VERLIES VOETBALCLUBS Hier is uw Rijn en Gouwe MIDDENMOTERS DE GOUWE krant te koop WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Be Fair-junioren leiden ongeslagen B-competitie Wedstrijden Gouwe Streek Antilope in Flora-cross Prestatie pupillen- damteams Valenkamp aan kop bij sjoelers Philipse scoort Be Fair verliest bekerwedstrijd WADDINXVEEN - De volleybalda- mes van CVB Bank/Be Fair zijn er af gelopen donderdagavond wederom niet in geslaagd een overwinning neer te zetten. Be Fair verloor in eigen huis tegen Libanon e eerste bekerwedstrijd (2-3). Koplopers Excelsior Knappe winst Excelsior- dammers Redactierit I Gouda Verlies Korbis Be Fair Heren Senioren Dames Return WSE ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” Feyenoord A overtroeft WSE Lagere teams y heren dames heren dames (uit Den Haag) (uit Oldenzaal) (uit Almelo) (uit Gouda) Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Q. en S. v.d. Panne Parf.-Drog. Mieke Noordegraaf’s Automobielbedrijf Pagina 25 ROOSTER VOOR ZATERDAG 9 NOVEMBER 1991 TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: 17.00uur deGouwe2-HZ-Zian2 17.45 uur de Gouwe 1-OZPC 1 18.45 uur de Gouwe 1-ZPA 1 19.45 uur deGouwe2-GZC2 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 november 1991 met 0-1 van ARC (doelpunt van Alphons Scheurwater) en verloor WSE met 1-2 van Roodenburg. De Be Fair-junioren leiden met 16 punten uit 8 wedstrijden. De WSE-jeugd staat op één plaats van onderen met 5 punten uit 8 wedstrijden. WADDINXVEEN - Na vier Mei avonden in het clubgebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan wordt de klasse A geleid door Wim Valenkamp met een totaal aan punten van 5633. Hij wordt gevolgd door Jan Kersber gen met 5600 punten. In de B-klasse staat op nummer 1 Vera van Beek met 5004 punten en Teunie van Leeuwen tweede met 5041 punten. In klasse C is eerste Jan van Beek met 4668 punten met op de tweede plaats Asha den Drijver met 4656 punten. Totaal zijn er nu nog 10 sjoelavonden dit seizoen. Betaald wordt per ronde 4,- per 10 keer sjoelen. De volgende sjoelavond is woensdag 13 november vanaf 7.00 uur. Uitslagen sjoelavond 23 oktober. Klasse A: 1Jan Kersbergen (1416 pun ten), klasse B: 1. Guus van Renesse (1322 punten), klasse C: 3. Frans Bouwmeester (1242 punten), klasse D: 1. Marco Heuvelman (1036 punten), klasse E: 1. Rosewelle van Leeuwen (951 punten). ter Wijnand de Kort 5,57 minuut liet klokken. De weer een jaartje oudere JPA 2e jaars bonden als Antilopers met 5 man de strijd aan. Sven Metsemakers bracht er het van de Waddinxveners het beste vanaf en liet een tijd noteren van 3,56 minuut, wat een goede vijfde plaats op leverde. Erik de Bruijn werd hier in 4,16 minuut 13e, Michiel v.d. Leede 14e in 4,18 mi nuut, Peter v.d. Leede 17e in 4,22 mi nuut en Jeroen Koppes 20e in 4,28 mi nuut. De strijd in deze categorie is er- norm groot. Ook bij de junioren werd goed gepresteerd. De meisjes D (11 jaar) liepen eveneens 1.000 meter. De uitslag was hier: Suzanne de Leede (4,27 minuut), Kathinka Hoek (4,40 minuut), Ellen Boere (4,42 minuut), Floor de Ligt (5,31 minuut). Bij de jongens D 2e jaars eindigde Vin cent Boere in 3,54 minuut op de 19e plaats (ook hier is de concurrentie heel erg groot). Bij de jongens D le jaars (11 jaar) werd Mark Boon 17e in 4,04 minuut, Erik Diederiks 20e in dezelfde tijd, terwijl Frank Kuiper in 4,22 minuut de 25e plaats voor zich opeiste. De jongens C 3e jaars (geb. jaar 1977) lopen 1.500 meter en ook hier deden de Antilopers het goed. Mark Boon liet een tijd van 5,50 mi nuut noteren, terwijl niet ver daarach- Zaterdag 16 november begint de cross- competitie van de afdeling Gouda