NPV schrikt van kabinet PTT-POST EIND 1991 bedrijfsbelangen Sinterklaas in tent ’’Coenraad” bundelt Op het bedrijvenpark Coenecoop Succesvolle onderlinge Volleyballers Be Fair winnen Avond over pleegzorg in Gouda ZVHop gedeelde le plaats ’’Koninklijk” koor in Zevenhuizen TOOS-gym Reactie op ’’euthanasie” Jongens gevraagd voor dansen Titel voor jeugdteam van Kwiek V Zakelijke post Senioren Beveiliging Ongewenst Belang Kritiek Overheid. In de tent van het Winkelcentrum Brug konden de meisjes en jongens zich I WADDINXVEEN - In de Kerst- en Nieuwjaarsperiode zijn er weer aller lei wijzigingen bij PTT-Post in Waddinxveen en omgeving. Hierbij gaat het om de openingstijden van het postkantoor, de veranderingen in het postverkeer, de Kerst- en Nieuwjaarscorrespondentie en de zakelijke post. ook als Zwarte Pier laten schminken. (Foto: Intercolor De Rooy). ■r Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 4 december 1991 Pagina 15 Sint Nicolaas vermaakt de kinderen in de door de Winkeliersvereniging Winkelcentrum Brug op het Raadhuis- Na uitgebreid overleg is besloten niet van de diensten van een commercieel organisatiebureau gebruik te maken. Voorzover het de verkennende werk zaamheden betreft, is men in principe bereid de reële reeds gemaakte kosten gedeeltelijk te vergoeden. Deze kosten zouden bijvoorbeeld betaald kunnen worden uit entreegeld en/of contribu tie. Wie zakelijkt post te verzenden heeft. Op maandag 24 december en dinsdag 31 december sluiten de kleine postkan toren om 14.00 uur. De vestigingen die tussen de middag sluiten, gaan na de middag niet meer open. Zie voorts de aankondigingen op de kantoren. Op dinsdag 31 december zullen de brie venbussen en postzegelautomaten - ter bescherming tegen vandalisme - vanaf 13.00 uur buiten gebruik worden ge steld. Op 1 januari zullen zij weer vanaf 17.00 uur zijn ontsloten. Evenals vorige jaren brengt PTT-Post ook nu weer een speciale december- postzegel uit. Voor de vijfde keer al weer, een jubileum dus. Daarom ver bindt PTT Post er deze keer een spe ciale prijsvraag aan. Kopers van de de december-postzegels maken daarmee kans op een reis naar Amerika en nog een aantal andere zeer aantrekkeleijke prijzen. De december- postzegels zijn verkrijgbaar bij de post kantoren en de verkopers van wens kaarten. Met de december-postzegel kunnen Kerst- en Nieuwjaarskaarten van het gebruikelijke formaat, voor slechts 55 cent per exemplaar worden verstuurd. Dat betekent een korting van 5 cent voor elke "gewone” wenskaart, en van 15 cent voor een kaart die in een open envelop wordt verstuurd. De decemberzegels worden in velletjes van 20 exemplaren verkocht. Dit aantal van 20 zegels komt overeen met het ge middeld aantal van 25 wenskaarten dat een gezin in december verstuurt. Een velletje kost 11,-. De decemberzegels zijn uitsluitend be stemd voor het versturen van Kerst- en Nieuwjaarskaarten binnen Nederland. Vanaf 1 januari kunnen ze als ’’gewo ne" postzegels worden gebruikt voor de waarde van 55 cent. Het eerste seniorenteam blijft scoren. Afgelopen donderdag werd opnieuw gewonnen. Het Haastrechtse Top-2 was dit keer het slachtoffer en bleven Ronald Verboon, Wim van Wagenin- gen en Cees Vos met 4-6 ongeslagen in de tweede helft van de competitie. Kwiek 2 kon het, met twee invallers niet bolwerken tegen het Zevenhui- zense ZTTC-2. Ondanks drie overwin ningen van Rob Kappé, werd met 4-6 verloren. Kwiek-3 heeft het als debutant in de tweede klasse niet kunnen redden. Met 10-0 werd van het Goudse Flamingo’s verloren, waardoor Patrick Verburg, Bram Schild en Ed Slappendel terugke ren naar de derde klasse. Hetzelfde geldt voor Kwiek-4, dat in Schoonho ven met 10-0 klop kreeg van Smash-2. Kwiek-5 