Man stal van club Laatste ronde 30 mille actie Tankslag Kerstmarkt in kerk aan de Zuidkade EO-Ronduit in Gouda Dansavond ouderen Kerstfeest NBPV een succes Voor Welfare 2,6 mille Kamers bezoeken De Kring Koffiebar Rowah-dames aan leiding Aeolus blijft aan kop staan Prijzen winkelactie ’’Zuidplas” i Kantine Heterdaad Winkeldiefstal Insluiper Fietsendieven Strijkers Vreemdeling Verkeerslicht BMW Auto weg Aangehouden De Schaapskooi Afpersing Gewond Onder invloed i Waddinxveen WADDINXVEEN - De gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Be drijven i Waddinxveen heeft de laatste ronde van de actie Tankslag aange- kondigd. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 4 december 1991 Pagina 9 Een delegatie van de Kamer van Koophandel en Fabrieken (waaronder die van Midden-Holland uit Gouda) bezocht onder meer het bedrijf Kring- Algemeen directeur drs. Max van den Berg (rechts) van de Nederlandse Organisatie Voor Internationale Betrek kingen (NOVIB) neemt op het kantoor in Den Haag de van een luchtfoto van Waddinxveen voorziene cheque Op vrijdag 8 november werden drie on genode gasten van de kantine van de tennisvereniging Gouwe Smash in het Op donderdag 7 november atten deerde een oplettende getuige de poli tie op een mogelijke inbraak in het ge bouwtje van de scouting aan de Von- dellaan. Een 15-jarige Waddinxvener werd kort na de inbraak in het park aangehouden. Korte tijd later werd een tweede ver dachte, ee 19-jarige Waddinxvener, aangehouden. De 15-jarige knaap heeft tevens de diefstal van 8 fietsen be kend. Hij gebruikte de fietsen louter als vervoermiddel. Bij Formido aan de Noordkade werd een 55-jarig Waddinxvener aangehou den. De man nam zonder te betalen 2 soldeerstiften mee. WADDINXVEEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afde ling Waddinxveen, viert op dinsdag 10 december haar Kerstfeest in het AF- centrum (Jan van Bijnenpad). Na de opening om 20.15 uur zal het zangkoor o.l.v. mw. Annie Lith optre den. Er komen 2 kerstverhalen (tussen door pauze), welke vertolkt zullen wor den door de dames Lyda Rijnbeek en Annie Stuiver. Ook is er samenzang en na de tweede pauze zal het zangkoor nog één keer optreden. Verder zal aan het pro gramma muzikale medewerking ver leent worden door Karin van Garderen (dwarsfluit) en Lucas Blom (piano). ■POLITIENIEUWSB Twee weken geleden werd een 20-ja- rige in Alphen aan den Rijn wonende man door de politie aangehouden ter zake diefstal. Diverse bedrijven op het industrieterrein Coenecoop en aan de Mercuriusweg werden door hem be zocht. Bij één van de bedrijven werd op straat een portemonneewelke bleek te zijn ontvreemd, aangetroffen. Bij aan houding werd de man, die vele keren met de politie in aanraking is geweest, een tweede portemonnee aangetrof fen. Deze bleek ook door hem te zijn ontvreemd. Diverse kasopnames werden ten eigen nutte aangewend en diverse privé-re- keningen werden betaald met geld van de vereniging. Naar schatting zal de be treffende vereniging voor 30.000,- zijn benadeeld. WADDINXVEEN - De vorige week zaterdag 30 november gehouden vrije dansavond voor ouderen in de dans school Van der Lubbe aan de Sniepweg is een groot succes geworden. Meer dan 90 ouderen vanaf 50 jaar be zochten de dansavond, die was georga niseerd door de Stichting Welzijn Ou deren Waddinxveen (SWOW) in sa