Goed en kwaad I Ruud van der Helm LAST VAN KOUDE VOETEN? en dochter op cursus was de stoel die Cindy te leen haddeze revolutionaire sportstoel een TOP END Terminator woog maar 7,5 kg. De stoel die Ruud had was een Quickie een stoel die ook voor dagelijks ge bruik, maar ook zeer geschikt is om in te dansen. TOOS op Demogyjada in geneeskunst Waddinxveense industrie-apotheker drs. C. H. Bax: Met ouderen- bus naar concert in Den Haag Eisen aan kinderopvang zaak voor Film in koffiebar Voor Welfare 26.000- Sint in Zuidplas Intergrale planning Jeugddienst Vrijwilligers dag 1991 in Rotterdam Festiviteiten 10-jarige vlooienmarkt gemeenten Luc van Rooy bij de RTW HV-café 99 99 WS’ HARWA TT Wereldwinkel Zevenhuizen Spreekuur Beurs Kinderinstuif Arion Ensemble Job Bingo Yoga Bella Davidovich Kent u dat gevoel ook? Knus in uw warme huis, met een heerlijke, warme kop koffie en toch koude voeten. OPLOSSING!!! 100% Wollen vloerbedek king, 4 sterren kwaliteit. Vanaf 219,- per meter. Wij laten het u graag zien. VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Groensvoorde 12 - Waddinxveen Telefoon 01828-16119 WADDINXVEEN - ”D.e mens is zo intelligent, dat hij voor elk probleem een oplossing denkt te hebben Dat zei drs. C.H. Bax dinsdagavond 19 november in de Bethelschool. Hij sprak daar voor de Waddinxveense SGP-jongeren-studievereniging ’’Jongeren Perspectief” over "goed en kwaad in de geneeskunst”. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 27 november 1991 Pagina 23 Enkele beelden van de cursus rolstoeldansen. (Foto's: Ruud van der een Helm). maar ”de zonde zit niet in de genees kunst”. De autonome mens is zelf het grote kwaad in de geneeskunst, aldus Bax. Daarnaast trad zij veelvuldig op in Eu ropa. met name in Italië en in Neder land, waar zij in 1966 haar debuut maakte in de Grote Zaal van het Con certgebouw met het toenmalige Kunst- maandorkest. Door het schudproces van dergelijke medicijnen ontstaan namelijk zoge naamde dipooltjes, waterdeeltjes met een bepaalde magnetische gerichtheid. Grote verdunningen verstrerken daar door zelfs de werking van deze midde len. WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse draait vrijdagavond 29 november om half negen de film ’’Geronimo”. De film gaat over de leden van een jeugdbende die naar een zomerkamp gaan. Er is verschil in achtergrond, ge woonten en huidskleur. Herkenbare dingen en een stuk humor kun je in deze film terugvinden. Vanaf kwart voor acht zijn de deuren van de koffiebar open. WADDINXVEEN - De prijzen van de vorige week vrijdag in het Anne Frank- centrum tijdens de welfareverkoopdag gehouden loterij zijn gevallen op de nrs. 687. 700, 739, 740, 745, 755, 770, 778,907,772. Ze zijn af te halen woens dagmorgen tussen 10 en 11.30 uur in het Anne Frank-centrum. De op brengst van de verkoopdag was 26.000,-. WADDINXVEEN - Komende zater dag 30 november houdt de Stichting Wijkwerk De Zuidplas het jaarlijkse Sint Nicolaasfeest in Het Zuidhonk/De Duikelaar aan de Zuidplaslaan. Om 10.00 uur komt Sint met zijn Pieten aan bij Het Zuidhonk. Een kwartier la ter gaat de Spaanse kindervriend door de wijk naar hoek Thorbeckehoeve- Kuyperhoeve (10.30 uur), veldje bij de Troelstrahoeve (10.40 uur), veldje Roosje Voshoeve (10.50 uur), veldje Woubrechterf bij P.C.W. Hertogh (11.00 uur), veldje Machtelderf bij de kabelbaan (11.10 uur), veldje Kievit- dreef (11.20 uur), speelplein De Akker (11.30 uur) en het