GEMEENTE WADDINXVEEN VIJFDE CD Bommelding zaait onrust KLEUR VAN! UW WONING KRIJGT ER EEN VOOR”VOX” Dubbel Hervormde thema- diensten Schooldammen in januari Voorrangs- regeling Apollolaan Symposium in Boskoop succes Korbis Magere vangst WS’ HARWA Nieuwjaarsinstuif VERKEERSMA A TREGELEN SPREEKUREN BEREIKBAARHEID SOCIAAL RAADSVROUW ANDERS. BURGERZAKEN OP 5 DECEMBER ’S-A VONDS GESLOTEN. LAATSTE RONDE AKTIE TANKSLAG BOUWVERGUNNINGEN NIEUWE REGELS VOOR CHEMISCH AFVAL IN BEDRIJVEN UITNODIGING NIEUWJAARSBIJEENKOMST TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN Wanneer u uw gordijnen koopt bij Harwa. Daar vindt u ruime keuze in vele kleuren en dessins v.a. 19,95 per meter. Loop eens binnen bij de woonwinkel met de grootste keus. 01820-15756 01820-93511 17613 VLOERBEDEKKING, GORDIJNEN EN SLAAPCOMFORT Groensvoorde 12 - Waddinxveen Telefoon 01828-16119 WADDINXVEEN - "God zij met u” is de titel van de maandag 2 decem ber uitgekomen nieuwe compact-disc van de Hervormde Gemengde Zangvereniging ”Vox Jubilans’’. WADDINXVEEN - Een door de Waddinxveense rijkspolitie serieus ge nomen telefonische bommelding zorgde vorige donderdagmiddag en - avond voor enige opwinding in en om de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde waar minister drs. P. Bukman van Lanbouw, Natuurbe heer en Visserij voor de regio Gouwe IJssel van het CDA probleemloos een overigens saaie spreekbeurt hield. O? Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 4 december 1991 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Voor nadere informatie kunt u bellen naar de Milieudienst Mid- 'egpenningen Voorrangsregeling Besloten is een voorrangsregeling te treffen op de kruising Apollo- Degenen, die vrezen dat dit voor hen tot onoverkomelijke proble men zal leiden, worden verzocht contact op te nemen met de sektie Burgerzaken ten gemeentehuize, telefoon: 14433, teneinde een na dere regeling te kunnen treffen. BOUWPERCEEL: Prinses Irenestraat 50 Bonenakker 8 laan-Mercuriusweg. Op de kruising Apollolaan-Mercuriusweg wordt de voorrang geregeld door middel van borden die aangeven dat verkeer op de Apollolaan voorrang heeft op dat uit de Mercu- riusweg. De spreekuren zijn als volgt: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. 01820-28011 den-Holland (de heer P. Barten), telefoonnummer 01820-28011, toestel 227). In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. 14433 14433 Aanmelding kan plaatsvinden tot uiterlijk 31 december 1991. Tankeigenaren die geen aanmeldingsformulier hebben ontvangen kunnen alsnog bij de gemeente een exemplaar opvragen bij de heer W.P. Kaandorp van de afdeling Ruimte en Bouw, telefoon 01828- 14433. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse. Met ingang van 1 december 1991 is de bereikbaarheid van de sociaal raadsvrouw veranderd. In verband met de viering van de Sint Nicolaasavond is de sektie Burgerzaken van de afdeling Algemene Zaken donderdagavond 5 december niet voor het publiek geopend. inleiding over de rol van een terugtre dende rijksoverheid in een wat hij noemde ’’verwende samenleving”. Hij vond het te gek dat het stelsel van sociale zekerheid in ons land nog altijd is gebaseerd op het inkomen van een éénverdiener, terwijl de meeste men sen in ons land al lang tweeverdieners zijn. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. WADDINXVEEN - In de kerkge bouwen van de Centrale Her vormde Gemeente, de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost, De Hoek steen aan de Esdoornlaan, de Be- thelkerk, de Rehobothschool aan de Sperwerhoek, worden zondag 8 december diensten gehouden met als thema "Beloofd is beloofd”. Over dit thema zullen respectieve lijk de predikanten dr. C.G. Graaf land. ds. H. Schipaanboord, ds. J.W. Goossen en ds. P. v.d. Heuvel spreken naar aanleiding van ad vent. De diensten beginnen om 9.30 uur. Na afloop is er gelegenheid om nog wat na te praten en een kopje koffie te drinken. Voor de kinderen is er een crèche. Eigenaren van niet meer in gebruik zijnde huisbrandolietanks zul len nog éénmaal door de gemeente worden aangeschreven om als nog mee te doen aan de Aktie Tankslag. Dit is de laatste mogelijk heid om met gemeentesubsidie de tank op een milieu-hygiënische wijze onschadelijk te maken. De subsidie bedraagt per te saneren tank maximaal 800,-. Omdat de vele