De Gouwe is WSE maakt dik tevreden Hier is uw Rijn en Gouwe Keeperskamp weer geslaagd Feyenoord-spelers bij WSE-profweek krant te koop WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 vijf goals Gouwe Streek 100 leden Geen loop bij opening trimparcours Klaverjassen Winst voor Kwiek-jeugd Goede vangst Klaverjassen Bingo in Zuidhonk Flyers-dames winnen met veel moeite 7e Ronde bij WSV Hibiscusrit WSE-Jeugd in actie Aquarium shows van Gouwe Vis Sjoelen Jubileum- receptie i De Sperwer WADDINXVEEN - Ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van de Waddinxveense postduivenvereni ging De Sperwer wordt er zaterdag 26 okotber een jubileumreceptie gehouden. ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” ■S Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Q. en S. v.d. Panne Parf.-Drog. Mieke Noordegraaf’s Automobielbedrijf dames heren Lagere teams WADDINXVEEN - In de afgelopen herfstvakantie werd al weer voor de vijfde maal de WSE-profweek georganiseerd. Op de eerste dag waren bij WSE te gast de Feyenoord profspelers Regi Blinker en Peter Bosz voor de trainingen van zo’n vijftig WSE-pupillen. Be Fair WADDINXVEEN - Voetbalvereniging Waddinxveen kan wederom te rugkijken op een zeer geslaagd vijfde mini-keeperskamp dat in samen werking met keeperstrainer Inge Rehorst werd gehouden. Ondanks dat er iets minder deelnemers waren dan de vorige keer was iedereen toch vol lof over de organisatie en de inzet van de deelnemers en deelneemsters. Dames WSE ROOSTER VOOR DE ZATERDAG 26 OKTOBER 1991 TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: 17.45 uur de Gouwe 1-Brandenburg 1 dames (uit Bilthoven) 18.45 uur de Gouwe 1-Brandenburg 1 heren (uit Bilthoven) Pagina 27 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 oktober 1991 I 4 I I I I Gezien de enorme belangstelling wor den in de toekomst toch weer enkele mini-keeperskampen gehouden en wel op de volgende data: - Paasvakantie 1992: 20 en 21 april bij Waddinxveen-voetbal, 23 en 24 april bij Zoetermeer. - Herfstvakantie 1992: woensdag tot en met vrijdag bij Oudewater-voetbal in verband met het 60-jarig bestaan. WADDINXVEEN - Zaterdag speel den zowel de heren als de dames van De Gouwe-waterpolo goede wedstrij den in een zeer vol en sfeervol Gouwe- 1 ■3 V H Dames 2 wist door een goede wedstrijd te winnen met 6-2 van Wiekslag 1. Amanda van den Berg scoorde 3 maal voor de Waddinxveners. Heren 2 deed het slechter, zij speelden afgelopen zondag tegen Donk/Diana 2 en moesten in Gouda hun eerste verlies incasseren. Zij verloren met 7-2. i t 1 u it 3 is q i) WADDINXVEEN - De overdracht aan Waddinxveens wethouder Paul van Schie (CDA) die ook vice-voorzitter is van het natuur- en recreatieschap Gou- webos van het, door Tafelronde 143 Waddinxveen, aangelegde trimpar cours in het Gouwebos-Oost zal plaats vinden op zaterdag 26 oktober om 10.00 uur. Eén en ander zal plaatsvinden in het nieuwe gedeelte van het Gouwebos na bij de ingang aan het Noordeinde. De eerder aangekondigde sponsorloop kan geen doorgang vinden. WADDINXVEEN - Vrijdag 25 okto ber om 20.00 uur vindt in de kantine van WSE aan de Willem de Rijkelaan de tweede klaverjasavond plaats van dit seizoen. De klaverjasavonden bij WSE kenmer ken zich door de gezelligheid en de on gedwongen sieer. WADDINXVEEN - Tijdens de herfst- stop van de tafeltenniscompetitie zijn er door Kwiek enkele inhaalwedstrij den gespeeld bij de junioren. Het eer ste jeugdteam van de Waddinxveense tafeltennisvereniging kwam in Gouda in actie tegen Vriendenschaar 1. In een