Wat is er nu waar van Toi-Toi in tv-huisnet Kleuren voor Sinterklaas in Aalsmeer oudewater Baas maakt Achtkamp in Moerhuizen Duifëmode B. en W. van Moerhuizen geven informatie over nieuwe woonwijk Projectreizen samenwerkings school gaan definitief door Afsluiting SSW-project in Z’huizen 4e Cursus filosofen van HV Frans schip in Gouda Aanrijding automobilist COATS - JACKS - JOLLIPEL Opleidingen Combinaties Vinex Regio’s Brugweg Startconvenant Rotterdam Wollefoppenweg Geen vertrouwen zinvol om naar buiten te treden met het bericht, dat er nog niets zeker is. r WADDINXVEEN - De Baas Bedrijven van de Wilhelminakade hebben TV-studio Aalsmeer van Joop van den Ende voorzien van een nieuw huis- net. WADDINXVEEN/OUDEWATER - De Waddinxveense toneelvereni ging Toi-Toi doet mee aan het mini-eenacterfestival van vrijdagavond in zaal Tjou in Oudewater. Toi-Toi was vorige week met Maskerade en Spin te zien in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerk straat. ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - In de afgelopen maanden zijn er herhaaldelijk berichten in omloop gebracht over een te bouwen nieuwe woonwijk ’’Achtkamp” in de gemeente Moerhuizen. Over de exacte plaats en omvang van deze bouwlokatie en over het ”hoe en waarom” is nog weinig zekerheid zodat de gemeente Moerhuizen wat terughoudend is geweest met het aktief geven van informatie. Het is immers niet echt Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 27 november 1991 Pagina 29 structie van de Brugweg, worden ge realiseerd. Adres: Woonplaats: Tel.nr.: Een te lange periode van ’’informa- tiestilte” heeft echter tot gevolg dat er bij de burgers het idee ontstaat, dat er zaken in het ’’geheim” worden gere geld, hetgeen zeker niet de bedoeling is. Daarom wordt hieronder verslag ge daan van hetgeen zich vanaf 1 januari 1991 heeft afgespeeld, wat het stand punt van de gemeente Moerhuizen is en hoe de zaak er thans voor staat. Baas bracht de gemeente Bodegraven, het Energiebedrijf Midden-Holland en de WZHO (waterbedrijf) bij elkaar en maakte hen enthousiast voor de ge combineerde aanleg van riolering, gas en water. Nadat ook de bewoners ak koord waren met het plan, werd in de bouwvakvakantie ‘91 doorgang van het project gerealiseerd. In de laatste fase van de voorbereiding werd ook de PTT deelnemer in het combinatieproject; het bestaande telefoonnet was hard aan vernieuwing toe. Tenslotte greep ook de afdeling Elektriciteit van het Ener giebedrijf de kans om tegelijkertijd een nieuwe middenspanningskabel aan te leggen, zodat de netspanning bij de komst van 30 pompgemalen voor het drukrioleringsysteem kan worden ge handhaafd. De kabelsector heeft met een nijpend tekort aan kabellassers te kampen. In totaal kunnen er circa 800 PTT-kabel lassers in Nederlandse bedrijven wor den geplaatst. Voor een oplossing van dit probleem is Standaard Montage (een dochter van de Baas Bedrijven) in samenwerking met o.a. het zusterbe drijf A.J. van den Berg gestart met op leidingen voor kabellassers in Doetin- chem. Arnhem en Apeldoorn. Deze praktijkgerichte opleiding, die 6 maanden duurt en bestemd is voor werklozen van 18 tot 45 jaar, wordt ver zorgd door een leermeester van ons be drijf die zeer veel ervaring met de PTT- werkzaamheden heeft opgedaan. Het unieke van de opleiding is dat de deelnemers na het behalen van het cer tificaat verzekerd zijn van een baan. Aan de cursus zijn geen kosten verbon den. Het Opleiding en Ontwikkelings fonds voor de