GOEDE VORM De Gouwe-heren Voetbalclubs middenmoters Hier is uw Rijn en Gouwe Titel voor kanarie FLYERS-DAMES bij eerste drie krant te koop Examentijd hondensport Verrassende winst van WSE op Gouda Gouwe nummer een Antilope in Gouda ZTTC verslaat Vriendenschaar iiii Waddinxveen-zo Tweede teams Dames Be Fair t 4 ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” WADDINXVEEN - Tijdens een niet geweldige waterpolo-wedstrijd te gen ZCE in Enschede deden de Gouwe-heren toch goede zaken. Dankzij de daar behaalde winst (8-13) stegen de Waddinxveners naar de derde plaats. De Gouwe-dames wisten de stijgende lijn van vorige week niet door te zetten en verloren kansloos met 7-13 van ZPB Profus in Baren- drecht. Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Q. en S. v.d. Panne Parf.-Drog. Mieke Noordegraaf’s Automobielbedrijf WADDINXVEEN - In de vierde klasse B verloor Be Fair-voetbal zater dagmiddag met 2-0 van Kagia, zodat de Waddinxveners met 9 punten uit 10 wedstrijden in de middenmoot blijven staan. WSE klom naar 10 pun ten uit 10 wedstrijden door de verrassende 2-1 winst (na een penalty) op het hoger geklasseerde Gouda. In de zondagafdeling verloor Waddinx veen (8 punten uit 10 wedstrijden) in de slotfase met 3-1 van Gouderak. In de eerste klasse van de B-regionale jeugd behoudt Be Fair met 21 pun ten uit 11 wedstrijden de kop door WSE met 5-1 te verslaan. WSE, dat twee weken geleden tegen Be Fair gelijk speelde (1-1) en ditmaal het eerst scoorde, bezet met 6 punten uit 11 wedstrijden de laatste plaats in de com petitie. dames dames heren (uit Den Haag) (uit Zaandam) (uitOegstgeest) WADDINXVEEN - Met twee overwinningen binnen vier dagen toonden de basketbaldames van Flyers 1 aan dat ze momenteel in vorm zijn. WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 WADDINXVEEN - In zalencentrum Het Trefpunt werd donderdag, vrijdag en zaterdag de jaarlijkse tentoonstelling van de vogelvereniging ”De Vogelvrienden” gehouden. Ook dit jaar is de tentoonstelling weer door zeer velen bezocht. ROOSTER VOOR ZATERDAG 7 DECEMBER 1991 TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: 17.00 uur deGouwe2-DSZ2 17.45 uur de Gouwe 1-Alliance1 18.45 uur de Gouwe 1-Vivax1 Frans Olijve (nr. 21) van sportclub Antilope in actie tijdens de Goudse crosscompetitie in het toentertijd mistige Gouwebos. (Foto: Archief!Han Zoet). Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 4 december 1991 Pagina 21 De prijzen zijn af te halen bij W. Buite laar, Julianasfraat 30 in Waddinxveen. In een zeer goed gespeeld duel tegen Gouderak heeft Waddinxveen-zondag jammerlijk de punten laten liggen (3- doende de achterstand zag groeien naar 7-3. Pas aan het eind van de derde periode wist Astrid van Galen weer eens uit te halen en sloot de periode af met 9-4. In het begin van de laatste periode scoorde Gillian van den Berg 9-5, waarna ZPB het heft weer in handen nam en uitliep naar 13-5. Dat in de laat ste minuut Mirjam Overdam en Gillian van den Berg nog een treffer noteerden is slechts voor de statistiek van belang. Eindstand 13-7. Een van de minder goede wedstrijden van de Gouweda- mes. kiet, T. Warmerdam met een kobalt blauwe agapomis, P.C. van Ruiten- burg met een turquoisine parkiet en een dwergkwartel en W. Heuvelman met een guineaduif. De jeugdkam pioen werd A. Metselaar met een prin cess of wales parkiet. Het klassement van de 5 beste vogels werd gewonnen doorP. Dullaard. Op vrijdagavond was de trekking van De eerste helft begon heel voortvarend met twee welwillende ploegen. In de 5e minuut ontweek Gouderak heel