Anke Mensink’ voor 600 AVVL-leden Open huis uitbreiding Van Hemert voor Sophia ATÏ5 mille Crematievereniging houdt ledenwerfactie De Gouwe sterker aan kop Dick Dibbets koploper Excelsior Avond over Verre Oosten van Rabobank Bruidsboetiek Angela GAAT U TROUWEN? Danscursus voorjeugd Opbrengst collecte Open huis bij Unicef in W’veen WSE-jeugd op dreef Welfare in Zevenhuizen Gescheiden inzameling voldoet goed Koffiebar Z’huizen Onderlinge bij TOOS Minder bussen in de zomer Dames van Flyers overtuigen Sinterklaas Muziek Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 november 1991 haar overvolle fiat aan de Peppelhorst inrichtte als atelier toen haar drang tot beeldend kunstenaar onafwendbaar bleek te zijn.. Ook dit jaar zal Sinterklaas De Paddes toel niet voorbij rijden. Hij komt een bezoek brengen op woensdag 4 decem ber van 15.00 tot 16.30 uur. Iedereen van 3 tot en met 9 jaar is van harte wel kom. Leden gratis en niet-leden 20,-. 3335-3343-3459, glazen 1893, kappers bon 1307-1485-1914-2748-2770, keu- kenkalender 2825, kledingpers 1705, koektrommel 3099, kookboek 3067, koptelefoon 1204-1287-2331-3060, kus sen 1310, lijmpi&tool 2637, MC 1079- 1283-1445-1582-1645-1702-2137-2165- 2590-2623-2690, pannenset 2945, pie- kenpijp 1008-1815, regenjas 1278- 2442-3050, schooletui 1158-2135-3051, snackbarbon 2626, soldeerbout 3062, styling set 1895, tas met ringband 1044, verstekbakset 1502, videoband 1450- 2337. De prijzen kunnen, voor zover ze nog niet zijn afgeleverd, zaterdag 9 novem ber worden afgehaald in de kantine van voetbalvereniging Waddinxveen. WADDINXVEEN - De voetbalvereniging Waddinxveen kijkt terug op een geslaagd evenement in het sportpark "de Sniep” toen daar ten bate van het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam werd gevoetbald door het Veronica Artiestenelftal tegen de Waddinxveense Vrienden van het Sop hia Kinderziekenhuis. Een bezoek aan Bruidsboetiek Angela is dan een eerste stap in het huwelijksbootje Voor een persoonlijke afspraak helt u mevrouw Eioole. tel. O1727-183OO Bruidsboetiek "Angela", Raadhuisplein 1. Boskoop WADDINXVEEN - De wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat probeert al geruime tijd een danscursus voor kinderen van de grond te krijgen. Vooralsnog laat de - jeugd het afweten. Toen alle hoop was opgegeven kwa men er toch nog drie aanmeldingen binnen. Daarom nu weer de vraag: Zijn er nog meer jongens in de leeftijd van 9 tot en met 15 jaar die willen dan sen? Nog 4 jongens en de cursus kan ge start worden. Het kost 3.50 per les en als alles doorgaat wordt de cursus op woensdag gegeven van 18.00 tot 19.30 uur. Voor opgave: Conny Vredebregt, tel. 11952. Daarna nam wijlen E.J. van Beek sr. de zaak over die nu door zijn 54-jarige zoon wordt gerund. Omdat hij drie dochters heeft ziet het er naar uit dat in de toekomst weer een andere naam het bedrijf, dat fors heeft geautomatiseerd bij het sorteren en verpakken van zaden, zal voortzetten. