Omzet van NKF stijgt Negen huisartsen vragen t VIDEORECORDER VOOR H. MÖHLE Souburgh” om geld voor Wedstrijd van de dag WSE-jeugd Voor overhandigen gift van 65.000,- Open huis Baxmeier Hoge score De Gouwe- 59 Uniforme spelling Bruidsshow in Gouda Meer geld bibliotheek zwemmers Opbrengst collecte Actie voor de dagopvang gesteund door verpleeghuisartsen Ui h Zeskamp Clubtitels Bezoek Markten ■r Contacten AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! WADDINXVEEN/DEN HAAG - Vanmiddag (woensdag 27 november) was een delegatie van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen bij de Nederlandse Organisatie voor Internationale Betrekkin gen NOVIB in Den Haag. Zij werden daarom drie uur ontvangen. Gerno Kwaks van NOVIB, die net terug was uit Peru, zal over de laatste ontwik kelingen vertellen. WADDINXVEEN - In de afgelopen week, waarin met diverse bijeen komsten en een receptie op vrijdagmiddag Zorgcentrum Souburgh het 25-jarig bestaan vierde werd ook door de Stichting Protestants Christelijk Bejaardentehuis Souburgh aan de Prins Bernhardlaan ook vooruit geke ken. WADDINXVEEN - Alweer voor de derde maal dit najaar kwam notaris mr. J. A.M. Koek zondag bij WSE-voetbal in actie om een trekking in het kader van de grote seizoenloterij in goede banen te leiden. De hoofdprijs van de maand november, een fraaie videorecorder (Expert-Hagoort Bos koop) bleef in Waddinxveen. H. Möhle (lotnummer 0026) was de geluk kige winnaar. w i 2' Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 27 november 1991 Pagina 11 10 Paul van Schie kan doorlopend be- kens in Lima. Deze bijdrage werd di rect overgemaakt in verband met de slechte voedingssituatie in de stad. R.R. van Ginkel uit Den Haag (lot nummer 0762) legde beslag op de tweede prijs: een heerlijk weekend in een luxueus hotel in lommerrijke om geving. De derde prijs, een niet te ver smaden juwelen-waardebon van juwe lier Spruytenburg aan het K.W. Plein, viel toe aan T. ververs jr uit Waddinx veen (lotnummer 0267). De overige vijftien prijzen kwamen als volgt terecht: cd-speler: C.M. Kortenhoeven (Wad dinxveen), magnetron: J. Zijderhand (Waddinxveen), spelcomputer: J. van Unen (Waddinxveen), wereldontvan- ger: De Koning (Reeuwijk), klopboor- machine: E.M. Opdam (Leiden), food processor: C. Verwoerd (Amsterdam), fietscomputer: G. Zwier (Waddinx- Op zondag 24 november werd in Vijf- mei bad te Leiden door De GOuwe deelgenomen aan de tweede ronde van Op dinsdag 3 december zwemmen de De Gouwe-zwemmers in het zwembad De Sniep de laatste ronde van de club- kampioenschappen ’91. Na de eerste ronde liggen de kansen voor de ver schillende vedetten nog volledig open en zal er nog flink gestreden moeten worden, voordat de kampioenen in de verschillende klassen bekend zijn. Ook dit jaar worden de bekers voor de win naars weer beschikbaar gesteld door de transportfirma Zijderhand. Bij FOCWA Garantiebedrijf GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen Het eigen vermogen, 192,4 miljoen (31 december 1990: 161,2 miljoen), nam toe als gevolg van winstinhouding, conversie van uitstaande 1988-obliga- ties en nieuwe aandelen, voortgeko men uit het keuzedividend. Het vreemde vermogen nam af tot 249,2 miljoen (31 december 1990: 264,8 miljoen) als gevolg van onder meer de conversie van obligaties in aandelen en de aflossing van een bank lening. Kortgeleden kreeg de Kerngroep be zoek uit Peru. Het waren Oscar Bal- buena en Frances Patten. Oscar, de di recteur van CID1AG. is al