GEMEENTE WADDINXVEEN Reductie bij kunst- aankopen I SPECIAAL KERSTMENU beperkt a la carte Bel voor informatie of reservering: 01727-12031. TXï BOUWVERGUNNINGEN NEUF CHEMO-CAR IN WADDINXVEEN SPREEKUREN BESTEMMINGSPLAN WIJK ZUIDPLAS 1980 GLASBLAZEN VERGADERINGEN AFSTEKEN VUURWERK 1e en 2e kerstdag geopend v.a. 17.00 uur TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN F i 01820-15756 01820-93511 17613 Tel. 01727-13890 Fax 01727-16553 14-06-19911.044 kg 09-08-19912.495 kg 11-10-19911.994 kg DE SPECIALIST voor alle soorten zon wering en rolluiken. Ook voor projecten, reparatie en onderhoud GROTE DEMONSTRATIE Rotterdam 194 j Hll. 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 iwi OM Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 11 december 1991 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Woubrechterf 19b Totaal 7.368 kg 1. Wijk Zuidplas 1980 tweede herziening, Naar aanleiding van klachten nog het volgende: U kunt wel: Jan Willem Frisoweg 44 Nesse 8 Bus belangrijk in toekomstig Groene Hart HOTEL- RESTAURANT Moons rolhiilx>pi’CMli\lrii /mm eriiigsvpccKilislen Commissie voor Volkshuisvesting, Milieu en Energie op donderdag 12 december 1991 aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis 1. Limaweg 51: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een kantoorgebouw. 1. Maarten Schoutenstraat 11: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfspand. Doorbreken aanhoudingsplicht. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en na ontvangst van de benodigde ver klaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land c.q. gebruikmaking van de zogeheten algemene verklaring van Op de agenda o.a.: - Activiteiten Vrouwen Adviescommissie voor de woningbouw. Door het bestuur van de V. A.C. zal een korte lezing worden ver zorgd over haar activiteiten. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de uitgaven bodemsanering. - Voorstel tot het vaststellen van een verzoek voor een DGM/ VROM-bijdrage in verband met de gemeentelijke uitvoering van het NMP en NMP-plus. - Najaarsnota 1991. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Buiten kan tooruren in overleg met de gemeentesecretaris. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Gedurende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400,2740 AK Waddinxveen). Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet. geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouw vergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: Combineren Voor Westnederland is het belangrijk AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een brug in een fietspad het oprichten van een carport en een dakterras het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen van een opslagruimte Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. In 1990 werd er door u in totaa!6.252 kg klein chemisch afval aan de Chemo-Car afgegeven. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning 01820-28011 Goed gekozen De voorstellen in het rapport van Van der Cammen ziet ir. Van Vliet wel zit ten. ”De lokatie is goed gekozen, je zou zelfs het daar voorgestelde bedrijfster rein nog kunnen laten doorlopen tot het veilingterrein in Waddinxveen. Maar de details kunnen anders en beter. Vooral de infrastructuur moet goed zijn. Snel- - het chemisch afval bewaren tot de volgende inzameling; - uw buren of kennissen vragen om het klein chemisch afval af te geven; - u kunt het ook op werkdagen brengen naar de gemeentewerf Noordkade 48 (openingstijden 08.00-12.00 uur en 13.00-16.00 uur). - U dient het klein chemisch afval persoonlijk aan de chauffeur van de Chemo-Car te geven. Indien dit niet mogelijk is, mag u het chemisch afval absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten om dat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. - 08.30 - 09.15 uur Wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; - 09.15 -10.00 uur Wijk Zuidplas, cirkelflats; - 10.00 -10.45 uur Bomenwijk, Winkelcentrum leplaan: - 10.45 -11.30 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; - 11.30-12.15 uur Oostpolderwijk, Overtoom; - 12.45 -13.30 uur Centrum, Passage ingang Stationszijde; - 13.30 -14.15 uur Vondelwijk, Winkelcentrum Luifelbaan; - 14.15 -15.00 uur Groenswaard, Winkelcentrum Groensvoorde: - 15.00 -16.00 uur Willem de Zwijgerlaan, bij de markt. Gesteld mag worden dat de medewerking van de bewoners van Waddinxveen bij het aanbieden van klein chemisch