Winst voor WSE en Be Fair delen de punten Gouwe-dames Knappe winst voor Rowah Nog 100 Keukens Half geld KLaverjassen WSE-voetbal Wintertijd Be Fair- junioren Sjoelen op 4 december Verlies dames van Be Fair Florida klaar voor 2e helft Beker wedstrijden Flyers Winst voor Be Fair Hl Gouda verslaat ZTTC ZVH-dames naar winst Redelijke vangst HSW WADDINXVEEN - De derde wed strijd voor de wintercompetitie van de hengelsportvereniging Waddinxveen werd gevist in het Spui nabij Spijkenis- se. Korbis wint met 14-9 Antilope in Noordwijkerhout Sint Nicolaasrit Heren Lagere teams Waddinxveen-zo Heren WSE Be Fair I WADDINXVEEN - De dames van handbalvereniging Aldapress/Rowah hebben zondag in een spannende wedstrijd tegen Unitas uit Maassluis een knappe overwinning behaald. Door met name een bijzonder sterke tweede helft, hebben de dames van Rowah een positie in de kop van de competitie bereikt. WADDINXVEEN - De Gouwe waterpolo deed het afgelopen week einde uitstekend. In Gouwebad De Sniep gaf het eerste herenteam van De Gouwe geen enkele moeite met Neptunus uit Arnhem en won royaal met 17-4. Dames 1 behaalde zaterdag met 9-6 de eerste belangrijke winst in de competitie van de hoofdklasse tegen Merwede uit Dordrecht. De re turn op zondag werd eveneens in winst omgezet. Deze keer wonnen de De Gouwedames met 7-10 in Dordrecht Pagina 35 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 27 november 1991 verdiende overwinning voor de Wad dinxveners, die komende zaterdag naar Enschede moeten afreizen om tegen hekkesluiter ZCE te spelen. Ook de heren van Rowah presteerden uitstekend. Zij boekten tegen Spirit uit Alblasserdam hun eerste en meteen een zeer ruime overwinning. Op Has son Mrabat na, die nog last heeft van een polsblessure, was Rowah com pleet. In de eerste helft wisten de heren WADDINXVEEN - Zondag hield de atlektiekvereniging NSL in Noordwij kerhout een 10 Engelse Mijlenloop. Antiloper Hans Boere legde de 16.090 meter af in 1 uur en 21 seconden en plaatste zich daarmee op een mooie 15e plaats in het seniorenklassement. Bij de veteranen I (40-50 jarigen) ging Jan Doeswijk van start. In 1 uur 16 mi nuten en 5 seconden klasseerde hij zich als 88e. Bram Eindhout liep bij de Veteranen III (60-70 jarigen) weer een bekeken race en liet alleen Jan Buter voor zich. Eindhout finishte op de 2e plaats in 1 uur 6 minuten en 51 seconden. Tenslotte liep Vincent Boere bij de prestatieloop over 2,5 kilometer 9 mi nuten 25 seconden. De Antilopers heb ben genoten van mooi weer een een goede organisatie. Dames 2 maakte korte metten met Ra ket 1 en won tenslotte met 6-1. Na een 0-1 achterstand in de eerste periode scoorden Marion van Hooft 3x. Sandra Berckenkamp, Amanda van den Berg (viermeter) en Manon van der Roest lx. Heren 2 speelde een goede wedstrijd in Ede tegen het op de tweede plaats staande Polar Bears 3 en wonnen met 6-8. (ingezonden mededeling) TER AAR Hans Verkerk ver koopt al zijn showmodellen van 1991 om ruimte te maken voor de nieuwe collectie van 1992/1993. Daarbij zijn moderne en klassie ke keukens in diverse kleuren, compleet met inbouwapparatuur. Dus wie binnenkort een keuken nodig heeft, kan dus zijn slag slaan bij Hans Verkerk, in Ter Aar voor informatie tel. 01722-2648 WADDINXVEEN - Middenmoter Be Fair speelde zaterdagmiddag met 2-2 gelijk tegen Oegstgeest. Een dag later deelden ook Lugdunum en WSE depunten (1-1). In de afdeling Gouda won Waddinxveen-zondag met 5-1 van Moerkapelle. In de eerste klasse van de B-regionale jeugd won Be Fair met 2-4 van VVSB en verloor WSE met 1-4 van Katwijk. Oegstgeestse spits zich niet ontnemen en passeerde de Be Fair-doelman kans loos. Na deze tegentreffer zo kort voor tijd gooiden de bezoekers alles naar vo ren en hadden in de blessuretijd het ge luk om alsnog de gelijkmaker te sco ren. Wanneer Be Fair zaterdag in de moei lijke uitwedstrijd tegen Kagia dezelfde instelling heeft en de kansen nog