grote speelveld Graanakker (11.40 uur). ’s Middags is er een feestmiddag met Sinterklaas in Het Zuidhonk voor kin deren, die hiervoor zijn ingeschreven. Voor de jeugd vanaf 8 jaar is er van middag (woensdag) 27 november knutselmiddag georganiseerd. In 1978 emigreerde Bella Davidovich. Zij vestigde zich in New York, waar zij als docente verbonden is aan de Juil- lard School of Music. In 1979 maakte zij haar Amerikaanse debuut in de Car negie Hall, waarna zij ook in de ver enigde Staten een grote carrière op bouwde. Naast concerten met de orkesten van In de praktijk werd geleerd hoe men met een rolstoel moet omgaan, de di verse rijtechnieken en daarna het prak tische gebruik van deze technieken in verschillende dansen, in dit weekeinde maar liefst 13 verschillende. Zowel Duo-, waarbij twee rolstoelers met elkaar dansen als Combi-dansen waarbij een staande partner danst met een rolstoelgebruiker. De SRN, die zowel nationaal als inter nationaal actief is, heeft als één van de hoofdtaken het opleiden van instruk- teurs. Andere taken zijn, het verkrij gen van de erkenning dat rolstoeldan sen een sport is. Hieruit is reeds ge volgd dat de SRN lid is van de NIS, de Nederlandse Invaliden Sport. WADDINXVEEN - Met het nummer ’’Road to heil” heeft de demonstratie- jazzgroep van gymnastiekvereniging TOOS zondag opgetreden tijdens de 13e landelijke Demogyjada in het Con gresgebouw in Den Haag. In een bomvolle en uitverkochte zaal (2000 toeschouwers) moest de demo groep de spits afbijten door als eerste groep op te treden. Naast de demo groep, die normaal uit 14 dames be staat (2 zij er afgevallen wegens zwan gerschap), fungeerden zondag nog 20 jazzdanseressen als figuranten. De goed uitgevoerde demonstratie, met wat kleine schoonheidsfouten die zeer goed opgevangen werden, oogde dan ook veel lof van het in begin af wachtende publiek. Na de demonstratie van TOOS volgde nog 24 jazzdansgroepen zodat men over meer dan 500 danseressen kan spreken die hun dansen hebben laten zien. Wekelijks wordt door de demogroep tweemaal per week getraind in de HAVO-zaal achter de spórthal De Sniep onder leiding van Arienne Zwij- nenburg. Vorig jaar werd al aan het nummer ge- Atlanta, Saint Louis en Toronto, trad Bella Davidovich onder andere op met het New York Philharmonic Orchestra onder leiding van dirigent Semyon Bycjkov. Met het Rotterdams Philhar- monisch Orkest onder leiding van Ja mes Conlon maakte zij een grote tour nee door de Verenigde Staten in de herfst van 1987. Ook maakt zij een toernee met het Minnesota Ochestra onder leiding van dirigent Edo de Waart. In Europa trad zij onder andere op met de Berliner Philharmoniker, de Wiener Symphoniker, en het Concert gebouworkest. Gedurende haar carrière werkte Bella Davidovich samen met dirigenten als Rudolf Rashai, Seymon Bycjkov, Ja mes Conlon, Christoph van Dohnanyi, Charles Dutoit, Kyrill Kondrashin, Klaus Tennstedt, Edo de Waart en Mi chael Tilson Thomas. ZEVENHUIZEN - Zoals bekend kan men in Zevenhuizen en Moerkapelle al enkele jaren terecht voor produkten van SOS-Wereldhandel bij Natuur- luck, Piet Peddemors en Mieneke Klumper. Onder invloed, van een bewustwor- dingspolitiek ten aanzien van het mi lieu en de leefomstandigheden van de bevolking van de Derde Wereld, is de vraag naar zuivere produkten de laatste jaren enorm gestegen. Wie kent niet de Zuivere Koffie van Max Havelaar? Deze ontwikkelingen hebben ertoe ge leid