Metaalnijverheid (O en O fonds) neemt de cursus- en reiskos ten voor haar rekening. Daarnaast be houden de deelnemers het recht op een uitkering. In het najaar van 1989 stelde aanne mingsbedrijf J. Baas Waddinxveen op eigen initiatief een haalbaarheidson derzoek in naar de aanleg van een drukrioleringsysteem langs de Oud Bo- degraafseweg te Bodegraven. Hieruit bleek dat de aanleg pas rendabel zou kunnen worden als deze werd gecombi neerd met de aanleg van zoveel moge lijk andere nutsvoorzieningen. Een lo gisch uitgangspunt, zeker omdat het waterleidingnet in Oud Bodegraven hard aan vervanging toe was. Begin januari van dit jaar werd het ge meentebestuur van Moerhuizen - nau welijks bekomen van de herindeling - verrast met een uitnodiging van de mi nister van Ruimtelijke Ordening om een bestuurlijk overleg bij te wonen over de realisering van grote bouwlo- katies in de Rotterdamse regio. Eén van deze lokaties werd genoemd als de wijk ’’Achtkamp” en was op een kaar tje aangeduid tussen het Hitlandgebied bij Nieuwerkerk aan den IJssel en de Middelweg bij Zevenhuizen. Het overleg met de minister vloeide voort uit de toen uitgebrachte concept nota genaamd ’’Vierde Nota Ruimte lijke Ordening Extra”, ook wel de Vi nex genoemd. In de periode vanaf januari 1991 tot en met 18 april 1991 heeft enige maken be stuurlijk overleg plaatsgevonden over de mogelijkheden tot realisering van de bouwlokaties in de Rotterdamse regio. Aangezien van de zijde van het rijk van meet af aan te kennen is gegeven, dat de gemeenten die niet zouden meewer ken toch zouden worden gedwongen, is Moerhuizen onder voorwaarden ak koord gegaan met medewerking aan de bouwlokatie. De gemeenteraad van Moerhuizen heeft steeds de volgende randvoor waarden ingebracht: 1. De grens van de Wollefoppenweg Na een beeldstoring in de TV-studio van Joop van den Ende kreeg J. Baas Telecom Waddinxveen op een vrijdag avond het verzoek het bestaande huis- net aan een grondig onderzoek te on derwerpen. Er waren namelijk al meer klachten geweest over het functioneren van het net. Tijdens dit onderzoek, dat de maandag daarop al plaatsvond, bleek snel dat het kabelsysteem hard aan renovatie toe was. De kabel was door het hele pand zo vaak vertakt, dat het signaal niet sterk genoeg meer was voor een goede beeldkwaliteit. Twee dagen later bracht Baas Telecom offerte uit. die nog voor het verstrijken van diezelfde week door Van den Ende werd goedgekeurd. Door dit snelle handelen kon Baas Telecom een week na het eerse bezoek aan de TV-studio beginnen met de aanleg van het hoog frequente "mini-stersysteem”. Dit sys teem bracht de beeldkwaliteit in de voormalige Aalsmeerse veilinghal weer op niveau. De korte tijd waarin Baas Telecom een kwalitatief hoogstaand produkt afle verde. zonder daarbij de opnamen van programma’s als "Goede Tijden, Slechte Tijden" en “het Rad van For tuin" te storen, sprak Van den Ende bijzonder aan. Dit leidde direct tot nieuwe opdrachten, zoals de aanleg van 65 nieuwe kabelaansluitingen, de aansturing van een "video-wall” en de aanleg van een intern audio- en video- net. Dit laag frequente net maakt het onder andere mogelijk dat camerabeel den van de 7 studio’s via patchpanels naar de centrale regie kunnen worden doorgegeven. De regie kan deze laag- frequente beelden eventueel omzetten in hoogfrequente, zodat ze ook op het eigen huisnet te ontvangen zijn. Bij de finale van de Soundmix-show werd al volop gebruik gemaakt van deze moge lijkheid. Via de