AF-centrum 21jaar Hier is uw Rijn en Gouwe BADMATTEN? WAAR KOOPT SINTZ’N krant te koop BOSKOOP: Albert Heijn, Burg. Colijnstraat 26 Bronzen beeldje voor dansschool Ir. J. Poldervaart over zijn bedrijf Verkoop- expositie Welfare Amnesty op markt Dominee in Open Cirkel Parkeer plaatsen Sinterklaas feest in tent van het Brugcentrum Frans schip in Gouda Spreker in koffiebar Amateur- inusici in Z’huizen Drs. P. Bukman in Ontmoetingskerk Minister in W’veen Fietspad langs rijksweg Gouds slot manifestatie beroeps onderwijs WS’ HARWA g, ft Activiteiten Milieu Meedenker Parkeerverbod 3 Minister drs. P. Bukman (CDA) van Landbouw, Natuurbeheer en Visse- Vanzelfsprekend bij Harwa, daar vindt hij ruim keus. En natuurlijk met bijpassende baddoeken. Tot ziens Sint, bij Piet aan de Groensvoorde. WADDINXVEEN - Guus en Renée van der Lubbe van dansschool Van der Lubbe aan de Sniepweg hebben zaterdag een bronzen beeldje van een danspaar aangeboden gekregen. Ze kregen het kunstwerk symbolisch overgedragen van een aantal leerlingen. Het bronzen beeldje is gekocht van het geld dat in maart van dit jaar bijeen werd gebracht tijdens de offi ciële opening van de dansschool, die tot dan in zalencentrum het Trefpunt was ondergebracht. rz/. WADDINXVEEN - Specialisten in metaal. Zo ziet directeur ir. J. Pol dervaart van Weurman Waddinxveen BV in een artikel in het laatste nummer van Ondernemen in Midden-Holland, het magazine van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, tegenwoordig zijn bedrijf het liefst omschreven. Want het gaat het allang niet meer al leen om de verkoop van staalconstructies. Weurman Waddinxveen ver zorgt nu complete werktuigbouwkundige projecten, vanaf de tekentafel tot en met de uiteindelijke realisatie. 4 r" Ui 4 Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 20 november 1991 Weurman kiest nieuwe koers Het is de eerste keer dat Weurman daar staat, maar ir. Poldervaart verwacht er wel wat van, omdat het hele regionale bedrijfsleven daar aanwezig zal zijn. Benz. station Voskuilen B.V., Zijde 450 Binken, Reijerskoop 79 Groenendijk, Gouwestraat 21 Hagen B.V., Puttelaan Hoogvliet, Goudse Rijweg 83 Hoogvliet, Kerkstraat 5 Hoogvliet, linnaeusweg 106 Jongejans Boekhandel, Dorpsstraat 10 Kruiswijk Boekhandel, Burg. Colijnstraat 37 Shell van Teylingen BV, Provincialeweg 25 Tabakspec. A. Verkleij, Burg. Colijnstraat 14 HAZERSWOUDE DORP: Bookshop Prins BV, Ambachtsplein 12/16 Spar Harskamp, Dorpsstraat 213 Spar Super Hazerswoude, Dorpsstraat 67 van het bereiken van de zo belangrijke sfeer. Daarnaast werd er door de aan wezigen met hartelust gedanst op de mechanisch goed verzorgde muziek. In zijn slotwoord dankte de voorzitter allen voor hun medewerking. Hij riep de ouderen toe ook zelf door reclame te maken voor het ouderenwerk. Mo menteel wordt door de SWOW ge werkt aan een danscursus, een cursus geheugentraining, het houden van een enquête om de behoefte te peilen van wat de wensen en activiteiten om te ko men tot een centraal informatiepunt. Het was een prachtige morgen en me vrouw Van Drimmelen kan met het personeel en de aanwezigen op een mooie morgen terugzien. Allen waren - Guus en Renée van der Lubbe in hun dansschool aan de Sniepweg met het bronzen beeldje van een danspaar ge- i lichtenergie en milieutechniek. Er wor den dus onder meer vierwegenventie- len, naverbrandingsinstallaties, warm- teterugwinningsinstallaties, rookgas koelers en andere warmtewisselaars ontworpen en gemaakt. maakt door d^ kunstenares Ria van Tol (links). (Fop: Fejagrafie