KERSTZANG MET DE GOUWESTEM ZWAARSTE RALLY met DANCEABLE BIJ DE RTW ONKYOHi-Fi Dufèmodé Kerstavond ”Vox” In Bethelkerk met De Lenteklokjes In Brugkerk op 24 december AAN HARWA Banendag Bleiswijk Kerstfeest Leger des Heils in Trefpunt Concert bij Kerstlicht Afsluiting 1991 op St. Paulusschool Kunstkring exposeert Training geheugen ouderen IEDING: 1 -PERSOONS 349, 2-PERSOONS 469, Oliebollen actie ”Vox” Wereld winkel schenkt koffie HEERLIJK SLAPEN ONDER EEN VIERSEIZOEN DONS DEKBED VOOR EEN ZEER AANTREKKELIJKE PRIJS!!! Apnenaandenl^h Kerstnacht Slijtageslag Kosten Media 'L' HARWA MAAKT UW NACHTRUST COMPLEET!! mm - Matrassen - Lattenbodems - Dekbedden - Hoofdkussens - Overtrekken Groensvoorde 12 2742 DJ WADDINXVEEN Telefoon 01828-16119 (ZOLANG DE VOORRAAD STREKT) WADDINXVEEN - De jaarlijkse Kerstzangavond van de Hervormde Gemengde Zangvereniging ”Vox Jubilans” in de Brugkerk, vindt ook dit jaar weer plaats op Kerstavond, dinsdag 24 december om 20.00 uur. Aanbiedingen van Rotterdam Diamond Center JR. 0J2.S ij WADDINXVEEN - Het jaarlijkse Kerstconcert van het Christelijk Wad- dinxveens Mannenkoor De Gouwestem wordt gehouden op zaterdag avond 21 december om 20.00 uur in de bethelkerk aan de Bilderdijklaan te Waddinxveen. Medewerking zal worden verleend door het Kinder- en Jeugdkoor De Lenteklokjes uit Alphen aan den Rijn, onder leiding van Helga Anceaux, Leo Fortuin (bariton), Jan Anceaux (hobo), Greet Hin- felaar (dwarsfluit) en Ben Kramer (orgel/piano). Door de koren zullen hoofdzakelijk bekende Kerstliederen worden gezongen. Ook is er veel ruimte voor de samenzang van Kerstliederen gemaakt. AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! GLASBEEK TE HOREN EN TE ZIEN BIJ: RADIO VAN VLIET Rotterdam Diamond Center Kipstraat 7b, 3011 RR Rotterdam. Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 18 december 1991 voor 1 Het kinder- en jeugdkoor De Len teklokjes bestaat al 29 jaar en telt een 100-tal kinderen in de leeftijd varië rend van 6 tot 16 jaar. Het koorisopge- 195,- 0.25 crt saff. 0.06 crt diam. WADDINXVEEN - Ook dit jaarorga niseert de activiteitencommissie Vox Jubilans een oliebollenactie op maan dag 30 december. Door eigen leden en medewerkers van de Hervormd Gemengde Zangvereni ging hoopt men een groot aantal olie bollen aan de man te brengen om bijko mende kosten voor bovengenoemd tournee door Canada en Amerika in september 1992 te financieren. Verkoop vindt plaats vanuit het kerke lijk centrum De Hoeksteen, Esdoom- laan 2 (tel. 12770), gebouw De Stuur hut achter de Hervormde Brugkerk (tel. 18698) en de Bethelkerk, Bilder- dijklaan (tel. 15607). Vanaf 9.30 uur ’s morgens tot 16.00 uur ’s middags kan men ze daar afhalen. Men kan ze daar ook op dezelfde dag telefonisch bestellen, en worden ze eventueel thuisbezorgd. De prijs is 6,50 per lOstuks. Vanaf heden kan men ze reeds vooruit bestellen onder de volgende telefoon nummers 10021, 14708 en 13777 te Waddinxveen. communicatie met de gehele wereld. Elke avond stralen zenders televisie beelden naar Parijs voor uitzendingen die mondiaal worden ontvangen. TV- stations besteden wereldwijd meer dan 150 uur televisiezendtijd aan de rally. Veronica Sport besteedt in totaal een uur zendtijd aan Parijs-Kaapstad. Tij dens de eerste drie weken van het eve nement wordt elke maandag en don derdag rond 18.00 uur ongeveer vijf mi nuten verslag gedaan van het rallyver- loop. Tevens wordt op 2, 16 en 30 ja nuari 1992 een item van tien minuten uitgezonden. sen 19.00 en 22.00 uur al ruimschoots aandacht besteedt aan muziek uit de Disco