Ledenwerfactie van De Zonnebloem Hardrijders gepakt met forse boetes De Gouwe staat water aan de lippen Oudheidkamer in Waddinxveen GRATIS HUI (min. 20 opn.) geldig tot 10-11-91 Zwemmen Ledenvergadering stemt in met f 100,- contributieverhoging Welfare in AF-centrum Expositie W’veense A. v. Noort sr. (83) begraven Expositie Eveline Swidde Zaterdag kijkdag fietsen zwangeren Gouwebad Collecte Jantje Beton vrouwen Project van Paulusschool Be Fair-dames toch nog blij WADDINXVEEN - De volleybalda- mes van CVB Bank Be Fair hebben in Waddinxveen een 0-3 nederlaag gele den tegen het sterk spelende Delta. Ondanks het verlies tegen de huidige nummer 1 in de derde divisie E waren trainer/coach Dick van Diermen en de spelers niet geheel onthutst. Er werd duidelijk beter gepresteerd dan de af gelopen twee wedstrijden. Fietsen FOTOCOLORSHOP 400.000 Aanrijdingen Contact Activiteiten Vernielingen Diefstal Vrijwilligers Mishandeling Concurrentie G.H. VANLOCHEM Waddinxveen Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN - De Waddinxveense zwem- en waterpoloclub De Gouwe staat financieel gezien het water tot aan de lippen. Een drukbe volkte ledenvergadering heeft met de rug tegen de muur een contributie verhoging van honderd gulden in 1992 moeten accepteren om een 28.000,- hoger uitvallende huur van het Gouwebad ”de Sniep” (die WADDINXVEEN - Omdat op vrijdag 1 november een nieuw Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens van kracht is geworden, waaraan ge koppeld een reeks hogere boetes voor verkeersovertredingen, zijn hard rijders in Waddinxveen extra gepakt voor hun onverantwoord snelheids gedrag binnen de bebouwde kom van dit Gouwedorp. WADDINXVEEN - De rijkspoli tie in Waddinxveen houdt ko mende zaterdag 9 november weer haar traditionele fietsenkijkdag. belangstellenden kunnen terecht op het bureau aan de Mozartlaan tussen 10.00 en 15.00 uur. Momen teel staan een kleine zeventig fiet sen aan het bureau waarvan de poli tie op geen enkele wijze de recht matige eigenaar kan traceren. Speciaal worden die mensen uitge nodigd die de laatste tijd aangifte hebben gedaan van diefstal van hun tweewieler. Ook mensen die al enige tijd geleden aangifte hebben gedaan of in naburige gemeente aangifte hebben gedaan zijn van harte welkom. Bij ontwikkelen en afdrukken AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! 1 Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 november 1991 ziekenauto en boeken. Op de speel- WADDINXVEEN - De verkoop-ten- toonstelling voor het Welfarewerk van het Nederlandse Rode Kruis in Wad dinxveen wordt in het Anne Frank-cen- trum aan het Jan van Bijnenpad gehou den op vrijdag 22 november van 9.30- 17.00 uur. Het vestigen van de Oudheidkamer in (aan!) de bibliotheek betekent onder meer naast een centrale ligging bezoek- De plaatselijke afdeling Waddinxveen organiseert zelf ook diverse activitei ten, zoals uitstapjes naar de Keukenhof of Diergaarde Blijdorp. Verder is de afdeling actief rond de viering van na tionale ziekendag en de feestdagen. Bovendien doet men in regionaal ver band mee aan de dagboottochten, de vakantieweken en de ontspannings- middagen. een ”elite”-sport. Dit kan niet de be doeling zijn, zeker niet in een ge meente die de jeugd toch al zo weinig te bieden heeft. waarbij een bromfietser tegen een ge parkeerde auto aanreed. De bromfiets bestuurder is voor behandeling naar een arts overgebracht en kon na behan deling huiswaarts keren. Gestolen zijn bij het NS station een donker groene Raleigh damesfiets, en een witte Opoefiets (merk Aldo), op de Kanaaldijk een groene Batavus heren fiets, op de Sniepweg een groene da mesfiets en een zwarte herenfiets van het merk Gazelle, op de Overtoom een Giant mountainbike (kleur blauw/rose, deze fiets werd in een zilverkleurige auto geladen, die richting Gouda ver dween) en