beter worden benut, kan het niet anders of de beide punten worden dan mee terugge nomen. Het tweede elftal van Be Fair heeft za terdag uitstekende zaken gedaan, door de naast concurrent voor de eerste plaats met een 3-1 nederlaag terug te sturen naar Stellendam. Dit team staat nu met drie punten voorsprong op een eerste plaats. Hierna is het weer Waddinxveen, die de mooiste kansen krijgt. Er wordt nog tweemaal gescoord. Eerst een schuiver van Wim Hoogendoorn en een mooi doelpunt van Eric Frikken. Eindstand 5-1. Zondag de belangrijke uitwedstrijd in en tegen Gouderak. Aanvang 14.30 uur. WADDINXVEEN - Komende vrij dagavond 29 november wordt bij WSE- voetbal de derde klaverjasavond van het seizoen 1991-1992 gehouden. Ie dereen wordt van harte uitgenodigd een kaartje te komen leggen onder het motto: ”Het is fijn, om in De Lansbre kers te zijn". In verband met het Sinterklaas-feest voor de jongeren, wordt een halfuurtje later begonnen, zo rond de klok van half negen. De uitslag van de tweede ronde luidt: 1. Jean Hilgers (5470 punten), 2. Theo van Koppen (5162 punten), 3. Barry Rodenburg (5093 punten), 4. Marja Zwanenburg (5045 punten), 5. Ruud Grotendorst (5026punten). Poedelaar- ster van de maand oktober werd me vrouw Van der Lans sr. met 3784. Aanvoerster Hanneke Gomes legt uit dat de wedstrijd een hele emotionele partij was. ”In de eerste helft was Ro wah zeer gespannen. Daardoor misten we heel veel kansen. Bij de rust ston den we met 2-3 achter. Gelukkig kon den we de tweede helft weer in ons ei gen spel komen. Via 7-3 wisten we uit eindelijk met 7-4 te winnen”. Met name de verdediging van Alca- press/Rowah zat bijzonder goed dicht. Met name Katherina Vos presteerde goed als één van de nieuwkomers in het team. De zevende en laatste treffer was ook van Katherina Vos. WADDINXVEEN - De jeugdcommis sie van Be Fair-voetbal heeft besloten een wintercompetitie voor haar junio ren te organiseren tijdens de winter stop van eind december tot begin ja nuari. In dat kader werden bekende, vooral betaalde clubs, door Be Fair aange schreven. Verrassend was het aantal positieve reacties van ’’grote” clubs die graag eens tegen de in grote vorm ver kerende Be Fair-jeugd willen voetbal len De jeugdcommissie maakt op korte termijn definitieve afspraken en zal het complete winterprogramma be kend maken. Opnieuw winst voor Be Fair A2. Bij Gouda werd met 1-2 gewonnen. Het was weer heel spannend en heel knap wat het superelftal BI in de regionale afdeling presteerde. Uit bij VVSB in Noordwijkerhout werd in een moei lijke wedstrijd met 2-4 gewonnen. Volop puntenverlies bij de concurren tie bracht Be Fair op maar liefst 6 pun ten voorsprong. Een ongekende weelde. Zaterdag staat opnieuw de derby Be Fair BI tegen WSE BI op het programma, aanvang 12.45 uur. Cl won opnieuw van Floreant met 3-0 en gaat weer aan het kampioenschap meeruiken. Ook flinke winst voor C2 en C4, waar Corne v.d. Geest 4 doel punten scoorde. De overige elftallen waren vrij of afgelast. Dl pakte weer de volle winst op Olym pia 1-2. Grote winst voor E-3: 12-1 winst op Esto. De succesreeks van E-4 duurt maar voort: 1-9 winst op Olym pia. E-6 hield het spannend: 6-8 bij Bergambacht. F-2 speelde een span nende match tegen het F-l team van CVC Reeuwijk en win met 1-0. NIEUWERKERK AAN DEN IJS- SEL - Zaterdagmiddag 30 november houdt de automobiel- en motorclub The Skymasters te Nieuwerkerk aan den IJssel de Sint Nicolaasrit. Dit is een rit voor kinderen en ouders en wordt verreden op het gezelligheids- reglement van de vereniging. Onder weg moeten puzzels opgelost worden, spelletjes gespeeld (onder andere met levende dieren) en opdrachten uitge voerd worden. Voor alle kinderen is er een prijs. Inschrijven is mogelijk in café-restau- rant ”De Koperen Ketel”, Klein Hit land 8 te Nieuwerkerk aan den IJssel (nabij de steenovens langs de IJssel- dijk) van 14.00 tot 14.30 uur. De prijs uitreiking is