afval prima is. Nog nooit is er zoveel klein chemisch afval aan de Chemo-Car aan geboden. Bedrijven die wettelijk verplicht zijn hun chemisch afval op een verantwoorde wijze af te voeren, kunnen niet bij de Chemo-Car te recht. De Chemo-Car stopt op negen plaatsen in de gemeente. De stand plaatsen van de Chemo-Car zijn: In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur Julianastraat 24 - Boskoop (showroom geopend na tel.afspraak) Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Barendstraat 10 2771 DJ Boskoop Tel. 01727-12031 Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstel ling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden inge diend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raad huisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Nadere informatie wordt desgevraagd graag verstrekt door de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433, toestel 297. Afvoer dit jaar: 08-02-1991 193 kg in verband met slecht weer ophalen gestaakt 12-04-1991 1.642 kg Op vrijdag 13 december a.s. kunt u het klein chemisch afval, dat u bewaard heeft in uw bewaarbox, met behulp van de verwisselbare binnenemmer persoonlijk aan de Chemo-Car afgeven. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak met de secre taresse Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (artikel 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbereidingsbesluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbre ken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in overeenstemming moet zijn met zowel het gel dende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het bovenstaande bouwplan. 1 Als u twijfelt of iets chemisch afval is, neemt u het gewoon mee en vraag het bij de Chemo-Car. Lege plastic flessen van chloorammoniaspiritus edkunnen wor den weggegooid, nadat ze met water zijn omgespoeld, in de grijze container, danwel vuilniszak. In het belang van een schoon milieu wordt ook dit keer weer op u gerekend. Bloemendaalseweg ongenummerd Zuidkade 144 Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) dat ook die woonwijk is gepland in de ’dynamische driehoek’. ’’Alleen een be drijfsterrein ontsluiten met een buslijn is vaak onmogelijk”, verklaart hij. ”Ja, in Amsterdam Zuid-Oost lukt dat, om dat dat zo’n enorm groot bedrijfsgebied is. Hier in Midden-Holland zijn alle in dustriegebieden te klein om er een spe ciale bus naar toe te laten rijden. De mensen die er werken komen van teveel verschillende kanten. We krijgen de bussen er naar toe niet vol.” Het lukt Westnederland in de praktijk alleen om een bus over een bedrijfs terrein te laten rijden, als het gecombi neerd kan worden met de ontsluiting van een woongebied. Zo is het indus triegebied De Goudse Poort bereikbaar via de Westnederland-bus, die van Gou- Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Vondellaan 13 Om die verbinding snel te kunnen ma ken, pleit Van Vliet voor de aanleg van een nieuwe brug over de Gouwe. ”Als we moeten omrijden via de sluizen, gaat het allemaal te lang duren. Dan krijgen we onvoldoende reizigers om zo’n bus lijn te realiseren”, voorziet Van Vliet. Transferium Het gebied dat daarvoor in het rapport Van der Cammen wordt aangewezen, namelijk de ’dynamische’ driehoek tus sen Waddinxveen, Gouda en Moor drecht, lijkt Van Vliet goed gekozen. Ook het beoogde transferium - een sta tion waar autogebruikers op weg naar het westen hun auto kunnen parkeren en per trein verder kunnen reizen - valt in goede aarde bij de Westnederland- De Westnederland-directeur heeft na melijk een scherp inzicht in de gevoelig heden van zijn reizigers. ”Het grootste bezwaar dat mensen tegen openbaar vervoer hebben is: het duurt te lang. Vervolgens kijkt men naar het comfort, daarna naar de betrouwbaarheid en pas als vierde wordt de prijs opgevoerd als een argument om niet met de bus, maar met de auto te gaan.” De snelbussen, die momenteel rijden vanuit Alphen aan den Rijn naar Den Haag hebben zijn stelling al bewezen. Dit zijn comfortabele tourbussen, die er in elk geval niet langer over doen dan de auto en inderdaad: ze zitten bomvol. Westnederland moet hier binnenkort extra materieel inzetten. ”We hebben ook wel redelijk snelle ver bindingen via busbanen van Krimpen en Nederlek naar Rotterdam en van Bergambacht naar Gouda. Toch is het voor ons moeilijk om zulke sneldiensten in alle industriegebieden te realiseren. Want er willen wel mensen diezelfde kant op ’s morgens vroeg, maar ze ko men uit teveel verschillende richtingen. Die spreiding is te groot. Bovendien rij den heel veel mensen met een financiële vergoeding van de baas voordelig in hun eigen auto.” da naar leiden rijdt. Er is geen stadslijn naar de Goudse Poort. Het gebied dat nu in het rapport ’Groeien in het Groene Hart’ wordt voorgesteld, biedt voor Westnederland meer mogelijkheden. ’’Hier kan een buslijn komen, die stadsbewoners naar ’t Weegje brengt en naar het nieuwe bedrijfsterrein en transferium. Terug brengt deze buslijn bewoners naar de Goudse binnenstad.” Ontwerp zevenentwintigste uitwerking. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voornemens zijn een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” uit te werken met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, zijnde een gebied dat globaal wordt begrensd door de Zuidplaslaan en de Zuidplashof. De on derhavige (zevenentwintigste) uitwerking maakt de bouw mogelijk van een flatgebouw, bevattende 48 appartementen met winkel- ruimte(n) op de begane grondlaag. Het ontwerp ten behoeve van deze uitwerking ligt met ingang van donderdag 12 december 1991 gedurende een termijn van veertien dagen tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur ter inzage op de afdeling Ruimte en Bouw, Raadhuisplein 1, alhier. ^WOENSDAG DONDERDAG 12. VRIJDAG 13 F EN ZATERDAG 1 14 DECEMBER waaroii u ziet noe Kerst ballen worden qeblazen L. en gedekoreerd. J Gemeenteraad op woensdag 18 december 1991, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Voorstel tot eerste wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van onroerend-goedbelastingen 1992. - Voorstel tot wijziging van de Legesverordening 1988 in verband met invoering van de Paspoortwet. - Voorstel tot wijziging van de Precarioverordening in verband met verhoging tarieven voor kramen en verkoopwagens. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het gebied van het bestemmingsplan Landelijk Gebied Oost. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het bestemmingsplan ’’Plan in Hoofdzaak West, le herziening” (ged.). - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten be hoeve van een perceel aan de Bredeweg 23. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de uitgaven bodemsanering. - Voorstel inzake verzoek VROM/DGM bijdrage voor de ge meentelijke uitvoering van het NMP en NMP+. - Voorstel tot ontvankelijk- doch ongegrondverklaring van een be roepschrift tegen de weigering van een bouwvergunning voor de oprichting van een serre op het perceel W. Buninglaan 2. - Voorstel met betrekking tot een beroepschrift tegen de beslissing van burgemeester en wethouders d.d. 27 september 1991, inzake een aanschrijving ex artikel 25 van de Woningwet, tot het treffen van voorzieningen in de panden Brugweg 14 en 16. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van aanbouw van een personeelsruimte, werkruimte en fietsen stalling aan de oostzijde van het overdekte zwembad. - Voorstel tot verlening medewerking en beschikbaarstelling kre diet ten behoeve van het herstraten van het schoolplein Mgr. Bekkersschool (artikel 74 W.B.O.) - Voorstel tot beschikbaarstelling bijdrage a fonds perdu in ver band met onderhoud Remonstrantse kerk. - Voorstel inzake verlening maatregel Vut-59'Z jaar. - Voorstel tot vaststelling van de Najaarsnota 1991. - Voorstel tot het aangaan en verstrekken van kasgeldleningen in 1992. - Voorstel tot het aangaan van vaste geldleningen in 1992. - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunningen) te verlenen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. GOUDA - Na de succesvolle reductie- regelingen aankoop kunstwerken in 1988 en 1989 zal de gemeente Gouda ook dit jaar weer een regeling treffen voor reductie bij aankoop van kunst werken. In de periode van 23 november tot en met 15 december 191 zal werk van Goudse en regionale kunstenaars in de Stadsgalerie, Kunstcentrum Burgvliet (Jeruzalemkapel) en de Kunstuitleen worden tentoongesteld. Er doet een zestigtal kunstenaars mee. Hierdoor zal de expositie zeer gevarieerd werk te zien geven. Particulieren en bedrijven die in ge noemde periode een tentoongesteld werk aankopen, ontvangen 25% reduc tie op het aankoopbedrag. De gemeente beoogt met deze regeling een tweeledig doel: enerzijds de drem pel verlagen voor publiek om kunst te kopen, anderzijds Goudse en regionale kunstenaars gelegenheid bieden werk te verkopen. De