heeft praktisch geen kans meer op het kampioenschap. Hoewel in Gouda met 3-7 werd gewonnen van Vriendenschaar-12, heeft NTTC nog steeds twee punten voorsprong. Maar bij eventueel gelijk eindigen, valt de beslissing uit in het nadeel van Kwiek door een slechter resultaat in de onder linge wedstrijden. ’’Vanuit het oogpunt van de patiënt is de stellingname van het kabinet niet te accepteren”, aldus de aan de Alpher- brink wonende C. Havenaar. die tijde lijk het secretariaat van de Neder landse Patiënten Vereniging in Wad dinxveen waarneemt. De NPV is de grootste patiëntenorga nisatie in Nederland die in algemene zin belangen behartigt. De vereniging heeft ongeveer 51.000 leden WADDINXVEEN - De volleybalwed strijd tussen de heren van het Goudse De Jodan Boys en van CVB Bank Be Fair, die in de sportzaal De Springers in Gouda werd gespeeld, is door de Wad- dinxveense ploeg verrassend met 3-2 gewonnen. De setstanden waren 15-13, 15-11, 16-17 en 7-15, zodat Be Fair te gen het eigenlijk betere De Jodan Boys aan het langste eind trok. De volleybal- dames van Be Fair verloren met 0-3 van van RVC/Libanon. Be Fair-heren speelde in de eerste twee sets slordig en ongeconcentreerd en moest dit met verlies bekopen. Na een spannende derde set, waarin ze de winst wel naar zich toe wisten te trek ken, werden de laatste 2 sets puur op karakter naar binnen gehaald. De Waddinxveense ploeg speelde zon der de begeleidende hulp van trainer/ coach Kees Zwets wat natuurlijk vooral in een uitwedstrijd erg moeilijk is. Beide teams moesten 1 gele kaart in casseren. Be Fair in de eerste set en Jo dan Boys in de derde set. Zaterdag 7 december wordt er door de heren geen competitiewedstrijd ge speeld. De Werkgroep Coenraad bestaat uit mevrouw I. van den Berge (office ma nager ASAC Nederland BV), G. den Dekker (after sales manager Boon- stoppel Autobedrijven), F. Kooien (bedrij fscontactfuntionaris gemeente Waddinxveen), R. Maas (hoofd Alge mene Zaken, gemeente Waddinx veen), A. van Noort (directeur A. van Noort Zn Transport), W. van Roem- burg (hoofd algemene zaken Volvo Be drijfswagens Nederland BV), A. Twigt (lokaal preventie-coördinator Rijkspo litie Waddinxveen) en K. de Vries (ad ministrateur Samaco BV). Er zal nog een bestuur moeten worden gekozen, dat de vereniging vorm gaat geven. Van de leden wordt verwacht dat zij de vereniging daadwerkelijk en financieel zullen steunen. De gemeente Waddinxveen heeft zich bereid verklaard in de startfase erva ring en deskundigheid beschikbaar te willen stellen met een directe lijn naar het gemeentebestuur. Na Ljaar zal een evaluatie plaatsvinden, waarbij de ver eniging op haar daden wordt beoor deeld en wordt bekeken of het be loofde is waargemaakt. WADDINXVEEN/GOUDA - In De Kluphoeve aan de Bloemendaalseweg 68 in Gouda wordt donderdagavond 12 december om acht uur een voorlich tingsavond gehouden over pleegzorg in Gouda. De avond is een initiatief van de Centrale voor pleegzorg Zuid-Hol- land/Zeeland, een bemiddelingsorga nisatie voor pleeg- en opvangadressen. In Gouda en omgeving is grote be hoefte aan pleegouders. Kinderen die thuis problemen hebben, opvangen voor een tijdelijke of langere periode of alleen in de weekenden en vakan ties, dat is pleegzorg. Iedereen die besluit om pleegouder te worden kan rekenen op een gedegen voorbereiding en begeleiding. Wie meer wil weten over pleegzorg, pleeg kinderen en pleegouders is op de voor lichtingsavond van harte welkom. Voor meer informatie en aanmelding kan men bellen naar de Centrale voor Pleegzorg in Rotterdam. 