GEMEENTE WADDINXVEEN I Werkgroep Stedenband laat agrarisch achterland zien RTW-RADIO Stijldansen Paddestoel i EXPOSITIE SPREEKUREN BOUWVERGUNNINGEN Park t bounriG- Discussie Bingo Boerderij VERGADERINGEN TWEEDE KAMERMUZIEKCONCER T IN RAADZAAL Afscheid eiten TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Bezoek I Tel. 01727-13890 Fax 01727-16553 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 ESouma l\l ieuws LANCOME.4È» 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 20 november 1991 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Dorpstraat 48 Molenring 181 - Rapport Kastanjelaar) Dorpstraat 58 Boeren uit Pelhrimov WOENSDAG 20 NOVEMBER bezoeken Waddinxveen VRIJDAG 22 NOVEMBER door DOEDE BAKKER ZATERDAG 23 NOVEMBER De Tsjechische delegatie samen met enkele leden van de Werkgroep Steden band op bezoek bij Loonbedrijf Havenaar aan het Noordeinde. i ZONDAG 24 NOVEMBER sche technieken. Voor elke vrouw die van rolliiikspeeialisten zon U eriii'isypechilktvn Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Kastanjelaan Zuidkade 60-62 Al deze verwen produkten zijn nu verkrijgbaar bij zaal kaarten kopen vanaf een half uur voor de aanvang van het con cert. Julianastraat 24 - Boskoop (showroom geopend na tel .afspraak) De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een kantoorpand, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een winkel annex atelier. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieukiachten) Met een bezoek aan de ’’Boerderij De Magdalenahoeve Meerpolder te Zoe- termeer” werd het officiële bezoek ten slotte afgesloten. In dit bedrijf ver werkt men de melk zelf in een pas ge bouwde eigen melkfabriek en wordt vee voor de slacht gefokt. In de pasge bouwde winkel worden veel produkten uit eigen boerderij verkocht. De Tsje chen konden hier nog eenmaal zien hoe diverse klussen in een handomdraai machinaal door de dochters des huize werden geklaard. Voor de kolossale stier werd de rode lap toch maar niet getrokken. parfum houdt, is er nu "Les Trésors de EBain". De badlijn bestaat uit een bodycrème, bodylotion, bad- en douchegel, deodorant en een luxe zeep. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. 00.00 uur - In het Holst. Presentatie: Ferry van Loon 02.00 uur - Non Stop Muziek. 08.00 uur - Non Stop Gospel Mix 09.00 uur - Kerkuitzending. Uitzending verzorgd door de Immanuelkerkge- meente. 12.00 uur-RTW Klassiek. 14.00 uur - Vakantiemagazine. Presen tatie: Kate Goudriaan. 15.00 uur - De Komische Noot. Presen tatie: Gert-Frank van der Poel. 16.00 uur - RTW Sportcafe. 18.00 uur - Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 20.00 uur - Trendy Jongerenmagazine. Presentatie: Natascha. 21.00 uur - XTRA. Presentie: Luuk van Dijk Diederick Huizinga. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. 24.00 uur: Sluiting. 20.00 uur - Da Capo. Presentatie: Jan Koorengevel. 21.00 uur - Non Stop Muziek. 19.00-23.00 uur - Nederlands op z’n best. Presentatie: Frank Deurknop en Klaas Vaak. 14433 14433 De lunch werd gebruikt in het ontmoe-z tingshuisje ”de Brug” bij de hefbrug. Jammer dat de brug niet een keer om hoog hoefde. Na een rit door Boskoop met z’n vele boomkwekerijen werd een bezoek gebracht aan ’’Recreatiepark Breedijk”. Enkele leden van de dele gatie hadden namelijk te kennen gege ven dat ze een deel van hun grond, van wege de prachtige ligging in Pelhrimov, Groensvoorde 10 Waddinxveen Tel. 01828-13655 Via de FM-band 87.9 (kabel) en 105.8 (ether). Staringlaan 2. postbus 330. 