Dance Top 40 en aan alle nieuwe stromingen in de disco dance muziek. In de uitzending van 28 december dus de beste 30 discoplaten van het afgelo pen jaar. Luisteraars die denken te we ten wat de populairste discoplaat van dit jaar zal worden kunnen een brief of briefkaart sturen naar: RTW-Radio, t.a.v. Hitfront Danceable, Postbus 330, 2740 AH, Waddinxveen. Onder de inzenders wordt de CD Turn Up the Bass 1991 Megamix verloot. WADDINXVEEN - De leden van de Waddinxveense Kunstkring exposeren tot dinsdag 7 januari hun werk in de Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Het is een traditie geworden dat de Waddinxveense Kunstkring de laatste maand van het jaar exposeert in de bi bliotheek. De leden kiezen hiervoor een thema, waarover de expositie gaat. Briljantringen met of zonder saffier, robijn of smaragd en een grote collectie briljantarmbanden tegen fabrikant- prijzen. Speciale ringen: Naast het grote koor gedirigeerd door Pieter Stolk, werken ook het Jeugd koor onder leiding van Jan Mulder en het kinder- en tienerkoor De Zangvo gels onder leiding van gastdirigente Ria Bruin aan de zangavond mee. Jeugdkoor-dirigent Jan Mulder bege leidt tevens de koor- en samenzang op het orgel of op de piano. Ook de so- praan-soliste Lisette Emmink zal in de Brugkerk te beluisteren zijn. Vorig jaar werkte zij voor het eerst met Vox mee en verraste toen een ieder met haar prachtige stem. Solistisch is zij te beluisteren in de vertolking van Ma ria’s Wiegenlied van Max Reger, maar ook samen met het koor in het prach tige Sanctus van Gounod en in een be werking van Piet van Egmond van het 595,- 0.35 crt. saff. 0.17 crt. diam. Het mannenkoor De Gouwestem en de bariton Leo Fortuin zingen tijdens de Kerstnachtdienst in de Goudse St. Janskerk op dinsdag 24 december. Deze kerstnachtviering begint om 21.45 uur met samenzang waarna de dienst begint om 22.00 uur. Het mannenkoor is zeer verheugd een muzikale bijdrage te mogen leveren WADDINXVEEN - De zwaarste rally ter wereld gaar maandag 23 december van start: Parijs-Kaapstad. De meer dan 800 deelnemers uit dertien landen leggen ruim een kwart van de aardom trek af dwars door Afrika. De route voert door elf landen, te we ten Frankrijk, Libië, Niger, Tsjaad, Centraal Afrikaanse Republiek, Ka meroen, Gabon, Kongo, Angola, Na mibië en Zuid-Afrika. De finish is op 16 januari 1992 in Kaapstad. Parijs-Kaapstad heeft de plaats ingeno men van Parijs-Dakar. De ontdekker en helaas verongelukte Thierry Sabine hanteerde als principe: ’’Dakar is een rally voor amateurs met ruimte voor professionals”. Dit principe wordt door de organisatie nog steeds gehuldigd. De route naar Kaapstad voert over 9.000 kilometer nieuw terrein en dit vormt voor de deel nemers een grote uitdaging. Het zijn echter vooral de fabrieksteams die voor de overwinning strijden, met aks favoriet het Camel/Citroën team, dat de Finse toprijder Ari Vatanen in de gelederen heeft. Voor de amateurs is het al een hele prestatie de eindstreep te halen. Naast auto’s verschijnen er ook moto ren en vrachtwagens aan de start. De zware trucks worden hoofdzakelijk in gezet als ondersteunende service voor de deelnemers en vervoeren een groot aantal reserve-onderdelen. W'ADDINXVEEN - Op zaterdag 28 december zendt de RTW-radio (FM 195.8 en op kabel FM 87.9 Mhz) de Danceable 30 over 1991 uit. Deze lijst bevat de beste disco-dance-muziek van het jaar 1991 en is samengesteld naar aanleiding van de Disco Dance Top 40. De Disco Dance Top 40 wordt door de meeste discotheken in Nederland ge bruikt en herbergt alle