010- 4 120 150. Preventieve maatregelen voor de be veiliging van gebouwen, met name om diefstal te voorkomen, zijn door de meeste ondernemers op Coenecoop reeds in de bouwfase getroffen en waar nodig uitgebreid aan de hand van de in middels opgedane ervaringen. In de praktijk blijkt diefstal echter nog steeds op een alarmerend grote schaal voor te komen. De plaatselijke en- quete die door de rijkspolitie is gehou den, geeft een globaal inzicht in de maatregelen die de ondernemers - dik wijls in overleg met hun verzekering - hebben genomen. Maar de praktijk wijst uit, dat aanvullende activiteiten nodig zijn. Naar de mening en ervaring van de po litie is het onderwerp ’’beveiliging” bij uitstek geschikt om met z’n allen aan te pakken. ”We hebben er helaas alle maal op z’n tijd mee te maken en maar weinigen onder ons beschikken op dit gebied over voldoende expertise. Er blijkt nog onvoldoende samenhang tus sen de reeds genomen maatregelen en de ’’mazen” in het net. Ter tafel ligt een voorstel eerst een risico-analyse voor het gehele bedrijvenpark op te stellen en aan de hand daarvan een praktisch plan uit te werken. Hierin kunnen straks de reeds door de afzonderlijke bedrijven getroffen maatregelen wor den ingevuld”, aldus de Werkgroep Coenraad. Daarnaast zal waarschijnlijk blijken dat nog een aantal organisatorische maatregelen noodzakelijk zijn. De Werkgroep wil samen met de onderne mers met de politie hierover van ge dachten wisselen met de bedoeling een effectief preventieplan te presenteren om, vervolgens de noodzakelijke stap pen te kunnen zetten naar een effec tieve beveiliging van het gehele bedrij venpark Coenecoop. Het kabinet heeft de weg volledig vrij gegeven om euthanasie te legaliseren. De NPV is hierover bijzonder teleurge steld. De trend is nu definitief ingezet naar een tweedeling in de Nederlandse gezondheidszorg. Aan de ene kant zullen artsen op gele galiseerde wijze het menselijk leven kunnen aantasten. Aan de andere kant zullen er werkers in de gezondheids zorg zijn die zich willen laten leiden door het aloude Hippocratische uit gangspunt, dat de beschermwaardig heid van het leven voorstaat. Deze tweedeling is niet in het belang van de gebruiker van gezondheidszorg voorzieningen en daarom niet accepta bel. De onzekerheid neemt hierdoor toe voor de patiënt. Ook op dit mo ment is er al onzekerheid voor de pa tiënt. Instellingen moeten via medisch-ethi- sche commissies vorm geven aan me- disch-ethisch beleid. De praktijk laat echter nu al zien dat dergelijk medisch- ethisch beleid niet naar buiten wordt bekendgemaakt. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Pa tiënten Vereniging (NPV) zegt, evenals de in Veenendaal gevestigde lan delijke NPV, met grote schrik te hebben kennisgenomen van het kabi netsstandpunt inzake medische beslissingen rond het levenseinde. zin een monstrum te noemen. Voor- en tegenstanders van euthanasie zijn het daarover eens. Het mag niet, maar als je het doet moet het zorgvul dig gebeuren. Onduidelijkheid ten top dus. Te verwachten zou zijn dat het kabinet inzake deze ingewikkelde problema tiek, met een afgewogen wetsvoorstel zou komen. Het tegendeel is waar. Het kabinetsstandpunt heeft alle kenmer- ken in zich van een politiek compromis-. Gekozen is voor een aanvulling op de Wet op de Lijkbezorging. Patiëntenor^ ganisaties zijn niet geraadpleegd en deze kunnen dan ook geen inhoude lijke bijstellingen geven. De problemar tiek is werkelijk te ingrijpend om op een dergelijke wijze hiermee om te gaan. De NPV vindt deze handelswijze beneden peil. Coenraad is de naam van een belangen vereniging (in oprichting) voor onder nemers, die gevestigd zijn op het be drijvenpark Coenecoop in Waddinx veen. In sommige gevallen is er behoefte aan een gemeenschappelijk standpunt. Vrijwel alle bedrijven zijn overtuigd van het nut van een gemeenschappe