Gouweroute door W’veen Hier is uw Rijn en Gouwe MARIJT voor bedrijven en particulieren... 22.000 krant te koop Van Wijk Transport wordt nog groter ZVH verslaat Delta Lloyd Banen pools Vergadering ijsclub Lovende Franse recensie Weer winst voor ZTTC EXPORT- INSTUIF Onderlinge Excelsior Reductie bij kunst- aankopen ’t Weegje Goede vangst BenBoerma reclame adviesbureau Ideaal Autoroute Wijnreis Groene Hart-route Uitbreiding Personeel aruooM vm M. V.D. BROEK - V. OTTERLOO ROZENLAAN 16 TEL. 01727-14620 ST1VAS GEDIPL. ANBOS KERNLID AUTO- R POETS- CENTRALE UW ADVERTENTIE BEREIKT GEZINNEN WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 WADDINXVEEN - ’’Waddinxveen zal nooit een schoonheidsprijs ver dienen wat toeristische waarde betreft. Veel houtzagerijen en meubelfa- briekjes verdringen zich langs de Gouwe, door de goede ligging aan het water voor de aan- en afvoer. Let ook op de voor de Gouwe zo karakteris tieke hefbrug en het aquaduct over de snelweg na Waddinxveen. Vlak voor Gouda is het goed toeven in recreatieterrein ’t Weegje. r- 1 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 27 november 1991 Pagina 13 meststoffen en zaaisets. Een voorbeeld van tuinieren in nieuwe stijl zijn de Cruydt-hoeckzaden. (Foto: Sjaak Noteboom). Bel even voor een afspraak (bij voorkeur tussen 8.30 en 9.30 uur) Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-17.30 uur ZEVENHUIZEN - Het eerste heren- tam van de Zevenhuizense volleybal vereniging Rentokil-ZVH won zater dag voor de competitie van Delta Lloyd/AMVJ in Amstelveen met 1-3 (8-15,11-15,11-15). Deltalloyd, thuis nog ongeslagen, wil dit jaar weer strijden om het kampioen schap. Daartoe is er een aantal spelers aangetrokken, waaronder een Ameri kaan. ZVH gaat daar ook voor. ZVH trad aan met in het veld met Cees van Opijnen in de basis, die met zijn lengte de blokkering moest versterken. Dins dagavond speelt ZVH de uitgestelde wedstrijd tegen Normis/Irion (20.30 uur) in sporthal Swanla. Dan lopen ze weer gelijk met de andere teams. Za terdag spelen de ZVH-heren dan ook weer in Swanla om 19.00 uur tegen het Arnhemse EAW, de hekkesluiter van de ere-divisie competitie. Het tweede herenteam van ZVH speelde zaterdag in Krimpen tegen Eerland en wist met de jeugd in het team binnen het uur te winnen. De cij fers zijn duidelijk 15-10/15-10/15-4. Voor komende zaterdag staat de wed strijd tegen Super/Roosendaal in Swanla (15.00 uur) op het programma. De hekkesluiter van de tweede divisie, misschien kunnen de heren dan een re cord vestigen qua snelheid van winnen. De dames van ZVH speelden zaterdag in eigen huis tegen het team van Tone- gido/Voorburg en gaven na vijf sets de winst uit handen. WADDINXVEEN - In het kader van het convenant sociale vernieuwing doeluitkering 1992 is door het Wad- dinxveense gemeentebestuur besloten het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid te verzoeken om het aantal banenpoolplaatsen te verhogen van 4 in 1991 tot 8 in 1992. Wilt u er zelf ook stralend urtzien met de feestdagen? Laat uw huid vakkundig verwennen en neem wat gratis adviezen mee voor thuis. WADDINXVEEN - Van Wijk Internationaal Transport BV op het vei- lingterrein aan de Bredeweg voorziet in de toekomst nog een flinke uit breiding. Dat meldt het magazine ’’Ondernemen in Midden-Holland” van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland. MOERKAPELLE - De ijsclub Moer- kapelle houdt om dinsdagavond 3 de cember om kwart voor acht de jaarver gadering in het dorpshuis Op Moer. Bij de bestuursverkiezing zijn de be