Taxirit van 150,- moest worden betaald Sollicitatieproj eet u MARIJT voor bedrijven en particulieren... blijkt groot succes Kaarsj esavonden Van Berkesteijn Kerst- Deelnemers tonen waardering voor serviceclubs concerten in kerk aan de Zuidkade Kerstbingo Loterij De Gouwe Reflectoren Nieuwe Dia-avond Ruud Verkerk in De Boog Kerst in Wereld winkel Disco in Paddestoel ’’Reuma en voeding” Ókkboe VERHUIZERS Materialenbank II f IL. Diefstal 01828 - 18708 ASSCHEMAN Auto weg Verduistering Voorbereiding Heterdaad Onder invloed Gewond Het prille begin Fietsen Rotaract Cheques gestolen Enquête I I DIEETKAAS c Bang&Olufsen Center Bang&Olufsen Center GAAT U VERHUIZEN? Daarvoor is er in uw omgeving een Bang&Olufsen Center met het volledige B&O programma en heel veel kennis van zaken: Waddinxveen Wilt U informatie? WADDINXVEEN Bloksweg 40 Waddinxveen I i c E Van Vliet Radio-TV Service Bang&Olufsen Center AUTO- poets- 4 CENTRALE GESPECIALISEERD IN VELE SOORTEN KAAS 0.A, ZOUTLOOS ZOUTARM EN fi kaasboerderij "Boekhorst^ Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 11 december 1991 Pagina 23 ren 100 gespreksvoerders nodig. winnen voor de gelukkige bingo-ers. 'UJ1 ZATERDAG OPENINGSTIJDEN DINSDAG tfn VRIJDAG 9.00-12D0 1330-1730 900-1600 De Waddixveense Serviceclubs gaan door met het succesvolle sollicitatie-project voor scholieren van het voortge zet onderwijs. Leerlingen worden op die manier door praktisch ervaren mensen getraind in het zo goed mogelijk voeren van sollicitatiegesprekken. Deze foto werd gemaakt op de samenwerkingsschool voor HAVO Atheneum. (Foto: Sjaak Noteboom). Voor de Rotary Club, de Lions, de So- roptimisten en de Ronde Tafel reden genoeg om dit project voort te zetten. De Rotaract en de Kiwanis doen in het schooljaar 1991/1992 ook mee aan het sollicitatieproject. i I Op vrijdag 29 november werd ontdekt, dat er was ingebroken in een bedrijf aan de Brugweg. Bijna alle ruimten werden doorzocht. Er werd een klein bedrag aan geld en een videorecorder ontvreemd. U wilt wel eens het complete programma zien en horen. Wilhelmïhakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-17.30 uur Ol QJ U) z- JÉI o -Q OJ “O OJ ai 3 ■POLITIENIEUWS Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing-met gebruik van verhuis auto. pakmatenalen en diverse hulp middelen Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen VERVOER - VERHUIZINGEN Op vrijdag 29 op zaterdag 30 november werd in de Nicolaas Beetslaan een per sonenauto, merk Fiat Uno (grijs) weg genomen. Het kenteken van deze auto is XB-04-DF. Mogelijk had men het aanvankelijk op een andere daar geparkeerde auto voorzien. De portieren waren gefor ceerd. Dit is niet gelukt met het stuurs- lot. WADDINXVEEN - Aan de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen is een subsidie verleend voor het opzet ten van een materialenbank. Dat hebben B. en W. besloten. Een 32-jarige inwoner van Waddinx veen is aangehouden en verhoord in verband met gepleegde verduistering. In 1990 had hij middels financiering een auto gekocht bij een Waddinx- veense autohandelaar. De maande lijkse verplichting om te betalen kwam hij binnen een jaar al niet meer na. Bij controle bleek hij de auto te hebben verkochtOp hem lag toen nog een vor dering van ca. 17.000,-. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. WADDINXVEEN - Van komende vrijdag tot en met zondag 15 december bruist het fraaie kerkje van de Remon strantse Gemeente aan de Zuidkade in Waddinxveen van de activiteiten. Naast de gezellige Kerstmarkt op vrij dag en zaterdag organiseert muziek school Ton van der Wolf ook dit jaar weer een tweetal Kerstconcerten. In deze concerten musiceren leerlingen samen met de docenten op orgel, piano en blokfluiten. Er zal dan een ad hoc- koor van A.M.V.