gelijk opgaande wedstrijd gaven beide teams geen krimp tot de stand 3- 3. Daarna gaf Kwiek niets meer uit handen en behaalde tenslotte een 3-7 overwinning, waarbij Leon Bouwman drie maal scoorde en Marco Hoogen- dam en Jurgen Reichard beiden 2 x tot winst kwamen. Kwiek-4 nam het thuis op tegen het Goudse Ilac-2 en moest met 3-7 de winst aan de gasten laten. Kwiek-5 be haalde in Nieuwkoop een mooie over winning op TTVN-5. John van Omme ren bleef ongeslagen, Erik Lambooy en Rein Sterke wonnen ieder twee partij en. Ook het dubbelspel was voor kwiek, waardoor de eindstand 2-8 werd. Be Fair is er zaterdag niet in geslaagd de beide punten in Waddinxveen te houden en leed een verdiende neder laag tegen het bezoekende Rohda. De bezoekers kregen in de eerste 10 minu ten reeds een drietal doelrijpe kansen, maar met name de afwerking was nog niet goed verzorgd en mede daardoor kon de Be Fair verdediging stand hou den. Na ongeveer 25 minuten wist Be Fair zich de eerste doelrijpe kans te creëren, maar een goede reactie van de Rohda- doelman voorkwam, dat de Waddinx veners op een voorsprong kwamen. Rohda daarentegen kwam op een psy chologisch juist moment aan de ver diende voorsprong, toen in de 43e mi nuut de zoveelste aanval doeltreffend werd afgerond. Bijna kwam Rohda ook nog voor de pauze op 2-0, maar de doorgebroken Hans Wouter Valk, de oudere broer van Be Fair’s Erik Valk, zocht na een solo het doel op de verkeerde plaats. Na 10 minuten spelen in de tweede helft raakte dezelfde speler nog de lat uit een vrije schop. Na ongeveer een kwartier spelen dacht iedereen, be halve de uitstekende referee, aan een strafschop door Be Fair, toen Rens Overdijk binnen de beruchte lijnen werd neergehaald. Ondanks een veldoverwicht in deze tweede helft, maakte Be Fair het de verdediging van de bezoekers niet echt moeilijk en moest de Waddinxveense achterhoede beducht blijven voor de snelle uitvallen van Rohda. Bij zo’n uit val kon de keeper van Be Fair de bal niet vasthouden en konden de bezoe kers hun voorsprong vrij simpel ver dubbelen. Voor de statistieken ver kleinde Michel Glasbeek nog de ach terstand met een kopbal en raakten de bezoekers nogmaals de lat. Zaterdag staat de moeilijke uitwed strijd tegen het Sassenheimse Ter Leede op het programma. Wil Be Fair in de top blijven meedraaien, dienen beide punten meegenomen te worden. WADDINXVEEN - Bij de eerste wed strijd voor de wintercompetitie van de hengelsportvereniging HSW werden goede vangsten geboekt. Er werd ge vist in de Oude Rijn nabij Alphen a/d Rijn. De uitslag zag er alsvolgt uit: 1. M. van Leeuwen (11460gram),2. M. Reichard (9060 gram), 3. R. Jenner (5260 gram), 4. P. Grootendorst (3640 gram), 5. L. Pouwer (3550 gram). De tweede wedstrijd wordt zaterdag gehouden. Er wordt dan gevist in de Leidsche Vaart. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 25 oktober vindt bij WSE-voetbal de tweede klaverjasavond van het seizoen 1991-1992 plaats. De aanvangstijd is 20.00 uur. Iedereen die graag een kaartje legt in een gezellige ambiance, wordt van harte uitgenodigd onder het motto ’Het is fijn, om in De Lansbrekers te zijn’. De uitslag van de eerste avond/ronde luidt: 1. mevr. Elly van der Lans (5587), 2. Marianne Vooges (5219), 3. Frans Redegeld (5218), 4. Hans Ver- laan (5128), 5. Fred van der Lem (5108). Poedelaarster van de maand werd mevr. Truus van de Wal met 3256 punten. In de eerste periode konden de dames van De Gouwe het tempo van Donk goed bijhouden. Over en weer waren er kansen, maar de stand bleef 