met de eerste wedstrijd in het Waddinx- veense Gouwebos, de tweede wed strijd bij Ilion in Zoetermeer, de derde in Reeuwijk en de vierde wedstrijd in Gouda. Ook voor de pupillen begint op 16 no vember de pupillencrosscompetitie met alle wedstrijden in Alphen aan den Rijn. Zaterdag 14 december is dan de tweede wedstrijd, 18 januari de derde en 15 februari de laatste van deze reeks. Groenendijk voor Rens Overdijk heeft niet meer mogen baten. De scheidsrechter moest zowel een speler van Jodan Boys alswel de Be Fair-speler Erik Valk bestraffen met een boeking. Zaterdag zal Be Fair trachten de aan- WADDINXVEEN - Korbis-korfbal heeft met 13-8 van Velocitas verloren. De Waddinxveners zakken door dit re sultaat verder naar beneden. Korbis kreeg te maken met twee afgekeurde doelpunten. WADDINXVEEN - In de interne competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging blijft Philipse sco ren. Ditmaal was V.d. Born aan de beurt. Het was weliswaar een taaie strijd met wisselende kansen maar toen V.d. Bom aan remise ging denken en alle stukken ging afruilen, belandde hij in een slechtere pionnen structuur en kon alsnog opgeven. Claassen zet zijn opmars door en heeft de top-tien bereikt. D. van Offeren speelde met wit te snel op pion winst; Claassen kreeg daardoor een voor sprong in zijn ontwikkeling, wat funest bleek voor wit. Van der Hoek had het met zwart deze keer makkelijk tegen Stam, die te snel speelde en een stuk blunderde. Zwart ontwikkelde daarna rustig zijn stukken en wit kon niet an ders dan opgeven. Smitskamp heroverde zijn tweede plaats. Met zwart tegen Kardol maakte hij het in het middenspel zo ingewik keld, dat wit wel in de fout moest gaan. Smitskamp kwam de kleine kwaliteit en een pion voor en wikkelde dit netjes af naar winst. Van Oort heeft met wit lange tijd op winst gestaan tegen Van Woudenberg. Toen zwart door allerlei foefjes toch re mise leek af te dwingen, ging Van Oort de partij forceren, vergaloppeerde zich en bleef met lege handen zitten. Ellers-Hennink was een partij met vele taktische wendingen, die om midder nacht moest worden afgebroken met een eindspel van gelijke lopers met een extra vrijpion voor Hennink. Ellers zal thuis moeten nagaan of hij de stelling remise kan houden. Smit is gelukkig ook weer actief op het schaakfront. In een scherpe partij tegen De Niet, die er lustig op los offerde, kon hij de remise- variant feilloos vinden. De overige uitslagen warenMuit-Reus en De Vries-v.d. Geer afgebroken, Brobbel-Besemer remise, Stouten-de Bock 1-0, V.d. Starre-Alblas 1-0, Lit- tooy-Ponsioen 1-0 en T. Goor-Toren- beek 1-0. De top-tien ziet er nu als volgt uit: Phi- lipsen 787, Smitskamp 687, Hennink 651, Ellers 612, Reus 576, Jansen 575, Van Woudenberg 572, Claassen 541, V.d. Born 538, Kardol 520, Muit 520en Stouten 520. WADDINXVEEN - Zaterdagvierdeklasser Be Fair verloor met 0-2 van De Jodan Boys in Gouda. De Waddinxveners staan in de middenmoot met 8 punten uit 8 wedstrijden. WSE speelde zondagmiddag met 4-4 ge lijk tegen SJC en heeft 7 punten uit 8 wedstrijden. In de afdeling Gouda werd de wedstrijd Waddinxveen-zondag uit tegen Haastrecht afgelast, zo dat Waddinxveen met 6 punten uit 7 wedstrijden tegen de middenmoot blijft aanhangen.In de eerste klasse van de B-regionale jeugd won Be Fair sluiting bij de kop van de ranglijst te be houden door bij Sportlust voor de volle winst te gaan. Be Fair 2 blijft na de overwinning van 4-3 tegen DOTO 2 wel aan de top mee draaien en zal aanstaande zaterdag te gen Zuidland 2 proberen deze positie te handhaven. De eerste set stond Be Fair meer tegen zichzelf te spelen. Libanon speelde aanvallend niet sterk (7-15). maar