Restaurant Bibelot biedt veel klasse Bibelot SLACHTOFFERS Bonkelaar wordt fris verbouwd Miljoenenzwendel in boomkwekerij reageert op kritiek VRAGEN HULP Zeven Waddinxveners in najaar 1990 Werkzaamheden in januari klaar RTW-RADIO Hardhout verminderen zonder verbod Files door verkeers- blokkade Cantiamo vermaakte ouderen g i. l 2^ ,1 Pagina 19 Woensdag 11 december 1991 Ton en Caroline Ververs van restaurant Bibelot. (Foto: Archief). WOENSDAG 11 DECEMBER VRIJDAG 13 DECEMBER ZATERDAG 14 DECEMBER ZONDAG 15 DECEMBER gelicht. Uitgesloten wordt overigens niet van betalen geen sprake zou zijn. In het pasverschenen jaarverslag 1990 van het Buro Slachtofferhulp wordt de ontwikkeling van het bureau tot vol waardige organisatie geschetst aan de hand van een 5-tal feiten, zoals de vor ming van de Raad van Toezicht, de vor ming van de klankbordgroep, de wer ving van vrijwilligers, de subsidie van de meeste gemeenten in Midden Hol land en de goede contacten met de poli tie. Het bureau heeft in 1990 127 mensen geholpen. Hiervan waren 7 mensen uit Waddinxveen afkomstig. Dit geringe aantal wordt verklaard door het feit dat Waddinxveen pas in augustus/septem- ber 1990 deel is gaan nemen aan het projekt Buro Slachtofferhulp. Van de hulpvragers vormden de cate gorieën vrouwen (65 personen) en al- WADDINXVEEN - Volgende maand zal de verbouwing en vernieuwing van het voormalig jeugd- en jongerencentrum De Bonkelaar aan de Beu kenhof in Waddinxveen klaar zijn. Dan beschikt het Gouwedorp over een fris en licht centrum voor kinderopvang. Naar een nieuwe naam voor het van binnen en van buiten in frisse kleuren gestoken gebouw wordt nog ge zocht. 20.00 uur - Da Capo. Presentatie: Jan Koorengevel. 21.00 uur - Non Stop Muziek. 19.00-23.00 uur - Nederlands op z’n best. Presentatie: Frank Deurknop en Klaas Vaak. Inmiddels is ook de politie ingescha keld. Aanhoudingen zijn nog niet ver richt, maar het vermoeden bestaat dat de twee betrokkenen bezig zijn geweest zich in korte tijd rijk te stelen om daarna in het buitenland een bedrijf op te zet ten. Binnen de betalingstermijn van 30 dagen had het duo alle ruimte om hun slag te slaan. Enkele tientallen gedupeerde kwekers hebben de Haagse advocaat mr. Grooss ingeschakeld. Deze kwam al snel tot de Via de I M-baiid 87.9 kabelen 1115.8 (ether). Staringlaan 2. postbus 330. 2740 XII Waddiiniecn. lel. (11828-10379. De landelijke organisatie slachtoffer hulp gaat er vanuit dat in het 5e j aar van haar bestaan het Buro Slachtofferhulp Midden-Holland zo’n 600 slachtoffers per jaar zal helpen. Dit aantal is geba seerd op ervaringen van vergelijkbare regio’s in Nederland en gaat uit van een hechte samenwerking met de politie, waardoor slachtoffers geïnformeerd worden over het buro slachtofferhulp. Ook met de Rijkspolitie groep Wad dinxveen zijn de contacten verstevigd. Recentelijk is er voorlichting gegeven vanuit buro slachtofferhulp aan de korpsleden. Bij navraag bij het buro Rijkspolitie groep Waddinxveen is ge bleken dat het Buro Slachtofferhulp in een behoefte voorziet. onder meer uit enkele mousses, bava rois, een bolletje citroenijs en wat ge snipperde witte chocolade. Een mooie afsluiting van een zeer goed maal. Bij dit alles dronken wij niet het aanbe volen wijnarrangement. Men beloofde ons een witte ’’chardonnay”, verrnoe- Indien er langere en meer uitgebreide psycho-sociale hulpverlening wenselijk wordt geacht worden mensen doorver wezen naar de Maatschappelijke Dienstverlening. De Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Zuidplas is tevens