om ongeveer Sint Nicolaas zelf. De klasse-indeling van de kinderen is: A-klasse van 9 tot en met 12 jaar, B- klasse van 5 tot en met 8 jaar, C-klasse van 0 tot en met 4 jaar. Het inschrijf geld bedraagt 7,50 per kind. WADDINXVEEN - In het clubge bouw van de schuttersvereniging Wad dinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan wordt er weer gesjoeld op woensdag avond 4 december om 19.00 uur. Sint Nicolaas heeft dan voor elke ronde die gesjoeld wordt een prijsje. Of men nu voor de eerste keer komt of voor de tiende keer, het haalt niet uit. De uitslagen van de laatste sjoelavond zijn klasse A: Wim Valenkamp (1407 pnt), klasse B: Ed den Drijver (1271 pnt), klasse C: Cees van Wijk (1184 pnt), klasse D: Narco Heuvelman (1087 pnt), klasse E: Rosewelle van Leeuwen (989 pnt). De wedstrijd van het zondagelftal van Waddinxveen tegen het zwakke Moer kapelle heeft voor Waddinxveen wei nig problemen opgeleverd. De eind stand van 5-1 was nog maar een matige afspiegeling van het ware krachtsver schil tussen beide opponenten. De eerste helft begon Waddinxveen sterk. Mooie combinaties met een hoog tempo maakten het geheel tot een leuke wedstrijd. Toch duurde het 20 minuten voordat de eerste goal viel. Een goede voorzet van links bereikte Wim Hoogerdoom. Deze speelde bal slim door naar de vrijstaande Eric Frik ken. Eric scoorde beheerst: 1-0. Twee minuten later een schot op de paal van Karei Binnendijk. Drie minu ten later schiet Rob Flier rakelings over, toen een hard genomen vrije schop net door een verdediger aange raakt werd. Voor de rust volgde nog een doelpunt van Michael Sip uit goed voorberei dend werk van Robin Leunissen en voor de rust scoorde Tim Bunnik nog maals, zodat de ruststand op 3-0 kwam. Na rust eenzelfde spelbeeld, alleen werd Waddinxveen slordiger in de af werking. Een penalty, wegens een on schuldige handsbal, brengt Moerka pelle zelfs nog enigszins in de wed strijd: 3-1. WADDINXVEEN - De volleybalda- mes van Be Fair/CVB Bank speelden zaterdag een uitwedstrijd tegen SVC in Rijswijk. Ondanks de enorme vecht lust gingen de Waddinxveners we derom zonder punten terug naar huis (3-0). De eerste set liep SVC uit tot 5-0. Door een goede servicebeurt van Petra van Veldhuizen, kwam Be Fair weer op ge lijke hoogte. Be Fair was aanvallend goed op dreef en mede dankzij de sterke service van Mariska van de Velde kwam Be Fair op een voor sprong van 14-9. De middenaanvalster van S VC sloeg de bal uit. Be Fair had de eerste set ver diend gewonnen maar de lijnrechter besliste anders. Door deze foutieve be slissing waren de dames geheel van slag en gaf alsnog de set uit handen (16-14). Dit had ook nog zijn uitwerking in de tweede set, Be Fair kwam wederom achter te staan. Een aantal harde servi ces van Antoinette Wijker maakte dit verschil ongedaan. Het mocht echter niet baten. De fouten stapelden zich op aan de kant van de Waddinxveense da mes (15-11). De derde set zakte Be Fair volledig in en gaf zich bij voorbaat al gewonnen (15-9). Zaterdag 23 novem ber speelt Be Fair in de sportzaal Groenswaard tegen Libanon om 16.30 uur. De toegang is gratis. WADDINXVEEN - De badminton- competitie is alweer halverwege, met goede resultaten voor Florida in de eer ste helft. Ook de zevende competitie- week was weer succesvol voor Florida. In de nationale strijd boekten Florida 1 en 2 de volle winst. Drop Shot 4 kreeg Florida's paradepaard op bezoek en moest de winst (2-6) aan de Waddinx veners laten. Florida 2 verpletterde thuis Merenwiek 3 met 8-0. Beide lan delijke teams zijn nog volop in de race voor promotie. In de districtscompetitie werden de vol gende uitslagen behaald: Florida drie blijft gewoon op weg naar ’t kampioen schap. Florida vier moest het echtpaar Voerman missen, in plaats daarvan vie len Ria van Prooyen en Arie van de Bos succesvol in: Hazerswoude 2 werd met 6-2 verslagen. Team 6 wist het sterk Vederlicht met moeite op 4-4 