een paar keer in Waddinxveen geweest. Voor Frances, nu onderdirecteur van CI- DIAG, was het de eerste keer. Maar omdat zij al lang bij CIDIAG werkt, was zij voor de Kerngroepleden die zes jaar geleden in Peru waren een oude bekende. Van vermoeidheid was niets te mer ken. Toch hadden zij een zwaar pro gramma met weinig nachtrust. Na Ne derland moesten zij binnen een paar dagen nog naar Zweden. Duitsland en België. Het Waddinxveense pro gramma bestond daarom ook niet uit sluitend uit confereren. In het begin van de middag waren er broodjes en aan het begin van de avond Chinees eten met het bord op schoot. Tussen door zijn ze bij het naambordje van de WADDINXVEEN/DELFT - ’’Hoewel de terughoudendheid op de Ne derlandse markt dit jaar van invloed zal zijn, zal de totale omzet - in vo lume - hoger uitkomen dan in 1990. Het doet ons genoegen, in de huidige moeilijke economische omstandigheden, toch onze eerder dit jaar uitge sproken verwachting voor 1991 te kunnen bevestigen, namelijk dat het bedrag van de nettowinst vergelijkbaar zal zijn met dat van vorig jaar”. WADDINXVEEN - Omdat tot heden bij de produktie van schriftelijke stuk ken in het raadhuis verschillende spel lingen van het Nederlands door elkaar worden gebruikt, hetgeen een minder fraai aanzien geeft, is besloten via de in gebruik zijnde tekstverwerkingsappa- ratuur een uniforme spelling te krijgen. Burgemeester en wethouders hebben daartoe bepaald dat de voorkeurspel ling volgens de "Herziene woordenlijst van de Nederlandse taal” moet worden gebruikt. Tevens zal voor intern gebruik een aan tal exemplaren van de zogenaamde schrijfwijzer "Handboek voor duide lijk taalgebruik” worden aangeschaft, waardoor "ambtelijk” taalgebruik kan worden teruggedrongen en het gebruik van duidelijk Nederlands wordt bevor derd veen), champagne-ontbijt: P.H. Huis man (Reeuwijk), romantisch tafelen: H. van Paassen (Waddinxveen), badla kenset: E. Koek (Zoetermeer), bloe menbon: V. v.d. Lans (Zevenhuizen), een meter krentenbrood: P. Scheurwa ter (Waddinxveen), kistje wijn: A. Sla- man (Waddinxveen), dartspel: H. Im- peus (Gouda), staatslot: D. van Wil genburg (Rotterdam). bezoekt NOVIB Limaweg geweest dat destijds door Os car Balbuena is onthuld. Iedereen her innerde zich nog goed de problemen die Oscar destijds had bij het beklim men van een trap. Hij was namelijk kort daarvoor uit zijn broek gescheurd en er werden foto’s gemaakt. Op verzoek van Frances brachten ze ook een bezoekje aan de hefbrug, die zij van het embleem kende. Helaas bleef de brug deze keer dicht. Bij aankomst in Waddinxveen was Frances Patten verbaasd over alle GOUDA - Donderdag 28 november houdt een 25-tal bedrijven voor de eer ste maal de bruidsbeurs in de Goudse Agnietenkapel. Vanaf 14.00uur ’s mid dags tot 21.00 uur 's avonds presente ren zich diverse ondernemingen aan toekomstige bruidsparen. Deze presentatie in de Agnietenkapel in Gouda op de Nieuwe Markt is gratis to9egankelijk en kan doorlopend be zocht worden. WADDINXVEEN - De Openbare Bi bliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan krijgt over dit jaar uit de gemeentekas een aanvullende subsidie van 5.677,- in verband met de stijging van de salaris- en energiekosten. Dit voorjaar zei het gemeentebestuur al bereid te zijn deze kostenstijgingen te compenseren. De loonstijging wordt geraamd op 13.900,- en de energie kosten gaan waarschijnlijk met f 2.000,- omhoog. De orderportefeuille van NKF stemt tot tevredenheid, maar weerspiegelt