0-0. Dit was mede te danken aan het goede kee perswerk van Marloes Boereboom. In de tweede periode kreeg Donk een aantal man-meer situaties, die ze niet onbenut lieten. Zodoende begon De Gouwe de derde periode met een 0-4 achterstand. De dames lieten het hier niet bij zitten en door twee fraaie doel punten van Gillian van den Berg en een doelpunt van Mirjam Overdam wist De Gouwe de score terug te brengen tot 3- 4. Donk bleef rustig en maakte beheerst hun man-meer situaties af. Alleen Mir jam Overdam wist op assist van Wendy de Frankrijker nog tot scoren te ko men. De stand na de derde periode was 4-7 in het voordeel van Donk. In het begin van de vierde periode knalde Mirjam Overdam de bal in het net. Na dit doelpunt nam Donk het ini tiatief over. Zij liepen uit tot 5-12. Door een fraaie midvooractie van Wendy de Frankrijker en een straf- worp, die verzilverd werd door Gillian van den Berg, werd de eindstand be paald op 7-12. Een zeer verdienstelijke prestatie voor de pas gepromoveerde Gouwedames tegen de nummer 2 van vorig jaar. Za terdag spelen de dames wederom een thuiswedstrijd, nu tegen de huidige landskampioen, Brandenburg om 17.45 uur in Gouwebad ”de Sniep”. WADDINXVEEN - De Stichting Wijkwerk De Zuidplas houdt zaterdag avond 26 oktober om acht uur weer een gezellige bingoavond in het ’Zuidhonk’ (de Duikelaar) aan de Zuidplaslaan. Gespeeld worden 9 rondes, één super- ronde en een loterij. Er zijn mooie bruikbare prijzen te winnen die men zelf uit mag kiezen zodra men bingo heeft. sluiting te vinden bij Punch 1. De Delftse ploeg was de sterkste van de twee ploegen maar het 31-46 verlies voor Flyers was toch wel wat geflat teerd. Scores: Ineke Kuypers 9, Ro- sanne Kruyff 7pnt. Tussen Flyers’ heren 3 en MSV 2 was er sprake van een echte wedstrijd. De ploegen waren aan elkaar gewaagd wat een stevige maar sportieve pot oplever de. Leek halverwege de eerste helft MSV weg te lopen, tóch kwam Flyers vooral door scores van Peter - driepun ter - Rutten bij rust weer langszijNa rust startte Flyers matig maar kwam sterk terug om na een spannende slot fase de winst met 78-72 te pakken. Sco res: Peter Rutten 21 (6 drie-punters), Rijk Meuleman 17 pnt. In een zeer sportieve en goed geleide wedstrijd kwam Flyers 5 maar nèt te kort om het Leidse Shooters af te troe ven. De Flyers verloren in het begin van de tweede helft de wedstrijd door dat hun spel stilviel en Shooters een be slissende voorsprong nam. Eindstand: 54-58. Scores: Gert Jan Oskam 20, Je- roen Moonen 12 pnt. Het werd uiteindelijk 72-60 maar het verschil had een veelvoud van die 12 punten moeten zijn. Scores: Anita van Unen 27, Carolien Rahms 12 pnt. De wedstrijd van de meisjes-junioren tegen Dunkinn was voor Flyers’ fans een plezierige om naar te kijken. Er werd goed en snel gespeeld en het col lectief was zondermeer prima. Door andere goede acties van Marloes Thijs en Mireille Raaphorst werd een dikke 90-36 overwinning behaald. Hiermee herstelden de meisjes zich knap van de verloren vorige wedstrijd. Topscoor- ster was Yvonne Wiebes met 20 pnt. Dames 3 kampt nog immer met een speelsterstekort en ook in de derde wedstrijd gaf dat problemen. Na een matige start kwamen de Flyers beter in de wedstrijd maar toch tekort om aan- WADDINXVEEN - In de interne competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV werd de ze vende ronde gespeeld. In het topduel Smitskamp-Philipse toonde zwart zich meester in een strategisch wurgspel, wjaarin hij langzaam maar zeker het net dichttrok. Hierdoor werd Philipse de