ICOLOPHON! Provincie verlaagt na protest tarief KERK L Noordkade-bewoners krijgen aanvaardbare precariorechten Balestra WADDINXVEEN ZONDER GRENZEN Editha Bergkotte traint voor Heerenveen KLACHTEN BEZORGING WADDINXVEEN: Kali Mati Ki Jai Bingo-avond Kunstkring exposeert Wereldwijd delen Amnesty in actie I Bij de Rabobank groeit uw Koopsom beter! Rabobank D l Weekenddienst dierenarts: SchiesserS ’N PASSEND AANBOD De nieuwste slip van Schiesser voor nóg meer bewegings vrijheid Van f 10, - naar f 7, - Gedeputeerde Staten hebben op basis van alle reacties nu achteraf gemeend dat die hoge tarieven niet deugen en gaan met ingang van dit jaar uit van een veel aanvaardbaarder precariotarief van één gulden per vierkante meter. ”Het was aanvankelijk onze bedoeling de tarieven voor de precariorechten, die een vooroorlogs niveau hadden, scherp aan te passen”, aldus provin ciaal financieel ambtenaar A. Janssen in een toelichting. Vlot betaald Nieuw besluit Tevreden Voetbaljeugd van Be Fair is succesvol Ondertrouwd: P. van der Pijl en W. A.P. Kerkhoven. Gehuwd: J. W. Viergever en C.W.M. Ploum. Overleden: Jahouh, Solimane, oud 22 jaar; Groeneveld, wv van der Quast, Pietje D, oud 80 jaar; Brouwer, Jacobus L, oud 82 jaar. Geboren: Eva Aplonia d.v. M. W. Groenendijk en A.E. van Vliet; Vincentius Albertus z.v. P.J. Dekker en C.C. Stoop; Stephan Fer dinand z.v. A.M. Visman en J.C. Brussé; Tim z.v. C. Tijsterman en W.P. vanNielen; Jimmyz.v. J.B.W. Verdegaalen G. Schouten; Tessa Aline d.v. H.A.M. Kouwenhoven en J.M.E. Steijger; Hen- drikus Luke z.v. H.R. Overdijk en I.M.M. Sirre; Bauke z.v. C. Wiersma en C.C. Sekeris; Gijsbertus Geurt z.v. G.P. Gerlagh en H.C. van Lagen; Berend z.v. B. Faber enL.M.W. Stevens; Marten Hein z.v. H.M. Bos en C.P.L. Zeilstra; Mark z.v. J. Koster en P. Vermeij; Judith Miriam d.v. T. Admiraal en C.J. Janse; Michéle Theodorus z.v. Del Vecchio en A.M.J. van Koppen. J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. v.d. Heuvel, Driewegplein 8, Gouda, tel. 01820-11215). SWEELINCKHOF 31 - TELEFOON 18950 ZATERDAG 7 DECEMBER 1991 EN ZONDAG 8 DECEMBER 1991 Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms heeft dienst: Arts: W.A. v. Heel, Mozartlaan 2-4, tel. 12676. Nu ter kennismaking 2 slips van voor 29,95 l\ t II l\ diensten Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 4 december 1991 Pagina 5 Apotheek: F.F. van Dijk, Kerkweg-West 64, tel. 17255. I MANNENMODE PASSAGE 57 WADDINXVEEN TEU2127 ZONDAG 8 DECEMBER 1991 m/v Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Dienstdoende verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. Voor de praktijk van de huisartsen Blom, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken heeft dienst: Arts: B. Glaser, Souburghlaan 13/15, tel. 14100. In vele gevallen werden de onaange naam in hun portemonnee getroffen Waddinxveners met ingang van dit jaar geconfronteerd met een zeer forse ver hoging van de jaarlijkse precariorech ten, welke kon neerkomen op meer dan 1.300 procent. En dat pikten ze niet, zo bleek uit hun dit najaar verstuurde bezwaarschrif ten, uit het onder protest betalen van de opgelegde aanslag en ook uit het niet betalen van de aanslag bij het uit blijven van nadere motivatie omtrent de naar hun mening volledig uit de pan gerezen geldbedragen. Ook werd er druk getelefoneerd met de provincie. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Het centrum is een gevolg van het werk van een familie uit Nederland uitgezon den door Danida, een Deense organi satie als hier de NOVIB en de universi- teit van Nijmegen. Joekes Goslinga is arts/psychiater en werkte bij de universiteit van Dar-Es- Salam en is samen met zijn vrouw en dochtertje en patiënten het dorp Mwe- ra, dat leeg stond, op gaan knappen. Toen er patiënten gerehabiliteerd wa ren en geen plaats in de familie kregen, is het idee gekomen om iets op te zetten waar men zelfstandig, maar wel in groepsverband kon leven, want dat is van groot belang in Tanzania. Alleen leven is eigenlijk onmogelijk. Het is met drie vrouwen begonnen en nu zijn er al na drie jaar 25 arbeids plaatsen en ook vanuit Finland wordt het centrum nu gesteund, want de fami lie Goslinga is na zes jaar terug in Ne derland en Kali Mati Ki Jai krijgt nu veel advies van Anna-Liisa Jarkko, die samen met haar man, in Dar-Es-Salam woont en ook in haar land, Finland wordt de kunstnijverheid verkocht. De familie Goslinga woont nu in Oegst- geest en is nog volop betrokken bij Kali Mati Ki Jai. Weekblad voor- Waddinxveen UitgeverijVETA BV Directie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m Donderdag: 8.30-17.30 uur Vrijdag: 8.30-12.30 uur Klachten bezorging: Sweelinckhof 31, 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 34,-per halfjaar. Advertentie-tarieven Losse mm-prijs 0,51 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. KLACHTEN? DONDERDAG TUSSEN 14.30-18.30 UUR BELLEN!!! WADDINXVEEN: Kerkweg-Oost 161 - Tel. 01828-14566- Bijkantoor: Groensvoorde 14 BOSKOOP: Overslag 12 Tel 01727-15540 Burg. Colijnstraat22-Tel. 01727-14141 Bijkantoor Puttelaan 144 - Tel 01727-12400 in eigen vlees mr' diverse gebruikei grond terug te wil, vincie. En dat wildt.r we ook niet”. Het principe is eigenlijk vrij simpel. Een Rabo Lijfrente Koopsompolis koopt u rechtstreeks bij de Rabobank. Belangrijke kosten worden daarmee uitgespaard. Het spaardeel krijgt daardoor een voordelige start. En dat vindt u in het hoge eindbedrag terug. Wilt u weten hoeveel uw koopsom uiteindelijk oplevert, vul dan de coupon in. U kunt natuurlijk ook even langskomen. WADDINXVEEN/DEN HAAG- Zo’n 25 bewoners langs de westelijke Gouwe-oever aan de Noordkade in Waddinxveen hebben in de afgelopen weken niet tevergeefs actie gevoerd tegen de hen in het afgelopen najaar opgelegde zeer forse verhoging van de provinciale precariorechten. Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland gaat de bewoners, die over een vergunning beschikken om de provinciale grond als tuin in gebruik te hebben, dezer dagen per brief volledig in het gelijk stellen. beheerd en onderuouden. Als de pro vincie dat onder! td zelf zou moeten doen kost dat vee ‘ld. Dus sneden we e verhoging, want ven te kennen de geven aan de pro- ’’Bovendien wilden we in alle be staande tarieven eindelijk eens meer eenheid brengen. Wij dachten dat een tientje per vierkante meter een mooi bedrag was, maar de betrokkenen dachten daar uiteraard heel anders over. En terecht, want er was eigenlijk sprake van een te forse verhoging voor het gebruik van stukjes provinciale grond die in de meeste gevallen door de gebruiker ook nog eens goed worden WADDINXVEEN - Kali Mati Ki Jai betekent: Heb eerbied voor de zwarte vrouw. Maar het is ook een ontwikke lingscentrum van voornamelijk vrou wen in Tanzania, 25 km ten zuiden van Dar-Es-Salam, de hoofstad van Tanza nia (Oost-Afrika). In 1988 kon dit ontwikkelingscentrum gestart worden met een bedrag van 3800 gulden en dit kwam uit Waddinx veen. Het was een deel van de op brengst van de jaarlijkse bazar van de Gereformeerde Kerk. De bazar is al tijd in juni voor de Kruiskerk op de Passage. Het centrum is geheel zelfstandig en krijgt geen enkele subsidie. Vrouwe lijke ex-psychiatrische patiënten en plattelandsvrouwen willen in hun on derhoud voorzien door het maken van kunstnijverheid produkten. Zij verven stoffen en naaien kussens, lakens, tafelkleden enz produceren henna voor het haar, bakken oventjes voor houtskool en prachtige bloempot ten, fabriceren kinderstoelen, maken manden en matten en organiseren bij eenkomsten voor gezondheidszorg en seminars over aids voor vrouwen uit de omgeving. Er is een man bij het centrum betrok ken die prachtige houtsnijwerken maakt en hij krijgt er een goede prijs voor betaald. De meer opbrengst is voor het centrum. MEDISCHEd,.