op de Henegouwerweg een grijze herenfiets (merk Livingstone). Jan Luykenstraat 14 Aarkade 6 Alphen a.d. Rijn POLITIENIEUWSS mogelijkheden tijdens openingsuren van de Waddinxveense Openbare Bi bliotheek. Nu praktisch alle politieke partijen in onze gemeente een ’’heroprichting” van de Oudheidkamer wensen, is het aanbevelenswaardig in het onderzoek naar een geschikte plaats ook onze plaatselijke bibliotheek te betrekken. Met de organisatie van al die activitei ten is een hoop geld gemoeid. Elk jaar organiseert de Zonnebloem daarom een grote nationale loterij en de be kende actie ”Harten-5”. De bijna De problematiek over de badhuur gaf de RTW-radio aanleiding om wethou der Paul van Schie (CDA) en de voor zitter van De Gouwe Cees Kroon uit te nodigen voor een confrontatie achter de microfoon. Paul van Schie voelde waarschijnlijk nattigheid en met de we tenschap dat Cees Kroon zich daar juist in thuis voelt, bedankte hij voor de eer. WADDINXVEEN - Na een rouw dienst in de Ontmoetingskerk is op de algemene begraafplaats aan de Alber- dingk Thijmlaan ter aarde besteld de op 83-jarige leeftijd overleden Wad- dinxvener A. van Noort sr. Albertus van Noort, die voor al zijn werkzaamheden koninklijk werd on derscheiden, is oprichter van Van Noort Tansporten BV en Van Noort Verhuizingen BV. Voor de nieuwbouw van beide zeer gezonde bedrijven, waarvan hij tot het laatst commissaris is gebleven, sloeg de heer Van Noort - die aan het Jan van Bijnenpad woonde - in 1990 nog de eerste paal. De Zonnebloem is bij velen bekend van de hotelbootreizen op het gelijk namige motorschip. (Foto: De Zonnbloem). pakje maken voor een eenzame zieke, gehandicapte of hulpbehoevende ou dere. De politie heeft op vrijdag 1 november een radar-snelheidscontrole uitge voerd op de Noordkade en de Koningin Wilhelminasingel. Op die wegen wer den respectievelijk 200 en 100 voertui gen gecontroleerd. In totaal vielen op de Noordkade 23 bekeuringen (hoog ste snelheid 91 km/h) en op de K.W.- singel 13 (hoogste snelheid 82 km/h). Daar op die datum juist het nieuwe Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens van kracht is geworden, werden de overtreders geconfronteerd met aanzienlijk hogere boetes. Voor een snelheidsovertreding met 25 t/m 30 km boven de toegestane snelheid wordt thans een bekeuring opgelegd van f 200,-. Het in het Weekblad voor Waddinx veen van vorige week naar aanleiding van de begrotingsdebatten beschreven punt ’’Vestiging Oudheidskamer” in Waddinxveen is enige tijd geleden ter sprake gekomen tijdens een onder houd tussen gemeente- en bibliotheek- bestuur. Op zaterdag 26 oktober vond een aan rijding plaats op de Peter Zuidlaan, WADDINXVEEN - De Waddinx veense kunstenares Eveline Swidde gaat exposeren in Zóne, de vereniging voor toegepaste kunst aan de Nieuw- straat 17b in Leiden. Eveline Swidde exposeert recent werk van 2 tot 30 november in Zóne. De openingstijden zijn dinsdag, woens dag, donderdag, vrijdag (11.00-18.00 uur), donderdag (19.00-21.00 uur), za terdag (10.00-17.00 uur) en zondag (13.00-16.00 uur). De kunstenares zal op zondag 3 en 10 november aanwezig zijn. Mensen die komen worden ver zocht om het hun verstrekte af schrift van het aangifte proces-ver- baal mee te nemen. Uiteraard zijn ook die mensen welkom die (nog) geen aangifte hebben gedaan van diefstal van hun fiets. Zij moeten wel enige bijzonderheden van hun gestolen fiets kunnen opgeven. Nog dagelijks ondervindt de politie het gemak van een aangebrachte postcode in een fietsframe. Regel matig worden fietsen aan het bu reau gebracht, die aan de hand van een ingegraveerde postcode hun weg terugvinden naar de rechtma tige eigenaar. Een kleine moeite kan op termijn dus het behoud van ieders fiets op- leveren. Voor het ingraveren van de postcodes kan men in Waddinx veen terecht bij de plaatselijke