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden Nationale Collecte Geestelijk Gehandicapten heeft het nieuwe recordbedrag opgeleverd van 10.984,15. WADDINXVEEN - Zeshonderd lezers van ’’Crematie”, het driemaan delijks tijdschrift van de Vereniging voor Crematie AVVL, maken kans op een gratis reproductie van het aquarel ”Het Vierkante Draaimolentje” van de Waddinxveense kunstenares Anke Mensink. Onder haar toezicht zijn 600 hoogwaardige reprodukties van 50 x 65 centimeter gemaakt, ge nummerd en gesigneerd voor evenzovele AVVL-leden, die voor 15 de cember van dit jaar een nieuw lid aanbrengen. overde in 2.31.5. Eveneens bij de da mes werd Sandra Berckenkamp derde op de 200 m vlinderslag in 2.40.0. In de klasse 75 was er een gouden plak voor Ilse v.d. Dussen die op de 100 m school slag al haar concurrenten te snel af was in 1.20.5. Haar jongere broertje Arno (79) ging sitmaal naar huis met twee medailles die hij verdiende op de 200 m wisselslag in 2.48.8 en 100 m vrije slag in 1.08.5. In de klasse 79 werd Koen Groenleer op de 200 m wisselslag derde in 2.50.5. Bij de jongste meisjes pakte Inge vd. Schrier op de 200 m vrije slag een zilve ren medaille in 1.29.9 en bij de meisjes 78 w'as er, op de 200 m wisselslag, brons voor Danny Matheeuwsen in 2.41.2. In de jongens groep 78 zou Mark Nahon een uitstekende prestatie leveren door maar liefst 6.0 sec van zijn pr af te zwemmen waardoor hij beslag wist te leggen op de derde plaats op de 100 m WADDINXVEEN - De jaarlijkse open huis-week van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Na ties, wordt in Waddinxveen gehou den van maandag 11 tot en met 15 november. Van 9.30 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur kan men terecht op de volgende adressen: - mevr. J.G. Zevenbergen, D. van Schagenplantsoen 3, tel. 10335, - mevr. I. Alma, Machtelderf 18, tel. 11580, - mevr. M. Barendsen, Heuvelhof 24, tel. 14841, - mevr. E. Kientz, Heemraadweg 39, tel. 17662, - mevr. B. Kemper, Distelveld 12, tel. 18694. Van maandag 11 tot en met donder dag 14 november kan men ook ’s avonds terecht bij mevr. C. Stam, Woubrechterf 106, tel. 11116. De tijden hier zijn van 18.30 tot 21.00 uur. Er is wederom een aantrekkelijke collectie kaarten en andere schrijf waren te bezichtigen. Informatie over Unicef bij mevr. J. Zevenber gen, tel. 10335. *1 Artiestenelftal gingen de bekende veen). WADDINXVEEN - Met een open huis op zaterdag 16 november van 10.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur neemt het 115 jaar oude selectie- bedrijf en zaadhandel Van Hemert Co. BV aan de Julianstraat 1 in Waddinxveen de nieuwe uitbreiding in gebruik. Het ’’Vierkante Draaimolentje” siert de omslag van het oktobernummer van "Crematie”, dat vanwege de nieuwe le- denwerfactiviteiten een speciale uit gave is geworden. In het speciale num mer staat veel informatie over emotio nele en andere keuzes rond het regelen van een uitvaart. Maar er is ook volop aandacht voor de 48-jarige Anke (’’Roots and rythm”) Mensink, die als kind al tekende en schilderde, maatschappelijk werkster werd, moeder van twee kinderen is en Vlak voor de voetbalwedstrijd van de Waddinxveense Vrienden van het Sophia Kinderziekenhuis en het Veronica en onbekende Nederlanders op de foto. (Foto: Voetbalvereniging Waddinx- Roots and Rythm is een thematische serie werken in olieverf, aquarel of acryl op linnen, papier en zeildoek, waarin Anke Mensink niet schuwt om abstracte en figuratieve vormen te combineren. Een aantal werken ver wijst naar de Afrikaanse beeldende kunst en muziek. Ook het Vierkante Draaimolentje bevat muzikale verwij zingen; een draaimolen is immers on denkbaar zonder de melodie en het vaste ritme waarin dit oudste kermis- tuig wordt voorbewogen. Anke Mensink volgde haar opleiding aan de Vrije Academie in Den Haag en vormde zich verder onder leiding van onder andere