Concordia GEMEENTE LICHT VOOR OVER REGELS Promotiebus op weekmarkt Met een zomerbruine huid de winter door. 2 binnen 5 uur zoekt leden Tweedaagse kunstzinnige Kerstmarkt Nieuwe verkeersregels nog te weinig bekend Bezoek van Rij Alcohol Vrij B. en W. aan PERSOONLIJK EN ZAKELIJK Maatregelen Winnaars prijzen kleurplaat Toernooi van WSE- voetbal Flyers- basketbal- teams winnen Zender opgerold Geo-Perfect BV WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag heeft het college van Burge meester en Wethouders van Waddinx veen, in gezelschap van enkele meest betrokken ambtenaren, een bedrijfs bezoek gebracht aan Geo-Perfect Technische Wetenschappelijke Infor matiesystemen BV, welk bedrijf zich eerder dit jaar aan de Mercuriusweg 17 heeft gevestigd. Antilope in Wassenaar Hockeyers starten goed Chemo-car rijdt komende vrijdag weer WADDINXVEEN - De Waddinxve ners werken zeer goed mee aan de ge scheiden inzameling van klein che misch afval. Nog nooit erder is er in dit Gouwedorp zoveel klein chemisch af val aan de chemo-car aangeboden als tot op dit moment. Er is nu al 7.368 kg opgehaald tegen 6.252 in heel 1990. Via de chemo-car, die komende vrijdag weer tussen half negen en vier uur ne gen standplaatsen in Waddinxveen aandoet, werd tot en met oktober 7.368 kilogram klein chemisch afval ingeza meld. Bijzondere kerkdienst Baptisten F—rlWWi Springruiters Reigersburg AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Li c Examens E.line vitamine E zelfbruinende creme of bodymilk HOMEOPATHIE de peperboom Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 11 december 1991 Pagina 13 75 9 5 y De heer MR. C.J. VOS te Emmeloord is, met ingang van 1 maart 1992, be noemd tot chef van de sectie bestuurs zaken van de afdeling Algemene Za ken in Waddinxveen. De creme vlekt niet en houdt - 7 dagen. Hel houdt de zongebruinde huid langdurig zomerbruin of kleurt de blanke huid op een natuurlijke manier. De huidvriende- lijke creme is bo vendien hypo- allergeen. dus geschikt voor alle huidtypen. Het resultaat is verbluffend. De promotiebus wordt omstreeks half één door wethouder J. Neele (PCW) van verkeer en vervoer ingehaald en geopendDaarna is de bus tot ongeveer half vier toegankelijk voor alle geïnte resseerden. In het kader van een regionale invulling van de verkeersveiligheidscampagne ”Rij Alcohol Vrij” doet de bus een aantal gemeenten in de regio Gouda aan. *s Morgens is deze bus te gast in de gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel en Meerhuizen. Vanaf 12.30 uur staat de bus bij het Ko ningin Wilhelminaplein. De bus blijft er staan tot 15.30 uur. Daarna brengt hij nog een bezoek aan de gemeente Als men twijfelt of iets chemisch afval is, moet men het gewoon meenemen en vragen bij de Chemo-Car. Lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen worden weggegooid, na dat ze met water zijn omgespoeld, in de grijze container, danwel vuilniszak. Bedrijven die wettelijk verplicht zijn hun chemisch afval op een verant woorde wijze af te voeren, kunnen niet bij de Chemo-Car terecht. Men kan wel het chemisch afval bewa ren tot de volgende inzameling; buren of kennissen vragen om het klein che misch afval af te geven en men kan het op werkdagen brengen naar de ge- meentewerf Noordkade 48 (openings tijden 08.00-12.00 uur en 13.00-16.00 uur). Op zaterdag 14 december zullen een aantal leden van de harmonie de mu- ziekexamens afleggen. Een