dat binnen Zevenhuizen/Moerka- pelle een groep mensen zich is gaan verdiepen in de mogelijkheden om deze produkten een nog duidelijker plaats te geven in onze samenleving. Het resultaat hiervan is dat SOS-We reldhandel Zevenhuizen een nieuwe jas krijgt en Wereldwinkel wordt. Om deze gedaanteverwisseling niet on gemerkt voorbij te laten gaan, is in sa menwerking met Amnesty Internatio naal. Unicef en de Stuurgroep Ontwik kelingssamenwerking op zaterdag 30 november een kramendag georgani seerd op het Dorpsplein in Zevenhui zen. Mede namen bovengenoemde organi satie nodigt.men iedereen van harte uit om op 30 november tussen 10.00 en 14.00 uur onder het genot van een be ker zuivere chocolade of een kopje zui vere koffie de kennismaking te ver nieuwen en verstevigen. Bij de Stuurgroep Ontwikkelingssa menwerking is informatie verkrijgbaar over het gemeentelijke projekt in Boli via, Amnesty International biedt de kans iets te doen voor politieke gevan genen en bij Unicef kan men terecht voor kerstkaarten. De hele dag door kunnen vrijwilligers, beroepskrachten en andere mensen met vragen terecht tijdens het spreek; uur op de tweede etage van het Zuid- plein Theater. Onbetaald werken is ge bonden aan een aantal regels. Alle vra gen op het gebied van verzekering, be lasting, sociale dienst en arbeidsonge schiktheidsuitkeringen in relatie tot vrijwilligerswerk kunnen daar door deskundigen beantwoord worden. Tijdens de Vrijwilligersdag zijn er drie workshops van 45 minuten. De work shops hebben als titels ’’Migranten in het vrijwilligerswerk”, ’’Vrijwilligers werven vrijwilligers” en ’’Sponsoring”. Deze laatste workshop wordt vanwege de verwachte belangstelling twee maal gegeven. WADDINXVEEN - De Stichting Wel zijn Ouderen Waddinxveen en het cen trum voor Kunstzinnige Vorming "Kreater” organiseren gezamenlijk een ’’kunstexcursie” voor 55-pfiissers naar een Mozart-concert van de we reldberoemde pianiste Bella Davido vich, begeleid door het Arion-ensem- ble onder leiding van Alexandru Las- cae op dinsdag 17 december om 20.15 uur in de Dr. A. Philipszaal te Den Haag. Door de Culturele Raad Zuid-Holland wordt een ’’senioren-kunstbus” ter be schikking gesteld, die zorgdraagt voor vervoer "uit en thuis”. De opstapplaat sen zullen nader bekend worden ge maakt. Daarnaast zal voor de deelnemers een informatie-bijeenkomst worden geor ganiseerd over het leven en het werk van Mozart en informatie worden gege ven over het bij te wonen concert. Da tum en plaats zullen nog nader bekend worden gemaakt. De prijs voor het complete programma bedraagt slechts 20,- per persoon (dus inclusief toegangsbewijs, vervoer en informatiebijeenkomst). Aan dit evenement kunnen slechts 48 deelne mers van 55 jaar en ouder deelnemen, dus een snelle aanmelding is vereist om teleurstellingen te voorkomen. Men kan zich opgeven bij: Kreater (Kerkstraat 13) onder gelijktijdige be taling van het verschuldigde bedrag. Kreater is geopend van 9.00 tot 16.30 uur. De deelnemers ontvangen bericht over de te houden informatie-bijeen komst en de opstapplaatsen. WADDINXVEEN - Tijdens de door het college van Burgemeester en Wet houders en het managementteam ge houden werkconferentie is afgespro ken dat een integrale planning van de te verrichten werkzaamheden zou wor den opgezet. Na overleg is. thans door het Manage mentteam een opzet gemaakt voor een”Meerj arenwerkplan 1992-1996” welke door het college is