Jan Sierhuis. Haar werk is inmiddels vertegenwoordigd in ver zamelingen van particulieren, stichtin gen. artotheken, galaries en musea. In 1978/88 ontving zij de Kunstprijs van de Gemeente Gouda. "Voor wat hoort wat. Wij een nieuw lid. u een schitterende afdruk van het Vierkante Draaimolentje, persoonlijk gesigneerd door de kunstenares”, al dus AVVL. Onder toezicht van Anke Mensink zelf zijn zeshonderd kostbare reproducties vervaardigd, exclusief bestemd voor de eerste 600 AVVL-leden die één of meerdere nieuwe leden aanmelden. Een cadeau, dat snel is verdiend. Want er is vast wel iemand in de omgeving voor wie de AVVL-uitvaartverzeke- ring precies is wat hij of zij zoekt. De sterke punten van AVVL zijn: het complete, waardevaste pakket, de lage premie, aandacht voor persoonlijke wensen, de nazorg. ALPHEN AAN DEN RIJN - Maan dagavond 18 november organiseert de Rabobank in samenwerking met Uni- travel in Alphen aan den Rijn, een pre sentatie over reizen naar het Verre Oosten. Op een gigantisch scherm ziet men beelden uit Singapore, Indonesië, Thailand, Maleisië en Hongkong. In Indonesië - het land van de 30.000 ei landen - worden bezoeken gebracht aan Java, Sumatra, Lombok en Bali. Verstilde meren, vulkanen, bijna on doordringbare oerwouden trekken aan het oog van de bezoekers voorbijVan zelfsprekend zullen ook bekende ste den als Jakarta en Bandung worden be zocht. Na de pauze staan Thailand, Maleisië en Hongkong op het programma. Be kende namen in dit programmadeel zijn onder andere Bangkok, River Kwai en Kuala Lumpur. De film-diashow wordt gepresenteerd in het Parktheater, Corn. Geellaan 2 te Alphen aan den Rijn. Aan vang 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 5,- per persoon (inclusief een kop koffie). Kaarten zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de Rabobankkantoren in de eigen omgeving. In haar eigen vormtaal baseert Anke zich veelal op de meest voorkomende geomatrische patronen, cirkels en vier kanten. Beide zijn verenigd in het ’’Vierkante Draaimolentje”, het kunstwerk dat men voor het nummer van ’’Crematie” selecteerde. De kleu ren zijn warm en sprekend. WADDINXVEEN - Ook in de tweede ronde van de landelijke B-competitie zwemmen hebben de zwemmers en zwemsters van de Gouwe niet aan het toeval overgelaten. Met een verschil van 8.1 sec versterkten zij hun voor sprong op de nummer twee, en directe tegenstander, het Alkmaarse DAW. In Hilversum werden door de pupillen van trainster Trudy Vermeulen we derom een aantal zeer goede prestaties neergezet. De Gouwe-zwemmers openden deze wedstrijden met, op de 100 vlinderslag jongens 75, een totale overwinning. Christiaan de Groot. An toine Calis en Richard Bosman teken den voor de plaatsen een, twee en drie op dit nummer in resp. 1.002.1.03.3 en 1.05.3. Christiaan en Antoine zouden later in deze wedstrijd nog eens een greep in de prijzenpot doen door op de 200 m rugslag als eerste (2.16.0) en tweede (2.17.5) te finishen. WADDINXVEEN - De jeugd van WSE-voetbal ging na de afgelopen we ken weer beter presteren. Vooral de jeugdigen wonnen meermalig. Dit weekend werd er 48 keer gescoord en werden er 34 ballen doorgelaten. F3 leidde de grootste nederlaag. Uit bij Stolwijk F2 werd verloren met 10-2. Ondanks deze nederlaag is er duidelijk vooruitgang. F2 wist een klinkende overwinning te behalen tegen Donk F2. Door een 9-0 overwinning stijgt F2 met stip op de lijst. F1 