aantal nieuwe leden doen het muziekexamen A en voor hun zal dit betekenen dat ze WADDINXVEEN - Het Waddinx- veense college van B. en W. is akkoord gegaan met het nemen van een aantal maatregelen waardoor de secretariaten van de diverse raadscommissies effi ciënter zullen kunnen functioneren. WADDINXVEEN - De Waddinxveense weekmarkt zal komende vrijdag 13 december worden aangedaan door de promotiebus van Veilig Verkeer Nederland in het kader van de voorlichtingscampagne ’’Rij Alcohol Vrij”. Bij FOCWA Garantiebedrijf GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen WADDINXVEEN - Een deskun dige jury heeft bepaald welke kleurplaten in aanmerking kwa men voor een prijs. De kleurplaten waren tijdens de intocht van Sint Nicolaas op initiatief van de KNOV-afdeling Waddinxveen uit gedeeld. Ook werd de kleurplaat in het Weekblad voor Waddinxveen afgedrukt. De winnaars van de kleurwedstrijd van Sinterklaas zijn: Patricia de Wilde (12 jaar), Monique Versluis (12 jaar), Jeroen van Gils (11 jaar), Suzanne Lambooy (11 jaar), Da- nitsja Kraijesteijn (10 jaar), Wil fried Gerts (10 jaar), Mariette Vos (9 jaar), Menno v.d. Eyk (9 jaar), Marloes Kool (8 jaar), Sander van Lienden (8 jaar), Geert v.d. Linde (7 jaar), Priscilla van Hoven (7 jaar), Cora Bos (6 jaar), Maurice v.d. Hil (6 jaar), Lianne van Lien den (5 jaar), Jeroen Lagrouw (5 jaar), Michael Karstens (4 jaar), Ricardo Christ (4 jaar), Rianne v.d. Poel (3 jaar), Corince Hoogen- doom (3 jaar). Prijzen zijn af te halen op vrijdag 13 december om 16.30 uur bij Heems kerk BV aan de Dorpstraat 33. WADDINXVEEN - De Kring Gouda en omstreken van de KNF organiseert vier zogenaamde springclinics voor veelbelovende een aankomende wed- strijdruiters in de landelijke ruiter sport. Deze bijzondere vorm van instructie wordt gegeven door de internationale bekende topruiter Wouter-Jan v.d. Schans. De eerste avond heeft al plaatsgevonden op 28 november. De volgende drie zijn op 12 december, 9 januari en 6 februari vanaf 19.30 uur. Plaats van handeling is manege Rei- gersburgh in Waddinxveen. Belang stellenden kunnen een kijkje komen nemen. De clinics worden financieel mogelijk gemaakt door sponsor Arie Blok BV, producent van diervoeder. Men dient het klein chemisch afval per soonlij k aan de chauffeur van de Chemo-Car te geven. Indien dit niet mogelijk is, mag men het chemisch af val absoluut niet vooraf bij de halte plaats zetten omdat dan eventueel kin deren ermee kunnen gaan spelen. Op 9maugustus was dat met 2.495 kg de meeste hoeveelheid. Het jaar begon op 8 februari met 193 kg (de inzameling werd toen gestaakt vanwege het slechte weer). Op 12 april werd 1.642 kg opge haald, op 14 juni 1.044 en op 11 okto ber 1.994 kg. Waddinxveners kunnen het klein cha- misch afval veilig bewaren in een be waarbox. De inhoud moet met behulp van d everwisselbare binnenemmer persoonlijk aan de chemo-car worden afgegeven. De vitamine E in het produkt. verzorgt de huid uitstekend, houdt haar zacht en soepel en voor komt uitdrogen. WADDINXVEEN - Met dit Weekblad voor Waddinxveen is op initiatief van het gemeentebestuur in heel Waddinxveen een huis-aan-huisfolder verspreid waarin de belangrijkste wijzigingen in het kade van het nieuwe Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RW) staan vermeld. De mogelijkheid bestaat dat het Waddinxveense gemeentebestuur te zijner tijd zal inhaken op een aantal nieuwe wijzigingen voor