beelden op de video wall bleven de in Aalsmeer aanwezige journalisten constant op de hoogte van alles wat zich in studio 1 afspeelde. Bij de hele discussie over het Vinex-be- leid bleek al dat de regering voorstand ster was van een sterke gezamenlijk heid binnen de diverse regio’s. Zo moet er financiële koppeling plaatsvinden tussen de diverse lokaties en dient er ook bij het studieprojekt sprake te zijn van onderlinge co“órdinatie. Het zelf standig realiseren van een (deel van) de wijk Achtkamp wordt dan ook niet geaccepteerd. Was dit laatste voor Moerhuizen mis schien al een probleem, de regering heeft het nog moeilijker gemaakt door een Nota uit te brengen genaamd "Be sturen op Niveau deel II” ook wel BO- Nll genoemd. In deze nota is een zinsnede opgeno men welke er op neerkomt, dat Moer huizen waarschijnlijk bij de Rotter damse regio zal worden gevoegd als de realisering van Achtkamp daar aanlei ding toe vormt. Hierop heeft Moerhui zen scherp gereageerd. Het gevolg van deze nota zou namelijk zijn, dat aan het nieuw te vormen bestuur van de Rot terdamse Regio bevoegdheden worden Begin september is J. Baas Waddinx veen van start gegaan met de recon- structie/verbetering van de Brugweg te Waddinxveen. Voor dit werk is Baas BV een samenwerkingsverband aange gaan met het Bodegraafse wegenbouw bedrijf Versluys en Zn BV. In de eerste fase van dit project worden de voorbereidende werkzaamheden verricht, nl. de aanleg van voorbelas- tingspakketten. die voor de verbreding van de Brugweg absoluut noodzakelijk zijn. Na de zettingsperiode zal medio 1992 de tweede fase, de uiteindelijke recon- mag niet worden overschreden. De ge meende heeft ervaren dat de grens van Rotterdam langzaam maar zeker op schuift in de richting van de kern Ze venhuizen. Hieraan moet voor eens en voor altijd een halt worden toegeroe pen. De Wollefoppenweg wordt in dit verband gezien als een ideale grens. De langs deze weg gelegen kade markeert de grens tussen het stedelijk gebied en het groene Hart en vormt ook de grens van een nieuwe niet verstedelijkte pol der (Eendragtspolder). De voorkeur wordt er aangegeven om de bestaande lintbebouwing aan de Wollefoppenweg en aan de Bermweg te behouden. Dit zal bij de noodzakelijke studies moeten worden bezien. 2. Er moet'een oplossing komen voor de verkeersproblematiek op de TW67 (Zuidplasweg-Burg. Klinkhamerweg- Swanlaweg). De vrees bestaat, dat een nieuwe woonwijk met meer dan 10.000 inwoners een nog grotere verkeersdruk zal geven voor de Wollefoppenweg en de Burgemeester Klinkhamerweg. Veel van deze mensen zullen immers dagelijks naar Zoetermeer, Den Haag en Amsterdam moeten en zullen hier voor al snel gebruik maken van een route via de Wollefoppenweg en de Burgemeester Klinkhamerweg. Dit is voor de gemeente onaanvaardbaar. 3. Respectering van de gemeentelijke zelfstandigheid (autonomie). De ge meente Moerhuizen bestaat nog maar net en is door de provincie en rijk in het leven geroepen juist om het groene hart te beschermen tegen de opruk kende verstedelijking. Mede in ver band met deze recente gemeentelijke herindeling is het niet aanvaardbaar, dat er getornd wordt aan de zelfstan digheid, het grondgebied en de inwo ners. 4. :Geen aantasting eigen woningbouw- plannen. Het bouwen ten behoeve van Moerhuizen is met een positieve be doeling begonnen aan het overleg in zake het Startconvenant. Geprobeerd is mee te werken aan de totstandko ming van een evenwichtig stuk waarin recht werd gedaan aan de