goedgekeurd. Hierin zal de integrale planning wor den opgenomen van alle te verrichten werkzaamheden/taken van enige om vang welke boven de normale routine matige werkzaamheden uitgaan. De grote voordelen van dit meerjaren werkplan zijn de verhoging van de effi ciency en de mogelijkheid voor het be stuur en ambtelijk management om een betere werkplanning te kunnen maken. In de gangen van het Zuidplein Theater vindt die dag een vrijwilligersbeurs plaats waarop meer dan 60 organisaties zich presenteren. Vrijwilligers die zich vaak in stilte belangeloos inzetten, to nen hun werk aan het publiek. Daar naast zullen ondersteuningsorganisa- ties voor het vrijwilligerswerk aanwe zig zijn. Ingeleid door de projectleider Sociale Vernieuwing van Rotterdam, Gerard de Kleijn, vindt de ’’Presentatie Sociale Vernieuwing en vrijwilligerswerk” plaats. Drie Rotterdamse vrijwilligers organisaties die als sociaal vernieu wend beschouwd worden laten ieder een kennis maken met hun werk. Af sluitend is er gelegenheid tot discussie. Voor de kinderen van 4 tot en met 12 jaar is er van 10.30 tot 13.00 uur een in stuif. De Arlecchinozaal is omgetoverd tot een waar kinderparadijs. Kinderen kunnen kijken naar goocheloptredens, poppenkast en kunnen zich laten schminken. Voor de grotere kinderen is er een minizeskamp. Verder kan er naar hartelust getekend en geplakt worden. Er is begeleiding aanwezig zo dat de ouders hun handen vrij hebben om de IVD te bezoeken. Gedurende de hele dag treden er di verse artiesten op. Dé attractie van de dag is het gratis optreden van Adèle Bloemendaal ’s middags in de grote zaal. ’s Middags vindt de uitreiking plaats van de Rotterdamse Vrijwilligersprijs groot 10.000. Kortom het wordt een gezellige dag voor jong en oud. Ieder een die belangstelling heeft wordt bij deze uitgenodigd. Voor meer informa tie kan men bellen met 010-4363090. ZEVENHUIZEN - Zondagavond 1 december is er weer een jeugddienst in de Hervormde Kerk van Zevenhuizen. Het thema van de dienst, die om 19.00 uur begint, luidt: ’’Uw wil geschie de..?!” De voorganger is ds. Gijsbertse uit Zoetermeer. Muzikale medewerking wordt verleend door De Dak uit Pij- nacker en organist A. Verhoef uit Ze venhuizen. ROTTERDAM - Zaterdag 7 decem ber wordt in het Zuidpleintheater de Internationale Vrijwilligersdag ge voerd. Die dag is er een afwisselend programma voor jong en oud van 10.00 tot 16.00 uur. De Internationale Vrijwilligersdag Rotterdam (IVD) wordt gevierd om de vele vrijwilligers die werkzaam in Rot terdam en omstreken eens in het zon netje te zetten. Daarnaast is de dag be doeld voor mensen die beroepsmatig te maken hebben met het vrijwilligers werk en verder voor alle andere geïnte resseerden uit Rotterdam en omge ving. De demogroep van TOOS, waarvan de leeftijden liggen tussen de 18 en 30 jaar kent weinig verloop. Het is een erg con stante groep waarbij enkele mutaties zijn. De dames komen ook van buiten Waddinxveen, uit plaatsen waar geen jazzgroepen bestaan. De dames die deel uitmaken van de de mogroep worden door Arienne Zwij- nenburg, die wordt bijgestaan door Su zan Bik, geselecteerd. Want naast een demogroep heeft TOOS ook recreatie groepen en zelfs sinds kort een heren jazzgroep. Inlichtingen over deze groe pen zijn te verkrijgen bij het secreta riaat (13839). werkt en in februari toen de gymnas tiekvereniging 70 jaar bestond werd de dans uitgeveerd, waarna het nummer op de regionale