stuursleden Piet Koster en Teus van Adrichem aftredend en herkiesbaar. Tevens wordt gesproken over de vie ring van het 75-jarig bestaan in 1994 en het jaarlijkse reisje naar de overdekte kunstijsbaan De Uithof in Den Haag. Het bestuur van de ijsclub Moerkapelle hoopt dat er komende winter weer sterk ijs komt. Dit jaar kon gedurende twee weken in februari de baan op de Rotte worden opgezet en een zevental wedstrijden worden verreden. Eerst kwam de Moerkapelse jeugd in actie, daarna de senioren. Bij de heren won Walter Ommerzeel voor Jan Bos man en Garry van der Spek, bij de meisjes won Tamara Immerzeel. Mede door het materiaal dat in de afge lopen jaren is aangeschaft slaagde het bestuur er in een mooie baan sneeuw vrij te maken waarop bij gezellig mu ziek kon worden geschaatst. De ijs vloer bleek 18 a 20 centimeter dik te zijn. Het bestuur van de ijsclub Moerkapelle bedankt de omwonenden voor hun me dewerking, die het telkens weer mag ondervinden bij het opzetten van de baan op de Rotte. Van links naar rechts: Ingrid van Het is niet meer uitsluitend transport, waar het om draait bij Van Wijk Trans port in Waddinxveen. Het bedrijf heeft zich de laatste jaren toegelegd op logis tieke dienstverlening, hetgeen wil zeg gen dat Van Wijk nu ook zorgt voor voorraadbeheer, opslag en distributie van goederen van cliënten. Er is grote behoefte aan ons soort be drijven”, weet directeur HBakker van Van Wijk. "Daarom verwacht ik zeker dat wij in de toekomst nog moeten uit breiden”. En dat terwijl Van Wijk nu al drie hectare in beslag neemt op het be drijfsterrein achter de veiling aan de Bredeweg. Er is nu 18.000 vierkante meter bebouwd en in gebruik als maga zijn- en kantoorruimte; de rest dan die drie hectare wordt gebruikt door de ruim 150 vrachtwagens, die het bedrijf in eigendom heeft. ’’Gemiddeld heb ben we hier elke minuut wel een aanko mende of vertrekkende wagen”, bere kent Bakker, ’’tijdens werkuren dan”. Van Wijk Internationaal Transport: een groot bedrijf dus, met in totaal ruim 200 man personeel, inclusief de chauffeurs. Een bedrijf ook dat zich richt op de internationale markt. Wat vindt zo’n bedrijf van het rapport, ’’groeien in het Groene Hart”, de toe komstvisie die dr. H. van der Cammen maakte in opdracht van de Kamer van Koophandel in Gouda? ”Een bijzonder goed rapport”, meent Bakker. ’’Natuurlijk is het van belang om een toekomstvisie te maken op de groei van het bedrijfsleven hier. Het is veel beter om vooraf de keuze te ma ken welke activiteiten in welke moeten komen, dan dat elke gemeente maar een beetje op eigen houtje gaat uitbrei den. En het groen is natuurlijk belang rijk, maar aan de andere kant zeg ik: prachtig, dat groene Hart, maar de rest gaat ook door! Het geld moet wel ver diend worden”. WADDINXVEEN - In het Franse blad ”Le Herrison” staat een uitstekende recensie vol lof van een Fransman in Nederland over restaurant ’t Baarsje van de Gouwenaars Daam en Barbara Scharloo aan de Zwarteweg in Wad dinxveen. ”Het erfgoed van de Nederlandse kookkunst bestaat en plant zich voort op de menukaarten van uitstekende restaurants verspreid over het land”, zo begint de op schrift gestelde Franse ervaring. ”’t Baarsje ligt in de polder, onder de zeespiegel, op enige kilometers van Gouda, te Waddinxveen. Gelegen aan het water, houdt ’t Baarsje het karakter van een oud bijzonder café, met de eet zaal op de begane grond en eerste ver dieping en gemeubileerd volgens de traditie van dit land”. "Daam Scharloo waakt over zijn mooie gelegenheid en kleedt de tafels vrolijk