stromingen uit de moderne disco muziek als house, swingbeat, hip hop. rythm en blues en italo. In het programma "Hitfront Dancea ble" wordt iedere zaterdagavond tus- De rally start in de kou, maar gaat wel dra over in zinderende hitte en tropi sche regenbuien. Een slijtageslag voor mens en machine die in totaal 25 dagen gaat duren. Sommige etmalen is er wei nig of geen mogelijkheden om te rus ten. De deelnemers slapen in de open lucht of in een tent. De rally wordt georganiseerd door TSO: Thierry Sabine Organisation uit Frankrijk. TSO voert met 215 mensen een gigantische logistieke klus uit om het evenement te laten plaatshebben. Dertig vliegtuigen en zes helikopters volgen de rally. Dertien ambulancewa- gens en twee medische helikopters worden bemand door 36 doktoren, die over ieders veiligheid en gezondheid waken. Vijftig mensen zorgen voor de dagelijkse catering. Ter illustratie: per dag worden 1.700 warme maaltijden verstrekt en tijdens de gehele rally wordt er 35.000 liter aan koude en warme dranken geschonken. Het com- petitiegedeelte wordt begeleid door 50 mensen. Na afloop van de rally zorgen vliegtui gen en schepen voor transport van het materiaal terug naar het Europese con tinent. 5, BLEISWIJK - Op donderdag 19 de cember houdt Bloemenveiling Berkel in Bleiswijk een Banendag. De dag be gint om 8 uur ’s morgens en iedereen die geïnteresseerd is, is van harte wel kom om een kijkje te komen nemen op het veilingbedrijf. Eerder dit jaar is door Bloemenveiling Berkel eenzelfde initiatief genomen. Die dag waren er veel belangstellenden en de veiling heeft verschillende men sen een verschillende mensen een baan aan kunnen bieden. De bezoekers krijgen een korte rond leiding door het veilingcomplex, waarna zij een video te zien krijgen over wat er bij komt kijken om bloe men en planten bij de consument te krijgen. De aanstaande medewerkers zullen een schakel in het proces van tuin tot consument worden. Wat hun functie precies zal gaan inhouden, wordt in een gesprek nog eens nader uitgelegd. Volgens op de informatie- ochtend wordt meteen een sollicitatie gesprek afgenomen, Enkele dagen la ter weten de kandidaten dan al of zij een nieuwe baan hebben bij Bloemen veiling Berkel. Het meeste werk ligt in het verdeelcen- trum van de veiling, waar de diverse produkten gedistribueerd worden naar de betreffende koper. Een baan waar voor je een wakker figuur moet zijn. Als je houdt van werk met pit en een vroege vogel bent - het werk begint voordat de vogeltjes gaan fluiten - dan mag je Bloemenveiling Berkels Banen dag niet missen. Veel van de banen zijn parttime in te vullen en dus goed te combineren met andere verantwoorde lijkheden. MOORDRECHT - De stichting Orgel concert Moordrecht wil hetconcertjaar 1991 afsluiten met een laatste concert op donderdag 26 december (Tweede Kerstdag) in de Ned. Herv. Kerk van Moordrecht. Dit wordt dan, even als voorgaande ja- ren, gedaan in de gebruikelijke Kerst sfeer; het grote elektrische licht uit (op momenten dat verantwoord is) en de kaarsen in de kroonluchters aan. De kerkruimte ziet er dan plotseling aan. De kerkruimte ziet er dan plotseling heel anders uit. De vaste en inmiddels bekende orga nist Jaap Niewenhuyse uit Waddinx veen zal voor de muziek zorgen. Er tre den deze keer geen solisten op. Het programma vermeldt werken van Bach, Rheinberger, Bossi, Jan Zwart en Jaap Niewenhuyse zelf, onder an dere Variaties over de 7 Coupletten van Gezang 127. Aan het begin en het einde van het programma zijn enkele verzen samenzang opgenomen. Het concert