pro fiteerde van de fouten van de thuis ploeg (7-15). De tweede set kwamen de dames van Be Fair op gang. Ondanks dat de pas sing niet constant lag, werd er veel over de buitenkant gespeeld. Be Fair scoorde punt na punt, door harde aan vallen af te wisselen met taktische bal len (15-10). Be Fair liep in de derde set snel uit en haalde ook deze set binnen (15-6). De vierde set dacht Be Fair er te gemakke lijk over en gaf het spel uit handen. Li banon maakte hier goed gebruik van. De gastploeg ging gevarieerder aanval len. De sterke aanval door het midden, was voor Be Fair onhoudbaar. Mede dank zij hun goede blokkering haalde Libanon deze set binnen (5-15). De vijfde set werd volgens het rally- pointsysteem gespeeld. Het was een korte, maar spannende set en Libanon trok aan het langste eind (12-15). Be Fair is er zaterdag tegen De Jodan Boys niet in geslaagd de beide punten in Waddinxveen te houden. In deze streekderby gingen de bezoekers te recht als overwinnaar van het veld (0- 2). Dat er niet werd gescoord in de eerste helft mogen de Jodan Boys zichzelf en de Be Fair-doelman Henk Vermulm verwijten. Kansen waren er genoeg voor de Gouwenaars. De Waddinx veense voorwaartsen daarentegen wis ten het doel van De Jodan Boys niet in gevaar te brengen. De tweede helft begon zoals de eerste was geëindigd, namelijk een sterk aan vallend De Jodan Boys en een daar door in de verdediging gedrongen Be Fair. Echter, nu wisten De Jodan Boys wel te scoren. Na vijftien spelen was het voor de eer ste keer raak, toen de Be Fair-doel man, gehinderd door een aantal spe lers, een hoge voorzet niet goed ver werkte. De Goudse spits had hierna weinig moeite om de bal in het doel te werken. Na deze treffer zocht Be fair meer de aanval en werd in deze periode gecon fronteerd met de tweede tegentreffer. Ook het inbrengen van Leon Konijn voor Ronald Dodewaard en Arjan WADDINXVEEN - Zaterdag 2 no vember hield de Boskoopse atletiek vereniging AV-47 haar 15e Floracross. Een cross waaraan alle categorieën at leten, van heel jong tot heel oud, kun nen deelnemen. De Waddinxveense at letiekvereniging Antilope was goed vertegenwoordigd in het deelnemers veld, wat dit jaar een record-aantal lief hebbers telde. Onder goede loopomstandigheden werden door de Antilopers ook goede prestaties geleverd. Bij de jongste deel nemers (jongens pupillen B, 8 en 9-jari- gen) heeft Antilope een sterke crosser in de strijd. Luuk Schwiebbe, die vo rige week bij de Alphen Noordcross ie dereen achter zich liet, herhaalde dit kunststukje nog eens en finishte als eer ste over de 1.000 meter in een tijd van 4,02 minuut. Peter de Leede liep zijn eerste cross en werd meteen achtste, een goede presta tie in een deelnemersveld van ruim 50 atleetjes. Sander van As eindigde als negende, terwijl Carla Graafland (MPB) goed was voor een tijd van 4,49 minuut. Bij de meisjes-pupillen A was de uit slag: Marjolein Blaauboer (4,42 mi nuut), Doret van Boxel (4,56 minuut), Joyce Steenwinkel (5,22 minuut) en Erlina Hoek (5,09 minuut). Na een spannende strijd eindigde Joost Blokland (JPA1) als tweede in 3,53 mi nuut, terwijl Tjeu van Haren hier op de vijfde plaats finishte in 4.00 minuut rond. Maurice Rehorst deed erg zijn best en liep een tijd van 4,32 minuut. WADDINXVEEN - Na de zesde ronde van Excelsiors onderlinge dam- competitie gaan Dick Dibbets en Vin cent van Es op kop. Dick bezet zonder puntverlies de eerste plaats met 8 uit 4 en Vincent, bijna 16 jaar, heeft de tweede plaats met 11 uit 6. Dick Dibbets verschalkte Dirk Heeren 2 en Vincent van Es klopte rondspellei- der Dirk Heeren 1. In deze partij mocht Vincent zijn handen dichtknij pen. Immers