aan: rose tafellinnen, zilveren bestek, kaarsenhouders en bloemen enz. Hij schept een intieme sfeer, met behulp van zijn echtgenote Barbara”. ’’Daam Scharloo verschijnt op de sa menkomsten Euroteques, voorgezeten door Paul Bocuse (produkten, know how, technieken en ideeën). De chef kok van ’t Baarsje, Gerard Schalkwijk, voert de klassieke keuken, smakelijk en degelijk, hij laat zich door de sei- zoenprodukten inspireren om tot zijn scheppingen te komen. ’’Tijdens een aangename lunch, maakte hij als eerste voor mij klaar de lauw-warme salade van gerookte kip a la Chinoise in soja-saus. Het geheel werd begeleid door een Saint-Véran en Santenay, gekozen uit een prachtige wijnkaart. Er bestaan drie menu’s a 45,-, 65,- en 87,50, evenals een waterkaart en een bijzondere kaart spi ritualiën. Een prettige lunch”. Dat staat over ons 758 jaar oude Gou- wedorp in het door de Koninklijke Ne derlandse Toeristenbond ANWB en de Amsterdamse ’’Stichting: Fiets!” uitge geven boekje ’’Fietsen in Zuid-Hol- land/Noord”. In dit boekje staan 20 fietsroutes, waar van de dwars door Waddinxveense voerende Gouweroute er één is. Een andere route die onze gemeente aan doet is de Groene Hart-route. De van routebordjes voorziene Gou weroute is ongeveer 38 kilometer lang en voert in Waddinxveen over het Wil genlaantje in het Gouwebos. de Alber- dingk Thijmlaan, de Bosboom Tous- saintsingel, de Staringlaan, de Brede rolaan, de Koningin Wilhelminasingel, het KW-plein. de Willem de Zwijger- laan, de Noordkade, de Nesse, de Zuidkade en de Wilhelminakade. De Gouweroute brengt de fietser in Al- phen aan den Rijn, Hazerswoude, Bos koop, Waddinxveen, Gouda, Reeu- wijk, Bodegraven en Zwammerdam. In het boekje van de ANWB en de stichting ’’Fiets!” worden de beziens waardigheden van Gouda (bekend van kaas, pijpen, kaarsen, aardewerk en stroopwafels) en van Boskoop (mo dern kwekerijcentrum) beschreven. ZEVENHUIZEN - Het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisver- eniging ZTTC behaalde vrijdag in de eerste klasse van de Goudse tafelten- niscompetitie tegen SMASH uit Schoonhoven de grootste overwinning tot nu toe. De eerste ontmoeting tussen beide -team’s eindigde nog in een krappe overwinning voor ZTTC van 6-4. Nu vond SMASH een uiterst goed inge speeld ZTTC tegenover zich, die de te genstanders met 10-0 weer naar huis stuurde. Door deze derde overwinning op rij heeft ZTTC nu 8 punten uit 7 wedstrijden en lijkt het zich goed te - herstellen van de zwakke competities tart. De volgende wedstrijd voor het eerste <T-team van ZTTC is gepland op vrijdag 15 november in het dorpshuis ’’Swan la” tegen het eerste team van TOP uit Haastrecht. De eerste ontmoeting ein- digde in een 6-4 overwinning voor b^TOP. Voor een in goede vorm verke- f rende ZTTC moeten er nu kansen lig- (gen tegen het zeer verdedigend inge- Stelde team uit Haastrecht. Bakker beseft dat zijn bedrijf valt in de categorie van grote distributiebedrij ven, die het provinciebestuur liever ziet gaan dan komen in het Groene Hart. "Waar wil men ons soort bedrijven nu nog wel hebben? Niet in woonwijken, vanwege die vrachtwagens, maar ook liever niet op bedrijfsterreinen, want daar nemen we dan veel ruimte in be slag, terwijl we relatief weinig perso neel hebben”, weet Bakker. "Maar dan zeglk: hier, op deze plek, zitten we ideaal! Niet in een woongebied, maar wel precies tussen twee grote snelwe gen in. Alle grote steden goed bereik baar. En niemand die last van ons heeft”. Over de wagens wil Bakker dan ook nog wel wat kwijt. "Men zegt dat ze