lijke belangenbehartiging. Het lidmaatschap staat open voor alle op Coenecoop gevestigde bedrijven. Er is een groot aantal zaken waarmee alle ondernemingen op Coenecoop te maken krijgen, die ieder bedrijf voor zich doet, of waar anderen graag ge- WADDINXVEEN - ’’Coenraad”, een nieuwe (door het gemeentebe stuur enthousiast gesteunde) en in oprichting zijnde Waddinxveense be langenorganisatie van bedrijven op Coenecoop, gaat steeds meer vaste vormen aannemen. Nadat in maart van dit jaar op een vergadering bij Volvo Bedrijfswagens Nederland BV de koppen voor het eerst bij elkaar werden gestoken is werkendeweg geconstateerd dat gezamenlijke belan genbehartiging op het bedrijventerrein van groot nut is. Er is door de Werkgroep Coenraad al een eerste nieuwsbrief gemaakt om alle Coene- copers daarvan te overtuigen. doet er het beste aan deze op het post kantoor aan te bieden. Dan doet PTT Post zijn best die - ondanks de top drukte - de volgende dag te bestellen. Geef tijdgevoelige post, zoals rouw kaarten, geboortekaarten en huwelijk- saankondigen altijd afzonderlijk onder toelichting af aan het loket. Alle niet aan de loketten afgegeven post (dus ook uit de brievenbussen) zullen in de periode van 10 tot en met 31 december een langere overeenkomstduur krijgen wegens de grote hoeveelheden extra post, die moeten worden verwerkt. Post daarom uw wensen tijdig. Vanaf 8 december heeft PTT-Post ex tra maatregelen getroffen om ieders wensen zo snel mogelijk te bezorgen. Op een aantal kantoren zijn afzonder lijke kartonnen brievenbussen ge plaatst, alwaar men zijn of haar Kerst en Nieuwj aarscorrespondentie kan de poneren. Afgifte aan het loket is ook mogelijk. In beide gevallen de verwer king wel gaarme scheiden in streekpos- ten en overige bestemmingen. De streekpost zal als regel binnen 48 uur zijn besteld. Vorig jaar werden ruim 166 miljoen de cember-postzegels verkocht. In decem ber 1990 wisselden we in Nederland via PTT Post 191 miljoen ’’beste wensen” uit; dat was 8% meer dan in december 1989. Voor dit jaar verwacht PTT Post opnieuw een toename. Kerst- en Nieuwjaarswensen worden ook steeds vroeger op de post gedaan. Vorig jaar was 83% van aJle Kerst- en Nieuwjaarspost al voor de Kerstdagen bezorgd. Dat is mede te danken aan een toene mend gebruik van de juiste postcode. Als de postcode niet of onjuist op wens kaarten wordt vermeld, leidt dat tot vertraging bij de verwerking. Met ge bruik van de juiste postcode komen wenskaarten dus altijd op de snelst mo gelijke manierbij de geadresseerde. De NPV heeft zware kritiek op de in houd van het kabinetsstandpunt. Het kabinetsstandpunt gaat verder dan de meest verregaande wetsvoorstellen uit het verleden. Artsen zullen niet ver volgd worden na toepassing van eutha nasie, als zij een aantal zorgvuldig heidseisen in acht nemen. Hierbij gaat het bovendien niet alleen om gevallen waarin de patiënt de eigen wil kan uiten, maar ook om gevallen waarin de patiënt wilsonbekwaam is. Ook hulp bij zelfdoding is geoorloofd, mits het netjes gedaan wordt. Dit bete kent een aanslag op de beschermwaar digheid van het leven. Bovendien is de bedachte constructie in wetstechnische ZEVENHUIZEN - In de eredivisie he ren bezet de Zevenhuizense volleybal vereniging Rentokil/ZVH met 12 pun ten uit 6 wedstrijden een gedeelde eer ste plaats met Autodrop/VCG. De Ze venhuizenaren versloegen voor de competitie met 0-3 TDK/Brevok. Het tweede team van ZVH versloeg binnen het uur in Axel CVB Bank/De Sterre met de setstanden 6-13, 3-15 en 7-15. De ZVH-dames hebben een winstkans laten liggen door na vijf sets tegen Odulphus aan het kortste eind te trekken. De setstanden waren 13-15. 