Ton Bennemeer). de minister verantwoordelijk voor een goed verloop van dit internationale krachtenspel. Tevens dient hij zorg te dragen voor een herkenbare positie in dit geheel van de nederlandse land- en tuinbouw. De onderhandelingen over de liberali sering van de wereldhandel, de zoge naamde GATT-onderhandelingen, de ingrijpende herzieningsvoorstellen van Europees landbouwcommissaris Mac Sharry over het landbouwbeleid als mede de nationale milieumaatregelen op het terrein van de mest en de gewas beschermingsmiddelen, zijn onderwer pen die direct gevolgen hebben voor de nederlandse land- en tuinbouw. Midden-Holland kent eigenlijk alle vormen van land- en tuinbouw waarop het mondiale-, EG- en nationale beleid een grote stempel zal drukken: de ak kerbouw met zijn granenproblematiek, de melkveehouderij met de contingen- tering (melkquota) en de vollegrond- stuinbouw, glastuinbouw en boomteelt die enorme exportbelangen hebben. Naast al deze belangen speelt regionaal ook de ruimtelijke ordening een be langrijke rol: ruimte voor de glastuin- bouwontwikkeling is in het kader van de ’’Vierde Nota Ruimtelijke Orde ning Extra” (VINEX) een heet hangij zer. Al met al reden genoeg voor het CDA om de minister uit te nodigen en hem zijn visie te laten geven over de toe komst van onze land- en tuinbouwsec tor in het krachtenveld van al deze ont wikkelingen. ZEVENHUIZEN - In het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zeven huizen is er vrijdagavond 22 november weer een avond van de koffiebar ’t Praathuis met als spreker Jan den Ou den. Samen met een evangelisatieteam gaat hij hebben over ’’Love Europe”. Dit project houdt in dat tijdens vakanties teams door Europa trekken om het evangelie in steden te verkondigen. Zij laten dit middels diverse hulpmiddelen zien. ZEVENHUIZEN - Zo langzamerhand begint het een traditie te worden bij De Zeven Muzen in Zevenhuizen om gere geld een muziekavond te organiseren waarop amateurs voor elkaar spelen. Tussen de schuifdeuren passen ze niet meer; daarvoor is het aantal spelers en luisteraars te groot. Maar de balletzaal van het dorpshuis Swanla in Zevenhui zen biedt een bruikbaar alternatief. Ook de komende amateursavond wil len ze in deze ruimte houden en wel op zaterdag 8 februari 1992, aan vang 20.00 uur. Noteer deze datum alvast in de agenda en zoek zo snel mogelijk een stuk en/of (een) muzikale partner(s). Een andere belangrijke datum is 22 no vember 1991, want at is de sluitingsda tum voor aanmelding. Men kan zich opgeven bij Marjanne Roeleveld, tele foon 01802-3095. WADDINXVEEN - Maandagmorgen werd op een feestelijke manier het 21-jarig bestaan gevoerd van het Anne Frank-centrum. De zaal was over vol met ouderen en vertegenwoordigers van de diverse organisaties, die activiteiten organiseren voor de ouderen. Vrijwilligsters zorgden voor de tractaties die werden aangeboden. Het beeld werd onthuld door de kun stenares Ria van Tol uit Wateringen, gadegeslagen het danslerarenechtpaar Guus en Renée, vele leerlingen en be kenden. De onthulling gebeurde op een avond die in het teken stond van een Indisch buffet-dansavond. Deze avond was georganiseerd door de fami lie Van der Lubbe, de families Slagter en Venema - die de maaltijd verzorg den - en leerlingen. Het werd een zeer sfeervolle avond, mede door de medewerking van de danseres Tarita Dewi, die een aantal Indonesische dansen vertoonde. De aankleding van de prachtige dans school was een belangrijk onderdeel WADDINXVEEN - De winke liersvereniging Brugcentrum gaat