-leerlingen acte de presence geven in De Droomparade. Ook zal een voor deze gelegenheid sa mengesteld blokfluitorkest van onge veer 50 leerlingen een zestal bekende en minder bekende kerstliederen uit voeren. Op zaterdag 14 december begint het concert om 19.00 uur en op zondag 15 december om 12.00 uur. Over de voorbereiding van het project was 72% tevreden. Die voorbereiding bestond uit de voorinformatie, een be geleidende brief, klassikale voorberei ding op het project en de beschikbare advertenties. Met name de waardering voor de voor bereiding van het gesprek was gemid deld aan de lage kant (61% tevreden), evenals de tevredenheid over de be schikbare advertenties (65%). Beide waarderingen geven aanleiding tot be zinning en heroverweging bij de voor bereiding. Met een gemiddelde tevredenheid van 94% over de uitvoering gaven de deel nemende leerlingen te kennen dat zij de organisatie door de serviceclubs, het sollicitatiegesprek en de evaluatie door de dames- en herengespreksvoerders op prijs hadden gesteld. De gemiddelde waardering voor het gehele project werd met het rapportcij fer 7,5 aangegeven, een cijfer waar de docenten, maar vooral de serviceclubs blij mee waren. Een zeer attente getuige alarmeerde de politie, toen hij onraad bespeurde. Twee personen hielden zich verdacht op bij een woning aan de Stations straat. De ter plaatse gekomen politie ontdekte inderdaad, dat getracht werd in te breken. Een 18-jarige man, wo nende te Alphen aan den Rijn en van buitenlandse afkomst, werd nabij het NS-station aangehouden. Een dag later werd zijn maat, een 21- jarige man uit Dordrecht aangehou den. Beiden hebben de inbraakpoging bekend. De tweede man bleekt te zijn ontvlucht uit de gevangenis te Den Haag, waar hij in verband met een overval een lange straf moet uitzitten. Hij is weer teruggeplaatst. WADDINXVEEN - In de afgelopen week verzocht een Amsterdamse ta xichauffeur de assistentie van de Waddinxveense rijkspolitie, daar een vrouw, die hij van Amsterdam naar Waddinxveen had vervoerd, zich aan betaling trachtte te onttrekken. WADDINXVEEN - Het sollicitatieproject, een gezamenlijke onderne ming van de serviceclubs in Waddinxveen dat het afgelopen schooljaar voor de zevende maal werd georganiseerd, wordt door de deelnemende scholieren zeer gewaardeerd. Dit blijkt uit een enquête waarin de scholie ren hun mening gaven over de voorbereiding en de uitvoering van het pro ject. Zij konden tevens hun kritiek en waardering kenbaar maken. In de nacht van woensdag 4 op donder dag 5 december werd een 35-jarige in woner van Waddinxveen bekeurd in verband met het rijden onder invloed. Hij onderging de test aan het ademana- lyse-appartaat, hetgeen een te hoge uit slag gaf. WADDINXVEEN - Zaterdagavond 14 december is er weer Bingo bij de speeltuinvereniging Oranjewijk aan de J.W. Frisoweg. Ditmaal is het de jaarlijkse Kerstbingo. De entreeprijs is als vanouds ’’niets te veel”. Er zijn veel mooie prijzen te winnen voor de gelukkige bingo-ers. 9 Op vrijdag 29 november raakte een 18- jarige bromfietser uit Waddinxveen ge wond bij een aanrijding op de hoek Groensvoorde/Elzenhorst. Een auto mobilist reed vanaf de Elzenhorst naar links de Groensvoorde op, waarna de botsing met de op de Groensvoorde rij dende bromfietser volgde. De brom fietser werd naar het ziekenhuis ver voerd. De bromfiets is geheel vernield. De vrouw, naar later bleek een 17-ja- rige Boskoopse, zou 150,- moeten be talen en betaalde 