in het middenspel was hij 2 schijven achter gekomen. Hij bleef ondanks dat doorzetten en op een blun der van Dirk voerde hij een overigens fraaie damcombinatie uit. Raymond van Es klom ook op de rang lijst door Jan Kramer op leuke wijze te verslaan. Raymond deed een lokzet en Jan daar op in ging, volgde een win nende slagzet. Jan Both ontdekte dat de jeugdige Lu cien Claessen flink tegenstand kon le veren. Het gelijkspel was hier een te rechte uitslag. Om het succes van de damjeugd ook op deze speelavond weer tot een succes te maken, liet Teun van der Krol na een redelijk gelijkop- gaande strijd remise tegen Piet Swart aan tekenen. Jaap van der Eist stelt dit seizoen tot op heden teleur. Tegen Gerrit Heeren kreeg Jaap geen goede ontwikkeling van zijn middenveld. Op positioneel kreeg Gerrit schijfwinst en enkele zet ten later was er volle winst. Cor Barelds voerde tegen Cor Stolker een damcombinatie uit. De dam welis waar meteen worden weggeruild, maar er bleef wel schijfwinst over. Dit leidde uiteindelijk partijwinst in, waardoor Cor Barelds naar de derde plaats van de tussenstand sloop. Mooi positiespel werd door Henri Berghout op het bord gelegd. Tegen stander Teun Twigt, altijd zeer moei lijk te kloppen, kreeg het in het eind spel zwaar te verduren. Ondanks sterk verdedigen moest Teun ervaren, dat Henri de juiste winstgang had bere kend. Ruud van Dijk kreeg tegen Kees Blonk na een positioneel overwicht schijf winst. Ook Kees Blonk staat bekend als een ervaren speler en in het eindspel moest Ruud een voor hem voordelige combinatie nemen, doch de resterende stand bleek voor Kees voldoende om een punt uit de strijd te slepen. De strijd tussen Tijmen den Ouden en Gerrit van der Zijden verliep in het middenspel naar een wat contactloze stand. In deze fase werden de punten gedeeld. Adriaan Blom schijnt zich na een wat ongelukkige seizoenstart te hervinbden. Hij bond Piet van Es aan de zegekar. Vrij kort na de opening voerde Jan de Heer tegen Bertus van Eijk een dam combinatie uit. Jan kon de dam veilig opbergen en dat betekende dat hij de strijd snel in zijn voordeel kon beslis sen. WADDINXVEEN - Zaterdag 5 en za terdag 19 oktober werd in de halve fi nale voor pupillenclubteams in Culem- borg gestreden door 12 damteams. De nummers 1 tot en met 4 plaatsten zich voor de finale. Het Excelsior-team, be staande uit Daniel Westmaas, Dick Berghout, Arie de Mik, Dini Buiten huis en Maurits van den Bosch heeft dan wel niet aan de misschien te hoog gespannen voldaan, maar toch werd een uitstekende zesde plaats in de eind stand behaald. Er werd goed en geconcentreerd ge damd en dat er voldoende talent in dit team van 12-jarigen aanwezig is mag blijken uit de fraaie 4-4 score tegen de uitdeindelijke winnaar van deze halve finale, te weten NDG uit Nieuwegein. Van twee andere voor de finale ge plaatste viertallen werd met het kleinst mogelijk verschil verloren. Individuele score: Daniel Westmaas (11-12 pnt), Dick Berghout (11-1 pnt), Arie de Mik (11-11 pnt), Dini Buitenhuis (6-5) en Maurits van den Bosch (5-4). 7 WADDINXVEEN - Dames 1 van De Gouwe-waterpolo kwam zaterdajg tijdens een goed gespeelde wedstrijd tegen De Futen helaas niet verder dan 6-7 verlies. Ook zondag bij de return in Amstelveen wonnen De Fu ten met 7-6. Commentaar van.de teleurgestelde trainer/coach Witp groenG ”Je speelt de laatste weken beregoede wedstrijden, doch je zit nog steeds met nul punten. Volgende week tegen OZPVC moet het dtjn maar gebeuren. bepaalde, na goed aanspelen van Wendy de Frankrijker, de eindstand op 6-7. De Gouwe-De Futen 6-7: tussenstand den 2-2, 3-6, 5-7. Voor De Gouwe; scoorden Wendy de Frankrijker en