GEMEENTE WADDINXVEEN VERLOOP speciaalzaak voor zee- en zoetwateraquaria Orgelconcert Teke Bijlsma Sint op weekmarkt en in Groensvoorde Praatcafé-avond HINDERWET Groensvoorde Weekmarkt NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES SPREEKUREN BOUWVERGUNNINGEN BURGERZAKEN OP 5 DECEMBER ’S-A VONDS GESLOTEN. INZA MELINGSA C TIE LAND BO UWFOLIE GEMEENTE WADDINXVEEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN WIJZIGING UITGIFTE A ANVR A A GFORMULIEREN VOOR DE KINDERBIJSLAGWET. I 1% n lagere dieren en zeevissen diverse soorten filters levend steen Tel. 01727-13890 Fax 01727-16553 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 DE SPECIALIST voor alle soorten zon wering en rolluiken. Ook voor projecten, reparatie en onderhoud Ruime keus in: planten vissen boeken benodigdheden voor zoet- en zeewater Grots showroom met veel verschillende aquariummodellen. Aquarium en meubel zijn ook in afwijkende maten te krijgen. Noordeinde 351 - 2771 WR BOSKOOP «01727-15569 Ma.-ochtend en wo-.ochtend gesloten, vrij, koopavond. Verzoek om vrijstelling >5 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 27 november 1991 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 1. Landelijk gebied West, Milieudienst Midden-Holland, nr. 8865/91. Ter inzagelegging beschikkingen Welke soorten mogen worden ingeleverd: Toegestaan is: Nieuwe, danwel in de nieuwe stijl uitgevoerde folders zijn: Niet toegestaan is: Milieudienst Midden-Holland, nrs. 274/91, 624/91 en 790/91. I I ij rolluikspeciuli*teii /onu criiij’xspvcialislcii Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Commissie voor de Sociale Zorg op donderdag 28 november 1991 om 19.30 uur in het gemeentehuis Vanaf 20.30 uur zal de sociaal raadsvrouw aanwezig zijn om desge wenst haar jaarverslag toe te lichten en vragen te beantwoorden. Julianastraat 24 - Boskoop (showroom geopend na tel .afspraak) Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 19 decem ber 1991 telefonisch een afspraak maken (telefoon 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or- - de directie van Koninklijk Natuursteenbedrijf De Steenklip B. V. ten behoeve van een steenhouwerij c.a. op het perceel Coene- coop 43; - de directie van Meubelfabriek P. Vink ten behoeve van een meu belfabriek op het perceel Noordkade 82; - ,de directie van Reproset Waddinxveen ten behoeve van een off- setdrukkerij en fotokopie-servicebedrijf op het perceel Dorp straat 68. 1. Tweede Bloksweg 54: het oprichten van een kantoor en werk plaats. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 19 november 1991 vergunning inge volge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is ver leend aan: in de Brugkerk de navolgende werken horen. Bewerkingen van de concertge- ver zelf en improvisaties over bekende geestelijke liederen. Onder andere: "Op U, mijn Heiland, blijf ik hopen”, (samenzang), verder nog van Bach, Weaver. Boelée, Handel en Galappi. Wij rekenen erop dat u ook meedoet, verzamel het landbouwfolie en lever dit in. en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) AARDVANHET BOUWPLAN: het oprichten van een garage het oprichten van 66 woningen met bijbehoren Degenen, die vrezen dat dit voor hen tot onoverkomenlijke proble men zal leiden, worden verzocht contact op te nemen met de sektie Burgerzaken ten gemeentehuize, telefoon: 14433, teneinde een na dere regeling te kunnen treffen. WADDINXVEEN - Sint Nicolaas en zijn gevolg zijn deze en volgende week nog volop in Waddinxveen en omge ving aanwezig. 14433 14433 Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat een aanvraag is ontvangen van: Nadere informatie wordt desgevraagd graag verstrekt door de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Het winkelcentrum Groensvoorde be groet Sint Nicolaas komende zaterdag 30 november van elf uur tot kwart over twaalf. De Goedheiligman kwam op de dag van zijn intocht ook al in dit winkel centrum in Groenswaard 2 op bezoek. De Spaanse kindervriend is komende vrijdag 29 november aanwezig op de weekmarkt tussen half twee en half vier ’s middags. Tussen de marktkramen op de Willem de Zwijgerlaan zal hij zich onderhouden met de aanwezige kinde ren. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sektie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken. In de wand is een groot assortiment folders en brochures over uit eenlopende onderwerpen aanwezig. Naast deze wand, die gebruikt wordt voor de Postbus 51 en aanverwante algemene folders zijn er twee in geel/zwart uitgevoerde brochuremolens, uitsluitend ten be hoeve van in de nieuwe stijl uitgevoerde gemeentelijke brochures, in gebruik genomen. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 3 december 1991, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op maandag 2 december 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis artikel 25 van de Woningwet, tot het heffen van voorzieningen in een tweetal panden aan de Brugweg. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. dening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood WADDINXVEEN - In de hervormde Brugkerk aan de Kerkweg-Oost wordt zaterdagavond 30 november om acht uur een orgelconcert gegeven door Teke Bijlsma. Teke Bijlsma, geboren op 14 april 1936, begon zijn loopbaan als kerkor ganist eind maart 1954 in de Neder lands Hervormde Kerk te Vijfhuizen. Vervolgens vervulde hij die functie in Haarlem in de Oosterkerk, de Juliana- kerk. de Sionskerk en de Noorderkerk. Toen Piet van Egmond werd benoemd in de Loolaankerk te Apeldoorn, volgde Teke Bijlsma hem op in de Ge reformeerde Wilhelminakerk te Haar lem, waar hij nu nog organist is. Aan het Amsterdams Conservatorium wa ren Jacob Bijster en Simon C. Jansen zijn leraren. Bijlsma wordt veel gevraagd als orga nist in bijzondere kerkdiensten en voor samenzangavonden. Deze organist laat Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw: elke werkdag van 9.00-12.30 uur en donderdagavond van 19:00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 28 november tot 28 december 1991 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. De direktie van De Waardt B.V. om vergunning ingevolge de Hin derwet tot het uitbreiden en/of wijzigen van de bestaande inrichting ten behoeve van het storten van afvalstoffen in de sloot, gelegen achter Staringlaan 8, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie N. nr. 6237. De aanvraag en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 28 november 1991 tot 28 december 1991 ter inzage bij de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het ge meentehuis, alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Tot 28 december 1991 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. Henegouwerweg 17 Mercuriusweg 22 t/m 38 (even) Apollolaan 37 t/m 55 (oneven) Junolaan 1 t/m 17 (oneven) en 28 t/m 56 (even), Jupiterlaan 1 t/m 33 (oneven) en 67 t/m 77 (oneven nrs.) - A-3 gebied. Jupiterlaan 35 t/m 65 (oneven) - A-3 gebied. Jupiterlaan 35 t/m 65 (oneven nrs.) - A3-gebied het oprichten 16 woningen met bijbehoren) In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 28 november 1991 gedurende 14 dagen, tij dens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder in het gemeentehuis bij de. afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. - folie dat als loopfolie is gebruikt in tuinbouwbedrijven in verband met sterkte verontreiniging met grond - folie dat is gebruikt bij het ontsmetten van grond - plastic voorwerpen zoals jerrycans en buismateriaal ZEVENHUIZEN - In koffiebar ’t Praathuis in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen is er vrijdagavond 29 november een ge wone praatcaféavond. ”Dus lekker kletsen en spelletjes doen onder het ge not van een drankje”, aldus de organi satoren. Iedereen vanaf 15 jaar is vanaf half acht van harte welkom. Het register van verleende bouw vergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: In verband met de viering van de Sint Nicolaasavond is de sektie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken donderdagavond 5 december niet voor het publiek geopend. - -,S» De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het tref fen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Op de agenda o.a.: - Najaarsnota. - Havo/Atheneum - 3e en 4e begrotingswijziging 1991 en le begro tingswijziging 1992 - Verhogen tarieven precariorechten voor kramen en verkoopwa- gens in aansluiting op verhoging tarieven weekmarkt. - Aanpassing factorentabel Onroerend-goedbelastingen 1992 (stratentabel). - Wijziging legesverordening in verband met invoering van de Pas- poortwet. - Verlenging maatregel Vut-59!4 jaar. - Rekening-courant krediet BNG, aangaan vaste- en kasgeldlenin gen, alsmede zonodig uitzetten van middelen. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van het opstellen van een beheersplan voor de openbare verlichting. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van ver-/nieuwbouw per soneelsruimte c.a. zwembad. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van subsidie aan de Stichting Openbare Bibliotheek voor het opzetten van een mate rialenbank. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van de organisatie en uit reiking van de ondernemersprijs 1991. - Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van het herstraten van het ’’kleine” schoolplein van de Mgr. Bekkersschool. - Verlagen beschikbaargestelde krediet ten behoeve van de omlei- dingsweg Brugweg en reserveren van de vrijvallende dekkings- middelen ten behoeve van de reconstructie Brugweg binnen de bebouwde kom c.q. de meerkosten buiten de bebouwde kom. - Verhoging pacht voor de hengelsportvereniging. Op vrijdag 29 november 1991 bestaat de mogelijkheid om land bouwfolie in te leveren, op de gemeentewerf Noordkade 48, tussen 08.00 -12.00 uur en van 13.00 - 16.00 uur. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunningen) te verlenen. Nieuw jasje voor de gemeentelijke brochures. Een aantal gemeentelijke brochures heeft een nieuw, zwart met geel, uiterlijk gekregen. Het is de bedoeling dat alle uitgaven van de gemeente in deze stijl worden uitgevoerd. Latere mutaties (in de gegevens van het kind c.q. de geboorte van meerde kinderen) zullen gaan plaatsvinden door middel van een mutatieformulier dat de SVB na de eerste aanmelding aan haar klanten zal toesturen. De afgifte van de aanvraagsets (bestaande uit brief-aanvraagformu- lier en retourenvelop) worden met ingang van 1 januari 1992 ver strekt door de gemeente. De aanvraagsets zijn dan niet meer ver krijgbaar op het postkantoor. Hoewel de nieuwe aanvraagprocedure pas per 1 januari 1992 in werking treedt, kunnen de aanvraagsets reeds met ingang van 1 de cember 1991 in het gemeentehuis bij de sektie Burgerzaken, wor den verkregen. Personen, die tussen 1 oktober 1991 en 1 december 1991 een eerste kind hebben gekregen dan wel zich gevestigd hebben uit het buiten land (en die kinderen onder de 25 jaar hebben) kunnen eveneens al per 1 december 1991 bij genoemde sektie aanvraagsets verkrijgen. Nadere informatie kan worden verkregen bij de sektie Burgerza ken van de afdeling Algemene Zaken, telefoon: 14433. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. - folie dat is gebruikt als zogeheten kuilzeil - kunstmest- c.q. veevoeder^akken vervaardigd van folie (geen ge weven materiaal) - zogeheten schermfolie van tuinbouwbedrijven Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen een beschikking tot tijdelijke verlaging van een uitkering ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werk nemers. - Bezwaarschriften tegen de arbeidsvoorwaarden, verbonden aan beschikkingen tot voortzetting van uitkeringen ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers. - Bezwaarschriften tegen beschikkingen tot beëindiging van uitke ringen ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers. - Beroepschrift tegen een beschikking inzake een aanschrijving ex het oprichten van 16 woningen met bijbehoren van Totaal is er in 1991 (t/m juni) 3.210 kg ingezameld. Laat het milieu ook uw zorg zijn en in het belang van een schoon milieu lever het landbouwfolie in. Met de inzameling wordt een substantieel aandeel geleverd aan de recycling van afvalplastic. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Op de agenda o.a.: - Jaarverslag Buro Halt 1990. - Advies inzake aanpassing uitkeringsregeling Halt-bureau en Halt jaarverslag. - Jaarverslag Buro Slachtofferhulp Midden-Holland 1990. - Advies inzake toepassing van de Beschikking geldelijke steun woonwagens. - Advies om nog geen actie te ondernemen tot instelling van een trouwregister ten behoeve van homosexuelen en lesbiennes. - Najaarsnota 1991 (voor zover de commissie A.B.Z. betreffen de). - Vergaderschema 1992. - Invoeren van meerjarenwerkplan. - Advies inzake verstrekking adresgegevens Mohammedaanse in woners. Op de agenda o.a.: - Rapport V.N.G. inzake de toekomst van de sociale werkvoorzie ning. - Rapport met betrekking tot de jaarrekening 1990 van Prot. Chr. St. Bejaardentehuis Souburgh. - Advies inzake convenant sociale vernieuwing doeluitkering 1992. - Advies inzake een circulaire van de V.N.G. ten aanzien van de invoering van de Jeugdwerkgarantiewet (J.W.G.). - Advies verlening subsidie aan de St. Openbare Bibliotheek voor het opzetten van een materialenbank. - Advies inzake tewerkstelling van een kracht uit de banenpool aan de Theo Thijssenschool en de Leon van Gelderschool. - Jaarverslag 1990 van het Instituut Sociaal Raadsvrouw. Commissie voor de Financiën op donderdag 28 november 1991 om 19.30 uur in het gemeentehuis In verband met nieuwe aanvraagprocedure voor de kinderbijslag met ingang van 1 januari 1992. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) - en vroeger de Raad van Ar beid - geeft sinds jaren de aanvraagformulieren voor de kinderbij slag (AKW) uit via de postkantoren. Elk kwartaal moet er door belanghebbenden een nieuw aanvraag formulier worden ingediend bij het districtskantoor van de SVB (vroeger Raad van Arbeid). Met ingang van 1 januari 1992 verandert de aanvraagprocedure voor de AKW. Met ingang van deze datum zal het dan niet meer noodzakelijk zijn om elk kwartaal een aanvraagformulier in te die nen. Er behoeft nog slechts éénmaal een aanvraag gedaan te worden en wel bij de geboorte van het eerste kind of bij vestiging uit het bui tenland indien het betreft personen met kinderen jonger dan 25 jaar. iej’S.X 1Teken voor Coenecoop 2 Ondernemersprijs 1991; 3. De gemeente, net zo ondernemend als u! 4. Bouwvergunning; 5. Wonen in Waddinxveen; 6. Activiteiten op de openbare weg; 7Drank- en Horecavergunning; 8. Sluitingstijden horecabedrijven; 9. Speelautomatenvergunning; 10. Winkelsluitingswet; 11. Weekmarkt; 12. Reinigings- en rioolrechten. i*®

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3