Demogyjada werd uit gekozen tot deelname voor de lande lijke Demogyjada. Naast de Demogyjada’s treedt de de mogroep van TOOS ook regelmatig op bij andere gebeurtenissen zoals bij de opening van het gerenoveerde zwem bad en op de showavond bij muziekver eniging Concordia. Ongeveer treedt de demogroep zo’n 12 maal per jaar op. Het Arion Ensemble werd in 1979 op initiatief van Alexandru Lascae opge richt uit een groep strijkers van het Re sidentie Orkest. Met groot succes maakte het ensemble onder diens lei ding zijn debuut in het Concertgebouw in Amsterdam. De daarop volgende ja ren maakte het Arion Ensemble naam met concerten in binnen- en buiten land. Zo trad het ensemble onder an dere op in Noorwegen, in België tij dens het festival van Vlaanderen, in Pa rijs en in Egypte. Van het Arion En semble werden iaNederland, België en Noorwegen radio- en televisie-opna- men gemaakt door BRT, TROS, VPRO en de Noorse Televisie. Het re pertoire van het Arion Ensemble is zeer veelzijdig en bevat werken vanaf de vroege barok tot aan de heden daagse muziek. Inmiddels zijn de eer ste CD’s verschenen onder het label Partridge. Het ensemble heeft samen gewerkt met een keur van solisten van internationale allure zoals Ronald Brautigam. Karin Lechner, Han de Vries, Jaring Walta, Jaap van Zweden, Vera Beths. Isabelle van Keulen en Er nest Rombout, Emmy Verhey, Wiktor Liberman. Zino Vinikov, Frans Brüg- gen, Daniël Wayenberg en Godfried Hoogeveen. WADDINXVEEN - De zaterdagse vlooienmarkt in het complex van de tuinbouwveiling De Kring-Waddinx- veen aan de Bredeweg staat in deze maand november al een paar weken in het teken van het 10-jarig bestaan. Er zijn soundmixshows, mini-play-back- shows en talentenjachten, gadegesla gen door een jury, waarin ook de zan ger Jacques Herb zitting heeft. De grote finale is zaterdag 30 november. De festiviteiten zijn in 1981 opgezet door Gouwenaar Willem Verbeek (37), organisator van de wekelijkse vlooienmarkt. Hij heeft zijn activitei ten en die van zijn zwager Willem van Vliet ondergebracht ih de Evenemen ten BV Midden-Holland. Ook voor de oorzaken van ziekte raad pleegde bij de Bijbel. Aan de hand van de geschiedenis van Job, die in korte tijd al zijn kinderen en bezittingen ver loor, gaf hij aan waar ziekten vandaan komen. Enerzijds concludeerde hij hieruit dat de duivel ermee te maken heeft, ander zijds komen ze van God. Bax baseerde zijn uitspraken niet allen op de geschie denis van Job, maar ook op een oude belijdenis, namelijk de zogenaamde Heidelbergse Catechismus. Daarin staat dat ’’gezondheid en krankheid” ons van Gods vaderlijke hand toeko men. Deze uitgangspunten maken een juiste houding tegenover ziekten en de te vol gen geneeswijze niet gemakkelijk, bleek vorige week in de Bethelschool. Vooral sommige alternatieve genees wijzen, zoals homeopathie, kwamen onder vuur te liggen. Homeopathie - in de SGP-achterban zowel populair als omstreden - kan op Bax’ waardering rekenen. Aan deze geneeswijze kleeft niets occults, legde hij uit, want de werking van homeopa thische middelen berust op een soort magnetisme. In het eenjarige Het Zuidhonk is er za terdag 30 november om 20.00 uur een gezellige bingo-avond. Er zijn een su- perronde, 9 rondes en een loterij. Eén bingokaart is gratis. Verder is er Kerst-bloemschikken in Het Zuidhonk. Dit jaar wil men iets ex tra’s doen. Op maandag 9 december wordt een deurkrans gemaakt en op dinsdag 