voor 1991 de terughoudendheid in het verlenen van opdrachten, die zich in Nederland aftekende tijdens de tweede vier maanden van het jaar. De export nam tijdens deze periode toe, terwijl goede voortgang werd ge boekt in het verkrijgen van toegang tot verscheidene EG-landen. Tot aan oktober was ongveer 34% van de converteerbare obligaties aange meld voor conversie en hadden 95% van de aandeelhouders gekozen voor stockdividend over 1990. De algemene uitvoering van het her structureringsplan van NKF Kabel BV ligt op schema, hoewel enige vertraging werd ontmoet in de uitvoering van het personeelsplan. Deze vertraging is in middels ingelopen en verwacht wordt dat de doelstellingen voor dit jaar zul len worden gehaald. Tijdens de verslagperiode verwierf de meerderheid van de business units van NKF Kabel BV certificering van hun geïntegreerde kwaliteitssystemen op basis van de internationale norm ISO 9001. zorging voor bedoelde categorie oude ren, ondersteunen de elf medici in Waddinxveen en Gouda gaarne dit’ project. "Wij nodigen u dan ook uit een finan ciële bijdrage te leveren ten gunste van het ’’fonds inrichting” (banknummer 3868.24.188 bij de Rabobank te Wad dinxveen, gironummer van de bank 79138)”, aldus de Riethoek-artsen dr. P.H. Husson en mr. G.J. Blankemeijer en de Waddinxveense huisartsen Th. G. Blom, B. Glaser, W. A. van Heel, J. Hemminga, P.C.W. Hertogh. P.J.E. van der Linde, G. Sjemons, C.N. Vree- ken en T.S. Wilms. groen. En dat we met opzet het groen beperkten door te snoeien en te rooien, was voor haar bijna onbegrijpelijk. In de dorre en droge sloppenwijk Villa el Salvador in Lima, waar zelfs drinkwa ter schaars is, wordt alle groen gekoes terd. WADDINXVEEN - In de derde ronde van het landelijke Speedo-klassement hebben de jongste zwemmertjes van De Gouwe weer bijzonder goede resul taten behaald. Ook in deze ronde wis ten een aantal van de pupillen van trainster Trudy Vermeulen weer snelle tijden te noteren waardoor zij hun posi tie bij de eerste zestien in de ranglijst, en daarmee een start in de finales, wis ten zeker te stellen. Al op het eerste nummer van deze wed strijden, die op zaterdag 23 november in het Polderbad te Nieuwerkerk a/d IJssel gehouden werden, pakte Inge v.d. Schrier op de 100 m vlinderslag bij de meisjes ’80 een tweede plaats in 1.19.5. Inge zou later op de 200 m wis selslag het goud veroveren in de snelle tijd van 2.49.2. Bij de meisjes ’81 was Michelle Nahon eveneens goed op dreef. Zij werd, na een close finish, eerste op de 100 m schoolslag in 1.36.3 en op de 100 m rug slag tikte zij als derde aan in 1.34.5 net achter haar clubgenote Wendy Zirkzee die de tweede plaats opeiste in 1.31.7. Bij de jongens in de groep '80 wist Harry de Bruijn van De Gouwe op de 200 m wisselslag als tweede aan te tik ken in 3.07.6, zijn clubgenoot Pascal Holleman kwam, in de eindfase van de strijd op ditzelfde nummer, net nog even tekort en eindigde in 3.09.4 als vierde, hij viel hierdoor net buiten de prijzen. Dat vooruitkijken is een goede zaak, omdat het aantal ouderen dat behoefte heeft aan specifieke vormen van bege leiding en verzorging stijgt. Souburgh heeft in samenwerking met het Goudse verpleeghuis De Riethoek het initiatief genomen om nog tijdens dit zilveren jubileumjaar te starten met een project dagverzorging, ook wel dagopvang genaamd. Het doel van dit project is om aan dementerende oude ren woonachtig thuis of in Souburgh, een kwalitatief goede dagverzorging aan te bieden. De