die in de bondscompetitie meedraaien. Aangezien het eerste team van Aeolus dit seizoen uitkomt in de hoofdklasse van het district, bete kende de deelname van de eerste team- spelers aan het B-toernooi een test voor de toekomst. Gezien de kopposi tie die men thans inneemt in de hoofd klasse maakt men een reële kans vol gend seizoen uit te komen in de bonds competitie. Zowel Natasja van Es als Marco Overes overleefden slechts de eerste ronde in het enkelspel, terwijl Tjeerd Hillerts tot de derde ronde wist door te dringen waarin hij met 15-11/5-15/9-15 zijn meerdere moest erkennen in zijn opponent. In het gemengd dubbel kwamen Na tasja van Es en Tjeerd Hillerts tot de kwartfinale; met 15-17/15-13/10-15 ging men strijdend ten onder. Tjeerd Hillerts en Marco Overes brachten het in de herendubbel tot de derde ronde; in het damesdubbel speelde Natasja van Es met gelegenheidspartner Gita Piepenbroek van BCR 91 uit Rotter dam. Helaas konden beide dames geen potten breken. In het C-toernooi werd door de deelne mers van WBC Have en Goed/Aeolus echter het beste resultaat geboekt. In de enkelspelen kwam men met uitzon dering van Jasper Knuist (2e ronde) weliswaar niet door de eerste ronde heen, doch in het gemengd dubbel be reikten Ilse van Steijn en Joeri Kraaije stein de finale. In een uiterst span nende wedstrijden moesten zij uitein delijk met 17-14/14-17/11-15 het hoofd buigen voor hun tegenstanders, nota bene in de tweede game met liefst 14-6 te hebben voorgestaan. In de heren- en damesdubbel bracht men het tot de tweede ronde, waarin beide koppels (Joeri Kraaijestein/Jas per Knuist en Nienke Hillerts/IIse van Steijn) krap verloren. gevestigd op het bedrijventerrein Zuid 1. De direkt aan de bestaande bedrijfsbe bouwing grenzende lokatie die vrij komt voor bedrijvigheid door het niet doorgaan van de woningbouw dient voor het bestemmingsverkeer, ten be hoeve van die bedrijvigheid ontsloten te worden via de Maarten Schouten straat, vindt de Kamer. Daarnaast wijzen zij er nogmaals met nadruk op, dat bedrijven goed bereik baar dienen te zijn. Deze dient dan ook op een aantal plaatsen verbeterd te worden. In dit verband wijst de Kamer op de dringende noodzakelijke verbreding van de Mercuriusweg, zodanig dat la den en lossen, parkeren en verkeers- doorstroming ongehinderd naast el kaar kunnen plaatsvinden. ”Wij beoordelen het positief dat het conceptplan hiervoor de ruimte schept. Voorts stellen wij voor om voor het vrachtverkeer op het bedrijventerrein Zuid 1 de mogelijkheid te creëren om het terrein zonder moeilijke keerma- noevres (aan het eind van de Mercu riusweg en aan het eind van de Maarten Schoutenstraat) weer te verlaten. Dit kan door een verbindingsweg te reali seren tussen het eind van de Mercurius weg en de Maarten Schoutenstraat. Op zijn minst dienen de keermogelijk- heden hier verbeterd te worden”, be sluit de Kamer. WADDINXVEEN - Ter verbetering van de inning van contributie worden aan de Stichting Islamitische Moskee Alhyra, de namen en adressen ver strekt van de Mohamedaanse inwoners van Waddinxveen. Dat heeft het college van B. en W. be- sloten. WADDINXVEEN - De opbrengst van de in Waddinxveen gehouden collecte voor de Stichting Dierentehuis Mid- den-Holland te Gouda - Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren afdeling Gouda e.o. bedraagt 7.292,-. WADDINXVEEN - Omdat uit het door de gemeentelijk sociaal raads vrouw drs. Corrie de Bakker opge stelde jaarverslag 1990 blijkt dat er van het donderdagavond spreekuur slechts sporadisch gebruik wordt gemaakt, is besloten het genoemde spreekuur per 1 december 1991 te beëindigen. Tevens heeft de sociaal raadsvrouw verzocht om