BURGEMEESTER 60 JAAR 1 Kees van der Linden heeft twee belangrijke dagen voor de boeg Foto’s Archief Sjaak Noteboom l S i|® K inm 'A O P J - fa A Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag.4 december 1991 door BERT J. WOUDENBERG Burgemeester C.M der Linden metselend aan het nieuwe kantoor Burgemeester C.M. UNIS “Wil affl ik tot nu toe had. Die hadden iets ei gens. Een herkenbaar centrum en dat mis ik in Waddinxveen. Dat is tegelijk iets wat me aantrekt om het centrum op te peppen zodat de gemeente een cen trum krijgt voor het dorp zelf en daar door misschien ook voor de regio”. van der Linden met prins Bernhard op Soestdijk. De Waddinxveense eerste burger be schikt ontegenzeggelijk over een groot relativerend vermogen en een goed ge voel voor humor. Hij is soms in de con tacten met de bevolking wat te afwach tend (kijkt eerst de kat uit de boom) en hij heeft in introvert karakter. Achter de schermen weet hij veel meer te be reiken dan in het volle licht van de pu blieke belangstelling. Hij is dan ook al tijd goed geïnformeerd. Burgemeester C.M. van der Linden, met ambtsketen om en sigaar in de linkerhand, gefotografeerd voor "zijn” gemeentehuis aan het Raadhuisplein in Waddinxveen. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Wat hij toen zei was dit: ”Het lijkt mij dat er werk genoeg is in Waddinxveen. Zaken als woningbouw, werkgelegen heid en het oppeppen van het centrum spreken mij wel aan. Waddinxveen heeft zo zijn boeiende dingen. Ik heb (natuurlijk) ook weleens geaarzeld over mijn sollicitatie naar Waddinx veen. Vooral dat punt van het centrum: het heeft geen hart zoals de dorpen die Koudekerk aan den Rijn (”Ik ging daar "Maar als de boel is losgeweekt ben ik soms niet te stuiten”, zei hij eens over zichzelf. En dat is ook zo, al moet nie mand proberen over hem heen te lo pen, alhoewel Waddinxveens eerste burger ook weer heel gemakkelijk kan zijn in het over zijn schouder gooien van allerlei dingen waarover hij zich verder niet druk zal maken. Ziet hij iets helemaal niet zitten of zijn er dingen gebeurd die hem behoorlijk dwars zitten, dan is het moeilijk kersen eten met Kees van der Linden. "Ik ge loof dat ik een flink incasseringsvermo gen heb, al heb ik het gevoel dat zich dat met de jaren wat verfijnt omdat ik niet alles meer pik”" zei hij er zelf eens van. "Ik ben weinig rancuneus, maar als het me te gortig wordt laat ik wel eens merken wat ik er van vindt, zon der te blijven griepen. Aan mij zit maar één gevaarlijke kant: Mijn werk is mijn hobby". Burgemeester C.M. van der Linden met Unigro-voorzitter E.Th.A.Q. Burgemeester C. M. van der Linden krijgt van de Zuidhollandse commis saris der Koningin mr. S. Patijn in het Haagse Provinciehuis een konink lijke onderscheiding opgespeld. In zijn tienjarige Waddinxveense tijd heeft Kees van der Linden volop vrien den gemaakt, maar ook vijanden. Mensen die zijn wat bourgondische stijl stijl van werken niet altijd even goed weten te waarderen. Iedereen heeft een mening over onze eerste burger, maar daarvoor woont hij met zijn gezin dan ook in een glazen huis aan de Pias weg. Maar ondanks alles lukt het hem toch iedere keer weer mensen in en buiten deze gemeenten bij elkaar te houden en het ene na het andere compromis te sluiten. In en buiten het college van Burgemeester en Wethouders - met mensen als een doorgewinterde Paul van Schie (CDA), de graag verderop willende Karei van Soest (VVD) en de nieuwkomer Joop Neele (PCW) - weet men daar alles van. Hij beheert in dit college niet voor niets de belangrijke portefeuilles ruimtelijke ordening, woningbouw en bedrijfster reinen, die hij al in het eerste jaar van zijn benoeming overnam van wethou der Paul van Schie. Met die portefeuil les voelt hij zich als een vis in het water. Die mening deelt ook de Zuidhol landse commissaris der koningin mr. Schelto Patijn, die vorig jaar bij de be noeming van Kees van der Linden tot officier in de Orde van Oranje-Nassau in het Haagse Provinciehuis zei: "On der een vrolijke lach scoort u punten”. Kees van der Linden, al ruim dertig jaar getrouwd met de Friezin Sietske Taekema