menwerking met dansschool Van der Lubbe. Vanaf half negen tot middernacht kon den de bezoekers zich rythmisch bewe gen op de muzikale tonen van de ball room- en Latijns Amerikaanse dansen, terwijl ook aandacht werd geschonken aan dd zogenaamde ’’oude dansen” zo als de Weense wals, de Veleta en de St. Bernhardwals. Grote hilariteit was er tijdens de Lambeth Walk. Tot ieders verbazing werd de avond ook bezocht door twee medewerkers van St. Nicolaas, die iedere bezoeker nog een kleine attentie aanbood na mens de SWOW en de dansschool Van der Lubbe. Na afloop waren alle bezoekers het er over eens dat de avond zeer geslaagd was en de verwachtingen overtrof en dat het zeker waard zal zijn een herha ling te overwegen. In de nacht van donderdag 28 en vrij dag 29 november werden op de Noord kade twee onverlichte fietsers aange troffen. Bij het zien van de politie ver dwenen beide in de duisternis. Enige tijd later werden ze lopend in Boskoop aangetroffen. De twee 19-jarige Bos kopers bleken een fiets in Gouda te hebben ontvreemd. Zij zijn naarde po litie in Gouda overgebracht. WADDINXVEEN - Een Waddinxveense man is door de Waddinxveense rijkspolitie aangehouden en verhoord in verband met gepleegde verduis tering. Gedurende langere tijd was hij belast met de waarneming van het penningmeesterschap van een vereniging. De afgelopen week werd in Gouda en 19-jarige Waddinxvener aangehouden, daar hij in de Kaasstad handelde in strijkers (het verboden en tevens zeer gevaarlijk vuurwerk). IN verband met het nader onderzoek werd de assisten tie van de Waddinxveense rijkspolitie verzoxht. Op maandag 18 november werd een 29- jarige uit India afkomstige en in Zoe- termeer illegaal verblijf houdende man aangehouden. Hij verklaarde in Wad dinxveen te willen trouwen om op die manier legaal in ons land te kunnen zijn. Hij is overgegeven aan de vreem delingendienst te Zoetermeer. Op woensdag 27 november werd op de Kerkweg-Oost een 46-jarige Waddinx vener door de politie aan de kant gezet en aangehouden. Het verzoek tot aan houding was gedaan door de politie te Nieuwkoop, daar de bestuurder een groot verkeerslicht zou hebben ont vreemd. In de bestelauto werd dit ver keerslicht aangetroffen. De verdachte bleek alcohol te hebben genuttigd. GOUDA - In de sporthal De Mam moet aan de Calslaan in Gouda is zater dagavond 21 december om acht uur een gratis toegankelijke avond in het kader van de Kersttournee Ronduit Praise Ontmoeting van de Evangelische Om roep (EO). De tijd rondom Kerst is bij uitstek een periode om veel te zingen. Daarom or ganiseert de EO-jongerenclub Ronduit een Kersttournee met Praise Ont moeting. Iedereen is van harte welkom om met de Ronduit Praise Band mee in te stemmen in enthousiast samenzang. Op deze manier kunnen honderden mensen samen het kerstfeest vieren. Van de Goudse Praise Ontmoetings- avond worden televisie-opnamen ge maakt. In verband daarmee moeten er gratis kaarten gereserveerd worden via telefoonnummer 08380-23334 of bij bijbelshop ’’Samma”, Kleiwegstraat 28 in Gouda. Iedereen wordt bovendien verzocht om 19.45 uur aanwezig te zijn in De Mammoet. De uitzending is op 24 december om 18.10 uur via Neder land 1. Aan deze drie avonden wordt muzikale medewerking verleend door de Rond uit Praise Band onder leiding van An dré Pouwer en jongerenkoor His Reve lation uit Alphen