werving van personeel is inmiddels een zeskamp, waarin de strijd werd aangebonden met de Kempvis uit Spij- kenisse, TZC-Vahgalis uit Tiel, VZC uit Vlaardingen, Nautilus uit Dor drecht en de thuisclub LZ1886. Na de verrassende overwinning van De Gouwe in de eerste ronde stond er voor De Gouwe zwemmers heel wat op het spel, want zij zouden er niets aangele gen laten om de opgebouwde voor sprong vast te houden en mogelijk nog verder te vergroten. Het laatste viel echter niet te verwezenlijken, met een verschil van slechts 48 sec, eindigden zij op de tweede plaats achter de thuisclub LZ1886. Met dit resultaat bleven de pupillen van trainster Trudy Vermeu len echter nog wel aan de kop van het klassement waarin zij nu met 8553.6 punten nog net voor LZ1886 (8558.1) staan. Op het individuele nummer behaalden de De Gouwe-zwemmers twaalf maal een medaille-plaats, werden er op twee nummers clubrecords gebroken en één kring record verbeterd. Marion van Hooft zwom op de 200 m wisselslag bij de meisjes onder de 16 jaar in 2.27.9 naar een zilveren medaille. Op de korte afstand kon Danny Matheeuwsen op de 50 m rugslag in 0.34.5 eveneens be slag leggen op een zilveren plak. Bij de jongens onder de 10 jaar ein digde Viktor Relaky op de 50 m school slag op de derde plaats in 0.46.6 en op de 100 m werd hij eveneens derde in 1.20.9. Het kringrecord op de 100 m rugslag bij de jongens onder de 16 jaar sneuvelde door toedoen van De Gouwe-zwemmer Christiaan de Groot. Hij won dit nummer in 1.00.9. Ilse v.d. Dussen zou het clubrecord op de 100 m schoolslag verbeteren. Zij werd op dit nummer tweede in 1.18.3. Later zou zij nogmaals op dit nummer starten maar dan in de klasse dames. Hier werd zij derde in 1.18.4. Sandra Berckenkamp zwom eveneens in twee klassen. Op de 100 m vlinderslag bij de dames werd zij in 1102 derde en op de 50 m vrij e slag bij de meisjes onder de 16 jaar finishte zij als eerste in 0.27.8. In de groep meisjes onder de 12 jaar kon Inge v.d. Schrier op de 200 m rug slag in 2.47.5 het zilver veroveren. Ten slotte was er voor De Gouwe-zwemmer Mark v.d. Zijden op de 100 m vlinder slag bij de heren een zilveren medaille plaats in 1.00.3 en op de 100 m school slag zou hij eveneens als tweede aantik ken in 1.06.0. De volgende trekking is gepland op vrijdag 20 december. Tijdens een ge zellig kerstbal in de WSE-kantine zul len liefst 50 extra prijzen van de hand gaan. De hoofdprijs van de maand de cember: een weekendtrip voor twee naar de Olympische Winterspelen in Albertville. Al speelde in een zwaar bevochten wedstrijd 2-2 tegen Spirit Al waarbij de gasten op de Lansbrekers hun han den dicht mochten knijpen. BI wist na de goede wedstrijd vorige week tegen Be Fair deze lijn niet door te zetten. Tegen Katwijk thuis werden de B-boys weer met beide benen op de grond gezet (1-4). C3 kwam ook tekort tegen RVC C2. Met 3 D-pupillen in het team werd het uiteindelijk 9-3 voor de oosterburen. WADDINXVEEN - De ook in Wad dinxveen gehouden tiende collecte "Geef ’s voor Diabetes” van het Diabe tes Fonds Nederland bracht 10.465.- op. (Vorig jaar 9.200.