en vader van vier kinderen, begon ruim 35 jaar geleden zijn ambte lijke loopbaan in Friesland. Hij werkte bij gemeenten en provincies en was re- serve-officier bij de Koninklijke Land macht. In 1968 werd hij burgemeester van - J 1 1 J. n”-. Z5JT1- J bijna jankend weg“), werd in 1975 bur gemeester van Haastrecht, Stolwijk en Vlist ("Met drie gemeenten ren je je rot”) en kwam in 1982 naar Waddinx veen. Hij werd op donderdagmiddag 7 januari geïnstalleerd. Waddinxveen was één van de twee ge meenten waar Kees van der Linden naar had gesolliciteerd. Zo ongeveer op het moment dat zijn twee oudste kinderen in Amsterdam deelnamen aan de grootste demonstratie aller tij den tegen kernwapens waar dan ook werd het bericht naar buiten gebracht dat hij van de ene buurgemeente van Gouda naar de andere buurgemeente van Gouda zou gaan verhuizen. Zijn stelling "Als het Gouda goed gaat, gaat het de regio ook goed” gaat voor Kees van der Linden nog steeds op. Waar mogelijk probeert hij te helpen dat Gouda aan haar taakstelling op het gebied van woningbouw en werkgele genheid kan voldoen. Waddinxveen is bereid op dit terrein aanvullende taken te verrichten als dat de gemeente van hogerhand zou worden gevraagd. Leuren met de mogelijkheden van Waddinxveen is er wat hembe treft niet bijWij wachten af. In ieder geval ziet het er naar uit dat Kees van der Linden - die sinds dit jaar al met de VUT mag - vooralsnog aanblijft als burgemeester van Waddinxveen. In 1994 wordt een nieuwe gemeenteraad en een nieuw college van B. en W. (wethouders) ge kozen. Hij wordt dan 63 jaar. Ónze voorspelling is dat hij een jaar daarna (1994 dus) aan zal kondigen weg te gaan. In 1995 zal dat ijs, gezondheid en wederdienende het geval zijn. Burgemeester C.M. van van de Grontmij Zuid-Holland NV aan de Limaweg. WADDINXVEEN - Waddinx veens burgemeester C.M. van der Linden heeft twee belangrijke da gen voor de boeg. Komende zater dag 7 december viert de christen democratische zoon van een ge meentesecretaris zijn 60e verjaar dag en op Nieuwjaarsdag (woens dag 1 januari 1992) is de CHU’er van huis uitlO jaar burgemeester van dit Gouwedorp, waar hij sinds 1982 actief is. Burgemeester Kees van der Linden heeft na burgervader Cor van der Hooft en de zakenburgemeester mr. Bert Smallenbroek een geheel eigen stempel gedrukt op het bestuurlijk rei len en zeilen van Waddinxveen. Hij mag in deze jaren negentig gezien wor den als de man achter de nu bijna vol gebouwde en uiteindelijk toch nog aar dige gevarieerde woonwijk Zuidplas en achter het flitsende bedrijvenpark Coe- necoop, waabij het aparte karakter van Waddinxveen niet verloren is gegaan. Kees van der Linden wilde niettemin ook de man worden achter het nieuwe winkelhart, maar dat wil in al die jaren nog maar niet goed lukken. In inter views vlak voor zijn aantreden in 1982 kwam hij daarover al heel duidelijk te spreken. Burgemeester C.M. van der Linden met de toenmalige staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen drs. N.J. Ginjaar-Maas op deschilders- vakschool in Waddinxveen. Burgemeestet C.M. van der Linden met de schrijfster Annie M.Cj. Schmidt in de naar haar genoemde openbare school aan de Zuidplashof. Burgemeester C.M. van der Linden met Unigro-voorzitter E.Th.A.C,. Albada Jelgersma bij de bouwstart van het versdistributiecentrum aan de Bredeweg. Burgemeester C.M. van der Linden kijkt op de naar boven gehaalde hef- brug over de Gouwe met een verrekijker naar Coenecoop II, III en IV. Burgemeester C. M. van der Linden gefotografeerd op zijn plaats achter de tafel van het college van Burgemeester en Wethouders als voorzitter van de gemeenteraad in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis. Dat ge beurde tijcjens een koffiepauze van de maandelijkse gemeenteraadsvergadering. (Fotoï.Fejagratie Ton Benne meer). Burgemeester C.M. van der Linden met Justitie-minister mr. E.M.H. Hirsch Ballin in het gemeentehuis. Burgemeester C.M. van der Linden als actievoerder voor de rijkspolitie in het kader van de reorganisatie van het politiebestel. i L, A 'fCA

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13