nieuwe koploper. Hennink is zijn zwakke start inmiddels te boven. In een geweigerd Konings- gambiet kwam hij met wit beter uit de opening tegen Reus, en toen zwart naar dé verkeerde kant rocheerde kreeg Reus een enorme aanval over zich heen en ging binnen vier zetten mat. Jansen ging met wit tegen De Niet agressief in de aanval met al zijn pion nen; zwart verdedigde echter kundig, maar dit ging ten koste van veel denk werk. Hierdoor had hij bij de 20e zet géén tijd over om een offer diep genoeg door te breken, wat achteraf bleek be slissend te zijn geweest; hij koos voor een voortzetting die Jansen rap weer legde, waardoor deze zodoende toch de volle winst kon incasseren. Pönisoen-Goor was een slagveld; Goor ging vrijmoedig in de aanval, maar Ponsioen ving dat netjes op en nam de aanval over, sloeg de hele Konings- vleugel leeg en maakte het daarna met een mooi matnet af. Van Woudenberg-Kardol maakten er een Spaanse partij van. Wit offerde in een prachtstand een toren en dacht dat hij zwart binnen enkele zetten kon mat zetten; maar Kardol vond steeds een sluitende oplossing, bleef de toren voor en trok zodoende de volle winst naar zich toe. Muit-Brinkhorst was lange tijd een ge- lijkopgaande strijd, totdat wit met een simpel familieschaak een stuk won en zwart opgaf. De overige uitslagen waren: P. van Of- feren-V.d. Born 0-1, Wiersma-van Oort 0-2, D. van Offeren-v.d. Hoek 1- 0, Brobbel-v.d. Starre 0-1, D.J. van Oferen-H. van Offeren remise. Alblas- van Sandijk 1-0, Kloet-Ridder afgebro ken. V.d. Geer-Littooy 0-1, Versluis de Vries 1-0 en V.d. Heiden-H.E. van Offeren 1-0. De top-tien ziet er nu als volgt uit: Phi lipse 644, Hennink 569, Smitskamp 546, Ellers 515, Jansen 493, Reus 481, Kardol 471, Van Oort 460, V.d. Born 445, D. van Offeren 413, De Niet 410 en De Bock 409. NIEUWERKERK AAN DEN IJS- SEL - Vrijdagavond 25 oktober houdt de auto- en motorclub The Skymasters te Nieuwerkerk a/d IJssel de Hibiscus rit. Dit is een rit op basis van een routebe schrijving. Voor de A- en B-klasse wordt de rit verreden op de NRR/ TRR-reglement. Voor de Gezellig- heidsklasse gledt een aangepast regle ment. De lengte van de rit is ongeveer 30 km, de duur plm. 11/2 uur. Inschrijven voor deze rit is mogelijk van 20.00 tot 21.00 uur in café restau rant De Koperen Ketel, Klein Hitland 8 te Nieuwerkerk a/d IJssel (nabij de steenovens langs de IJsseldij k)De eer ste deelnemer start om 20.30 uur. Hoogtepunt was zonder meer het op treden van Feyenoord-doelman Ed de Goey die in de finale van de Penalty- bokaal het doel verdedigde en ruim 100 strafschoppen op zich zag afgevuurd. Een ander hoogtepunt was dat in de ca tegorie 14-16-jarigen een meisje de be ker won, Selemawit Berhane van Wad dinxveen en Sander v.d. Zijden van Be Fair wisten Ed ieder drie maal te passe ren, maar in de barrage miste Sander en hield Selemawit haar hoofd koel en werd bijna bedolven onder de in grote getalen opgekomen toeschouwers. De overige winnaars waren: 8-9 jaar: Youri Woldringh van Waddinxveen, 10-11 jaar: René v.d. Sluis van Wad dinxveen en 12-13 jaar: Gilbert Both van Be Fair. Alle prijzen werden be schikbaar gesteld door Massa Sport uit Waddinxveen. Het was alleen jammer dat een andere gast, tweede Sparta-doelman Frank Kooiman op de openingsdag niet kon komen. De avond daarvoor werd hij tijdens Sparta 2 - AZ 2 door David Log- gioe uit de wedstrijd geschopt. Frank zou op de eerste dag de warming-up lei den en een aantal technische voorbeel den geven. Eerder stond het keeperskamp in het teken van het