aanwezige politie- en veiligheidsmensen geen risico wilden nemen werd de kerk met zaklampen, spiegels en ladders op eventuele explo- sieven doorzocht. Iedereen werd op een afstand gehouden. Bij het begin van de avond moesten de bezoekers van zowel de politieke avond als van een andere bijeenkomst in de kerk hun jassen en tassen laten betasten. De politie bleef verder de hele avond uit preventieve overwegin gen een oogje in het zeil houden, maar er gebeurde helemaal niets. De belangstelling voor de regionale CDA-avond viel overigens tegen. Er kwamen maar zo’n 100 mensen (meestal agrariërs) op minister Buk man af, met wie vooral de boeren toch heel wat te maken hebben gezien zijn ingrijpende landbouwmaatregelen. Over dit niet onbelangrijke beleidster rein werd gek genoeg heel weinig ge sproken. Dat gebeurde eigenlijk alleen maar in verband met het volgens de mi nister geslaagde Europese landbouw beleid, ”dat overigens niet bestand is tegen een snel stijgende produktie in een tijd dat de vraag minder snel toe neemt" en het Nederlandse mestbe leid. De bewindsman, die de boeren in en buiten de Ontmoetingskerk opriep meer kwaliteit, meer variatie en min der kwantiteit te leveren, hield alles bij elkaar een saaie en weinig inspirerende Linns ae o roers wim en Kees de Has, die van Kamer-secretaris i krijgen uitgereikt. Rechts C. de Bas. sr. (Foto: Sjaak Noteboom), WADDINXVEEN - Secretaris mr. M.J. van den Berg van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gouda kwam zaterdagavond naar het woonhuis van C. de Bas sr. aan de Jan Dorrekenskade-Oost om daar twee zilveren leg penningen en oorkondes uit te reiken aan Kees de Bas jr. (41) en Wim de Bas (42)Beiden zijn al 25 jaar actief in het concern van hun vader en hebben inmiddels eigen winkels in Gouda, Waddinxveen en Boskoop. Kees de Bas (winkelcentrum Bloe- mendaal in Gouda) kwam in juni 1966 van de technische school en ging alsló-jarige timmerman werken in het aannemingsbe drijf van zijn vader. Daar timmerde hij naar hartelust tot hij in militaire dienst moest. Tijdens het dragen van de wapenrok kreeg hij hernia en moest vervolgens stoppen met het timmeren. In het Goudse winkelcentrum Bloemendaal startte hij op ini tiatief van zijn vader en na het behalen van zijn vak- en middenstandsdiploma in 1977 een speelgoedzaak, die was overgeno men. In 1978 werd Kees de Bas eigenaar van deze zaak, die hij verder dreef onder de naam Willem de Bas en Zonen. Wim de Bas kwam in juli 1965 als 16-jarige van het lyceum, wilde niet meer verder studeren en besloot daarop de kantoorw erkzaamhe- den van zijn moeder wat te verlichten, omdat de zaak steeds groeide. In een jaar tijd haalde de Luifelbaan-man zijn vakdiplo- ma's ijzerwaren gereedschappen en middenstand en leidde als bedrijfsleider de nieuwe winkel in het winkelcentrum Luifel- baan in Waddinxveen. Er kwamen winkels bij en Wim de Bas kreeg de inkoop en verkoop van speelgoed voor zijn rekening in de drie zaken van De Bas. In 1978 heeft hij de zaken aan de Luifelbaan in Waddinxveen en in Boskoop overgenomen om als zelfstandig ondernemer zijn weg te vervolgen. Kamer-secretaris mr. Van den Berg stak zijn waardering voor de activiteiten van de beide broers De Bas niet onder stoelen of banken. Hij meldde voor alle duidelijkheid nog dat het Waddinxveense be drijf vier inschrijvingen in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gouda kent. Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: het vergroten van een woonhuis het plaatsen van een draaihek in de achtererfscheiding Marga Klompéhoeve 109 het plaatsen van 2 dakramen in het voorgeveldakvlak WADDINXVEEN - Op de zater dagen 11,18 en 25 januari organise ren de damclub Excelsior en de Vereniging voor Openbaar Onder wijs voor de 20e keer damwedstrij- den voor de leerlingen van alle ba sisscholen in Waddinxveen. De wedstrijden vangen elke zater dag aan om 9.30 uur en worden ge speeld in de grote zaal van het ver enigingsgebouw Het Trefpunt aan de Stationsstraat. Zaterdag 11 januari spelen de groe pen 3 en 4, zaterdag 18 januari de groepen 5 en 6 en zaterdag 25 ja nuari de groepen 7 en 8. Op de CD staan 18 werken. Dat zijn Psalm 108, Gij trouwe Herder, Zegen ons Algoede, Ik ben ’t niet waardig, Psalm 79, Kroont Hem met gouden kroon, Pinksterbede, Hymne Psalm 24, Abba Vader (jeugdkoor), Psalm 