te houden. Good old A.P. van Nes kampt met een vormcri sis. Team 7 won met 3-5 van DKC 12. Team 8 speelde gelijk tegen Drop Shot 13. Team 10 verloor wederom met 8-0, dit maal tegen Vederlicht 5. In totaal weer een positieve uitslag, Florida is klaar voor de volgende 7 wedstrijden. WADDINXVEEN - De basketbal teams van Flyers komen deze week in actie voor de NBB-beker. Voor zowel dames- en als heren-1 is het de eerste bekerwedstrijd, maar als gevolg van weinig deelnemers aan het beker-ge- beuren gaat het wel al om de achtste fi nales. Nadeel daarvan is dat beide teams een landelijk spelende club tegen zich krij gen waardoor de volgende ronde wel haast onbereikbaar is. Woensdag speelt dames 1 om 20.45 uur thuis tegen Black Eagles (le div), vrij dag komen de heren op het thuisveld tegen BVO Alphen (le div). Dames 1 had vrijdag in de BC Verkerk 2 een moeilijke tegenstander. Tot op driekwart van de wedstrijd speelden de Waddinxveensen echter ronduit sterk, met veel stuwing in de aanval en hard verdedigen ging het soepel naar een 53- 32 voorsprong halverwege de tweede helft. Wellicht doordat het zo goed ging ver loren de Flyers daarna hun concentra tie en vielen geweldig terug. BC Ver kerk maakte daar vanzelfsprekend ge bruik van en zette de wedstrijd bijna naar haar hand, mede door morele steun van vooral de vaste supporters trok Flyers toch aan het langste eind. De verlossende scores waren van de goed-invallende Nathalie Gielliet met 68-64 behield Flyers de tweede plaats in de ranglijst. Behalve de 26 punten van Anita van Uunen waren de scores ge lijk verdeeld. Heren 2 speelde uit tegen het hoog-ge- klasseerde BOB (Oud-Beijerland) en zette een behoorlijk goede wedstrijd neer. Tegenover het immense lengte- overwicht van BOB stelde Flyers een beter technisch kunnen waardoor er sprake was van een gelijkopgaande strijd. Daarna ging de conditie vreten aan Flyers’ vorm en kon het lengte-tekort niet meer gecompenseerd worden. Flyers’ belangrijkste wapen, het schot, kwam er niet meer uit. Een en ander re sulteerde in een 58-82 nederlaag wat echt vertekend was. Scores: Hugo Sij- laar 17, Robbert Kaufman 10, Coen van Wilgen 10 punten. Het vernieuwde dames 3 is ingedeeld in een te zware klasse en moet alle zeilen bijzetten om een beetje mee te kunnen doen. Tegen Argus 3 was de strijd on gelijk: verlies met 25-63. Arlette Lieuw lie Song had 14 pnt. In een van de zijde van de tegenstander agressieve wed strijd waren de meisjes-junioren 1 niet op hun best maar wonnen wel met 76- 59. Scores: Yvonne Wiebes 19, Ma rianne v.d. Hoeven 14, Marian Dijk stra 12, Chantal Niels 11 pnt. Pas na rust vonden de jongens-B vol doende antwoord op DAS’fysieke overwicht maar de achterstand bleef groot ondanks de vaak goede scores. Verlies 59-94. Scores Martin Groot 20, Martijn van de Put 14 pnt. Vorig jaar was Neptunus Arnhem nog tweemaal te sterk voor de Waddinxve ners. Dit keer was de ploeg uit Arnhem geen partij voor De Gouwe. In de eerste periode liep De Gouwe al snel uit naar een 4-0 voorsprong door doelpunten van Remko Overdam (2x), Ronald Schens en Jaco de Jong. De tweede periode deed De Gouwe er nog een schepje bovenop. Neptunus wist toen helemaal niet meer waar ze de bal moesten laten en de achterstand van de Arnhemmers liep flink op naar 10-2. Voor De Gouwe scoorden Mare Faber, Cees Boonstoppel, Ed den Boon, Remko Overdam, Jaco de Jong en Paul van Doorne. Door dit Gouwe-geweld kon Neptunus de kans op de overwinning wel verge ten en was de wedstrijd gelopen. In de derde periode speelden de Wad dinxveners de wedstrijd rustig verder uit. Zij scoorden in deze periode slechts driemaal door middel van Paul van Doorne, Cees Boonstoppel en Remko Overdam. Het keeperswerk was tijdens de wedstrijd goed verzorgd door Robert Wagenveld en Arie Sta lenburg. Zij zorgden ervoor, dat de weinige doelgerichte acties van de Arn hemmers afgeweerd werden. In de laatste periode