2740 AH Waddinxveen. l el. 01828-10379. DE SPECIALIST voor alle soorten zon wering en rolluiken. Ook voor projecten, reparatie en onderhoud V u u b L L droglsterlj-parlumerle-foto Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 27 november 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening op dinsdag 26 november 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis De werkgroep Stedenband had vanaf ca zes uur een diner gepland bij hotel- café-restaurant ”de Unie” aan de Kerkweg Oost. Eigenaar A. Versloot had een speciaal hoekje gereserveerd en zorgde voor een heerlijk diner. De zelfde ruimte werd ’s avonds gebruikt voor een discussieavond waarvoor Waddinxveense agrariërs waren uitge nodigd. In een levendige discussie, die tenslotte wegens het gevorderde uur moest wor den afgebroken, werden zowel de Tsje chen als de Waddinxveners veel wijzer van elkaar. Voor een sfeervol besluit van de avond zorgden tenslotte een Tsjech die z’n gitaar had meegenomen en één der gastheren, de heer Kooistra, die over een groot arsenaal internatio naal bekende liedjes bleek te beschik ken. Op zaterdag 16 november werd de dag begonnen met een bezoek aan Loonbe- het thuisfront werden prijskaartjes, vi trines enz. gefotografeerd. In hun brief hadden de Tsjechen spe ciaal verzocht om een boerderij van ge middelde grootte te kunnen bezoeken. Daarom werd koers gezet naar de melkveehouder Jaap van Leeuwen aan de Zuidkade. Over de melkopbrengst per koe en de registratie waren veel vragen. Ook de nieuwe methode om koeien te merken kwam ter discussie. Vroeger was er van elke koe een spe ciale schets, maar sinds kort is deze me thode verlaten en heeft plaats gemaakt voor de fel omstreden gele kaartjes in de oren van de koeien. Zaadhandel van Gemert aan de Julia nastraat werd die dag als laatste met een bezoek vereerd. In het mooie, pas verbouwde pand, Anno Domini 1876, was er veel belangstelling voor de vele soorten groente- en spruitzaden. Het gezelschap begaf zich na al deze bezoeken naar de gastgezinnen en wilde graag vroeg naar bed omdat ze de gehele nacht daarvoor hadden doorge reden. Vrijdagavond 29 november is er bingo in De Paddestoel. Dit is een vijfde vrij dag van de maand en deze wil men be nutten door het houden van een extra bingo. Aanvang 20.00 uur. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw:, elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. PARIS "V to’s toog men in het nachtelijke duister langs de Duitse autowegen naar Wad dinxveen, waar de delegatie op donder dag om ca 10.00 uur ’s ochtends bij het gemeentehuis aan het Raadhuisplein arriveerde. De Tsjechen werden namens het ge meentebestuur hartelijk door wethou der J. Neelen (PCW) welkom geheten en in een heel ontspannen sfeer werden de eerste contacten gelegd. De door het gemeentebestuur aange boden koffie met koek smaakte uitste kend en gesterkt vertrok het gezel schap voor een kennismaking naar Gouda. De markt, het stadhuis, het Catharina Gasthuis en de bibliotheek ’’Librije” konden dankzij het uitblij ven van de verwachte regen droog met een bezoek worden vereerd. Grote in druk maakte een bezoek aan de Hema, waar de Tsjechen zich tijdens de lunch verbaasden over dat je zomaar vrij kunt in- en uitlopen. Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Dorpstraat 50 Op vrijdag 15 november begon de dag met een bezoek aan Rijks Middelbare Landbouwschool in Gouda. De Tsje chen werden gastvrij ontvangen en kre gen een uitgebreid college over het on derwijssysteem voor Landbouw in Ne derland. Directeur Vermeulen had z’n verhaal in het Duits voorbereid en zette dit ter plekke vlekkeloos over in het Engels. Erg knap! De computer- en mechanische afdeling hadden speciale aandacht. Vooral uit de laatste waar al lerlei landbouwmachines en tractoren werden gerepareerd hadden de bijzon dere voorkeur. Het volgende station waar men heen toog was een boerderij van de heer Verklei in Reeuwijk, die kans ziet om met slechts 8 hectare grond ongeveer 