Wereldberoemde GMF machines uit W’veen Dansen voor MARIJT voor bedrijven en particulieren... Een kwart eeuw Bakker Meubelen i 65-plussers Veertig jaar fotograaf Gouds bedrijf verruilde na 81 jaar kaarsenstad voor Coenecoop Sjaak Noteboom sr. en zijn vrouw Zaterdag 4e Cursus filosofen van HV Psoriasis- avond in Alphen Mark van der Zijden in A- zwemselectie Sinterklaas i bezoekt St. Victorwijk TOOS plaatst zich niet Flyers-teams werken hard Kantoor waterschap geopend Zaterdag Kerstmarkt van Korbis Export Droogschillen Modern Walsdrogers De heerJ. T. Werkman van de Bakker Meubelen aan de Noordkade. (Fo\- WADDINXVEEN - Wereldwijde bekende machines worden door de Goudsche Machinefabriek BV niet meer in Gouda gemaakt, maar op het bedrijvenpark Coenecoop waar GMF-Gouda BV een nieuwe toekomst is AUTO- POETS- CENTRALE Pagina 21 - begonnen, zo blijkt uit een reportage in het magazine ’’Ondernemen in Midden-Holland” van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gouda. WADDINXVEEN - Zaterdagavond zijn tijdens een feestelijke bijeen komst in Gouda fotograaf S. Noteboom sr. (72) en zijn vrouw J. Note- boom-Bouter (67) van de Brugweg in het zonnetje gezet. Uit handen van Waddinxvener J.H.P. Mulder, bestuurder van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, kregen zij de gou den legpenning met bijbehorende speld en oorkonde van de Goudse Ka mer overhandigd omdat Foto Sjaak Noteboom BV in het winkelcentrum ”de Passage” dit jaar veertig jaar bestaat. AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 20 november 1991 r'-cr» WADDINXVEEN - Maandagmorgen 19 november heeft mr. T.W. Nieuw- poort, juridisch stafmedewerker van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, een zilveren legpenning uitgereikt aan het bedrijf V.Ó.F. J.T. Werkman (Bakker Meu belen) uit Waddinxveen. Het bedrijf bestaat 25 jaar. Zowel de heer als mevrouw Werkman, venno- Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-17.30 uur GMF-Gouda is zo’n groot, exporte rend bedrijf. Negentig procent van de produkten wordt geëxporteerd, naar afnemers in vijftig tot zestig landen over de gehele wereld. Machines van de GMF staan in de Verenigde Staten, maar ook in het Midden Oosten en in Japan en China, om maar wat te noe men. De GMF maakt inmiddels een Sjaak Noteboom sr, die al sinds 1945 fotografeert voor het Weekblad voor Waddinxveen, welke werkzaamheden sinds 1989 zijn overgenomen door zijn zoon Sjaak, begon in 1950 met het af drukken van foto’s. Dat deed hij aan de toenmalige Kerkweg (nu Kerkweg- Oost), in het voormalige pand van Knaapen. In 1951 werd het hoekpand aan de Zuidkade-Jan Dorrekenskade- Oost betrokken, waarin thans het res taurant De Gouwe Dis is gevestigd. Hier had de Waddirtxvener een winkel en een studio. In die tijd werd ook begonnen met het maken van trouwreportages. Sj aak No- teboom ging diezelfde avond nog met Naast de walsdrogers produceert GMF-Gouda ook nog apparatuur voor de afvalverwerkende industrie, son- deerapparaten voor grondmechanisch onderzoek en schilapparatuur voor on dermeer patat frites-fabrieken. Over die schilapparatuur vertelt Clement dat GMF-Gouda een uniek droogschilsys- teem heeft ontwikkeld, waardoor het afvalwater tot een minimum wordt te ruggebracht, hetgeen belangrijk is uit milieu-oogpunt. ”In Amerika staan zes van onze grootste schillijnen continu te Mark v.d. Zijden verraste een ieder door op de 400 m vrije slag als eerste aan te tikken in 4.03.26 wat