GEMEENTE WADDINXVEEN Anne van Gent leidt molenclub Klucht voor ouderen in AF-centrum Pakketten naar Polen Wel eens om 08.43.15 gezien wie er gisteren betaald heeft? Feestavond De Sperwer ’’Vereniging Molenvrienden” BEKENDMAKING BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN GEMEENSCHAPPELIJK ANTENNE SYSTEEMBEDRIJF VERGADERINGEN COLLECTEVERGUNNING NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES KLEDINGINZAMELING WET GELUIDHINDER VERKEERSMA A TREGEL OOSTPOLDER WEG TERINZA GELEGGING DOOR DERDEN PLASTIC IN DE ”GROENE”-CONTAINER TELEFQONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN 1 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Rabobank Q 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 november 1991 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 De Directie Volume minicontainers 1nagaan of door het anders inkopen van boodschappen minder Schaepmanhoeve 44 Schaepmanhoeve 40 Kromme Esse 10 Nieuwe folders (Postbus 51) zijn: - Seks is natuurlijk, maar nooit vanzelfsprekend. Het bestemmingsplan voorziet in het oprichten van een distributie- i’ nituiion BOUWPERCEEL: Schaepmanhoeve 46 Het bestemmingsplan ligt ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven (van 08.30 uur tot 12.30 uur), Raadhuisplein 1, Waddinxveen. Het gebied van het bestemmingsplan wordt globaal begrensd door de Ringvaart, de Gouwe, de Burgemeester Trooststraat en het re creatiegebied ’t Weegje. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat inspraak wordt gegeven over de in voorbereiding zijnde integrale herziening van het bestemmingsplan Zuidkade-Wilhelminakade. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Inspraak ontwerp-bestemmingsplan Zuidkade-Wilhelminakade ’91. Het ontwerp van het verzoek met de daarbij behorende stukken lig gen met ingang van 7 november 1991gedurende een maand ter in zage bij de afdeling Ruimte en Bouw, geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. Het ’’milieuvriendelijke” van de door plaatselijke middenstanders verkochte plastic zakken is dat het bij verbranding geen schadelijke stoffen veroorzaakt. Zoals u weet wordt het Groente, Fruit en Tuin-afval gecompos- teerd voor hergebruik, zodat er beslist geen slecht verterende be standdelen, zoals plastics, in mogen zitten. De reinigingsdienst wordt ook geconfronteerd met huis- en tuinvuil dat op diverse plaatsen in de gemeente achtergelaten wordt. Dit ge beurt dan o.a. bij containerboxen van flats en op andere ’’stille” plaatsen. stuur van het Hoogheemraadschap van Rijnland, op woensdag 13 november 1991. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) - Tijdelijk een ander thuis. Dat is nou pleegzorg. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebe stuur worden gebracht. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. ons kostenbesparend En dat voordeel zetten wij om in een lager tarief voor elektronisch bankieren Al vanaf zo’n veertig mutaties per maand kan Rabobank Telebankieren ook voor u interessant zijn. Wij leggen u graag duidelijk en in alle openheid uit. hoe u u* bankkosten kunt verlagen. Tegelijkertijd kunnen wij u dan de andere voordelen van Rabobank Tele bankieren demonstreren l hoeft alleen maar even bij ons binnen te lopen ol even te bellen voor een afspraak 14433 14433 Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op donderdag 7 november 1991, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Voor nadere informatie kunt u de reinigingsdienst bellen, tel: 14433. Als ondernemer wilt u snel geïnformeerd worden en snel uw bankzaken afhandelen. I>at kan met Rabobank Telebankieren. Bij Rabobank Telebankieren staat uw com puter rechtstreeks in verbinding met die van de bank En dat heeft zo z’n vixirdclen. Zo kunt u betalingen aan uw bedrijf, die 's nachts door de bank zijn verwerkt, diezelfde morgen al op uw beeldscherm zien Ook kunt u Rabobank Telebankieren koppelen aan uw eigen administratie. I heeft dan sneller inzicht in uw financiële stand van zaken Naast een efficiëntere bedrijfsvoering, biedt Rabobank Telebankieren u ook financieel