zette De Gouwe nog een paar keer aan, hetgeen resul teerde in een paar fraaie goals aan de Gouwezijde. Doelpuntenmakers Paul van Doorne, Cees Boonstoppel, Jaco van Tol en Remko Overdam. Een zeer WADDINXVEEN - In sportzaal Groenswaard speelde zaterdagmiddag het eerste herenteam van CVB Bank/ Be Fair tegen Super Spanning Bleis- wijk. De Waddinxveners wonnen met 3-0(15-10,15-6,15-13), Het was een aardige wedstrijd, die in korte tijd door Be Fair beslist werd. De tweede scheidsrechter begon pas hal verwege de wedstrijd. Be Fair speelde zonder Michael van Maaren en op de bank zaten Remi Al berto en Marc van Yperen, die echter de hele wedstrijd maar een paar punten in het veld hebben gestaan vanwege een tactische wissel. De buitenaanval spelde een zeer sterk aanvallende wedstrijd. Trainer Kees Zwets kan terugkijken op een goed ge speelde wedstrijd die bovendien ook nog leuk was om naar te kijken. Voor WSE is Lugdunum, zeker uit,al tijd een moeilijke tegenstander. Verle den jaar immers blokkeerde een 3-1 ne derlaag verder succes in de nacompeti- tie. Uit werd nog nooit een punt ge haald. Dit seizoen draait Lugdunum zeer pover. Diverse spelers zijn vertrokken zodat er gebouwd wordt aan een nieuw elftal. Lugdunum was dan ook zeker niet zo sterk als verleden jaar. Toch maakte Lugdunum vooral in de eerste helft een goede indruk. Verlies van kwaliteit werd door inzet goed ge compenseerd. WSE, dat zelf wederom tam speelde, leek dan ook rijp voor de slachtbank. Lugdunum kwam echter ondanks een veldoverwicht niet verder dan een schot op de lat via de vingertoppen van Bert v.d. Kaa van Rob van Wijngaar den. WSE kreeg ook enige kansen, echter een ware kannonade op het Leidse doel in de 18e minuut leverde niets meer op dan uiteindelijk een bal hoog over van Marco Scheurwater. Even later kopte Rob Verbakel nog een bal juist over. De rust leek (voor WSE gelukkig) met 0-0 aan te breken, echter één van de weinige vloeiende aanvallen resul teerde op slag van rust tot 0-1. Erwin Pleus scoorde zijn 10e seizoentreffer op een voorzet van Marco Scheurwater. Direkt na rust kwam Lugdunum op ge lijke hoogte: Cees van Tongeren schoot op doel waarna de bal van rich ting veranderd werd en voor de gretige rechter voet van Rob v.d. Wijngaard viel. Deze dacht vernietigend uit te ha len, waarop keeper Bert v.d. Kaa dan ook rekende door zich in de baan van het schot te werpen; de bal werd echter maar half geraakt en wellicht daardoor een doelpunt. Daarna kreeg vooral het beter spelend WSE de kansen. Erwin Pleus lobde een bal juist over het doel en vond even la ter de paal op z’n weg. Schoten van Pa trick Rijnbeek en René Moons gingen juist over of naast. Lugdunum kreeg nog een tweetal kan sen die echter beide door de prima kee pende Bert v.d. Kaa werden geneutra liseerd. Derhalve eindigde de wedstrijd met 1-1 en haalde WSE voor het eerst een punt weg uit Leiden. Zondag de derby tegen Gouda, een wedstrijd die al enige tijd leeft binnen de selectie van Ad v.d. Herik. Voor WSE is het te hopen dat Willy Beelen dan niet de ramen hoeft te lappen daar dit deze zondag te veel energie gekost heeft. Aanvang WSE-Gouda: 14.00 uur. ZEVENHUIZEN - Vrijdag leed het eerste team van de Zevenhuizense ta feltennisvereniging ZTTC in het dorps huis Swanla een zeer gevoelige neder laag tegen het eerste team van Gouda. De eerste wedstrijd in deze eerste klasse van de Goudse tafeltenniscom- petitie eindigde in een 9-1 voor Gouda, nu werd er weer met dezelfde cijfers door ZTTC verloren van de Gouwena ren. Door deze nederlaag blijft ZTTC ste ken op 8 punten uit 9 wedstrijden, maar staat het nog altijd stevig op de veilige vijfde plaats. De volgende competitie wedstrijd voor het eerste team van ZTTC is gepland op vrijdag 29 novem ber in Gouda begon het tweede team van Vriendenschaar. De eerste wed strijd eindigde in het dorpshuis in 4-6 voor Vriendenschaar. ZEVENHUIZEN - De volleybalda- mes van