Be Fair wint Hier is uw Rijn en Gouwe Titel voor SCHITTERENDE KORBIS M. v.d. Zijden SCHAATSTIJDEN krant te koop De Gouwe zorgt voor spanning en sensatie WSE verliest ONDERUIT Titels bij pupillen van Be Fair TOOS in Nijmegen Goede vangst TOOS op le plaats Volle winst voor Aeolus Onderlinge Excelsior Toernooiwinst Nel de Lange Be Fair Tweede teams Algemeen WSE Dames Korbis II Waddinxveen Estafette WADDINXVEEN - Onder grote publieke belangstelling werden op zon dag 8 december in het restaurant van het Gouwebad ”de Sniep” in Wad dinxveen de uitslagen bekend gemaakt van de clubkampioenschappen zwemmen 1991 van De Gouwe. WADDINXVEEN: Albert Heijn, Kon. Wilhelminaplein 41 Asscheman, Brederolaan 8 Boekhandel Burger, Dorpsstraat 39 Boonstoppel, J.v. Stolberglaan 1 De Bruin zelfbediening, Zuidkade 206 Cency B.V., Passage 15 Jonkheid B.V., Chopinlaan 2b Kool 4=6, Ieplaan71 Plusmarkt Riwa, Zuidplaslaan 184/186 Shell station G. Gouw, Henegouwerweg 26 Sig. Mag. van de Krans, Kerkweg 175 Sonneveld, Kon. Wilhelminaplein 6 Supermarkt van Mourik, Passage 208 Super Groensvoorde, Groensvoorde 4 Texaco van Beynum, Dreef 20 Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9 WADDINXVEEN - Zaterdag was het weer eens spanning en sensatie in het Gouwebad De Sniep. Eerst was het dames 1, dat zowel een uitste kende als een spannende waterpolo-wedstrijd tegen Alliance speelde. De Gouwe-dames kwamen op de valreep één doelpunt (8-9) te kort om de hele waterpolowereld met stomheid te doen slaan. De wedstrijd van he ren 1 tegen Vivax was eveneens een zeer spannende. De winst van 9-7 werd deze keer zuiver op fysieke kracht verkregen. WADDINXVEEN - Vierdeklasser Be Fair heeft zaterdagmiddag met 1-2 TAVV verslagen. De Waddinxveners hebben met 11 punten uit 11 wed strijden op een gedeelde vijfde plaats een mooie middenpositie bereikt. Derdeklasser WSE moest tegen Foreholte met 0-1 het onderspit delven en bleef derhalve steken op 10 punten uit 11 wedstrijden. In de Goudse af deling verloor Waddinxveen-zondag met 5-1 van Schoonhoven. De Wad dinxveners blijven dus staan op 8 punten uit 11 wedstrijden. In de eerste klasse van de B-regionale jeugd won het nog altijd bovenstaande Be Fair met 8-2 van SJC en verloor het onderaanstaande WSE met 8-0 van Rijns- burgse Boys. WADDINXVEEN - Tegen koploper Sagitta kon Korbis-korfbal het net niet bolwerken. Toch was er sprake van een redelijk tot goed gespeelde wedstrijd met vaak aantrekkelijke momenten. Trouwens ook in het kam sen missen was Korbis bepaald niet de minste. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 11 december 1991 Pagina 35 I Voorzitter Cees Kroon overhandigde dit jaar de prijzen, die evenals alle voorgaande jaren, weer beschikbaar gesteld werden door de transportfirma W. Zijderhand Zn. Als eerste ontving de oudste zwemmer, ’’Masters Swimmer” Hans den Boer, die dit jaar als laatste in het algemeen eindigde, een prijs. Hans kreeg naast de woorden van waardering van de heer Kroon een origineel plastiek van een poedel aangeboden. Als eerste echte winnaar ontving Vik tor Terlaky de beker voor de snelste jongen in de klasse onder de 10 jaar. Bij de meisjes in deze jongste klasse kreeg Michelle Nahon de beker uitge reikt. Bij de jongens onder de 10 jaar werden vond echter steeds Bert v.d. Kaa op zijn weg. Een keerpunt in de wedstrijd leek in de 17e minuut te komen. Guillaume van Wilgen (speelde solide) stuurde Erwin Pleus (onzichtbaar) goed diep. Pleus kruiste voorlangs en werd binnen de lij nen omver gekegeld: strafschop. Erwin Pleus stelde zich op om te sco ren. Hij stuitte echter middels een zwakke bal op de keeper. De rebound werd door Marco Scheurwater gemist. Een streep door de rekening van de Waddinxveners. Een gelijkmaker had immers wellicht de ineenstorting van het Foreholte bastion betekend. In de 25e minuut