op Tweede Kerstdag in de Ned. Herv. Kerk te Moordrecht begint ’s avonds om 20.00 uur en de toegang is deze keer ƒ4,- voor volwassenen en 2,50 voor kinderen en CJP-houders. In verband met de stemming van het orgel is de kerk tot zo’n 16 a 17 graden verwarmd. richt door Dirk van Vliet, die onlangs wegens drukke werkzaamheden af scheid heeft genomen. De leiding van het kinderkoor is nu in handen van de dirigente Helga An- ceaux. De Lenteklokjes genieten een landelijke bekendheid door hun regel matige optredens bij diverse manifesta ties. Daarbij zijn ook opnamen ge maakt voor radio en televisie. Het koor heeft een aantal platen en CD’s op haar naam staan. De meest recente daarvan is de CD met zondagsschoolliedjes ge titeld "Kent gij reeds de Goede Her der”. De bariton Leo Fortuin zal enige bari- tonsolo’s ten gehore brengen zoals het bekende ”Drei Könige” van Peter Cor nelius en "Grosser Gott und starker König” van J.S. Bach. Voorts zal Leo Fortuin enige keren tesamen met het mannenkoor zingen. Een ieder wordt van harte uitgenodigd dit kerstconcert bij te wonen. De toe gang is vrijwel zal er een collecte wor den gehouden. Het mannenkoor hoopt op een grote opkomst. Het inschrijfgeld staat in verhouding tot de enorme kosten die organisatie van het evenement met zich meebren gen Deelname met een motorfiets kost 13.000,- met een auto 22.000,- en het startgeld voor een vrachtwagen be draagt 25.000,-. Deze bedragen zijn onder meer inclusief catering. De brandstofkosten zijn voor eigen reke ning. Deze kunnen aardig oplopen, want de prijs van een liter brandstof va rieert in Afrika van tien tot 25,- per li ter. Kees en Mieke Tijsterman uit Wad dinxveen doen vanaf 23 december ook mee aan Parijs-Kaapstad. Het evene ment duurt 25 dagen. De finish is op 16 januari 1992 in Kaapstad, Zuid-Afrika. De equipe Tijsterman werd vandaag gepresenteerd in het automobielmu- seum door hun hoofdsponsors Toyota en Camel. Het Waddinxveense echtpaar reed de voorloper van deze rally (Parijs-Da kar) meerdere keren. Mieke Tijster man: ’’Parijs-Dakar hebben we al zes keer volledig uitgereden en we hebben de afgelopen jaren steeds een hoge po sitie behaald. Ondanks dat ik vorige maand ben bevallen van ons eerste kind en daardoor minder fit ben dan voorgaande jaren, hopen we wederom hoog te finishen”. De Tijstermannen rijden in een spe ciaal geprepareerde Toyota 4 Runner en komen dit jaar uit in de T-3 klasse, de klasse van de prototypes. Dit beté kend dat Tijsterman, die zelf garage houder is, alles uit de kast mocht halen om zijn wagen te modificeren. Dit heeft onder meer tot gevolg dat het aantal pk’s nu is opgevoerd tot bijna 275 tegenover 225 pk vorig jaar. In Pa rijs-Dakar ’91 werd met dezelfde wa gen de tweede plaats behaalde binnen de T-2 klasse, de klasse voor standaard verbeterde auto’s. Hoofdsponsors Toyota en Camel on dersteunen niet alleen Kees en Mieke Tijsterman, maar ook twee andere teams in de rally. Deze bestaan uit Jan van Tuyl en Bert Winkler, die eveneens in een Toyota 4 Runner rijden en het team Willem Tijsterman (broer van Kees), Anne Kies en de Tsjech Ur- bünck Stanislav. Zij besturen een Tatra vrachtauto. Deze tsjechische truck wordt ingezet als volgwagen voor de beide andere teams. De subsponsors Koni en Bridgestone leveren respectie velijk de schokdempers en de banden. WADDINXVEEN - Het Goudse Le ger des Heils houdt al enige tijd samen komsten in Het Trefpunt in Waddinx veen. Op zondag 22 december ’s middags om vijf uur zal het een feestelijke dienst zijn. Het leger wil dan samen de ge