„.,e„ Ik wil graag weten hoeveel de Rabo Lijfrente Koopsompolis mij Naam:m/v Adres: Postcode/Woonplaats: Telefoonnummer: Geboortedatum verzekerde: ^BURGERLIJKE., WADDINXVEEN - In het buurtcen trum De Boog aan de C. Huijgenslaan is er zaterdagavond 7 december om half negen weer een bingo-avond. Gespeeld worden 11 ronden waarvan er één een koffieronde is. Er zijn en kele of dubbele boekjes en kiennum- merprijzen. Voor een enkel boekje zijn de kosten 12,50 en voor een dubbel boekje 17,50. Er wordt gespeeld over twee zalen, waarvan één voor niet-ro- kers. Er zijn fraaie prijzen te winnen. Het moet de heer Janssen wel van het hart dat ’’maar” de helft van de onge veer 300 ontvangers van de nieuwe aan slagbiljetten, die dit jaar door omstan digheden later dan normaal de deur zijn uitgegaan, hebben geprotesteerd. De anderen betaalde vrij vlot en pro bleemloos de nieuwe aanslag van tien gulden per vierkante meter. Maar on danks dat heeft GS gemeend voor dit jaar de hardheidsclausule te moeten toepassen en voor dit en volgend jaar met meer normale precariotarieven te moeten gaan werken. Bovendien wordt bekeken of bepaalde stukjes grond in sommige gevallen niet kunnen worden verkocht aan de daarvoor be langstelling hebbende eigenaren-be- woners. Ook die voorstellen zullen in de komende tijd worden gedaan. GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.15 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur ds. J.C. de Moor Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. W. Baas, Sassenheim 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur geen dienst OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Zondag: 11.15 uur Dinsdag: 09.00 uur Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 14.45 uurds. L.S.K. Hoogendoorn BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00uurds. H.G. Koekkoek 18.30uurds. H.G. Koekkoek JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking CHR.GER.KERK BOSKOOP 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. W.P. de Groot, Den Haag-Centrum De Waddinxveense en andere protes ten uit de regio van de in totaal 300 be trokkenen in deze provincie hebben het provinciaal bestuur kortgeleden doen besluiten terug te komen op de per 1 januari 1991 in het kader van de ’’Precariorechtenverordening Zuid- Holland” door de Provinciale Staten vastgestelde nieuwe tarieven. Die tarieven waren voor de bewoners plotseling en zonder nadere aankondi ging en uitleg opgetrokken van gemid deld 70 cent per vierkante meter naar de commercieel geachte hoogte van 10,- per m2. Bovendien was er in ”Den Haag” gekozen voor een nieuw algemeen tarief ter vervanging van de tot en met vorig jaar bestaande 40 ver schillende precariotarieven. Voor de betrokkenen betekenden de nieuwe tarieven dat ze bijvoorbeeld voor hun stukje tuin langs de Gouwe- oever geen 25,50 per jaar meer moe ten betalen, maar 350,-, geen 28,-, maar 310,- en geen 37,-, maar 400,-. Andere nieuwe precario-aan- slagen beliepen in de duizenden gul dens, al naar gelang de grootte van het stuk ’’gehuurde” provinciale grond. In Waddinxveen traden deze week de Noordkade-bewoners P. Glasbeek, J.B. Veldwijk, J.W. Verbakel, P.A. Vingerling, D.A. de Vlaam en A. van Willigen met hun bezwaren naar bui ten. Ze wisten toen nog niet dat het provinciaal bestuur in positieve zin op de ’’stormen van protest” al was inge gaan Daarvoor ontbrak het hen aan in formatie naar aanleiding van