met de Waddinxveense jeugd een heel bijzonder Sinterklaasfeest vie ren. Daarvoor wordt volgende week woensdagmiddag een tent neerge zet op het Raadhuisplein bij het ge meentehuis. De tent is open tussen twee en vier uur. Er is die middag van alles te doen. Begonnen wordt om kwart over twee met een wervelende acroba tenshow van The Billy’s, er zijn Muziekpieten, er wordt chocolade melk geschonken, de kinderen kunnen taaitaaipoppen vergulden, een eigen Pietenmuts maken en ze kunnen tekenen en kleuren. Zeker is natuurlijk dat Sinterklaas woens dagmiddag zal langskomen met z’n pakjesboot. Voor de Sinterklaasmiddag delen de Brugcentrum-winkeliers gratis toegangsbewijzen uit voor kinde ren van 2 tot 6 jaar. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense Amnesty-werkgroep zal vrijdag 22 november op de weekmarkt en za terdag 23 november op de Passage met een verkoopstand aanwezig zijn. Voor de komende feestdagen kan men daar kaarten, kaarsen en kadoartike- len, zoals schrijfwaren, T-shirts en agenda’s kopen. Er is keus uit een ruime variatie, maar wat men ook koopt: met iedere aan schaf wordt het werk van Amnesty In- t ternational gesteund, zowel plaatselijk i als landelijk. Daarom hoopt de werkgroep dat er dit jaar onder de kerstgroeten naar familie en vrienden veel Amnestykaarten zul len zijn, want het werk van Amnesty blijft broodnodig. erg tevreden. Dat was ook het geval in de avond. Overvol was de zaal met ouderen die deelnamen aan de grote bingo. Het is traditie, maar gezien de fraaie prijzen werd enthousiast deelgenomen. De stemming was prima en ook deze avond werd een groot succes. Al met al een mooie viering van het 21-jarig bestaan, die zich kenmerkte door een prima or ganisatie. ”Met trots en dankbaarheid in ons hart zullen wij het prachtige beeld een plaats in de school geven: bij de leerlin gen en van de leerlingen. Het is een te ken van waardering en we zullen daarom ook ons best doen om op de zelfde voet verder te gaan met het vak waar velen van houden. Onze dank gaat uit naar alle leerlingen, aanwezig of niet”, aldus Guus en Renée, die te rug kunnen kijken op een zeer ge slaagde avond. De voorzitter van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen, A. Both, zei in zij n toespraak dat de stichting en de or ganisaties alles in het werk stellen om het ouderenwerk zo goed mogelijk te laten verlopen. De bezuinigingen spe len ook de stichting parten en het kan wel eens voorkomen, dat er bepaalde dingen moeten worden georganiseerd die men anders zou willen, maar dat het om financiële redenen niet anders kan. Veel lof werd toegezwaaid aan het per soneel in het Anne Frank-centrum, zo wel van de Stichting Welzijn Ouderen als van de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting. Een goede ver standhouding en samenwerking tussen hen is onontbeerlijk. Uitvoerig zette de voorzitter uiteen on der welk een grote druk het keukenper- soneel momenteel werkt om de maal tijden die bij de ouderen worden be zorgd op tijd klaar te hebben. Daarna zong het Anne Frank-koor on der leiding van mevrouw Houweling een aantal liederen. Het was weer op vallend hoe goed dit koor zingt en zich dit keer zelfs liet verleiden tot solo zang. Ook deze solozang kwam goed uit de verf. Voorzitter Both stak zijn waardering voor dit koor dan ook niet onder stoe len of bankenHet koor heeft een grote behoefte aan mannelijke leden en het is te hopen dat zich een aantal mannen beschikbaar stellen. Mevrouw van ’t Hof bood namens de bewonerscommissie een plant aan, het