boorte van Jezus Christus vieren. Voor deze dienst, die als gezinsdienst gehouden zal worden, wat inhoudt dat iedereen, van de oudste tot de jongste, van harte welkom is, wordt iedereen hartelijk .uitgenodigd. De voorganger is kapitein W.W. Koskamp. Verschillende mensen uit Waddinx veen en Boskoop zullen hun aandeel hebben in deze viering en het muziek korps van het Leger des Heils uit Gou da, zal haar muzikale medewerking verlenen. WADDINXVEEN - Op initiatief van de Stichting Welzijn Ouderen Wad dinxveen gaat er in Waddinxveen weer een geheugentraining voor ouderen ge houden worden. Bij het ouder worden krijgen de meeste mensen het gevoel, dat ze vergeetach- tig worden. Men raakt in het drukke le ven van alle dag van alles kwijt: namen, afspraken, cijfers, plaatsen en - zeker niet in de laatste plaats - spullen. Dit heeft allemaal niet zozeer te maken met een gebrek aan geheugen, maar met een verkeerd gebruik ervan. Veel mensen besteden niet genoeg tijd aan het inprenten van bepaalde dingen of maken geen keuze uit de vele zaken, die dagelijks staan te dringen om een plekje in ons geheugen. Vergeetachtig heid kan ook worden bestreden door het volgen van bepaalde denkmetho des, zoals struktureren en associëren. Daarom gaat de Stichting Welzijn Ou deren Waddinxveen - in samenwerking met de Riagg - opnieuw een cursus ge heugentraining starten. De cursus is ontwikkeld door de Vakgroep Sociale Gerontologie van de Universiteit van Nijmegen en is bedoeld voor ouderen vanaf 55 jaar, die last hebben van hun vergeetachtigheid of hun geheugen op peil willen houden. Het accent ligt op technieken en oefe ningen, welke gericht zijn op het an ders omgaan met het geheugen, zodat er minder wordt vergeten. Het contact met de medecursisten kan tevens ont spannend en stimulerend werken. De cursus beslaat 10 wekelijkse lessen van 5 kwartier en staat onder leiding van mevr. R. Akkerhuis. Het cursus geld bedraagt in totaal 50,- (inclusief cursusboek 10,-). Er wordt les gege ven in kleine groepen van ca. 12 perso nen. Voorafgaande aan de cursus wordt er een voorlichtingsbijeenkomst georga niseerd op woensdag 8 januari om 9.30 uur in het Anne Frank-centrum, Jan van Bijnenpad 1 (zaaltje op de tweede etage). Tijdens deze bijeenkomst kan men besluiten of men zich voor deze cursus wil opgeven. aan deze zeer druk bezochte nacht dienst. Het is voor de tweede keer dat De Gouwestem hiervoor is uitgeno digd, aan de vorige keer hebben de koorleden nog heel goede herinnerin gen. Zingen tijdens de Kerstnacht in een overvolle en sfeervolle St. Jan is een fenomenale ervaring. Het koor is dan ook zeer ingenomen met deze bij zondere uitnodiging. WADDINXVEEN - Komende zater dag 21 december van 12.00 tot 15.00 uur wordt er in de Wereldwinkel Wad dinxveen koffie en thee geschonken. Bij kaarslicht willen de vrijwilligsters van de Wereldwinkel nog eens de gele genheid geve kennis te maken met het werk dat er gedaan wordt en uitleg ge ven over Max Havelaarkoffie en alle andere produkten die er zijn in de win kel en hoeveel beter af de mensen in de Derde Wereld zijn als zij een betere prijs betaald krijgen voor hun arbeid. Gelukkig zijn er steeds meer mensen die daar belangstelling voor krijgen en is vorig jaar de omzet van SOS-Wereld- handel in Culemborg met 40% ver hoogd en ook dit jaar zet de stijging door. De Waddinxveense Wereldwinkel zit ook duidelijk in de lift. Vooral de laat ste maanden van het jaar is de verkoop prima geweest en hoopgevend voor de toekomst. Na de exposities in Kreater en in de bi bliotheek hebben meer