behaalde een zwaar bevochten overwinning tegen Gouda Fl. Trainer/leider Henk v.d. Linden haalde met 2-1 de 2e overwin ning binnen, na de 8-0 verliespartij uit. E3 wist in een puike wedstrijd mede- koploper Spirit E3 een plaatsje terug te zettenen wel met 7-1E2 stuurt nu ook af op het kampioenschap. Soccer Boys E3 werd met 4-13 overlopen. El speelde een matige wedstrijd maar wist toch de punten van Stolwijk El mee naar huis te nemen (0-1). Dl wist ook weer een punt binnen te halen, na een paar mindere weken werd bij Nieuwkoop Dl een puntje weggesleept (0-0). C3 wist netjes gelijk te spelen tegen Bergambacht C2 (2-2) en behoudt een redelijke positie in de stand. C2 liet het weer afweten. In de tweede achtereen volgende week werd met 1-0 verloren. Zaterdag was Bodegraven Cl de matchwinnaar. Cl wist de moeilijke wedstrijd bij Nieuwerkerk Cl met 2-0 te winnen. Zij blijven hierdoor bij de top meedraaien. Doelpunten van Ma rio en Robbert. B2 wist hun eerste punten te pakken. Bij RVC wist Guido Schmitz het win nende doelpunt (2-3) te maken tot grote opluchting van de technische staf van B2. BI liet weer de punten liggen. Een redelijke tweede helft kon een slechte eerste helft niet meer compen seren, 1-3 voor Roodenburg BI. A2 kreeg ook klop. In de thuiswed strijd tegen Gouda A2 kon men het tot 3-3 bijbenen, maar 3-7 was het eindre sultaat. Al verloor geheel onverwacht van Floreant AL In een matige wed strijd (1-2), wisten de noorderburen de punten te pakken. Meisjes-junioren had een ATV-dag. Meisjes-junioren 2 speelde thuis tegen Ammerstol MJ2 en wist een punt te pakken (2-2). Voor de produktie zorgde Michelle Hoeker en Suzan van Yperen (inmiddels zwaar topscoor der). Volgens de Vereniging voor Crematie AVVL vormt muziek een achtergrond van het werk van de Waddinxveense kunstschilderes. Vormen, kleuren, te rugkerende en zich omkerende ele menten, titels en een zoeken naar rit miek in de compositie verwijzen naar Anke Mensinks passie voor muziek. "Ik zou niet kunnen tekenen of schilde ren tijdens een concert”, zegt ze, ’’daarvoor ga ik teveel in op wat er op het podium en in de zaal gebeurt. Maar als ik met mijn werk bezig ben vormt muziek de altijd aanwezige achter grond”. ZEVENHUIZEN - Op woensdagmid dag 13 november vanaf twee uur houdt het Welfarewerk van het Nederlandse Rode Kruis in het bejaardentehuis De Zevenster aan de Leliestraat in Zeven huizen een verkoop-tentoonstelling van Welfare-handwerken en handnij- verheidsartikelen, die door de bewo ners van het tehuis en bejaarden daar buiten zijn gemaakt. Deze middag wordt geopend door me vrouw I. Lips-Lievaart, echtgenote van de burgemeester van Moerhuizen (Ze- venhuizen-Moerkapelle). WADDINXVEEN - De Waddinxve- ners werken over het algemeen prima mee aan de gescheiden inzameling van het huishoudelijk afval. Dat zegt het gemeentebestuur deze week in de ge meentelijke rubriek in het Weekblad voor Waddinxveen. Van maart tot en met september (week 10 tot en met 39) is namelijk ruim 90 procent van het groente-, fruit- en tuin afval gescheiden ingezameld. Een probleem is nog wel dat er door te veel bewoners "milieuvriendelijk” plastic Yiardt gestopt in de groene mini container. Dit mag absoluut niet, want in het voor compost her te gebruiken GFT-afval mogen geen slecht verte rende bestanddelen zitten. Ook zijn er bewoners die hun overtollig tuin- en huisvuil elders in Waddinxveen neerzetten, bijvoorbeeld