Burgemeester zestig jaar Plan voor 30 km MSHEI1 ■MlMliit in Groenswaard 2 Woningbouw stuk minder Verbouwing van het Gouwebad In regio Midden-Holland Met aanbouw worden ook allerlei knelpunten aangepakt Meer winkels in Zuidplas Willy’s schaatsbeurs Verbouw zwembad Kerst bij ouderen Herstraten schoolplein Alcoholvrij Besluit Landelijk gebied Oost Sing-Inn in koffiebar Koffiebar in Zevenhuizen ZEVENHUIZEN - In het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zeven huizen wordt vrijdagavond 13 decem ber in koffiebar ’t Praathuis voor 15-ja- rige en ouder een filmavond gehouden Vertoond zal worden de "Ordinary Guy”, welke rolprent gaat over een jongen die denkt dat alleen talentvolle mensen in Gods plannen voorkomen, maar dat blijkt anders uit te pakken. Plan voor bouw pand bij veiling WADDINXVEEN - Voor het neerzet ten van een nieuw distributiecentrum bij tuinbouwveiling aan de Bredeweg hebben B. en W. de Waddinxveense gemeenteraad gevraagd akkoord te gaan met het nemen van een voorberei dingsbesluit ten behoeve van een per ceel aan de Bredeweg 23. Kerstconcert Die Gouwe Sanghers BOSKOOP/GOUDA - Het Bos- koopse streekmannenkoor Die Gouwe Sanghers geeft een Kerstconcert op vrijdag 20 december in de Gouds St. Janskerk. Elly v. Wichen plotseling overleden ZVH grijpt naast beker Besluit tuinbouw gebied ilili 1 [ir~1 Wöüi c l_S? Knelpunten Waddinxveense uitgaven bodemsanering WSE playback-show Voorstel 'r <1 0 u- - wordt gediend, mede door het kunnen opheffen van enkele knelpunten. L RAAD HU ISZAAL GALERIE WADDINXVEEN - Bewoners van de Groensvoorde hebben met ver keerswethouder J. Neele (PCW) een goed en vruchtbaar gesprek gehad over de verkeersveiligheid en verkeersleefbaarheid in dit deel van Groenswaard 2. Onderwerp van het gesprek, dat werd bijgewoond door een verkeersdeskundige en een vertegenwoordiger van de rijkspolitie en waarover ook is gesproken in de gemeentelijke raadscommissie voor Openbare Werken, vormde het door de bewoners opgestelde verkeers plan. Hun woordvoerder is M.G. Goedhart van de Groensvoorde 132. Ij WADDINXVEEN/GOUDA - De Regionale Volkshuisvestings Com missie Midden-Holland heeft de noodklok geluid omdat de groei van de woningbehoefte van de regio (die bestaat uit de gemeenten Bergambacht, Bodegraven, Boskoop, Gouda, Moerhuizen, Moordrecht, Nederlek, Nieuwerkerk a/d IJssel, Ouderkerk, Reeuwijk, Schoonhoven, Vlist en Waddinxveen) niet door de Gedeputeerde Staten wordt erkend. WADDINXVEEN - Het Gouwebad ”de Sniep” zal voor 265.000,- wor den uitgebouwd. Het gaat hier om allerlei ruimtes die destijds uit bezuini- gingsoverwegingen op de lange baan zijn geschoven. Het succes van het Gouwebad maakt het realiseren van de aanbouw nu mogelijk. B. en W. schrijven aan de gemeenteraad dat met een uitbreiding een breed belang W"-A Pagina 25 Woensdag 11 december 1991 Al' ZVH kwam Autodrop terug. zich nu alleen op het kampioenschap richten. i s .w De opvang van een deel van de woning behoefte van Midden-Holland (ca. 3.000 woningen) dient volgens de Pro vincie plaat te vinden in de Haagse re gio. Gelet op de ervaringen uit het verleden verwacht de commissie dar niets van. De commissie is dan ook van oordeel dat tenminste het Streekplan Midden- Holland volledig moet worden uitge voerd. Dat komt erop neer dat er tot 2000 nog ca. 11.500 woningen kunnen worden gebouwd. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft aan Noorlander Beheer BV te Leiderdorp in het cen trum van het plan Zuidplas een perceel grond verkocht waarop, naast 48 meer gezinswoningen, eveneens nog een aantal winkels zal worden gebouwd. De totale oppervlakte aan winkel ruimte zal 700 m2 bedragen. De gemeentelijke exploitatiecommis- sie is van mening dat deze eerste uit- breidingsfase, wegens zijn ligging aan de oostzijde, los van de overige plan nen kan worden uitgevoerd. Naar een adequate oplossing van de overige ge signaleerde problemen wordt een ver volgonderzoek ingesteld, waarbij ge zocht wordt naar een zo eenvoudig mo gelijke aan/verbouw, die zo veel moge lijk tegemoet komt aan de overige nog levende terechte wensen. Voorop staat een streven naar een op lossing, die meervoudig gebruik van nieuwe ruimten zoals entreehal en nieuwe kassa mogelijk maakt en een betere routing oplevert. In de loop van 1992, zodanig dat een en ander voor de winter 1992/1993 gereed kan zijn, zullen de raad hiervoor voor stellen bereiken, waarbij uiteraard ge zocht wordt naar een financiële dek king binnen de beschikbare jaarlijkse subsidie en de gevormde reserve. Daarbij zal tevens aandacht worden ge schonken aan de financiële gevolgen van de door de zwembadenwet voorge schreven aanpassing van het buiten bad. WADDINXVEEN - Willy Geerling houdt op het adres Nicolaaserf 15 in Waddinxveen (01828-17764) weer een schaatsbeurs. Ingeleverd en verkocht worden grote en kleine schaatsen van hout, voor hockey, kunstschaatsen, Noren en kinderschaatsen. Het inleveren en de verkoop van schaatsen is op dinsdag van 19.00-20.00 uur, op donderdag van 19.00-20.00 uurop zaterdag van 10.00-1100 uur en na telefonische afspraak. WADDINXVEEN - Gezien het feit dat gedurende het eerste jaar na her- openstelling van het zwembad is geble ken dat voor een aantal zaken de facili teiten onvoldoende waren en/of verbe tering behoeven, is besloten de ge meenteraad voor te stellen een krediet beschikbaar te stellen voor de aanbouw van een personeelsruimte, werkruimte en fietsenstalling aan de oostzijde van het zwembad. Dat hebben B. en W. aan de Waddinx- veense gemeenteraad meegedeeld. WADDINXVEEN - Op dinsdag 17 en woensdag 18 december houdt de Stich ting Ouderen Onderling Sociëteit (SOOS) de jaarlijkse Kerstviering met de ouderen van Waddinxveen. Het bestuur nodig de ouderen uit deze Kerstvieringen bij te wonen in de film zaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad 1). voorzieningen gewenst. De gemeentelijke exploitatiecommis- sie is van mening dat thans in een deel van vorenstaande behoefte dient te worden voorzien door een aanbouw aan het zwembad uit te voeren aan de oostzijde van het ’’oude” bad, waar een inspringend gedeelte een relatief goed kopere mogelijkheid biedt om de ver eiste personeelsruimte te creëren met werkruimte ten behoeve van de techni sche staf (2 werkplekken). De totaal- kosten van deze aanbouw zijn begroot op 265.000,- inclusief BTW. De jaarlijkse lasten van de nieuwe in vestering bedragen bij annuïtaire af schrijving van 32 jaar en 9% rente plm. 25.000,- /jr. Ter dekking hiervan kan de post van 25.000,-/jr. voor onvoor zien worden benut, welke in de begro ting van 1992 is opgenomen. Door deze investering thans uit te voeren, worden tegelijkertijd enige andere knelpunten opgelost. De huidige personeelsruimte komt be schikbaar voor de bedrijfsleider. De kamer bedrijfsleider is bruikbaar voor administratie (inclusief kluis etc.). De administratie is thans gesitueerd aan de oostzijde, hetgeen veel heen en weer geloop met geldcassettes etc. tot gevolg heeft. Vanuit de nieuwe ruimte is ook een beter contact met en controle op de kassa mogelijk. De bestaande administratieruimte, die vrijkomt, is zeer geschikt voor gebruik door de verenigingen ten behoeve van vergaderen, jury en scheidsrechters- ontvangst etc. Deze ruimte zal, met bij behorend toilet ’’buiten om” bereik baar worden gemaakt, waardoor ook buiten de openingsuren van het zwem bad van deze ruimte gebruik kan wor den gemaakt. Tevens wordt uitbreiding van de toilet ten nabij de horeca mogelijk ten ge volge van het vervallen van de daar aanwezige personeelsdouche en toilet (nog niet in krediet begrepen). Omdat het personeel na het gereedko men van de nieuwe personeelsruimte, deze aan de oostzijde rechtstreeks