goed de buitenspelval en het was goed kee perswerk van Wilco Vermeij die een vroege achterstand voorkwam. Het beeld van een goed jagend Wad dinxveen tegen een fel Gouderak zorgde voor een boeiend duel, zonder dat daar in de eerste fase veel doelrijpe kansen uit voortvloeide. De eerste se rieuze kans voor Waddinxveen na 20 minuten spelen was gelijk een doel punt. Een laag voorgeschoten vrije trap van Tim Bunnik werd ineens inge schoten door Karei Binnendijk (0-1). Het aantal ingezonden vogels was 451. De kwaliteit van de vogels, die gekeurd werden door de keurmeesters van de landelijke bond, was weer beter als ver leden jaar. De algemeen kampioen werd een kleurkanarie van de heer J. Westdijk uit Waddinxveen. Deze won het door de vogelliefhebbers felbegeerde bonds- kruis. Tien minuten later de onfortuinlijke gelijkmaker toen de Gouderakspits zich heel sierlijk in het strafschopge bied liet vallen De toegekende penalty werd koelbloedig benut door Jan Vleg- geert. Het spel bleef op en meer gol ven, wat vlak voor rust nog een mooie kopkans opleverde voor Gouderak. Het vizier stond gelukkig verkeerd en daardoor ging de bal naast. Na rust eenzelfde beeld. Runner-up Gouderak wilde tegen Waddinxveen geen puntverlies lijden. Dames 2 won met 7-3 van het Zoeter- meerse WVZ 1 en behoudt daarmee een riant uitzicht op een goede klasse ring in de competitie. Heren 2 verloor enigszins teleurstellend met 4-6 van het lager geplaatste Zijl/LGB 3. Alleen de derde periode was voor heren 2. Hier scoorden achtereenvolgens Mark van der Zijden 1-3, Jeroen van Tol 2-3, Niek de Leeuw 3-3 en Rob van der Meer 4-4. rug en alleen daarom werd de ’’magi sche” 100 punten-grens niet gehaald. Lokomotief had meer in de melk te brokkelen waardoor het verschil niet groter werd: eindstand 92-61. Zwak punt bij Flyers was wéér dat er ontzet tend veel strafworpen werden gemist (bijna 75% mis). Flyers heren 1 had in BVO Alphen aan den Rijn een 3 klassen hoger uitko mende tegenstander. De Alphense ploeg dacht een ’’makkie” te hebben maar bij de Waddinxveners leefde een andere gedachte. Goed collectief ver dedigen van Flyers zorgde ervoor dat BVO slechts met zeer veel moeite een voorsprong kon nemen. Deze voor sprong bleef gedurende de rest van de sportieve en goed geleide wedstrijd in stand, het werd 58-70 voor DVO. Vrij dag 20.45 uur speelt Flyers thuis tegen BCU. De jongens A behielden in een zeer spannende partij tegen Popye hun on geslagen status. Eerst onder leiding van Lennart van Aggele en later zijn ver vanger Juri Jan Klaric (3 beslissende drie-punters) pakte Flyers met 76-72 de punten. Scores: Lennart van Aggele 20, Marcel Pentier 18 pnt. Onder aanvoering van Derk Deenink (34 pnt) won heren 5 van Punch 6: 72- 53. De meisjes C konden vrijuit scoren te gen Lokomotief: 82-8. Scores: Ymke Troost 20, Joyce Hulst 18, Marchien Heerkens 15, Esther van de Hoeven 14 pnt. Alhoewel voor de aanvang van de wed strijd enige hoop werd gekoesterd een puntje bij ZPB Profus uit Barendrecht te slepen, kwamen de Gouwe-dames toch wat bedrogen uit. ZPB Profus was vanaf het eerste moment sterker en is nimmer in gevaar geweest in het smalle bad ”Het Keerpunt”. In de eerste periode bleven de Wad- dinxveensen nog aardig bij. Astrid Coene scoorde 2-1, Wendy de Frank rijker 3-2 en 4-3. ZPB Profus pakte in de tweede periode in feite de winst. Zij scoorden driemaal, terwijl De Gouwe in deze periode geen geluk had en zo- Zaterdag spelen de Gouwe-dames thuis in Gouwebad ”De Sniep” tegen Alliance, de gerenommeerde ploeg uit Zaandam. Aanvang 17.45. uur. Hier voor