Zes procent meer mensen zonder werk ONKYO.Hi-Fi Jagen in W’veen en wijde omgeving HOOGSTE PUNT Prijswinnaars van Sjaak Noteboom BV Mijlpaal De Kring Jachtgebied Wildbeheereenheid Schieland Expositie Eveline Swidde Meer plaats carpoolers NP V houdt avond over donorcodicil Klucht boeide ouderen Kerstmarkt in W’veen Oproep projecten sociale vernieuwing Riolering Vluchtelingen werk vraagt om mensen en om spullen Uitbreiding Toegenomen WBE Schieland Si >s TE HOREN EN TE ZIEN BIJ: RADIO VAN VLIET gHgSt Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 oktober 1991 Pagina 7 Sjaak Noteboom reikt prijzen uit. (Foto: Sjaak Noteboom) 'i Groentenveiling De Kring toast op de bereikte mijlpaal. Tijdens een extra ledenvergadering WADDINXVEEN - Omdat de huidige carpoolplaatsen aan het einde van de Usermanweg nabij Rijksweg A12 te klein is geworden zal worden overge gaan tot aanleg van een nieuwe car- poolplaats, schuin tegenover de thans bestaande plaats, aan het einde van de Tweede Bloksweg. Verwacht wordt dat de capaciteit van deze carpoolplaats voldoende zal zijn, doch de bestaande carpoolplaats zal, indien mogelijk, als reserve eveneens gehandhaafd blijven. stemden de leden afgelopen maandag in met de uitvoering van de volgende fase in het masterplan. Zo zal het vei lingkantoor worden vergroot, omdat het uit 1972 daterende gebouw te klein is geworden. De koelaccommodatie zal na een uit breiding van 1.000 vierkante meter dit jaar komende winter opnieuw worden 5Ö voor- voor de Dat blijkt uit de laatste kwartaalcijfers van het Arbeidsbureau in Gouda. Telde Waddinxveen in juni van dit jaar nog 517 ingeschreven werklozen, in september waren dat er 548 (264 man nen en 284 vrouwen). In september 1990 had Waddinxveen 526 mensen zonder werk (254 mannen en 272 vrou wen). Boskoop had vorige maand 252 werklozen en Moerhuizen 110. Gedurende het derde kwartaal 1991 werden door het bedrijfsleven in Mid- den-Holland bij het Arbeidsbureau in Gouda gemeld, waarvan 240 betrek king hebben op vestigingen in Midden- Holland. In het tweede kwartaal was het totaal aantal personeelsaanvragen iets groter, maar ten opzichte van het derde kwar taal van het vorig j aar doet zich een stij ging voor met 80 aanvragen. Er zijn meer vacatures geregistreerd voor ba nen in dienstverlenende bedrijven en instellingen. van Waddinxveen (gebied hoogheemraadschap Schieland) en Moerhui zen (Moerkapelle/Zevenhuizen). Het totale bejaagbare oppervlak in deze streek bedraagt op dit moment 4.850 hectare. WADDINXVEEN/GOUDA - In drie maanden tijd (juli-augustus) is het aantal mensen zonder werk in Waddinxveen met 6 procent toegenomen. Het aantal vacatures bedroeg in Waddinxveen in het derde kwartaal van dit jaar 68, waarvan 43 actueel. WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - Sinds kort beschikt de Wildbe heereenheid Schieland WBE)die 26 april 1989 in Zevenhuizen werd op gericht, met Zevenhuizenaar W. Verhoef, over een eigen jachtopziener. Het werkgebied van de WBE Schieland omvat onder andere ook een deel na't'uurbesch<^ had dringend behoefte aan kopersac- commodatie, omdat er in het be staande complex geen voorzieningen meer aanwezig zij n Met de bouw van de nieuwe loods, die bekend staat als Fase D, werd enkele maanden geleden begonnen. Op 21 juni werd de officiële eerste paal gesla- gen door W. Edelman uit Reeuwijk. De bouw van Fase D verloopt volgens plan en kan naar verwachting medio 1992 in gebruik worden genomen. politie, optreden bij overtredingen van de jachtwet. Maar ook op de naleving van de bepa lingen gesteld in de visserijwet en de natuurwetten zal hij toezien. Zonodig kan hij proces verbaal opmaken tegen diegene die de regelgeving niet naleeft. WADDINXVEEN - De afdeling Wad- dinxveen/Boskoop van de Nederlandse Patiënten Vereniging (NPV) houdt dinsdagavond 29 oktober om acht uur in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan in Waddinxveen een ledenvergadering. Op deze ledenvergadering