zal kunnen betreden, is het tevens gewenst daar een (afgesloten) fietsenstalling te realiseren. De kosten hiervan zijn in het krediet begrepen. WADDINXVEEN - Het schoolplein van de rooms-katholieke Mgr. Bek kersschool aan de Peter Zuidlaan zal worden herstraat. Van het bestuur van de Stichting voor Katholiek Onderwijs ’’Sint Victor” is bij de gemeente Waddinxveen een aan vraag ontvangen om "medewerking” en beschikbaarstelling van het beno digde krediet ten behoeve van het her straten van het "kleine” schoolplein van de Mgr. Bekkersschool. Het be treft hier een verzoek op grond van ar tikel 74 van de Wet op het Basisonder wijs (andere voorzieningen). De situatie is ter plaatse bezien en op grond daarvan hebben B. en W. gecon cludeerd, dat herstraten noodzakelijk is, zodat door inwilliging van het ver zoek de "normale eisen aan het geven van onderwijs te stellen” niet zullen worden overschreden. Ook de door het schoolbestuur bijgevoegde offerte geeft geen aanleiding tot opmerkingen. B. en W. stellen de raad voor terzake "medewerking” te verlenen en het be nodigde krediet van 17.175,- beschik baar te stellen. De kosten kunnen te zijner tijd ten laste van het fonds ’’an dere voorzieningen bijzonder onder wijs” worden gebracht. plaatsing van verkeerslichten ter hoogte van de voetgangersoversteek- plaats bij de Essengaarde/Peppelhorst en het aanleggen van een voetganger- soversteekplaats ter hoogte van de Sparrengaarde/Gereformeerde Basis school. Het verdient aanbeveling om deze, oversteekplaats eveneens ver hoogd aan te leggen om het verkeer met lage snelheden de Groensvoorde in te laten gaan”. WADDINXVEEN - B. en W. hebben besloten de gemeente Waddinxveen aan te melden als deelnemer aan de landelij ke verkeersveiligheidsactie "Rij alcoholvrij”. Te zijner tijd zal hierover uitvoerige informatie worden verstrekt. T-1 WADDINXVEEN - B. en W. hebben de gemeenteraad gevraagd een voorbe- reidingsbesluit te nemen voor het ge bied van het bestemmingsplan Lande lijk Gebied Oost. Bij brief van 15 januari 1982 heeft de toenmalige Staatssecretaris van Volks- huisting en Ruimtelijke Ordening Waddinxveen een afschrift gezonden van het Koninklijk Besluit van 8 ja nuari 1982 houdende de beslissing op de ingestelde beroepen (waaronder van uw raad) tegen de gedeeltelijke onthouding van goedkeuring door Ge deputeerde Staten aan het bestem mingsplan ’’Landelijk Gebied Oost”. Zoals de raad bekend is, heeft de Kroon onder meer ambtshalve goed keuring onthouden aan een groot aan tal planvoorschriften. Mede als gevolg hiervan is het bestemmingsplan geen goed toetsingskader meer voor het ver lenen van bouw- en/of aanlegvergun- ningen. Herziening van het bestem mingsplan is mitsdien noodzakelijk en ingevolge artikel 30 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ook verplicht. Voor de herziening van het bestem mingsplan is Stedebouwkundig bureau Wissing opdracht verstrekt. Naar ver wachting zal het concept-plan de eerste helft van het volgend jaar gereed zijn. Op 19 december 1990 heeft de raad voor het gebied van ’’Landelijk Gebied Oost” reeds een voorbereidingsbesluit genomen, waarvan de geldigheidsduur op 4 januari 1992 vervalt. Dit voorbe reidingsbesluit bevatte een aanlegver- gunningenstelsel. Om nu te voorkomen dat na genoemde datum ongewenste bouwactiviteiten plaatsvinden, danwel ongewenste werken - geen bouwwerken zijnde - of werkzaamheden worden uitgevoerd (bijvoorbeeld het scheuren van gras land ten behoeve van sierteelt), achten B. en W. het gewenst dat door de raad (opnieuw) een voorbereidingsbelsuit ex artikel 21 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening wordt genomen met daaraan gekoppeld een aanlegvergun- ningenstelsel; een en ander voor het ge bied zoals dat in zijn geheel bestreken wordt door het bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied Oost”. Teneinde bij de grote verbouw/aan- bouw van het overdekte zwembad bin nen het toenmaals beschikbare krediet van 5,2 miljoen te blijven, is destijds besloten op een aantal (voor het zwem men niet-essentiële) onderdelen te be zuinigen. Gedurende het eerste jaar van her-openstelling is gebleken dat voor een aantal elementen vergroting c.q. verbetering in meerdere of min dere mate gewenst is. Dit betreft verblijfs- en kleedruimte voor het personeel, kantoorruimte voor administratie van bedrijfsleider, gebruiksruimte voor jury, scheidsrech ters, technische staf en vergaderruimte voor de (verenigingen) huurders van het bad, eventuele uitbreiding toe- schouwerstribune, grotere entree- ruimte vóór de kassa ten behoeve van wachtende bezoekers, tevens uitloop voor horeca, vergroting keuken en op slag goederen, meer toiletten ten be hoeve van horecabezoekers en verbe tering van de routing bij grote toeloop. Bovengenoemde zaken zijn het gevolg van de grotere toeloop van vooral het recreatief bezoek, dat zich op enkele dagdelen van de week concentreert, een grotere personeelsbezetting (totaal 40 personen) als gevolg daarvan, en een groter horecagebruik voor kleine (verjaardags)feestjes en grotere partij en. In totaal zijn tussen 1 november 1990 en 1 november 1991 plm. 300.000 ge bruikers, waarvan plm. 180.000 recrea tieve gebruikers de entree gepasseerd (exclusief grotere feesten). Ook wan neer het bezoekersaantal zich op een enigszins lager niveau zal stabiliseren, is een aantal van de hiervoor genoemde De commissie (samengesteld uit de wethouders volkhuisvesting van de re giogemeenten) constateert dat ten op zichte van de behoefte van de woning bouw in Midden-Holland tot het jaar 2000 wordt gehalveerd. Daarbij stelt de commissie vast dat er tot het jaar 2000 ca. 7.600 huizen minder worden ge bouwd dan nodig om de eigen inwoners te kunnen huisvesten. De druk op de woningmarkt zal dan ook enorm toenemen. Reeds nu is er al een tekort van ca. 6.000 woningen in de regio. De volkshuisvesting in de regio komt dan ook in de knel. De RVC vindt dit niet aanvaardbaar. De oplossing die de Provincie aan draagt om in het westelijk deel van de provincie (omgeving Den Haag) extra woningen te bouwen voor Midden- Holland wordt een illusie genoemd. De werkelijke behoefte aan woningen betekent dat er in de regio nog ca. 15.000 woningen zullen worden ge bouwd tot het jaar 2000. De ontwerp-nota van de Provincie komt echter uit op 9.400 woningen. Daarnaast wil de minster van VROM de woningbouw in Midden-Holland tot het jaar 2000 vertraagd uitvoeren. Dit scheelt nog eens 2.000 woningen. Dat betekent dat er in plaats van de noodzakelijke 15.000 woningen slechts ca. 7.400 mogen worden gebouwd tot het jaar 2000, terwijl er reeds nu al een tekort is van 6.000 woningen. Dit alles bij elkaar geteld leidt voor de commissie tot de conclusie dat er in de regio Midden-Holland een onaan vaardbare volkshuisvestingssituatie gaat ontstaan. Het aantal woningzoe kenden zal drastisch toenemen. Dit geldt eveneens voor de wachttijden om voor een huis in aanmerking te komen. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 13 november wordt er in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse een sing-inn gehouden. Diverse teamleden hebben liederen en stukjes rond het thema ’’Advent” voor deze avond opgezocht. Iedere jongere vanaf 15 jaar is van harte welkom. Be spelers van en muziekinstrument wordt gevraagd deze mee te nemen. WADDINXVEEN - Van B. en W. hebben de Waddinxveense gemeente raadsleden een overzicht gekregen van de in het kader van de Interimwet Bo demsanering (IBS) bekende vervuilde lokaties in Waddinxveen waarvan de onderzoeks- en saneringskosten ten laste van de reserve bodemsanering zijn/worden gebracht. De gemeentelijke uitgaven 1992 voor de 16 IBS-lokaties zijn geraamd op 625.000,-, terwijl