speelt om 17.00 uur dames 2 de topper tegen het Haagse DSZ 2. Een wedstrijd, die om de eerste plaats gaat. Een handsbal binnen de lijnen leverde geen strafschop op en die pech trof Waddinxveen vlak voor tijd zelf. De sterk spelende Rob Flier tikte zijn te genstander op de hielen en de penalty werd wederom benut door Jan Vleg- geert. Eindstand derhalve 3-1. Een heerlijke voetbalmiddag, die ho pelijk zondag vervolgd wordt met een stunt tegen de ongeslagen koploper Schoonhoven. Deze uitwedstrijd be gint om 14.00 uur. stand te verkleinen of zelfs om te zetten in een overwinning, maar wat men ook probeerde, de tegenpartij hield het doel schoon. De goed leidende scheidsrechter moest ook nog twee waarschuwingen uitdelen aan de Be Fair-spelers Iman Smalle- gange (vervanger van de geblesseerd uitgevallen Leon Konijn) en Michel Glasbeek. Zaterdag staat de uitwedstrijd tegen het ter Aarse TAVV op het pro gramma en het zou leuk zijn, als er het zelfde resultaat behaald zou worden als in de eerste helft van de competitie, na melijk een overwinning. Het tweede team van Be Fair heeft haar leidende positie weten te handha ven, door een krappe, maar wel ver diende overwinning met 1-0, tegen MVV: 27 3. den goed voor 10 treffers) werden vol ledig op faire wijze uitgeschakeld. Met name Rob Verbakel en Guillaume van Wilgen verdienen een compliment van wege de wijze waarop. WSE daarentegen creëerde vele kan sen, die echter vooralsnog niet meer dan corners opleverden, schoten naast en over. Gouda schroomde daarbij ook niet om de botte bijl te hanteren het geen gele kaart op gele kaart oplever de. In de 31e minuut soleerde René Moons het 16 metergebied in en schoot hij ver volgens op doel. Een Gouda-verdedi- ger stopte de bal al dan niet expres met de hand. De scheidsrechter stond er slechts enkele meters vandaan en gaf gedecideerd en penaltie: Erwin Pleus (2-1). Na de aftrap gooide Gouda alles op de aanval hetgeen ruimte gaf aan de WSE- aanvallers en daarmee doelrijpe kan sen die niet benut werden. Kort voor tijd werd de moegestreden Martijn Sol nog vervangen door John Moons om de defensie extra body te ge ven. De WSE-muurwerd niet geslecht, het bleef bij 2-1 voor WSE. Na afloop speelden zich onverkwikke lijke taferelen af. Gouda, dat zich laatst druk maakte over lekkages in een WSE-kleedkamer, kan zich beter rich ten op de ’’emotionele lekkage” bij sommige van haar aanhangers, spelers en bestuursleden. Zondagmiddag om twee uur volgt voor WSE de thuiswedstrijd tegen Forehol- te. De Voorhoutse vereniging, tweede met 13 punten, versloeg in de eerste wedstrijd WSE overtuigend met 4-1. De andere kampioenen waren: C.J. Streefkerk met een goudgele kleurka narie, S. van Tol met een gloster con sort (Postuurkanarie), M. van Ofwe- gen met een grijze zebravink, M. de Heer met een Gouldamandine (alge meen kampioen Tropen), P. Dullaard met een Ceresamandine, M.J. Houwe- ling met een hemelsblauwe graspar- Woensdag bereikten ze de volgende bekerronde door Black Eagles met 65- 56 te verslaan. Zaterdag werd, voor de gewone competitie, Lokomotief met gemak verslagen: 92-61. Voor Flyers heren 1 is het beker-avon- tuur ten einde, BVO was met 58-70 net te sterk. In haar bekerwedstrijd had Flyers-da- mes I in eerste-divisionist Black Eagles (Rosmalen) niet zo’n vreselijk gemoti veerde tegenstander. Er was echter wel sprake van een échte wedstrijd welke voor het publiek leuk was en bovenal zeer sportief verliep. Flyers wist enkele malen een redelijke voorsprong te ne men (22-11, 44-35) maar Black Eagles kwam telkens terug. In de beslissende