vertegenwoordigd in de klankbordgroep en namens de Madi- instellingen uit Midden-Holland heeft een vertegenwoordiger zitting in de Raad van Toezicht van het buro slacht offerhulp. WADDINXVEEN - Ton en Caroline Ververs van restaurant Bibelot heb ben dezer dagen kritisch gereageerd op de scherpe opmerkingen die worden gemaakt in de nieuwe restaurantgids Lekker ’92 en waarover het Weekblad voor Waddinxveen twee weken geleden uitvoerig schreef. Vooral het prijsniveau van sommige gerechten in het restaurant aan de Li- maweg (dat kortgeleden bezoek kreeg van de Waddinxveense culinaire journalist Frans Bos, wiens verhaal in het decembernummer van Holland Business zal worden gepubliceerd) wordt scherp onder de loep genomen. Hierbij gaat het om de prijs van een gebakken tong van 59,50 en om de prijs van 16,50 voor een paar deegkussentjes met gorgonzola en wortel saus. Het Waddinxveense horecaechtpaar zegt in een reactie tegenover onze krant de nodige twijfels te hebben over het kennelijk door de redactie van Lekker ’92 uitgevoerde onderzoek. Ton en Caroione Ververs vragen zich namelijk af of de medewerkers van deze veelgelezen jaargids van hoofdre dacteur Peter Hagtingius ooit wel eens bij hen aan tafel hebben gezeten, zo dat niet alleen kan worden afgegaan op de in september telefonisch opge vraagde menu- en wijnkaarten, maar ook op eigen onmisbare en veelzeg gende eetervaringen. Het feit dat ze vorig jaar al met Bibelot in Lekker ’91 stonden vermeld, ter wijl het nieuwe restaurant toen net geopend was, wekte op zich al de nodige bevreemding. Dat is nu ook het geval met het kritisch doorlichten van som mige prijzen op de menukaart van Bibelot. Bij het vermelden van een aantal prijzen blijft namelijk buiten beschouwing de hoeveelheid van het gebodene en de culinaire hoogstandjes van chef-kok Ron van Leer en de andere sublieme Bibelot-koks Bart van Straalen en Pe ter Zwaan. Een gebakken tong in restaurant Bibelot omvat namelijk wel vijf tot zes ons. Uit een oogpunt van gastvriendelijkheid wordt door Ton en Caroline Ververs juist niet gewerkt met alles verhullende dagprijzen voor deze veel- gegeten en nu eenmaal dure vissoort, maar met een vast bedrag op de menu kaart. Schrijven, zoals Lekker ’92 doet, over ”een paar deegkussentjes met gor gonzola en wortelsaus” doet naar de mening van Ton en Caroline Ververs juist helemaal geen recht aan de culinaire prestaties van Ron van Leer en zijn keukenbrigade, aldus het Waddinxveense horecaechtpaar, die zojuist een nieuwe kaart het licht hebben laten zien. Zij willen zich met hun restaurant richten op de categorie net boven de mid denklasse. Op de juiste verhouding van prijs en kwaliteit wordt desalniette min scherp gelet. Belangrijk voor de gasten zijn de menu’s van Bibelot. Een prijsvergelijking tussen de menu’s van restaurants is moeilijk als bijvoor beeld niet wordt aangegeven uit hoeveel gangen (4 of 5) deze veelgevraagde menu’s bestaan. En over de huiswijn: deze Chardonnay is een paar jaar geleden wel gekozen tot de beste witte huiswijn van de regio Midden-Holland, zelfs met voor sprong. Bibelot werkt ook met wijnarrangementen, zodat bij elk gerecht een passende wijn wordt geschonken, waardoor ook onbekende wijnsoor ten een kans krijgen. Wel in huis maar niet op de kaart vermeld zijn de jonge wijnen van Bibelot uit Califomië, Spanje en Italië. dat het tweetal werkte in opdracht van een puur criminele organisatie. De ad- I vocaat heeft inmiddels beslag laten teg- j gen op de (schaarse) eigendommen van de twee Brabanders en onderzocht