voor diverse oriënte rende onderzoeken en kleine sanerin gen, die niet ten laste van de IBS ko men, een bedrag van 80.000,- is opge nomen Gelet op het vorenstaande stellen Ben W. de raad voor een krediet van 705.000,- beschikbaar te stellen ten laste van de reserve bodemsanering ten behoev evan de in 1992 te maken kos ten. WADDINXVEEN - De ene na de an dere activiteit wordt georganiseerd voor de jeugd van WSE-voetbal. Zo zijn er grote zaalvoetbaltoemooien voor de A- en C-jeugd, een pupillen- zaalsportdag en strandtrainingen. Maar als eerste op de agenda staat de WSE playback-show en dat wordt een spektakel wat er niet om liegt. De dave rende show die gepresenteerd wordt door Rocco Geers, bevat onder andere een drive-in disco, echt showlicht, een formidabele stage en nog veel meer. De grootste show van het seizoen 1991 heeft al 17 inschrijvingen, van romanti sche songs tot hardrock. Het spektakel begint om 19.00 uur op zaterdagavond 14 december en de toe gang is geheel gratis. Het gemeentebestuur is de bewoners inmiddels tegemoet gekomen met de toezegging dat serieus nagegaan wordt in hoeverre de Groensvoorde betrok ken kan worden bij plannen voor een 30 km-zone in Groenswaard 2. De be woners zullen zich schriftelijk voor een 30 km-regiem uitspreken, mits gepaard gaande met snelheidsremmende voor zieningen en mits binnen afzienbare tijd aan aanvang kan worden gemaakt met de uitvoering daarvan. Met in stemming hebben ze al kennis geno men van gemeentelijke plannen tot aanpak van de kruising Beethoven- laan-Groensvoorde. Op de Groensvoorde is volgens de be woners sprake van een toenemende verkeersintensiteit. Zo worden er te hoge snelheden gereden. Dat is gevaar lijk tijdens de spits vanwege het grote aantal fietsers en gevaarlijk in wat rus tiger perioden omdat dan gemakkelijk 70 km per uur en harder wordt gere den. Eén en ander is vooral gevaarlijk van wege de 4 scholen in groenswaard 2 (dus achter de Groensvoorde) die veel jeugdige fietsers met zich brengen. Een het aantal fietsers uit de wijken Groenswaard 2, 3 en verder die de Groensvoorde als schoolroute gebrui ken. De toenemende verkeersdrukte is vol gens de bewoners mogelijk het gevolg van het verkeersonvriendelijk maken van de Piasweg en Dorpstraat. Daar- Brookland BV te ’s Gravenhage is -zo als bericht- voornemens een distribu tiecentrum op te richten op het veiling- terrein aan de Bredeweg. Het distribu tiecentrum zal worden verhuurd aan De Samenwerkend Dirk van den Broek Bedrijven en aan haar gelieerde ondernemingen. De locatiekeuze is gebaseerd op onder andere de volgende overwegingen: de ligging nabij de rijkswegen A12 en A20, de mogelijkheid van een effi ciënte distributie, gelet op de reeds aanwezige bedrijven op deze locatie en de mogelijkheid van directe afname van groente en fruit via de veiling en de verpakking daarvan. De vestiging is geprojecteerd op het aan het veilingterrein grenzende lande lijk gebied van het bestemmingsplan ’’Plan in hoofdzaak West”. Het ge vraagde is hiermee in strijd. Het voorstel ontmoet bij het college geen overwegende bezwaren, omdat uit diverse rapportages, waaronder de structuurnota van onze gemeente en het locatie-onderzoek Bedrijventerrei nen Gouda/Waddinxveen, de geschikt heid van het veilingterrein voor distri butie- en transportdoeleinden reed is benadrukt. Om medewerking te kunnen verlenen, is een procedure als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 8 van de Woning wet noodzakelijk, een en ander op ba sis van een door de raad te nemen voor bereidingsbesluit. In verband met de te voeren procedure verzoeken B. en W. de raad de behan deling van het verzoek om vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te laten af doen door het college. De bewoners willen dat de groens voorde onaantrekkelijk wordt gemaakt voor doorgaand verkeer. Gezorgd