16 december een kerststukje. Dit alles onder deskundige leiding. De kosten zijn 15,- per persoon per avond, inclusief een kopje koffie en materiaal. Informatie en/of inschrijven kan van 2 tot 6 december bij H. de Vries, Gruttodreef 29. De Waddinxveense industrie-apothe ker Bax heeft de mensheid niet hoog staan. De aanleiding daarvoor vindt hij in de val van de mens in het Paradijs. Sindsdien is het er niet beter op gewor den. De zondigheid waarop hij doelt, komt hij ook tegen bij gezondheid en ziekte, WADDINXVEEN/DEN HAAG - Nu de capaciteit van de kinderopvang sterk groeit, moeten de gemeenten meer aandacht besteden aan de kwali teit van de opvang. De richtlijnen hier voor kunnen ze zelf opstellen, minister drs. H. d’Ancona van WVC heeft dit op dinsdag 19 november in Rotterdam gezegd tijdens een conferentie over de kwaliteit van kinderopvang. Volgens de minister moeten gemeen ten de kinderopvang opzetten, ook cri teria ontwikkelen waaraan de kwaliteit getoetst kan worden. Het gaat daarbij om eisen op het gebied van de veilig heid, de hygiëne, huisvesting, groeps grootte, openingstijden en de vakbe kwaamheid van het personeel. In haar toespraak spoorde de minister de ge meenten aan om minimaal de kwali teitseisen te hanteren die door de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) zijn opgesteld. De minister van WVC is van verschil lende klanten gevraagd om op rijksni- veau kwaliteitsrichtlijnen voor de kin deropvang te ontwikkelen. De be windsvrouw ziet echter meer in ge meentelijke verordeningen, zeker nu de rijksoverheid bevoegdheden over draagt aan gemeentebesturen. Boven dien dienen de instellingen voor kinde ropvang ook zelf de kwaliteit van hun dienstverlening te bewaken. Mocht blijken dat de kwaliteit van kinderop vang niet verbetert, dan zal D’Ancona opnieuw bezien op welke wijze de rijksoverheid hierin een meer sturende rol kan vervullen. Minister D’Ancona gaat ervan uit dat de betrokkenheid van de ouders de kwaliteit van kinderopvang kan verho gen. Daarom pleit zij voor een voort durende inbreng van de gebruikers bij het reilen en zeilen van een dagverblijf. WADDINXVEEN - Zondagavond 1 december heeft het jongerenpro gramma Trendy een interview met discjockey Luc van Rooy. Van Rooy begon zijn loopbaan bij de zeezender Radio Caroline en maakte vervolgens programma’s voor de VARA, AVRO en enkele lokale stations. Sinds zijn overstap van de AVRO nar- het nieuwe commerciële radiostation Power FM staat van Rooy elke werk dag om 5.15 uur op om zijn ochtend show te gaan maken. Naast dit interview heeft Trendy ook een reportage over de jeugdtheater- school in Gouda en een interview met ambitieus en succes vol fotomodel. Trendy is elke zondagavond te horen op RTW Radio via 105.8 in ether en 87.9 op de kabel. Tegenover yoga staat Bax terughou dender, maar hij schrijft yoga niet vol ledig af. Sommige lichaamsoefeningen kunnen namelijk nuttig zijn, betoogde hij. Bovendien behoeven de oefenin gen voor iemand met een levend geloof niet gevaarlijk te zijn. Dat leverde commentaar op vanuit de zaal, waarbij het aanroepen van een zonnegod en sexuele uitspattingen als argumenten werden aangevoerd. Bax beaamde dat er aan yoga gevaarlijke kanten zitten vanwege de boeddhisti sche achtergrond. Aan de reguliere geneeskunst kleven echter ook nadelen, hield hij de SGP- jongeren voor. Allopathische midde len hebben namelijk nogal eens bijwter- kingen. Hij