slotfase pakte Flyers de definitieve voorsprong en dus de winst, het werd 65-56. Met deze toch onverwachte overwin ning op zak kunnen de dames vol goede moed de volgende bekerronde ingaan waar weer een eerste divisie-ploeg wacht. Belangrijker dan de bekerwedstrijd was de competitie-wedstrijd van dames I want om de competitie draait het. Flyers ontmoette Lokomotief in Rijs wijk wat geen ontmoeting tussen ge- lijkwaardige ploegen was. Zeker voor rust dicteerden de Waddinxveensen de wedstrijd. Vooral de harde, niet-afla- tende Waddinxveense defensie zorgde ervoor dat de winnaar al snel na aan vang van de wedstrijd duidelijk was. Na rust, 59-28, nam Flyers wat gas te- Men kan met elk soort hond beginnen, als pup, en daarna volgt G. en G. Vaak in een half haar is de hond al veel te le ren. Op de trainingsavonden en -mid dagen leren baas en hond, onder lei ding van een instructeur, hoe men dat hoort te doen. En welke aanpak de beste aanpak is. Het is dan de bedoeling dat dagelijks thuis wordt geoefend. Gelukkig zit er verschil in mensen, en ook in honden. Vandaar dat het nooit verveelt, want het is altijd weer anders en nieuw. Een Bouvier heeft een andere aanpak nodig dan een Labrador. En het resul taat als men de training- en examen- proef heeft afgelegd is niet alleen dat bewijs ervan, maar ook voor een baas en hond, die een fijne relatie met el kaar hebben opgebouwd. Een hond derhalve die goed is afgericht en die handelbaar en gehoorzaam is en kan doen wat hem of haar wordt opgedra gen. Kortom een veilig en plezierig re sultaat voor de baas en de hond, en voor de omgeving. ”Als je met de hond het terrein al na dert, kun je merken dat ze blij worden en zich verheugen op het werk wat gaat komen. Dus wees niet bang, u pest uw hond er beslist niet mee. Integendeel”, aldus de hondensportvereniging Wad dinxveen (HSV). De vergevorderde cursus is een cursus die op de club het allermoeilijkste is en het allerhoogste wat je bij de HSV kunt trainen. Het is een verfijnd staaltje van africhting, met honden van allerlei slag en aard. Niet altijd van jongsaf aan afgericht maar soms veel later, denk maar eens aan honden, die uit het asiel gehaald zijn en dan pas alles nog moeten leren. Dus een gedurfd stukje werk, als men zover komt. Het is dan ook een feest als de inzet wordt beloond met de noodzakelijke punten. De zenuwen zullen gespannen zijn, want ook een hond heeft wel eens een baaldag. WADDINXVEEN - Tijdens de derde ronde van de in de landelijke B-compe- titie zwemmen hebben de zwemmers en zwemsters van De Gouwe wederom bewezen dat hun eerste plaats in het klassement geen toeval is. Met een zeer overtuigende voorsprong behaalden zij ook deze ronde weer de eerste plaats. Voor hun directe belager DAW eindigden zij met 4816.5 punten. DAW, waarop De Gouwe inmiddels al een voorsprong van ruim tweehonderd punten had opgebouwd, kwam niet verder dan 4848.0 punten. Hoe sterk De Gouwe in deze ronde zwom kwam ondermeer tot uiting in de medaille-verdeling waarbij zij met ne gen en twintig ereplaatsen, lOx goud, llx zilver en 8x brons, naar huis gin gen. Als hoogtepunt van deze wedstrijden kon zeker het nieuwe kringrecord aan gemerkt worden dat de Gouwe-zwem- mer Mark v.d. Zijden op de 400 m wis selslag bij de heren neerzette in 4.34.9. Zoals de kaarten momenteel liggen ziet het er naar uit dat de pupillen van train- ster Trudy Vermeulen dit zwemseizoen gaan promoveren naar de A-klasse. ZEVENHUIZEN - Vrijdag speelde het eerste team van de Zevenhuizense tafeltennisvereniging ZTTC de tiende wedstrijd in de eerste