voordeel Door elektronisch te bankieren kunt u uw bankkosten verlagen De Rabobank heeft namelijk als eerste bank omzet- prov isic en v aluladagen afgeschaft I let gaat er ons niet om hoeveel u overbockt. maar op welke manier u dal doet ik Rabobank houdt van duidelijkheid en daarom hanteren wij een vast tanef per soort transactie Daarbij geldt, dat elektronische transacties goedkoper zijn dan handmatige Want minder rompslomp werkt ook voor Onderneem 't met de Rabobank. WADDINXVEEN: Kerkweg-Oost 161 - Tel. 01828-14566- Bijkantoor. Groensvoorde 14 In de week van 10 tot en met 16 november 1991 zal er gecollecteerd worden door het Diabetes Fonds Nederland. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uiteenlo pende onderwerpen aanwezig. Op donderdag 7 november 1991 zal er een kledinginzameling wor den gehouden door de Stichting ’’Aktie 68”. De opbrengst van de inzameling zal ter kennis van het gemeentebestuur worden ge bracht. Inrichting” is bij raadsbesluit van 21, 22 en 24 oktober 1991 met in gang van 1 januari 1992 vastgesteld op 13,40 inclusief B.T.W. per aansluiting/woning per maand. Per halfjaar 80,40 inclusief B.T.W. Op deze bijeenkomst wordt uitsluitend het beleidsvoornemen aan de orde gesteld. Tariefaanpassing Het tarief voor de ’’Vergoeding signaallevering Centrale Antenne Respons Gesteld mag worden dat de medewerking van de bewoners van Waddinxveen bij het gescheiden aanbieden van het huishoudelijk afval prima is. Over de periode van week 10 t/m 39 is namelijk ruim 90% van het G.F.T.-afval gescheiden ingezameld. Afgezien van het sociale aspect (vervuiling van de woonomgeving) is het volgens de afvalstoffenverordening verboden op een andere wijze het afval aan te bieden dan op de aangewezen ophaaldagen van het huisvuil en het grof vuil. Indien aan u van gemeentewege een minicontainer is verstrekt, mag u uitsluitend hiervan gebruik maken. Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het onderheien van een gedeelte van de woning ZEVENHUIZEN/WADDINXVEEN - Anne van Gent (65) van de Mo- zartlaan in Waddinxveen, tot 1 januari van dit jaar burgemeester van de in de gemeente Moerhuizen opgegane zelfstandige gemeente Zevenhui zen, heeft met enkele enthousiaste burgers het initiatief genomen tot de oprichting van de Vereniging Molenvrienden. De Waddinxvener is voor zitter geworden van de in Moerhuizen gevestigde vereniging die voluit ’’Vrienden van de molens in het Rottemerengebied” heet. a. vervangende nieuwbouw aan de Zuidkade tussen de nummers 128 en 136; b. wonirigbouwontwikkeling bedrijfsterrein ten noorden van de Zuidelijke Dwarsweg; c. woningbouwontwikkeling hoek Zuidkade/Apollolaan. De onder b. en c. genoemde lokaties zullen worden bestemd voor bedrijfsdoeleinden met een wijzigingsbevoegdheid naar woondoel- einden en kantoren. Indien de verstrekte minicontainer te klein is om het huishoudelijk afval te herbergen, bestaan er de volgende mogelijkheden: Op de agenda o.a.: - beroepschrift tegen een beschikking tot weigering van een bouw vergunning, resp. tot weigering van een vrijstelling ex artikel 17, 18a en 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening, ten behoeve van de oprichting van een serre in de W. Buninglaan; - beroepschrift tegen een beschikking inzake een aanschrijving ex artikel 25 van de Woningwet, tot het treffen van voorzieningen in een tweetal panden aan de Brugweg. De onder c. en d. genoemde ontwikkelingen kunnen eerst plaats vinden nadat gebruik is gemaakt van een wijzigingsbevoegdheid van bedrijfsdoeleinden naar woondoeleinden en kantoren. Voorts stellen burgemeester en wethouders een ieder in de gele genheid om tijdens de op maandag 18 november 1991 om 19.30 uur te houden openbare zitting in de raadzaal van het gemeentehuis, opmerkingen ten aanzien van het ontwerp van het verzoek te ma ken. Vastgesteld bestemmingsplan ’’Veilingterrein Bredeweg, le herziening” De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat met ingang van 7 november 1991 gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt het door de gemeenteraad op 21 okto ber 1991 vastgestelde bestemmingsplan ’’Veilingterrein Bredeweg, le herziening”. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19’.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Verzoek om een hogere grenswaarde als bedoeld in het ’’Besluit grenswaarden binnen zones langs wegen”. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend, dat zij voornemens zijn bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verzoek in te dienen tot het vaststellen van een hogere grens waarde voor de geluidsbelasting voor de in het in voorbereiding zijnde ontwerp-bestemmingsplan ’’Zuidkade-Wilhelminakade ’91”, gelegen volgende woningbouwlokaties: vuil overblijft; 2. het vuil klein maken voordat dit in de container wordt gewor pen; 3. een extra grijze container aanvragen bij de reinigingsdienst als er regelmatig ruimte te kort is; 4. het teveel aan huishoudelijk afval (ook grof huisvuil) wegbren gen naar de gemeentewerf wanneer u incidenteel ruimte tekort komt. De gemeentewerf, aan de Noordkade 48, is op werkdagen geopend van 07.30 -16.15 uur. a. woningbouwontwikkeling A3-gebied; b vervangende nieuwbouw tussen Zuidkade 128 en 136; c. woningbouwontwikkeling bedrijfsterrein ten noorden van de Zuidelijke Dwarsweg; d. woningbouwontwikkeling hoek Zuidkade/Apollolaan. Er is besloten parkeren direct voor de percelen Oostpolderweg 29 tot en met 35 te verbieden, zodat de aan de overzijde aanwezige parkeervakken beter te bereiken zijn. Deze maatregel wordt aan geduid door middel van een gele streep, als bedoeld in artikel 126 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens. Belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tot het in dienen van een beroepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 dagen na heden. centrum en de aanleg van een nieuwe ontsluitingsweg op het Vei lingterrein aan de Bredeweg. WADDINXVEEN - Donderdag 7 en donderdag 21 november van 15.00- 17.00 uur en van 19.00-21.00 uur is het mogelijk pakketten te versturen naar verwanten en bekenden in Polen. De inlevering van de pakketten moet plaats vinden bij de familie Van Loon, Van Goghstraat 22 in Reeuwijk. Een pakket moet minstens 9 kg wegen en mag niet zwaarder zijn dan 20 kg. De prijs per te verzenden kg is 2,60. In Polen gaat het nog niet goed. De mensen leven nog in grote armoede, omdat de te kopen artikelen erg duur zijn en de lonen erg laag. Het is van belang nu het kerstpakket te versturen, omdat in december 1991 en in januari 1992 geen inlevering van pakketten plaats vindt en dan ook niet verstuurd worden. WADDINXVEEN - Maandagavond 11 november, om acht uur wordt in de toneelzaal van het Anne Frank-cen- trum weer een culturele avond gehou den voor alle Waddinxveense ouderen en mindervaliden, georganiseerd door de culturele commissie van de Stichting Welzijn Ouderen. Evenals vorige keer is het ook nu weer een toneelavond, maar dan van een heel ander genre. Door de toneelgroep Spektakel uit Zevenhuizen wordt op gevoerd de komische thriller door Jack Popplewell, getiteld: ”De bemoeial”. Het is een klucht in twee bedrijven. Het stuk handelt over het oplossen van een moordzaak. Tijdens de recherche- werkzaamheden blijken de theoriën van de verschillende personen nogal uiteen te lopen en de vraag is wie van hen het uiteindelijk het bij het rechte eind heeft. Hierdoor ontstaan tal van verwikkelingen en tal van komische verwikkelingen. Uiteindelijk wordt de zaak toch opgelost, maar dat is natuur lijk pas tegen het einde. Spektakel is in Waddinxveen geen on bekende. In de afgelopen jaren heeft deze toneelvereniging al verschillende avonden voor de ouderen verzorgd. Het belooft dus weer een mooie en spannende avond te worden. De culturele commissie hoopt evenals vorige keer weer op een volle zaal. Zij die om wat voor reden niet op eigen gelegenheid kunnen komen, worden thuis gehaald en weer teruggebracht te gen betaling van 2,-. Hiervoor moe ten men dan nummer 15555 bellen. Voor alles is dus gezorgd. De zaal gaat open om half acht. De entree prijs is 2,- per persoon en een introducée als begeleiding is geen enkel bezwaar. Kandidatenlijsten t.b.v. verkiezing bestuursleden Hoogheemraadschap van Rijnland. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat vanaf heden op de afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuursza ken, voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage liggen de kandi datenlijsten voor de verkiezing van de leden van het algemeen be groot belang is. Recreëren in het Rot temerengebied zonder deze unieke molens zou voor velen heel wat minder aantrekkelijk zijn”, aldus de Vereni ging Molenvrienden. De poldermolens nummer 1 tot en met 4 behoren tot de Molenviergang van de Tweemanspolder in Zevenhuizen en dienden tot in de jaren vijftig voor de bemaling van die polder. De vier mo lens zijn alle vier houten achtkante mo lens die met riet zijn gedekt. Ze beho ren tot het molentype grondzeiler. De vlucht van de molens (wiekspanwijdte) bedraagt circa 27 a 28 meter. Molen nummer 1 is de zogenaamde on dermolen van de getrapte bemaling van de polder. Hij werd gebouwd in 1730, hetgeen in de baard van de molen staat vermeld. De molen was tot 1950 uitge rust met een scheprad, doch door pol- derpeilverlagingen werd het noodzake lijk een efficiënter opvoerwerktuig in de molen te plaatsen. Uitgerust met een centrifugaalpomp bleef de molen tot 1953 actief in bedrijf. Molen nummer 2 stamt uit 1729 en is de onderste middenmolen van de molen gang. Als opvoerwerktuig heeft de mo len een ijzeren scheprad dat binnenin de molen is geplaatst. MOlen nummer 3 is in 1792 gebouwd nadat de oorspronkelijke molen uit 1729 was afgebrand. Deze molen is de bovenste middelmolen van de gang. Vóór de droogmaking en het ontstaan van dé Tweemanspolder was moten nummer 4 ’’gemeene moten” voor de toenmalige Catj espolder en de zuide lijk daarvan gelegen toenmalige Swan- lasche polder, die beide tot plassen wa ren uitgeveend. De laatste weken wordt door de reinigingsdienst regelmatig gecon stateerd dat de bewoners van Waddinxveen ’’milieuvriendelijk” plastic in de ”G.F.T. ’’-container gebruiken. Dit mag absoluut niet. Ook werden twee bestuursleden on derscheiden. Scheidend voorzitter H. Metselaar, die vorige week zaterdag tijdens de jubi- leumsreceptie al tot lid van verdienste van de afdeling C werd benoemd en hiervoor de gouden speld kreeg uitge reikt en na 25 jaar voorzitterschap een stapje terug doet, werd benoemd tot Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. In verband hiermede worden ingezetenen en in de gemeente een belanghebbende natuurlijke en rechtspersonen in de gelegenheid gesteld hun mening omtrent het beleidsvoornemen kenbaar te ma ken en daarover met het gemeentebestuur van gedachten te wisse len. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt vanaf donderdag 7 november 1991 op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur gedurende veertien da gen ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw, Raadhuisplein 1 al hier. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke meningen wor den kenbaar gemaakt ten aanzien van het beleidsvoornemen. Eveneens kunnen meningen kenbaar worden gemaakt tijdens een inspraakbijeenkomst, welke zal worden gehouden op maandag 18 november 1991, aanvang 19.30 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis. Gedurende deze termijn stelten burgemeester en wethouders een ieder in de gelegenheid het ontwerp met de daarbij behorende stuk ken in te zien, schriftelijk ten aanzien van het ontwerp opmerkin gen te maken en deze opmerkingen in te dienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 400, 2740 AK Waddinx veen. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Aangezien niemand zich met bezwaren tot de gemeenteraad heeft gewend en de gemeenteraad bij de vaststelling hiervan geen wijzi gingen in het ontwerp heeft aangebracht, is niemand gerechtigd bij Gedeputeerde Staten bezwaren in te dienen. dat er zoveel mogelijk Zevenhuizena- ren/Moerkapellenaren lid worden. Voor 12,- per jaar laten de bewoners van dit dorp, maar ook alle anderen die de vier molens aan de Rotte belangrijk vinden, zien, dat de Molenviergang een onlosmakelijk onderdeel van Zeven huizen en haar omgeving is, nu en in de toekomst. In de tweede plaats, moeten de leden en begunstigers zodanige hoeveelhe den geld bijeenbrengen, dat de toe komstige financiële nood van de stich ting, die de Molenviergang beheert, niet ten koste gaat van de molens en hun directe omgeving. De Molenvrien- den houden van de molens en hebben er dus ook wat voor over. Binnenkort start er een wervingscam pagne voor leden. Mensen, die echter spontaan zich willen opgeven resp. een bijdrage willen leveren kunnen dit na tuurlijk al direct. In afwachting op het postadres kunnen zij zich aanmelden bij mevrouw A.M. Kruit. De Wielewaal 31, 2761 XW Ze venhuizen resp. hun bijdrage storten bij de Rabo-bank, Zevenhuizen, bank- rekeningnr. 37.50.74.449 gironr. bank 298069 ten name van Vereniging Mo tenvrienden. ”De Molenviergang is een monument dat niet alleen voor Zevenhuizen van Wijziging Verordening Verontreiningsheffing Rijnland. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat vanaf heden tot en met 22 november 1991 op de afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuurszaken, voor een ieder tijdens kantooruren ter inzage ligt het ontwerp tot wijziging van de ’’Verordening Ver ontreiningsheffing Rijnland”. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-wijzigingen kunnen tot 22 november 1991 schriftelijk worden ingediend bij de verenigde vergadering van het hoogheemraadschap, Postbus 156, 2300 AD Leiden. WADDINXVEEN - Zaterdagavond hield de postduivenvereniging De Sperwer haar feestavond ter gelegen heid van het 60-jarig bestaan van deze Waddinxveense vereniging. In hotel-café-restaurant De Unie wa ren vete leden, donateurs en genodig den aanwezig om dit feit te vieren. Tij dens dit feestelijke gebeuren, waarbij de muziek werd verzorgd door de groep Music Five uit Dordrecht, kon den de aanwezigen gebruik maken van een fantastisch koud- en warm buffet. Tevens werden de kampioenen van het afgelopen seizoen gehuldigd. Eerst ge- neraalkampioen werd scheidend voor zitter H. Metselaar. Als tweede ein digde wederom R.A. v.d. Made vóór J.W. Verbakel, D. Boere, N. Hooger- dijk, J. Jansen Zn en D. Heeren die respectievelijk derde, vierde, vijfde, zesde en zevende generaalkampioen werden. Bij de aangewezen kampioe nen werd R.A. v.d. Made eerste. erevoorzitter van de Sperwer. Ook scheidend penningmeester D. De genhardt werd gehuldigd. Na 20 jaar de financiële zaken te hebben behartigd werd ook hij onderscheiden en tot ere lid benoemd. Beiden kregen uit han den van tweede en komend voorzitter N. Hoogerdijk een fraaie plaquette met inscriptie als aandenken. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Samen met de 45-jarige Rotterdamse ambtenaar J.G.A. Olde Monnikhof, die tot secretaris is benoemd, heeft hij kortgeleden ten overstaan van de Ze- venhuizense notaris mr. E.H. Jansen de nieuwe vereniging opgericht. Het doel van de nieuwe vereniging is: Het verrichten van al datgene wat in het belang is of kan zijn van de molen viergang in de Tweemanspolder te Ze venhuizen en van de molens in het Rot temerengebied in het algemeen. De andere bestuursleden van de Ver eniging Motenvrienden zijn H.G. van den Akker (Zevenhuizen), A. Dekker (Zevenhuizen), mevrouw A. Kruit (Zevenhuizen), A.B.P.M. Lamot (Ze venhuizen) en D.W. Ottevanger (Moerkapelle). De exploitatie van de unieke en land- schapsbepalende Molenviergang de Tweemanspolder te Zevenhuizen/ Moerkapelle komt in gevaar nu de Rijksdienst voor Monumentenzorg be sloten heeft na een geleidelijke afbouw haar subsidie te stoppen. Hierdoor dreigt een exploitatie-tekort op ter mijn, waardoor het onzeker wordt of de vier molens ook in de toekomst van een voortbestaan op niveau verzekerd zijn. De nieuwe vereniging heeft eigenlijk twee doelen. In de eerste plaats zorgen, Het bestemmingsplan beoogt enerzijds een actualisering van de voorschriften en anderzijds de vastlegging van nieuwe ontwikkelin gen op het gebied van de ruimtelijke ordening zoals:

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3