bij flats (waar van gescheiden huisvuilinzameling nog geen sprake is) en op andere "stille” plaatsen. De gemeente heeft een aantal suggesties om daar een einde aan te maken. ’’Lang hebben we erop moeten wach ten, maar nu is onze nieuwbouw dan toch gereed”, aldus directeur E.J. van Beek, daarbij verwijzend naar de langslepende gemeentelijke procedu res en bezwaren van omwonenden die overwonnen moesten worden alvorens de bouwactiviteiten konden starten. Met het open huis wil Van Hemert Co. BV de bezoekers laten delen in de vreugde over de bouwkundige uitbrei ding van het klimaatgeregelde bedrijf, dat iedereen dan ook wil informeren over het zadenpakket voor 1992. Van Hemert Co. BV bestaat sinds 1876. Oprichter van het bedrijf was Cornelis van Hemert. Het bedrijf werd vervolgens gerund door Theo Rood. WADDINXVEEN - Na de achtste ronde van de onderlinge damcompeti- tie van Excelsior gaat Dick Dibbets al leen aan de leiding met het hoogste moyenne van 2.000 (10 punten uit 5 wedstrijden). Cor Barelds volgt hem direct met 1 punt achterstand. Dick Dibbets schudde zich los van Vin cent van Es. Vanuit een klassiek aan doende stand kreeg Vincent het na het innemen van een kerkhof-positie zwaar te verduren. Via een combinatie won Dick en dat betekende voor Vincent de eerste nederlaag in dit seizoen. Nog voor het ingaan van het midden spel won Cor Barelds via een enigszins verborgen slagzet naar dam zijn partij tegen Kees Blonk. Piet van Es remiseerde tegen Bertus van Eijk en Raymond van Es en Dirk Heeren II hielden elkaar redelijk in evenwicht, waarna de punten werden gedeeld. Tij men den Ouden en Piet van Es had den voornamelijk een positionele strijd. In de eindfase leek Tijmen een iets meer aanvallende stand te hebben, doch voor beide spelers waren geen echte winstkansen meer aanwezig. Teun Twigt voerde door middel van combineren met een randschijf een leuk slagzetje naar dam uit tegen Jan de Heer. Het kostte Jan een schijf om de dam af te nemen. Teun koesterde het voordeel en won de partij Gerrit van der Zijden zette Jan Both onder druk waardoor dienst stelling wat uiteen viel. Jan kon nog wel naar dam doordringen, maar de overmacht was te groot, waardoor Gerrit won. Gerrit Heeren is de laatste weken in de "winning mood”. Na zijn goede winst tegen Jaap van der Eist in de vorige ronde, moest nu Sietse Siersema de volle winst aan Gerrit laten. Ruud van Dijk had vanaf het midden spel de talentvolle Teun van der Krol stevig in de greep. Door de vele drei gingen van Ruud kreeg Teun gedwon gen spel. Ten koste van 3 schijven brak Ruud door naar dam. Teun presteerde ook nog op dam te komen. In de voor Ruud voordeligere stand bespoedigde een foutzet van Teun de partij in het voordeel van Ruud. Dirk Heeren I won zijn partij tegen Cor Stolker en mag daarbij zijn handen dichtknijpen. In de eindfase was een foutzet van Cor de oorzaak van het ver lies. IN die fase had hij met een andere voortzetting de stand van Dirk meteen uitzichtloos kunnen laten worden. ZEVENHUIZEN - Komende vrijdag avond is er in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen weer een oergezellige praatcafé in de koffiebar. Een leuke avond om met bekenden bij te praten en om elkaar uit te dagen voor een spelletje dart, biljart, sjoelen of' klaverjassen. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte wel kom in ’t Praathuis. Vanaf 20.00 uur is de bar geopend. Voor vrijdag 20 december staat er een Triviant-marathon op het programma, die 24 uur gaat duren. Voor alvast meer informatie: Joost Witte, tel. 01802- 1271. vlinderslag (1.13.5.). De tweede De Gouwe-zwemmer die een flink stuk van zijn pr afzwom was Jan Willem v.d. Hoek die op de 200 m schooslag heren maar liefst 5.0 sneller zwom dan zijn beste tijd. Helaas bleek hij net iets tekort te komen en werd hij vierde in 2.25.0. Beter verging het hem op de 50 m vrije- slag waar hij als eerste eindigde in 0.24.9, gevolgd door, een andere Gouwe-zwemmer Mare ter Braake de om 0.25.3 als tweede aankwam. Tenslotte zou Mark v.d. Zijden (73) ook ditmaal weer zijn steentje bijdra gen. Hij won de 200 m vrije slag (1.55.9). de 200 m schoolslag (2.29.1) en de 200 m wisselslag in 2.10.8. De wedstrijden werden besloten met twee estafettenummers, de 4x100 m wisselslag jongens 75 en de 4x100 m vrije slag meisjes. Bij de jongens zwommen Christiaan de Groot, Ri chard Bosman, Antoine Calis en Peter de Bruijn in 4.22.8 naar een tweede plaats en bij de meisjes werden Danny Matheeuwsen, Ilse v,.d. Dussen, Sandra Berkenkamp en Marion van Hoefteerste in 4.15.5. De Gonuwe ein digde deze ronde met 5026.1 punten gevolgd door DAW met 5034.2 punten en Torpedo met 5158.9 punten. WADDINXVEEN - De jaarlijkse on derlinge wedstrijden bij de gymnas tiekvereniging TOOS worden dit jaar gehouden op vrijdag 8 en zaterdag 9 november. De aspiranten dames/heren en de da mes beginnen om 19.30 uur in de gym zaal aan de Anna van Burenstraat. Om 21.30 uur zal de uitslag bekend ge maakt worden. De jeugdafdeling van 70-jarige TOOS gymen zaterdagmorgen in de sporthal De Sniep. De wedstrijd begint om 10.00 uur en is om ongeveer 12.30 uur afgelopen. Iedereen die belangstelling heeft is welkom. BOSKOOP - NV Verenigd Streekver voer Westnederland overweegt in het zomerseizoen minder bussen te laten rijden. De aangekondigde inkrimping maakt onderdeel uit van een bezuini gingsoperatie bij de busonderneming. Deze is volgens de directie noodzake lijk geworden als gevolg van minder overheidsgelden. "De Tussenbalans heeft uitgewezen, dat er moet worden ingegrepen in het voorzieningenniveau”, verduidelijkt woordvoerder B. Bruins van Westne derland. ”Hoe en waar we dit gaan doen, wordt op het moment uitge zócht. Met name de bussen die ’s avonds en zondags leeg zijn, komen in aanmerking om uit de dienstregeling te worden genomen”. De directie van Westnederland denkt sterk over de invoering van een spe ciale zomerdienstregeling. Op de be staande lijnen zouden in een bepaalde periode dan minder bussen gaan rij den. Deze dienstregeling moet wel vol doen aan het zogeheten normeringssys- teem van de overheid. Dat houdt in, dat ook onrendabele lijnen wellicht in de regèling moeten blijven. Inmiddels is voor het goede doel ruim 15.000,- ingezameld. In dit bedrag zitten niet alleen de toegangsgelden, maar ook giften en de opbrengst van de loterij. Half december zal het uiteinde lijke bedrag worden bekend gemaakt en overhandigd worden aan het Sophia Kinderziekenhuis Van de loterij zijn de vijf hoofdprijzen gevallen op de lotnummers: boorma chine 3059, auroradio/cassetterecorder 3340, polaroidcamera 1799, opblaas boot 3423, mixer 2963. De overige prijzen zijn: boodschap pentas met inhoud 1171-2026-3052- 3299, calculator 1816, CD 1225-1923- 2281-2340-2783-3029-3402, dopsleutel- set 1126, fles wijn 1630-1798-3057- Bij de meisjes 