-). De opbrengst is bestemd voor het we tenschappelijk onderzoek naar oorza ken van diabetes en de gevolgen die hieruit kunnen ontstaan. De overdracht door Nokia aan NKF van de eigendom van Monette, Duits land, heeft volgens plan zijn beslag ge kregen. Bovendien heeft NKF 23% verworven van de aandleen in Türkka- blo, Turkije. Het ligt in de bedoeling ook Nokia’s belang van 51% in Türk- kablo over te dragen aan NKF. Er werd een aanvang gemaakt met de reorganisatie van de activiteiten van Monette, ten einde de positie van deze onderneming te versterken in haar ui terst concurrende markt. Daarna werd de Waddinxveense bij drage voor de Peruaansé organisatie CIDIAG overhandigd aan Max van de Berg, directeur van NOVIB. De bij drage, groot 65.000,-, werd overhan digd door wethouder Paul van Schie (CDA). Er kwam dit jaar nog een bijdrage voor Lima uit Waddinxveen. Dat was de 10.000.- die de Waddinxvener Wil lem Bosman ontving als Voedingsprijs. Deze bestemde hij voor de volkskeu- E1 deed het beter. In de zware wed strijd tegen Nieuwerkerk E2 werd een nipte, maar terechte, 1-0 overwinning behaald. Ook E2 deed zijn plicht, in een wedstrijd waarin vooral in de be ginfase Bodegraven E2 het initiatief had werden de bezoekers toch met een 10-4 nederlaag naar huis gestuurd. Het zelfde gold voor E3, die in de uitwed strijd bij Lekkerkerk E4 plichtsmatig met 1 -8 twee volle punten wegsleepten De prestatie van Fl was derhalve wel opvallend. In de uitwedstrijd bij Lek kerkerk F1 werd door een 0-0 gelijk spel een knap puntje weggesleept. F2 blijkt in de winning mood. Door een 6- 2 overwinning op Olympia F4 stijgen zij, met stip, naar nummer 3 op de ranglijst. F3 ging na de eerste overwin ning vorige week, nipt de boot in tegen Donk F3, einduitslag 0-1. Misschien was dit te wijten aan de F-spelletjes- avond vrijdagavond bij WSE. Voor de zoveelste keer zeer geslaagd georgani seerd door Jan Sterk van de nevenacti viteitencommissie. Allerlei leuke voet balspellen zorgden voor veel plezier en een grabbel in de snoephoek deed de avond voor de F-jes waardig afsluiten. gestart en de noodzakelijke bouwkun dige aanpassingen zullen binnenkort plaatsvinden. Echter de ruimten voor de dagverzorging dienen nog te worden ingericht en hulpmiddelen moeten worden aangeschaft. Dit brengt grote kosten met zich welke niet zonder be zwaar ten laste kunnen komen van het budget van het verzorgingstehuis Sou burgh. Gelet op het belang dat door de huis artsen van de gemeente Waddinxveen en de verpleeghuisartsen van De Riet hoek wordt gehecht aan de totstandko ming van een kwalitatief goede dagver- WADDINXVEEN - Zaterdag was er weer een competitieronde voor de jeugdteams van WSE-voetbal. Niet al les ging door. Wel de wedstrijd van de meisjes-junioren. Deze wedstrijd te gen Bodegraven Mj-1 werd tot wed strijd van de dag benoemd. In een verschrikkelijk goede strijd van WSE-kant moest Bodegraven (een goede topper) het onderspit delven met 7-2, waarvan drie keer Jeannet van Triet, twee keer Michelle Hoeker, Pau line de Ruyter en Titia Blom. Meisjes-junioren 2 ging het heel wat minder af. In een ongelijke strijd tegen Waddinxveen Mj-2 gingen ze met 12-1 de boot in. De rechtstreekse informatie uit Lima is de laatste tijd wat gestokt geweest. Ge zien de situatie in Peru had de Kern groep daar begrip voor. Anderzijds had Oscar Balbuena er begrip voor dat de Waddinxveners behoefte hebben aan informatie. Het recente bezit van een telefax zal contacten eenvoudiger maken; nummers werden uitgewisseld en toezeggingen gedaan. Ondanks de moeilijke, om niet te zeg gen gevaarlijke. omstandigheden waaronder de mensen van CIDIAG hun werk moeten doen (’’Lichtend Pad” heeft al twee medewerkers van CIDIAG vermoord), blijven Oscar en Frances enthousiast en met veel door zettingsvermogen hun werk doen. De jongere Frances zou je zelfs bevlogen kunnen noemen. Dat wekt