coachen, er werd veel ge daan aan het positiespel van de keeper en de duels 1:1, met en zonder verdedi ger en andere vormen tot aan het 3:2 toe, waarin het coachen centraal stond. Op de laatste dag werd ook nog een be zoekje aan het Waddinxveense Gou webad gebracht Organisator Inge Re horst werd tijdens de trainingen geas sisteerd door Bas Janssens van Wad dinxveen, Ton Lugthart en Ralph Boonstoppel van Be Fair, Jos Rutten van Zoetermeer en Wim Verkerk van Oudewater. Ook voor de prijsuitrei king was veel belangstelling. Alle medewerkers van Waddinxveen werden bedankt voor hun hulp; scheidsrechter Rob Overkleeft, nu grensrechter in het betaalde voetbal, die tijdens de finale floot ontving een foto-aandenken en Ed de Goey reikte zowel de prijzen uit van de spelvormen alsmede die van de Penalty-bokaal. Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Spar van Maurik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 Tezamen met de eigen WSE-trainers werden allerlei technische vaardighe den geoefend; werd er afgerond op het doel en diverse partijvormen gespeeld. Mede door het enthousiasme van de Feyenoord-spelers waren de WSE-pu pillen zeer gemotiveerd bezig. Na af loop van de trainingen konden de WSE-pupillen een handtekening krij gen van de Feyenoord-profs. Op dinsdag was het Goudse Jeugdplan tot 13 jaar, onder leiding van Arno Pij pers, te gast op het WSE-complex. ’s Ochtends werd tezamen met de C-ju- nioren het door de KNVB gepromote ”vier-tegen-vier”-toemooi gehouden. Een WSE-viertal wist beslag te leggen op de eerste plaats en de tweede en derde plaats waren voor de teams van het Goudse jeugdplan. Na de uitstekende verzorgde lunch in de WSE-kantine werden er ’s middags twee wedstrijden gespeeld. Allereerst een onderlinge wedstrijd tussen teams van het jeugdplan en vervolgens een wedstrijd tussen WSE Cl en de Goudse jeugd. In tegenstelling tot haar wed strijden in de competitie speelde WSE Cl een matige wedstrijd en verloren te recht met 4-1. ’s Avonds vond er een wedstrijd plaats tussen de WSE-jeugd tot 21 jaar en de landelijke A-jeugd van FC Utrecht. Van beide zijden was dit een bijzonder goede wedstrijd. Door het hoge tempo moesten de oranje-zwarten, met een combinatie van B-, A- en le elftal spe- WADDINXVEEN - Voor veel jeug- delftallen van WSE-voetbal was het ba len afgelopen zaterdag. Na een ge slaagde Profweek, waren de velden het complex De Lansbrekers onbespeel baar. Gelukkig werden er allerlei an- dgre activiteiten georganiseerd, zodat i«der elftal toch wat te doen had. Zo speelde WSE Cl tegen WSE C2. Cl wist te winnen met 3-0. Toch waren er nog verschillende elftal len die voor de competitie moesten vffetballen. Alle wedstrijden waren uit bij andere clubs. A4 won in een spannende wedstrijd van Vep AL In een goede wedstrijd wisten Ricky Compeer en Lars Smit de ze&e te pakken. BI kon niet domineren in-Noordwijk. De plaatselijke FC wist irf.een rommelige wedstrijd (oorzaak windkracht 9) aan het langste eind te Zondag wordt gespeeld tegen VEP uit. Verleden jaar één van de beste wed strijden van WSE, die slechts één punt opleverde 2-2. VEP staat een punt bo ven WSE op een 4e plaats. WADDINXVEEN - In het kader van de landelijke aquariumdag van de Ne derlandse Bond Aqua Terra (NBAT) op zaterdag 26 oktober 1991, organi seert de Waddinxveense Aquarium Vereniging De Gouwe Vis in samen werking met J. van Dijk, fa. Verloop, Hoodie en de Boskoopse sierviskweke rij een aquariumshow in de Openbare Bibliotheek in Waddinxveen. De aquariumshow wordt gehouden