wordt ook of kredietinstellingen aan sprakelijk gesteld kunnen worden. Grooss heeft er zijn verbazing over uit gesproken dat bankinstellingen zo mak kelijk geld beschikbaar stelden voor transacties die het persoonlijk vermo gen van N. ver te boven gingen. Volgens de advocaat hadden de banken onder zoek moeten doen naar de geloofwaar digheid van de handelaar. Het gemeentebestuur is nog druk bezig alle zaken rond het centrum voor kin deropvang goed te regelen. In het ge bouw zouden niet alleen de Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeelzalen en de Stichting Gas- touderproject Waddinxveen en omge ving onderdak krijgen, maar ook het particuliere kinderdagverblijf Jodo- kus. De laatste haakte echter af. Het beheer van de voormalige De Bon kelaar zal in handen worden gelegd van een nieuw stichtingsbestuur, waarin vooralsnog ook sprake is van gemeen telijke deelname. Wellicht zal Paul van Schie (CDA) als verantwoordelijk wet houder in de eerste tijd de kar moeten gaan trekken, ondanks bezwaren van de gemeenteraad daartegen. Voor het nieuwe centrum voor kinde ropvang zullen de Stichting Beharti ging Belangen Waddinxveense Peuter speelzalen en het uit deze stichting voortgekomen Stichting Gastouder- project Waddinxveen en omgeving in tensief moeten gaan samenwerken en bereid moeten zijn (deel deel van) hun identiteit prijs te geven. Zo’n beoogde fusie zal niet zonder slag of stoot tot stand komen. Vaststaat in ieder geval wel dat een aantal gemeen schappelijke activiteiten op het gebied van de financiën, personeelszaken, on derhoud en dergelijke gezamenlijk on dernomen kunnen worden. Beide stichtingen houden liever een eigen huishoudboekje met de daarbij beho rende subsidiestromen. 00.00 uur - Dag week, hallo weekend. Presentatie: Peter Teunisse. 01.00 uur - Non-stop-muziek. 07.00 uur - Stekker uit je wekker. Gert Voogd. 09.00 uur - Ochtend Magazine. Presen tatie: Ferry van Loon. 11.00 uur - Hitherinneringen. Samen stelling Ed Schuurman en Gerben van Kruistum. 13.00 uur - Huis op je radio. Presenta tie: Diederick Huizinga. 15.00 uur - RTW Aktueel. Presentatie: Michiel Bosgra. 17.00 uur - Sportuitslagen. Presentatie: Menno Tamming. 18.00 uur - Het Muziekcentrum. Pre sentatie: Peter Teunisse. 19.00 uur - Hitfront Danceable. Pre sentatie: Gert Voogd. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. WADDINXVEEN/GOUDA - Het is nog niet precies na te gaan in hoe verre het aantal hulpvragen uit Waddinxveen is toegenomen nu het ge meentebestuur en de plaatselijke rijkspolitie ruim een jaar deelnemen aan het Buro Slachtofferhulp Midden-Holland. Een evaluatie van het ef fect van en de behoefte aan slachtofferhulp is niet mogelijk, omdat Wad dinxveen sinds 1990 actief deelneemt aan dit project. Het jaarverslag 1991 van het Buro Slachtofferhulp Midden-Holland moet hierover meer duide lijkheid geven. 00.00 uur - In het Holst. Presentatie: Ferry van Loon. 02.0Ó uur - Non Stop Muziek. 08.00 uur - Non Stop Gospel Mix 09.00 uur - Kerkuitzending. Uitzending van de Gereformeerde Kerk uit de Ontmoetingskerk met om 9.00 ur mu ziek en poëzie, 9.30 uur kerkdienst, 10. 45 uur rustige muziek en om 11.00 uur gesprek met jongeren tussen 16 en 26 jaar over het geloof. 12.00 uur - RTW Klassiek. Henk Laan. 14.00 uur - Gert-Frank stelt voor. Pre sentatie Gert-Frank van der Poel. 15.00 uur - De Komische Noot. Presen tatie: Gert-Frank van der Poel. 16.00 uur - RTW Sportcafe. Presenta tie: Andre de Knoop. 18.00 uur - Jeugdloon. Presentatie: Ferry van Loon. 20.00 uur - Trendy Jongerenmagazine. Presentatie: Adrienne. 