verduidelijkte dat aan de hand van het werkingsmechanisme van enkele medicijnen. Uiteindelijk kwam Bax weer terug bij zijn uitgangspunt: ”De autonomie van de mens is het grote kwaad in de geneeskunst”. Bella Davidovich is afkomstig uit een familie van musici, haar moeder was pianiste en haar grootvader concert meester van de plaatselijke opera in Baku, Rusland. Toen zij drie jaar was merkte men al haar uitzonderlijke ta lent op en op haar zesde jaar begon zij aan haar muzikale opleiding. Zij was een wonderkind, dat al op negenjarige leeftijd een Beethoven-pianoconcert speelde en op elfjarige leeftijd het pia noconcert van Schumann. Bella Davi dovich was achttien toen zij ging stude ren aan het Moskou’s conservatorium, Pianiste Bella Davidovich. bij Konstantin Igumnov en Jakob Flier. Drie jaar later, in 1949, was zij eerste prijswinnares van het Chopin Piano- concours in Warschau. Bella Davido vich maakte een opmerkelijke carrière in Rusland. Zij trad op met alle grote Russische dirigenten<en was 28 opeen volgende seizoenen soliste bij het Le ningrad Philharmonisch Orkest. GOUDA - Op maandagavond 2 de cember is het maandelijks Humanis tisch Café in Gouda van de afdeling Midden-Holland van het Humanistisch Verbond weer open. Deze café-avonden zijn in de eerste plaats bedoeld als een ontmoetingsplek voor humanistisch gezinde mensen. De sfeer is er informeel en gezellig. Gast van de maand is drs. J.H. Boone, burgemeester van Gouda, die op luch tige wijze een korte verhandeling zal houden over het besturen van een ge meente. Leden en niet-leden van het HV zijn vanaf 21.00 uur welkom in het Trefcen trum, Spieringstraat 113A, Gouda. WADDINXVEEN - Voor hun dans school Waddinxveen aan de Staring- laan zijn Ruud van der Helm en zijn dochter Cindy afgelopen weekeinde aan een instruktieopleiding voor rol stoeldansen begonnen. De opleiding die gedurende 3 weekeinden wordt ge geven in de Volkshogeschool Draken burg te Baarn, startte op vrijdag 19.00 uur en eindigde op zondag om 13.00 uur, in totaal 5 dagdelen. Na de ontvangst vrijdagavond startten 30 deelnemers uit het gehele land de opleiding. De cursisten, die afkomstig zijn uit verpleeghuizen, revalidatiecen tra, buurthuizen en dansscholen, be gonnen na een uitleg wat de Stichting Rolstoeldansen Nederland doet, aan hun eerste danservaring in een rolstoel. Elke cursist moest een rolstoel meene men wat voor de mensen van verpleeg huizen geen probleem was. Ruud en Cindy van der Helm hadden beiden een rolstoel van Amigo Mobility uit Bode graven mogen lenen. De docenten Corrie van Hugten en On- dine de Hullu van de SRN zorgden voor een gevarieerd programma waarin theorie en praktijk elkaar afwis selden. Tijdens de theorie kwamen de organi satie van het opzetten van een groep, gezondheidsleer waarin de verschil lende ziekten van het zenuwstelsel waardoor mensen in een rolstoel te recht kunnenkomen, en rolstoeltech- niek aan de orde. Bij de rolstoeltechniek werden de ver schillende modellen besproken en aan de hand van de aanwezige stoelen doorgenomen. Er was een vrij oude stoel bij voor da gelijks gebruik. Deze woog 35 kg het geen voor een rolstoelgebruiker teveel is om bijvoorbeeld zelf in en auto te leg gen. Er was een sportstoel die ook voor dagelijks gebruik geschikt is en die iets meer dan 10 kg woog maar het lichtst JA. MAAR HOE Binnen I M£rj£ Knecht 11 x Tm

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 23