een aantal uren per week minder te mogen werken. Als gevolg hiervan zal zij eveneens per 1 december 1991op woensdag niet op het gemeen tehuis aanwezig zijn. ZEVENHUIZEN - Onder auspiciën van de KNGB (Koninklijke Neder landse Gymnastiekbond), Regio Gou da, worden er op zaterdag 26 oktober springwedstrijden georganiseerd in Dorpshuis Swanla te Zevenhuizen, i Gymnastiekvereniging OSS uit Zeven huizen treedt bij deze gelegenheid op als gastheer. Aan dit grootse gebeuren wordt door 600 kinderen en volwassenen deelge nomen; zij zijn verdeeldde over 140 groepen en zij zijn lid van een van de 15 i deelnemende gymnastiekverenigingen uit de regio Gouda. JEen ieder die belangstelling heeft voor dit gebeuren is, gedurende de hele dag, van harte welkom. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - De intentie verklaring bevat de volgende tekst; I 1. Het gemeentebestuur van Wad- 'dinxveen, in zijn hoedanigheid van bestuur van de Prof. Kohnstamm school voor openbaar mavo, Mau- ritslaan 55 te Waddinxveen, -2. de Commissie van Bestuur voor de Samenwerkingsschool voor JIAVO-Atheneum te Waddinx veen, in zijn hoedanigheid van be stuur van de Samenwerkingsschool -„voor HAVO-Atheneum, Sniepweg 61 te Waddinxveen en 3. het bestuur van de Stichting voor Katholiek Mavo-onderwijs Boskoop, in zijn hoedanigheid van bestuur van de Don Bosco-mavo, Kievitstraat 54 te Boskoop, WADDINXVEEN - Het zomersei zoen werd door de Waddinxveense sportclub Antilope zaterdag op de atle tiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan afgesloten met de traditionele Ma-Pa- Pupillen-dag voor ouders en hun kinde ren. De pupillen deden aan verschillende opdrachten mee, waarbij één van de ouders op dezelfde onderdelen ook ac tief is. Óp de atletiekbaan werd een vlot programma. Deze keer was geko zen voor de onderdelen 300 meter hardlopen, balstoten, touwtje springen en 1.000 meter hardlopen. Op de 300 meter liepen de pupil en de ouder ieder 150 meter, waarbij een es- tafettestokje werd overgegeven. De snelste tijd hierbij werd gelopen door Sven Metsemakers en zijn vader in 45,28 seconden. Bij het balstoten gebruikten de ouders natuurlijk een zwaardere medicinbal en werden van beiden de beste twee af standen bij elkaar opgeteld. Met 21 meter was het ook hier Sven Metsema kers en zijn vader die Mark Boon en zijn vader (20 meter) wisten te ver slaan. Bij het touwtjespringen moest de pupil als zowel de ouder één minuut springen en werde. alle sprongen opgeteld. El len Boere en haar vader kwamen hier tot het respectabeOgOntal van 286 sprongen en bleven daarmede Suzanne de Leede en haar moeder ver voor (262). Op de 1000 meter hardlopen kwamen ook hier de pupil en een ouder beiden actief op de baan. Met een tijd van 3.06 minuut was Sven Metsemakers met zijn vader wederom het snelst. Goede tweede was Frank Kuiper en zijn vader in een tijd van 3,15 minuut. Ondanks het wat onzekere weer, kan de organisatie weer terugzien op een geslaagde middag, waarbij ook de ou ders heel veel plezier hebben beleefd. Alle pupillen kregen tenslotte nog een fraai prestatiediploma (ontwerp Ellen Boere) met alle uitslagen mee naar huis. ■WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse sgOOOOOO vrijdagavond 25 oktober Bas Stuy. Als onderwerp van zijn praatje heeft hij ”Vol zijn van gekozen. Liet praatje begint om kwart voor ne gen, maar vanaf kwart voor acht staat de koffie al klaar. L l WADDINXVEEN - De Stichting De Wingerd gaat een lampionnenoptocht houden op vrijdagavond 1 november om 19.30 uur. De start is vanaf het Win- gerdveld en onder begeleiding van drumband De Cormula’s. 'T Jr- 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 25