Gil) lian van den Berg 2x, Astrid van Galen en Brenda van Vliet-Kranenburg lx. Het Waddinxveense publiek was mas saal naar deze streek-derby gekomen, evenals als het Bodegraafse pyubliek. Helaas mocht dit niet baten, d eheren moesten met een nederlaag naar huis. Zosla verwacht werd het een bikkel harde partijEr waren twee zeer agres sief spelende ploegen, die het elkaar zo moeilijk mogelijk trachtten te maken. Uiteindelijk zijn er 38 persoonlijke fouten gemaakt door beide ploegen. Dit geeft een redelijk beeld over het ni veau van de wedstrijd. Het eerste part begon vrij rustig. Er werd zeer strak gefloten, waardoor het onmogelijk was om een echte waterpo- lowedstrijd te spelen. In deze eerste pe riode was de stand 3-2 voor BZPC. Voor De Gouwe wisten alleen Paul van Doorne en Jaco de Jong tot scoren te komen. De Gouwe creëerde in deze periode veel meer kansen dan zijn te genstander maar verzuimde ze af te maken. In de tweede periode bleek dit hun kop te kosten. Bodegraven kon in de wedstrijd komen en liet de Wad dinxveners kansloos in deze periode. De achterstand van 3-2 groeide uit naar een achterstand van 9-5. Doelpunten makers voor De Gouwe: Jaco van Tol (2x) en Paul van Doorne. De Gouwe miste in deze fase van de wedstrijd ie mand die de ploeg over deze moeilijke fase heen kon slepen. De echte scherpte is bij de Waddinxveners nog niet aanwezig, waardoor het zo belang rijke scoren te weinig gebeurt. In de derde periode kon De Gouwe de marge van 4 doelpunten nog iets ver kleinen tot 3 doelpunten. Wilfed Bon tje was heel attent en scoorde twee fraaie doelpunten. Marc Faber en Paul van Doorne scoorden beiden 1 maal. Tussenstand (12-9). Ook in de slotfase van de wedstrijd konden de Waddinxveners de door braak niet forceren. Door het keiharde spel was het heel moeilijk om tot se rieuze breaks te komen, normaal ge sproken één van de sterkste punten van ploeg van Albert Spijker. In de laatste periode waren het Remko Overdam en Cees Boonstoppel die de eindstand bepaalden op 14-11. De heren mogen zaterdag proberen hun nederlaag recht te zetten tegen ZPA uit Almelo. Aan vang 18.45 uur in het Gouwebad De Sniep. WADDINXVEEN - Zondag 20 okto ber, zaterdag 26 oktober en zondag 27 oktober zijn door enkele Gouwe Streek-schaatsers alweer wedstrijden gereden. De uitslagen zijn van goed tot zeer goed en twee schaatsers hebben al tijdens deze wedstrijden hun persoon lijke records verbeterd. De wedstrij den zijn gereden op de vernieuwde Uit hof in Den Haag. Op zondagochtend 20 oktober hebben Ronald Bunnik en Philips Kroes beide de 500 en 1000 meter gereden. Ronald Bunnik heeft op de 500 meter zijn per soonlijk record verbroken en kwam op 49.41 seconden en zijn 1000 meter-tijd was 1.42.48. Philips Kroes had op de 500 meter een tijd van 53.08 seconden en hij verbeterde zijn persoonlijk re cord op de 1000 meter en kwam op 1.42.48 en kwam daardoor in een cate gorie hoger. Arie Rijkaard heeft zaterdag 26 okto ber de 500 en de 1500 meter gereden en kwam tot de tijden 56.54 (500 m) en 2.46.10 (1.000 m). Een dag later heb ben Eelco Hoedemaker en Gerard van Dijk geschaatst. Eelco schaatste de 500 (47.13) en de 1000 meter (1.37.60) en ’s avonds heeft Gerard de 500 (49.30) en de 1500 meter (2.31.25) gereden. Ook bij de senioren en veteranen heeft Antilope-ankele goede troeven in han den. Letteke Broekman liep naar een mooie tweede plaats in 11,45 minuut op de 3 kilometer. Ferry Bonsel liet zich bij de Veteranen I (40-50 jaar) op de 9 kilometer klok ken na 32,24 minuut en bereikte daar mee een elfde plaats in de eindrang schikking. Bram Lindhout (Vet III) was weer een klasse apart en liet al zijn tegenstanders zijn