75 kon De Gouwe weer bouwen op de prestaties van Marion van Hooft die opende met een overwin ning op de 400 m vrije slag in 4.34.4, vervolgens in de dames klasse als tweede aamikte op de 200 m vlinder slag in 2.32.1 en tenslotte op de 200 m rugslag nog eens de tweede plaats ver- WADDINXVEEN - Het eerste da mesteam van Flyers-basketbal verde digde haar tweede plaats succesvol te gen Jumpers 2: 79-57. Heren 1 liep in Utrecht tegen de derde nederlaag aan. SBU was met 92-60 de winnaars. Aanstaande vrijdag heeft het Flyers- publiek een moeilijke keus te maken want zowel de dames- als de herense lectie speelt om 20.45 uur in De Duike laar. De wedstrijd tussen dames 1 en Jum pers 2 (Den HaagO werd gekenmerkt door stevig, zo niet hard basketbal. Beide ploegen verdedigden zeer fel en kwamen dan ook slechts met hard werken tot scoren. Opvallend was dat er bij Flyers kwistig gestrooid werd met slechte passes. On danks dat wist Flyers, mede dank zij Babette Heerkens die erg goed speel de, een behoorlijke voorsprong op te bouwen: ruststand 36-23. In de tweede helft behield Flyers haar voorsprong maar kon lange tijd maar niet echt loskomen van Jumpers. De Haagse club hield vast aan haat gedisci plineerde spel en profiteerde aldus van wat mindere momenten van de Wad- dinxveensen. Het verschil liep terug naar slechts 6 punten: 47-41. Daarna ging echter de conditie een flink woordje meespelen want een weer versnellend Flyers gaf de opponent in "no-time” het nakij ken. ”Het lampje ging uit bij Jumpers”. a;dus Flyers-coach Heijink. Met de goed in dienst van het team spelende Wendy Posthumus en Astrid Frikken die weer eens lekker op dreef was vlo gen de Flyers naar een 79-57 overwin ning toe. Scores Anita van Unen 27, Babette Heerkens 15, Astrid Frikken lOpnt. Het nog in opbouw zijnde dames 4 had in haar pas tweede wedstrijd een nog te zware kluif aan BVO 2. Een man-to- man verdediging mocht niet verhelpen dat de fysiek sterkere Alphensen met 62-31 wonnen, het was vooral het zeer onrustig aanvallen waardoor Flyers niet draaide. Scores: Nancy van Dam 12 pnt. In een lekker felle partij waren de meis jes A2 een volwaardig team en dus be ter dan BVO 1. Aardig samenspel le verde goede scores en een 38-24 over winning op. Scores: Marian Dijkstra 12, Mareije de Bruin 8 pnt (en veel re bounds). Heren 3 speelde de eerste helft tegen Punch lekker scherp en had met een 32- 12 ruststand de winst al op zak. Als al- ijd had de rust geen gunstig effect en ’ing het wat minder in de tweede helft naar de voorsprong bleef. Eindstand: 54-44. Scores: Arjan van Zanten 28, Ton Baan 13, Derk Deenik 12 pnt. deren 3 had in Jumpers 5 een in alle op- ichten sterker tegenstander: 70-98. Dit gold ook voor de meisjes C, Blitz vas met 83-49 te goed. De Flyers herenselectie kan de goede orm niet meer vinden. Het wéér in- omplete team leed tegen het toch niet o denderende SBU een troosteloze ■0-92 nederAag. WADDINXVEEN - RTL-4-presentator en goochelaar Hans Kazan heeft op initiatief van de Rabohank Waddinxveen vorige week woensdagmiddag twee uitverkochte voorstellingen in Het Trefpunt verzorgd voor nieuwe jeugdige spaarders. Zijn Kin- dershow viel bij de 5-11-jarigen bijzonder in de smaak. Op de foto van Sjaak Noteboom onderhoudt hij zich in de pauze tussen de twee voorstellingen met enkele medewerkers van de Rabobank, onder wie R. Krins.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 15