fietshandelaren. Met het oog op de automatisering die de politie steeds meer ten dien- - ste komt is het belangrijk dat de po litie daarbij kan beschikken over de juiste gegevens van een gestolen fiets. Een "fietsen-registratie- kaart” kan hierbij van pas komen. Deze registratiekaart is gratis af te halen op het politiebureau. Essen tieel is natuurlijk het framenum mer. Indien men geen gebruik wenst te maken van de registratie kaart kan men zelf het framenum mer noteren op bijvoorbeeld de aanschafhota van de fiets. WADDINXVEEN - De Zonnebloem (katholieke nationale vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten) in Waddinxveen gaat een grootscheepse ledenwerfactie houden van 11-15 november. Alle Waddinxveners krijgen eerst een brief in de bus waarin kort staat wat De Zon nebloem is en doet. Enkele dagen later worden alle mensen die nog geen lid zijn gebeld met de vraag of ze voor 12,50 per jaar ondersteunend lid wil len worden. "We hopen dat de actie aanslaat”, zegt mevrouw T. Heemskerk, voorzitter van de plaatselijke Zonnebloem-afde- ling Waddinxveen. ”Met de opbrengst kunnen we onze activiteiten voor zie ken en gehandicapten continueren en misschien zelfs verder uitbreiden”. De Zonnebloem zet zich, zoals be kend, in om het welzijn te bevorderen van langdurig zieken, lichamelijk ge handicapten en hulpbehoevende oude ren, ongeacht hun levensbeschouwing. Landelijk telt de vereniging bijna 400.000 ondersteunende leden, meer dan 30.000 vrijwilligers en 1300 plaat selijke afdelingen. Ook in Waddinxveen is een plaatse lijke Zonnebloemafdeling actief. De 17 vrijwilligers van deze afdeling houden zich voornamelijk bezig met het regel matig bezoeken van Waddinxveense zieken en gehandicapten. Dit ’’bezoek- werk” is het fundament van de Zonne bloem. Plaatselijk voorzitter mevrouw Heems kerk: ”Het menselijk contact staat daarbij centraal. De Zonnebloem wil voorkomen dat langdurig zieken, licha melijk gehandicapten en hulpbehoe vende ouderen vereenzamen en in een sociaal isolement raken. Iets wat vaak voorkomt bij mensen die moeilijk of zelfs helemaal niet meer van huis kun nen. We proberen onze aandacht daar bij te concentreren op ieder individu. Een persoonlijke benadering dus. Dat geeft ruimte voor een goed gesprek, een vertrouwensband. WADDINXVEEN - Sinds twee maan den biedt het Gouwebad ”de Sniep” in Waddinxveen de gelegenheid aan aan staande moeders in alle rust en veilig heid baantjes te kunnen zwemmen en/ of deel te nemen aan gerichte oefenin gen in extra verwarmd water. In de praktijk blijkt dat veel aan staande moeders niet op de hoogte zijn van deze voor hen zo belangrijke sport en ontspanningsmogelijkheid. Omdat voor het zwemmen tijdens de zwangerschap zelden medische bezwa ren bestaan, en overige sporten vaak niet meer tot de mogelijkheden beho ren. kan men onder deskundige leiding in het Gouwebad de lichamelijke con ditie toch op peil houden. Ontspanningsoefeningen mede gericht op de ademhaling en souplesse zijn hiervoor in warm water van 30 graden uitermate geschikt. Hiertoe speciaal opgeleide zwemon- derwijzeressen zullen op deskundige wijze in een beschermde rustige, warme omgeving, zonder hinder te on dervinden van de overige zwembadbe- zoekers, de oefeningen uitvoeren. In het Gouwebad ”de Sniep” kan men kiezen uit drie mogelijkheden te we ten: dinsdagavond van 19.30 tot 20.30 uur, woensdagavond van 19.30 tot 20.30 uur en donderdagochtend van 9.00 tot 10.00 uur. Indien de aanstaande moeders de zwemkunst niet machtig zijn, kunnen zij toch deelnemen aan de oefeningen, omdat de minimale diepte 1.20 meter is. Alles mag. Niets moet. Na afloop is er voor degenen die dit wil len gelegenheid om samen gezellig kof fie te drinken in het zwembadrestau- rant en bij te praten over de specifieke omstandigheden, waarin de deelne mers verkeren. moeten