hielen zien door als eerste in 34,16 minuut te finishen. Bij de senioren liep Hans Boere naar een goede 30,24 mi nuut, terwijl Frans van Olijve een ver dienstelijke 32,57 minuut behaalde. De Gouwedames speelden afgelopen zaterdag in het sfeervolle Gouwebad De Sniep tegen De Futen uit Amstel veen een goede partij waterpolo. Door uitstekend keeperswerk van de Fu- tense doelvrouwe en de vele schoten van De Gouwe op het houtwerk rondom haar kon de winst net niet in Waddinxveen blijven en wonnen De Futen met 7-6. Binnen twintig seconden stond De Gouwe met 1-0 voor dank zij een prima omhaal van midvoor Wendy de Frank rijker. Daarna golfde het spelbeeld op en neer. Ook De Futen creëerden kan sen waaruit zij twee keer konden sco ren. Astrid van Galen bepaalde met een daverend schot de stand van het eerste partje op 2-2. In het begin van het tweede part werd in feite het vonnis over De Gouwe gete kend. Een glashelder doelpunt van An gela Faber werd afgekeurd, waarna in de contra De Futen 2-3 konden laten aantekenen. Even leek het team van trainer/coach Wim Groen aangeslagen en scoorden De Futen drie doelpunten op rij (2-6). Uit een man-meer situatie scoorde Gillian van den Berg 3-6. De derde periode herstelde De Gouwe zich prima. Eerst scoorde Wendy de Frankrijker uit een man-meer situatie 4-6 en verzilverde Gillian van den Berg zelf de aan haar toegekende strafworp (5-6). In deze periode werden De Fu ten in feite gered door het houtwerk en zo kon de sterke nummer 7 van De Fu ten echter de stand toch nog op 5-7 te brengen. De vierde periode werd de strijd op het scherp van de snede uitgevochten. De sterk aanvallende Gouwe-dames wis ten slechts eenmaal tot scoren te ko men. Brenda van Vliet-Kranenburg Afgelopen zondag werd in Amstelveen nog beter gespeeld door de Gouwe-daj-i mes. Hier hebben zij zeker kansen ge-' had het eerste opunt binnen te halen. De Gouwe opende uitermate sterk en binnen mum van tijd had Astrid valt Galen er twee ingekogeld. Wendy de Frankrijker bracht allengs hoop in de harten van de meegereisde Gouwe- supporters door 0-3 teb laten aanteke-< nen. Hierna waren De Futen van de schrik bekomen en scoorden zij alsnog 2-3. In het begin van de tweede periode werd het zelfs 3-3, doch Diana van den Zijden bracht de stand, via twee fraaie doelpunten, op 3-5. De Futen scoorden hierna ook lx (4-5). In de derde periode ging de strijd gelijk op, doch De Futen konden wel op ge lijke hoogte komen (5-5). Tijdens de vierde periode creëerden de Gouwe-dames veel kansen, doch steeds stond of het houtwerk in de weg of de keepster van De Futen, die vee] reddingen verrichtte. Toch wist Angela Faber te scoren (5-6). De Futen vielerji met man en macht aan, hetgeen de ver-ji dediging van De Gouwe enkele onge-t* lukkige persoonlijke fouten kostte]j Wellicht hierdoor en de pech bij de: schoten verloor De Gouwe met 7-6. De Futen-De Gouwe 7-6: tussenstand den 2-3, 4-5, 5-5. Voor De Gouwe scoorden Astrid van Galen en Diana van der Zijden 2x, Wendy de Frankrij ker en Angela Faber lx. Zaterdag speelt dames 1 thuis in Gou- webad De Sniep tegen OZPC uit Ol denzaal. Deze wedstrijd kan wel eens bepalend zijn voor het verloop van dd, verdere competitie. Derhalve: komt; dat zien. Aanvang 17.45 uur. WADDINXVEEN - Het eerste achttal van Excelsior behaalde op dinsdag 29 oktober in Krimpen aan den IJssel een knappe zege op KDV (6-10). Door dit resultaat heeft Excelsior 4 punten uit 3 wedstrijden in de hoofdklasse van de Dambond Midden-Holland. Piet Swart tekende als eerste van de Waddinxveners volle winst aan. In een klassiekachtige stelling had de Krim- pense speler Autar een onvoordelige schijf op de rechter