aan den Rijn. Verder verzorgen Fred Kwint of Wim de Knijff een korte kerstmeditatie. Wim Gran- dia presenteert het geheel. WADDINXVEEN - Het Weekblad voor Waddinxveen heeft het Welfare- werk van het Rode Kruis vorige week duizenden guldens meer toebedacht dan kon. De verkoopdag in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen pad had geen 26.000, - opgebracht, maar 2.600,-. De prijzen van de tijdens de welfare- verkoopdag gehouden loterij zijn ge vallen op de nrs. 687, 700, 739, 740, 745, 755, 770, 778. 907, 772. Ze zijn af te halen in het Anne Frank-centrum. De opbrengst van de verkoopdag was dus/2.600,-. koop. (Foto: De Kring-Bleiswijk) BLEISWIJK/WADDINXVEEN/GOUDA - Elf bestuursleden van vier verschil lende Kamers van Koophandel brachten op dinsdag 26 november een bezoek aan tuinbouwgebied De Kring. De prominenten uit Delft, Gouda, Rotterdam en Den Haag kregen een rondlei ding langs diverse bedrijven, die representatief zijn voor de tuinbouwsector in zijn geheel. De ochtend werd verzorgd door de Stichting Kring Promotie. De stichting benadrukte tijdens het werkbezoek het grote belang dat de tuinbouw voor gebied De Kring vertegenwoordigt. Allereerst nam de Kamers van Koophandel-groep een kijkje op Bloemenveiling Berkel en in het toonaangevende bedrijf voor de tuinbouwtoeleveringsindustrie Kringloop. In potplantenkwekerij A. Zeestraten in Pijnacker en chrysantenkweke rij J. Bregman te Bleiswijk gaven de respectievelijke ondernemers een uitleg over moderne bedrijfsvoering. De ochtend werd afgesloten met een lunch. De deelnemers spraken hun verbazing uit over de geavanceerde technieken die in de tuinbouw worden gebruikt. Ook de grootte van het economisch netwerk rondom deze sector gaf aanleiding tot positieve reacties. ZEVENHUIZEN - In koffiebar ’t Praathuis in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen is het vrijdagavond 6 december Sin terklaasavond. De Goedheiligman zal de koffiebargangers vanaf acht uur ver- blijden met snoepgoed. Op maandag 18 november werd om streeks 01.15 uur door de politie een BMW-personenauto, eigendom van een 25-jarige Waddinxvener, in beslag genomen. Kort voor de inbeslagne ming trachtte de politie de bestuurder van deze auto te controleren. De be stuurder onttrok zich aan de controle en probeerde zich met hoge snelheden door de bebouwde kom en door het do ven van de verlichting uit de voeten te maken. Na een enkele kilometers lange achter volging werd de auto op het industrie terrein Coenecoop aangetroffen, zon der bestuurder. Gelet op het zeer ver keersgevaarlijk rij-gedrag van de be- stuurder/eigenaar heeft de officier van justitie de inbeslagneming gelast. Tussen woensdag 13 en vrijdag 15 no vember is vanaf de parkeerplaats bij de Wilgenhorst een Honda Civic-perso- nenauto, kenteken ZL-79-NF ont vreemd. WADDINXVEEN - De handbalda- mes van Alcapress/Rowah hebben zich vast aan de kop van de competitie ge nesteld. Zondagmorgen wonnen de handbalsters van Rowah zeer overtui gend van DES uit Papendrecht, In een aantrekkelijke wedstrijd maakten de Waddinxveense handbalsters reclame voor hun sport. Nadat ze tegenstander DES met maar liefst 17-3 hadden overspeeld, konden ze de felicitaties en complimenten van de Papendrechtse dames in ontvangst nemen. Al bij rust had Rowah overi gens al een beslissende 8-1 voorsprong