tevens een nieuw kring record betekende. Eerder in deze wedstrijden had hij genoegen moeten nemen met een vijfde plaats op de 200 m wisselslag die hij in 2.10.90 zwom. Mark zou een zondag op de 400 m wisselslag in 4.35.40 nog als vijfde worden. Op de eerste wedstrijddag zou Jan Wil lem v.d. Hoek op de 1500 m het ge vecht aangaan met een paar, voor hem oude bekende tegenstanders uit het langebaan-circuit, Stan Steegeling van de Dolfijn en Hans van Goor uit Hoorn. Jan Willem zou na een span nende race in 16.26.06 als tweede eindi gen. Op zondag eindigde de Gouwe- zwemmer op de 200 m vrije slag op de 5e plaats in 1.56.31 en op de 100 m rug slag in 0.59.59 als zevende. de brommer de betreffende huwelijks foto’s afleveren. Zijn echtgenote hielp mee in de winkel en deed de admini stratie. In 1960 is het tweetal naar de Passage gegaan. Beide kinderen zijn vervolgens in de zaak gekomen. Na enkele verbou wingen en uitbreidingen is de winkel sinds 1981 zoals hij nu is. Een ruime winkel met foto en videoar- tikelen en een ruime studio voor por tret en groepsfoto’s. Sinds 1,5 jaar beschikt Sjaak Note- boom BV ook een minilab voor goede en snelle afwerking van kleurenfoto’s. Sjaak Noteboom sr werkt nog steeds mee als ’’vliegende keep”. draaien om frites te produceren voor de MacDonalds'wet Clement. De sondeerapparatuur is een heel aparte tak, waar de Machinefabriek lang geleden min of meer toevallig is in gerold. Clement: ”De Nederlands Spoorwegen wilden eind jaren twintig een spoorlijn van Gouda naar Alphen aanleggen. Maar men was bang voor dezelfde problemen als op de lijn Gouda-Schoonhoven, waar de spoor baan steeds verzakte als gevolg van slechte bodemgesteldheid. Een hoofd ambtenaar van Rijkswaterstaat ont wierp een methode voor grondonder zoek, om na te gaan op welke plekken de bodem het grootste draagvermogen had. Wat was er eenvoudiger voor deze ambtenaar dan met zijn ontwerp naar zijn buurman te gaan: Geurt Jan Hup- kes van de Goudsche Machine Fa briek? Zo rolden we erin en sindsdien wordt de Nederlandse sondeerme- thode over de gehele wereld toege past”. GMF-Gouda is nog steeds dé le verancier van deze sondeerapparaten, die tegenwoordig zijn voorzien van geavanceerde elektronische meet- en registratietechnieken” Alle apparatuur wordt in de nieuwe, ruime en lichte produktiehallen van GMF-Gouda in Waddinxveen gemaakt en van daaruit over de hele wereld ver voerd. GMF heeft in Coenecoop naast de produktie-afdeling ook een proeffa briek en er zijn twaalf monteurs in dienst, die de machines bij de afnemers over de hele wereld opbouwen en in be drijf stellen. Het nieuwe gebouw van GMF-Gouda biedt bijna tweemaal zoveel ruimte als het complex dat de fabriek in Gouda tot haar beschikking had. En dat was toch ook al 10.000 vierkante meter, achter dat eenvoudige geveltje aan de Kattensingel. In de loop der jaren had men daar immers steeds weer een stukje uitgebreid. In het moderne, nieuwe bedrijfsge bouw in Coenecoop doet weinig nog denken aan die kleine werkplaats van weleer. Maar in één kamer staat nog het originele, gerenoveerde meubilair waarmee Geurt Jan Hupkes indertijd begon. En in andere kamers treffen we ook nog ouderwetse, jaren vijftig meu belen. ”Ach, ons credo is altijd geweest: doe maar gewoon, dan doe je gek genoeg”, zegt Clement. ”Dus toen we verhuis den, hebben we gewoon de oude meu belen meegenomen, voor zover het nog bruikbaar was. Verder is het aangevuld met nieuwe spullen”. Dat