werd de moegestre den Vincent van Staveren gewisseld (onder applaus) voor Ron Scheurwa ter. Een wissel om meer body voor het doel te krijgen. Het leverde scrimmage na scrimmage op voor het doel echter geen scores. Een verdiende gelijkma ker (verdiend op basis van inzet, echter niet op basis van vertoond spel) zat er niet in. Een pijnlijk verlies. Zondag de uitwedstrijd bij Soccer Boys. Soccer Boys toonde veerkracht door zondag bij Gouda uit een 4-0 ach terstand te neutraliseren tot 4-4. Soccer Boys staat niet voor niets zo hoog. Een forse kluif voor WSE. Een vooral in de eerste helft doeltref fend spelend Be Fair heeft de lastige uitwedstrijd tegen TAW met een 2-1 winst kunnen afsluiten. Met name Eric Valk speelde een goede partij en wist zijn goede spel reeds in de 24e minuut met een doelpunt te bekronen. Uit een directe vrije schop wist hij de Ter Aarse doelman te verschalken. Weliswaar hadden de Waddinxveners in de 34e minuut geluk, toen doelman De Gouwe-dames 2 won met 6-1 van het Haagse DSZ 2 en staat door dit re sultaat alleen aan de leiding. Voor da mes 2 scoorden Sandra Berckenkamp 3x en Helen Cornelissen. Astrid Cor nelissen en Amanda van den Berg lx. Heren 2 rekende in Haarlem met 3-5 af van Rapido. Voor de Gouwe scoorden Remco de Frankrijker 3x, Mark van der Zijden en Rob van der Meer lx. Topscoorster in de Sniep was zaterdag- avond Ellen van der Ent met 3 treffers, gevolgd door Frits Visser, Wim Leb- bing, Marko van Leeuwen en Pieter Slootweg; elk met twee doelpunten. Miriam de Boer tenslotte tekende met 1 score voor de productie van 12 tref fers. WADDINXVEEN - Dezer dagen is er door de schaatsers van schaatsclub De Gouwe Streek weer een aantal wedstrijden geschaatst op De Uithof in Den Haag. In totaal zijn er tijdens de 24 gereden afstanden 15 persoon lijke records verbroken en 3 clubrecords. en neer. Na 2-3 voor Alliance scoorden vervolgens Wendy de Frankrijker 3-3 en Gillian van den Berg 4-3. Vlak voor tijd bracht Alliance de stand op 4-4. Wim groen trachtte in de derde periode zijn basisspeelsters wat rust te gunnen, doch een door Alliance benutte vier- meter en een strak schot (4-6) noopte hem toch weer alles uit de kast te halen. Even later kon Gillian van den Berg haar derde treffer noteren (5-6). Alliance liet slechts in deze korte pe riode zien hoe de krachtsverhoudingen kunnen liggen en liep vervolgens uit tot 5-8. Toch hadden zij zich vergist in de veerkracht van de Waddinxveensen. Vlak voor tijd scoorde Wendy de Frankrijker uit een viermeter 6-8. De laatste periode was voor De Gou we. Alliance kreeg het zwaar te verdu ren en Wendy de Frankrijker bracht al lengs hoop in de harten van alles wat De Gouwe was. Zij scoorde al snel 7-8 en met minder dan twee minuten te spelen scoorde wij met haar vierde doelpunt 8-8. In de heksenketel daarna wist tenslotte Alliance uit een man meer situatie de winst naar zich toe te trekken. Eindstand 8-9. Zaterdag spelen de De Gouwe-dames uit tegen De Vuursche in zwembad De Trits te Baarn. Aanvang 19.45 uur. WADDINXVEEN - Afgelopen zater dag werden de laatste wedstrijden door de pupillen gespeeld in de naj aarsreeks en kenden maar liefst 3 teams van Be Fair-voetbal gefeliciteerd worden met de hoogste plaats in hun groep en het kampioenschap. D-l werd winnaar van de hoogste groep in de afdeling Gouda met slechts 2 verliespunten. De laatste wedstrijd werd met 5-0 gewonnen van Gouda. E- 3 en E-4 werden ongeslagen kampioen. Alles werd gewonnen. Een uitstekende prestatie. E-3 won haar laatste wed strijd uit bij Gouda met 2-3 en E-4 won met 5-2 óók van Gouda. Be Fair deed met drie D-, zes E- en vier F-teams mee aan de naj aarsreeks en zal tijdens de start van de voorjaarsreeks op 15 februari 1992 met minstens zo veel teams deelnemen. A-l verloor een belangrijke wedstrijd met 1-2 van Esto en A-2 won