staat het on derwerp ’’Donorcodicil en orgaan- transplantatie” centraal met een toe lichting van de arts W.G. van Dorp uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Orgaantransplantatie betekent het overplanten van organen van het ene li chaam naar het andere. Momenteel worden met veel succes regelmatig or ganen overgeplant: lever, nieren, hart en alvleesklier. Ook met longtrans plantaties maakt men vorderingen. Bij orgaantransplantatie zijn altijd twee mensen betrokken: de donor (ge ver) en de acceptor (ontvanger). Een transplantatie heeft alleen kans van sla gen als de bloedgroep en het weefsel- type en ontvanger gelijk zijn. Dan nog kan het orgaan afgestoten worden door het afweermechanisme van het li chaam. Door medicijnen die ons afweermecha nisme onderdrukken is de kans op een geslaagde transplantatie enorm ver groot. Vandaar dat er ook wachtlijsten zijn ontstaan. In 1989 stonden in Ne derland ruim 1.300 nierpatiënten inge schreven. De gemiddelde wachttijd voor de patiënten is nu ongeveer 3 jaar, maar kan oplopen tot 10 of zelfs 18 jaar. Voor veel mensen is dit te lang, zij overlijden voordat een nier beschik baar komt. Momenteel draagt 20% van de Neder landers die in aanmerking komen als donor een codicil (een schriftelijke toe stemming om na het overlijden orga nen weg te nemen). Uit een onderzoek in 1990 bleek dat ruim 70% bereid is na het overlijden donor te zijn. Om dit te regelen is bij de overheid de nieuwe Wet op Orgaandonatie in de maak. Alle inwoners van Nederland van 18 j aar en ouder zullen daartoe een donor- kaart toegestuurd krijgen. Hierop kan men invullen of men wel of niet orga nen wil afstaan na het overlijden. Als deze wet er komt zal dus iedereen met deze vraag geconfronteerd worden. ”De vraag of wij onze organen na onze dood willen afstaan is geen eenvoudige vraag. Het dwingt ons na te denken over onze dood. Iets wat we liever van ons afschuiven”, aldus de NPV-afde- üng. "Orgaandonatie is een strikt persoon lijke zaak. Het gaat om ons eigen li chaam dat we van God ontvangen heb ben en waarover we rentmeester zijn, zowel voor als na de dood. Een belang rijk punt isdat wijdoor onze organen die wij na onze dood niet meer nodig hebben, af te staan, onze medemens kunnen helpen. We kunnen het afstaan van organen aan onze medemens op grond van de Bijbel niet afwijzen. Toch is en blijft het een persoonlijke zaak”. "Geen donor willen zijn, maar wel ont vanger als dat nodig blijkt, dat kan na tuurlijk niet. Het is dus niet verkeerd om geen donor te willen zijn, maar het is wel belangrijk te bedenken wat de consequenties zijn. We worden dus ge dwongen over deze zaken na te den ken”. WADDINXVEEN - Volgens de Stich ting Vluchtelingenwerk Waddinxveen e.o. kunnen door veranderingen ion de opvang en integratie van asielzoekers/ vluchtelingen de meesten van hen zich meer gaan oriënteren op de Neder landse samenleving. Voor verschillende activiteiten heeft de Stichting daarom behoefte aan een vrij- williger/ster die kooklessen kan en wil geven aan vluchtelingen om hen weg wijs te maken in de Nederlandse keu ken, huiswerkbegeleiders (niet alleen voor Nederlandse taallessen, maar ook voor boekhouden, wiskunde, techni sche vakken zoals metselen en elektro techniek), gebruikte typemachines om thuis te kunnen oefenen wat op school geleerd wordt, een tweedehands com puter, welke eventueel tegen een rede lijke vergoeding kan worden overgeno men of in bruikleen gegeven worden voor plm. een half jaar en een babyuit- zet voor gezinsuitbreiding. Voor informatie graag bellen naar het kantoor aan de Esdoomlaan op maan dag-, dinsdag-, donderdag- of vrijdag middag tussen 14.00 en 16.30 uur: tele foon 13836. WADDINXVEEN - Dezer dagen was de prijsuitreiking van de fotowedstrijd die door Sjaak Noteboom BV in het winkelcentrum ’de Passage’ werd ge houden. Op de foto le prijswinnares Tessa Klok, 2e prijswinnaar Frans van Hooft en 4e prijs winnaar J. Sleeuwenhoek, links