gaan betalen. Voor de leden van De Gouwe betekent dit dat zij ruim 400,- per jaar moeten opbrengen om de jaarlijkse huur van 112.700,- te kunnen betalen. Dit is ruim het tienvoudige van een voetballer of atletiekliefhebber. Hier door het gemeentebestuur ’’maar” met ƒ15.000,- is gecompenseerd) op door ontwikkelt de^zwemsport zich als korte termijn te kunnen opvangen. Maar daarmee zijn alle financiële zor gen van het succesvolle De Gouwe beslist nog niet van de baan. Achter de schermen probeert de gemeente Waddinxveen opnieuw het gemeentebe stuur van Boskoop te interesseren voor financiële steun voor wat betreft het grote aantal Boskoopse leden van De Gouwe. Naast het regelmatig bezoek organi seert De Zonnebloem diverse andere activiteiten. Het bekendst zijn de vakantieweken, waaraan jaarlijks ruim 4600 zieken en gehandicapten deelne men. Landvakanties, maar ook hotel bootreizen met een eigen ”mps de Zon nebloem”. Dit volledig aangepaste schip maakt elk jaar 35 reizen over de Rijn naar Duitsland, maar ook enkele in Nederland. De ontspanningsmiddagen met optre dens van bekende Nederlandse arties ten worden jaarlijks door circa 40.000 zieken en gehandicapten bezocht. Ver der organiseert de Zonnebloem win- keldagen (25.000 deelnemers), dag boottochten (46.000 deelnemers) en de bekende Sinterklaasactie ”Zon in de schoorsteen”, waarbij mensen een Op zondag 27 oktober werd aangifte gedaan van vernielingen töegebracht aan een op de Oostpolderweg gepar keerde auto. De antenne werd afgebro ken. Diezelfde dag werd een op de Kon. Wilhelminasingel geparkeerde auto bewerkt met een steen. Op de motor kap werden deuken geslagen en kras sen aangebracht. Tijdens het afgelopen weekend werd de politie geconfronteerd met een aan tal vernielingen in de Zuidplas en de omgeving van de Peuleyen. In alle ge vallen richtte de aandacht van de van dalen zich op geparkeerde auto’s. In de periode tussen vrijdag 25 en za terdag 26 oktober is vanaf de Maarten Schoutenstraat een beige caravan ont vreemd van het merk Tabbert. Uit een auto die op de Wadde gepar keerd stond is in de avond van donder dag 31 oktober een autotelefoon en een autoradio gestolen. Op maandag 28 oktober werd aangifte gedaan van diefstal van een groen ge ruite jas uit de kleedkamer van het zwembad. Op zaterdag verdween uit diezelfde kleedruimte een horloge. Het uurwerk zat in een jas. Later in de week werd vanuit een kluisje in het zwembad een paar sport schoenen, een ketting en sleutels ont vreemd. Mogelijk dat gebruik is ge maakt van een valse sleutel. In de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 oktober is getracht in te breken in een woning aan de Chopinlaan. Men probeerde een keukendeur te forceren hetgeen niet lukte. Vanuit de kleedkamer van een sport vereniging aan de Sniepweg werden de afgelopen week twee diefstallen ge pleegd. Op dinsdag 29 oktober werd een paar schoenen ontvreemd en op vrijdag 1 november werd een porte monnee met bescheiden gestolen. In de avond van vrijdag 1 november werd de politie geconfronteerd met een tweetal inbraken in woningen op de Brugweg en de Souburghlaan. In alle gevallen wisten de daders door middel van braak zich toegang tot de verlaten woningen te verschaffen. Ontvreemd werden bescheiden, geld en een video camera. Ook op zaterdag 2 en zondag 3 novem ber werd de politie geconfronteerd met nog een drietal inbraken in dezelfde omgeving. Onbekenden hebben getracht in te bre ken in het verenigingsgebouw van een sportvereniging aan de Sniepweg. Een ruit werd vernield en een tochtraam- werk werd opengebroken. Vermoede lijk zijn de daders niet binnen geweest. De belangstelling voor de op vrijdag 1 november gehouden ledenvergadering van De Gouwe was ongekend groot. Duidelijk was dat deze opkomst te ma ken had met het feit dat het bestuur van De Gouwe een