Waddinxve- ners ontdekt dat er een Wereldwinkel is in het Gouwedorp en wat een mooie dingen er te koop zijn. oude kerstlied Nu sijt wellecome. Verder brengen de koren ten gehore Heft aan een luide zang van Piet Kiel en de kerstcantate Hosianna van Jan Zwart, opnieuw bewerkt door diens zoon Willem Hendrik. De Zangvogels zingen deze avond niet onder leiding van hun eigen dirigente, omdat deze elders verplichtingen heeft. Gelukkig hebben zij in de per soon van Ria Bruin een goede vervang ster gevonden. Met hun heldere kin derstemmen brengen zij ook dit jaar weer een keur aan kerstliederen ten ge hore. Ds. H. Schipaanboord zal de avond openen en sluiten. De toegang is voor ieder vrijWel zal er ter bestrijding van de kosten een collecte worden gehou den. De bezoekers ontvangen aan de ingang van de kerk een volledig pro grammaboekje met alle teksten. Vox Jubilans en Jeugdkoor treden tra ditiegetrouw rond de Kerstdagen ook nog elders op. Zo worden zij vanavond (woensdag 18 december) in de Petrus kerk van Woerden verwacht en is er op de morgen van de Tweede Kerstdag weer het kerstconcert in de grote zaal van De Doelen te Rotterdam. Dat Vox een grote bekendheid geniet, bewijst wel het grote aantal aanvragen voor medewerking. Zo staan er voor volgend jaar alweer optredens gepland in Oudewater, Kampen. Barneveld, Utrecht en Gouda en volgt in septem ber de toernee door de Verenigde Sta ten en Canada. De deelnemers worden dag en nacht gevolgd door een tv-ploeg van 50 man, die zich verplaatst met behulp van twee vliegtuigen en drie helikopters. In hun spoor bevinden zich ruim 200 journalis ten, die werken voor meer dan 1.000 kranten en tijdschriften. Satellietverbindingen zorgen WADDINXVEEN - Actieve leer krachten en oudervereniging van de St. Paulusschool (J. Catslaan) verzorgen weer een spectaculair slot van 1991 Vanavond (woensdag 18 december) wordt er om zeven uur in de sfeervolle aula een feestelijke kerstcarroussel ge presenteerd aan alle ouders. Aan die kerstcarroussel wordt door leerlingen van alle groepen meegewerkt. Donderdag wordt voor de leerlingen één hele bijzondere dag. Alle leerlin gen komen dan ’s middags in hun aller mooiste feestkleding naar de aula en hebben daar een gezamenlijke Kerst viering. Na deze viering wordt er voor hen een heerlijke kerstmaaltijd geser veerd. Vrijdag, de laatste schooldag, wordt er voor de groepen 3 t/m 8 een trektocht door de school gehouden waar aan ver schillende kerstactiviteiten, zoals kerststukje maken, kerstvideo kijken en wenskaarten maken meegedaan kan worden. Als vrijdag om 13.00 uur de ’’vakantie schoolbel” gaat, gaan alle leerlingen en leerkrachten genieten van hun welver diende kerstvakantie. Dan zij de ou dervereniging en de leerkrachten van de Paulusschool er weer in geslaagd om 1991 succesvol af te sluiten. Bij FOCWA -X Garantiebedrijf C" Noordkade24 Telefoon (01828)12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONOERNtMERS IN HET ■S yWlyigMF C A R R o S S E R I E B E O R l J f •'ast,-aat 46. Te 01726-12828 Bodegraven 2.950,- 0.50 - 0.55 crt. Top-Wess./S.l. Losse diamanten met internationaal geldend garantiecer- tificaat tegen slijperijprijzen, prijs op aanvraag. Merkhorloge’s: Rolex, Cartier, Ebel, enz. prijs op aanvraag. Om kennis te nemen van onze andere speciale aanbie dingen, bent U welkom van Ma. t/m Za. 9.30 - 17.30 uur. Vrijdag tot 21.00 uur. Koopavonden: 19, 20, 23 december. Tel. 010-4134551 Fax: 010 - 4045111 Diamantdeskundige D.G. Lid Antwerpse Diamantbeurs.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 21