100 koeien te houden. Het malse gras, waarin de meeste groeikracht zit, wordt vaak twee maal per dag een stukje gemaaid. De tractor waarmee dat gebeurde werd direct herkend: Tsjechisch fabrikaat ZETOR (prima kwaliteit volgens Ver klei). Door de brede zachte tractorban- den en de goede drainage in de grond wordt zakt het voeruig niet in de grond. Verklei verkoopt niet specifiek aan de particulier hoewel dit wel mogelijk is. Specialiteiten uit de eigen kaasmakerij zoals het maken van kaasjes voor kerst- paketten leveren een goede boterham op. Commissie voor Economische Zaken, Recreatie en Emancipatiezaken op dinsdag 26 november 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Rapportage inzake bedrijvigheids/arbeidsmarktoverzicht 2e kwartaal 1991. - Overzicht van verschillende werkgelegenheidsregelingen en re sultaten. - Overzicht bezoekers van startersavond in Waddinxveen. - Adviezen inzake Ondernemersprijs d.d. 30 oktober en 12 no vember 1991. - Advies inzake subsidieverlening aan de handbalvereniging Ro- wah. - Kredietaanvraag bouw personeelsruimte c.a. aan oostzijde over dekte zwembad. - Advies inzake reconstructie sportvelden. - Advies inzake verlening emancipatiesubsidie ten behoeve van Nederlands Christelijke Vrouwenbond over 1991. - Uitstel aanstelling vrouwen bij brandweer. - Jaarrekening St. Gastouderprojekt 1990. - Brief B. en W. Boskoop aan Gastouderprojekt inzake weigering subsidie over 1991. - Afwijzing subsidieverzoek Lota voor videoproduktie. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. 00.00 uur - Dag week, hallo weekend. Presentatie: Peter Teunisse. 01.00 uur - Non-stop-muziek. 07.00 uur - Stekker uit je wekker. Luuk van Dijk. 09.00 uur - Ochtend Magazine. Presen tatie: Ferry van Loon. 11.00 uur - Hitherinneringen. Samen stelling Ed Schuurman en Gerben van Kruistum. 13.00 uur - Huis op je radio. Presenta tie: Diederick Huizinga. 15.00 uur - RTW Aktueel. Presentatie: Door Oremus. 17.00 uur - Sportuitslagen. Presentatie: Menno Tamming. 18.00 uur - Het Muziekcentrum. Pre sentatie: Peter Teunisse. 19.00 uur - Hitfront Danceable. Pre sentatie: Gert Voogd. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. Op de agenda o.a.: - Verzoek dhr. Slaman om schadevergoeding als bedoeld in artikel 49W.R.O. - Voorbereidingsbesluiten ten behoeve van: landelijk gebied Oost een gebied ten noordwesten Abr. Kroesweg - (Info) Centrumontwikkelingen WADDINXVEEN - In het wijkge- bouw De Paddestoel aan de Lijsterbes straat is er vrijdag 22 november weer stijldansen voor volwassenen. Aan vang 20.30 uur. De avond is om onge veer 24.00 uur afgelopen. Onder het genot van een hapje en een drankje kunnen de bezoekers dansen op onze gezellige dansvloer. Entree 2,50. Op donderdag 21 november 1991 om 20.30 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis het Raphaël Kwartet optreden. Het Raphaël Kwartet bestaat uit Ronald Hoogeveen (viool), Rami Koch (viool), Zoltan Benyacs (altviool) en Henk Lambooy (cello). Op het programma staan werken van Joseph Haydn, Dmitri Shos takovich en Edvard Grieg. ’s Middags werden de teugels gevierd met een bezoek aan het strand van Scheveningen. Zo’n strandbezoek blijkt een wens van alle mensen uit Tsjechoslowakije te zijn. De meesten hebben door de centrale ligging van hun land in Europa nog nooit in ’t echt zee gezien. De delegatie verwonderde zich ten slotte bij een bezoekje aan het Binnen hof dat er alleen parkeerwachten lopen en geen politie. Op zondag werd een groot deel van de delegatie in de St. Victorkerk in hun eigen taal begroet door de voorganger. In het afscheidswoord verwonderde de delegatieleider zich dat hij niet had ge dacht dat er zoveel mensen zich zo hard zouden inzetten om hun bezoek tot een groot succes te maken. Het