overstekende voet gangers en (brom)fietsers. WADDINXVEEN - Bij de Waddinxveense muziekvereniging Concordia kunnen nieuwe leden zich aanmelden voor de mini-majorettes (leeftijd vanaf 7 en 8 jaar) en voor de majorettes. Een volkomen natuurlijke en veilige reactie die een gezonde bruine kleur op-, levert. E.line zelfbruineners geven de huid een prachtige egaal bruine tint zonder zon. Een mooie bruine huid in de winter kan tegenwoordig met de nieuwe generatie ZELF- BRUINERS van E.line. De na tuurlijke proteine bruiningsfac- tor die in onze produkten wordt gebruikt gaat een reactie aan met de eiwitten (pro teine) in de bui tenste huidlaag. Reeuwijk. Op donderdag 12 en zater dag 14 december staat de bus opgesteld in het centrum van Gouda. In de bus is allerhande informatie te verkrijgen met betrekking tot de actie ”Rij Alcohol Vrij”. Zo worden er vi deobanden over het thema vertoond. Verder kan men kennis maken met de adem-analyse-appartuur, waarmee de politie de alcoholcontroles afneemt. Naast informatie over het thema ’’Al cohol en Verkeer” is er informatie te verkrijgen over verkeersveiligheid in het algemeen. Een ander thema is bij voorbeeld de recentelijke invoering van het nieuwe Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens. In relatie tot de per 1 juli 1991 doorge voerde organisatieverandering binnen de sector Welzijn, Onderwijs en So ciale Zaken ter gemeentesecretarie van Waddinxveen zijn thans de navolgende personen benoemd tot waarnemend af delingschef: mevrouw M. V.D. WOUW voor de afdeling Welzijn, de heer P.A. VAN SORGEN voor de af deling Onderwijs en de heer L. DE KONING voor de afdeling Sociale Za ken. Beide groepen houden op maandag avond repetitie. De mini-majorettes van 18.30-20.00 uur en de majorettes van 20.00-20.30. Ze beginnen hun re petitie met warming-up oefeningen. Tijdens de repetities wordt er aange leerd hoe men moet marcheren voor de buitenoptredens en van daaruit worden er diverse oefeingen (shows) gemaakt op de muziek van de harmonie. Iedereen die interesse heeft is van harte welkom om tijdens de repetitieavon- den te komen kijken (in het clubge bouw ”De Hoge Noot” aan de J.W. Frisoweg 1). Men kan ook bellen naar 01828-10280 of 01828-14481 Ook voor de drumband kunnen nieuwe leden zich aanmelden (leeftijd vanaf 10 jaar). Deze groep repeteert op dins dagavond van 19.45-21.15 uur. Onge veer een jaar geleden is deze groep overgegaan op slagwerkensemble, wat inhoudt dat zij met meer diverse slag- werkinstrumenten diverse muziekstuk ken kunnen spelen, waardoor het voor de leden interessanter wordt. Als slagwerkensemble treden zij alleen op tijdens de binnenconcerten, maar voor de buitenoptredens treden zij nog wel op als drumband. Een buitenoptre den houdt in het marcheren op straat. Wie interesse heeft is van harte welkom om tijdens de repetitieavond te komen kijken of bellen naar bovenstaande te lefoonnummers. Zowel de majorettegroepen als het slagwerkensemble/drumband treden ongeveer 2x per j aar op tij dens een bin- nenconcert (nieuwjaarsconcert en voorj aarsconcert) en ongeveer4x per jaar tijdens een buitenoptreden (Ko ninginnedag, Goudse Avondvierdaag se, div. winkelconcerten). WADDINXVEEN - In de Remon strantse Kerk aan de Zuidkade wordt vrijdag 13 december (16.00-22.00 uur) en zaterdag 14 december (10.30-16.00 uur) de aangekondigde Kerstkunst- markt gehouden. De officiële opening is vrijdagmiddag door