geen ook gebeurde door mevrouw Moerings van de SOOS. Beide dames spraken hun tevredenheid uit over het reilen en zeilen van het ouderenwerk in het Anne Frank-centrum. Vooral de SOOS verricht met de vrijwilligers ont zaglijk veel werk voor de ouderen. WADDINXVEEN - Vrijdag 22 no vember is er weer de jaarlijkse ver kooptentoonstelling van het Welfare Rode Kruis in het Anne Frank-cen trum. Daar zijn dan te koop de mooiste hand werken in alle uitvoeringen (borduren, haken, breien) en Kerstartikelen. Leuk om met de Kerst cadeau te geven. De opening is om 10.00 uur door voor zitter mevrouw G. Stel. De expositie is doorlopend open van 10.00 tot 17.00 uur. Het bedrijf aan de Staringlaan in Wad dinxveen, dat al 28 jaar bestaat, is de laatste paar jaar een compleet nieuwe koers gaan varen. Aanvankelijk ging het puur om staalconstructies. Oprich ter Weurman was een staalman in hart en nieren en het bedrijf hield zich voor namelijk bezig met utiliteitsbouw: het neerzetten van scholen, fabriekshallen en dergelijke, naast servicewerkzaam- heden voor de regionale procesindus trie. Op 1 januari 1989 werd het bedrijf overgenomen door Poldervaart, die een aantal jaren daarvoor al had mee gewerkt aan de oprichting van het inge nieursbureau Inodes. Weurman en Inodes werken nu als zusterbedrijven samen en zijn gezamenlijk een nieuwe richting ingeslagen. •”Wij willen nu vooral meedenken met onze cliënten, iemand heeft een idee, maar weet niet precies hoe dat aange pakt moet worden. Inodes zoekt het uit, ontwerpt een systeem en Weurman voert het uit”, verklaart Poldervaart. Het bedrijf is vooral gespecialiseerd in Niet zonder meldt Poldervaart dat Weurman Waddinxveen bezig is aan de ontwikkeling van een geheel nieuw produkt: een low-NOx-brander. Dat is een brander, die weinig stikstofoxide produceert (de stof die verantwoorde lijk is voor het gat in de ozonlaag). Deze brander, die voor allerlei proces sen gebruikt kan worden, is dus zeer milieu-vriendelijk. ”Okee, het was niet ons eigen idee. Het idee is van de Gasu nie, onze opdrachtgever”, geeft Pol dervaart toe. ’’Maar wij zijn wel de eer sten die het ontwikkelen”. ’’Verder produceren we hier alles wat je uit metaal kan maken, met plaats, profiel en pijp”, vertelt de directeur, als we door de bedrijfshallen lopen. Aan de Staringlaan heeft het bedrijf de beschikking over 800 vierkante meter goed geoutilleerd produktieoppervlak, alle noodzakelijke machines en gekwa lificeerde lassers (MIG en TOG). "Wc bouwen industriële installaties, maar ook trappenhuizen onder archi tectuur. We hebben zelfs een tuinmeu bel en een tafeltje gemaakt vooreen ar chitect. Iedereen kan ons inschakclen, of het nu een groot of een klein bedrijf is”. WADDINXVEEN - Het Waddinx veense gemeentebestuur heeft beslo ten tot de aanleg van een gereserveerde invalidenparkeerplaats nabij het per ceel Vondellaan 2 te Waddinxveen, als bedoeld in artikel 26b van het Regle ment Verkeersregels en Verkeerste kens 1990. Deze invalidenparkeerplaats wordt aangeduid met een bord, nummer E6, en een onderbord met het kenteken ’’YG-42-KY”. Belanghebbenden wor den gewezen op de mogelijkheid tot het indienen van een beroepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 da gen na heden. GOUDA - In Gouda zal het motor schip ’’Touraine”, een promotieschip van de Franse streek Touraine (Dept. Indre et Loire met Tours als hoofd stad), van 25 november tot 29 novem ber afmeren. Aan boord zullen zijn vertegenwoordi gers van economische en toeristische instanties uit die