meest was opgevallen dat de mensen met zo veel enthousiasme over hun werk vertel den. Alle agrariërs hebben hard meege werkt om het bezoek zo waardevol te maken. Hij nodigde tenslotte iedereen alle nieuwe kennissen van Waddinx veen uit om bijvoorbeeld in de vakantie Tsjechoslowakije een keer te bezoe ken. Het is een prachtig land en nu nog erg goedkoop. WADDINXVEEN - In het afgelopen weekeinde bracht een delegatie van het regiokantoor Pelhrimov van het Ministerie van Landbouw van Tsje choslowakije een bezoek aan Waddinxveen. Pelhrimov en Waddinxveen zijn bezig een stedenband met elkaar op te zetten en het toeval wil dat juist deze plaats een regionaal kantoor van het Landbouwministerie her bergt. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. De delegatie bestond uit de directeur van het kantoor, twee landbouwkun dige ingenieurs en enkele personen die zelf een boerenbedrijf hebben of willen opzetten. De Werkgroep Stedenband Waddinxveen had voor dit (hoge) be zoek een speciaal programma georga niseerd. Nu het communistische bewind voor goed weg is krijgen veel inwoners van Tsjechoslowakije de kans een agrarisch bedrijf te beginnen. Tot voor kort was alle landbouwgrond in handen van grote staatsbedrijven. Deze bedrijven kenden alleen werknemers, en dus be zat niemand zelf eigendom. De meeste werknemers waren slechts voor één aspect opgeleid en bevoegd en kunnen daarom slechts een klein deel van alle werk doen dat op een boeren bedrijf voorkomt. Dit breekt hen nu op, want er zijn bijna geen weinig men sen te vinden die voldoende overzicht in het agrarische bedrijf als geheel heb ben. In de nieuwe situatie worden de oude, door de communisten opgezette, grote boerenbedrijven ontbonden. De oor spronkelijke eigenaars of hun kinderen krijgen de grond nu terug. De oude si tuatie was ontstaan doordat de staat 40 jaar geleden alle particuliere grond had genationaliseerd en dus afgepakt. In deze nieuwe situatie komt het echter voor dat mensen opeens grote stukken grond bezitten, maar helemaal geen agrarisch beroep meer hebben. Toch blijkt men veelal terug te willen en weer boer te worden. Er is dus volop belangstelling voor de westerse agrari- ’s Middags stond een bezoek aan een geitenfokkerij ’’Dekker” in Haastrecht op het programma. De onderneming drijft op de verkoop van geitemelk aan de fabriek en geitekaas aan particulie ren. De Tsjechen konden verschillende kaassoorten proeven en het recept bleek gelukkig geen geheim. Het gras om de geiten te voeren wordt opgesla gen als ’’kuilgras”. Dit is een bewaar methode die niet alleen voor de Tsje chen maar ook voor veel Nederlanders onbekend is. Als volgende agendapunt stond een be zoek aan ’’Zuivelhandel C. van Leeu wen” aan de Kerkweg-Oost in Wad dinxveen genoteerd. De heer van Leeuwen bleek al meerdere malen in Tsjechoslowakije te zijn geweest. Het gezelschap was erg geïnteresseerd in hoe de prijzen tot stand komen en men was erg onder indruk dat er zoveel soorten produkten lagen uitgestald in de winkel. Het viel ook op dat er veel vegetarische produkten lagen. Voor Om het bedrijf van een heel grote aard appelboer te kunnen zien toog het ge zelschap daarna naar Aardappelbedrijf Dijkshoorn in Bleiswijk. Hier stond ook weer het ondernemersschap cen traal en werden veel praktische vragen gesteld. het gedeeltelij k veranderen en het vergroten van een winkelpand, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning. het oprichten van 38 woningen waarvan 2 MIVA-woningen. het oprichten van 10 woningen, het plaatsen van tijdelijke kantoorruimte (maximaal 5 jaar) Theo den Boon exposeert in de raadzaal Op woensdagavond 27 november a.s. wordt in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinxveen om 19.30 uur de expositie