van vrijdag 25 oktober tot en met zaterdag 2 november. In de bibliotheek wordt een aantal aquaria en een terrarium op gesteld, met een diversiteit van dieren en planten. Te bekijken zijn een tropisch gezel- schapsaquarium, een aquarium met vissen uit Azië, een aquarium met vis sen uit Zuid-Amerika, een terrarium met Roodkeel-anolussen, een zee- aquarium, een aquarium met Killy-vis- sen, een koudwater-aquarium met on der andere goudvissen en een biolo gisch filter. Bij elke opstelling is door middel van afbeeldingen en tekst aangegeven welke dieren en planten in het betref fende aquarium/terrarium te vinden zijn. Ook zullen leden van De Gouwe Vis aanwezig zijn om uitleg te geven over het getoonde en de aquarium hobby. Door de Bibliotheek Waddinxveen zijn vele boeken op het gebied van de aqua- rium-hobby uit de opslag gehaald. Deze boeken worden rondom de aqua- rium-show opgesteld en kunnen door iedereen bekeken worden. Op beide zaterdagen van de aquarium- show staat een specialist uit de vereni ging klaar om ieders aquariumwater te testen. Neem hiervoor een jampot met aquariumwater mee. Wie problemen heeft met zijn aquarium, kan deze tes ten er wellicht de oorzaak aan het licht brengen. Natuurlijk krijgt men ook ad viezen om de problemen te overwin nen. WADDINXVEEN - Onlangs heeft Marjan Veen uit Waddinxveen zich aangemeld als het 100ste lid van de schaatsclub De Gouwe Streek. Tijdens de training heeft de voorzitter van de schaatsclub, Jan Speetjens, haar na mens het bestuur een feesttaart aange boden. Inmiddels is het winterseizoen begon nen met trainingen op de kunstijsbaan De Uithof in Den Haag. Op speciale KNSB-uren krijgen de pupillen, junio ren en senioren training om zich voor te bereiden op natuurijs en op wedstrij den van de KNSB. De droogtrainingen vinden nu niet meer plaats in het Gouwebos, maar worden elke woensdagavond om 19.00 uur gehouden op het kunstgrasveld van de Waddinxveense hockeyclub. Nu het schaatsseizoen weer begonnen is zijn de fietsers afgestapt. Zij zullen tot volgend jaar moeten wachten voor dat ze weer in clubverband op de peda len kunnen. van Robert Wagenveld wist de Ham in het begin van deze periode niet te sco ren. Helaas verslapte de aandacht in het laatste deel van deze periode en bad ”de Sniep”. Helaas gingen de. kon De Ham terugkomen tot 12-10, dit Waddinxveense dames strijdend ten onder tegen het gerenommeerde Donk/Diana uit Gouda met 7-12, maar ze hebben wel een zeer verdienstelijke wedstrijd laten zien. De heren wisten de twee volle punten te behalen uit hun wedstrijd tegen De Ham. Zij wonnen met 12-10. De heren hebben na het verlies van vo rige week weer een goede wedstrijd ge speeld tegen De Ham uit Wormerveer. Het was een zware wedstrijd met veel zwemmen. De Gouwe moest in de eerste periode nog even wennen aan het fysiek zware spel van De Ham. Dit resulteerde in een 0-1 en 1-2 achterstand. Voor De Gouwe scoorde Jaco de Jong. Langzamerhand trok De Gouwe het initiatief naar zich toe. De eerste pe riode werd dan ook afgesloten met een 4-3 voorsprong. Ronald Schens en Remko Overdam (2x) zorgde voor deze voorsprong. In de tweede periode waren de De Gouwe-heren duidelijk sterker dan die van De Ham. De pressing van De Ham werd goed opgevangen door veel zwemwerk van De Gouwe. Halver wege de tweede periode moest Ronald Schens met een blessure uitvallen. Door een ongelukkige botsing met de tegenstander liep hij een scheurtje op in zijn wenkbrauw. Dit moest gehecht worden. De tweede periode werd met een 7-4 voorsprong