oud-wethouder en ereburgeres Lous Oosterbroek- Waagmeester. Op de Kerstkunstmarkt worden ver kocht brooddeeg, zijde schilderijen, sieraden, keramiek, aquarellen, kerst kaarten, droogbloemen en kerststuk jes. De opbrengst is bestemd voor het restauratiefonds van de Remonstrantse Gemeente. Kinderen kunnen zelf hun kerstkoek versieren. Voor de bezoekers is er een hapje en een drankje. Ook is gezorgd voor muzikale omlijsting. Verkrijgbaar bij: WIKKELCKTBUM PASSAGE «ADDIKXVïEK Juliana van Stolberglaan 6 telefoon 01828-P689 JÖPrL 18 en Wendy Posthumus 11 punten. Woensdagavond hebben de dames van Flyers aan eerste divisie-ploeg Cange- roes uit Utrecht een zware dobber in de bekerstrijd. Vrijdag de 13e staat ze ver volgens in sportzaal De Duikelaar om 20.45 uur de competitiewedstrijd tegen RZ3 te wachten. Flyers meisjes-kadetten zetten een unieke prestatie neer door de magische 100 puntengrens te passeren. Iets wat hoogst zelden gebeurt bij de jeugd. Bemice Loef team klopte DAS met 105-38. Scores: Brigitte Hagen 38, Brenda van Leeuwen 31 en Henriette Crielaard 12 punten. WADDINXVEEN - In de Kerstvakan tie houdt WSE-voetbal voor de vijfde maal een zaalvoetbaltoumooi voor zo wel de A-jeugd als de C-jeugd. We derom is het organisatiecomité erin ge slaagd teams vast te leggen welke uit komen in de landelijke jeugdcompeti- tie. Het A-jeugdtoumooi vindt plaats op dinsdag 24 december in sporthal ”De Sniep” te Waddinxveen. Aan dit tour- nooi wordt deelgenomen door: S.C. Feyenoord (Rotterdam), Elinkwijk (Utrecht), Telstar (IJmuiden), UVS (Leiden), BW Den Bosch (’s Herto- genbosch), Roodenburg (Leiden), Vo lendam (Volendam) en WSE (Wad dinxveen). Een dag eerder, maandag 23 decem ber, vindt het zaalvoetbaltoumooi voor de C-jeugd plaats, eveneens in sporthal ”De Sniep”. Om de hoofdprijs zal er gestreden worden door: SC Feyenoord Cl, Elinkwijk Cl, NEC CL RKC Cl, BW Den Bosch Cl, de Goudse en Haagse jeugdselecties tot 14 jaar en WSE zal vertegenwoordigd zijn met een team tot 15 jaar. Beide toumooien zullen aanvangen om 10.00 uur en de finales vinden plaats vanaf 15.00 uur. De wedstrijdduur van iedere wedstrijd is 20 minuten. Op beide dagen zullen er vele mede- werk(st)ers druk in de weer zijn om het de spelers zo goed mogelijk naar de zin te maken. Zo zullen er broodmaaltij den verzorgd worden en zijn er versna peringen na de wedstrijden. Uiteraard zullen er ook prijzen beschikbaar zijn voor de beste speler, beste keeper en de topscoorder van het toumooi. gereisde supporters: ”Wat doet Luba in de rayoncompetitie?”. De Zoeter- woudse ploeg bleek verreweg de zwak ste tegenstander te zijn welke Flyers dit jaar ontmoette. Met 14-0 in luttele minuten pakten de Waddinxveensen dan ook stevig uit en leek ”het heerlijk avondje” al weer ge komen. Daarna ging het toch minder soepel lopen bij Flyers, veel acties wil den niet echt lukken maar de voor sprong groeide, zij het minder gestaag, verder. Ook na rust (35-14) bleef het krachts verschil tussen de teams te groot om van een wedstrijd te kunnen spreken. Echt op scherp stond Flyers dus niet en dat liet zich soms merken in het verde digen. Toch liep het over het geheel gezien te vredenstellend bij de ploeg van coach Heijink en met 76-36 werd een klin kende overwinning behaald. Scores: Babette Heerkens 23, Anita van Unen Mevrouw E.G.A.M. VAN DE WES- TERLO is, voor de periode van 1 fe bruari 1992 tot en met 31 januari 