het vertrou wen dat zij in hun opzet zullen slagen. Zorgcentrum Souburgh en directrice zuster G. Fahrner. (Foto.Sjaak No- teboom). Ook werd er nog vriendschappelijk ge voetbald. Even kort de uitslagen: A2- Ona A2 4-0. B2-Be Fair B3 0-2, Spor tief C2-C2 1-2, Dl-Vep Dl 0-3. Een geslaagd weekeinde derhalve en men kijkt nu al uit naar volgende week wanneer drie derby’s gespeeld gaan worden. Al, A2 en BI gaan allemaal naar Be Fair om voor de punten te strij den. Een spannend weekeinde dus. Het bestuur van de Stichting Protestants Christelijk Bejaardentehuis Soubugh recipieerde in het zorgcentrum aan de Prins Bernhardlaan dat het 25- jarig bestaan vierde. (Foto: Sjaak Noteboom). Dat heeft NKF Holding BV, met een vestiging aan de Noordkade in Wad dinxveen, in een interimbericht ja- nuari-augustus 1991 meegedeeld. Bij NKF was de geconsolideerde netto- omzet iets hoger dan de omzet in de zelfde periode van 1990, maar de be scheiden groei die tijdens de eerste vier maanden van het jaar werd geboekt, zette zich niet voort. Dit werd veroor zaakt door enige terughoudendheid op de Nederlandse markt, die in het reste rende deel van het jaar niet zal worden ingelopen. De verwerving en consolidatie van Mo nette Kabel- und Elektrawerk GmbH, Duitsland, met ingang van juli van dit jaar, zorgde voor compensatie in om zetvolume. Het bedrijfsresultaat, 9,7% van de netto-omzet, was lager dan in dezelfde periode van vorig jaar (11,3%). Deze afname werd grotendeels veroorzaakt door een tijdelijke vertraging in de uit voering van een deel van het herstruc tureringsplan van NKF Kabel BV voor de telecom-activiteiten, door druk op verkoopprijzen, en door de lagere mar ges die gelden in het marktsegment van Monette. De financiële baten en lasten waren 4,8 miljoen hoger dan in het afgelopen jaar, vooral als gevolg van een ver hoogde bijdrage van Kaiser Kabel GmbH, de minderheidsdeelneming van NKF in Duitsland. Deze inciden tele factor vloeide voort uit tijdelijk ho gere verkopen aan de vooravond van de opheffing, eind juni j.l van bijzon dere belastingfaciliteiten voor Berlijn. De nettowinst nam enigszins toe tot 24,6 miljoen (1990: 24,4 miljoen), hetgeen 8,3% vertegenwoordigt van de netto-omzet. De vaste activa namen tij dens de verslagperiode toe van 181,0 miljoen per 31 december 1990 tot 206,4 miljoen. Deze stijging werd goeddeels veroor zaakt door de overname van Monette op 1 j uli j1en door de deelneming van 23% in Türkkablo A.O Istanboel, Turkije, op 17 mei 1991 De geconsolideerde vlottende activa, nu 235,2 miljoen, waren 10 miljoen lager dan per 31 december 1990, onder meer als gevolg van de betalingen voor de hiervoor vermelde overnames, die geheel geschiedden uit de contante middelen. *EOEALandSE VEAENiGiXG VAN O^OEAMCMEAS n "ft -= C A R R o S S E A I E B E 0 A I J f WADDINXVEEN - Meubelindustrie Baxmeier BV en Meubellakkerij Com- bax BV aan de Willem de Zwijgerlaan 2a houden donderdag 28 november van 14.00 - 20.00 uur een open huis. Het open huis van de specialisten in meubelmaatwerk laat zien dat beide bedrijven recentelijk high tech aan het vakmanschap van meubelmakers heb ben gekoppeld. Volgens Baxmeier BV en Combax BV zijn flexibiliteit, creativiteit en vak manschap voorwaarden om eisen van de veranderde cliënt te kunnen honore ren. Baxmeier BV heeft deze voor waarden samengevoegd tot een goed, betrouwbaar produkt waarin men zich zelf kan herkennen. W fO-^CW-1 L f®*8’*'

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 11