voorstel voor een con tributieverhoging van honderd gulden op tafel zou leggen. Voorzitter Cees Kroon sprak in zijn welkomstwoord zijn tevredenheid uit over de sportieve prestaties en succes sen van het afgelopen jaar. Dit mocht ook blijken uit de behandeling van de verslagen van de diverse commissies. Van een heel andere toon was echter het financiële verslag van penning meester Wil Smit. Hij moest de leden van De Gouwe erop wijzen dat De Gouwe het afgelopen jaar een behoor lijk negatief resultaat had geboekt. Dit was in belangrijke mate toe te schrijven aan de niet geplande stijging van de badhuur met 28.000,-, waar tegen over slechts een subsidieverhoging van 15.000,- stond. De behandeling van de begroting voor het komende seizoen gaf echter een nog triester beeld. Zonder ingrijpende maatregelen zou De Gouwe uitkomen op een negatief resultaat van ruim 30.000,-. Het bestuur maakte de le den duidelijk dat zij een dergelijk be drag onverantwoord achtte en vroeg om mee te denken over mogelijke op lossingen. Verheugend was, dat zij de ernst van de situatie goed inzagen en men kwam met opbouwende kritiek en enkele voorstellen, die door het bestuur en ter plekke gevormde commissies uitge werkt zullen worden. De meerderheid van de leden zag ech ter in dat op de korte termijn alleen een contributieverhoging uitkomst kon bie den. De vergadering kon daarom niets anders doen dan akkoord gaan met de voorgestelde contributieverhoging. Zij stelde wel min of meer als voor waarde dat dit geen jaarlijks terugke rende gebeurtenis mocht worden. Er zal dus een einde moeten komen aan het (nogal vreemde) financiële beleid van de gemeente, die verhoging van dè badhuur gaat combineren met verla ging van de subsidie. Dit is overigens niet de eerste bedrijfs kundige tegenstrijdigheid. Enige tijd geleden mocht De Gouwe vernemen dat de toegangprijzen voor het zwem bad omhoog moesten, omdat de bezoe kersaantallen hoger uitvielen dan ver wacht. Duidelijk is dat het bestuur en de leden van De Gouwe woelige tijden tege moet gaan en dat er niet alleen strijd geleverd dient te worden in het water maar ook op de kant. Indien De Gouwe niet tenminste quitte speelt dan betekent het besluit van afgelopen vrij dag toch uitstel van executie. WADDINXVEEN - Onder het motto ”Nu geen speelplek, straks geen toe komst” vindt in de week van 3 tot en met 9 november de nationale jeugdcol- lecte plaats. Deze actie van Jantje Beton is gekop peld aan een landelijke affiche-cam- pagne, waarmee het Nationaal Jeugd Fonds - het fonds van Jantje Beton - het publiek wil wijzen op de noodzaak van voldoende speelruimte voor de jeugd. In Nederland wordt het steeds drukker en op straat gevaarlijker. Daarom zijn kinderen voor hun spel meer en meer aangewezen op allerlei veilige speel- voorzieningen. Het Nationaal Jeugd Fonds, het fonds van Jantje Beton, streeft naar uitbreiding van speel ruimte voor de jeugd in ons land, ge brek aan voldoende speelmogelijkhe den heeft immers ingrijpende gevolgen voor de groei naar volwassenheid. Spe len is voor een kind van levensbelang. Daarom gaan de collectanten van Jan tje Beton dit najaar op pad onder het motto ”Nu geen speelplek, straks geen toekomst”. Duizenden vrijwilligers in het land ste ken graag de handen uit de mouwen om kinderen hun broodnodige speelruimte te geven. Het Nationaal Jeugd Fonds helpt hen daarbijZo worden ieder jaar vele honderden, zinvolle projecten ge realiseerd voor de jeugd tot ongeveer zestien jaar. Het fonds van Jantje Be ton stelt geld beschikbaar voor de aan leg, verbetering of uitbreiding van jeugdaccommodaties, kinderboerde rijen, speelotheken, peuterspeelzalen, jeugdcircussen- en theater, speeltuinen en andere voorzieningen, die de leef- en speelruimte van het kind bevorde ren. Bovendien stelt Jantje Beton jaar lijks vele honderden