genomen. Tegen middenmoter DES konden de handbalsters van Rowah zich definitief kandidaat stellen voor het kampioen schap in de vijfde klasse. Marja Sloof nam de coaching van Simon Krol voor deze wedstrijd over en wist kennelijk de Waddinxveense dames goed te mo tiveren. Rowah begon bijzonder sterk. Binnen tien minuten was al duidelijk dat Ro wah een maatje te groot was voor de bezoekers. Via 6-0 liepen de Waddinx veense handbalsters eenvoudig naar een 8-1 ruststand. Rowah had een uitstekende defensie. In Annemarie Verwaayen heeft Ro wah een keepster van nivo. Verder heeft Rowah een solide middenblok dat noch van afstand, noch aan de cir kel kansen aan de tegenstander biedt. In de tweede helft kon Rowah de wed strijd prima uitspelen. Met name door een aantal snelle break-outs en goede combinaties bereikten de Waddinx veense dames een monsterscore van 17-3. ”De dames zijn aan de competitie be gonnen met de hoop er goed in mee te draaien. Dat Rowah nu na vijf wed strijden aan kop gaat in de vijfde klasse is natuurlijk prachtig. Dat had niemand van onze jonge vereniging verwacht. Rowah laat zien dat presteren en gezel ligheid prima samen kan. De sfeer in de groep is uitstekend; uit die goede sfeer lijkt Rowah juist haar prestaties te put ten”, aldus Marja Sloof. ’’Deze week hebben de dames een vrij weekend. De week daarna moeten we thuis tegen Hollandiaan. Dat wordt op nieuw een belangrijke wedstrijd voor ons". Iedereen die de dames van Rowah in actie wil zien, is van harte welkom in de sporthal De Sniep. De damesgroep van Rowah is inmiddels zodanig gegroeid, dat er bijna gedacht kan worden aan een tweede damesteam. Juist een goede gelegenheid voor geïnteresseer den om eens een kijkje te nemen. Tele fonisch informeren kan ook: 01828- 15899. Handbalvereniging Rowah groeit pri ma. Als Rowah op 1 januari aan staande één jaar bestaat, zal de vereni ging ongeveer vijftig leden tellen. Het initiatief om deze nieuwe sportvereni ging op te richten lijkt goed te slagen. Met diverse teams komt Rowah op dit moment al in competitieverband uit. Op donderdag 21 november werd een 46-jarige inwoner van Boskoop aange houden en verhoord in verband met een gepleegde mishandeling. De Bos- koopse man zou zich hebben geïrri teerd aan het feit, dat een andere be stuurder vlak langs zijn voeten reed, toen hij bij een Waddinxveense hore cagelegenheid vertrok. De Boskoopse man achtervolgde het Waddinxveense slachtoffer tot vlak bij zijn woning. Toen de bestuurder nog in zijn auto zat, schopte hij hem twee jeer in zijn gezicht. Hierbij werden ook nog de benodigde bedreigingen geuit. Als gevolg van het letsel kon het slachtoffer een week niet werken. Tegen de Bos koper is proces-verbaal opgemaakt ter zake mishandeling met zwaar lichame lijk letsel als gevolg. Het onderzoek met betrekking tot de inbraak in De Schaapskooi op zaterdag 2 november heeft geleid tot de aanhou ding van een 16-jarige Waddinxveense jongen. Hij heeft bekend de inbraak te hebben gepleegd. Hierbij werden twee grote ruiten vernield. Behoudens het nuttigen van een blikje cola werd er niets ontvreemd. Motief was waarschijnlijk het stoer doen tegen vrienden. De vernielingen, welke zijn gepleegd tijdens deze inbraak, hebben niets te maken met de vernielingen welke enkele weken geleden zijn aan gericht. Op zaterdag 2 november werd