Moskee krijgt Sint-actie namen van Gezonde discussie tijdens symposium Teelt in vollegrond heeft alle kansen Reuma. Destille is geslaagd Meisje (6) maakt voor kalender een tekening Mohammedanen WSE-jeugd: Banen pools Eisen aan kinderopvang zaak voor 3 kampioenen gemeenten George Davis bij de RTW - 11 Hb 41771 25731 199306 34855 141515 49264 07754 55938 07074 195424 00697 35513 17670 13796 49031 10756 39724 13974 148056 27762 175120 175215 14170 146602 35808 52346 145216 08408 52327 48992 76909 179434 69179 167400 59421 103000 98040 116897 93401 99360 REUMABESTRIJDING MÓÉT DOORGAAN gl Oh *i jw* Pagina 29 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 11 december 1991 Woensdag 27 november: WADDINXVEEN - In het kader van het convenant sociale vernieuwing BOSKOOP - Vollegrond kwekers hebben alle kansen en moeten zich, zeker niet onder druk gezet voelen door een ’’ongenuanceerde promo tie” van containerplanten. Wie overweegt geheel of gedeeltelijk over te schakelen op containerteelt moet zich de consequenties goed realiseren, want er zijn niet alleen voordelen. Bovendien is de positie van de vollegrondskweker lang niet zo slechts als soms wordt gedacht. Aldus een konklusie en een uitspraak tijdens het vrijdag in de Beurshal gehou den symposium onder de prikkelende titel ’Heeft de vollegrondsteelt nog toe komst?’ Deze werd al snel onderuit ge haald. Het vraagteken is misplaatst, de vraag is eerder welke toekomst de volle- gronds kweker zich wenst. Welke keuze hij denkt te moeten maken. Het symposium, georganiseerd door het Marketing Team Boomkwekerij langstelling verheugen. Vijf verschillen de inleiders belichtten een groot aantal invalshoeken. Doel was dan ook niet primair de aanwezigen gerichte advie zen mee te geven. Veeleer gerichte in- Maandag 25 november: Vrijdag 22 november: Woensdag 20 november: 158045 45216 195511 33166 06179 29691 54360 159075 51433 19919 Statenlaan 128,2582 GW Den Haag. Bankrek.nr.: 70.70.70.848. Giro: 324. De bezitters van de prijswinnende loten kunnen contact opnemen met penningmeester D. Sonneveld van de KNOV-afdeling Waddinxveen, Koningin Wilhelminaplein 5, Wad dinxveen, tel. 01828-13061. De ’’Stichting Islamitische Moskee Al hijra” heeft de namen en adressen van Veilig Verkeer Nederland, de provin cie Zuid-Holland, de Rijkspolitie en het POV heeft de meer dan 4000 teke ningen bekeken en de naar hun oordeel beste tekeningen per groep uit de grote stapel gehaald. In totaal bleven er toen 250 tekeningen over. Die tekeningen zijn door de volledige jury nogmaals bekeken. Bij het eindoordeel speelden verschillende elementen een rol, zoals de leeftijdhet onderwerp, de originali teit en de wijze waarop verkeersproble men in de tekeningen tot uitdrukking zijn gebracht. Tenslotte bleven 13 teke ningen over, die gebruikt zijn voor de verkeerskalender voor het jaar 1992. De jury is eenstemmig tot de conclusie gekomen dat eigenlij k veel meer kinde ren een prijs verdienden. De enthou siaste deelname van zovelen en de wij zen waarop de problemen in het drukke verkeer tot uitdrukking zijn ge bracht, hebben de bewondering van de jury afgedwongen. In ieder geval leren de tekeningen dat er nog veel moet ge beuren om de kinderen veiligheid op straat te geven. Het POV hield in het begin van dit schooljaar voor alle leerlingen van de basisscholen in Zuid-Holland een te kenwedstrijd onder het motto ”Wij gaan weer naar school”. Tijdens de start van deze campagne werden bal lonnen opgelaten met daaraan labels met namen van de aan de tekenwed strijd deelnemende scholen en kinde ren. Aan de tekenwedstrijd namen onge veer 100 scholen deel. Een jury, be staande uit mensen van Veilig Verkeer Nederland, de provincie Zuid-Hol land, de Rijkspolitie en het POV beoordeelde ongeveer 4000 tekenin gen. Van de beste 13 tekeningen wordt een verkeerskalender voor 1992 ge maakt. De kalender wordt verspreid onder alle Zuidhollandse gemeenten, politiekorpsen