50,- vooruit. Zij liet de chauffeur bij een woning aan de Ni colaas Beetslaan te Waddinxveen stop pen en zou de resterende f 100,- uit huis halen. Het wachten duurde te lang, reden waarom de chauffeur aanbelde. Daar vernam hij van de bewoners, dat zij was binnengekomen en had verteld dat zij werd achterna gezeten en meteen via de achterdeur was verdwenen. Kort daarop werd zij door de politie in de omgeving aangetroffen. Zij betaalde alsnog. In het schooljaar 1983/84 werd op ini tiatief van de Rotary Club Waddinx veen voor de Mavo-afdeling van de toenmalige protestants-christelij ke scholengemeenschap voor Mavo/LTO Koningin Wilhelmina het eerste sollici tatieproject gehouden, waaraan 28 Mavo-schoolverlaters en 12 Rotaryle- den meededen. De positieve reacties in dat eerste jaar waren voor de Rotary Club Waddinx veen aanleiding om het ’’leren sollicite ren” uit te tot de andere scholen in Waddinxveen. Voor de benodigde mankracht en organisatie werd hulp en steun gevraagd aan de andere service clubs in Waddinxveen, te weten de So- roptimisten, de Lions en de Ronde Ta fel, die spontaan hun medewerking toezegden. Sindsdien is het sollicitatieproject ieder jaar gehouden voor alle schoolverlaters van de scholen in Waddinxveen. In het schooljaar 1990/1991 deden 243 leerlin gen mee aan het project. Hiervoor wa- In de nacht van woensdag 4 op donder dag 5 december werden bij een inbraak bij rijwielhandelaar Frans Versluis aan de Beethovenlaan 7 fietsen (waaronder 4 racefietsen) ontvreemd. De waarde van de ontvreemde voertuigen be draagt 11.000,-. WADDINXVEEN - Om aan vol doende financiën te komen heeft zwem- en waterpoloclub De Gouwe een lotenactie opgezet. De Gouwe is per 1 december van start gegaan met de lotenverkoop. Met deze loterij zijn grote prijzen te winnen, zo als twee reizen naar keuze ter waarde van 3.000,- (plus 1.000,- zakgeld), kleurentelevisie, video, magnetron, af- wasmachine, radio, fietsen, diner voor twee bij Bibelot en trainingspakken. Doordat het aantal loten beperkt is'1 (2000) en er twee trekkingen zijn (20 maart en 10 april), bestaat er een grote kans op één van de bovenstaande prij zen. Met het kopen van een 25,- lot draagt men een steentje bij om de zorgelijke' financiële situatie bij De Gouwe te ver beteren. Met de komst van het subtropisch zwembad - nu ruim een jaar geleden - zijn de kosten van de badhuur aanzien lijk gestegen. Hierdoor dreigt er een groot tekort in de begroting van De Gouwe te ontstaan. Om te voorkomen dat de vereniging die zowel op zwem- als pologebied lan delijk goed presteert, in de bloei van zijn bestaan letterlijk kopje onder gaat is deze lotenactie opgezet. i l l i i I I I - I 2de De kaarsjesavonden bij Van Berkes- teijn - een initiatief van directeur Hugo van Berkesteijn - worden bij het licht van honderden kaarsjes en bij exclu sieve kerstdecoraties voor het eerst ge houden. Dat gebeurt met een knipoog naar de welbekende Kaarsjesavond op dinsdagavond 17 december in Gouda. De kaarsjesavonden bij Van Berkes teijn Wooncultuur staan helemaal in het teken van huiselijkheid en gezellig heid, aangevuld met de rijke tradities van het Kerstfeest. Als basis functioneert de meubelcollec- tie bij Van Berkesteijn Wooncultuur, welke het laatste halfjaar een ware me tamorfose heeft ondergaan. In de klas sieke lijn is de collectie kleurrijker ge worden en hier en daar ook exclusie ver. Ook de stoffencollectie deelt in deze verandering. De moderne afdelingen hebben aan waarde gewonnen door de toevoeging van meubelen met een fraaiere vorm geving, welke het predikaat design zon dermeer verdienen. In nog sterkere mate geldt