verklaart dus de aanwezigheid van een hypermo derne halogeen bureaulamp boven een jaren vijftig-bureau. ”Het past ook bij ons historisch gevoel. Wij zijn nu een maal een bedrijf met historie en die zelfde historie bindt ons voor altijd aan Gouda en directe omgeving”. op het kantoor van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen, Prins Bern! hardlaan 9 (tel. 10396). Het fotografenechtpaar S. Noteboom-Bouter en rechts op de foto Kamer-bestuurslid J,H.P. Mulder. (Foto: Sjaak Noteboom). GMF-Gouda heeft tegenwoordig vier produktgroepen. De belangrijkste daarvan is die van de walsdrogers en koclwalscn, waar het bedrijf van ouds her in is gespecialiseerd. In 1916isvoor het eerst binnen het bedrijf een melk- pocdcrmachinc gefabriceerd voor Nu- tricia. Het principe van deze appara tuur is sindsdien weinig veranderd, hoewel de machines steeds verder zijn verbeterd. "Wij zijn Nederlands enige fabrikant van walsdrogers en koelwal- sen en één van de grootste ter wereld", vertelt Clement. De walsdrogers worden gebruikt voor het drogen van kleverige substanties. In de voedingsmiddelensector produ- to: archief). ten, hebben gedurende deze tijd met: onverminderde inzet het bedrijf ge-> steund en doen groeien, waarmee zij indirect de regionale economie hebben! gesteund. J De penning, waartoe ook een revers-! speld en oorkonde behoort, is verfraaid! met de afbeelding van Mercurius, de! Romeinse God van de Handel. WADDINXVEEN/GOUDA - De af deling Midden-Holland van het Huma nistisch Verbond gaat begin volgend jaar in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan in Waddinxveen voor de vierde maal een filosofiecursus geven. Dit keer staan de filosofen Descartes, Spinoza en Hemsterhuis centraal. De cursus, die met een lezing van de Wad- dinxveense voorzitter dr. A.A. de Bruin wordt geopend, is gepland op de donderdagavonden 16 en 23 januari en 13 en 20 februari. De HV-afdeling Midden-Holland heeft dezer dagen het activiteitenprogramma voor het seizoen 1991-1992, waarvan de filosofencursus een vast onderdeel is geworden, vastgesteld. Evenals in de twee voorgaande seizoe nen staan weer Humanistische Café::s op het programma op de maandag avonden 2 september, 7 oktober, 4 no vember, 2 of 9 december 1991alsmede 6 januari, 3 februari, 2 maart, 6 april en 4 mei 1992. De lokatie van deze café’s is het COC-Trefcentrum in Gouda. Een cursus gericht op de achtergron den van het humanisme is in het ko mende najaar geprogrammeerd op de donderdagavonden 26 september, 3 en 24 oktober, en 7 november a.s. Deze bijeenkomsten worden gehouden in de Zuidrandflat te Gouda. Ook in de Zuidrandflat vindt op zon dagmiddag 17 november 1991 een pala ver (thema-middag) plaats. WADDINXVEEN - Korbis-korfbai; houdt zaterdag 23 november van 10.00-'-. 17.00 uur een gratis toegankelijke' Kerstmarkt in het clubgebouw aan de' Dreef in het sportpark ”de Sniep”. Een negental exposanten verkoopt er hun kerstspullen. Aan de Korbis-KerijCÜ markt werken mee Ria Ambachtshégf. (Rotterdam) met kerstballen van stCJ,' Liesbeth Bakker (Waddinxveen) ntgt! kerstdecoraties, Hanneke Dekl^gf' (Rotterdam) met kerstpoppetjes, Jeftjj van Eerden (Waddinxveen) met kran2- sen van kerststofLeny Geurts (Rotter-; dam) met brooddeeg, Coby Groenen wegen (Waddinxveen) met etses/ó aquarellen, Marian Lambooy (WaS2 dinxveen) met suikerdecoraties, l€aU Molendijk (Waddinxveen) met kafiS sen, placemats, kaarten en Liesb^ffT Wickel (Laren-NH) met