Rentokil-ZVH speelden zater dag tegen Flamingo’s in Gennep en kregen het daar erg moeilijk. Toch wonnen ze op karakter. Trainer/coach Willem Jan van Yperen trad daar aan met een team waarin spelverdeelster Carin Nagtegaal nog niet hersteld was van haar ziekte en daardoor niet optimaal kon spelen. De gastvrouwen overdonderde in de eerste set ZVH volledig en voordat de Zeven huizense ploeg het in de gaten had ston den ze met 8-0 achter. ZVH wist nog bij te komen maar de set ging toch met 15- 12 naar Flamingo’s toe. In de tweede set lukte het om in de be ginfase een 3-7 voorsprong op te bou wen, echter deze kon niet in stand ge houden worden en met 15-10 kwam Flamingo’s als winnaar uit de bus. Nadat coach Van Yperen, Anita Spelt inzette voor Terry Speksnijder liepen de set-ups beter voor de aanval. Boven dien wist Anita Spelt viermaal met haar service te scoren, zodat er een gat ge slagen was. Met 10-15 ging de winst naar ZVH toe. In de vierde set ging ZVH door. De ser vice taktischer te maken, kreeg de thuisclub het erg moeilijk om een goede aanval op te bouwen, waardoor de blokekring van een goed spelende Monique Vermeulen veel punten kon scoren. Met 8-15 ging deze set in Ze venhuizense handen over. Voor de beslissende vijfde set was het vertrouwen binnen de ZVH-ploeg ge stegen en kregen de dames vleugels met 6-15 werd de rally-point set gewon nen en namen de dames twee punten mee naar huis. De vangst hier bestond overwegend uit windes, een vissoort die öp dit water een gewicht haalt van soms een kilo of meer. De uitslag was: 1. A. van Leeuwen (12480 gram), 2. J. Verhoef (12120 gram), 3. M. van Leeuwen (11440 gram), 4. M. Reichard (8300 gram), 5. J. Rupke (6720 gram). De vierde wedstrijd van zaterdag werd gehouden in de Ringvaart bij Leimui- den. De vis beet zeer voorzichtig en de vangsten waren matig. De uitslag: 1. M. Reichard (3080 gram), 2. H. de Haan (2700 gram), 3/4. R. Jenner en J. Verhoef (2500 gram), 5. J. Rupke (2360 gram). Zaterdag 30 november wordt de jaar lijkse St. Nicolaas-wedstrijd gehouden. Er zal gevist worden in de Leidse Vaart. Het inschrijfgeld bedraagt 7,50. Vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen om 07.00 uur. ”In de afgelopen maanden hebben we in oefenwedstrijden en toernooien al heel regelmatig tegen Unitas moesten spelenzodoende is er tussen Rowah en Unitas een bijzondere ’band’ ontstaan, waardoor we eigenlijk wel van een derby kunnen spreken. De wedstrijden tegen Unitas zijn altijd extra span nend”. van Rowah al een flinke voorsprong op te bouwen. Via 2-2 kwam Rowah snel op 9-3 en bereikte een ruststand van 13- 3. ”In de tweede helft kon Rowah haar aanvallen zonder druk uitspelen. Zo kwamen er een aantal leuke combina ties en een paar hele fraaie doelpun ten”, vertelt coach Tim Beckers. ”In de tweede helft konden we zodoende uit lopen naar een 3-11 uitslag. En dat was natuurlijk prima voor het moraal”. Deze week moeten de heren van Ro wah tegen koploper Des uit Papen- drecht. ”Als we zo spelen als vandaag, dan kunnen we het de koplopers nog best moeilijk maken”, besluit Tim Bec kers. ’’Vooraf hadden we de hoop dat Rowah goed kon meedoen in de vierde klasse. En dat lukt tot op dit moment prima”. Toch kunnen met name de Rowah-he- ren nog wat aanvulling gebruiken. Door blessures en andere factoren heb ben de handballers nog geen enkele wedstrijd compleet kunnen spelen. En dat betekent voor de toch krappe selec tie een extra belasting. Iedereen die geïnteresseerd is in hand balvereniging Rowah en eens wil ken nismaken met de handbalsport kan op woensdagmiddag (jeugd) of woensdag avond (dames en heren) vrijblijvend meedoen. Voor meer informatie: tel. 01828-15899. Zoals algemeen werd verwacht won nen de De Gouwe-dames zaterdag van Merwede. De winst van 9-6 kwam ech ter geenszins simpel tot stand. Bij De Gouwe was men op alle fronten ter dege voorbereid op het duel tegen het op de laatste