15-9, 15-0 en 14-16 toen in de vijfde set voor de ZVH-dames de kater kwam. In de Bredase kerk van TDK/Brevok kan het spoken voor de bezoekende oploeg. Maar ditmaal kregen de ZVH- heren daar geen last mee. Wel viel er een tweede blessure waar te nemen. Hans Foekens ging voor de derde set door zijn voet en moet nu afwachten wat het oordeel van de heren doktoren is. ZVH speelde al zonder Rini Bou- tens, die met een hand-blessure langs de kant moest zitten. Al vanaf het begin zette ZVH. TDK/ Brevok onder druk en kon door een sterke blokkering uitlopen naar een 11- 2 voorsprong. Deze werd door een ex cellent spelend ZVH met 6-15 afgeslo ten. In de tweede set zette ZVH door, waar bij de sterk stoppende Marijn van Schaaijk aan de basis lag van de goede set-ups van Laurens Clardeij die in een niet te stoppen aanval uitmondde. Met 7-15 werd deze set winnend afgesloten. Ook in de derde set ging de Zevenhui zense ploeg door. De geblesseerde Hans Foekens werd goed vervangen, eerst door Pieter Nobel en later in de wedstrijd door Cees van Opijnen. Slechts één time-out (6-4) had coach Van der Burgt nodig om zijn ploeg weer op weg te helpen en met 9-15 werd de laatste set gewonnen. Nu kunnen de heren zich gaan opma ken voor de duels met Autodrop/VCG, mede-koploper van de eredivisie. Za terdag om 19.00 uur spelen de ZVH- heren in Geldrop tegen Autodrop in de kwartfinale om de nationale beker. De week daarop wederom tegen de Gel- dropse formatie, maar dan voor de competitie. ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 14 de cember houdt de Stichting Zeven Mu zen in Zevenhuizen een concert met het Vrij Theater Koor uit Den Haag, onder leiding van Jan van Dijk. Het concert vindt plaats in de Gerefor meerde Kerk in Zevenhuizen en begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is 7,50. Voor Vrienden van de Zeven Muzen 5,-. Het Vrij Theater Koor is in 1982 ont staan uit een improvisatieproject van Vrij Theater, waarin toneel en muziek gecombineerd werden. Sindsdien heeft het een zeer gevarieerd en internatio naal repertoire opgebouwd, van mid deleeuwse tot eigentijdse liederen, spreekkoren, composities van onder andere Hindemith, Poulenc, Brahms, Orlando di Lasso, Elgar, Britten en minder bekende componisten. Omdat het koor ook een aantal liede ren van de Tjechische componist Leos Janacek op het programma heeft, werd het uitgenodigd om te zingen voor de president van Tsjechoslowakije, Va clav Havel, toen deze in april van dit jaar een bezoek bracht een Nederland. Het werd een koninklijk optreden in Paleis Noordeinde. Jan van Dijk studeerde schoolmuziek en dwarsfluit aan het Koninklijk Con servatorium in Den Haag. Hij legt zich naast de klassieke muziek ook toe op theaterprodukties en is geregeld werk zaam bij toneelgroep De Appel. Hij geeft in dienst van de Stichting School muziek schoolvoorstellingen met pro gramma’s rond het thema ’’woord en toon”. Naast zijn uitvoeringspraktijk is hij ook werkzaam op muziekpedago- gisch gebied bij diverse instellingen. Vanaf september 1990 is hij als muziek docent verbonden aan de Stichting Ze ven Muzen. Een belangrijke taak van de overheid is de handhaving van de rechtsbescher ming van de burger. Deze taak wordt door het kabinet volledig verwaar loosd. Daarentegen wordt de proble matiek gelegd in handen van de artsen. Verantwoordelijkheden worden daar gelegd waar ze niet thuishoren. Het is te verwachten dat ’’kwaliteit van leven argumenten” een belangrijke rol zullen gaan spelen. Dit zal een ongelijkheid onder patiënten bewerkstelligen. De NPV is zich er terdege van bewust dat er situaties zijnwaarin mensen ver schrikkelijk lijden. Er is geen sprake van een goedkoop afwijzen van de hui dige voorstellen. Dagelijks wordt de NPV