de derby uit bij Waddinxveen A-l. B-l maakte korte metten met SJC. Uit werd al met 2-9 gewonnen, nu weer met 8-2. De concurrentie maakte geen fou ten. Het ”gat” blijft derhalve 6 punten. Wim v.d. Starre scoorde 4x, Cees Sol 3x en Edwin Kraan lx. B-2 oefende bij Schoonhoven en won met 0-10. B-3 won opnieuw en stijgt naar de top. Met 2-1 werd gewonnen van Soccer Boys. Peter van Rooyen scoorde beide goals. Een perfecte topper in de hoogste C- groep waar de belangrijkste kam- pioenskandidaten Be Fair en Gouda C- 1 elkander ontmoetten. Met duurde tot de tweede helft voordat na zeer sterke individuele acties van Arnold Noorlan- der en Gert Jan van Heemst de over winning (2-0) werd gerealiseerd. Een heel spannende pot bij C-2 dat met 3-3 gelijkspeelde tegen Groeneweg C- 1. C-3 is weer helemaal terug aan de top. Met 0-10 werd gewonnen bij Esto. Gerrit Herbert (5x) werd topscoorder en C-4 verloor met 3-6 van Woerden C- 2. Mark Hoogenberg scoorde 2 doel punten. De heren speelden afgelopen zaterdag hun laatste competitiewedstrijd voor de winterstop. Deze verliep enigszins moeizaam maar werd uiteindelijk toch gewonnen. Tegenstander Vivax uit Oegstgeest wist vorige week nog ver rassend te winnen van De Ham. Dor de winst van De Ham op Rotterdam en de winst van de Waddinxveners op Vivax staan de Gouwe-heren nu op een tweede plaats in de competitie. Hierbij moet wel gezegd worden dar de boven ste vijf ploegen zeer dicht bij elkaar staan en verlies onmiddellijk een daling van één of meer plaatsen betekent. De Gouwe speelde met nieuwkomer Arco Verboon, maar begon, zoals al gezegd, moeizaam. In de eerste pe riode nam De Gouwe weliswaar een voorsprong van 3-2, maar overtuigde niet. Doelpuntenmakers Marc Faber, Remko Overdam en Cees Boonstop pel. Al snel bleek, dat het geen gemak kelijke wedstrijd zou worden. Het harde spel van Vivax maakte het voor De Gouwe zeer moeilijk om lekker in de wedstrijd te komen. De Gouwe bouwde zijn voorsprong in de tweede periode wel uit naar een 6-3 voorsprong. Het waren Paul van Doome, Arco Verboom en Remko Overdam, die hun ploeg naar deze stand brachten. Vivax speelde een zo- neverdediging en de Waddinxveners wisten dit statische spel niet op te los sen. Het hoge tempo van de heren ver slapte en dit gaf Vivax aanleiding om terug te komen in de wedstrijd. In de derde periode was het alleen de butant Arco Verboom die scoorde voor De Gouwe. Tussenstand na de derde periode 7-6. De Gouwe raakte in de laatste periode niet in paniek en speelde rustig de wedstrijd uit en be haalde twee belangrijke punten. Mare Faber en Ronald Schens zorgden er voor, dat Vivax niet meer langszij kon komen. De heren bedankten na afloop het pu bliek, dat altijd trouw aanwezig is. Zij gaan nu de winterstop in. Volgende week volgt alleen nog een bekerwed strijd tegen AZC in Apeldoorn, maar als alles goed gaat, levert dit geen pro bleem op voor De Gouwe. WADDINXVEEN - Komende zater dag 14 december vindt het Nederlands Kampioenschap voor clubteams plaats in Nijmegen. Het TOOS-herenteam, dat uit 5 turners bestaat (Alexander Poot, Albert Hogeweg, PeterNoorlan- der, Maarten Verbree en Sietse Sierse- ma) en 3 trainers (hoofdtrainer Arco Zwijnenburg en Wolter Zwijnenburg en René Kleiweg) zal na al 3 keer de tweede plaats nu gaan voor de eerste plaats. Dat dit een moeilijke opgave zal wor den zal blijken in sporthal Jan Massink- hal te Nijmegen waar ook de vorige nummer één, KDO uit Hellevoetslüis, aanwezig zal zijn. Om 15.00 uur begint de middagwed- strijd waarin het nieuw samengestelde TOOS-team uitkomt met ondersteu ning vanaf de tribune vol met TOOS- supporters. WADDINXVEEN - Afgelopen zater dag werd de vijfde wedstrijd voor de wintercompetitie van de hengelsport- vereniging Waddinxveen gehouden. Er werd gevist in het Noord-Hollands ka naal. Gekozen werd voor het gedeelte nabij Akersloot. Dat de keuze voor dit gedeelte terecht was, bleek uit de vangst. Er werd goed voorn gevangen, sommige met een ge wicht van ca. 400 gram. De uitslag was als volgt: 1. H. de Haan (11180 gr), 2. M. Reichard (9190 gr), 3. J. Rupke (6760 gr). 