21.00 uur - XTRA. Presentie: Luuk van Dijk Diederick Huizinga. 22.00 uur - De Avonduren. Presenta tie: Ron Menke. 24.00 uur: Sluitino WADDINXVEEN - Een geheel met ouderen gevulde toneelzaal van het Anne Frank-centrum genoot maandag avond van een optreden van het ensem ble Cantiamo uit Reeuwijk. De avond was weer een initiatief van de culturele commissie van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen. De volgende avond is op maandag 20 januari. Dan treedt de toneelgroep Excelsior uit Stolwijk op met de klucht ’’Schat ik ben er hoor”. Iedereen was vol verwachting van wat Cantiamo onder leiding van Akke La gendijk te bieden had. Het was een programma van klassieke muziek en zang. Voor de pauze werd een aantal liederen gezongen uit de bekende ope ra’s La Clemenzo di Tito en Die Zau- berflöte. Na de pauze waren het liede ren uit bekende operettes met bekende liederen. Het geheel werd afgewisseld met muziek op de dwarsfluit door Do re tte Lagendijk. De piano werd be speeld door de dirigente mevrouw La gendijk. Wat de leden van het ensemble ten ge hore brachten was uitstekend. Met hel dere stem werd er zowel door de vrou welijke als mannelijke solisten gezon gen met een uitstekende, voordracht. Adembenemend was de muziek op de dwarsfluit. Dat de zang en muziek bij het publiek goed in de smaak viel was duidelijk te merken. Het was heel stil in de zaal en regelmatig werd het programma onder broken door een daverend applaus. Iedereen was bijzonder tevreden over deze prachtige avond. Het was een hoogstaand programma vol afwisse ling, vol sfeer en met een eigen inter pretatie in kleding en uitbeelding. Voorzitter A. Both dankte het ensem ble voor hetgeen zij hadden geboden. ”U kunt wedijveren met tal van ensem bles in de verre omtrek, maar ik ben er van overtuigd dat u dan als winnaar uit de bus komt”, zei hij. Een daverend applaus was de beloning van het publiek. In zijn slotwoord zei de voorzitter dat donkere wolken zich in 1992 samenpakken boven het cultu rele werk. Hij memoreerde dat er plan nen bestaan de toneelzaal af te breken en hij riep de aanwezigen op met de fracties in de gemeenteraad te gaan praten om er voor te zorgen dat er in Waddinxveen een goede toneelzaal blijft in de nabijheid of in het ouderen centrum om zeker het werk voor de ou deren te kunnen voortzetten. Als dit niet het geval zal zijn, dan zal de com missie haar activiteiten moeten beëin digen Aan alle aanwezigen werd namens de culturele commissie een kerst- en nieuwjaarsgroet uitgereikt met daarop een tekening, vervaardigd door het commissielid M.C. Kloet. ZEVENHUIZEN - Dinsdagmorgen vroeg hebben leden van de actiegroep ’’Noodkreet” het kruispunt bij de Eer ste Tochtweg in Zevenhuizen ander half uur geblokkeerd met vrachtwa gens en tractoren. Ze vroegen op die manier aandacht voor de verkeerssi tuatie daar, die al twee doden heeft geëist. Vorige week verloor op die kruising bij Nieuwerkerk aan den IJssel een 13-ja- rig meisje het leven. De blokkade, waaraan tientallen omwonenden mee werkte, zorgde voor een behoorlijke verkeerschaos. De politie leidde het verkeer om. Lijndienstbussen van Westnederland liepen vertraging op. BOSKOOP/SPRUNDEL - Flessetrek- kerij op grote schaal heeft in het boom- kwekerswereldje voor grote onrust ge zorgd. Een handelaar in Sprundel zou samen met een handlanger verschillende kwekers voor miljoenen opgelicht heb ben, hoewel van de juiste omvang nog geen duidelijk beeld bestaat. De zaak begon een maand geleden al te rollen toen