een 19- jarige uit Gouda afkomstige man ge hoord in verband met afpersing door middel van bedreiging. Hij had zijn vroegere Waddinxveense werkgever middels diverse telefonische bedrei ging en een bedreiging per brief aange zet tot betaling van salaris, waarop de Gouwenaar nog recht meende te heb ben. Hij heeft de afpersing bekend. Te gen de jongeman is proces-verbaal op gemaakt. Op donderdag 28 november om 8.00 uur vond op de Noordringdijk een aan rijding plaats tussen twee auto’s. De in de richting Moordrecht rijdende be stuurster, een 23-jarige Waddinxveen se, raakte in de berm en kwam na stuur- correctie op de andere weghelft te recht, waarna de botsing volgde met de tegemoetkomende bestuurder, een 31- jarige inwoner van Moordrecht. De vrouw raakte bekneld en moest door de brandweer worden bevrijd. Beide be stuurders zijn naar het Goudse St. Jo- zefziekenhuis vervoerd. Warnaarplantsoen betrapt. Zij sloegen op de vlucht. Twee van hen (17 jaar) konden korte tijd later in de omgeving door de politie worden aangehouden. De derde Waddinxvener (21 jaar) meldde zich ’s avonds bij de politie. De oudste bekende samen met de twee andere aangehoudenen goederen uit deze kantine te hebben weggenomen. Ook met 2 andere Waddinxveense jon gens was hij een enkele keer in de kan tine geweest om consumpties te nutti gen. Hij bekende zelf diverse keren geld en lege kratten bier te hebben ont vreemd. Hij bleek gokverslaafd te zijn en wilde op deze wijze geld binnen ha len. Tegen de 5 is proces-verbaal opge maakt. Op donderdag 21 november raakte een 16-jarige Waddinxvener gewond bij een aanrijding tussen 2 bromfietsers. Een 18-jarige Waddinxveense brom fietser haalde op de Sniepweg een per sonenauto in en reeds daarna links voorbij de vluchtheuvel in het fietspad bij restaurant Bibelot. Daar reed hij tegen het slachtoffer, die naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De bromfiets van de 18- jarige bleek niet verzekerd en was 80 cc en werd onverbiddelijk inbeslaggeno- men. WADDINXVEEN - De prestaties in de districtscompetitie van de teams van de Waddinxveense badmintonclub Have en Goed/Aeolus waren zondag weer beslist de moeite waard om over naar huis te schrijven, want de Wad- dinxveners handhaven zich aan de kop. Doordat liefst 5 teams van Aeolus thuis speelden, was er sprake van een gezel lige drukte in sportzaal De Duikelaar. In de 5 wedstrijden die hier werden ge speeld behaalden 4 teams een uitste kende overwinning en kwam het 6e team tot een puntendeling met haar te genstander. Vrijdagavond speelde het 7e team reeds haar thuiswedstrijd in sportzaal Groenswaard, alwaar men eveneens tot een overtuigende overwinning kwam. De andere 4 teams speelden zondag een uitwedstrijd, waarin alleen het 8e team aan de negatieve kant van de score bleef. Alles bij elkaar optellend kwamen de teams van Aeolus in de 9e speelweek tot 8 overwinningen, 1 gelijkspel en 1 nederlaag. Door dit resultaat bleven met name de teams 1, 2, 4, 5, 9 en 10 in de race om de eerste plaats, terwijl ook team 3 nog kansen behoudt op een pro- motieplaats. Het eerste team van WBC Have en Goed/Aeolus toonde in Delft opnieuw met nadruk haar aspiraties om kam pioen te worden in de hoofdklasse van het district Zuid-Holland. Alhoewel het 5e team van Delft met name in de enkelspelen fel verzet bood (3 van de 4 