dit overigens voor de slaap- kamerafdeling. De presentatie van de collectie is met even veel verve aangepakt. Een eerste proeve daarvan was te zien op de on- dememersbeurs in Bleiswijk, waarbij de nadruk reeds lag op het komende Kerstfeest. In Waddinxveen wordt dit alles nog eens ruim overgedaan simpel weg voor de TL-verlichting te doven én honderden kaarsjes hiervoor in de plaats te nemen. De meubelen zullen onder meer bij deze ware sfeerverlichting heel bijzon der overkomen. Maar niet alleen meu belen worden gepresenteerd, het Kerstfeest, in al zijn verschillende vor men ook. ’Ameeg&wien Oostpolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen BODEGRAVEN Wilhelminastraat 42-46. Tel 01726-12828(radio)/14159(TV) De resultaten van de enquete waren van belang voor de vraag of men met het project in zijn huidige opzet en or ganisatie moest doorgaan. Het ant woord van de leerlingen op die vragen was ondubbelzinnig: Ja. Met de voorbereidingen voor het solli citatieproject 1991/1992 werd in okto ber begonnen. Dit vereist veel werk van de projectgroep uit de deelne mende clubs, maar vooral van de be treffende docenten van de scholen. En natuurlijk van de schoolverlaters, die in november hun sollicitatiebrieven hebben geschreven aan de hand van nieuwe advertenties. Op maandag 9 december werd de eer ste avond voor het project georgani seerd in de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum. In februari 1992 volgen nog twee avonden voor de schoolverlaters van de Scholenge meenschap De Wadde en voor de Kohnstamm-MAVO. Omdat er veel gespreksvoerders nodig zijn voor deze sollicitatiegesprekken is niet tevergeefs een beroep gedaan op de leden van de Rotaract Waddinxveen en van de Kiwanis Gouda e.o. Zij zul len dit schooljaar hun steentje bijdra gen aan het welslagen van dit sollicita tieproject, dat nu al voor de achtste maal wordt georganiseerd. WADDINXVEEN - In Waddinxveen is gebleken dat de zichtbaarheid van de bij de inrichting van de diverse ”30 km/ uur-gebieden” gebruikte paaltjes voor afsluiting, markering van wegen en drempels e.d. onvoldoende is. Daarom zal er op worden toegezien dat er extra reflectoren op zullen worden aangebracht zodat de plaatjes vanuit alle richtingen beter zichtbaar zullen zijn. Op vrijdag 29 november werd bij C&A in Utrecht een 27-jarige vrouw uit Utrecht op heterdaad betrapt bij het valselijk uitschrijven van twee che ques. Bij nader onderzoek te Waddinx veen bleek, dat de vrouw Sinterklaas inkopen deed en goederen betaalde met twee cheques, die op vrijdag 22 no vember bij een woninginbraak in de Zuidplas waren ontvreemd. Zij was ook in het bezit van de bijbehorende gi- ropas. De vrouw, die nimmer met de politie in aanraking was geweest en ver klaarde uit financiële nood zo te heb ben gehandeld, had deze goederen op een markt gekocht. Er is proces-ver baal opgemaakt. Gepoogd werd in te breken in een wo ning aan de Noordkade. Men is niet in de woning kunnen komen. In de nacht van donderdag 5 op vrijdag 6 december werd een inbraak in een woning aan de Mauritslaan gemeld. Er is voor enkele honderden guldens aan contant geld weggenomen. Ook aan de Aletta Jacobshoeve werd een inbraakpoging gedaan. Goed hang- en sluitwerk van de eigenaar bleek erg preventief te zijn. Men kon de woning niet binnenkomen. Bij woningen aan Woubrechterf en Otto-erf bleef het gelukkig ook bij in- braakpogingen, nadat men trachtte via een schuifpui dan wel raam binnen te komen. In de nacht van vrijdag 29 op zaterdag 30 november werd ongewenst bezoek gebracht aan een bedrijf aan de Mercu- riusweg. Ontvreemd werden 3 printers, 2 