gemaakte studieafspraak en waarin dus ook aan dacht werd geschonken aan landschap pelijke en ecologische randvoorwaar den. In dat perspectief bezien kon Moerhuizen zich zeer goed vinden in het concept-Startconvenant zoals dat uiteindelijk is voorgelegd. Zaken als begrenzing van het groene Hart, buf fers en uitkomsten van het Landschaps- structuurplan Zuidplaspoldere.o. zou den wezenlijke elementen zijn die bij de studie zouden worden betrokken. Er is echter gebleken dat er op 23 mei jl. een gesprek heeft plaatsgevonden tussen gedeputeerde mevrouw Stolker en het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Nieuwer kerk aan den IJssel. In dit gesprek is al toegezegd, dat de provincie er vanuit gaat, dat de wijk Achtkamp ten noorden van de A-20 zal worden gebouwd. Indien anderzijds wordt vastgehouden aan het gewenste aantal woningen van 5000 houdt dit in dat de provincie er bij voorbaat vanuit gaat, dat de grens van de Wollefoppen weg wordt overschreden. In het gebied tussen de A20 en de Wol lefoppenweg passen er maar nauwe lijks 3.500 en bij een wat ruimere opzet 2.500. De gemeente Moerhuizen vindt het principieel onjuist, dat op een mo ment dat de studie nog moet plaats vin den er al afspraken worden gemaakt tussen twee partijen die afwijken van de verstedelijkingsrichting zoals deze in de Vinex is weergegeven. Dit is des te vreemder nu inmiddels Vi nex (deel III) is uitgebracht waarin de verstedelijkingsvlek zodanig is ver kleind dat de grens vrijwel op de Wolle foppenweg ligt en de verstedelijkings- mogelijkheid tussen Nieuwerkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJssel is gehandhaafd. Nu daaropvolgend de gemeente Nieu werkerk aan den IJssel heeft geweigerd het Startconvenant te tekenen en aan stuurt op een grenswijziging ten gunste van de gemeente Rotterdam voor het ten noorden van de A20 gelegen grond gebied is wat de raad van Moerhuizen betreft de grens van het aanvaardbare overschreden. Ook Moerhuizen zal haar randvoor waarden reeds nu als een hard gegeven inbrengen. Met andere woorden: Moerhuizen zal op geen enkele manier meewerken aan Achtkamp als niet ze ker is gesteld, dat de Wollefoppenweg als grens wordt aangehouden. WADDINXVEEN/GOUDA - De af deling Midden-Holland van het Huma nistisch Verbond gaat begin volgend jaar in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan in Waddinxveen voor de vierde maal een filosofiecursus geven. Dit keer staan de filosofen Descartes, Spinoza en Hemsterhuis centraal. De cursus, die met een lezing van de Wad dinxveense voorzitter dr. A.A. de Bruin wordt geopend, is gepland op de donderdagavonden 16 en 23 januari en 13 en 20 februari. De H V-afdeling Midden-Holland heeft dezer dagen het activiteitenprogramma voor het seizoen 1991-1992, waarvan de filosofencursus een vast onderdeel is geworden, vastgesteld. Artozona. (Het aangrijpende levens verhaal van een vrouw die in een inrich ting verblijft, tijdens een van de weke lijkse bezoekjes door haar broer vertelt zij hem uiteindelijk wat haar in haar jeugd is overkomen en waar zij regel matig traumatische herinneringen aan over heeft gehouden). Deze eenakters worden op vrijdag avond 29 november gespeeld in Tjou, te Oudewater aanvang 20.30 uur, en tree 7,50 p.p. GOUDA - In Gouda zal het motor schip ’’Touraine”, een promotieschip van de Franse streek Touraine (Dept. Indre et Loire met Tours als hoofd stad), van 25 november tot 29 novem ber afmeren. Aan boord zullen zijn vertegenwoordi gers