en scholen. Donderdag 12 december om 16.00 uur worden de prijzen uitgereikt aan de voor onszelf, ofmisschien voor de gehe le boomkwekerij of voor onderdelen zoals alleen de sierteeltprodukten. Bij de sierteelt komt namelijk al de meeste pot- kweek voor.” De boomkwekerij breidt zich in Neder land nog ieder jaar uit. De teelt in pot ook, maar Van Nierop gelooft dat de vollegrondsteelt sneller uitbreid dan de containerteelt. Maar blijft dat zo? formatie met als tweede belangrijk punt onderlinge communicatie. Onderstreept werd ook dat het belangrijk is open te staan voor nieuwe ontwikkelingen, maar dat geldt niet alleen voor de volle grondsteelt* Belangrijk is de keuze: voor wie kweek je, welke afnemer kies je? want dat is mede bepalend voor de kwa liteit. Op veel vragen was geen direct antwoord mogelijk, maar de aangedr agen problemen zullen voor het Marke ting Team zeker nog aanleiding tot na dere studie zijn. WADDINXVEEN - De Sint Nico- laasactie van KNOV-afdeling Wad dinxveen is weer voorbij. De plaat selijke middenstand kan terugzien op een succesvol evenement, dat zelfs een beter resultaat opleverde dan een jaar geleden. De actie omvatte het uitdelen van gratis lootjes bij elke bestede tien gulden. Er waren acht trekkingen met in totaal 80 briefjes van hon derd gulden aan prijzen. Het notariskantoor mr. P.L. van der Meulen en mr. J.A.M. Koek verrichtte vorige week vrijdag de achtste en laatste trekking: Vrijdag 6 december: WADDINXVEEN - De 6-jarige Marie Claire Schuurman van de rooms katholieke Kardinaal Alfrinkschool aan de Zuidplashof in Waddinxveen heeft één van de 13 tekeningen gemaakt die is uitgekozen voor de ver keerskalender 1992 van het Provinciaal Orgaan voor de Verkeersveilig heid in Zuid-Holland (POV). doeluitkering 1992 is door het Wad- mocht zich in ieder geval in grote be- dinxveense gemeentebestuur besloten het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid te verzoeken om het aantal banenpoolplaatsen te verhogen van 4 in 1991 tot 8 in 1992. De uitslagen van de overige zeven trekkingen zijn: Woensdag 4 december: 72636 97380 97792 119916 112834 116222 72890 128695 56355 177825 Maandag 2 december: 106130 49636 107283 34993 42786 88003 08938 114232 129465 108979 Vrijdag 29 november: 150751 40866 46847 135262 173418 28383 150989 121490 49546 52493 WADDINXVEEN - De Stichting Islamitische Moskee Alhijra in Wad dinxveen krijgt tegen een gereduceerd legestarief (tien per inlichting, met een totaal van 17,40) namen en adressen uit het bevolkingsregister van Mohammedaanse Waddinxveners ten behoeve van de contributie-inning. De aan de Eksterdreef wonende heer M. Barkat heeft hier met succes bij het college van Burgemeester en Wethouders om gevraagd. de Mohammedaanse inwoners nodig om ze te kunnen aanschrijven dat zij hun contributie (een soort kerkelijke bijdrage) dienen te voldoen. De stichting stelt dat zij gezien moet worden als een kerkgenootschap en dat zij daarom meent recht te hebben op de gevraagde gegevens tegen gereduceerd tarief gelijk de Nederlandse kerkge nootschappen. Artikel 90 van het Besluit Bevolkings boekhouding bepaalt onder meer dat inlichtingen gevraagd ten dienste van de geestelijke zorg door een Neder lands kerkgenootschap, door een zelf standig onderdeel van een Nederlands genootschap op geestelijke grondslag met volledige rechtsbevoegdheid, niet zijnde een kerkgenootschap, niet kun nen worden geweigerd. De onderhavige stichting is naar ”de letter van de wet” geen Nederlands kerkgenootschap of een Nederlands genootschap op geestelijke grondslag als bedoeld in vorenvermeld artikel. Zij is echter wel rechtspersoon met vol ledige rechtsbevoegdheid en een groe pering op geestelijke grondslag en als zodanig te vergelijken met een Neder lands genootschap op geestelijke grondslag, aldus de gemeente Wad dinxveen. Desgevraagd deelde de Rijksinspectie mede dat, gelet op het doel waarvoor de informatie is bestemd, van