kerstdecofa- ties. Met weemoed heeft de Goudsche Ma chinefabriek afscheid genomen van Gouda. Na 81 jaar heeft dit bedrijf de stad verlaten om een ruimere, gloed nieuwe behuizing te betrekken op Coe necoop in Waddinxveen. Een beetje jammer is het wel voor Gouda om deze onderneming te verlie zen, die de naam van de stad tot in de verste uithoeken van de wereld bekend heeft gemaakt. Want in het wereld wijde zakenleven kent men niet alleen Gouda-kaas en Gouda-kaarsen, maar ook Gouda-machines. ”De gemeente Gouda heeft alles ge probeerd om ons te behouden”, herin nert de heer W.D.J. Clement zich. Hij is hoofd algemene en sociale zaken bij GMF-Gouda, zoals het bedrijf tegen woordig wordt genoemd, en de verhui zing van vorig jaar ligt hem nog vers in het geheugen. ’’Maar Gouda had ge woon niet genoeg ruimte op korte ter mijn beschikbaar. Terwijl we hier in Coenecoop een prachtig terrein kon den verkrijgen. Nu zitten we dus net buiten de gemeentegrenzen van Gou da, in Waddinxveen, en verdergaan we ook niet. We zijn toch een bedrijf dat vanuit een historisch perspectief hier is gevestigd". Daarmee reageert Clement al direct op het beleid, dat de Provincie voor ogen staat met betrekking tot het Groene Hart van Holland: een beperking van de groei van grote bedrijven, die zich niet richten op een markt in Midden- Holland. Volgens de Provincie zou het 'niet vanzelfsprekend’ zijn dat grote, exporterende bedrijven in het Groene Hart blijven. ALPHEN AAN DEN RIJN - Maan dagavond 25 november om acht uur or ganiseert de Psoriasis Vereniging Den Haag en Randstad-Midden een infor- matie-avond voor leden en belangstel lenden in de koffiekamer van het Rij- noord-ziekenhuis, Delfzichtweg 2 te Alphen a/d Rijn. Psoriasis is een ongeneeslijke, chroni sche huidaandoening, waar naar schat ting 350.000 mensen in Nederland aan lijden. WADDINXVEEN - De Stichting Wel zijn Ouderen Waddinxveen houdt in samenwerking met dansschool Van der Lubbe een gezellige dansavond voor ouderen (50-plussers) op zaterdag avond 30 november. De avond begint om 20.30 uqr en duurt tot ca. 24.00 uur. De zaal s open vanaf 20.15 uur. Dansschool Van der Lubbe aan de Sniepweg 13e te Waddinxveen is goed te bereiken met bus 187 van Westne- derland (Gouda-Leiden). Uitstappen bij het zwembad Gouwebad. Tijdens deze avond kan er worden ge danst op het ritme van de quick-step, de Engelse Wals en Zuidamerikaanse muziek, kortom een heerlijk, ouder wetse ballroom-avond. Deze dansavond is een voortzetting van de activiteit, die inmiddels bekend is geworden als "Dansen voor Oude ren”, welke nu al weer het derde sei zoen is ingegaan en nog steeds onder leiding staat van het Waddinxveense dansechtpaar Guus en Renée van der Lubbe. Alle ouderen vanaf 50 jaar zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Wie zijn danskennis wil ophalen kan te recht bij de stichting voor een danscur- sus voor ouderen 50-plus. Informatie kan worden bij de contact persoon van ’’Dansen voor Ouderen 50-plus” deheerJ. Kunz (tel. 12689)of Bij de jongste zwemmertjes werden er revanche-wedstrijden gezwommen voor de finalisten van de NK Speedo van afgelopen zomer in Drachten. De deelnemers hier leverden eveneens een aantal uitstekende prestaties. Op de 100 m rugslag jongens ’81 kon Viktor Terlaky na een uitstekende race als vijfde aantikken in 1.28.18 en bij de meisjes ’80 werd Inge v.d. Schrierppde 100 m rugslag tweede in een nieuw per soonlijk record van 1.16.27. ceert men