THEO’S VERJAARDAG Kostbare schilderijenexpositie in de raadzaal van het gemeentehuis 9 f I ■■iff 'Wii 4 it Ai f 4’ Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 4 december 1991 Pagina 19 De makelaar en projectontwikkelaar uit Lisse, Harry Mens, in de raadzaal van het gemeentehuis van Waddinx- Makelaar en projectontwikkelaar Harry Mens zei in de raadzaal van het gemeentehuis niet in Waddinxveen actief De Waddinxveense aannemer Joop Baas maakte op de schilderijenexpositie Schilder Theo den Boon sprak in de raadzaal derijen gevraagde prijzen. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Twee rebelse liberalen onder elkaar. Links Hans Pruymboom van de Brugweg en rechts oud- mr. 'i Burgemeester Kees van der Linden raakte tijdens de opening van de schil derijententoonstelling van Theo den Boon in geamuseerd gesprek met oud- tennisser en Amsterdams galeriehouder Tom Okker en zijn vrouw. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Een Europese doorbraak voor de Wad- dinxvener, die eerder dit jaar speciaal naar Italië toog om zijn zeefdrukken te signeren en te nummeren. Een onder neming waar hij nog met plezier aan te rug denkt, want Theo den Boon werd daar op alle mogelijke manieren in de watten gelegd en met de égards die hij als kunstenaar verdient te krijgen om geven. Theo den Boon, vaak aangesproken als de man met het Zappa-uiterlijk, is een geboren en getogen Gouwenaar, die al sinds 1962 in Waddinxveen woont. Hij studeerde aan de Acedemie voor Schone Kunsten in Den Haag en Rot terdam. De eerste expositie wasin 1968. Hij maakte toen tekeningen en gouaches. Sindsdien exposeerdehij in Nederland, België en Duitsland. Er is nu ook vanuit Amerika belangstelling voor hem. In de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis, waar zo’n 35 schilde rijen hangen met een gezamenlijke waarde van tegen de twee ton, was het een week geleden een heel bijzonder verjaardagsfeest dat de in april 50 jaar geworden Theo den Boon vierde. Waddinxveen kent niet veel van dit soort gezellige bijeenkomsten, die an ders dan anders zijn. Het feest werd rond negen uur ver plaatst naar restaurant De Gouwe Dis waar gastheer Maarten van Velzen tot in de kleine uurtjes gelegenheid bood na te praten over het werk en leven van Theo den Boon. Dat gebeurde met drankjes en allerlei lekkere hapjes uit de keuken van de bijna 32-jarige chef kok Jan Hartman. Daar hield Theo den Boon zijn mond Er werd tijdens de opening van de schilderijenexpositie van Theo den Boon ook door de Waddinxveense kunstenaar goede zaken gedaan. Hier staat hij in gedachten verzonken met burgemeester Kees van der Linden bij het schilderij dat de in het midden tevreden kijkende zakenman met zijn dochter zojuist heeft gekocht. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). door BERT J. WOUDENBERG WADDINXVEEN - De Wad dinxveense schilder Theo den Boon viert op heel bijzondere wijze zijn 50e verjaardag. Hij doet dat deze maand op uitnodiging van het college van Burgemeester en Wethouders met een schilderije nexpositie in de raadzaal van het gemeentehuis. B. en W. koppel den aan de tentoonstelling gelijk een ander gedenkwaardig feit: Theo den Boon is ook 25 jaar als kunstenaar in Waddinxveen ac tief. De Waddinxveense historicus en onderwijsman dr. André de Bruin laat even de schilderijen van Theo den Boon voor wat ze zijn om te kunnen pra ten met oud-notaris Jacob in 't Hol en mr. Leo van der Meulen. Foto: Feja grafie Ton Bennemeer). Een onderonsje bij de keuken van restaurant De Gouwe Dis. In het midden restaurateur Titus van der Torren van de Bredeweg. (Foto: Fejagrafie Ton Benne- Maarten van Velzen en Henny den Boon-Huizer. Achter hen staat onder andere chef-kok Jan - - Hartman. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). niet dicht. Over zijn werk sprak hij op nieuw nauwelijks. Daarom tot slot een uitspraak die hij eerder deed: ’’Schilde ren is als een droom in een innerlijke poëtische wereld. Het ene werk komt uit het andere voort. Ik wordt vooral geleid door gevoelens en intuïtie”. Theo den Boon schildert kleurrijk en ritmisch, levendig en delicaat fragiel. Hij vangt de blik van de kijker met lichte kleurvlekken. Zo wordt de waar nemer afwisselend geconfronteerd met de artistieke signalen op witte achter gronden, met kleuren zoals geel, rood en blauw die aan de compositie orde lij ken te geven. De Waddinxveense schilder slaagt er in door zijn werken emotie en mysterie over te brengen. Theo den Boon is de schilder van de droom en van het licht. Dat kwart eeuw schilderen in dit Gou- wedorp breidde burgemeester Kees van der Linden vorige week woensdag avond in de raadzaal uit door in een al leraardigst toespraakje ook in te gaan op het wonen, leven en ’’vrijen” in Waddinxveen van Theo den Boon. Die woorden waren bedoeld als inleiding op de opening door Nederlands be kendste makelaar en projectontwikke- laar Harry