herrie maken en stinken, maar steeds meer van onze wagens zijn milieuvrien delijk uitgerust. Geluid- en stankover last zijn tot een minimum terugge bracht”. Bakker noemt het voorbeeld van Oostenrijk, dat uitgevaardigd heeft dat in dat land ’s nachts geen vrachtwagens meer mogen rijden van wege het lawaai dat ze produceren. "Alleen de wagens met een groene L erop mogen door. Dat zijn heel veel van onze wagens. Maar ons bedrijf is jes, zodat in de brochure precies staat aangegeven hoe moet worden gereden om Waddinxveen, Zevenhuizen, Bleis- wijk, Zoetermeer, Benthuizen, Ha zerswoude en Boskoop aan te kunnen doen. De Groene Hart-route maakt duidelijk hoe wijd, ruim en rechtlijnig dit hart van Zuid-Holland is. ’’Opvallend is het verschil tussen de polders met een kleiige bodem (vaal akkerbouw, onder andere kool en bie- Een toeristische autoroute dichtbij Waddinxveen is de Hollandse Midden- route van de ANWB. Wie deze 97 kilo meter lange route achter het stuur wil uitrijden kan in Alphen aan den Rijn of in Bodegraven beginnen. Men komt dan onder meer in Woerden, Mont- foort, Utrecht, Haarzuilens, Breuke- len en Nieuwkoop. Het gebied dus van Aarkanaal, Vecht, Hollandsche IJssel en Oude Rijn. GOUDA - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland houdt op dinsdag 10 december weer een export-/import-instuif. Deze zal dit keer worden gehouden bij ”De Ster- renborgh”, Zuider IJsseldijk 46 te Gouda, tel. 01820-94100. De Kamer van Koophandel organi seert enkele malen per jaar een export/ importinstuif, telkens bij een ander be drijf. De bedoeling hiervan is onderne mers en import/exportmedewerkers van verschillende bedrijven in infor mele sfeer met elkaar in kontakt te brengen. Het hoofdthema van deze instuif is "ex portkredietverzekering”. De inleiders van de Nederlandse Credietverzeke- ring Maatschappij (NCM) en van Rafi- nex BV uit Amsterdam zullen een beeld schetsen van de door deze orga nisatie aangeboden produkten en dien sten. en nader ingaan op de vele facet ten van het verzekeren van kortlopend en middellang krediet. Tijdens de bij eenkomst is volop de gelegenheid om vragen te stellen. Desgewenst kan men eventuele vragen reeds tevoren schrif telijk indienen. WADDINXVEEN - Na de negende ronde van de onderlinge competitie bij de damclub Excelsior gaat Dick Dib- bets nog steviger aan de leiding. Met score van 12 punten uit 6 wedstrijden heeft hij 2 punten voorsprong op zijn directe belagers Tijmen den Ouden en Cor Barelds. Dick had het zwaar te verduren tegen Ruud van Dijk. In een 7-om-7 eind stand leek Ruud een puntendeling te gaan afdwingen. Dick had het eindspel echter nauwkeurig berekend, waarna hij na eerst na lange strijd kon winnen. Jan de Heer kwam tegen Cor Stolker beter uit de opening. Cor moest offeren en Jan kreeg een sterk aanvallende stand. Jan haalde hier de volle winst. Teun Twigt boekte via schijfwinst in het eindspel een fraaie winst op Kees Blonk. Lucien Claessen klopte verrassend Vincent van Es. Lucien buitte een fout- zet uit en ondanks zware tegenstand gaf hij het voordeel niet meer uit handen. Teun van der Krol klopte Raymond van Es en Jan Kramer boekte volle winst op Sietse Siersema. Jan kreeg de winst niet cadeau van Sietse. Ondanks het verlies van een schijf in het midden spel had Sietse veel compensatie. De partij tussen Adriaan Blom en Cor Barelds bracht fraai positiespel, waar bij beide spelers elkaar het vrij moeilijk maakten. Uiteindelijk resteerde een terechte remise. Tijmen den Ouden kreeg tegen Dirk Heeren 2 een hekstel- ling en