moet dan wel worden dat verschuiving van de problemen naar de Peuleyen wordt voorkomen. Voor de Peuleyen doen de bewoners geen voorstellen. Dat zal door de gemeente eventueel in overleg met de bewoners daar, dienen te gebeuren. "Het meest effectief zal ongetwijfeld het leggen van drempels zijn op korte afstand van elkaar. Ómdat echter ge vreesd wordt voor overlast (dreunen en mogelijk ook scheuring van aangelegen woningen door de veenachtige grond) zijn wij daarvan geen voorstander”, al dus de Groensvoorde-bewoners. ”Wij dringen er echter op aan de ge hele kruisingsvlakken ter hoogte van de Lindengaarde en Berkengaarde te verhogen naar het voorbeeld van de Dorpstraat. Dit ter ondersteuning van een in te voeren 30 km-zone. Voorts door wordt het verkeer ’’gedwongen” om over de Chopnlaan, Beethovenlaan en groensvoorde naar groenswaard 3 en verder te gaan. Daarnaast speelt een toenemend auto gebruik en het feit dat het steeds ge bruikelijke wordt dat er per huishou den meer dan één auto is, mogelijk een rol. De straat is ook nauwelijks bere kend op het verkeer van de aanlig gende straten/wijken. Denk alleen maar aan het aantal flats aan de Elzen horst, Peppelhorst en Wilgenhorst. Laat staan dat de Groensvoorde het verkeer kan verwerken van en naar de flats en overige woningen aan de Win gerd an de daarachter gelegen wijken. De Groensvoorde heeft een karakter welke uitnodigt om hard te rijden, al dus de bewoners. Zo zijn de zijstraten niet als zijstraten herkenbaar. Zij ver tonen alle kenmerken van uitritten. Overigens is de Berkengaarde voorzien van voorrangsborden en de Linden gaarde niet. De weg is geasfalteerd, waardoor het geluidsniveau in de auto laag blijft, ook bij hoge snelheden. Men heeft daar door niet snel in de gaten dat té hard ge reden wordt. De splitsing Groensvoorde/Beetho- venlaan is onoverzichtelijk, maar daar gaat de gemeente wat aan doen. Ver der komt het verkeer vaak met hoge snelheid uit de Prins Willem Alexan- dertunnel en is daardoor te laat waar neembaar (vooral voor fietsers). Voeg daarbij de op korte afstand lig gende splitsing Chopinlaan/Beetho- venlaan en alle ingrediënten voor een gevaarlijke splitsing zijn aanwezig. Behalve het mannenkoor treedt ook voor het voetlicht het gemengd koor Hosanna uit Gouda en het trompetduo de gebroeders Brouwer. Voor orgelbe geleiding zorgt Willem H. Zwart ter wijl de algehele leiding in handen is van dirigent Everhart Zwart. Beide koren en de gebroeders Brouwer brengen enkele werken uit eigen reper toire maar treden ook gezamenlijk op met orgelbegeleiding. In het pro gramma is ook samenzang opgenomen. Het concert begint om 20.00 uur. Plaatsbewijzen kosten 6 gulden en zijn aan de kerk verkrijgbaar. WADDINXVEEN - Op de algemene begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan is vandaag - woensdag 11 de cember - ter aarde besteld Elly van Wi chen. Zij was de bekende en gewaar deerde beheerster van het buurtcen trum De Boog aan de C. Huijgenslaan. Elly Daniëlle Herremina van Wichen- Hollestelle van de Tesselschadelaan overleed vorige week vrijdag 6 decem ber plotseling op 45-jarige leeftijd. Tot op het laatste moment was zij intensief betrokken bij ’’haar” buurtwerk waar aan zij samen met haar man Bart hart stochtelijk in Waddinxveen-Noord ja renlang en onvermoeibaar inhoud heeft gegeven. Dank zij de inzet van Elly van Wichen beschikte noordelijk Waddinxveen met De Boog over een ’’huiskamer” waar particulieren (jong en oud) en verenigingen bijzonder graag kwamen. In verband met haar overlijden werd de maandelijkse bingo-avond van afgelopen vrijdag avond afgelast en gaat ook de klaver- j asavond van De Springplank komende vrijdagavond niet door. Elly van Wichen werkte sinds 1974 voor het buurthuiswerk in Waddinx veen-Noord. Eerst in de beide ketel huizen aan de Busken Huëtlaan en de Tollenslaan en