4. M. van Leeuwen (5980 gr), 5. R. Jenner (5500 gr). Óp de helft van de competitie is de tus senstand aan de kop: 1. M. Reichard (32850 gr), 2. M. van Leeuwen (30860 gr), 3. J. Verhoef (22380 gr), 4. A. van Leeuwen (22350 gr) en 5. J. Rupke (20590 gr). Zaterdag 14 december wordt de zesde wedstrijd voor deze competitie gehou den in de Haarlemmer-Ringvaart. Ver trek vanaf het NS-station Waddinx veen om 7.00 uur. door kennen, dan is het niet vreemd, dat de wedstrijd onbeslist eindigde. Overigens kan wel gezegd worden, dat van beide kanten een behoorlijke posi tionele strijd op het bord werd gelegd. Dirk Heeren II liet tegen Cor Barelds een opsluiting van zijn rechter vleugel toe, waardoor laatstgenoemde gemak kelijker spel leek te hebben. In de eind fase kon Cor schijfwinst halen en winst laten aantekenen. Het gelijkspel, dat Jan Kramer van Jaap van der Eist wist af te snoepen, moet uitstekend genoemd worden. Door een gedegen opbouw liet Jan zijn tegenstander niet in zijn spel komen. Kees Blonk had zijn partij tegen Piet Swart het nadeel, dat hij in de klassiek achtige stand een randschijf op de lin ker vleugel had. Hierop kon Piet ideaal combinatieve dreigingen in de stand vlechten en uiteindelijk bracht hem dat ook de volle winst. WADDINXVEEN - Zaterdag heeft het eerste damestumteam van TOOS- gymnastiek haar eerste wedstrijd in de Regio Gouda Turncompetitie gewon nen. In de gymnastiekzaal de Staringlaan werd gestreden tegen KDO uit Lekker- kerk en Hou Vast uit Hazerswoude. Het TOOS-damesturnteam, dat inver- gelijking met vorig jaar enkele wijzi gingen kent, greep gelijk al na de eerste ronde de leiding met een voorsprong van ruim 2 punten. Dit werd tijdens de wedstrijd alsmaar groter zodat TOOS met een voor sprong van 5,65 punten won. De uitslag was dan ook: 3. Hou Vast (139,00 pun ten), 2. KDO (144,95 punten), 1. TOOS (150,60 punten). In de individuele uitslag won de Lek- kerkerkse José Verwaal duidelijk met 34,00 punten. Tweede en derde werden achtereenvolgens de Waddinxveense dames Chantal Dommanschet en Es ther Hoogendoom. Door deze eerste wedstrijd te winnen heeft TOOS een goed begin gemaakt om de kampioenstitel weer te prolon geren dit jaar. De afgelopen jaren is TOOS steeds eerste geworden. Het algemeen klassement, dames en heren, was dit jaar bijzonder roerig. Met name door de nieuwkomers Chris tiaan de Groot en Antoine Calis, maar de debutanten Bob de Bruijn, Mark Nahon en Danny Matheeuwsen gaven flink tegenstand in deze poule. Uiteindelijk zou bij de heren de eerste plaats naar Mark v.d. Zijden gaan en bij de dames zou Marion van Hooft als eerste eindigen. In het algemeen klassement was de kampioenstitel, en de daarbij beho rende wisselbeker, dit jaar alweer voor de vierde keer, voor Mark v.d. Zijden. De beker voor de tweede plaats bij de heren ging naar Bob de Bruijn en de derde plaats was voor Christiaan de Groot. Tweede dame, en zevende "over all” werd Danny Matheeuwsen. WSE wisselt sterke partijen af met zwakke optredens. Zondag tegen Fore holte een zwakke beurt. Zonder Patrick Rijnbeek (geschorst) en Martijn v.d. Wal (geblesseerd) trad WSE met A-junior Vincent van Stave ren en John Moons aan tegen het hoog geklasseerde Foreholte. In de 3e minuut leek WSE de score te openen, echter de door Dennis Jager ingekopte bal werd van de lijn gehaald. Een paar minuten later was het Fore holte dat bij de eerste passage van de middenlijn direct doeltreffend was: Van Velthoven speelde simpel de laks reagerende defensie uit en liet Bert v.d. Kaa (andermaal goed keepend in het verdere