kindervoeding (instant pap zoals Bambix en Nutrix), aardappel- vlokken en instant-ontbijtprodukten door middel van deze walsdrogers. De pap, bijvoorbeeld, wordt in een fabriek gekookt en dat vloeibare produkt wordt op de buitenland van een rote rende, inwendig verwarmde cylinder aangebracht, waardoor het vocht ver dampt. Dit systeem wordt over de ge hele wereld gebruikt bij de bereiding van kindervoeding. In één van de vergaderkamers toont Clement een reeks verpakkingen van babyvoeding met opdrukken in Scandi navische talen, Arabische talen en Ja pans. De inhoud van al die pakjes is ge maakt met Gouda-machines. WADDINXVEEN - Op zaterdag 16 en zondag 17 november werden er in het fonkelnieuwe zwembadcomplex ”de Grote Koppel” in Arnhem door de ver eniging ESCA nationale selectie wed strijden gehouden. Naast deze topont moeting werden er tevens voor de jong ste zwemmers Speedo revanche-wed strijden gezwommen. Aan de selectie-wedstrijden werd door 32 verenigingen deelgenomen, waar door ook De Gouwe. De verwachtin gen voor deze wedstrijden waren hoog gespannen, daar aan de hand van de hier geleverde prestaties een voorlo pige samenstelling van de nationale se- lectie-ploeg zou plaats vinden. WADDINXVEEN - Zaterdag 23 no-‘ vember zal Sinterklaas weer een beri zoek brengen aan de wij k- en speeltuin- vereniging Zonnig Zuid in de Sint Vic torwijk. Zoals voorgaande jaren zal hij ook weer met zijn Pieten een rondgang maken door de wijk om aan alle kinde ren tot en met acht jaar van de leden een aardig kadootje te brengen. Sinterklaas start met zijn gevolg óm 11.00 uur vanuit het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat en hij zal de vol gende route nemen: Zuidkade, ApW- lolaan, Fortunalaan, Herculespad, Neptunuspad, Minervalaan, ApolRF laan, Zuidkade, Burg. Trooststrqat; Heemraadweg, Boezemweg, Burg, Trooststraat, Zuidkade, Wilhelmina kade, via de Zuidkade weer terug naar het St. Victorplein (met een kléin stukje Ringvaartsingel), St. Victor straat, waarna hij weer terug gaat naax het wijkgebouw. Hij moet dan eéfst een beetje uitrusten van deze vefew moeiende tocht. k Vanaf 14.30 uur zijn ook de kindefKl weer welkom in het wijkgebouw omjss^ men met de Pieten nog wat liedjeyTe' zingen. Tijdens de rOndgang van^e Sint door de wijk wordt ook de trèÊ» kingslijst van de Sinterklaasloterij van Zonnig Zuid meegevoerd, zodat 'IMe.'. wijkbewoners kunnen kijken of zij prijs hebben gewonnen. PrijswinnaJtS kunnen tussen 14.30 en 16.00 uur in het' wijkgebouw terecht om hun prijs ofjjg; halen. 2S WADDINXVEEN - Zondag 17 no vember werden in de Wethouder Ver- hey-hal in Amsterdam de voorrondes voor de NK voor heren- en dames teams gehouden. Deze voorrondes wa ren noodzakelijk omdat erbij de heren in niveau 6B 19 inschrijvingen waren en bij de dames in de C-lijn hadden zich maar liefst 40 teams aangemeld. In beide categorieën zijn bij de NK voor teams op 14 december in Nijmegen 8 plaatsen beschikbaar. Gymnastiekvereniging TOOS was tij dens de marathon-wedstrijd (de wed strijd duurde van 9.00 tot 22.15 uur) met maar liefst drie teams vertegen woordigd. Een jongens team in niveau 6B en twee damesteams in de C-lijn. Voor alle teams geldt dat er vier oefe ningen per toestel gedraaid werden en de hoogste drie cijfers werden bij el kaar opgeteld en vormden de teamsco re. De jongens waren om 14.30 uur aan de beurt en zij begonnen met lange mat. Zij draaiden op dit eerste toestel rede lijk en scoorden 20.95. Op