duidelijk werd dat de Sprun- delse handelaar N. bij verschillende kwekers planten had af genomen en de ze door aanvoerder B. op de veiling in Aalsmeer voor een appel en een ei had laten verkopen. De kwekers konden vervolgens fluiten naar hun geld. Al WADDINXVEEN/LEIDEN - Het feit dat gemeenten - zoals Waddinxveen - geen verbod op het gebruik van tro pisch hardhout kunnen uitvaardigen berooft ze niet van een actieve rol in de bescherming van het regenwoud. Ge meenten kunnen op allerlei manieren werken aan drastische beperking van het gebruik en een verstandiger tropi- scher bosbeheer. Dat zei minister drs. P. Bukman van Landbouw, Natuurbe heer en Visserij in zijn openingsrede op een symposium over de toekomst van het regenwoud dat in Leiden werd ge houden. Per jaar wordt er in totaal een stuk re genwoud vijfmaal zo groot als Neder land opgeofferd aan de houtindustrie, kortstondige landbouw of verbruikt als brandstof. De grootste afnemers van tropisch hardhout zijn de geïndustriali seerde landen, die daarmee de grootste verantwoordelijkheid dragen voor het behoud van het regenwoud. Minister Bukman voelt niets voor een verbod op de import van tropisch hard hout. Volgens Bukman is zo’n verbod niet te rijmen met het EEG Verdrag en de GATT-overeenkomst; bovendien zou een land zichzelf met een verbod alleen maar afsluiten voor de interna tionale discussie over het gebruik van tropisch hout. Daarom houdt de Ne derlandse regering het bij het streven om door internationale samenwerking, voorlichting (waaronder een keur merk), onderzoek en handelsbeleid Nederlandse bedrijven vanaf 1995 al leen nog maar hardhout te laten impor teren afkomstig uit gebieden waar het regenwoud op verstandige wijze wordt beheerd. Het gegeven dat er op geen enkel ni veau dwingende regelgeving tot stand zal worden gebracht, weerhoudt ge meenten niet van kieskeurigheid bij de realisering van bouwprojecten, aldus Bukman. De gemeente kan zich ook sterk maken voor (vrijwillige) beper king van het hardhoutgebruik in de bouw. Tenslotte heeft de gemeente de vrijheid om geld te steken in herbebos- singsprojecten en duurzaam regen- woudbeheer. De bewindsman kondigde aan dat de gemeenten zeer binnenkort een circu laire, waarin over het één en ander dui delijkheid wordt verschaft, kunnen verwachten. leenstaanden (66 personen) de grootste groepen. Het handelt in de meeste ge vallen om privé-personen die geschaad worden. Van het aantal aantal slachtof fers hebben 112 personen aangifte ge daan bij de politie. Politie en justitie zijn tevens de belang rijkste doorverwijs instanties. In de meeste gevallen is het de eerste maal dat een slachtoffer in aanraking komt met een bureau voor slachtofferhulp. Gezien de aard van de problemen waar de slachtoffers mee komen vinden er gesprekken plaats waarin naast de praktische kanten van regelingen met verzekeringen, het wegwijsmaken in de te nemen juridische stappen en der gelijke de slachtoffers de mogelijkheid wordt geboden om hun verhaal te doen. Dit dient echter beperkt te blij ven tot korte conatcten. Het gemeentebestuur en de overige be trokkenen ondersteunen overigens van harte het idee dat met de verbouwing en vernieuwing van De Bonkelaar in ie der geval gewerkt kan worden aan één centraal meldpunt voor de kinderop vang in Waddinxveen. Om het kinderopvangwerk in goede banen te leiden heeft het college van Burgemeester en Wethouders inmid dels contact gezocht met de commer cieel opgezette Stichting Kinder Op vang Nederland (SKON). delijk een Bourgogne dus en een Mi- nervois, een