1993, benoemd in de functie van gemeente lijk arbeidsbemiddelaar in Waddinx veen. WADDINXVEEN - Op vrijdagavond 6 december werd in de Bomenwijk een illegale, storende zender het zwijgen opgelegd. De politie en de Opsporings dienst Clandestiene Zenders hebben de apparatuur inbeslaggenomen. Te gen de 18-jarige zender wordt proces verbaal opgemaakt. WADDINXVEEN - Beide basketbal- selecties van Flyers Waddinxveen vol deden aan de verwachting dit weekein de: de heren wonnen van het lager ge klasseerde Utrecht met 79-64, de da mes wonnen royaal met 76-36 van hek- kesluiter Luba-Zoeterwoude. De eerste helft van Flyers-BCU was rommelig. Zo nu en dan waren er aar dige dingen te zien, maar op de keper beschouwd was het spel niet om over naar huis te schrijven. Bij beide teams draaide het niet zo lek ker. Flyers had wel al snel een lichte voorsprong genomen en kon die tegen de rust meer gestalte geven: met wat goede acties ging het van 33-31 naar 43- 32 bij rust. De tweede helft bracht wat beter bas ketbal tot tevredenheid van het pu bliek. De Utrechtse ploeg kwam nog wel iets terug, maar Flyers hield het hoofd koel en controleerde de wed strijd. Met 79-64 pakten de Waddinxveners twee belangrijke punten voor het be houd van hun plaats in de middenmoot. Scores: Robbert Kaufman 28 pnt, René Hazelaar 16 en Wolter Zwijnen- burg 13. Bij de uitwedstrijd van de Flyers-da- mes leefde een vraag sterk bij de mee- Het bezoeken van bedrijven is een van de activiteiten van het gemeentebe stuur om haar band met het bedrijfsle ven te intensiveren. Geo-Perfect Technisch Wetenschappe lijke Informatiesystemen BV is sinds februari 1991 gevestigd in Waddinx veen en telt momenteel 5 vaste mede werkers en 1 stagiair. De activiteiten van Geo-Perfect liggen op het terrein van de digitale beeldver werking, geografische informatiever werking en hieraan gerelateerde za ken. Geo-Perfect geeft hiervoer ad vies, voert projecten uit en verkoopt, levert en onderhoudt computersyste men en software voor Ruimtelijke In formatieverwerking. Remote Sensing en Geografische Informatiesystemen (GIS) zijn hierbij kernbegrippen. De directeur van Geo-Perfect, de heer Lavigne, en enkele van zijn medewer kers, hebben de gemeentelijke delega tie kennis laten maken met uitwerkin gen en toepassingen van Remote Sen sing en GIS. Met behulp van deze twee technolo gieën is in een kort tijdsbestek een beeld geschetst van een aantal toepas singsmogelijkheden op het terrein van het milieu (bijvoorbeeld het opsporen van vervuilers), en de infrastructuur (aanleg/onderhoud van wegen). In 1992 zal minimaal eens per kwartaal een Waddinxveens bedrijf door een ge meentelijke delegatie in het kader van een bedrijfsbezoek worden bezocht. mee gaan doen in de harmonie. Verder zullen een aantal leden examens afleg gen voor het muziekexamen B en C. Tot slot is Concordia druk bezig met de voorbereidingen van het Nieuwjaars concert, dat gehouden zal worden op vrijdag 3 januari 1992, een concert met de mogelijkheid om elkaar een geluk kig nieuwjaar te wensen. Dit concert wordt gegeven door de har monie, de mini-majorettes en de majo rettes, in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde te Waddinxveen. De zaal is open vanaf 19.30 uur, aanvang concert 20.00 uur en de toegang is gra tis. Aan de heer W. BRANDHORST is, op eigen verzoek, eervol ontslag ver leend als adspirant-brandwacht bij de gemeentelijke Vrijwillige