voltige werd er 22.70 gescoord en de vier oefeningen op de ringen leverden een totaal van 20.70 op. Na de ringen kwam de klad er een beetje in, want op de sprong en brug bleven de oefeningen onder het normale niveau, wat resulteerde in res pectievelijk 22.40 en 20.80 punten. Voor het laatste toestel wisten de heren zich nog eenmaal op te laden en behaal den 23.50 punten, een fraaie afsluiting van een verder iets tegenvallende wed strijd. Het team eindigde als veertiende en plaatste zich dus niet voor de NK op 14 december. De tweede dames-teams kwamen in de laatste wedstrijd (20.00 uur) aan de bak en begonnen met vrije oefening. Op dit toestel werd goed gepresteerd, maar met de bejurering was niet iedereen het eens. TOOS 1 behaalde 22.30 en TOOS 2 scoorde 22.55. Op sprong werd daarna ook goed gepresteerd, wat resulteerde in een score van 23.10 voor TOOS 1 en 22.85 voor TOOS 2. Het volgende toestel was brug ongelijk en hier was goed te merken dat het al wat later werd, want er werden hier en daar wat foutjes gemaakt. De scores vielen echter niet tegen met 22.(X) voor TOOS 1 en 23.00 voor TOOS 2. Voor het laatste toestel, de altijd lastige evenwichtsbalk waren de teamscores 22.45 voor TOOS 1 en 22.30 voor TOOS 2. Het teamtotaal voor TOOS 1 was 89.85 en dit wasgoed vooreen 29e plaats, ter wijl de dames van TOOS 2 90.70 en daarmee de 28e plaats behaalden. Al hoewel geen enkel TOOS-team zich wist te plaatsen tijden de voorwed- strijd, zal er op 14 december toch een TOOS-team in actie komen, want de heren moeten hun tweede plaats in ni veau 3B verdedigen. WADDINXVEEN - De eerste teams van Flyers-basketbal speelde de afgelo pen week uit. In Capelle aan den IJssel was Flyers-heren 1 geen partij voor Ca dy’73: 100-56 verlies. In utrecht won dames 1 in een onver warmde zaal (8 graden) van SBU 1. Hard werken leidde tot een goede overwinning: 43-32. De zaterdagwedstrijd van heren 1 te gen koploper Cady’73 draaide zo’n beetje uit op een basketballes voor de Waddinxveners want de Capellenaren waren in alle opzichten een klasse be ter. Vooral het feit dat de Flyers fysiek te klein zijn - de tegenstanders waren ze ker een kop groter - gaf problemen: in de bucket was er voor Flyers weinig tot geen eer te behalen. De Waddinxveense ploeg deed wat ze kon maar Cady’73 kon slechts in een enkel moment wat afgesnoept worden. Zelfs tegen de Capelse bankspelers wilde het voor Flyers niet lukken. In de slotfase van de wedstrijd kwamen de Flyers nog tot enkele aardige scores waardoor ze het ’’gedubbeld-worden” bespaard bleef. Eindstand: 100-56. Scores: Wolter Zwijnenburg 14, Rob bert Kaufman 12 en Marlon Elcker- bout 12 punten. Klapper van de thuiswedstrijden was de zeer spannende partij tussen Flyers heren 3 en ongeslagen koploper Argus 1 (Den Haag). Dank zij zeer gedegen man-to-man verdedigen wisten de Waddinxveners een behoorlijke ach terstand weg te werken. Tot aan het slot was het een gelijke wedstrijd tussen Flyers en Argus waar- door er een verlenging aan te pas moest komen. In die extra-tijd gaf Flyers met haar team-spel een visitekaartje af en won mooi met 77-65. Scores: Alfred Gerrits 22, Robbert v.d. Kroeft 20, bei den speelden een prima partij basket bal. Heren 4 van Flyers draait dit jaar zon dermeer lekker en speelt derhalve mee in de kop van de competitie. In een spannende wedstrijd tegen het fel ver dedigende MSV wist Flyers met 52-47 de goede lijn door te zetten. Scores: Arjan van Zanten 