Mens uit Lisse. De 44-jarige oud-commissionair in bloembollen die zich in korte tijd op werkte tot een door iedereen gekend zakenman (bekend van grote sporteve nementen en het optreden van de Ita liaanse operazanger Lucino Pavarotti in Rotterdam) is een fan van Theo den Boon. Van de Waddinxvener heeft hij al twintig schilderijen gekocht. Harry Mens stak niet onder stoelen en banken wat hem allemaal in de Wad dinxveense schilder zo aanspreekt. Niet alleen de persoon van de kunste naar en zijn kijk op het leven kwamen hierbij aan de orde, maar vooral ook de vrolijke en optimistische kleuren die zijn werken sieren beroeren de make laar uit Lisse sterk. De in een nieuwe Bentley Turbo zon der chauffeur naar Waddinxveen geko men Harry Mens sprak heel enthou siast over de kunstzinnige prestaties van Theo den Boon. Temidden van al die Waddinxveners was het aardig om een buitenstaander eens over een plaatsgenoot die iedereen kent te ho ren spreken. Het spreekwoord dat een dominee in zijn eigen plaats niet wordt gewaardeerd dringt zich dan gauw op. Het opvallende van een plaats als Wad dinxveen is dat vrijwel iedereen ergens een oordeel over heeft. Over de hier wonende en werkende beroeps- en amateurkunstenaars heeft iedereen wel een mening. Meestal is die heel kri tisch en weinig stimulerend. Het is dan ook altijd verfrissend om het weer eens van een ander te horen. In dit geval Harry Mens, de vorige week woens dagavond al een paar uur van te voren in dit Gouwedorp was te vinden. Theo den Boon deed er tijdens de ope- ningsreceptie het zwijgen toe. Hij liep wat rond’, sprak met de meeste van zijn gasten en moet toch wel een trots ge voel hebben gekend dat hij ook in zijn eigen woonplaats begint door te bre ken. In diverse Nederlandse en buiten landse galeriën is hij al een graag ge ziene en goedverkopende schilder. De Waddinxvener, die vroeger ook dichtte en nu zijn atelier aan de Dorp straat aan het vergroten is, maakt mo derne abstracte olieverfschilderijen die menigeen wil hebben. Werken van hem zijn bijvoorbeeld aangekocht door Granzo Granzo Graphiques d’Art uit Italië. Het gaat hier om de kleur rijke stukken ”A way of going” en ’’Out of the blue”. Ze worden samen met werkstukken van de Belg Eddy Hoet en de Italiaan Guiseppe Granzo in een beperkte oplage van originele materische acrylieke zeefdrukken via een indrukwekkende catalogus in Eu ropa aangeboden. Schilder Theo den Boon sprak in de raadzaal van het gemeentehuis met veel gasten. Op de foto onder andere de Waddinxveense oud-speelgoedfa- brikant Gerard Okkerse met zijn echtgenote (tweede en derde van rechts). (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). derijententoonstelling in het raadhuis veen temidden van schilder Theo den Boon en zijn vrouw Henny den Boon-Huizer. Theo is dit jaar 50 jaar gewor den en werkt (”en vrijt”, zei burgemeester Kees van der Linden in zijn openingstoespraakje) 25 jaar in Waddinx veen, waar hij als Gouwenaar zijn oog liet vallen op de bakkersdochter, die in haar verkeringstijd geen mogelijk heid onbenut liet om even naar Gouda te gaan om Theo te kunnen zien. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). te willen zijn, omdat hij hier anders de Noordwijkse woningbouwer Steve Noorlander (rechts op de foto) voor de voeten zou lopen. Op de foto is Harry Mens rechts in gesprek met burgemeester Kees van der Linden en links met headhunter mr.drs. Hans R.Ph. Dijkman van Korn Ferry International uit Amsterdam. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). Sietske van der Linden-Taekema, de echtgenote van Waddinxveens bur gemeester, praat op de openingsreceptie van Theo den Boon met de Stol- wijkse kunstenares Ineke van Dijk, die in dit Gouwedorp de witte duiven bij NKF-Kabel BV aan de Koordkade maakte en de bronzen vogels op de ge vel van de seniorenflat aan de Prins Bernhardlaan. Op de exposititie no teerde Ineke van Dijk alle door Theo den Boon voor zijn veelkleurige schil- WD-bestuurslid derijen gevraagde prijzen. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). meer). Schilder Theo den Boon sprak op de drukbezochte opening van zijn schil- van de gemeente Waddinxven met veel gasten. Hier is hij in gesprek met caféhouder Dick Roos en zijn echtge note van café Sport aan de Kerkstraat. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). De Waddinxveense aannemer Joop Baas maakte op de schilderijenexpositie van Theo den Boon grapjes met Henny den Boon. Hij zei in zijn jongensjaren achter de Waddinxveense bakkersdochter te hebben aangezeten. Bij Joop Baas, die zijn eventjes vergeten trouwdag vierde, staan oud-wethouder en Waddinxveens ereburgeres Lous Oosterbroek-Waagmeester (rechts) en haar man en de Waddinxveense kunstenares Martina Pruijmboom-van Beek. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). tg-/- EBsr^ I

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 19