expositie is te bezichtigen in de Stadsgalerie en Jeruzalemkapel dins dag tot en met zondag van 14.00-17.00 uur en donderdag en zaterdag van 11.00-17.00 uur en in de Kunstuitleen donderdag van 19.00-21.00 uur en vrij dag en zaterdag van 10.00-17.00 uur. Wethouder de heer J. Wamers zal de expositie openen op vrijdag 22 novem ber om 20.00 uur in de Stadsgalerie. BOSKOOP/REGIO - Als er één bedrijf is in het Groene Hart van Holland, dat de ontwikkelingen in dit gebied met be langstelling volgt, is het wel het open baar vervoerbedrijf Westnederland. De toekomstvisie voor dit gebied, ontwik keld in opdracht van de Kamer van Koophandel, is door directeur ir. P. van Vliet van Westnederland dan ook nauwgezet bekeken. ”Het voorstel dat gedaan wordt in dit rapport ’Groeien in het Groene Hart’ is prima”, reageert Van Vliet in het hoofdkantoor van Westnederland in Boskoop. ”Een lokatie kiezen waar het bedrijfs leven kan uitbreiden en toch niet al te veel groen verloren laten gaan, dat is inderdaad de beste oplossing.” Van Vliet vindt ook het beleid dat de provincie voorstaat, een beperking van de uitbreiding van het bedrijfsleven in dit gebied, ”op zich juist”. Maar hij voegt daar onmiddellijk aan toe: ’’Alsje het al te stringent uitvoert, is het natuur lijk niet goed voor het bedrijfsleven. Een nieuw bedrijfsleven is in de toe komst beslist nog noodzakelijk.” Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: In Waddinxveen geldt een verordening gevaarlijke stoffen met vooral een aantal bepalingen over vuurwerk. Vuurwerk mag uit sluitend worden afgestoken tijdens de jaarwisseling en wel tussen 23.00 en 1.30 uur. Het is verboden vuurwerk te ontsteken indien het gevaar, schade, hinder of overlast kan veroorzaken. Dit houdt in dat in ieder geval verboden is vuurwerk af te steken op trappen en galerijen, in portieken, gangen, passages en wachtruimten van het openbaar vervoer, in trein en bus, op plaatsen waar veel men sen bij elkaar zijn op straat en op punten die door de burgemeester kunnen worden aangewezen. Vuurwerk mag alleen op 30 en 31 de cember worden verkocht en alleen aan personen die 18 jaar of ou der zijn. Deze bepalingen betreffen overigens niet het onschuldige vuurwerk als klappertjes e.d. De politie zal verbaliserend optreden tegen overtredingen. Overtreding van de bepalingen van de veror dening kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoogste 300,-. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 12 december 1991 gedurende 14 dagen, tij dens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Rijneveld86 - 2771XS BosXooo Telefoon 01727-16114 le, rechte routes. Een nieuwe brug over de Gouwe, zodat de brug rechtstreeks naar de stad kan rijden. Maar ook een kortere aftakking van de rijksweg moet mogelijk zijn. Want volgens dit voorstel moet het verkeer vanuit de richting Bo degraven eerst helemaal om Gouda heen, bijna naar Moordrecht rijden om bij het transferium te komen. Ook dat moet korter kunnen. Het mag allemaal niet te lang duren, dat is belangrijk.” Westnederland is in de regio Midden- Holland het grootste streekvervoerbe- drijf. In een gebied, dat zich uitstrekt van Hoek van Holland tot Utrecht en van Leiden tot Gorinchem heeft West nederland 650 bussen en 27 trams rij den. Het bedrijf is werkgever voor niet minder dan 1900 mensen, van wie 1300 chauffeurs. Dit jaar vervoert Westne derland naar verwachting zo’n 70 mil joen reizigers; vijftien procent meer dan vorig jaar. De jaaromzet bedraagt 210 miljoen gulden. Bron: Ondernemen in Midden-Hol land, magazine van de KvK. Het bouwplan ligt met ingang van 12 december 1991 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende bovengenoemde termijn van veertien dagen kunnen belanghebbenden hiertegen schriftelijke bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. directeur. Maar de voorgestelde ontslui ting van het gebied en het transferium, kan volgens hem anders. ’’Alleen een station is te weinig”, meent Van Vliet. ’’Behalve een bedrijfsterrein komt in dit gebied ten westen van Gou da, ook een woonwijk voor ongeveer 10.000 inwoners. De loopafstanden vanuit die woonwijk naar het station worden echt te lang. Bovendien willen die bewoners een snelle verbinding heb ben met het stadscentrum. Ze lopen daarvoor niet eerst naar het station om dan een klein eindje met de trein te reizen. Nee, hier moet een buslijn ko men.”

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3