van economische en toeristische instanties uit die streek. Het schip is vrij te bezoeken. Op het schip is een exclusieve tentoon stelling ingericht over de historische, culturele, economische en toeristische aspecten van de ’’Jardin de la France”. Met het oog op een betere Europese uitwisseling voert Touraine nu al twee jaar een campagne ter bevordering van hechte contacten met steden in Noord- Europa. Het Departement van Indre- et-Loire heeft tot nu toe toenadering gezocht tot meer dan 40 steden en aan boord van het schip ’’Touraine” reeds meer dan 50.000 Europese bezoekers ontvangen. Het departement heeft een originele invalshoek bedacht om deze promotie actie te ondersteunen. Ze hebben daar toe een schip uitgerust als ontmoetings- en tentoonstellingsruimte en bij ieder aanlegpunt ontvangen ze aan boord er van de inwoners van de steden die ze aandoen. Iedere bezoeker wordt gedurende zijn bezoek ondergedompeld in de sfeer van Touraine, de zogenaamde ’’jardin de la France”. De exclusieve tentoon stelling en permanente filmprojectie bieden een uitgebreid en gedetailleerd overzicht op historisch, cultureel, eco-, nomisch en toeristisch vlak. 1 WADDINXVEEN - De buitenlandse projectreizen op de samenwerkings school voor HAVO-Atheneum zijn geen probleem meer. Welgeteld 233 leerlingen hebben laten weten dat ze zullen deelnemen aan de voorgestelde buitenlandse reizen. Slechts 18 leerlingen hebben ingete kend voor de goedkoopste reis, naar Bagneuz bij Parijs. De 22 leerlingen die niet hebben ingetekend zullen aan het binnenlandproject van de samenwer kingsschool dienen deel te nemen. De derde klassen van het HAVO- Atheneum hebben bezoek gehad van het Engelstalig toneelgezelschap Big Wheel. 5 Atheneum heeft een excursie gemaakt naar de Sijthoff Pers in Rijs wijk, waar de leerlingen van nabij heb ben kunnen zien hoe een krant tot stand komt. De milieugroep van de samenwer kingsschool is actief met de vervuilings- problematiek in de school bezig. In de gemeenschapsruimte werd het door de leerlingen in één week geproduceerde afval op één berg verzameld. De werkgroep oriënteert zich bij het Rijnlands Lyceum om het gebruik van ’’eigen” plastic bekers van leerlingen in plaats van éénmalige plastic bekers te bekijken. In Oudewater houdt Artozona in sa menwerking met toneelgroep Podium uit Gouda en Toi-Toi het mini-eenac- terfestival. Deze samenwerking is ont staan na het A.T.P. eenakterfestival onlangs gehouden in Gouda. Door deze gezamenlijke presentatie staat men garant voor drie afwisslende en zeer mooie eenacters. Gespeeld zullen worden: ’’Tussen de rails” van schrijver/acteur Paul Römer door Podium. (Een spel tussen droom en werkelijkheid, waarin de verhou ding tussen manager en zijn onderge schikte centraal staat. Dromen we er niet allemaal van om een hoger ge plaatste eens flink de waarheid te zeg gen). ”De Woesteling” van Anton Tsjechov'door Toi-Toi. (Een kostelijk blijspel waarin Tsjechov gewone men sen in hun dagelijks bestaan laat zien, maar door de manier waarop hij dat doet ontstaat er een zeer humoristisch verhaal). ’’Vaderdag” van Frank v. Eersel door WADDINXVEEN/GOUDA - Een 49-jarige Waddinxveense automobilist heeft op de Zwarteweg in Gouda een 5- jarig jongetje aangereden. De jongen, die vanachter een stilstaande auto kwam, liep verwondingen aan het ge zicht op en moest worden overgebracht naar het Sint Jozef Ziekenhuis in Gou da. toegekend op het gebied van de ruimte lijke ordening, milieu en verkeer. De