de kant van Binnenlandse Zaken geen bezwaar tegen verstrekking van de gevraagde informatie bestaat. Het vorengaande overwegende meent het college dat de Stichting Islamitische Moskee Alhijra naar analogie van de kerkgenootschap pen en Nederlandse genootschappen op geestelijke grondslag behandeld dient te worden. saldo van 72-19. Na alle wedstrijden werd bij WSE nog eens lekker doorge feest en kregen de pupillen wat te eten en te drinken. Daarna werden spelers en leiders/trainers door het jeugdbe- stuur en ouders in de bloemen gezet en officieel gehuldigd, ’s Middags hebben de jongens per team apart het feest nog even verlengd. Maar er werd ook door de rest van WSE-jeugd nog gevoetbald. D-l ver loor thuis kansloos van Est D-l (1-5). De jongens kwamen vooral fysiek te kort, maar leiders Erik van Meerveld en Gerard Brugman zien duidelijk pro gressie. F-l verloor in de dorpsderby van Wad dinxveen F-l maar nipt. In een span nende pot wisten de kleinsten van Waddinxveen aan het langste eind te trekken (2-1). F-2 kon de zegereeks van de afgelopen weken niet voortzet ten. In de thuiswedstrijd tegen Nieu- werkerk F-5 wisten de gastjes met 2-5 de punten naar huis te nemen. De meisjes hadden een werelddag. Na de moeizame start van de competitie, komen beide teams op gang. Meisjes junioren-1 won moeiteloos van NSV MJ-1 en wel met 4-0, met twee goals van Nathalie Sterk. Voor MJ-2 stond de zware uitwedstrijd bij Cabauw MJ-1 op het programma. In een zwaarbe vochten wedstrijd wisten de meiden toch 2 punten weg te slepen door onder andere een eigen doelpunt van Cabauw en een doelpunt van Nadine Donners (1-2). C-2 speelde de lastige thuiswedstrijd tegen koploper Nicolaas Boys C-lEen maatje te groot bleek en de boys leden dan ook een 1-5 nederlaag. C-l blijft zegevieren. In de thuiswedstrijd tegen Bergambacht C-l pakten de jongens van Jan Sterk twee punten door een 9-0 overwinning. De komende twee weken zullen zij echt aan de bak moeten met twee zware wedstrijden tegen Gouda en Be Fair, de concurrenten. C-2 verloor in een vriendschappelijke wedstrijd van ARC C-4 kansloos met 0- 10. Onder de bezielende leiding van stand-in-coach Cor Tiele hebben de boys wel enorme schik gehad. B-2 ging ook kansloos ten onder. In de uitwedstrijd tegen Rohda B-l werd het 5-0 voor de gastheren. B-l deed het he lemaal niet best. In de uitwedstrijd te gen Rijnsburgse Boys werd absoluut gefaald. Resultaat 8-0 verlies. Voor dit team wordt het tijd dat de strijdbijl ge pakt wordt en wordt gestreden voor ie der punt want degradatie uit de regio nale klasse lijkt op deze wijze van voet ballen niet te ontlopen. A-2 deed het een stuk beter. In de thuiswedstrijd tegen VEP A-2 werd een knappe 6-1 overwinning behaald. De wijze lessen van Otto Jansen en Theo Koetsier beginnen dan ook vruchten af te werpen. A-l behaalde een knappe overwinning bij Nieuw koop A-l. Door doelpunten van Lars Smit, Geert Böhmer en Tim van Vliet werd een 1-3 zege behaald. prijswinnaars van de teken- en de bal- lonwedstrijd. Tevens worden de eerste kalenders 1992 door de heer T. Janse, voorzitter van het POV en gedepu teerde Verkeer en Vervoer van de pro vincie Zuid-Holland overhandigd aan de directeuren van de basisscholen van de winna(ars)essen. Aan het begin van het schooljaar gin gen in Zuid-Holland zo’n 450.000 kin deren te voer, op de fiets of bromfiets naar school (basis- en voortgezet on derwijs) (CBS, 1989) Juist in deze pe riode steeg het aantal ongevallen onder jongeren met 15 tot 20%. Dit was vol doende reden voor het Provinciaal Or gaan Verkeersveiligheid Zuid-Holland (POV) om de campagne ”Wij gaan weer naar schooF’te organiseren. De kinderen van de Zuid-Hollandse basisscholen hebben via hun tekening aangegeven wat voor hen verkeerson veiligheid betekent. Zoals bekend is er een kalender voor het jaar 1992 van de dertien beste tekeningen gemaakt. Omdat er zoveel mooie tekeningen ge maakt zijn door de leerlingen van