streek. Het schip is vrij te bezoeken. Op het schip is een exclusieve tentoon stelling ingericht over de historische, culturele, economische en toeristische aspecten van de ’’Jardin de la France”. Met het oog op een betere Europese uitwisseling voert Touraine nu al twee jaar een campagne ter bevordering van hechte contacten met steden in Noord- Europa. Het Departement van Indre- et-Loire heeft tot nu toe toenadering gezocht tot meer dan 40 steden en aan boord van het schip ’’Touraine” reeds meer dan 50.000 Europese bezoekers ontvangen. Het departement heeft een originele invalshoek bedacht om deze promotie actie te ondersteunen. Ze hebben daar toe een schip uitgerust als ontmoetings- en tentoonstellingsruimte en bij ieder aanlegpunt ontvangen ze aan boord er van de inwoners van de steden die ze aandoen. Iedere bezoeker wordt gedurende zijn bezoek ondergedompeld in de sfeer van Touraine, de zogenaamde ’’jardin de la France”. De exclusieve tentoon stelling en permanente filmprojectie bieden een uitgebreid en gedetailleerd overzicht op historisch, cultureel, eco nomisch en toeristisch vlak. Sinds Weurman ook het ontwerptra- jeet meeneemt, waar een deskundige tekenkamer voor zit, krijgt het bedrijf te maken met nieuwe klanten. "Onze oude klanten, onder wie Unichema en Nekami in Gouda, blijven natuurlijk onze service houden. Daarnaast heb ben we aan oude en nieuwe klanten iets te bieden. We zijn niet meer alleen een zelfstandig uitvoerder van constructie werk, maar ook een meedenker”. Om dat deel van het bedrijf nog eens uit te lichten, gaat Weurman Waddinx veen natuurlijk naar de beurs van de Kamer van Koophandel in Bleiswijk. Direct voor de flat aan de Vondellaan (percelen 2 t/m 38) wordt het parkeren verboden. Dit besluit wordt genomen ten behoeve van de toegankelijkheid van de aan te leggen invalidenparkeer plaats aldaar alsmede van de aan de overzijde gelegen parkeervak- ke0gt)0g)00g(X)arkeerverbod wordt aangeduid met een onderbroken gele streep, als bedoeld in artikel 24, lid 1, sub e van het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens 1990. Belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tot het indienen van een beroepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 dagen na heden. WADDINXVEEN - In de Ontmoetingskerk aan de groensvoorde zal mi nister drs. P. Bukman van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij donder dagavond om acht uur voor de Regio Gouwe IJssel van het CDA een inleiding verzorgen over de actuele ontwikkelingen binnen de landbouw politiek. Zowel nationaal als internationaal spe len op dit moment fundumentale dis cussies over de koers van het land bouwbeleid. Als voorzitter van de Eu ropese Raad voor landbouwministers is WADDINXVEEN - Voor de her vormde ontmoetingskring De Open Cirkel in Het Anker aan de Nesse zal ds. Chr. van Andel uit Amsterdam woensdagavond 27 november om ne gen uur een inleiding houden over het onderwerp ”Gemeente-zijn in een nieuwe wijk”. Ds. van Andel zal een aantal vragen aan de orde stellen die vooral in een nieuwe wijkgemeente naar voren ko men. Vanuit zijn eigen ervaringen zal hij antwoorden op deze vragen formu leren. Vooral voor bewoners van een nieuwe wijk (Zuidplas) belooft het een leer zame avond te worden, waarop ieder een wel iets zal kunnen vernemen wat op hem/haar van toepassing is. WADDINXVEEN - Deze maand start de provincie Zuid-Holland met de aan leg van een fietspad dat langs rijksweg 12 loopt, tussen de gemeenten Reeu- wijk en Waddinxveen. Om dit fietspad