134, Als een hert dat verlangt naar wa ter, Rust mijn ziel, Uw God is Koning, Gij dienaars van Hem (jeugdkoor), ’t Zij vreugde mijn deel is, Psalm 93, Heer’, nu d'avond nadert, Dankt, dankt nu allen God en God zij met u. Voor beide verkeersmaatregels geldt dat belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tot het indienen van een beroepschrift bij de Kroon, na tussenkomst van de Commissaris van de Koningin van de provincie Zuid-Holland, binnen een termijn van 30 dagen na heden (dus voor 4 januari 1992), als bedoeld in artikel 43 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer. Fietsstroken Op de kruising Kanaaldijk-Apollolaan-Mercuriusweg wordt een verkeersregelinstallatie geplaatst. Deze zal het fietsverkeer op de kruising conflictvrij regelen. Derhalve is het gewenst het fietsver keer vanuit de Apollolaan op te vangen op fietsstroken. Deze fiets stroken worden aangelegd tussen de Mercuriusweg en de Kanaal dijk aan weerszijden van de weg. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00^0.30 uur WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft besloten een voor rangsregeling te treffen op de kruising Apollolaan-Mercuriusweg, mede met het oog op de verwachte toename van het fietsverkeer als langs de Apollolaan het nieuwe woonwijkje zal zijn gereali seerd. Op de kruising Apollolaan-Mercurius weg wordt de voorrang geregeld door middel van borden die aangeven dat verkeer op de Apollolaan voorrang heeft op dat uit de Mercuriusweg. Op de kruising Kanaaldijk-Apollo- laan-Mercuriusweg wordt een ver keersregelinstallatie geplaatst. Deze zal het fietsverkeer op de kruising con flictvrij regelen. Derhalve is het gewenst het fietsver keer vanuit de Apollolaan op te vangen op fietsstroken. Deze fietsstroken wor den aangelegd tussen de Mercuriusweg en de Kanaaldijk aan weerszijden van de weg. Voor beide verkeersmaatregels geldt dat belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tot het indienen van een beroepschrift bij de Kroon, na tussenkomst van de Commissaris van de Koningin van de provincie Zuid- Holland, binnen een termijn van 30 da gen na heden (dus voor 4 januari 1992) als bedoeld in artikel 43 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer. WADDINXVEEN/BOSKOOP - In de Beurshal Florida in Boskoop wordt op vrijdag 6 december vanaf half tien het symposium "Heeft de vollegrondteelt nog toekomst gehouden door het Marketing Team Boomkwekerij. Voor die symposium worden zo’n 200 kwe kers en andere belangstellenden ver wacht, die onder meer in kleine diiscus- siegroepen gedachten zullen kunnen uitwisselen. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen maakt van de koffieochtend in hotel-caférestaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost op don derdag 9 januari om half tien een Nieuwjaarsinstuif. Op 1 september jl. is het landelijke Besluit Aanwijzing chemische afvalstoffen (het BACA-besluit) ingevoerd. Bedrijven kunnen nu gemakkelijker bepalen of hun afval chemisch afval is dat apart moet worden afgevoerd en verwerkt. Over het nieuwe besluit is een brochure van het Ministerie van VROM beschikbaar. Van dit door dirigent Pieter Stolk ge leide koor is dit de vijfde CD. De CD kost 39,90 en is ook als muziekcas- sette te koop voor 24,90 bij boekhan del Burger (Dorpstraat) en N. Esveldt (Berkengaarde 21). Vox Jubilans wordt op de CD begeleid door organist Jan Mulder. Aan de op name van maandag 30 september en dinsdag 1 oktober in de Grote Her vormde Kerk van Dordrecht heeft ook het jeugdkoor (met Jan Mulder als diri gent en Pieter Stolk als organist) en dwarsfluitiste Dorette Lagendijk mee gewerkt. WADDINXVEEN - Korbis-korfbal behaalde de afgelopen week zowel in de bekercompetitie als in de reguliere competitie aansprekende successen. Tegen NIO uit Rotterdam werd in een bij vlagen goed gespeelde wedstrijd een dik verdiende 7-10 overwinning be haald waardoor een plaats in de derde bekerronde veilig werd gesteld. Zater dag werd in Delft tegen DES een écla tante 9-17 zege behaald op een achttal dat vooral de eerste helft hardnekkig tegenstand bood. Grote overeenkomst tussen beide wed strijden was vooral het feit dat de tweede helft met sterk spel bepalend was voor het goede wedstrijdresultaat. Was de ruststand togen NIO 4-5 in Waddinxveense voordeel, bij DES stond in de