klasse van de Goudse tafeltennisvereniging tegen het tweede team van Vriendenschaar uit Gouda. De eerste wedstrijd in deze competitie eindigde al in een overwin ning voor Vriendenschaar, dit keer werd er weer gewonnen door de Gou wenaren met 8-2. Vriendenschaar 2 vormt samen met TOP en Gouda de bovenste laag van de competitie en zijn duidelijker sterker dan de onderste laag die bestaat uit ZTTC, Flamingo’s, Vriendenschaar 5 en Smash. ZTTC blijft op 8 punten staan. De vol gende wedstrijd voor het eerste team van ZTTC is gepland op vrijdag 13 de cember tegen het eerste team van Fla mingo’s. Uit deze en de laatste wed strijd tegen het tweede team van Vrien denschaar heeft ZTTC nog 2 punten nodig om zich te handhaven in de eer ste klas. Ook afgelopen zaterdag is het Be Fair niet gelukt beide punten te veroveren. In tegenstelling tot de vorige wedstrijd, kwam Be Fair reeds in de eerste helft op een beslissende achterstand. Ondanks een prachtige redding van Henk Vermulm op een vrije schop in de 12e minuut, kwamen de Lisserbroe- kers toch op een voorsprong toen de spits Erik Wijnhout hoger sprong dan de verdedigers van Be Fair en met een fraaie kopbal de eerste treffer liet aan tekenen. In de 43e minuut werd het zelfs 2-0, toen de Kagia spits na een overtreding toch mocht doorgaan en met een prach tig schot in de kruising de Be Fair doel man weer wist te passeren. De tweede helft gaf een veel agressie ver Be Fair te zien en het wekte dan ook de grootste verwondering dat de Waddinxveners niet tot scoren zijn ge komen. Mogelijkheden hiertoe zijn ruimschoots aanwezig geweest, maar de Kagia-defensie stond geen doelpun ten toe. Wel had men het nodige geluk aan zijn zijde. De beste kans was voor Peter Konijn, die in de 15e minuut een terecht toege kende strafschop mocht nemen. Maar vanaf elf meter faalde de aanvoerder en ook de rebound wist hij niet te benut ten. Daarnaast waren er nog uitste kende mogelijkheden om de achter- Waddinxveen stoorde erg vroeg en dat maakte ook de tweede helft tot een waar spektakel. Na een kwartier spelen werd Wim Hoogendoom de diepte in gestuurd en na een combinatie met Ro bin Leunissen knalde hij rakelings over. Tegen de verhouding in bracht Goude rak 5 minuten voor tijd de stand op 2-1 Een vrije trap van rechts werd onvol doende weggewerkt en uiteindelijk via veel schijven belandde de bal in het net. Waddinxveen ging nog meer pressen en er ontstond nog kansen voor onder andere Pim Wennekes, maar zijn schit terende kopbal werd van de doellijn ge haald. gende lijn niet door te zetten, wat resul teerde in de spannende derde periode, waarbij ZCE terug kwam tot een 7-8 achterstand. Het enige doelpunt in deze periode was een droog schot van Marco Kraak. In de laatste en beslissende periode hielden de Waddinxveners het hoofd koel en lieten eindelijk een schim van hun kunnen zien. De kansen werden beter benut, waardoor de einduitslag er iets beter uitzag. Marc Faber, Remko Overdam, Cees Boonstoppel en Ro nald Schens brachten hun ploeg naar een 13-8 eindzege. De Gouwe behoudt hiermee aansluiting met de top, maar zal a.s. zaterdag thuis (aanvang 18.45 uur) tegen VIVAX zeker uit een ander vaatje moeten tappen willen ze hun huidige positie in het klassement nog een tijdje handhaven. ’’Voetbal is emotie” wordt vaak ge zegd. Helaas echter zijn er nogal eens lieden die daar niet mee om kunnen gaan en volledig uit hun bol gaan. Na afloop van de wedstrijd WSE- Gouda gebeurde dit bij die semi-be- j aarde Gouda-supporters en zelfs bij enige bestuursleden van Gouda. Men was zéér boos op de