al de deelnemende scholen heeft de jury be sloten om aan al die scholen het compu terspel ’’Geef je verstand eens voor rang" te geven. Met dit spel is het mo gelijk de kennis over het verkeer te tes ten. Dit als aanmoediging om het ver- keersonderwijs op de scholen een be langrijke plaats in te laten nemen. De kalender wordt op 12 december ge presenteerd door de kleine kunste- na(ars)essen onder leiding van Irene Moors bekend onder andere van het programma ’’telekids” van RTL 4. De kinderen zullen bij deze presentatie hun tekening toelichten. Op zondag 15 december tussen 9.00 en 11.00 uur zal tijdens de uitzending van Telekids enkele prijswinna(ars)essen in de gelegenheid worden gesteld om hun tekening toe te lichten. De tekenwedstrijd voor basisscholen in de provincie Zuid-Holland, georgani seerd door het Provinciaal Orgaan Ver keersveiligheid (POV) is een overwel digend succes geworden. Vele scholen namen met één of meer groepen deel. Het aantal ingezonden tekeningen overschreed de 4000. De jury kwam daardoor voor een wel zeer zware taak te staan om enkele tekeningen als de beste aan te wijzen. De jury wil voorop stellen grote be wondering te hebben voor de wijze waarop jonge schoolkinderen de dage lijkse gang in het verkeer in tekening hebben gebracht. Uit vele tekeningen blij kt dat de kinderen veilig naar school willen, veilig buiten willen spelen en veilig naar hun vriendjes en vriendin netjes willen gaan. Maar vooral de drukke wegen en kruispunten zorgen voor problemen. In vele gevallen be staat er angst voor snelle en grote voer tuigen. Een kind schrijft als toelichting bij de tekening: ”Als ik naar Lonneke wil, moet ik oversteken; als ik naar Su zanne wil moet ik oversteken en oversteken is gevaarlijk”. Een ander kind zegt: ”Ik kan haast niet overste ken omdat het zo druk is”. Kinderen worstelen met de grote mensenwereld en zij brengen dat tot uitdrukking in hun toelichting zoals: ’’Papa staat veel in de file en komt dan zo laat thuis” en ”Ik vind auto’s mooi, maar het is jam mer dan zij zo hard rijden”. De jury, bestaan de uit mensen van Specialisatie Van Nierop: ”Van het sierteeltprodukt wordt al veel in pot of container gele verd. Wij spreken dan van het eind produkt, terwijl dit in het buitenland vaak eerst nog enige jaren in de volle grond of in container wordt doorge kweekt, voordat het daar een eindpro dukt wordt genoemd. Wij moeten ons ook goed realiseren of het zinvol is de planten in de voorfase in pot te hebben, dan één of meerdere jaren in de vollegrond om het op te kweken tot een zogenaamd halfprodukt en in de laatste fase af te leveren in container. Ook moeten we nagaan of we die fase op het bedrijf willen hebben of het elders laten gebeuren, in verband met de toch wel steeds verder opdrin gende specialisatie. WADDINXVEEN/DEN HAAG - Nu de capaciteit van de kinderopvang sterk groeit, moeten de gemeenten meer aandacht besteden aan de kwali teit van de opvang. De richtlijnen hier voor kunnen ze zelf opstellen, minister drs. H. d’Ancona van WVC heeft dit op dinsdag 19 november in Rotterdam gezegd tijdens een conferentie over de kwaliteit van kinderopvang. Volgens de minister moeten gemeen ten de kinderopvang opzetten, ook cri teria ontwikkelen waaraan de kwaliteit getoetst kan worden. Het gaat daarbij om eisen op het gebied van de veilig heid, de hygiëne, huisvesting, groeps grootte, openingstijden en de vakbe kwaamheid van het personeel. In haar toespraak spoorde de minister de ge meenten aan om minimaal de kwali teitseisen te hanteren die door de Ver eniging vah Nederlandse Gemeenten (VNG) zijn opgesteld. De minister van WVC is van verschil lende klanten gevraagd om op rijksni- veau kwaliteitsrichtlijnen voor de kin deropvang te ontwikkelen. De be windsvrouw ziet echter meer in ge meentelijke verordeningen, zeker nu de rijksoverheid bevoegdheden over draagt aan gemeentebesturen. Boven dien dienen de instellingen voor kinde