gemeente raakt vervolgens deze be voegdheden kwijt en is niet meer dan een ’’bijkantoortje”. Nu deze koppe ling zo nadrukkelijk is gelegd, wordt het wel heel moeilijk het Startconve nant zomaar te tekenen. Gelet op het bovenstaande resteerde Moerhuizen niets anders, dan het reali seren van een minnelijke grenscorrec tie binnen de gestelde randvoorwaar den. Het college heeft zich hieromtrent in verbinding gesteld met het gemeen tebestuur van Rotterdam. Het streven was daarbij gericht op het bereiken van overeenstemming over een grenscorrectie waarbij de Wolle foppenweg als harde grens voor de be bouwing werd geaccepteerd. Dit is niet mogelijk gebleken. Vervolgens heeft het college van B. en W. van Moerhuizen de mogelijkheden nog verkend om van de gemeente Rot terdam de verzekering te krijgen, dat in het kader van het startconvenant uit sluitend zal worden onderhandeld over het gebied van de bouwlokatie gelegen tussen de Wollefoppenweg en de rijks weg A-20. Ook dit is nog niet gelukt. Zoals een ieder uit het voorgaande heeft kunnen opmaken blijft Moerhui zen hard vasthouden aan de Wollefop penweg als uiterste bebouwingsgrens voor de wijk Achtkamp. In het bestuurlijk overleg van 18 april jl. zijn al argumenten door Moerhuizen aangevoerd die door de recente ge beurtenissen alleen maar aan kracht hebben gewonnen: - Naast de Wollefoppenweg ligt een dijklichaam dat een logische begren zing vormt van het Groene Hart - De Eendragtspolder is een belang rijke landschappelijke eenheid waar binnen een begin van verstedelijking de weg voor verdere ontwikkeling open legt; - De Eendragtspolder heeft een zeer grote landschappelijke waarde als open gebied in relatie met de Tweemanspol- der en de polder De Wilde Veenen. Deze polder zal ook deel gaan uitma ken van het basisraamwerk van het Landschapsstructuurplan ’’Zuidplas- polder en omstreken” zoals, dat thans vrijwel gereed is. Met dit basisraam werk is al door alle deelnemende partij en. waaronder de vertegenwoordiging van de provincie Zuid-Holland inge stemd. - Gelet op het feit, dat te bouwen wijk aan Rotterdams grondgebied zal wor den toegevoegd is niets logischer dan dat de wijk ook wordt georiënteerd op deze gemeente via de wijk Zeven kamp. Vanuit dit oogpunt bezien is het niet nodig om een wijk met een volledig x eigen voorzieningenpakket te realise ren ter grootte van 5.000 woningen. Een op Zevenkamp georiënteerde wijk ter grootte van ca. 3.500 doet veel meer recht aan het karakter en de ligging van het plangebied. - Een eventuele overschrijding van de Vollefoppenweg wordt mede veroor- zaakt door de wens van een ecologische i corridor te realiseren in het betrokken plangebied met drie functies: natte ver binding, vogelvliegroute en bosverbin ding Biesbosch-Krimpenerwaard-Hit- land-Rottemeren-Kembos (Zoeter meer). Deze laatste functie vergt echter zoveel ruimte, dat het aantal te realiseren wo ningen sterk wordt verminderd. Dit wordt niet juist geacht aangezien de be doelde ecologische verbinding niet eens in de Vinex voorkomt en ook gelet op de terreinomstandigheden nauwe lijks te realiseren is. Bij Moerhuizen bestaat de indruk dat door de aanwe zigheid van spoorwegen, rijkswegen en andere obstakels er eerder sprake zal zijn van een ’’ecologische stormbaan” dan van een goed functionerende corri dor. Door zo’n theoretisch experiment mag de openheid van de Eendragtspolder niet in gevaar worden gebracht. Beter ware het in dat geval te kijken wat de verdichtingsmogelijkheden