enkelspelen werden pas in de 3e game beslist) zette het team van Aeolus toch weer een klinkende 8-0 overwinning neer (thuis won men met 6-2). Zondag 8 december wacht hen in sport zaal De Duikelaar de cruciale wedstrijd tegen hun naaste belagers, het 2e team van Voorburg uit Voorburg. Deze wedstrijd vangt om 12.00 uur aan. Het enige team dat zondag zonder pun ten bleef was het 8e team. In de uitwed strijd te Bodegraven tegen het 5e team van Regio Effect/Vederlicht leed men een 8-0 nederlaag. Alhoewel 3 partijen pas in de 3e game werden beslist een 2e dame Margo van Wensveen reeds in het begin van haar enkelspel gebles seerd uitviel, waardoor 3 partijen niet meer gespeeld konden worden, kreeg het team van Aeolus niet echt grip op het spel van de koploper. Desondanks draait het team, be staande uit Lidy de Heij, Margo van Wensveen, Nico van Grieken, Jos de Heij en Dick van Ligten, niet onver dienstelijk en speelt men met 8 punten uit evenzovele wedstrijden een aardig partijtje mee in de 8e klasse van het dis- trikt. De uitslagen van de andere teams lui den als volgt: Nieuwkoop 2-Aeolus 2: 2-6; Aeolus 3-Delft 7: 5-3; Aeolus 4- Zigo 4: 7-1; Aeolus 5-Delft 13: 7-1; Aeolus 6-Don Quishuttle 2: 4-4; Aeo lus 7-Voorburg 12: 8-0; Aeolus 9-Flair 15: 7-1; Regio Effect/Vederlicht 8- Aeolus 10: 0-8. meente hun olietank onschadelijk te maken. De subsidie bedraagt per te sa neren tank maximaal 800,-. Tankeigenaren die geen aanmeldings formulier hebben ontvangen kunnen alsnog bij de gemeente een exemplaar opvragen bij de heer W.P. Kaandorp van de afdeling Ruimte en Bouw van de gemeente, telefoonnummer 01828- 14433. WADDINXVEEN - De waardebon- actie van de winkeliers in het winkel centrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan is dinsdag 3 december afgesloten met de prijsuitreiking. De prijsuitreiking, ’s middags om vijf uur, was in handen van Sint Nicolaas. Dit zijn de prijswin naars: Bouwpakketten: Den Hertog (Joke Smithoeve 56), J. van Leijenhorst (Roosje Voshoeve 72), Ruiter (Anna de Waalhoeve 1), mevr. R. Tuijl (Graanakker 90), Smitskamp (Troel- strahoeve 37), M. Plaisier (W. Bun- ninglaan 5), C. v. Ringelenstein (Anna de Waalhoeve 6), H. v. Kempen (Nico- laaserf 17), W. Visser (Eksterdreef 133), mevr. B. Sikking (Linzenakker 2) . Roomboterletters: Th. v. Bueren (J.v. Bijnenpad 249), W.C. Kamphuis (Lin zenakker 51), J. Kok v. Dongen (Veen kade 24), B.M. Crompvoets (Gerstak- ker 60), H. de Mik (J. Dorrekenskade O. 84), L. Dijkshoorn (Beethovenlaan 10), M. Saat (R. Voshoeve 39), T. Hennink (Zuidplaslaan 120), A. v.d. Berg (W. de Zwijgerlaan 46), K. F.loff- man (Zuidplaslaan 99), De Jong, (Marga Klompehoeve 87), Lub (p/a Havikshoek 30), Bal (Zuidplaslaan 86), R. de Puy (Linzenakker 9), W. Markus (Zuidplaslaan 129), N.M v. Luinen (Eksterdreef 71), R. Bennik (Korenakker 23), v.d. Steen (Buizerd- hoek 20), Klijn (Zuidplaslaan 214), Geco Stehouwer (leplaan 33). Boeketten: A. v. Hoven (Onderweg 20), Sloof (De Akker 26), v. Leu ven (Bonenakker 4), Smitskamp (Troel- strahoeve 37), P. Broere (Zuidplas! aan 68), E.M. Emmerzaal (Zuidplaslaan 93). L. Roos (Woubrechterf 82), C. Montagne (De Akker 15), A. Te Pas (Gerstakker 126), mevr. v.d. Berg (Zuidplaslaan 134), J.L. Bresser (Zuidplaslaan 31), L. Witte (Fortuna- laan 12), Wevenling (Woubrechterf 32), T. Hener (Graanakker 