geconfronteerd met ernstig lijden waarvoor geen woorden zijn. Toch is de NPV van mening dat de oplossing gezocht moet worden in alternatieve mogelijkheden. In een uitgebreider commentaar ten* behoeve van de parlementaire behan-, deling zal dit verder worden uitge-< werkt. Stimuleren van goede pijnbe? strijding en het geven van goede ver-' zorging zullen hier belangrijke elemen ten in zijn. De NPV heeft zelf ongeveer 60 thuiszorgprojekten waar ook patiën-. ten in de terminale fase worden begeJ leid en verzorgd. Dergelijke ontwikkelingen moeten- worden uitgebouwd om op een verant-j woorde en genormeerde wijze daad werkelijke hulp te bewijzen aan de lij; dende medemens. 5 WADDINXVEEN - In een goed ge- WADDINXVEEN-Terwijl Sint Nico- vulde sporthal De Sniep werd de spon sor (onderlinge) wedstrijd van gymnas tiekvereniging TOOS (afdeling turnen) gehouden, Iedere deelnemer was van tevoren sponsors gaan werven. Deze sponsors dienden de deelnemers voor een zelf te bepalen bedrag per punt te sponsoren. Het was dus belangrijk dat de deelne mers veel sponsors vergaarden en bo vendien ook nog een goede wedstrijd draaiden, zodat ze een hoge eindscore zouden halen en daarmee dus veel geld voor de keurgroep-kas zouden verdie nen. Wat betreft het sponsorgeld was Kim van Leeuwen heel goed bezig ge weest, want zij turnde voor 7,40 per punt. Kim behaalde 30.15 punten en heeft dus meer dan 222,- verdiend. Voor de deelnemers was de wedstrijd zelf echter het belangrijkst, want de winnaars in de diverse groepen moch ten zich clubkampioen seizoen 91-92 noemen. Bij de dames van TOOS 1 was Chantal Dommanschet met een eind score van 33.50 veruit de beste. Mariëlle Peeters werd met een totaals core van 32.10 clubkampioene bij de dames van TOOS 2. Bij de meisjes van TOOS 3 was de strijd heel spannend, maar uiteindelijk bleek Daniëlla Rui met een score van 32.20 de beste, op de voet gevolgd door Dominique Straver met 32.10 punten. Eveline Geers werd clubkampioene bij de meisjes van TOOS 4. Zij behaalde 31.0 punten. Johan Faay kwam met een eindscore van 45.15 als beste uit de bus bij de jon gens in de C-groep, terwijl Mark kra nenburg eerste werd bij de jongens in de B-groep. Mark draaide een uitste kende wedstrijd en behaalde 50.30 punten. Bij de oudste heren was Alexander Poot evenals vorig seizoen de beste, maar het verschil met Albert Hogeweg was kleiner dan vorig seizoen (47.65 om 47.00). Voor de heren was deze wedstrijd een generale repetitie voor de wedstrijd om het Nederlands kampioenschap voor clubteams dat op zaterdag 14 december in Nijmegen plaats zal vinden. bruik van zouden willen maken. De vereniging dient de leden het voor deel van de winst en tijdsbesparing. Met goed opgezette en uitgewerkte plannen, waarmee kosten worden be spaard en door collectief optreden kan veel voor de leden worden bereikt. Uitgangspunt is dat Coenraad er voor alle bedrijven is en iedereen er voor deel en geen nadeel bij heeft. Maar ook is duidelijk dat grote bedrijven grotere belangen vertegenwoordigen en een grotere bijdrage kunnen leveren. Overwogen is tot een verdeelsleutel te komen (zoals grondoppervlak, omzet of een aantal medewerkers) aan de hand waarvan contributie en stemrecht worden vastgesteld. Maar besloten is dit niet te doen. De gelijkheid van de bedrijven wordt het beste gediend met per bedrijf één stem. Startende ondernemers uit het onder- nemerscentrum of uit een bedrijfsver zamelgebouw zouden bijvoorbeeld lid kunnen worden voor 50% van de con tributie en dan ook 50% stemrecht heb ben”. Doelstelling is om doublures te voorko men. Coenraad zal zich dus niet bezig houden met individuele dienstverle ning, noch met activiteiten die op het terrein liggen van de