daarbij ook meer grip op de stand van Dirk. Schijfwinst kon voor Tijmen niet uitblijven en enkele zetten daarna liet hij volle winst aantekenen. Adriaan Zwanenburg bedwong door knap spel de altijd lastig te bespelen Jaap van der Eist. Piet van Es gaf Henri Berghout zeer sterk tegenspel. Piet’s centrum oefende veel druk uit op de stelling van henri. Na enkele vereen voudigingen in het middenspel werden de punten gedeeld. Een vrij open strijd tekende zich af tus sen Gerrit Heeren en Gerrit van der Zijden. Geen van Beide spelers kon echt voordeel behalen met als gevolg het gelijkspel. hier in het Groene Hart ook geen echte vervuiler: we hebben geen produktie- proces en bovendien zijn onze wagens hier meestal weg!”. KADOTIPS: anteleacrème, bodylotion, cleansingmilk, dag- en nachtcrème, Eau de toilette van bijv. Frank Govers, handcrème, jojobazeep, kadobon, lipstick, maskers, nagellak, oogschaduw, parfumverstuivers, roomfreshener, showergel, tonic, voetcrème, waterproof, mascara, zeep uit Israël. GOUDA - Na de succesvolle reductie- regelingen aankoop kunstwerken in 1988 en 1989 zal de gemeente Gouda ook dit jaar weer een regeling treffen voor reductie bij aankoop van kunst werken. In de periode van 23 november tot en met 15 december 191 zal werk van Goudse en regionale kunstenaars in de Stadsgalerie, Kunstcentrum Burgvliet (Jeruzalemkapel) en de Kunstuitleen worden tentoongesteld. Er doet een zestigtal kunstenaars mee. Hierdoor zal de expositie zeer gevarieerd werk te zien geven. Particulieren en bedrijven die in ge noemde periode een tentoongesteld werk aankopen, ontvangen 25% reduc tie op het aankoopbedrag. De gemeente beoogt met deze regeling een tweeledig doel: enerzijds de drem pel verlagen voor publiek om kunst te kopen, anderzijds Goudse en regionale kunstenaars gelegenheid bieden werk te verkopen. De expositie is te bezichtigen in de Stadsgalerie en Jeruzalemkapel dins dag tot en met zondag van 14.00-17.00 uur en donderdag en zaterdag van 11.00-17.00 uur en in de Kunstuitleen donderdag van 19.00-21.00 uur en vrij dag en zaterdag van 10.00-17.00 uur. Wethouder de heer J. Wamers zal de expositie openen op vrijdag 22 novem ber om 20.00 uur in de Stadsgalerie. Voor een klein gezelschap vaderlandse restaurants, onder wie Daam Scharloo, organiseerde wijnimporteur Berry van Bilsen van wijnkoperij ”Het Kasteel Tilborgh” te Tilburg een wijnreis naar enkele ’’huizen” in de Elzas en de Bourgogne-streek. De start werd ge maakt met het Elzasserhuis ’’Domaine Mittnacht Frères”, waar op het mo ment van bezoek begonnen werd met de oogst. Behalve het proeven van de eerste frisse druiven, werden uiteraard voor gaande oogsten in de kelders niet over geslagen. Dank zij de gulle gastvrijheid van directeur Christophe Mittnacht werd een goed beeld verkregen van de zeer traditionele wijze van vinificatie en de degelijke kwaliteiten van het Do maine Mittnacht. Als eerste pleisterplaats in de Bour gogne-streek stond het huis "Prosper Maufoux” op het programma. Een uit gebreid proeverij van een groot aantal witte en rode wijnen, waaronder Sante^ nay, Volnay, Neursault, Puligny Mon- trachet, verschafte het gezelschap een plezierige indruk van de kwaliteiten van de Bourgognes van Maufoux. Tikjdens de navolgende dagen voerde de reis langs de Cótes d’Or met bezoe ken aan Clos Vougot en Hospice de Beaune, en langs vele beroemde wijn gaarden van de Bourgogne-streek. Een onvergetelijke indruk maakte een tocht door de Beaujolais-streek, waar onder meer een selectie werd gemaakt van de Cuvées voor de