107), B. Schouten (De Akker 4), mevr. M. Boer (Sperwerhoek 48), W. v.d. Plaat (Sperwerhoek 19), v. Wijk (M. Klom pehoeve 100), H. Romeijn (Lijsterbes straat 7), Gea Lindhout (Otto-erfl5 Walkman: A.J. Lub (p/a Havikhoek 30), P. Broere (Zuidplaslaan 68), R. de Puy (Linzenakker 9), N. Sekeris (Peu- leyen 15), Reym (J. Smithoeve 71). Grandorado: v.d. Oost (M. Klompe hoeve 36). Radio Dubbel Cassettedeck: K. Baas' (leplaan 11). Accu Boormachine: Nettie Klomp (IDe Akker 88). Verrekijkers: A. Sleeuwenhoek (A. Jacobshoeve 18), v.d. Braak (Rijin- landstraat 3). Wereldontvanger: B. Sikking-Sikkerna (Linzenakker 2), Fickweiler (Limaw eg 1)- Fotoalbums: H.A. Moerings (P.t.L Hooftstraat 3), H. Kloet (Gruttodreef 3) , A.H. Loef (Rietbergplantsoen 41), B. H. v.d. Ark (Graanakker 47), G. de Klerk (M. Klompehoeve 76). Pluche beest: E. Zirkzee-Zewuster (F... Voshoeve 52), fam. P. Loor (R. Vos- hoeve 56). Skelter: v.d. Braak (Rijnlandstraat 3), C. Pavias (Graanakker 145). Pocket camera: A. Koster (Brugweg 65), C. v. Ringelenstein (Anna d<s; Waalhoeve 6), W. v.d. Vegte (M Klompehoeve 18), J. Bron (Graanak ker 43), Nel Bruggenkamp (Linzenak - ker 35). Legpuzzels: A. Lammers-Brabers (Noordeinde 53), H. Nulden (Buizerd hoek 2), P. Wildschut (Graanakkeir 37), T. Hennink (Zuidplaslaan 120). J Kok v. Dongen (Veenkade 24), mevr C. Schierck (Piasweg 4). J. Versluis- Jansen (J. Luykenstraat 9), M. Assche- man (Bilderdijklaan 38), L. Berkhuy- sen (Dr. Hamburgerlaan 32 Boskoop), F.G. Luyten (A. de Waalhoevel). WADDINXVEEN - Voor de tweede achtereenvolgende maal wordt er vrijdag 13 december (16.00- 22.00 uur) en zaterdag 14 december (10.30 -16.00 uur) in het sfeervolle kerkgebouw van de Re monstrantse Gemeente aan de Zuidkade een kerstmarkt gehou den. De markt wordt vrijdagmiddag 13 december om vier uur officieel ge opend door oud-wethouder en ere burgeres mevrouw L.M. Ooster- broek-Waagmeester. Er staan weer kraampjes met vele artikelen, zoals kerstversieringen, broodfïguren, keramiek, droog bloemen, aquarellen, pentekenin gen en nog tal van andere aantrek kelijke dingen. Voor de kinderen is er een speciale hoek ingericht, waarin zij hun eigen kersthoek kun nen versieren. Het geheel wordt omlijst met sfeer muziek. Zo is er vrijdagavond een jeugdkoor uit Boskoop, dat kerst liederen ten gehore zal brengen. Dit optreden begint om 20.30 uur. Verder kan met koffiedrinken. De opbrengst van deze kerstmarkt wordt bestemd voor het onderhoud van dit fraaie kerkgebouw. Dit kerkje is hard aan een onderhouds beurt toe, maar de financiële mid delen ontbreken. Het zou te be treuren zijn als dit enige echte mo nument door geldgebrek in verval zou raken. Een 23-jarige Waddinxvener was be trokken bij een eenzijdig verkeerson geval op de Henegouwerweg. De auto was zwaar beschadigd en moest worden afgesleept. De bestuurder onderging de ademanalyse, waarbij bleek, dat hij te veel alcohol had genuttigd. Op donderdag 14 november bleek een 26-jarige Waddinxveense automobilist te diep in het glaasje te hebben geke ken. Na de ademanalyse werd hem op het politiebureau een transactie van 250,- aangeboden. Op zondag 17 november is een 42-ja- rige Waddinxvener proces-verbaal aangezegd, omdat hij met zijn auto reed, terwijl hij kort daarvoor te veel aan Bacchus had geofferd. De adema- nalysetest viel in zijn nadeel uit. Korte tijd