Brandweer in Waddinxveen. De heer S.W. V.D. WOLF is per 1 no vember 1991 aangesteld in vaste dienst als beleidsmedewerker brandweer- en politiezaken bij de afdeling Algemene Zaken in Waddinxveen. WADDINXVEEN - De Waddinx veense sportclub Antilope heeft zon dag 8 december in Wassenaar meege daan aan de traditionele Duindigtcros- se. Voor Antilope deden deze keer slechts twee deelnemers mee. Martin v.d. Meij liep bij de jongens B (15-16 jari gen) de 3000 meter. Hij heeft zich in een zeer sterk deelnemersveld goed ge weerd en finishte op de 12e plaats. Bij de veteranen III (60-70 jarigen) had Bram Lindhout weer geducht concur rentie aan Willem van Ravenbergen en Jan Buter. Op een erg zwaar parcours van gras, bos en veel zand bevocht Lindhout, na 3 rondes op de 8 kilometer in een tijd van 34.42 minuut, een mooie 3e plaats. WADDINXVEEN - Het eerste elftal van de hockeyclub Waddinxveen is in de wintercompetitie goed van start ge gaan. In de uitwedstrijd tegen Evergreen in Maassluis werden doelpunten gemaakt door aanvoerder Gerrit Jan van Delft en het tweede doelpunt door de voor hoede speler de Vries Humel. Het spel in de eerste heft kwam lang zaam op gang en beperkte zich tot het aftasten van de tegenstander maar de kansen voor Waddinxveen leverden geen doelpunten op. Na wat technische afspraken in de rust en iets meer inzet van Waddinxveen werd in de tweede helft al snel uit een strafcomer een doelpunt gescoord. Ook het tweede doelpunt ontstond in direct uit een strafcorner situatie toen de Vries Humel via de rebound een punt scoorde. Zondag speelt heren 1 om half drie thuis. ALPHEN AAN DEN RIJN - Zondag avond 15 december is er om half zeven in de Triomfatorkapel aan de Molen- werfstraat in Alphen aan den Rijn een bijzondere adventsdienst. De brass band van het Leger des Heils en het in terkerkelijk koor ’’Meeting” uit Wad dinxveen zullen in deze dienst muzikale medewerking verlenen. De muzikanten van het Leger des Heilskorps willen in de eerste plaats een geestelijke strijdmacht zijn met als doel: de verheerlijking van Gods naam en de uitbreiding van Zijn Koninkrijk. De brassband wordt veel gevraagd voor medewerking aan evangelische dagen en voor concerten. ’’Meeting” is een interkerkelijk koor van ongeveer 45 leden. Zoals als de naam al aangeeft is het een groep men sen die al zingend de boodschap van God tracht te verspreiden. Hun reper- toir bestaat vooral uit Nederlandstalige ritmische religieuze muziek. Het koor wordt begeleid door een combo. vtóÏM i ZELF 1- ■BRUI Verkrijgbaar in: Proefpot 15 gr. voorf. 3.95 Voordeelpot 55 gr. voor f. 9,95 Bodymilk 150 gr. voor f. 14.95 Voor dames 2 ging het tegen het min dere Leiden 1 niet van een leien dakje. De Flyers hadden wel de gehele wed strijd een voorsprong maar speelden zeker niet overtuigend. Pas in de slot fase kwam het krachtsverlies eruit, zo dat Flyers toch nog ruim won met 66- 44. Gea Kok scoorde 14 pnt, Astrid Scholtes 12 en Nathalie Gielliet 11. De welpen deden het in de aanval best goed. Zeker René Oudijk en Jeroen Post droegen daaraan hun steentje bij. Helaas liet Flyers bij de eigen basket wat steekjes vallen waardoor verloren werd van Voorburg met 35-55. NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET -- CARROSSERIEBEDRIJF rechtsaf willen slaan, te stoppen voor het rode verkeerlicht. Uitgezocht wordt of het op beide genoemde loca ties mogelijk is rechtsaf door rood voor (brom)fietsers toe te staan. Wanneer blijkt dat dit zonder noemenswaardige problemen kan, dan zal er een bord bij het verkeerslicht geplaatst worden met de tekst ’’Rechtsaf voor (brom)fietsers vrij”. Voorlopig blijft ook voor (brom)fietsers het rode licht van kracht. Verder wordt de veiligheid van de di verse voetgangersoversteekplaatsen (zebrapaden) in Waddinxveen onder de loupe genomen. De gedragsregels ten aanzien van zebrapaden zijn voor automobilisten gewijzigd. Veel gele strepen zullen in de (nabije) toekomst vervangen worden door een gele onderbroken streep. De betekenis van de gele streep is in het nieuwe RW namelijk gewijzigd. Na 1994 betekent een gele doorgetrokken streep een stopverbod en een gele onderbroken streep een parkeerverbod. Tot 1 ja nuari 1995 behouden beide type gele strepen de betekenis van parkeerver bod. Veel verkeersborden zullen in de ko mende j aren een uiterlijke verandering ondergaan. De vormgeving is enigszins moderner geworden en bovendien zul len veel borden van retro-reflecterend materiaal vervaardigd worden, zodat ze beter zichtbaar zijn in het donker. WADDINXVEEN - Het Gereformeerde Kerkkoor geeft vrijdagavond 20 december om acht uur een gratis toegankelijk Kerstconcert 1991 in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinxveen. Aan dit concert werken mee het Hervormd Kerkkoor uit Hillegom, het Kinderkoor Jong Geluid (onder leiding van Weiny Hornes) uit Waddinxveen, de sopraan Sjanie Smaal, de organist Leen Ramp, de pianist Marijn Slappendel en de dirigent Sander de Kleuver. Voor het concert is een pro grammaboekje gemaakt met veen voorwoord van Jenny Kersbergen-Bezoen. Volgens haar is er door het Gereformeerde Kerkkoor en zijn dirigent Sander de Kleuver weer heel hard gewerkt. Sander de Kleuver stamt uit een muzikale familie, kreeg les van een oom, studeerde orgel bij Joh. van Dommele in de Eusebiuskerk in Arnhem en bij Joh. Blankenstijn in de Pieters kerk in Leiden en piano bij P. van Poelgeest in Alphen aan den Rijn. Zijn opleiding tot koordirigent volgde hij via de Stichting Nederlandse Koormuziek bij Barend Schuurman en Jos. Vranken. Verschillende geheel nieuwe liederen voor het Kerstcon cert 1991 zijn zelfs apart voor het Waddinxveense koor bewerkt of herschreven. Het programma van het Kerstconcert 1991 kent 23 punten en wordt zonder pauze uitgevoerd. Vanaf 1 november 1991 is het nieuw Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens van kracht geworden. Daarmee is een aantal wijzigingen op getreden in de gedragsregels voor ver keersdeelnemers. Aangezien het gemeentebestuur van Waddinxveen van mening is dat hier aan in de landelijke publiciteit te wei nig aandacht is besteed, is alsnog beslo ten de folder ”Er veranderen wat spel regels in het verkeer” huis-aan-huis te bezorgen. In de folder staan de belang rijkste wijzigingen van het nieuwe RW aangegeven. De gemeente zal de komende tijd on derzoeken of ook in Waddinxveen be paalde wijzigingen moeten worden doorgevoerd. Zo wordt bijvoorbeeld nagegaan of de voetgangerslichten op het Koningin Wilhelminaplein en de Stationsstraat vervangen kunnen wor den door een geel knipperlicht, zodat de voetgangers zelf kunnen bepalen of er kan worden overgestoken. Voorlo pig blijft echter het rode voetgangers licht van kracht. In de huidige situatie dienen (brom)fietsers, ook in het geval dat ze

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 13