Beaujolais Pri meur die door Maison Prosper Mau foux zouden worden aangekocht. Uit eindelijk viel de keus bij wijnboer Georges Descombes op een vol-fruiti- ge, jonge, sprankelende Beaujolais Villages. Ook werd het gezelschap de ”Le Para dis" niet onthouden: een krachtige, zoete en jonge Beaujolais; de eerste li ters uit de persen van het uiterst gecon centreerde druivensap, met een alco holpercentage van 17%De reis werd afgerond in de Maconnais-streek, waar het gezelschap in het Chateau de Viré (van de familie Maufoux) met een frisse Macon de vermoeidheid uit het li chaam verdreef. De Groene Hart-route voor fietsers is ongeveer 34 kilometer lang en voert de fietsers eveneens door het Gouwebos in Waddinxveen. Ze rijden over het Wilgenlaantje, de Alberdingk Thijm laan, de Bosboom Toussaintsingel, de Staringlaan, de Groensvoorde, de Wadde, de Dorpstraat en de Piasweg. Deze route is niet voorzien van bord- ten, bonen en soms graan) en de venige polder (weilanden). Naarmate men dichter bij Boskoop komt ziet men dat dit veel niet alleen voor veeteelt ge schikt is: heide, coniferen en azalea’s kunnen het groene hart met veel bonte kleuren versieren”, aldus de brochure- tekst. Bakker voorziet nog behoorlijke uit breiding van zijn bedrijf in de toe komst. ”We zitten hier dermate ideaal dat we hier zeker blijven. We werken dan wel internationaal, maar veel van onze grote klanten zitten in dit gebied. We vervoeren groente en fruit van de veiling naar andere veilingen in het land, en naar buitenlandse afnemers. We rijden veel sierteeltgewassen voor boomkwekers in Boskoop. En één van onze grootste klanten is Retailnet in Gouda, waarvoor wij de distributie verzorgen naar grote winkelketens in het land, bijvoorbeeld Intertoys en Marskramer. Verder is het zo, dat naarmate de industrie toeneemt in Waddinxveen, ook de behoefte aan lo gistieke dienstverlening groeit. Vrijwel alle bedrijven hebben te maken met pieken in hun voorraden. Die pieken vangen wij op met ons distributiecen trum”. Tenslotte meent Bakker dat een con centratie van deze distributiebedrijven in het gebied rond de Goudse veiling, zoals nu al is ontstaan (ook transport bedrijf Frans Maas is hier gevestigd) een goede zaak is. ’’Beter dan ze te ver snipperen over industrieterreinen”, al dus Bakker. ”In de toekomst zal de vei ling nog wel verder uitbreiden hier. Dan kun je de vraag stellen: moet dit gebied verder vol komen met kassen of moeten onze transportbedrijven hier uitbreiden? Dan kies ik toch voor het laatste. Ook al zijn onze bedrijven dan niet geliefd: die kassen zijn ook niet zo fraai om te zien. Kantoorgebouwen ogen tegenwoordig mooier”. Tenslotte voert de directeur nog aan dat het overgrote deel van zijn perso neel in de regio woont. Negentig pro cent van de chauffeurs en honderd pro cent van het magazijn- en kantoorper soneel, stelt hij. Waarmee Van Wijk nog een belangrijke reden heeft om in het Groene Hart te blijven. Op een heel ander punt is Bakker ook zeer te spreken over het rapport van dr. H. van der Cammen. Het daarin voor gestelde transferium vindt hij een heel goede gedachte. Dit grote station met veel parkeerruimte ten westen van Gouda zou Van Wijk goed van pas ko men. ”Dat kan de files wat verlichten en files zijn voor ons bedrijf natuurlijk een groot probleem. Bovendien kijken we tegenwoordig ook naar andere modali teiten: we verzorgen nu bijvoorbeeld ook gecombineerd vervoer, zoals weg water en weg-trein”, verklaart direc teur Bakker. "Als je tien trailers op de trein kan zetten, heb je er weer