computers, een telefax en een tele foon, totaal ter waarde van 10.000,-. Een bedrijf aan de Staringlaan moest het ook ontgelden. Er werden 2 ra dio’s, een telefoon en enkele geldkist jes ontvreemd. Er is een aanzienlijke schade ontstaan doordat veel geweld is gebruikt. Bij een inbraak in een woning aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan wer den 3 cheques ontvreemd. De afgelopen week werd bij diverse be drijven in Coenecoop en aan de Mercu- riusweg ingebroken, dan wel getracht in te breken. In enkele gevallen trad de alarminstallatie in werking en werd in braak voorkomen. Er werd overigens weinig ontvreemd. Op woensdag 4 december werd aan gifte van diefstal van een portemonnee gedaan. De diefstal vond plaats in het Gouwebad ”De Sniep”. Op vrijdag 6 december werden uit de kleedkamer van de sportzaal aan de Wingerd schoenen, een portemonnee, rijbewijs en een bankpasje ontvreemd. Het aardige hiervan is dat alle decora tie die daarvoor gebruikt is nog eens te koop is ook. De kerstdecoratie is, ge- lijk de meubelen, fraai van uiterlijk en zijn in enkele gevallen zelfs speciaal, voor de gelegenheid uit het buitenland geïmporteerd. Dit alles zal, samen met de aanwezig heid van een pianist en een welkom onthaal met een kopje koffie of een glaasje wijn, de kaarsjesavond bij Van Berkesteijn tot iets unieks maken. Het streven is het net zo’n begrip te maken als z’n grote broer in Gouda. panelen WADDINXVEEN - De thans in ge bruik zijnde houten panelen ten be hoeve van de in het gemeentehuizen te houden tentoonstellingen zijn door het vele gebruik aan vervanging toe. Het college heeft dan ook besloten nieuwe, kunststof, panelen aan te schaffen. De oude panelen zullen overigens niet worden weggedaan, maar worden op. aanvraag, gratis, uitgeleend aan scho-- len en verenigingen, die ze zelf voor een expositie of voor andere doelein den kunnen gebruiken. De opslag zal voorlopig nog in het ge meentehuis plaatsvinden, maar onder zocht wordt of de panelen in de toe komst in het centrum voor kunstzin nige vorming Kreater zullen kunnen worden opgeslagen, van waaruit dan ook <je uitleen kan worden verzorgd. WADDINXVEEN - Vanavond om acht uur (woensdag 11 december) houdt Ruud Verkerk een dia-avond voor de Waddinxveense Kunstkring in ”De Boog” aan de C. Huygenslaan. De in 1957 in Stolwijk geboren Ruud Verkerk, die oorspronkelijk een oplei ding voor edelsmid volgde, heeft daar naast privé lessen gehad in klassieke schildertechnieken. Edelsmid is hij nooit geworden, omdat het schilderen steeds meer de overhand kreeg. Het werk van Ruud Verkerk is heel realis tisch. Op het ogenblik is hij fulltime kunstenaar en exposeert hij regelma tig- Nadat hij jaren gelden begon om les te geven in een Gouds buurthuis ontdekte hijdat hij lesgeven leuk vond. Daarom volgde hij een speciale pedagogische en didactische bijscholing voor kunste naars en is nu tevens als leraar verbon den aan de ’’Werkschuit” in Gouda. Naast het schilderen ziet hij kans om tijd vrij te maken voor een bijzondere hobby, namelijk reizen door het Mid- den-Oosten (vooral Yemen) en door Centraal Azië (vooral Tibet). Deze zomer heeft hij door Centraal Azië gereisd met het openbaar ver voer. Daarover komt Ruud Verkerk dus woensdag 11 december in De Boog vertellen en dia’s laten zien. Na zeven jaren wilden de deelnemende service-clubs toch wel eens weten wat de leerlingen vonden van alle onderde len van het project, hoe groot of hoe gering de waardering voor het project was, maar vooral wat er aan zou kun nen worden verbeterd. Daarom kregen de eerder genoemde 243 schoolverlaters na afloop van de