afgesloten. Ronald Schens, Jaco de Jong en Paul van Doorne scoorde voor De Gouwe. In de derde periode ging De Ham over op een andere speelstijl, de zóne-ver- dediging. De Waddinxveners wisten hier niet zoveel raad mee, zodoende bleven veel kansen onbenut. De marge werd wel vergroot met 1 doelpunt door het goed afmaken van de overtalsitua- ties. Marco Kraak, Remko Overdam en de zeer sterk spelende Paul van Doorne zorgde voor een stand van 10-6 in de derde periode. In de laatste periode had De Gouwe nog steeds geen vat op de stugge zóne- verdediging, maar wist weer hun over- talsituaties uit te buiten en vergrootte de voorsprong tot 12-7, het was we derom Paul van Doorne en Ed den Boon die scoorde voor De Gouwe. Mede dankzij het goede keeperswerk Iers, met 2-0 het onderspit delven. Op de derde dag van de WSE Profweek waren te gast het Goudse Jeugdplan tot 14 jaar. ’s Ochtends werd er getraind door de Goudse jeugd tezamen met de WSE B-spelers onder leiding van Arno Pijpers en WSE-trainer Ronald Hen rich. ’s Middags waren er volop activiteiten voor de gehele WSE-jeugd. Op het ene veld werd er een onderling toernooi af gewerkt met de Goudse jeugd, Excel sior Cl en WSE jeugd tot 16 jaar. Op het andere veld werden er trainingen verzorgd voor de D-, E- en F-pupillen door de Feyenoordspelers Dirk Jan Roos en Michiel Sol tezamen met WSE eerste elftal-spelers Patrick Rijnbeek en Martijn Sol en de WSE-pupillentrai- ners Rocco Geers en Pieter Jos Blok zijl. Als afsluiting voor deze groep werden er penalties schieten en het nemen van shoot-outs georganiseerd. Winnaars waren Jeroen Koek (Dl) en Jaryd Da vid (Cl). Op donderdagavond vond er de licht- wedstrijd plaats tussen WSE BI, dat kortgeleden in nieuwe trainingspakken is gestoken door installatiebedrijf Ba- gaco en Feyenoord B2. De oranje- zwarten hadden duidelijk de vermoeie nissen van de afgelopen dagen in de be nen en verloren met 3-1. Op deze avond werd ook een levendige uiteenzetting gegeven over medische verzorging en blessure-preventie door WSE-arts/verzorger Peter Janssens en fysiotherapeut Patrick Rijnbeek. Het jeugdhonk van WSE was redelijk bezet met leid(st)ers, trainers, ouders en be stuursleden. WADDINXVEEN - In de vierde klasse is Be Fair zaterdagmiddag tegen een 1-2 verlies aangelopen tegen Rohda uit Bodegraven. De Waddinxve ners zijn met 8 punten uit 6 wedstrijden op de vierde plaats van boven te rechtgekomen. WSE won met 5-1 van Lisse en staat in de zondag-derde klasse in de middenmoot met 6 punten uit 6 wedstrijden. In de zondagaf- deling Gouda verloor Waddinxveen met 2-1 van Cabauw. De Waddinxve ners hebben 4 punten uit 6 wedstrijden en staan op de vierde plaats van onderen. Na een moeizame competitiestart komt de brigade van Ad v.d. Herik langzaam maar zeker op toeren. Waar in de eer ste weken het scoren een probleem was, speelt dit nu veel minder voor de derde maal op rij scoorde WSE 4 of meer goals. F.C. Lisse, de zondagafde- ling althans, was ditmaal het slachtof fer. Het publiek zag een zeer aantrekke lijke wedstrijd waarin na een 2-0 rust stand een 5-1 overwinning WSE ten deel viel. Een uitslag die met hetzelfde gemak 7-3 of 10-4 had kunnen zijn ge zien het aantal kansen dat beide teams kregen. WSE kwam al na twee minuten op voorsprong. De Lisser keeper loste een voorzet van Martijn Sol waarna Willy Beelen er als de kippen bij was om 1-0 aan te tekenen. Lisse moest komen en deed dit met de nodige dreiging, de verdedigers (met aan het hoofd de broeders Moons) bo gen wel maar braken niet. Erwin Pleus