zijn in het ’’Groene Zoom-gebied” in Nieuwer kerk aan den IJssel. Gelet op het bovenstaande heeft de ge meenteraad van Moerhuizen er geen vertrouwen meer indat er op een zorg vuldige manier zal worden omgegaan met de argumenten welke door Moer huizen zijn ingebracht. Bezien in het licht van de door de par tijen ingenomen stellingen en gelet op buiten het Startconvenant om gedane toezeggingen zal ieder vorm van deel name aan het Vinex-project vrijwel ze ker leiden tot een overschrijding van de Wollefoppenweg. Hieraan kan het gemeentebestuur van Moerhuizen niet meewerken. Het Startconvenant wordt derhalve niet in de huidige vorm getekend. Moerhuizen heeft bovengenoemd standpunt op 7 november 1991 kenbaar gemaakt aan het rijk, de provincie en aan de andere deelnemers aan het Startconvenant. Hierop is medege deeld, dat de studie toch gewoon zal door gaan. Wel zal er nog overleg plaatsvinden met de provincie en wel- licht nog met Rotterdam. Moerhuizen is zeker bereid om alsnog positief medewerking te verlenen aan de plannen van rijk en provincie maar moet wel de indruk hebben dat haar uitgangspunten serieus worden geno men. Zodra er nieuwe ontwikkelingen zijn zal er opnieuw een persbericht worden uitgegeven. de regio Rotterdam mag niet tot gevolg hebben, dat er minder mag worden ge bouwd ten behoeve van de eigen inwo ners. De huidige nieuwbouwmogelijk- heden zijn toch al onvoldoende om alle ingeschreven woningzoekenden snel aan passende huisvesting te kunnen helpen. Omdat er diverse problemen waren die het onmogelijk maakten om tot snelle afspraken over de uitvoering te komen werd er op 18 april jl. in rechtstreeks overleg met minister Hans Alders van Ruimtelijke Ordening de afspraak ge maakt om te gaan studeren op de mo gelijkheden en onmogelijkheden van de plannen. Eén en ander zou worden vastgelegd in een Startconvenant. Na drukkelijk is door Moerhuizen gesteld in te stemmen met studies indien dit het gehele gebied ten oosten van Rotter dam zou betreffen, dus ook het gebied tussen Nieuwerkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJssel. Afgesproken werd ook dat bij de uit eindelijke keuze voor de bouwlokatie de begrenzing van het Groene Hart een belangrijk uitgangspunt zou zijn. Ach tergrond hiervoor was, dat Moerhuizen vindt dat het maar eens uit moet zijn met de aanslagen op het Groene Hart en dat dit het beste kan worden gere geld met een bestaande poldergrens. Naast de Wollefoppenweg ligt een dijk die uitstekend geschikt is om de defini tieve grens te gaan vormen tussen ’’Stad en Land”. Het standpunt, dat de Wollefoppenweg de uiteindelijke grens moet worden van de toekomstige wijk Achtkamp is erg hard naar buiten ge bracht. (Veel provinciale en rijksbe- stuurders en hun ambtenaren weten dan ook hoe deze weg heet en waar hij ligt). ZEVENHUIZEN - Met de bewoners van een complex van 36 eengezinswo ningen in de wijk Zuidplas in Zeven huizen gaat de Stichting Samenwer kende Woningbouwkorporaties (SSW) de afsluiting van het project groot-on- derhoudswerkzaamheden van deze huizen feestelijk vieren. Dat gebeurt zaterdagmiddag 30 no vember om drie uur in het dorpshuis Swanla met een drankje en een hapje. De groot-onderhoudswerkzaamheden zijn in januari van dit jaar gestart en zijn nu nagenoeg voltooid. Inleveren bij onderstaande adressen tot en met maandag 2 december. D. Sonneveld, K.W. Plein J. Wielaard, Dorpstraat J. Mulder. Passage

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 29