geleden was hij ook al bekeurd voor het rijden onder invloed. Kingen (ivuviü) neemt op net Kantoor in Den Haag de van een lucntjoto van Waddinxveen voorziene cheque van f 65.000,- van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen in ontvangst uit handen van wethouder Paul van Schie. (Foto: Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen). WADDINXVEEN - CDA-wethouder Paul van Schie, die ook voorzitter is van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen, heeft vorige week woensdagmiddag in het Haagse kantoor van de Nederlandse Organisatie Voor Internatio nale Betrekkingen NOVIB 65.000,- overhandigd aan algemeen directeur drs. Max van den Berg. Het geld is dit jaar bijeen gebracht door acties van de Kerngroep en dankzij de jaarlijkse financiële bijdrage van het Waddinxveense gemeentebestuur. In het NO VIB-hoofdkwartier kreeg de Waddinxveense delegatie ook uitleg van medewerker Gerno Kwaks, die een dag eerder uit de Peruaanse hoofdstad Lima was teruggekeerd en een triest verslag gaf van het zeer moeilijke dagelijkse leven in de door het dodelijke geweld van de organisatie Lichtend Pad geteisterde stad. In Lima ondersteunt Waddinxveen het werk van de Pe ruaanse ontwikkelingsorganisatie CIDIAG. Directeur Oscar Balbuena en onderdirecteur Frances Patten van deze organisatie brachten onlangs nog een eendaags werkbezoek aan Waddinxveen. Voor de volkskeukens in Lima kon de Kerngroep dankzij de gift van de Waddinxvener Willem Bosman eerder dit jaar 10.000,- aan de NOVIB overmaken. Eigenaren van ondergrondse brand stoftanks, die zich nog niet hebben aan gemeld, zullen opnieuw door de ge meente worden aangeschreven om als nog mee te doen aan de Aktie Tank- slag. Dit is de laatste mogelijkheid om met gemeentesubsidie de tank op een milieu-technische wijze onschadelijk te maken. Aanmelding kan plaatsvinden tot uiterlijk 31 december 1991. Het onschadelijk maken van niet meer in gebruik zijnde huisbrandolietanks zal begin volgend jaar verplicht worden gesteld op grond van nieuwe landelijke regelgeving. Het onschadelijk maken van tanks is van groot belang aangezien de kans op in- en uitwendige corrosie groot is. Hierdoor wordt de tankwand aange tast, waardoor olie en oliedrab ten ge volge van een lekkage in de bodem en grondwater terecht kan komen. Om verdere risico’s ten aanzien van moge lijk toekomstige bodemverontreiniging te voorkomen is het van groot belang deze ondergrondse huisbrandolietanks zo spoedig mogelijk op een verant woorde manier onschadelijk te maken. In de eerste ronde van de Aktie Tank- slag, gerichtop het onschadelijk maken van ondergrondse olietanks, zijn tot nog toe 45 olietanks behandeld. Het tanksaneringsbedrijf Laura Recyclean heeft in samenwerking met Milieutec BV 40 tanks gereinigd en afgevuld met zand. Daarnaast zijn 5 tanks geheel verwijderd. Het bedrijf zal voorlopig nog enkele maanden bezig zijn om de overige tanks onschadelijk te maken. Het tank saneringsbedrijf neemt van tevoren te lefonisch contact op met betrOkkenen om een afspraak te maken voor de uit voering van de werkzaamheden. In mei 1991 verstuurde de gemeente 100 brieven met aanmeldingsformulie ren naar eigenaren van olietanks in Waddinxveen. Zij kregen daarmee de gelegenheid om met subsidie van de ge- 5 ■t ;x'w

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 9