vervolg van de wedstrijd) kans loos (0-1). Foreholte schiep daarmee de situatie die het het liefste heeft: een tegenstan der die moet komen en zelf op de coun ter loeren. Toch was WSE gevaarlijk voor het doel van de rood-witten, ech ter er werd slordig omgesprongen met de kansen. Zo werd de bal vanuit een op het oog eenvoudige positie door Er win Pleus (de bal kwam na een schot van Martijn Sol van de lat terug) net naast gekopt en terroriseerde Willy Beelen het zijnet. Het tweede deel van de eerste helft had WSE het beste van het spel echter de score veranderde er niet door. In de rust kreeg men de opdracht een hoger tempo te spelen om daarmee de statisch ogende defensie te ontregelen. WSE ontbeerde echter de vorm om dit naar behoren uit te voeren. Hierbij dient ook opgemerkt te worden dat Fo reholte door sterk storen WSE ook niet de gelegenheid gaf in het spel te ko men. Foreholte had zelfs diverse kan sen op een ruimere voorsprong, men Adriaan Rijkaard junior wist op beide afstanden een persoonlijk record te ha len. Zijn tijden waren respectievelijk 48.70 en 1.41.81. Adriaan Rijkaard se nior heeft de tijden 50.89 en 1.42.42 (PR) gereden. Ook Arie Rijkaard heeft zijn persoonlijke records verbro ken. Zijn tijden waren 52.33 en 1.43.67. Bram Endeveld heeft deze af standen voor het eerst sinds lange tijd weer gereden. Ook over zijn tijden valt zeker niet te klagen: 47.64 en 1.37.09. Ook de volgende ochtend werd er hard gereden. Die ochtend moest Eelco Hoedemaker de 500 en de 1000 meter rijden. In het begin was er dichte mist wat het ijskwaliteit aantastte. Tijdens de 1000 meter was de lucht helder en het ijs een stuk beter. Ook Eelco Hoe demaker heeft twee persoonlijke re cords gereden, beiden clubrecords. Zijn eindtijd op de 500 meter was 46.21 en op de 1000 meter 1.34.92. Tijdens deze wedstrijden zijn er dus zeer goede tijden geschaatst. De vol gende keer moeten Geert Veenstra (1500 meter) en Klaas de Redelijkheid (500-1500 meter) schaatsen. Zondag 15 december schaatsen Philip Kroes, Ro nald Bunnik en Eelco Hoedemaker alle drie de 500 en 1500 meter. In de belangrijke eindfase bijvoorbeeld kon de 11-11 stand maar niet op het scorebord gebracht worden. Nu kon Sagitta de beslissende 10-12 voor sprong nemen en dat was net iets teveel van het verkeerde voor Korbis. Met Gijs van de Brink weer op de bank begon Korbis energiek aan deze met spanning tegemoet geziene wedstrijd. Bij winst zou Korbis immers de koppo sitie van Sigitta ovememen en dat zou zonder meer een prima prestatie zijn. Over de eerste speelhelft kunnen we kort zijn. Een wat kijkspel betreft goede helft bood veel aan wat de toeschouwers ver wachten, leuk opgezette aanvallen; on begrijpelijke missers en een gelijkop- gaand scoreverloop als gevolg waarvan de ruststand werd bepaald op 6-5 in Waddinxveens voordeel. Helaas voor Korbis gelukte het toch wat beter spelende Sagitta in de begin fase van de tweede helft de stand naar 6-9 te tillen. Het pleit voor de mentali teit van Korbis dat men niet bij de pak ken ging neerzitten maar met veel inzet terug wist te komen. Tot 10-11 ging die inhaalrace door, maar door enkele jammerlijke missers kon de ploeg net niet langszij komen. Op routine wist Sagitta vervolgens met 12-14 de klus te klaren en kan Korbis zich gaan opmaken voor de komende wedstrijd in Bleiswijk tegen streekge- noot Weidevogels. Een tegenstander waar Korbis beslist voor op moet pas sen. Van te voren had trainer/coach Wim groen van De Gouwe zijn opponent van Alliance, de ook in onze contreien niet onbekende Huib Maas, al gewaar schuwd: Houdt er rekening mee, dat je hier niet zomaar weg komt. Of hij geluisterd heeft of reeds met de wedstrijden van de komende weeken den bezig is geweest, zal wel nooit dui delijk worden. Maar één ding was wel duidelijk, dat hij met zoveel tegenstand