scheidsrechter die zeer onterecht de zwarte piet toege schoven kreeg als zou hij schuldig zijn aan de nederlaag. WSE verdiende echter de overwinning op basis van beter verzorgd spel, afge dwongen kansen en inzet. Ook Gouda toonde inzet, echter koppelde dit gere geld aan grof spel, resulterend in 5 boe kingen en een rode kaart (na afloop van de wedstrijd) voor Ronald Koot (kee per) wegens beledigen van de scheids rechter. WSE startte de wedstrijd offensief en testte de doelman van Gouda direct op zijn betrouwbaarheid. Na het beginof- fensief kwam Gouda meer en meer in het spel, hetgeen dan ook resulteerde in een 0-1 voorsprong voor Gouda. Willy Beelen beging een onnodige overtreding (vlak buiten het straf schopgebied), hetgeen hem ’’geel” op leverde (terecht). De vrije trap werd panklaar op het hoofd van de regionale topscoorder Patrick Patrici gelegd die geheel vrijstaand (verdedigende blun der) 0-1 scoorde. De rest van de wed strijd werd hij door Martijn v.d. Wal wel uitgeschakeld. WSE schrok wakker en dwong Gouda terug op eigen helft. Dit leverde wel wat kansen op maar pas kort voor rust de gelijkmaker. Martijn Sol legde de corner op het hoofd van Patrick Rijn beek die de bal doorkopte op Dennis Jager die vervolgens koppend de bo venhoek wist te vinden (1-1). Na rust probeerde WSE, op advies van trainer Ad v.d. Herik, het tempo hoog te houden om aldus het verweer van Gouda te ontregelen. Gedurende twee kwartier werd Gouda onder druk ge zet. Slechts sporadisch konden zij er gevaarlijk uitkomen. De Gouda-aan- valler (in de afgelopen twee wedstrij- WADDINXVEEN* Komende zater dag 7 december en zaterdag 14 decem- de grote verloting. De prijzen zijn ge vallen op de volgende nummers: 1503, 0376, 2937, 3089, 0692, 0907, 1878, 0812, 0906, 1628, 2897, 3280, 1510, 1321, 2128, 3251. 0082. 0606, 0198, 2514, 2632, 2768. 2038, 3365, 3232, 2286. De heren speelde tegen hekkesluiter ZCE in Enschede. Op papier waren de Waddinxveners, die nog altijd mee doen bij de bovenste vier, favoriet voor de eindzege. Al leek het er toch in de eerste periode op, dat de Waddinxveners weleens het onderspit zouden kunnen gaan delven. De heren kwamen binnen 5 minuten achter met 4-0. De voorsprong van 4 doelpunten bleek niet voldoende voor ZCE. De Albert Spijker-equipe kwam zeer traag op gang. In de eerste periode wisten alleen Cees Boonstoppel en Paul van Doorne tot scoren te komen. Tussenstand 4-2. Na de eerste periode bleek al, dat het geen ’’walk-over” zou worden voor de Waddinxveners. Het spel werd harder, vele kansen bleven onbenut, kortom De Gouwe had het moeilijk, maar wist ondanks het slechte spel een kleine voorsprong te nemen, die het niet meer uit handen gaf gedurende de rest van de wedstrijd. In de tweede periode waren het Jaco van Tol, Cees Boonstoppel, Marco Kraak en Paul van Doorne, die de Gouwe naar een 5-7 voorsprong brach ten. Helaas wisten de heren deze stij- ber zullen er weer examens worden af genomen bij de Hondensportvereni ging Waddinxveen aan de Middelburg- seweg te Waddinxveen. Voor de ge drag- en gehoorzaamheidscursus (CG&G) en ook voor de vergevor derde cursus. De aanvang van de exa mens is op beide dagen ’s morgens om 8 uur. Tijdens zo’n examen doet iedere deel nemer samen met de hond, gecontro leerd door een keurmeester, de afzon derlijke onderdelen. Voor de G. en G. is dat: volgen aan de lijn, halt houden, afleggen, op de plaats zetten, volgen in draf, verdraagzaamheid, komen op be vel, voedsel weigeren, blijven in en blijven uitzicht en betasten van de hond. Voor de vergevorderde examenproef is dat: volgen aangelijnd en onaange lijnd, volgen in draf, vólgen bij het rij wiel, de hindemisbaan met breed- sprong met blok, klimsprong slurf, vrije sprong, bokjes, balansbalk gat- sprong met blok, dakkant met blok, blijven uitzicht, weigeren aangeboden en toegeworpen voedsel, weigeren ge vonden voedsel, betasten, verdraag zaamheid, komen op bevel, het zoeken van kleine voorwerpen, revieren groot voorwerp, volg en apporteer oefening, vooruit sturen. Voor G. en G. zijn maximaal 100 pun ten te behalen. Voor het vergevor derde examen kan men in totaal 280 punten scoren. Al deze oefeningen lig gen vast in een reglement. Keurmees ters zijn er alleen twee keer per jaar als er examens worden afgenomen. WADDINXVEEN - Atleten van de Waddinxveense sportclub Antilope de den zaterdag in Gouda mee aan de daar door de atletiekvereniging Gouda georganiseerde 34e Nationale Gouda- cross. Er werd een record aantal van ruim 800 deelnemers genoteerd. Het was prima loop weer en het par cours lag er prachtig bij. Ook Antilope was vertegenwoordigd met een flink aantal liefhebbers, met daarbij enkele kanshebbers voor de eindzege. Voor pupillen en de jongste junioren was een 1.000 meter uitgezet. De jon gens pupillen B (8 jarigen) werden bij Antilope sterk vertegenwoordigd door Luuk Schwiebbe en Sander van As, die respectievelijk als le en 2e in hun groep finishten in 5,03 minuut en 5,42 mi nuut: een groot verschil derhalve tus sen deze twee. Bij de meisjes-pupillen Al en 2 (9 en 10-jarigen), verdedigden Marjolein Blaauboer en Carla Graafland hun de in loop bevochten 5e en 10e plaatsen met succes in 5,56 minuut respectieve lijk 5,57 minuut. Bij de jongens-pupillen A (9-jarigen) liep Joost Blokland weer een bekeken race en liet alle concurrenten zijn hie len zien; hij finishte tenslotte als le in 4,49 minuut. Tjeu van Haaren was ook in een uitstekende vorm (3e plaats in 5,07 minuut). Jan Matze en Stefan Graafland deden het iets rustiger aan, maar legden toch nog beslag op de 8e en 1 le plaats in 5,54 minuut, resp. 6,05 minuut. Sven Metsemakers doet het ook regel matig goed bij de pupillen A2 (10 jari gen). Deze keer legde hij beslag op een goede 4e plaats in 5,01 minuut. In de zelfde groep loopt ook Peter van Om men erg sterk (6e plaats in 5,12 mi nuut). De junioren hebben op dit moment in Mark Boon een goede crosser, hij legde in een sterk deelnemersveld bij de jongens D le jaars (11 jaar) beslag op de 9e plaats in 4,45 minuut, terwijl Erik Diederiks (11e plaats in 4,52 mi nuut) en Frank Kuiper (17e plaats in 5,02 minuut) erg hun best hebben ge daan een zo goed mogelijk resultaat neer te zetten. Bij de jongens D 2e jaars (12 jaar) be vocht Vincent Boere in 4,45 minuut een goede 8e plaats, terwijl zijn zus El len bij de meisjes D le jaars (11 jaar) goed was voor een 15e plaats in de eind rangschikking in 5,48 minuut. Bij de 15 en 16 jarigen jongens B wist Martijnv.d. Meij inll,23 minuut op de 3000 meter cross beslag te leggen op de 9e plaats. De Senioren en Veteranen moesten 9.000 meter afleggen. Hans Boere en Frans Olijve behaalden hier een tijd van 32,10 resp. 34,59 minuut. Ferry Bonsel en John Droog liepen bij de Veteranen I (40 tot 50 jaar) mee. Bonsel finishte als 32e in 34,58 minuut, terwijl Droog wat langer nodig had en eindigde als 63e in 40,27 minuut. De Veteranen III (60 tot 70 jaar) zetten nog steeds tijden neer, waar menige Se nior (tot 40 jaar) jalours op kan wor den. Zo ook vandaag weer behaalde Bram Lindhout een schitterende 3e plaats in 37,19 minuut.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 21