19, Arnold Chün 9 pnt. In de ontmoeting van de meisjes B met de Goudse Springers was het voor rust Flyers dat met leuk spel de overhand had. In de tweede helft ging het wat minder maar Flyers hield het beste van het spel: winst 53-29. Scores: Brenda van Leeuwen 17, Brigitte Hagen 12 pnt. Flyers' dames-selectie trad tegen SBK, een ploeg in de middenmoot, aan. Vooral verdedigend startte Flyers goed, de omstandigheden belemmer den snelle aanvallen zodat de score laag bleef. Rust 21-17 voor. SBU kwam na rust erg goed terug, 25- 25, maar de slotfase van de wedstrijd was weer voor Flyers. Ervoor knok kend wonnen de Flyers met 43-32. De scores waren gelijk verdeeld. Ko mende vrijdag om 20.45 uur speelt Flyers dames 1 tegen BC Verkerk. Bij FOCWA Garantiebedrijf fê«r<GLASBEEK Noordkade 24 HqKK Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET C A R R o S S E R I E 8 E 0 R l J F ZOETERMEER - Zuidhollands gede puteerde voor waterschapszaken, me vrouw drs. I. Günther heeft vandaag (woensdag 20 november) het uige breide en aangepaste kantoor van het waterschap Meer en Woude in Zoeter- mcer officieel geopend. Zij deed dit door onthulling van het wa pen van het waterschap, dat is aange bracht in de eveneens aangepaste be- stuurszaal op de verdieping van het ge bouw. De dijkgraaf van het waterschap, de heer A.J.M. Jacobs maakte van de feestelijke gelegenheid gebruik door aan de gedeputeerde het eerste exem plaar van het informatieboekje over Meer en Woude aan te bieden. Het waterschapskantoor is gevestigd te Zoetermeer aan de Aidaschouw 1Het schap is per 1 januari 1990 opgericht. Tegelijkertijd werden de waterschap pen De Ommedijck en Noordwoude opgeheven. De fusie maakte vergroting van het pand noodzakelijk, omdat er onvol doende ruimte was om de administra tieve en technische afdeling onder een dak te huisvesten. Het nieuwe wapen is in nauw overleg met de Hoge Raad van Adel ontwor pen. Het bevat elementen uit de histo rie van de wapens van de opgeheven waterschappen. Meer en Woude is voornamelijk belast met de waterbeheersing van het laag gelegen polderwater. Dit water wordt met behulp van gemalen uitgeslagen op het hoger gelegen boezemwater. Een andere belangrijke taak is de zorg over de dijken en kaden. jaarlijkse omzet van rond de veertig miljoen gulden. Het bedrijf heeft 160 werknemers in dienst, van wie 90 pro cent in Gouda, Waddinxveen en omge ving woont. ”Ook dat is een reden waarom onze onderneming in deze om geving thuishoort”, aldus Clement. De historie van de Goudsche Machine Fabriek gaat terug tot 1909, toen de jonge ingenieur Geurt Jan Hupkes een werkplaats kocht aan de Kattensingel in Gouda. Hij begon daar puur als een ’’jobber”, iemand die volgens de teke ning van een klant een produkt maakt. Maar al snel ging Hupkes over het zelf ontwerpen van machines en nu produ ceert GMF-Gouda nog uitsluitend de door haarzelf ontwikkelde apparatuur. Dat zijn in het algemeen gespeciali seerde installaties voor de procesindus trie. Tot op de dag van vandaag is de Goud sche Machine Fabriek een familiebe drijf. De twee zonen van oprichter Hupkes hebben jarenlang in de directie gezeten; de tweede zoon is momenteel president-commissaris. Eén van de dochters van Geurt Jan Hupkes trouwde met burgemeester Gaarlandt van Gouda; hun zonen zijn eveneens aandeelhouders. "Alle aandelen zijn nog steeds in handen van de familie”, verklaart Clement. -

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 21