hun be zwaarschriften, brieven en telefoon tjes. De Haagse wijzigingsbesluiten zullen binnenkort bij alle betrokkenen in de WADDINXVEEN - De jeugd van Be Fair-voetbal is bijzonder succesvol ge weest afgelopen weekeinde. Vooral in de derby’s tegen WSE liet de jeugd van het Warnaarplantsoen zien waaraan gewerkt is de laatste jaren. Technische opleiding (door ervaren trainers) en optimale begeleiding staan voorop bij Be Fair. De laatste jaren is veel geïnvesteerd in de opleiding en steeds meer gaat dit zijn vruchten af werpen. A-l won in een moeilijke wedstrijd, enige minuten voor tijd met 1-0, A-2 won ruim met 5-0, Jeffry Pons (3x), Remco Verschuur en Erwin Zalm scoorden. B-l speelde opnieuw voor een volle tri bune en nam revanche van de 1-1 twee weken geleden. Toch kwam WSE op een 0-1 voorsprong. Door een sterk laatste kwartier kon Be Fair met 2-1 gaan rusten en maakte het in de eerste 20 minuten van de tweede helft af (5-1). Egon Termorshuizen (3), Cees Sol (uit een schitterende solo) en Wim v.d. Starre (uit een strafschop) scoorden. Ook C-l won in een wervelende wed strijd. Bij Bergambacht werd het 0-2. Elwin en Ehmed scoorden. C-l maakt goede kans op het kampioenschap daar. D-l won opnieuw van Spirit met 8-2. De gehele E-groep, maar liefst 6 teams bleven ongeslagen: 5 x winst en 1 x ge lijk. E-4 vierde reeds het kampioen schap van de najaarsreeks. Zij wonnen alles en nu weer van Floreant met 5-0. E-3 kan dit deze week ook vieren. Zij wonnen met 0-9 bij Olympia. In de E-groep werd opnieuw een derby gespeeld. Be Fair F-4 en WSE F-2 hiel den elkaar op 3-3. brievenbus vallen en degenen die’de aanslag al hadden betaald zulleri het te veel betaalde geld keurig op hun reke ning terug gestort krijgen. Aan de Noordkade in Waddinxveen is nu ie dereen weer tevreden. WADDINXVEEN - De leden van de Waddinxveense Kunstkring exposeren tot dinsdag 7 januari hun werk in de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Het is een traditie geworden dat de Waddinxveense Kunstkring de laatste maand van het jaar exposeert in de bi bliotheek. De leden kiezen hiervoor een thema, waarover de expositie gaat. Dit jaar is dat ’’Speelgoed”. De ten toonstelling omvat schilderijen, aqua rellen en pasteltekeningen. De Waddinxveense Kunstkring gaat haar vierde levensjaar in en is nog altijd groeiende. Momenteel zijn 65 leden met actieve kunstbeoefening bezig. Er worden regelmatig contactavonden voor de leden gehouden en verder or ganiseert de Kunstkring lezingen en ex cursies. De laatste excursie was naar de bekende fabriek van kunstschildersma- terialen Talens in Apeldoorn. Ook werd kortgeleden een bezoek ge bracht aan de tentoonstelling Perspec tieven in Museum Boymans-van Beu- ningen te Rotterdam. Deze excursies zijn naast gezellig ook zeer leerzaam. De Waddinxveense Kunstkring kent naast actieve leden ook ’Vrienden’, die behalve aan de exposities, verder aan alle andere activiteiten deel kunnen ne men. De expositie in de bibliotheek is dagelijks, gedurende de openingstij den van de bibliotheek geopend en gra tis toegankelijk. Het adres van het secretariaat van de Waddinxveense Kunstkring is: P. Jongsma, Henegouwerweg 52, Wad dinxveen, tel. 14338. Einddatum: Stuur mij een vrijblijvende offerte. WADDINXVEEN - ’’Toekomst delen wereldwijd” is een campagne voor Derde Wereld- en milieuvriendelijk comsumptiegedrag van Solidaridad, de inter-kerkelijke actie voor Latijns- Amerika. Na de adventperiode vraagt Solidari dad aandacht voor de situatie in La tijns-Amerika. Dit gebeurt onder het motto ’’Toekomst delen wereldwijd”. Wil er op aarde wereldwijd toekomst zijn voor allen dan zal het op delen aan komen. Het delen van kansen, hulp bronnen en het natuurlijk milieu. In dit kader vraagt