wijngebied in de Langue doc rond het dorp Minerve, waar de wijnmakerij in hoog tempo is gemoder niseerd en dat heel soepele rode wijnen voortbrengt. Wij besloten de wijnkaart te bestuderen. Dat viel een beetje te gen. Geen uitschieters, weinig fantasie, geen halve flesjes, louter platgetreden paden voor vrij stevige prijzen. Het lijkt ons, dat het met goede adviezen veel beter kan. Na lang speuren kozen we uiteindelijk toch maar voor een Crozes-Hermitage uit 1988, een vrij stevige rode Rhóne-wijn, geen bijzon dere hoogvlieger, maar decent en nog net betaalbaar. Overigens is Ton Ververs het niet eens met onze mening over zijn wijnkaart. En het gemis aan halve flessen is geen probleem, zo liet hij ons weten. Hij is bereid desgewenst elke fles open te ma ken, al is het voor een glas. Dat is heel opmerkelijk en zeker niet alledaags. Jammer dat we het pas achteraf te ho ren kregen. Onze conclusie is dat het verblijf in res taurant Bibelot alleszins de moeite waard is. De keuken is zeer goed, de ambiance is prima en wij hebben de in druk, dat het de beide andere toppers in Waddinxveen in kwaliteit heel dicht is genaderd en misschien al wel is voor bijgestreefd. WADDINXVEEN - Restaurant Bibe lot aan de Limaweg in Waddinxveen lijkt in korte tijd doorgestoten naar de top van culinair Zuid-Holland en wijde omgeving, terwijl Waddinxveen toch al twee gerenommeerde restaurants her bergt. ”In de eerste plaats is daar het iets te intieme - zeg maar krappe - res taurant ’t Baarsje van Daam Scharloo en zijn onvolprezen chef-kok Gerard Schalkwijk en verder het vooral vrien delijke restaurant De Gouwe Dis van Maarten van Velzen met chef-kok Jan Hartman in de keuken”, aldus culinair journalist Frans Bos in het december nummer van Holland Business. Tussen dat ’’culinair geweld” wilden Caroline en Ton Ververs zich met hun Bibelot een plaats verwerven in het wat moeilijk bereikbare centrum van Wad dinxveen viel dat zwaar. De nieuw bouw aan de rand van het dorp, in een wijdse omgeving, jls het ware onder de karakteristieke kunstwerken - in de volksmond bekend als De Wokkels - was een gouden greep. Rond het opvallende, waaiervormige witte pand is ruime parkeergelegen heid, het restaurant leent zich uitste kend voor zakenlunches en diners al dan niet met zakelijke bedoelingen. Bi belot heeft ook zalen beschikbaar voor recepties, besloten diners, bruiloften enz. Het is vanaf de beide naburige rijkswe- gen gemakkelijk bereikbaar en Bibelot ligt lekker centraal in de Randstad: rond twintig kilometer van zowel Den Haag als Rotterdam en een kleine veer tig kilometer van zowel Utrecht als Amsterdam. Het naburige stadje Al- phen aan den Rijn (tien kilometer naar het noorden) buit dat uit met de slogan: De hele Randstad ligt eromheen. Bibelot is ook uitermate geschikt voor de ’’particulier”. De sfeer is er goed, het interieur is fraai, eigentijds en de achtergrondmuziek blijft onopvallend op de achtergrond. Het is er gewoon erg goed toeven. De jonge echtelieden Ververs, al weer twaalf jaar actief in de horeca, zijn de aangename gastvrouw en gastheer, rus tig, geroutineerd en zelfs bereid de voetballiefhebbers onder de gasten op de hoogte te houden van de stand van de op dat moment gespeelde wedstrij den. Zij hebben zich verzekerd van de diensten van de talentvolle chef Ron van Leer, die de keukenbrigade leidt. De kaart van Bibelot biedt een ruime keus, zeker wat betreft de voorgerech ten. Er staan mooie gerechten op als zeeduivel in rode-wijngelei en sla met gebakken brie en tomatendressing