ropvang ook zelf de kwaliteit van hun dienstverlening te bewaken. Mocht blijken dat de kwaliteit van kinderop vang niet verbetert, dan zal D’Ancona opnieuw bezien op welke wijze de rijksoverheid hierin een meer sturende rol kan vervullen. Minister D’Ancona gaat ervan uit dat de betrokkenheid van de ouders de kwaliteit van kinderopvang kan verho gen. Daarom pleit zij voor een voort durende inbreng van de gebruikers bij het reilen en zeilen van een dagverblijf. WADDINXVEEN - Het was dit week einde feest op het terrein van WSE- voetbal. Goede prestaties van bijna alle jeugdelftallen leidden onder an dere tot drie kampioenschappen van de gehele E-groep. Een historisch feit dat nog niet eerder in de geschiedenis van WSE was voorgekomen. WSE E-l haalde in de laatste wedstrijd thuis tegen Jodan Boys E-l een 7-1 overwinning met 3 goals van Eric Klijn en 4 goals van Michael Joziasse. Dit team behaalde een knappe eerste plaats in groep 2 van de afdeling Gouda met 21 punten uit 12 wedstrijden en met een doelsaldo van 72-12. Leiders Martin Joziasse en Pieter-Jos Blokzijl leverden hierbij met hun team een knappe prestatie in de toch wel zware groep. Als tweede kampioen kan WSE E-2 ge noteerd worden. In de dorpsderby te gen Waddinxveen E-l (toch geen ge makkelijke tegenstander) wisten zij overtuigend een 9-0 overwinning te be halen. E-2 was in een wat zwakkere groep ingedeeld, wat natuurlijk niets afdoet aan het behalen van de titel zon der puntverlies. Onder leiding van Rocco Geers en Jurrian Duyvestein be haalden zij dan ook 22 punten uit 11 wedstrijden en hadden een geweldig doelsaldo van 101-26. Als derde feestgroep was E-3 de schul dige. In de zware uitwedstrijd tegen Waddinxveen E-2 wisten de boys van Rogier Schomakers en Ewoud Verba- kel een zwaar bevochten maar terechte 3-4 overwinning te behalen en konden ook feest gaan vieren. Zij behaalden 22 punten uit 12 wedstrijden met het doel- Vollegrond is keuze Ter bepaling van de verschillen tussen container- en vollegrondsteelt: de Ne derlandse boomkwekerij (4.000 bedrij ven) beslaat een oppervlakte van 9.000 hectare. Op ongeveer 1200 bedrijven komt containerteelt voor met een totaal van 400 tot 450 hectare. Ongeveer 150 bedrijven zijn gespecialiseerd in contai nerteelt. Daarmee is aangetoond dat de vollegrondsteelt nog verre in de meer derheid is. In zijn inleiding stelde W.M. van Nie rop dat het symposium tot doel had meer inzicht te krijgen in de keuzemoge- lijkheden. ”De keuze die wij binnen niet al te lange tijd zullen moeten maken WADDINXVEEN - Bert de Rijke, directeur van de openbare Annie M.G. Schmidtschool aan de Zuidplashof in de wijk Zuid- plas heeft zaterdagmiddag in de Bruna-boekhandel Cazemier in het winkelcentrum ”de Passage” de prijzen uitgereikt van de ter gelegenheid van de Kinderboekenweek 1991 gehouden teken- en schrijfwedstrijd. Prijswinnaars werden de tekening van Trudy Visser en het verhaal van Erik Koppenaal. Ze krijgen op de foto van Sjaak Noteboom van de Waddinxveense basis schooldirecteur hun welverdiende prijzen. WADDINXVEEN - In het RTW-pro- gramma Trendy wordt zondagavond tussen 20.00 en 21.00 uur een exclusief interview uitgezonden met de aan een comeback werkende Nederlandse zan ger Georgie Davis. In 1985 haalde deze Zoetermeerse zan ger een top-10-hit met het nummer Blackstar. Nu, zes jaar later en enkele singelhitjes rijker, werkt hij aan een nieuwe singel. Trendy nam een kijkje in zijn eigen studio. Naast dit interview brengt Trendy het eerste deel van een reportage over nieuwe radiostations voor jongeren. In deze reportage een gesprek met Ton Lathouwers over Hitradio. WADDINXVEEN - Het zaalvoetbalteam van Vink Verzekeringen is dezer dagen in het nieuw gestoken. Dat gebeurde door verzekeringsman Nico Vink. De voetballers toonden trots hun nieuwe outfit op deze door fejagrafie Ton Bennemeer gemaakte foto. Wt tCS tKJU w A 5

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 29