kinderen, voor wie een vakantie niet is weggelegd, in de gelegenheid er een weekje tussenuit te gaan. Het Nationaal Jeugd Fonds is hiervoor afhankelijk van ieders bijdrage. Daarom vindt in de week van 3 tot en met 9 november opnieuw de nationale jeugdcollecte plaats. Vijftigduizend collectanten uit het jeugd- en jongeren werk vragen geld voor de jeugd. Voor de jeugdvereniging of -club in de eigen woonplaats, die door de aanhoudende bezuinigingen steeds verder in de knel dreigt te komen en voor het jeugdwerk in het hele land. Gun de jeugd een gulle gift. Immers: Nu geen speelplek, straks geen toekomst. 400.Oüü ondersteunende leden vormen echter verreweg de belangrijkste in komstenbron. Mensen die met een jaarlijkse bijdrage van 12,50 het vrij willigerswerk van de Zonnebloem steu nen. Plaatselijk voorzitter mevrouw Heems kerk hoopt daarom op een succesvolle ledenwerfactie in Waddinxveen. ”Een groot gedeelte van de opbrengst gaat rechtstreeks naar het plaatselijke Zon- nebloemwerk. Wij kunnen met dat geld onze activiteiten continueren en zelfs verder uitbreiden. Die uitbreiding is nodig, omdat, onder andere door de toenemende vergrijzing van onze sa menleving, steeds meer zieken, gehan dicapten en hulpbehoevende ouderen een beroep op de Zonnebloem zullen doen]. Om dezelfde reden zoekt de Waddinx veense afdeling naarstig naar nieuwe, enthousiaste vrijwilligers. ”We kunnen nog best een aantal mensen gebruiken, want de vraag naar ons werk is nu al groter dan dat we met de huidige bezet ting kunnen behappen”, zegt mevrouw Heemskerk. De ledenwerfactie in Waddinxveen heeft dus meer doelen. ”We willen op de eerste plaats zoveel mogelijk nieuwe leden werven. Daarnaast hopen we dat een aantal vrijwilligers zich aanmeldt. En het kan ook zijn dat we via de leden werfactie zieken en gehandicapten op het spoor komen die graag bezoek van eën Zonnebloemvrijwilliger willen ont vangen”, aldus de voorzitter, die daar tot slot nog aan toevoegt, ”dat ieder een, ongeacht levensbeschouwing, een beroep op de Zonnebloem kan doen”. Tenslotte een aardig gebaar van restau rant ”de Unie” aan de Kerkweg Oost in Waddinxveen: elk honderdste lid krijgt een gratis etentje voor twee personen aangeboden. Voor meer informatie over de Zonne bloem en/of de ledenwerfactie kan men zich wenden tot mevrouw R. van ’t Hoog (01828-17751) of mevrouw T. Heemskerk (01828-14147). In de periode van zaterdag 26 tot maan dag 28 oktober werd een op de Win gerd geparkeerde auto aangereden door een onbekend gebleven tegenpar tij. Gelet op de achtergebleven sporen reed de dader in een witkleurig auto. Later in de week, op donderdag 31 ok tober werd een fietser aangereden op de kruising Kanaalstraat/Stations- straat. Hij werd geraakt door een Toyota Landcruiser waarachter een aanhangwagen gekoppeld was, die bui ten de auto uitstak. De fietser kwam ten valDe autobestuurder is doorgere den omdat bij mogelijk de aanrijding niet bemerkt heeft. Bij een eenzijdig ongeval op de afrit van rijksweg A12 in de nacht van 1 op 2 november raakte het betrokken voer tuig zwaar beschadigd. Nadat de be stuurder de afrit was opgereden raakte hij in de bocht in de slip. Ondanks te gensturen lukte het de bestuurder niet het voertuig onder controle te krijgen waarna de auto achteruit het talud af reed en over de kop sloeg. De bestuur der kwam met de schrik vrij Tegen een inwoner van Waddinxveen is proces-verbaal opgemaakt omdat hij met zijn traktor betrokken raakte bij een aanrijding op de Brugweg en daarna doorreed. In de nacht van zondag 3 november heeft de politie Waddinxveen samen met de politie van Gouda een achttal Gouwenaars aangehouden, die kort daarvoor betrokken waren bij een mis handeling op de Bloemendaalseweg. De vechtpartij was het gevolg van eer dere onenigheid in een Reeuwijkse dis cotheek. In het tumult werd met