plaats staande Merwede. Immers winst is van cruciaal belang voor het verdere verloop van de com petitie. En wie dacht niet nog even te rug aan het wel zeer onverwachte ver lies van de De Gouwe-dames in Dor drecht verleden jaar? De GOuwe begon voortvarend en aan het einde van de eerste periode stonden de Waddinxveensen dan ook met 2-0 voor, dank zij doelpunten van Wendy de Frankrijker uit evenzoveel man meer situaties. Echter in de tweede pe riode kwam Merwede sterk terug. Ge holpen door de wel zeer partijdig flui tende scheidsrechter, profiteerde Mer wede tevens van onnodige fouten in de verdediging van De Gouwe. Merwede scoorde driemaal en kwam vervolgens op een 2-3 voorsprong. Na de peptalk van trainer/coach Wim Groen trok De Gouwe in de derde pe riode ten aanval. Mirjam Overdam scoorde uit een man-meer 3-3. Doch Merwede gaf zich nog geenszins ge wonnen. Zij buitten tweemaal een man-meer uit (3-5). Hierna bracht Astrid Coene, eveneens uit een man meer, de stand op 4-5. Vlak voor het eind van deze periode bracht Angela Faber de stand op 5-5. In de vierde periode werd de trend voortgezet. De altijd hard werkende Mirjam Overdam scoorde 6-5. Even la ter gaf Karen Beukema nog een laatste tikje aan de ingeschoten bal van An gela Faber (7-5). Met nog minder dan twee minuten te spelen kreeg Merwe de, na een wederom uiterst dubieuze beslissing van de scheidsrechter, een viermeterworp, welke door Merwede werd benut( 7-6). De onrechtvaardige behandeling gaf De Gouwe vleugels en in tijd van ja en nee scoorden Angela Faber 8-6 en Wendy de Frankrijker 9-6 en maakten aan alle twijfel een eind. Een terechte overwinning voor De Gouwe. De Gouwe-dames wonnen ook de re turn afgelopen zondag in Dordrecht te gen Merwede. Deze keer won het team van. trainer/coach Wim Groen met 7- 10, eveneens een marge van drie doel punten. Deze keer is die marge ook nooit kleiner geweest, waaruit terecht kan worden geconcludeerd, dat De Gouwe het betere van het spel heeft ge had. In de eerste periode waren het achter eenvolgens Gillian van den Berg, An gela Faber (viermeter) en Wendy de Frankrijker die scoorden (0-3). Via een break-out in het begin van de tweede periode boogde Angela Faber 4-0, alvorens Merwede uit een man meer situatie iets kon terugdoen (1-4). Diana van der Zijden scoorde even eens uit een man-meer 1-5. Gillian van den Berg bracht in de derde periode 1-6 op het scorebord, waarna De Gouwe even wat aan concentratie verloor en Merwede tweemaal raak schoot (3-6). Gillian van den Berg ver grootte echter de marge weer tot 4 goals (3-7). In het begin van de vierde en laatste pe riode kwam Merwede terug tot 4-7, doch aanvoerster Angela Faber, toch al goed op dreef, scoorde vervolgens tweemaal (4-9). Merwede scoorde uit een viermeter 5-9 en Wendy de Frank rijker maakte de tien vol (5-10). Mer wede benutte nog een strafworp (6-10) en een man-meer, zodat de eindstand door Merwede werd bepaald op 7-10. Voor De Gouwe scoorden Angela Fa ber 4x, Gillian van den Berg 3x, Wendy de Frankrijker 2x en Diana van der Zij den lx. Zaterdag is voor de De Gouwe- dames weer heel erg belangrijk. Dames 1 speelt om 20.00 uur uit in Baren- drecht tegen het wisselvallig spelende ZPB/Profus. WADDINXVEEN - In de streekderby tegen het Bodegraafse Vriendenschaar boekte Korbis-korfbal succes door een overtuigende 14-9 overwinning. Vooral was dit goede resultaat het ge volg van een ijzersterke tweede helft waarin Korbis zijn tegenstander volle dig in de tang had. Dit goede resultaat was in de eerste 30 minuten bepaald niet te voorspellen. Integendeel, door vaak te individualis tisch spel kwam het Waddinxveense achttal herhaaldelijk in de problemen. Hoewel de score aanvankelijk best in evenwicht bleef slaagde Vrienden schaar er toch vrij gemakkelijk in om in het laatste deel van de eerste speelhelft Korbis op een 4-7 achterstand te trakte ren, nadat - tot de stand 4-4 - beide teams