van De Gouwe geen rekening had ge houden. Een van de Gouwedames 1, dat in zichzelf gelooft, is levensgevaar lijk voor elke tegenstander. Even leek Alliance in de eerste periode het initiatief naar zich toe te trekken, doch de 0-2 achterstand werd door Gil lian van den Berg (man-meer) en An gela Faber (viermeter) rechtgetrokken tot 2-2. In de tweede periode ging de strijd op WADDINXVEEN - Het op zaterdag 30 november gehouden Sinterklaas- toumooi van de jeu de boulesvereni- ging Waddinxveen is gewonnen door Nel de Lange met 94 punten. Norbert Schifferling werd tweede met 89 pun ten en derde werd Adriaan Warmelink met 79 punten. Er waren 34 deelnemers die onder uit stekende weersomstandigheden drie partijen speelden met een voor deze gelegenheid aangepast wedstrijdsys- teem. Er werd ”op tijd” gespeeld. Elke partij duurde drie kwartier en het totaal be haalde aantal punten telde als resul taat. Na afloop was er een gezellige snertmaaltijd. Het koekjestournooi, een randtour- nooi bij de najaarscompetitie, werd ge wonnen door Piet v.d. Made. Tweede werd Betsy Stuut en derde Ruud v.d. Akker sr. WADDINXVEEN - De 10e speelweek in de districtscompetitie zal door bad mintonclub Have en Goed/Aeolus als één van de meest succesvolle in de an nalen worden bijgeschreven. Alle 10 teams van de Waddinxveense vereni ging boekten namelijk een uitstekende overwinning. Het le en 4e team van Aeolus speelden zondag een cruciale wedstrijd tegen hun naaste belagers. In Woerden wist het 4e team het 3e team van Saturnus ’68 met 7-1 van zich af te schudden, ter wijl men thuis destijds nipt met 5-3 won. Het le team van WBC Have en Goed/ Aeolus maakte thuis in sportzaal ”De Duikelaar” een bliksemstart tegen het 2e team van Voorburg. Winst immers op dit team betekende een vergroting van de voorsprong tot 4 punten. Met nog 4 wedstrijden te gaan een riante uitgangspositie om de titel in de hoofd klasse van het district Zuid-Holland naar zich toe te halen. Door geconcentreerd spel in de enkel spelen slaagden Natasja van Es, Anita van der Starren, Tjeerd Hillerts en Marco Overes volledig in hun opzet. Vrij gemakkelijk trokken allen het en kelspel naar zich toe. Na verlies in het 2e gemengd dubbel en de damesdubbel werd de einduitslag 6-2 in het voordeel van het le team van Aeolus. Zondag speelt men om 13.30 uur in Zoetermeer tegen het 2e team van Aigis. Ook het 9e team had afgelopen zater dag geen gemakkelijke tegenstander in het 14e team van Sio. In Leidschendam moest men alle zeilen bijzetten om de tegenstander van zich af te houden. Ondanks de geringe competitie-erva- ring en de jeugdige leeftijd (allen zijn 15 jaar) slaagde men hierin wel dege lijk. De partijen die men verloor wer den pas in de 3e game in hun nadeel be slist. Uiteindelijk behaalde het team, bestaande uit Cara Koster, Natasja van der Schee, Hugo Maat en Bob Kruit, een mooie 5-3 overwinning waarmee ook dit team zich aan kop wist te hand haven. De uitslagen van de andere teams lui den als volgt: Aeolus 2 - Aigis 7: 8-0, Eridos 8 - Aeolus 3: 2-6; Excelsior 1 - Aeolus 5: 2-6; Zigo 9 - Aeolus 6: 0-8; Pijnacker 8 - Aeolus 7: 1-7; Aeolus 8 - Molenwetering 2: 6-2; Aeolus 10 - Sa- tumus ’68: 6-2. Robin v. Lienden en Steven Groenleer respectievelijk tweede en derde en bij de meisjes waren dat Wendy Zirkzee en Lydia den Drijver. In deze klasse ging bij de jongens onder de 12 jaar de kampioenstitel naar Arno v.d. Dussen en bij de meisjes ontving Inge v.d. Schrier de beker. De tweede en derde plaats waren bij de jongens voor Andres v.d. Sluys en Koen Groenleer en bij de meisjes zouden Pa tricia v. Hemert en Corine Bontekoe beslag op deze plaatsen leggen. door deze winst zijn moyenne en gaat nog steviger aan de leiding, direkt ge volgd door Cor Barelds, die 1 verlies- punt meer heeft. Dirk Heeren I en Jan Both speelden een