Sjaak Noteboom. De vraag was hoeveel filmbusjes er in de etalage in het portiek van de foto- en film- en videowinkel zaten. Dat bleken er 7.447 te zijn. De le prijs was een Kodak compactca mera 200,-), de 2e prijs een verrekij ker 120,-), de 3e prijs een compact camera 80,-), de 4e prijs een Kodak werklozen (50% van het bestand) valt op dat 47% niet meer opleieing heeft als uitsluitend lager onderwijs of een onvoltooide vervolgopleiding (percen tage voor de 'kort’ ingeschrevenen is 18%). Ook de ouderen (40-plussers) zijn oververtegenwoordigd: van alle lang durige werklozen is 50% de veertig ge passeerd. Van alle werklozen die kor ter dan een jaar een baan zoeken is 22% ouder dan 40 jaar. De toename van de werkloosheid in het derde kwartaal 1991 voor geheel Mid- den-Holland bedraagt 5,6%. Sommige gemeenten springen er duidelijk uit, zoals Boskoop (met 25%) en Nederlek (met 24%). stretch camera, 5e prijs een Henzo lan- denalbum en 6e-10e prijs een vergro ting van 20/30 cm. De prijswinnaars waren: 1. Tessa Klok (Oostpolderweg 54), 2. Frans v. Hooft (Akkerwinde 41), 3. D. van Leeuwen (Groensvoorde 86), 4. J. Sleeuwen hoek (Linzenakker 3), 5. C.J. de Bruin (W. de Rijkelaan 36), 6. M. Saarloos (Chopinlaan 38), 7. C. van Delft (Mid- delburgseweg 51, Boskoop) 8. H.'Bos (Nassaulaan 10), 9. Hanneke Reehorst (Oostpolderweg 51),. 10. N. van Mil (Kievitdreef 3). In november gaat Sjaak Noteboom BV het 40 jarig bestaan vieren met diverse acties en promoties. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense kunstenares Eveline Swidde gaat exposeren in Zóne, de vereniging voor toegepaste kunst aan de Nieuw- straat 17b in Leiden. Eveline Swidde exposeert recent werk van 2 tot 30 november in Zóne. De openingstijden zijn dinsdag, woens-1 dag, donderdag, vrijdag (11.00-18.00 uur), donderdag (19.00-21.00 uur), za terdag (10.00-17.00 uur) en zondag (13.00-16.00 uur). De kunstenares zal op zondag 3 en 10 november aanwezig zijn. WADDINXVEEN - Maandagavond werd in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum een culturele avond voor ouderen gehouden, georgani seerd door de culturele commissie, met het optreden van de toneelvereniging Grimas uit Gouderak. Opgevoerd werd de komische klucht in drie bedrij ven ’’Echtgenoot te huur”. Voor dit toneelstuk waren veel senio ren naar het Anne Frank-centrum en de zaal was gevuld met 130 mensen. Een volle zaal dus, wat de spelers en speelsters nog eens extra animeerde hunbesttedoen.Endat dezen zij ook Op een uitstekende wijze werd het stuk gespeeld en het is knap werk geweest van de regisseur om voor de te spelen rollen de juiste man of vrouw op de juiste plaats te krijgen. Vanaf het begin werden de verwikke lingen steeds verder opgevoerd, maar werd het geheel ook gezellig afgewik keld, vergezeld van tal van komische dingen. Het lachten van de aanwezigen was dan ook niet van de lucht. Alle spe lers speelden hun rol uitstekend en tot aan de pauze wist niemand nog de ont knoping. In de pauze volop tevredenheid bij het publiek. Na de pauze moest de ontkno ping komen, maar tot de laatste minu ten bleef dat verborgen. Ook in het laatste bedrijf tal van komische verwik kelingen tot de ontknoping kwam, wat gepaard ging met een daverend applaus van de aanwezigen. Het was werkelijk ■een knalavond waar over velen nog zul len praten en met genoegen op zullen terug zien. De commissieleden waren natuurlijk uiterst tevreden over de opkomst. Dat liet voorzitter A. Both ook blijken in zijn slotwoord. Ook roemde hij de kwaliteit en het spel van grimas en hij vroeg de leden van de toneelclub nu al of zij bereid zijn ook weer in het ko mende seizoen op te treden als zij een nieuw toneelstuk hebben ingestu deerd. Niets dan lof, dat verdienen de spelers van Grimas. De volgende culturele avond is op man dag 11 november. Dan treedt op de to neelvereniging Spektakel uit Zeven huizen - ook al meer geweest in Wad dinxveen - met een komische thriller in drie bedrijven ”De Bemoeial”. Een schitterende avond, met tevreden be zoekers, die allen hebben genoten van deze ontspannende avond. Aan het eind van het derde kwartaal bedroeg het ’’bemiddelings-bestand- zonder-baan 5.450, een kleine 300 meer dan aan het eind van het vooraf gaande kwartaal. Die toename is vooral toe te schrijven aan de registra tie van schoolverlaters. Daarvan wer den er eind juni 350 en eind september 585 geteld. Het aantal langdurige werklozen is in de laatste drie maanden iets meer toe genomen als het aantal werkzoekenden dat korter dan een jaar is geregistreerd (met resp. 165 en 125). Ten opzichte van het derde kwartaal 1990 is er een toename van de werk loosheid met 45, waarbij de stijging van de langdurige werkloosheid (met 150) maar voor een deel wordt gecompen seerd door een lager aantal werklozen dat nog geen jaar geregistreerd is (met 105). Bii analyse van de groep langdurig WADDINXVEEN - Op zaterdag 23', november wordt in het clubgebouw van korfbalvereniging Korbis aan de Dreef in Waddinxveen een heuse Kerstmarkt georganiseerd door Jetty Eerden uit Waddinxveen. Jarenlang heeft zij in andere plaatsen Kerstmarkten bezocht en zich afge vraagd waarom zoiets niet ook in Wad dinxveen zou kunnen worden georga niseerd. Uiteindelijk heeft zij de stoute schoenen aangetrokken en vriendinen en kennissen gevraagd aan een door haar te organiseren Kerstmarkt mee te willen werken. Het resultaat mag er zijn. Op 23 no vember kan het resultaat van zeer veel uren huisvlijt worden bewonderd en kunnen vele zelfgemaakte produkten worden gekocht. Op deze Kerstmarkt zullen staan Ria Ambachtheer uit Rotterdam (kerstbal len van stof), Liesbeth Bakker uit Wad dinxveen (kerstdecoraties), Hanneke Dekker uit Rotterdam (kerstpop- petjes), Leny Geurts uit Rotterdam (brooddeeg), Coby Groene wegen uit Waddinxveen (etsen en aquarellen), 1 Marian Lambooy uit Waddinxveen (suiker decoraties), Ria Molendijk uit Waddinxveen (kaarsen, placemats en kaarten), Liesbeth Wickel uit Laren- NH (kerstdecoraties) en natuurlijk Jetty Eerden zelf met kransen van kerststof. De Kerstmarkt zal geopend zijn van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gra tis. Er is ruime parkeergelegenheid aanwezig. BLEISWIJK/WADDINXVEEN - Vo rige week donderdag 17 oktober werd op groentenveiling De Kring getoast op de bereikte mijlpaal. De veiling stond die dag even stil bij het passeren van de omzet van 1990. Eerder deze week gin gen de leden akkoord met een investe ring van 11 miljoen gulden. Negen maanden na het samengaan van de Bleiswijkse veiling De Kring met veiling Gouda werd de gezamenlijke omzet van vorig jaar al bereikt. Deze groei van ruim 10% kenmerkt het dy namische karakter van de tuinbouw in het gebied De kring. Een groot deel van de stijging van ruim 50 miljoen gul den komt voor rekening van de papri ka’s, die dit jaar behoorlijk beter wor den betaald dan in 1990. Inkoper T. Feenstra van de Bleiswijkse commissiehandel P. Nap maakte de 536 miljoen gulden vol tijdens de ver koop van de tomaten. De gelukkige aanvoerder van deze partij was de firma Hoogendijk-van Zwol uit Gou da. Uit handen van veilingvoorzitter E.H. Bukman ontvingen zij een blij vende herinnering aan dit heuglijke feit. Op 6 maart 1989 werd door een aantal regionale jagers in de gemeente Zeven huizen de Wildbeheereenheid Schie land (Boslaan 12, Zevenhuizen, tel. 01802-1547) opgericht. Sinds de op richting heeft WBE Schieland een ex plosieve groei gekend. De WBE Schie land groeide in korte tijd uit tot een vereniging van tachtig leden, uitstrek kend over ruim 4850 hectare jachtveld, met een werkgebied gelegen in totaal 11 gemeenten. Sedert enkele jaren ziet men in Neder land een toename inzake de oprichting van wildbeheereenheden. De overheid voert beleid om het wilbeheer zoveel mogelijk te laten uitvoeren in georgani seerde samenwekingsverbanden. Dit beleid wordt al een aantal jaren voor gestaan in memorie van antwoord bij de wijziging