vleugel. Hij moest offeren om ruimte te krijgen. Deze zelfde ruimte werd door Piet benut om positioneel te winnen. De partij van Adriaan Blom was er een op het scherpst van de snede. Door fraai positiespel dwong hij schijfwinst af en liet zich het voordeeltje niet meer ontgaan. Ruud van Dijk plaatste in het midden spel een lokzet en toen zijn tegenstan der daar op inging, boekte hij schijf winst. Zijn tegenstander wist in het eindspel toch nog naar dam door te dringen. Ruud kon net geen over- machtseindspel, waarna tot remise werd besloten. De jonge Vincent can Es had als inval ler een prachtig debuut in Excelsiors eerste team. Beide spelers leken lang goed aan elkaar gewaagd. Naarmate het eindspel vorderde, had Vincent een sterkere centrumbezetting en in die fase voerde hij een leuk slagzetje uit, waarbij hij bijna op dam kwam. Zijn tegenstander bereikte weliswaar ook de damlijn, maar door een overmacht- seindspel wist Vincent de volle winst te pakken. Dirk Heeren combineerde al vrij snel na de opening naar dam. Zonder ver lies kon de dam echter worden terugge nomen, waarna een gelijkopgaande strijd volgde. IN een klassiekachtige stand kon de Krimpense speler na een foutzet van Dirk de schijfwinst force ren en bouwde dat uit naar partijwinst. Na de opening kwam Jaap van der Eist wat in de verdrukking, doch kon zich hieruit bevrijden. De spelers leken een redelijk gelijkopgaand eindspel in te gaan. Hier moest Jaap toch de volle winst aan de tegenstander laten. Bij de stand 5-7 in het voordeel van Ex celsior waren Cor Barelds en Dick Dib bets, respectievelijk aan het le en 2e bord, nog met hun partijen bezig. Na een zeer onregelmatige opening kreeg Cor Barelds meer en meer grip op de stelling van zijn tegenspeler en grip op het centrum. Via aanval van de rechter flank kon Cor de verdediging van zijn tegenstander uitschakelen. De geforceerde doortocht ging ten koste van een schijf, doch in die fase kon de Excelsiorspeler de winst niet meer ontgaan. Dick Dibbets kwam goed uit de ope ning en bouwde een stelling op, waarbij hij zijn tegenstander veel gedwongen spel opgelegde. Nadat meer schijven a=van het bord waren verdwenen kreeg zijn opponent wat meer ruimte en kon deze in de eindfase door het of feren van materiaal ook doordringen naar dam. Dick, die reeds op dam was gekomen, kwam juist enkele tempi te kort om te kunnen winnen, waarna re mise werd overeengekomen. ner van Patrick Rijnbeek in de 24e mi nuut. De pegel van Haasnoot 2-2 bete kende tevens de ruststand. Na rust weer twee aanvallende ploegen met echter meer inzet en een betere spelopvatting van Noordwijkse zijde. Een blunder van René Moons (hij ver loor een direct duel zoals hij ze zelden verliest) bracht Wilco Otten alleen voor René Boekhorst die kansloos was (2-3). WSE ontsnapte vervolgens aan meer tegentreffers. Martijn v.d. Wal haalde een bal de lijn. Guillaume van Wilgen ontsnapte echter niet aan een officiële waarschuwing na een te harde overtre ding. De gelijkmaker zat er niet in voorlopig, al keurde de scheidsrechter een treffer van Erwin Pleus wegens buitenspel af. Een kwartier voor tijd ruilde WSE ver dediger John Moons in voor aanvaller Ron Scheurwater. Achterin werd nog meer risico’s genomen met het doel meer mankracht voorin te krijgen. Twee minuten later leek de strijd ge streden. Een snelle uitval van SJC werd keurig afgerond door Remco Otten (2- 4). WSE leek geknakt. 