positionele strijd. In de eindfase kwam Jan wat in het nauw, waarbij mo gelijk het vroeg opspelen van de kroon- schijf mede debet aan was. Dirk haalde dam en kon door exacte tempibereke- ning zijn met enkele schijven ver opge drongen tegenstander juist kloppen. Een fraaie winst. Bij de strijd tussen Teun Twigt en Adriaan Blom kan worden gezegd, dat 115 damclubervaring aanwezig was. Wanneer dan nog wordt aangehaald, dat beide spelers eikaars spel door en Korbis 2 gelukte het in een rommelige wedstrijd een nipte 9-8 zege te boeken tegen het Rotterdamse NIO 3. Door deze overwinning staat Korbis 3 met 6 uit 3 aan kop in de afdeling tweede klas. De junioren tenslotte boekten een be langrijke en verrassende 10-9 overwin ning op het Bleiswijkse Weidevogels. Wellicht dat deze zege de ploeg het no dige zelfvertrouwen kan geven voor de komende confrontaties tegen onder an dere de Kapellen en Oranje Nassau. Het begon allemaal op zaterdagavond 23 november. Op die avond moesten Klaas de Redelijkheid en Marco de Knikker de 500 en 1000 meter rijden. Klaas de Redelijkheid heeft de 500 me ter in 44.94 sec gereden en de 1000 me ter ging in een tijd van 1.34.25. Hij eindigde hiermee als tweede in het klassement van senioren 3. Marco de Knikker heeft de 500 meter in 45.65 sec gereden en de 1000 meter in 1.33.13 (pr)Hij eindigde als zesde bij de neo- senioren. Zondagochtend 24 november heeft Ronald Bunnik ook de 500 en 1000 me ter gereden. De ijsomstandigheden wa ren zeer goed. Hij heeft zijn persoon lijk record op de 500 meter met wel bijna 3 seconden verbeterd en kwam op 46.89. Ook op de 1000 meter haalde hij 3 seconden van zijn persoonlijk record af en kwam op 13836Met deze goede tijden promoveerde hij een categorie hoger en kwam in B2. Die avond heeft Gerard van Dijk een 500 en 1500 meter gereden. Helaas kwam hij op de 500 meter ten val, maar hij wist toch nog een persoonlijk record te rijden op de 1500 meter met een tijd van 2.29.99. De volgende zaterdag (30 november) hebben de zaterdagrijders van de schaatsclub voor het eerst in het sei zoen wedstrijden gereden. Ook heb ben velen van hun persoonlijk record op de 500 en/of 1000 meter weten te verbreken. De kwaliteit van het ijs was ook die dag zeer goed, maar tijdens de 1000 meter begon het mistig te worden Sandra Visser heeft zeer goed gereden en heeft op beide afstanden haar per soonlijk record verbroken. Op de 500 meter wist ze met een tijd van 52.91 sec het clubrecord te verbreken en op de 1000 meter had ze een tijd van 1.52.20. Willem Broer reed op de 500 meter de tijd 45.06 (PR) en op de 1000 meter had hij een tijd van 1.33.59. Dinand van Klaveren heeft eveneens op de 500 meter een persoonlijk record gereden. Zijn tijd op de 500 meter was 50.42 en op de 1000 meter reed hij 1.45.89. Henk Vermulm de bal niet kon vast-; houden, maar de bal verdween naast het doel van Be Fair. Vlak voor rust kon Be Fair de voorsprong bijna ver-; dubbelen, toen Jan Marten Houweling een voorzet van Eric Valk buiten be reik van de keeper tegen de lat kopte. Wat kort voor de rust niet lukte, lukte kort na rust wel. Het was weer Erio Valk die de bal van de linkerflank voor zette waarna de bal werd doorgekopt door Fred Klomp en Jan Marten Hou-; weling rondde doeltreffend af. Hierna gooiden de gastheren alles op de aan-’ val, maar verder dan een doelpunt van; de rechterspits liet de Be Fair verdedi ging het niet komen. Wanneer de Waddinxveners aan staande zaterdag net zo gemotiveerd spelen tegen het bezoekende Alphia. dan zullen beide punten wel behaald kunnen worden. Het tweede team van Be Fair heeft haar koppositie weten te behouden, door met 1-1 gelijk te spelen tegert Rij nmond/Hoogvliet i De stunt tegen Schoonhoven is voor*. Waddinxveen-zondag j ammergenoeg niet uitgekomen. In een heel bijzon dere wedstrijd heeft Waddinxveen