van de jachtwet 1977 (toe lichting bij artikel 6), waarin gewezen wordt op het bestaan c.q. belang van oprichting van deze wildbeheerseenhe- den. De wildbeheerseenheden zijn vereni gingen van jagers welke door middel van overleg en samenwerking, willen bevorderen: a) een evenwichtige wildstand, voor zover dit met de belangafweging tussen landbouw, natuurbescherming en jacht, zoals aangegeven in de jachtwet, strookt. b) de totstandkoming van een gemeen schappelijk jachtbeleid bij haar leden, te weten een optimale jachtbeoefening in het kader van een goed wildbeheer en een goede verstandhouding tussen haar leden. Men tracht dit doel niet alleen te berei ken door overleg en samenwerking tus- BLEISWIJK - Bloemenveiling Berkel heeft op donderdag 17 oktober officieel het hoogste punt bereikt van de nieuwe kopersaccommodatie. Drs. H.J.M. Hendrickx, algemeen directeur van Bloemenveiling Berkel, plaatste met behulp van een kraan een stalen bint op de constructie. De nieuwe loods krijgt een oppervlakte van 20.000 vierkante meter en wordt geheel aangewend voor de vestiging van kopers. Bloemenveiling Berkel De jachtopzichter is op de Veluwe niet meer weg te denken. De jachtopzich ters hebben daar een belangrijk aan deel in de bestrij ding van wildstroperij natuurbeheer en de bescherming van stiltegebieden. De jachtopzichter is in het westen van Nederland'bij het overgroot gedeelte van de bevolking onbekend. Het wes ten van Nederland kent dan ook geen grote stiltegebieden of grote hectares bebossing. Toch heeft de WBE Schieland duide lijk behoefte aan een kundige jachtop zichter. Het werkgebied van de WBE Schieland strekt zich thans uit over ruim 4850 hectare bejaagbaar gebied. Deze jachtterreinen bestaan uit land bouwgronden, recreatieterreinen tot natuurterreinen. De j achtopzichter staat primair voor de taak om de wildstroperij binnen het werkgebied van de WBE Schieland in te dammen. De stroperijbestrijdiging is en blijft zonder meer een van de be langrijkste functie’s van het jachttoe- zicht. De toenemende omvang van de strope rij en de steeds criminelere vorm (pro fessioneel aanpak en apparatuur) waarin zij plaatsvindt, maken haar steeds moeilijker te bestrijden. Dit, in combinatie met de afnemende interesse van de overheid om die stro perij te bestrijden, verzwaren de taak van de jachtopzichter aanzienlijk. In tegenstelling tot bejaging vindt stro perij plaats zonder enige norm en selec tie. De stropers richten zich niet alleen op het bemachtigen van wild: paling, snoekbaars, uilen en andere roofvogels en ook bijzondere planten komen bij hen steeds meer in trek. Door het voorkomen van het plukken van beschermde planten speelt de jachtopzichter ook een rol bij de be scherming van de flora. In de terreinen waar niet meer gejaagd wordt, wordt dit soort stroperij vaak niet meer be streden. Voor het publiek was altijd al de jacht opzichter de deskundige bij uitstek. Naast het jachttoezicht heeft het be roep, vanwege de publieksvoorlich ting, een belangrijke educatieve di mensie. Deze voorlichtende functie van de jachtopzichter wordt steeds be- langrijker. Het aantal watersporters, joggers, fiet sers, ruiters, wandelaars (al dan niet met hond) neemt sterk toe. Natuurlijk hebben al deze mensen er recht op aan het natuurbeleven deel te nemen, welke normen er echter hierbij in acht moeten worden genomen is bij een groot deel van de rekreanten onbe kend. De voorlichtende functie gaat verder dan het jachtbedrijf, het totale bio- toopbeheer staat hier centraal. De jachtopzichter is mede uitvoerder van biotoopherstel en faunaregulering. Als jachtopzichter is in 1989 de heer W. Verhoef, wonende te Zevenhuizen, aangetrokken. De heer Verhoef zet daarmede tevens een familietraditie voort daar zijn vader tot ver na de oor log als jachtopzichter regelmatig in de Tweemanspolder te vinden was. De heer Verhoef is thans part-time jachtopzichter ten dienste van de WBE Schieland. Indertijd heeft