Solidaridad met name aandacht voor 1992. In 1992 zal het vijfhonderdjaar geleden zijn dat Christoffel Columbus voet aan wal zette in Amerika. Met Columbus deed ook het christendom zijn intrede op het Latijnsamerikaanse continent. Met de brochure ’’Tussen God en Goud” hoopt Solidaridad een bijdrage te leve ren aan de kritische bezinning op vijf eeuwen gezamenlijke geschiedenis. Het rijke Westen legt een onevenredig groot beslag op de natuurlijke hulp bronnen en het milue in de wereld. Zou de Derde Wereld evenveel consume ren als het Westen, dan zou de aarde dit niet kunnen verdragen. Voor wie de Derde Wereld groeikansen geven wil, komt de grens van de eigen consump- tiegroei in zicht. Wij zullen in plaats van consumeren moeten consuminderen. Alleen dan ontstaat er ruimte voor ontwikkeling van de Derde Wereld. Een ontwikke ling die haar 500 jaar lang onthouden is omwille van de Westerse welvaartsver- meerdering. Consuminderen is een bewuste keuze. Door bij elke aankoop kritisch te bekij ken of die wel nodig is. En door te kie zen voor ’’duurzame” produkten die met een minimum aan grondstoffen- en energieverbruik zijn gemaakt. Met kritisch consumenten gedrag door ’’anders” en ’’minder” te consumeren wordt een onmisbaar signaal afgegeven dat het anders moet en kan. Tegelijker tijd wordt er daarmee gewerkt aan een meer structurele verandering van pro- duktie en consumptiepatronen door druk uit te oefenen op overheid en pro ducenten. In 1988 werd in Nederland het Max Ha- velaar koffie-keurmerk geïntrodu ceerd. Max Havelaar koffie wordt te gen een rechtvaardige prijs van koffie boeren in de Derde Wereld aange kocht. Daardoor draagt Max Havelaar bij aan echte ontwikkelingskansen voor deze boeren. Niet door hulp, maar door eerlijke handel met hen te drijven. Inmiddels heeft de Max Havelaar keur- merk-koffie ruim 2,5% van de Neder landse markt veroverd. Een prachtig resultaat. Maar de resterende 97,5% blijft een uitdaging voor Max Have laar. De verkoop van Max Havelaar koffie kan op verschillende manieren worden gestimuleerd. Door bijvoorbeeld WADDINXVEEN - De 16-jarige Waddinxveense schaatster Editha Bergkotte van de Bosboom Toussaint- singel maakt deel uit van de geweste lijke schaatsselectie van de Koninklijke Nederlandse Schaats Bond (KNSB). De komende weken hoopt MAV0-4- leerlinge van de Prof. Kohnstamm- school aan de Mauritslaan zich te plaat sen voor het Nederlands kampioen schap junioren, dat in februari in Hee renveen zal worden gehouden. Editha Bergkotte is aan een nieuw sei zoen begonnen, waarbij ze kan terug kijken op een geslaagd seizoen 1990- 1991. Toen behaalde ze een tweede plaats bij de gewestelijke sprintkam- pioenschappen, een eerste plaats bij de clubkampioenschappen van de schaats vereniging Zoetermeer en een eerste plaats bij de Zuidhollandse kampioen schappen lange baan op natuurijs. Het gevolg van de successen van de af gelopen winter was, dat zij door de KNSB werd opgenomen in de geweste lijke langebaan-selectie. Vanaf half mei heeft zij dan ook zo’n 5 keer per week een loop-fiets- of skeelertraining gedaan. Het nieuwe schaatsseizoen begon vo rige maand met een trainingsweek in het Zuidduitse Inzell en nu traint zij mi nimaal 3 avonden per week op de Haagse Uithof-baan. Inmiddels zijn daar de eerste wedstrij den verreden en heeft zij op drie afstan den haar persoonlijke record scherper gesteld, namelijk de 300 min 31.00 sec, de 500 m in 47,71 sec en de 1500 m in 2.31.4. ’’Waddinxveen zonder grenzen” is een driewekelijkse rubriek in het Weekblad voor Waddinxveen over Derde Wereld-activi- teiten. Voor inlichtingen: W.S.J. Waterreus-de Vries, Lindengaarde 1, 2742 TP Waddinxveen. Tel. 01828 -17851. vrienden en familie ertoe over te halen Max Havelaar koffie