minder op de weg. Zo’n transferium zou dan heel bruikbaar zijn”. WADDINXVEEN - In het tweede kwartaal werden in ’t Weegje voor een aantal percelen de gebruikelijke in- J schaarcontracten afgesloten. De reno- vatie van het grote parkeerterrein bij het Praathuis kon worden afgerond. Dat meldt het Natuur- en Recreatie- schap Reeuwijkse Plassen en omgeving in het laatste verslag. WADDINXVEEN - Het 115 jaar oude selectiebedrijf en zaadhandel Van Hemert Co. BV aan de Julianastraat kan terug zien op een geslaagd open huis, dat zaterdag voor een week in het vernieuwde en uitgebreide bedrijfscompiex werd gehouden voor genodigden en relaties. Tijdens het open huis werd ook de nieuwe tuingids en de nieuwe zadenlijn voor het voorjaar van 1992 gepresenteerd. De Waddinxveense zaadhandel bestaat sinds 1876. C. van Hemert (1876-1910) begon er mee. In 1910 nam C.J. van Hemert (1910-1932) de zaak over. Ook M. van Vliet (1920), S. Rood Dzn (1920-1932) en Th.G. Rood (1932-1959) leidden het bedrijf. Wijlen E.J. van Beek sr. kwam in 1929 in de zaak en werd er in 1946 directeur en in 1959 eigenaar. In 1958 - Stapte zoon E.J. van Beek jr. in het bedrijf en werd er in 1975 directeur. Van Hemert Co. BV levert groentezaden, grasza den, bloem- en plantenzaden en keuken-, genees- en milieuvriendelijke kruiden, maar ook gewasbeschermingsmiddelen, Van links naar rechts: Ingrid van Bilsen, Vincent Maufoux, Barbara Scharloo van restaurant ’t Baarsje te Waddinxveen, Georges Descombes, Co de Beer van restaurant De Hoefslag te Helmond, Robert van der Weerd van het Centraal Bureau Woninginrichting te Bilthoven, Daam Scharloo, Toine de Goede en Kirsten Lathouwers van restaurant De Hofstee en Berry van Bilsen. WADDINXVEEN - De derde wed strijd voor de wintercompetitie van de hengelsportvereniging HSW op zater dag 9 november werd in het Spui nabij Spijkenisse gevist. De vangst wasgoed. Er was leuke sport te beleven aan de soms kilozware windes. Deze fantasti sche sportvis vormde de hoofdmoot van de vangst. De uitslag was als volgt: 1. A. van Leeuwen (12480 gr), 2. J. Verhoef (12120 gr), 3. M. van Leeuwen (11440 gr). 4. M. Reichard (8300 gr) en J. Rupke (6720 gr). De volgende wedstrijd wordt gehou den op zaterdag 23 november. ER wordt dan gevist in de Drecht. Vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen om “06.30 uur. WADDINXVEEN - Vanuit Gouda is het reclameadviesbureau van Ben i Boerma neergestreken in het pand Dorpstraat 132 in Waddinxveen. De verhuizing naar een gezellige lokatie, j een geheel vernieuwd kantoor en de i plek om de klanten nog beter van dienst te zijn, ging ook gepaard met een naamswijziging (Boerma Reclame Ad- viesbureau). j "We groeiden uit onze jas”, zo vertelt de heer Boerma over zijn vennoot- schap onder firma. "We zijn inmiddels I met vier mensen en pasten echt niet meer in ons kantoor aan de Graaf Flo- risweg in Gouda. Een groeiend aantal bedrijven en instellingen, klein en groot, maken van onze diensten ge- bruik”. Het bedrijf is uitgegroeid tot een alll- i round reclame-adviesbureau waar men niet alleen terecht kan voor huisstijlen, bedrijfsbrochures en produktfolders maar ook voor periodieken, adverten- ties, projectfotografie en tekst. "Veel bedrijven waarvoor wij werken. zijn gevestigd in de regio Midden-Hol land of net daarbuiten. Wij hebben daarom in en om Gouda naar een nieuwe ruimte gezocht en uiteindelijk i gekozen voor de Dorpstraat in Wad- j dinxveen, een in alle opzichten goed bereikbare plek”. -----

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13