de WBE Schieland aan de Minister van Justitie verzocht om de heer Verhoef te benoe men tot Onbezoldigd Ambtenaar van het Korps Rijkspolitie (OAKR). Inmiddels is de heer Verhoef benoemd tot Onbezoldigd Ambtenaar van het Korps Rijkspolitie. Formeel betekend dit dat de heer Verhoef beschikt over opsporingsbevoegdheid. De jachtop zichter kan nu zelfstandig, zonder ver gezeld te worden van de plaatselijke vergroot met 1.000 vierkante meter. Dit is noodzakelijk om de steeds groter wordende aanvoer van produkten effi ciënt te kunnen conditioneren. Bovendien worden er komend jaar 20 dockshelters gebouwd aan- en afvoer van de groenten. Met de bouwplannen is in totaal een bedrag van 11 miljoen gulden gemoeid. ®l HU De uitbreiding van de bloemenveiling in Bleiswijk bereikte het hoogste punt. sen de jagers onderling maar zeker ook door overleg en samenwerking tussen de gemeenten binnen het werkgebied van de verenigign, overheidsinstanties, -Mi nisterie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, grondgebruikers, etc. Een wildbeheerseenheid is een samen werkingsvorm tussen jagers van aan grenzende jachtvelden. Binnen de WBE zal een ’wildbeheersplan’ wor den opgesteld. Dit wildbeheersplan is noodzakelijk om de doelstelling van de WBE te kunnen bereiken. Wild houdt zich nu eenmaal niet aan de door men sen gestelde grenzen van bijvoorbeeld een jachtveld. Echter in WBE verband kan het toezicht, de wildschadepreven- tie en de wildschadebestrijding beter worden gecoördineerd. Immers natuur, landbouw en jacht vor men samen een eenheid die dient te zorgen voor een zo gevarieerd moge- lijke wildstand, waarvan een ieder kan genieten. WADDINXVEEN - Sinds begin dit jaar heeft het gemeentebestuur van Waddinxveen met het rijk een conve nant sociale vernieuwing afgesloten. Sociale vernieuwing is opgezet om op de terreinen arbeid, scholing, inko men, leefomgeving en op sociaal- en cultureel gebied een samenhangend beleid te krijgen dat als doel heeft de sociale achterstandssituaties van men sen of groepen op te heffen. Om een in druk te geven, hierbij enkele gehono reerde projectvoorstellen in 1991: - Een boekje over de toegankelijkheid gebouwen, dat wordt gemaakt door het Platform Gehandicapten Waddinx veen; - Voorzieningen voor dagopvang/- verzorging van ouderen; - Een cursus gezondheidsvoorlichting voor migrantenvrouwen; - Het project spelvoorlichting aan huis van het Centrum Buitenlanders ’’Rijn en Lek” dat is bedoeld om onder an dere taalachterstanden bij allochtone kinderen te verkleinen; - De cursus actieve en gerichte ouder participatie van het Centrum Buiten landers ’’Rijn en Lek”: een bijscho- lingscursus voor zowel leerkrachten als migrantenouders Het gemeentebestuur vraagt alle Wad- dinxveners mee te denken en plannen te ontwikkelen waarmee achterstands situaties voorkomen of verbeterd kun nen worden. Een projectvoorstel dient de volgende onderdelen te bevatten: omschrijving, doel of doelen, doelgroep, werkwijze en aktiviteiten, begroting van kosten en baten, looptijd (maximaal twee jaar). Bij de toekenning van subsidie zullen de ingediende projectvoorstellen wor den getoetst. Naast de financiële haal baarheid staat hierbij de mate waarin het voorgestelde project past binnen de bovengenoemde omschrijving van so ciale vernieuwing centraal. Wie een projectvoorstel heeft kan dit vóór 1 november 1991 richten aan de gemeente Waddinxveen, ter attentie van de afdeling Welzijn, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Voor nadere informatie kunt u kontakt opnemen met de heer J.H. Eling, chef afdeling Welzijn, tel. 01828-14433 toestelnum- mer 140. WADDINXVEEN - Aan de gemeen teraad van Waddinxveen zal worden voorgesteld over te gaan tot vernieu wing van de riolering in de Sint Victor- wijk en daarvoor een krediet beschik baar te stellen. Wilhelminastraat 46. Tel 01726-12828 Bodegraven 'Sru isend CH I Sterf^ F roeier z

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 7