aan te kunnen leggen heeft de provin cie een gedeelte van de berm aange- kocht ten noordwesten van de rijks weg. Het fietspad krijgt een breedte van 3 meter en sluit aan op bestaande fietspa den. Het pad is bestemd voor woon- school, woon-werk en recreatieverkeer tussen Waddinxveen, Reeuwijk, Bode graven en Gouda. Bovendien is het Reeuwijkse plassen- gebied nu per fiets te bereiken en kun nen rondritjes gemaakt worden vanuit verschillende gemeenten. In het fietspad worden twee bruggen aangelegd: bij de kruisingen langs de Nieuwdorperweg in Reeuwijk en de Bloemendaalseweg in Waddinxveen. De totale projectkosten, inclusief grondverwerving, verleggen van kabels en leidingen, bewegwijzering en derge lijke, zijn geschat op 625.000 gulden. VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Groensvoorde 12 - Waddinxveen Telefoon 01828-16119 WADDINXVEEN/GOUDA - In de scholengemeenschap De Rietgors aan de Winterdijk in Gouda wordt zaterdag 23 november van 14.00-17.00 uur de grootste slotmanifestatie gehouden van de Promotiecampagne Beroepsonder wijs Midden-Holland. Het doel van deze manifestatie is meer bekendheid te geven aan het LBO-on- derwijs. In het bedrijfsleven is drin gende behoefte aan jonge, arbeids krachten met een (lagere) beroepsop leiding. Het voorbereidend beroepson derwijs verliest aan populariteit en be langstelling. Dit zal in de komende ja ren grote problemen gaan geven rond de vervulling van vacatures. De Promotiecampagne Beroepsonder wijs beoogt deze situatie om te buigen. Hiertoe worden kinderen in de laatste groepen van de basisschool en hun ou ders en leerkrachten geinteresseerd in de positieve mogelijkheden van het volgen van een beroepsopleiding. Een van de activiteiten van de Promo tiecampagne is het houden van be drijfsbezoeken door leerlingen van groep 7/8. Deze bedrijfsbezoeken wor den in de maanden oktober en januari door 55 scholen afgelegd. Het enthou siasme van zowel de kant van de scho len als van het bedrijfsleven is erg groot. De arbeidsmarkt heeft op dit moment vakmensen hard nodig en dat zal in de komende jaren wel zo blijven. Sterker nog, cijfers van het Centraal Planbu reau wijzen uit dat over 10 jaar de vraag naar vakmensen veel groter zal zijn dan het aanbod. Naar aanleiding van dit ge geven vindt er in de Goudse regio een promotiecampagne Beroepsonderwijs plaats. In de maanden oktober en ja nuari gaan leerlingen van groep 7/8 van maar liefst 55 scholen op bezoek bij be drijven in de directe omgeving. Deze bezoeken zijn een grandioos succes. De campagne wordt op 23 november op een spectaculaire wijze afgesloten in Scholengemeenschap De Rietgors te Gouda. Van 14.00 tot 17.00 uur is er voor leerlingen, ouders, leerkrachten van basis- en beroepsonderwijs de gele genheid kennis te maken met diverse bedrijven, instellingen en scholen voor beroepsonderwij s Scholieren kunnen zich dus op allerlei gebied laten informeren over de moge lijkheden na de basisschool en later na de LBO-opleiding en zij kunnen actief kennis maken met de diverse onderde len van het technisch vakgebied. Dat wil zeggen zelf de handen uit de mou wen steken in de vorm van bijvoor beeld sleutelen aan een auto of een muurtje metselen. De manifestatie wordt omlijst door een optreden van de bekende TV-sterren Ronald Moray en Paddy (clown en goochelaar)Voor de ouders is er tege- lijkertijd een forumdiscussie met als onderwerp ”De waarde van LBO- scholen ten opzichte van het Algemeen Vormend OndeH^ijs”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 9