ge-; speeld voor wat het waard was en uit-; eindelijk in de slotfase moeten buiten. De wedstrijd was nog maar twee minu-; ten oud toen doelman Vermeij zijn; doel uit moest komen, buiten het straf-' schopgebied. Zijn poging de bal te be machtigen mislukte nipt en hierdoor' kwam de Schoonhovenaanvaller ten val. De zwakleidende scheidsrechter was onverbiddelijk en zond de goalie, het veld uit. Erik v.d. Krans moest noodgedwongen' een poos het doel bemannen, omdat re-; servedoelman Dennis van Ringelen-; stein nog niet gearriveerd was. Enige' omzettingen in het team waren noodzak kelijk. Vervolgens nam Waddinxveen het heft; in handen. Goede kansen voor Wim Hoogendoom en Robin Leunissen.; Deze laatste schoot na een kwartier' spelen buiten bereik van de keeper op de paal. Even later kon de bal nog ter nauwernood van de doellijn gehaald; worden. Vervolgens de climax. Waddinxveen' drong aan en Wim Hoogendoom wilde' snel een vrije trap nemen. Hierbij raakte hij een Schoonhovenspeler, die dit wilde beletten. De scheidsrechten zond nu Wim Hoogendoom uit het! veld. Waddinxven verder met negen man. Inmiddels had Dennis de plaats ingeno- men van Erik en Waddinxveen moest nu terug. Er werd keihard gewerkt en zonder al teveel problemen werd de rust gehaald. Na rust een nog feller Schoonhoven.1 Na tien minuten succes, als de man-1 meersituatie uitstekend wordt uitge-i voerd: 1-0. Waddinxveen ging direct vanaf de af- trap in de aanval en via Erik van der Krans kwam de bal op rechts bij Robin Leunissen. Deze speelde zich goed vrij en via de paal kwam de bal terug bij Erik. Deze twijfelde geen moment en schoot de bal in het net: 1-1. Vanaf dat moment groef Waddinxveen zich in rondom het eigen strafschopge bied. Hiervoor verrichtten Raymond Beij en Tim Bunnik enorm veel arbeid om de Schoonhovenaanval te onder- breken, waar mogelijk geassisteerd door Erik v.d. Krans. Voor was alleen Robin Leunissen overgebleven, die in zijn eentje succes moest boeken. Met nog minder dan tien minuten te spelen viel de beslissing. Doordat een speler bleef hangen bij het oplopen voor buitenspel kon de Schoonhoven spits doorgaan en beheerst scoren: 2-1. De ban is gebroken en in een paar mi nuten tijd liep Schoonhoven nog uit naar 5-1. Ondanks dit verlies is duide- lijk te zien dat Waddinxveen beter in vorm komt en komende zondag zal dit moeten blijken in de thuiswedstrijd te- gen Ammerstol. Aanvang 14 uur. Tijdens de nationale estafette kam pioenschappen hebben de zwemmers van De Gouwe een aantal uitstekende prestaties behaald. Onder de 10 jaar zwommen Patrick Pentier, Steven Groenleer, Viktor Ter laky en Robin v. Lienden naar een achtste plaats in het eindklassement. Onder de 10 jaar was de ploeg met Harry de Bruijn, Pacal Holleman, Marc de Gruyl, Amo v.d. Dussen, Koen Groenleer en Andres v.d. Sluys vijfde en tot slot zouden Mark v.d. Schrier, Mark Nahon, Stefan v. Enge len, Bob de Bruijn en Martin v. Eijk twaalfde worden in het algemeen klas sement. WADDINXVEEN - De Waddinx veense damclub Excelsior heeft in ver band met de St. Nicolaasviering de af gelopen week de onderlinge competitie op zondag 1 december gespeeld. De meest in het oog springende uitslag is wel de winst van ’’runner up” Teun van der Krol op Tijmen den Ouden. Ge zegd moet worden, dat Teun daarbij flink de hulp heeft gekregen van zijn te genstander. Na een redelijk gelijkopgaande ope ning kreeg Teun iets beter spel op zijn linker vleugel. Een foutzet, die Tijmen mogelijk nooit meer zal maken, was het noodlottig, omdat Teun terecht meteen toesloeg. Adriaan Zwanenburg gaf Dick Dibbets zeer goed partij. Na het middenspel bleek de positionele kracht van Dick langzaam aan in voordeel om te slaan. In deze fase lag dan ook de voorberei ding tot Dick’s winst. Dick verhoogde

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 35