pauze de stand 7-7 op het scorebord. Vooral de démarrage na de pauze was imponerend: binnen een tiental minuten was deze gelijke stand omgebogen naar een 7-13 voorsprong door treffers ba Pieter Slootweg (2x), Marko van Leeuwen, Ester Visser, El len v.d. Ent en Jaco Wineke. Opvallend was in deze wedstrijd dat in de productie door de dames stevig werd bijgedragen. Van de 17 treffers werden er liefst 8 uit dameshanden gescoord, een teken dat het prima loopt in de ploeg. Howel Korbis ook de eerste helft meestal aan de goede kant van de score stond en ook het spel wat beter was dan dat van DES, kon Korbis niet echt af stand nemen. De oorzaak hiervan moet vooral worden gezocht in het feit dat de aanvalspatronen teveel op de door- loopbal waren gericht en daar had DES zich bijzonder goed op voorbereid, want grote kansen deden zich niét voor. Hoewel er dus qua spel duidelijk een Korbis overwicht was kwam dat in een positieve score niet tot uitdrukking. Dat veranderde in de tweede helft toen Korbis - deze avond gecoached door Rob Poldervaart - het accent wat meer op breedtespel met afstandschoten ging leggen. Dit veranderde spelconcept wierp al snel vruchten af want DES raakte to taal de kluts kwijt. De Delftse malaise tekende zich als snel af toen de scheids rechter na enkele minuten zich genood zaakt zag tweemaal naar de stip te wij zen als gevolg van onregelementair ver dedigen. Deze kansen liet Korbis zich niet ont gaan en daarna lukte echt bijna alles. De afstandschoten vlogen van alle kan ten door de korf en maakten al snel van het Delftse DES een gedesillisioneerde ploeg. Toen Marko van Leeuwen - met 5 treffers topscoorder - kort voor tijd de stand op 9-17 bepaalde, betekende dat het einde van een goed gespeelde wed strijd. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. WADDINXVEEN - Zaterdag 30 no vember hield de hengelsportvereniging HSW haar St. Nicolaas-wedstrijd in de Leidse Vaart. De vangst was mager, hetgeen bleek uit de klassering. Vanaf het kop-nummer werd vis gevan gen tot aan het begin van het tweede vak. Hierna tot het eindnummer werd niets gevangen. De uitslag: 1. H. Kraan (3580gr), 2. M. Reichard (3260 gr), 3. J. van Egdom (2200 gr), 4. M. van Leeuwen (2100 gr), 5. W. Houtman (1820 gr). Zaterdag 7 december wordt de vijfde wedstrijd voor de wintercompetitie ge vist. Deze wordt gehouden in het Noord-Hollands kanaal. Vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen om 06.30 uur. Eerdere CD’s van de Hervormde Ge mengde Zangvereniging Vox Jubilans droegen als titel Passie en Pasen, De Heer is mijn Herder, Kerstzang door Vox Jubilans en Blijf bij mij Heer. Op vrijdag 3 januari 1992 vindt in de raadzaal van het gemeentehuis Waddinxveen de gebruikelijke Nieuwjaarsbijeenkomst plaats. Inwoners van Waddinxveen, vertegenwoordigers uit het bedrijfsle ven en het verenigingsleven en leden van het gemeentebestuur heb ben dan de gelegenheid om elkaar hun goede wensen voor het nieuwe jaar over te brengen. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen nodigen iedereen die belangstelling heeft van harte uit hierbij aanwezig te zijn. De bijeenkomst begint om 16.30 uur en duurt tot 18.30 uur. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 van den Hetwasopen huis bijmeubelfabriek Baxmeier BV aan de Willem de 7.wf)gerlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Meubelindustrie Baxmeier BV en Meubellakkerij Combax BV aan de Willem de Zwijgerlaan hebben vo rige week donderdagmiddag en -avond een heel geslaagd open huis gehouden. De talrijke bezoekers kregen een goede indruk waartoe de Waddinxveense specialisten op het gebied van meubelmaatwerk in staat zijn. Beide bedrijven lieten zien hoe op succesvolle wijze high tech aan het vakmanschap van meubelmakers gekoppeld kan worden. Volgens Baxmeier BV en Com bax BV zijn flexibiliteit, creativiteit en vakmanschap voorwaarden om eisen van de veranderde cliënt te kunnen honoreren. Baxmeier BV heeft deze voorwaarden samengevoegd tot een goed, betrouwbaar produkt waarin men zichzelf kan herkennen. Het bedrijf verkeert al meer dan 150 jaar in een constant proces van vernieuwing en verbetering, van doelgerichte automatise ring, gekoppeld aan optimale werkomstandigheden in zagerij, meubelmakerij en spuiterij. F

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3