sinds 1985 in de voor malige kleuterschool aan de C. Huij genslaan. Haar man zat in het bestuur van De Boog. Ze was in de nieuwe op zet van het buurt- en clubhuiswerk de eerste door het gemeentebestuur be taalde kracht. ZEVENHUIZEN - Het eerste heren team van de Zevenhuizense volleybal vereniging Rentokil-ZVH zal niet op nieuw de nationale beker kunnen pak ken. In de kwartfinale werd zaterdag met 3-2 verloren van Autodrop/VCG (setstanden 11-15, 15-5, 8-15, 15-12, 15-11). Komende zaterdag spelen de beide koplopers tegen elkaar voor de competitie. ZVH-heren 2 kwam een ronde verder in het NSW-bekertoer- nooi door in Den Dungen eerste divi sionist BCS Computer Service/DS te verslaan. Voor de kwartfinale van de beker moesten de ZVH-heren naar Geldrop toe om het op te nemen tegen Auto drop/VCG, medekoploper in de eredi visie. ZVH speelde nog steeds zonder Rini Boutens, maar wel weer met Hans Foekens in de basis. In de eerste set kon ZVH door goed aanvalsspel en 1-5 voorsprong opbou wen. Maar Autodrop wist door een moeilijke service de pass bij ZVH on der druk te zetten en kwamen door een hechte blokkering weer langszij (5-5). In deze eerste set bleven de beide ploe gen elkaar niets toegeven. Bij ZVH-zijde was aanvallend Edger Tinkhof en Brecht Rodenburg goed op dreef en wist Marijn van Schaaijk met een goed blok deze set met 11-15 win nend af te sluiten. In de tweede set zag men een nog moei- lijker serverend Autodrop die de ge hele aanval van ZVH kon ontregelen. Bovendien had Autodrop in de per soon van Valentijn Huybers een sterk aanspeelpunt. Met 15-5 ging deze set over in handen van de gastheren. ZVH wist zich in de derde set goed te herstellen. Nu kreeg men Autodrop onder druk met de opslag en kon ZVH met Laurens Clardeij die voor geva rieerde aanvalscombinaties zorgde, punten scoren. Bij de stand 3-4 werd door coach Kees van der Vlist, Cees van Opijnen binnen de lijnen gezet voor Hans Foekens. ZVH hield Auto drop onder druk en wist deze set, door een aanval van Ronald Kooijman met 8-15 te winnen. Ook in de tweede set leek het erop dat ZVH de wedstrijd in handen had, maar op het eind bij een voorsprong van 8-10 voor Vooral Valentijn Hyubers wist zijn ploeg door harde smashes van elke po sitie in te rammen, weer in de wedstrijd terug te brengen. Een door een blok- punt werd de stand via 15-12 gelijk ge trokken. In de vijfde set hielden de beide teams lang in evenwicht, maar toch kon men al zien dat Autodrop de kans op winst zag en deze ook nam. Door een laatste WADDINXVEEN - Zoals bij de Wad dinxveense gemeenteraad bekend is, hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedkeuring onthouden aan de bestemming ”uit te werken agrarisch gebied U A” van het bestem mingsplan ’’Verlengde Abraham Kroesweg”. De raad besloot - in zijn vergadering van 30 januari 1985 - tegen deze beslissing geen beroep in te stellen bij de Kroon. Een bestemmingsplanherziening zou worden voorbereid. Het is van belang die bestemmingsplanherziening daad werkelijk ter hand te nemen, aange zien, gelet op bedoelde onthouding van goedkeuring, het aldaar geldende be stemmingsplan ’’Plan in Hoofdzaak West, le herziening” onvoldoende ba sis biedt voor een glastuinbouwontwik- keling, die een verantwoorde aanslui ting krijgt op het inmiddels gereali seerde glastuinbouwproject op grond gebied van de gemeente Moerkapelle. B. en W. achten het in dit verband ge wenst, in verband met het vervallen van de geldigheidsduur van het voor gaande voorbereidingsbesluit, dat de raad een voorbereidingsbesluit neemt met daaraan gekoppeld een aanlegver- gunningstelsel voor het gebied, zoals aangegeven op de bij de stukken ter in zage gelegde tekening. smash van Huybers werd de set met 15- 11 winnend afgesloten. En zo bleef Rentokil met lege handen over en kan

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 25