2-5 leek dichterbij dan 3-4. Toch veerde de WSE-aanhang op toen Marco Scheurwater de bal via de lat op zijn kruin kreeg (3-4). WSE drong meer aan en speelde meer gedreven dan de rest van de tweede helft hetgeen resulteerde in twee buite lingen van Erwin Pleus binnen de 16 meter lijnen na goed aangeven van Guillaume van Wilgen. Eén van die noodgedwongen valpar tijen leverde WSE in de laatste minuut een strafschop op. Erwin Pleus scoorde via de onderkant lat 4-4. Een gelijkma ker die niet meer verwacht was en ei genlijk ook niet verdiend. De wedstrijd begon derhalve met een feestje (Rob Verbakel werd vanwege zijn 250e wedstrijd gehuldigd door vice-voorzitter Henk Mak) en eindigde ermee. Zondag de altijd doelpuntrijke wed strijd tegen VVSB uit. VVSB staat 3 punten boven WSE op een gedeelde tweede plek. Liefhebbers van veel doelpunten moe ten bij WSE zijn. Er vallen er telken male vele (zowel voor als achter). Ook zondag was het weer raak. Liefst 8 maal moesten de keepers vissen; 8 maal eer lijk verdeeld over beide teams. De eerste helft WSE-SJC was zeker het aanzien waard. Al na 6 minuten scoorde Wilco Otten door de bal (wel iswaar gejaagd door de wind) van ver buiten het strafschopgebied steenhard diagonaal in de bovenhoek te knallen. Daarbij liet hij René Boekhorst kans loos. Boekhorst is momenteel derde keeper achter de geblesseerde Richard Scheurwater (6 hechtingen en een blauw oog na een botsing op de training met tweede elftalspeler Borsboom (4 hechtingen) en de geschorste Bert v.d. Kaa (zondag weer beschikbaar) Hij was ook kansloos bij de tweede Noord wijkse treffer in de 26e minuut. Min stens zo hard schoot Piet Haasnoot de bal in de bovenhoek. Tussendoor had Willy Beelen gescoord in de 9e minuut. Hij ontving de bal van Martijn Sol die op zijn beurt de re bound van een schot op de paal van Marco Scheurwater ontving. Ook Erwin Pleus was nog doeltreffend geweest, foutje van de SJC-keeper op een door Martijn Sol doorgekopte cor- Heren 1 kon, in een werkelijk overvol zwembad De Kuil te Bodegraven, de fysieke slachtpartij niet aan. Zij wer den met 14-11 verlies naar Waddinx veen teruggestuurd. WADDINXVEEN - Na de videobeel den van ”WSE-jeugd tegen Utrecht A” ter lering en vermaak gezien te hebben?; werd door de WSE-jeugd aangetreden; tegen Feyenoord A. Feyenoord was fysiek een sterke tegenV stander, terwijl uiteraard ook voetbal-* technisch meer bagage aanwezig was. Feyenoord won dan ook na een 2-0 ruststand met 4-1. Het WSE-doelpunt) werd gescoord door Tim v.d. Vliet. Over enige weken volgt een volgende wedstrijd voor de WSE-jeugd (een; mengeling van le, 2e, Al en Bl-spe-j Iers) met SW/Dordrecht 90 A als te-1 genstander. Voor de WSE-spelers zijn dit leerzame wedstrijden, zeker met de nodige feedback middels videobeel-j den. NIEUWERKERK AAN DEN IJS-;’ SEL - Vrijdagavond 8 november orga-'-j niseert AMC The Skymasters te Nieu- werkerk a/d IJssel de Redactierit. Dit is een rit op basis van een routebe--1 schrijving en tevens een gezelligheid^ rit. Voor alle klassen geldt een aange- past reglement. Na afloop van de rit wordt er gekegeld en is er een verlep* ting. De lengte van de rit is ongeveer 30 km, de duurplm. 1,5 uur. Inschrijven voor deze rit is mogelijk tussen 20.00 en 21.00 uur in café-res- taurant De Koperen Ketel, Klein Hit-, land 8 te Nieuwerkerk a/d IJssel (nab® de steenovens langs de IJsseldijk). Dfi eerste deelnemer start om 20.30 uur. Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 Het tweede damesteam van De Gouwe; doet het uitstekend. Deze keer wasjj ZCR 1 uit Rotterdam het slachtoffer en - behaalde het team van dames 2 een 7-5Ï overwinning. Marion van Hooft) scoorde 4x en Gabriëlle van der Loo-dë Groot, Nancy van der Hoek en Elly - Middendorp-Straver scoorden ieder 1 lx. Het tweede herenteam van De Gouwe verloor teleurstellend van LZ’86 3 met 5-7.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 25