sollicitatiegesprekken in het schooljaar 1990/1991 een formulier met 12 vragen uitgereikt. Alle deelnemers hebben het formulier ingevuld, tot vreugde van de serviceclubs en de betreffende docen ten van de deelnemende scholen. Het ging de vragenstellers vooral om de omstandigheden waaronder de leerling de rol van sollicitant ”kan en moet ver vullen”. Met ”kan vervullen werd ge doeld op de begeleiding bij de voorbe reiding, en met ’’moet vervullen” op de omstandigheden waaronder de sollici tatie plaats vond; ook de waardering voor het project was natuurlijk niet on belangrijk. WADDINXVEEN - De Wereldwinkel bij het Koningin Wilhelminaplein in Waddinxveen is er ook voor Kerstinko pen. Rond de feestdagen is er vaak een aan leiding om een ander iets schenken. Voor menigeen wellicht, een probleem om iets bijzonders te verzinnen. KOm dan eens de Wereldwinkel binnen lo pen. Er zijn mooie kerststalletjes: Het Kersttafereel in aardewerk uitgebeeld, handgemaakt in Peru. Een kerstgroep van hout gemaakt door jongeren in de sloppenwijken van Ma nilla op de Filipijnen. Alles is stevig ge maakt. De kinderen kunnen er gerust mee spelen. Om de kerstboom te versieren zijn er allerlei soorten vrolijk gekleurde deco raties. Dan is er de kandelaar van zeep- steen. Een kandelaar geschikt voor di verse maten kaarsen, dank zij het draaibare blokje in het midden. Heel geschikt voor het opmaken van kerst stukjes. De Novib-kalender is weer te koop met bijpassende wenskaarten. Maar ook mooie wenskaarten uit India, met de hand beschilderd boomblad en ver schillende kersttaferelen met dieren er op. Er zijn zoveel mooie handgemaakte ge schenken in de Wereldwinkel en de producenten in de Derde Wereld krij gen een goede prijs betaald. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 13 december wordt er, een week eerder dan normaal, in ”De Paddestoel” aan de Lijsterbesstraat in Waddinxveen weer een disco gehouden. Dit is de laatste disco van het jaar. Drive-in-discotheek ’’The Flying Dutchman” met D.J. Ed draait dan alle grote hits van het afgelopen jaar en na tuurlijk ook de hits uit de top 40. Deze disco is toegankelijk voor 15 t/m 20-ja- rigen. De zaal gaat om 21.00 uur open en de entree is 5 gulden, inclusief een consumptie. Ook is er vrijdag weer een jeugddisco voor 9 t/m 14-jarigen. ’’The Flying Dutchman draait dan hits uit de top 40 en ook op verzoek. De zaal gaat om 19.00 uur open en sluit om 20.30 uur. De entree is één gulden. In 1983/1984 zei een lid van de Rotary Club Waddinxveen" ”Het is te hopen dat alle schoolverlaters in Waddinx veen, wanneer zij ’echt’ gaan sollicite ren, goed beslagen ten ijs kunnen ko men. Want het gaat om hun toekomst. En die is kostbaar genoeg om er veel voor te doen”. Dat gold in 1983/1984 en dat geldt onverminderd in 1991/1992. Bij de deelnemende serviceclubs is het enthousiasme ook onverminderd groot. GOUDA - Op dinsdagavond 17 de cember organiseert de Vereniging van Reumapatiënten Gouda e.o. een le- zingsavond (aanvang half acht) in het verpleeghuis Bloemendaal te Gouda. De lezing gaat over ’’Reuma en Voe ding” en wordt gegeven door Berna dette Boersen die als diëtiste verbon den is aan het Kruiswerk Mldden-Hol- land te Gouda. Leden en ook niet-leden zijn welkom. WADDINXVEEN - Van Berkesteijn Wooncultuur aan de NoordringT dijk houdt deze week tot en met vrijdag 13 december sfeervolle kaarsjes avonden temidden van de volledig vernieuwde meubelcollectie. De avonden duren van 18.00-21.00 uur en worden begeleid door levende mu ziek en drankjes voor de bezoekers. :vc o x k •- •j jfl

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 23