een ketting geslagen en kwam het slachtof fer in het water terecht. Er is proces verbaal opgemaakt. WADDINXVEEN - De Waddinx veense kunstenaressen Ton van Dup- pen-Smits (beelden en plastieken) en Will Borst (textielschilderijen) expose ren met Joke Brevoord-Kopers (tex tielschilderijen) van vrijdag 8 novem ber tot zaterdag 28 december in ”In het vijfde wiel” aan de Barendstraat in Boskoop. Will Borst is lid van de Waddinxveense Kunst Kring en exposeerde eerder dit jaar in de Openbare Bibliotheek. Ze maakt al zo’n tien jaar textielschilderij en. De geboren Brabantse Ton van Dup- pen-Smits begon in 1984 met boetseren en beeldhouwen en maakt werkstuk ken van brons, cement en steen. --- WADDINXVEEN - Direct na de herfstvakantie zijn het team en alle leerlingen van de St. Paulusschool (Ja cob Catslaan) hard aan het werk ge gaan om van het project Kind en Zie kenhuis een succes te maken. Een ziekenhuisproject is bedoeld om ónderen spelenderwijs bekend te ma ten met het ziekenhuis gebeuren. De LEZERS schrijven Met deze contributieverhoging wordt het voor De Gouwe wel heel moeilijk het ledenaantal op peil te houden, laat staan om nieuwe leden te werven. De gemeente creëert volgens De Gouwe een situatie van oneerlijke con currentie tussen de diverse sportvereni gingen. Met name de binnensporten worden in Waddinxveen in belangrijke mate gediscrimineerd. Uiteraard wil De Gouwe het leven van de veldsporters niet zuur maken, maar de verhouding van de huur van de ac commodaties zijn totaal uit het lood. Zo betaalt de voetbalvereniging Be Fair voor haar sportcomplex, dat zij na genoeg onbeperkt tot haar beschikking heeft, nog geen 20.000,- aan huur. Deze ruim 20.000 vierkante meter zeer strategische gelegen grond vertegen woordigt dus eigenlijk maar een waarde van 200.000,-. Menig pro- jektontwikkelaar heeft een veelvoud van dit bedrag voor deze grond over. Het komt er op neer dat de leden van Be Fair-voetbal ongeveer 30,- jaar lijks moeten bijdragen aan de huur van de velden. Dit geldt ook bij de andere ”buitensport”-verenigingenHierbij komt, dat een dergelijk sportcomplex eigenlijk enkel en alleen voor de leden beschikbaar is. De verschillende sporthallen dienen echter primair als gymlokaal voor scho len en het zwembad is in beginsel ge bouwd voor de Waddinxveense bevol king. De binnensporters betalen echter al gauw 50,- per uur aan huur voor een soeelveld en De Gouwe zal f 142,50 Bij FOCWA C. Garantiebedrijf fir^GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828)12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING van ondern:mers in he' ■r'lr'y c«*«os$m>e ie o* 1 eerlingen hebben werkstukjes ge naakt en speelden in de klas diverse óekenhuissituaties na, want via de verkgroep Kind en Ziekenhuis uit jouda was men in het bezit gekomen /an een speelkist. n zo’n kist bevinden zich verkleedkle- en, dokterskoffer, verbandartikelen, :iekenauto en boeken. Op de speel maats stond er vorige week dinsdag :elfs een echte ambulance, die de kin- leren uitvoerig konden bekijken. MIe werkstukjes en tekeningen wer- len tentoongesteld en konden tijdens le jaarvergadering van de ouderver- niging bekeken worden. - 'ijdens deze vergadering keken 50 ou ters en leerkrachten naar een film van te werkgroep Kind en Ziekenhuis uit Jouda over een ziekenhuis-opname en zerd er door twee medewerksters van tie werkgroep uitvoerig informatie ge- even over het welzijn van het kind óór, tijdens en na een ziekenhuisop- ame. Hierna was er gelegenheid tot et stellen van vragen en werd er door uders en werkgroep gediscussieerd. )m 22.30 uur werd de avond afgeslo- en. De leerkrachten van de St. Paulus- chool zijn er wéér in geslaagd om de eerlingen in twee weken tijd spelen- erwijs te informeren over het hele zie- enhuis-gebeuren

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 23