van Theo den Boon geopend. De expositie is ter gelegenheid van zijn 50e verjaardag en het feit dat hij 25 jaar als beeldend kunstenaar in Waddinxveen werkzaam is. De expositie is te bezichtigen vanaf 27 november tot en met 14 de cember 1991 en is geopend op werkdagen van 09.00 -17.00 uur, op zaterdagmiddag van 13.00 - 16.00 uur en op donderdagavond van 19.00-20.30 uur. drijf Havenaar aan het Noordeinde. Hier konden de Tsjechen zien dat ook zaadstrooien, rooien en het sproeien tegen ongedierte kan worden uitbe steed. Er was veel interesse voor het kostenplaatje van een loonbedrijf. Van elke machine wilde men weten hoeveel deze gekost had, hoe lang meegaat en hoeveel keer te gebruiken. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood willen gaan gebruiken als recreatie plaats en camping. Het recreatiepark van de familie Breedijk is erg uitge breid (10 km Geen van de Waddinx veense begeleiders wist dat Waddinx veen zo’n mooi gelegen recreatiepark in een prachtig natuurgebied bezit. Het park is speciaal voor (sta)caravans voor vaste bezoekers. Aardappelhandel Meiderwijk op de Piasweg was voor de delegatie erg leer zaam om te zien. Men verwerkt hier veel verschillende soorten aardappelen en het sorteren gebeurt hier zeer pro fessioneel. Het bedrijf heeft ’s winters een grote voorraad, zodat tot laat in de lente geleverd kan worden. In de on middellijke nabijheid bevindt zich de boerderij van de familie van Bergen. Het bedrijf is interessant vanwege de professionele teelt van spruiten.’ De spruitkoolplanten groeien precies even hard en de spruitjes zelf zijn op de zelfde dag rijp voor de oogst. Dit is erg efficiënt omdat de boer nu slechts één maal het land in hoeft om te oogsten, tegenover vroeger wel vier keer. Het ’’Leerbedrijf Tuinbouw” aan de Tweede Bloksweg werd vervolgens met een bezoek vereerd. Het bedrijf is in feite een school waar langdurig werklozen een opleiding krijgen voor werk in de tuinbouw. De methode die gebruikt wordt voor het tot bloei bren gen van planten sprak de Tsjechen erg aan. In Loonbedrijf de Jong, gespeciali seerd in kassen, werd uitgelegd dat agrarische bedrijven lang niet al hun dure machines hoeven te kopen, maar ook kunnen huren als men ze nodig heeft. Veehouderij/kaasmakerij Boekhorst aan de Tweede Bloksweg demon streerde veel machines en er was gele genheid het bedrijf uitvoerig te bezich tigen. Bijzondere indruk maakte Boek horst door te vertellen dat meer dan 500 varkens worden verzorgd door zegge en schrijven één persoon. In de winkel werd naar hartelust kaas ge proefd en daarna ook gekocht. Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op woensdag 27 november 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Advies verlening garantiesubsidie aan de Muziekvereniging Concordia ten behoeve van een te houden showavond. - Advies inzake vervanging van de voor het houden van exposities benodigde panelen. - Rapport met betrekking tot de rekening 1990 van de Streekar chiefdienst Hollands Midden. - Beslissing om af te zien van deelneming in de Stichting behoud monument Remonstrants kerkgebouw. - Advies inzake het herstraten van het schoolplein van de Mgr. Bekkersschool. Het was daarom niet vreemd dat na het bezoek in juni van dit jaar van de bur gemeester en wethouders van Pelhri mov de agrarische sector als eerste een bezoek aan Waddinxveen wilden bren gen. De reis begon op woensdagavond 13 november in Pelhrimov. Met drie au- Toegangskaarten kan men telefonisch reserveren op werkdagen tussen 09.00 -12.00 uur onder nummer 01828 -14433, toestel 143 of 166. De gereserveerde kaarten dienen dan aan de zaal te worden be taald. Indien men geen kaarten heeft gereserveerd kan men aan de

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3