profiteerde van de ruimte en werd diverse malen diep gestuurd, kans op kans verprutste hij echter. In de blessuretijd van de eerste helft kreeg de verder ook uitblinkende Rob Verbakel de bal vol op de slof. De bal kaatste via de paal en de lat uit de krui sing voor de voeten van Martijn Sol die de bal weer voor het doel schoot waarna uit een onmogelijke hoek als nog gescoord werd door Erwin Pleus. Na rust een zelfde beeld, Lisse drong aan, WSE counterde met als gevolg een oplopende score 3-0 Patrick Rijnbeek, 4-0 Erwin Pleus (uit een penalty). Bij deze stand was het Paul Pijpers die voor Lisse de eer (verdiend) redde 4-1. De eindstand werd door Marco Scheur water op 5-1 bepaald na een vlot lo pende uitval over diverse schijven. Dat Ron Scheurwater en Dennis Jager Guillaume van Wilgen en Erwin Pleus nog vervingen was verder voor de sta tistieken, de strijd was gestreden. WSE belandt door deze uitslag op en 5e plaats dank zij een ruim positief doel saldo. WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van Flyers-basketbal heeft uit tegen het vrij zwakke Veenland met veel moeite een 72-60-overwinning be haald. De heren hadden een vrij week einde en komen komende vrijdag voor het thuispubliek in actie tegen Canga- roos. De Flyers-dames maakten in Wilnis te gen Veenland een niet fitte indruk. Ze ker in de eerste helft was de wedstrijd dan ook weinig enerverend. Flyers kwam maar niet op gang en Veenland bleek een beetje een ”one- woman”-team te zijn want de Wilnisse ploeg draaide vrijwel geheel op een speelster. Om Flyers bij te blijven moest Veen land veel P’s maken wat ze later ging opbreken. Bij rust hadden de Wad- dinxveensen door toch enkele goede acties een lichte voorsprong: 31-28. Na rust zat het nog steeds niet lekker met Flyers’ spel, het werd gekenmerkt door veel slordigheden. Veenland was echter van mindere klasse zodat Flyers, bij vlagen wel overtuigend, naar een overwinning toespeelden. wjhdkracht 9) trekken: 4-0. Eli won gemakkelijk van Olympia E7. Döor een 0-9 overwinning blijft ook dit uigm in de top van hun competitie. F2 backte hun eerste grote overwinning opt de velden van Groeneweg. Het twëede F-zevental werd opgerold met 0£ De enige groep van de WSE-jeugd die in'de Profweek elke dag trainden was die van de meisjes. MJ 1 had vrij en kon uitfusten, maar MJ2 moest de lange reis naar Krimpen aan de Lek aanvaar den. Nog vermoeid van de zware Profweek- ipspanningen moesten zij het ontgel den met 6-2 tegen Dilitant. De twee doelpunten kwamen van Suzan van Yperen en van ’Benjamin’ Patricia van Omveren. Komende weken zal bij WSE bij afge lasting een schaduwprogramma wor den, afgewerkt, waarbij ieder jeugdelf- talzal worden betrokken. Ook zullen er'allerlei nevenactiviteiten plaatsvin den. was tevens de eindstand. De heren spelen zaterdag weer een thuiswedstrijd tegen het pas uit de hoofdklasse gedegradeerde Branden burg om 18.45 uur in Gouwebad ”de Sniep”. WADDINXVEEN - Vanavond - wdensdag 23 oktober om zeven uur - w<Jrdt er weer gesjoeld in het clubge bouw van de schuttersvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thijm- la<tn. De laatste uitslagen van de sjoelclub zijn: klasse A: 1Wim Valenkamp 1420 pnt.), klasse B: 1. Teus Visser (1289 pnt.’), klasse C: 1. Floor van Abshoven (1196 pnt), klasse D: 1. Mike van Beek (1094 pnt), klasse E: 1. Roswelle van Leeuwen (903 pnt)^ Bestuur en leden heten een ieder welkom tussen 15.00 en 17.00 uur in het eigen lokaal aan het Stations plein.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 27