en het zeker niet alledaagse gegrilde rode mul met basilicum en tomaat. Bij de visgerechten treft men gepocheerde zeebaars met mosterdsaus en noilly- prat en gestoomde grietfilet met een saus van basilicim en tomaat aan en bij het vlees en gevogelte eend, nu eens niet met sinaasappelsaus, maar met een olijvensaus en salie. Daarnaast is er een vier-gangenmenu (65 gulden) en een vijf-gangenmenu (72,50 gulden), beide met een wijnar rangement van respectievelijk 30 en 37,50 gulden per persoon. Wij kozen voor het viergangenmenu en daarvan kregen we beslist geen spijt. We openden met een terrine van zalm en mousse van heilbot, heel fraai ge presenteerd met onder meer zal- meitjes. Vervolgens kwam er - al even fraai gepresenteerd - een mousse van eendeborst, gerold in een flinterdun flensje en met saliesaus. Ook hier weer de voortreffelijke combinatie eend/sa- lie. Het blijft opmerkelijk hoe snel men trends in de keukens overal op de kaart tegenkomen. Nu weer is kennelijk het ietwat ’’ouderwetse” kruid salie in ere hersteld, twee jaar geleden kon men geen kaart openslaan zonder de Ja panse shii-takepaddestoelen tegen te komen. Die zijn inmiddels nergens meer terug te vinden, net zo min als een overigens voortreffelijke vis als meer val, die blijkbaar ook uit de gratie is. Het hoofdgerecht bestond uit een tour- nedos in rode-portsaus, al dan niet met mascarpone en hier verdient de chef kok Ron van Leer een extra pluim. Niet alleen was het vlees (men vroeg overigens ten onrechte niet hoe wij het vlees gebakken wilden hebben) prima bereid, de chef blikt ook heel goed te kunnen inkopen. Zonder overdrijving hebben zij zelden zo’n buitengewoon mals en smakelijk stuk vlees op ons bord gekregen. Mijn echtgenote koos inderdaad voor de mascarpone en het is volgens haar een heel gelukkige combinatie. Mas carpone is piepjonge kaas van koeie- melk, plotseling in populariteit geste gen, een beetje te vergelijken met crème fraiche en veel verwerkt in des serts en mousses. Het dessert, grand te noemen, bestond spoedig kwamen bij de Nederlandse Bond van Boomkwekers de eerste klachten binnen, die vervolgens kontakt legde met de Bond van Plantenhandela- ren. Er kwam voorlopig geen eind aan de stroom klachten en sommige bedrij ven meldden ook voor grote bedragen te hebben geleverd. Handelaar N. had met deze bedrijven een normale prijs afgesproken, maar aan deze afspraak wordt weinig waarde gehecht, daar de produkten ver onder de prijs zijn geveild. Weliswaar had N. ontdekking dat de zwendel zich niet be- na afname 30 dagen de tijd voor beta- perkte tot boomkwekerijen, ook in de ling, maar al snel werd duidelijk dat er fruit- en zuivelsector zijn bedrijven op- WADDINXVEEN - De vanwege zijn 70-jarig lidmaatschap van de Industriebond FNV gehuldigde oud-wethouder en erebur ger Simon PiUe stond dezer dagen volop in de belangstelling, maar in hotel-café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost stonden ook negen andere jubilarissen van de Industriebond FNV in de belangstelling. Ook zij werden namens het districts en afdelingsbestuur door de landelijke oud-voorzitter Arie Groenevelt in het zonnetje gezet als dank voor een jarenlang trouw lidmaatschap van de FNV, waarin destijd het NW is opgegaan. Deze foto van Sjaak Noteboom is daarvan het bewijs. Naast Simon Pille en Arie Groenevelt zijn er te zien E. Biemolt, J. Busser, W. Groen, J. Metselaar, P. van Oudenallen, W.A. Ou- werkerk, A. Versluis, A. de Wit en J. Zweere. 'typ, I '3

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 19