te drinken. Of grootverbruikers zoals bedrijven en in stellingen hiervoor te benaderen. Het autoverkeer levert een belangrijke bijdrage aan het broeikaseffekt en de verzuring van ons milieu. De gevolgen van het broeikaseffekt zijn wereldwijd. Zo dreigt de zeespiegel te stijgen waar door landen als Bangladesh gedeelte lijk onder water komen te staan. Vooral Derde Wereldlanden hebben onvoldoende geld om tegenmaatrege len te treffen (bv. dijkverhoging). Het particulier autoverkeer is verant woordelijk voor 60% van het energie verbruik door vervoer. De helft van de kilometers worden verreden op afstan den korter dan 6 kilometer. De actie ’’Halveer het Autoverkeer” van de Vereniging Milieudefensie roept ieder een op vaker de auto te laten staan en druk uit te oefenen op het gemeentebe stuur voor verbetering van het open baar vervoer. Het doel van de aktie is de gemeente te laten zien dat er onder de bevolking wel degelijk bereidheid is over te stappen van auto naar openbaar vervoer. Met deze suggesties voor Derdewe reld- en milieuvriendelijk consumptie gedrag hoopt Solidaridad een meer ge deelde toekomst-wereldwijd mogelijk te maken. Tegelijkertijd is het een ste vige agenda, die heel wat gespreksstof in parochies en gemeenten zal opleve ren. Stof tot nadenken en modellen om ’’anders” te doen. Bouwstenen voor delen wereldwijd. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk: 9.30 uur ds. C.G. Graafland, Aalsmeer 17.00 uur ds. H. Smit, Hilversum De Hoeksteen: 9.30uurds. H. Schipaanboord 15.00 uur ds. J.W. Goossen (aangepaste dienst) 18.30 uur ds. J. Boer, Benthuizen Bethelkerk: 9.30 uur ds. J.W. Goossen 17.00 uur ds. A. A. A. Prosman, Harmelen Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. P. van den Heuvel, Vlaardingen 17.00 uur ds. H. Schipaanboord Immanuëlkerk: 10.00 uur ds. A.A. van Houwelingen 17.00 uur ds. J. van Dok, Alphen aan den Rijn WADDINXVEEN - In de maand de- cember worden door Amnesty Interna tional in Waddinxveen verschillende activiteiten georganiseerd. Op dinsdag 10 december, de Dag van de Rechten van de Mens, wordt er weer een fakkelwacht gehouden bij allebei de Waddinxveense NS-stations. Vanaf 16.00 uur tot 18.30 uur. De Amnesty- werkgroep zorgt voor fakkels en ieder- een kan meedoen. 10 December is een belangrijke datum, want op die dag werden in 1948 de verklaringen over de rechten van de mens aangenomen. Op maandag 16 december zal Amnesty - aanwezig zijn met een stand bij ”De Wadde”, de Christelijke Scholenge- meenschap voor MAVO/LTO/LHNO. Op vrij dag 20 december staat Amnesty met een stand op de Kerst-Inn van het HAVO-Atheneum. In allebei de scholen kan er aan de jaar- ijkse groetenactie worden meegedaan. Er kan een kaart worden gestuurd aan gewetensgevangenen, geadopteerd door Amnesty. Er zijn dit jaar 36 nieuwe adressen. Ook kan een petitielijst voor mensen- rechtenorganisaties in Peru, om die massaal steun te geven, ondertekend worden. Er verdwijnen nog steeds mensen in Peru en Amnesty is teleurgesteld over de uitspraken die president Fujimoro doet over de mensenrechtenorganisa- ties in zijn eigen land, waar hij de de mocratisch gekozen president van is. De jaarlijkse groetenkaartenactie wordt ook op de basisscholen gehou den. De groetenactie en het onderteke- nen van de petitielijst voor Peru zal in december in de kerken, die aan de maandelijkse schrijfactiviteiten mee- doen, worden georganiseerd. uiteindelijk oplevert. I- I I I Ingangsdatum: I Stuur mij een v L _Z. I (maximaal aftrekbare storting) I -(ander bedrag, minimaal ƒ3.000,-) I Neem contact met mij op voor een afspraak. Plaats:Datum: I Afgeven bij of opsturen naar de Rabobank bij u in de buurt. I I I I I I I I F

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 5