elkaar ongeveer in evenwicht wisten te houden. Voor Korbis scoor den Frits Visser, Pieter Slootweg en Jaco Wineke. Frits Visser trouwens was niet alleen in het eerste deel productief; ook de tweede helft schoot hij met scherp, liefst 3 maal werd de korf met succes beproefd, hetgeen een productie bete kende van 6 doelpunten waarmede hij van deze wedstrijd topscoorder werd. Hoewel er individueel van een behoor lijke produktie sprake was, ook Pieter Slootweg en Jaco Wineke, elk met resp. 4 en 3 doelpunten, lieten van zich spreken, was dat afgezien van de eerste helft, niet het gevolg van individualis tisch spel, maar door als ploeg met en voor elkaar te korfballen. Blijkbaar had de ”pep-talk” van coach Van de Brink succes gehad, want inder daad want inderdaad stond er in de tweede helft een totaal andere ploeg binnen de lijnen. Beslissend was toch wel de onverzettelijkheid waarmede de Bodegravers terug werden gedrongen. Opeens draaide de ploeg prima en dan komen de doelpunten vanzelf en liefst 5 op een rij binnen een tiental minuten, waardoor de 4-7 achterstand werd om gebogen in een 9-8 voorsprong (ook Vriendenschaar scoorde een punt). Door deze activiteiten raakte Vrien denschaar duidelijk van slag en slaagde er definitief niet meer in het initiatief naar zich toe te trekken; dat was en bleef bij Korbis dat met een paar mira culeuze doelpunten (o.a. pirouettes over de korfrand) er in slaagde afstand te namen (11-9). Nog was de korfal- koek niet op want enkele goede aanval len vlak voor het einde resulteerden in apn drietal treffers van Jaco Wineke; invalster Ineke van Tilburg en Frits Visser. Toen kort daarop de vrijwel foutloos leidende arbiter Lagerwaard voor het einde floot waren de eerste wedstrijdpunten een feit en een dank baar applaus van het publiek het logi sche gevolg! Dit goede resultaat is hopelijk van in vloed als Korbis in de komende wed strijden voor beker en competitie de degens gaat kruisen met resp. NIO uit Rotterdam en DES uit Delft als tegen standers. Tenslotte mag niet onvermeld blijven de 10-8 overwinning van Korbis 2 tegen Vriendenschaar 2, waarbij voor Wim Lebbing een belangrijk aandeel was weggelegd, getuige zijn score van 7 doelpunten in een door de gehele ploeg redelijk maar soms door wat al te ge haast spel gekenmerkte wedstrijd. Be Fair zaterdag tegen Oegstgeest ver zuimd de beide punten in Waddinx veen te houden (2-2). Kansen hiervoor zijn ruimschoots aanwezig geweest, maar in de laatste vijf minuten werd een zeker lijkende voorsprong alsnog uit handen gegeven en konden de be zoekers alsnog één punt meenemen uit het Warnaarplantsoen. In een goed gespeelde eerste helft bouwde Be Fair een zeer verdiende voorsprong op van twee nul. In de 27e minuut werd Joop in ’t Veen in staat ge steld de score te openen na een vloeiende aanval over links via Erik Valk en Leon Hogenelst. Vervolgens kregen de Waddinxveners nog wel kansen, maar deze werden geen van alle benut. Eén minuut voor de rust kon Leon Hogenelst uit een verre uittrap van de Be Fair-doelman Henk Vermulm de voorsprong verdub belen door de Oegstgeest doelman met een uitstekende lob te passeren. Na de rust kwam Oegstgeest fel opzet ten, maar de Be Fair defensie onder aanvoering van de laatste man Fred Klomp gaf geen kansen weg. In deze fase kon Be Fair met enkele uitvallen de voorsprong verder uitbouwen, maar met name de doelman van de bezoe kers voorkwam dit. Zo redde hij uitste kend toen Henk Jan Verzijl uit een vrije schop van Peter Konijn alleen voor hem verscheen. In de vijfendertigste minuut had hij ook nog geluk, toen een vrije schop van Fred Klomp buiten zijn bereikt op de lat uiteenspatte. In de 43e minuut kreeg Oegstgeest toch de gelegenheid om de achterstand te verkleinen. De goed leidende scheidsrechter zag in een overtreding van Leon Hogenelst een strafschop. Dit buitenkansje liet de

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 35