Kamer van Koop handel, gemeenten, Industrieel Con tact Waddinxveen. Veel bedrijven houden zich noodge dwongen bezig met bijkomende activi teiten, die vaal relatief veel aandacht vragen. Een gezamenlijk aanpak werkt vaak kostenbesparend en er kunnen dikwijls gunstiger condities worden verkregen. Coenraad zal zich daarom uitsluitend bezig houden met een aan tal gemeenschappelijke taken. Ieder bedrijf is verschillend. Maar er zijn in de praktijk toch talrijke gemeen schappelijke belangen en activiteiten waar ook anderen mee te maken heb benEr is een voorlopige inventarisatie gemaakt, waarbij vele onderwerpen zijn genoemd, die zich mogelijk voor een gezamenlijke aanpak lenen. Ook zijn er problemen, waarmee niet iedereen, maar wel meerdere bedrij ven mee te maken hebben, bijv, het in zamelen van afgewerkte olie. Coen raad beoogt voor dit soort onderwer pen het gespreksplatform te zijn. De oplossing wordt door de belangheb benden zelfbepaald. Voor de opzet van een commercieel ge leid belangen-behartigingsbedrijf bleek veel weerstand te bestaan. De Werkgroep Coenraad heeft zich der halve ook gebogen over de vraag wat te doen met de reeds gemaakte kosten. plein neergezette tent. (Foto: Intercolor De Rooy). laas en zijn Zwarte Pieten bijna alle huizen met kinderen al hebben bezocht en ook hun opwachting hebben ge maakt in scholen en bij verenigingen kwam de winkeliersvereniging Winkel centrum Brug vorige week woensdag middag met een bijzonder Sinterklaas feest. Voor dat feest werd een tent op het Raadhuisplein neergezet en daar kon den alle kinderen met hun door de win keliers gegeven gratis toegangsbewij zen naar binnen. Heel veel kinderen woonden tussen twee en vier uur dit Sinterklaasfeest van het Winkelcen trum Brug bij In de tent zagen de meisjes en jongens niet alleen een wervelende acrobaten show van The Billy’s en zagen ze mu- ziekpieten, ook was er chocolademelk, konden taaitaaipoppen worden ver guld en volop worden getekend en ge kleurd. Maar het hoogtepunt van alles was na tuurlijk de komst van Sint Nicolaas, die op deze lokatie zo dicht bij de Gouwe daar ook zijn pakjesboot had afge meerd. De meisjes en jongens tussen de twee en zes jaar beleefden veel ple zier aan dit Sinterklaasfeest van de win keliersvereniging Winkelcentrum Brug. WADDINXVEEN - De wijk- en speel tuinvereniging De Paddestoel is in het wijkgebouw aan de Lijsterbesstraat en kele weken gestart met de danscursus voor kinderen. Helaas zijn er enkele jongens afgevallen, zodat er weer plaats is voor een paar jongens in de leeftijd van 9 tot 15 jaar om op woens dagavond een danscursus volgen. Deze avond begint om 18.00 uur en is om 19.30 uur afgelopen. Het kost 3,50 per les. Het is wel de bedoeling dat de gehele cursus wordt afgemaakt. Vrijdag is er in De Paddestoel weer kaarten in wedstrijdverband. Aanvang van deze avond is 20.00 uur, leden en donateurs betalen-/ 2,50 en niet-leden betalen 3,50 entree. Het eerste kopje koffie is gratis. WADDINXVEEN - Bij tafeltennis vereniging Kwiek is opnieuw een jeugdteam kampioen geworden. Kwiek-5 haalde in de derde klasse afge lopen zaterdag, in Gouda tegen Ilac-5, de laatste punten binnen en werd daar door onbereikbaar voor de concurren tie. Het werd een gemakkelijke overwin ning, die begon met de opkomst van maar twee tegenspelers, waardoor Kwiek direct met 0-3 voor kwam. Rein Sterke, John van Ommeren en Erik Lambooij lieten er echter geen twijfel over bestaan dat zij kampioen zouden worden. In hoog tempo werden de wedstrijden gespeeld, waarbij Ilaczelfs geen kans kreeg een game te winnen. Het werd 0-10 en voor Kwiek-5 een mooie afsluiting van de competitie. o C.>-

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 15