VUURWERK Ach t nieuwe fietsen WIJZIGING Het HV en euthanasie gemeente Carol-festival in de St. Victorkerk INZAMELEN HUISVUIL Waddinxveen Op zondagavond 22 december om half acht Matige vangst Huiswerk op Theo Thijssen Regio op Vakantie beurs Lang niet gezien, joh meegenomen r r DOOR V In week 1, van 30 december 1991 tot en met 3 januari 1992, wordt dus geen GFT (groene container) ingezameld, maar het huisvuil (grijze container) en grofvuil als volgt: Maandag 30 december wordt grof-vuil (wijk 4) van donderdag 26 december 1991 opgehaald. Dinsdag 31 december 1991 wordt huisvuil (grijze container) van vrijdag 27 december 1991 opgehaald. Woensdag 1 januari 1992 wordt geen huisvuil opgehaald. Donderdag 2 januari 1992 wordt het grofvuil (wijk 1) normaal opgehaald. Vrijdag 3 januari 1992 wordt uitslui tend plastic zakken van flats e.d. van woensdag 1 januari 1992 opgehaald, alsmede bedrijfscontainers. Volgens de Afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitsluitend op de op haaldag aan de Reinigingsdienst wor den aangeboden. U wordt dringend verzocht hieraan te voldoen, omdat er anders veel zwerfvuil zal ontstaan in de gemeente. In week 3, van 13 januari 1991 tot en met 17 januari 1992, wordt het GFT- afval (groene container) weer nor maal opgehaald, alsmede het grofvuil wijk 3). Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. KLEDING EN TEXTIEL APART GEBRUIKT GLAS APART GROEN AF' AL APART OUD PAPIER APART APART Nadere informatie kan worden ver kregen bij de dienst Openbare Werken, onder het tel. nr. 14433 of 12926. AL 30 JAAR UW SPECIALIST VERKOOP 30-31 DECEMBER pflmuux WIM GROENEVELD Kon. Wilhelminaplein 49 Waddinxveen - Tel. 01828 - 12345 verkoop aan de achterzijde van de winkel In week 2, van 6 januari 1992 tot en met 10 januari 1992, wordt het huis vuil (grijze container) en het grofvuil (wijk 2) normaal opgehaald. Maandag 23 december 1991 wordt huisvuil normaal opgehaald. Dinsdag 24 december 1991 wordt huisvuil normaal opgehaald. Woensdag 25 december 1991 wordt geen huisvuil opgehaald. Donderdag 26 december 1991 wordt geen grof-vuil (wijk 4) opgehaald. Vrijdag 27 december 1991 wordt huis vuil van woensdag 25 december opge haald, alsmede bedrijfscontainers. Kamerkoor In verband met de komende feestda gen zullen wijzigingen plaatsvinden in het rooster van de huisvuilophaal- dienst. In week 1, van 30 december 1991 tot en met 3 januari 1992, wordt geen GFT (groene container) ingezameld. De eerstvolgende keer, na week 51 1991zal er in week 3,13 tot en met 17 januari 1992, weer GFT worden inge zameld. De week, die komt te verval len voor de inzameling van het GFT zal worden gebruikt om de vervallen ophaaldagen van het huisvuil, van week 52, in te halen. In week 52, van 23 december tot en met 27 december 1991, wordt het huisvuil (grijze container) als volgt opgehaald: Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 18 december 1991 Voor het pand van meubelspecialist gebroeders Bakker Zn. aan de Noordkade staan de prijswinnaars met hun boom). SCHADELIJKE STOFFEN HUMANISTISCH VERBOND MIDDEN-HOLLAND Bilderdijklaan 24, Waddinxveen AFVAL mooi van zangpedagoge Dorothee Langen- dijk besloten een kamerkoor te vor men. De eerste j aren dirigeerde Piet Hulsbos uit Amsterdam dit gezelschap, sinds drie jaar repeteert het koor wekelijks onder de bezielende leiding van Ralph van Vliet. Hij studeerde koor- en or- kestdirictie, zang en piano aan het Haags en het Rotterdams conservato rium. Karakteristiek voor het koor in de 'APART nieuwe fiets gefotografeerd. Er werden acht fietsen uitgedeeld door directeur J. Werkman. (Foto: Sjaak Note- Het Goudsch Kamerkoor is een en- thousiast ensemble van 22 leden13 da mes en 9 heren. Allen zijn afkomstig uit de regio Gouda. Het koor bestaat in 199210 jaar en is ontstaan op de Goud- sche muziekschool, waar enkele leden GOUDA - De Stichting Samenwer kende VVV’s Midden-Holland zal in januari met een eigen stand aanwezig zijn op de Vakantiebeurs in Utrecht. De beurs is voor de consument te be zoeken van 8 tot en met 12 januari en plaatsvinden in de Jaarbeurs in Utrecht. 7 Januari vindt de zoge naamde vakdag plaats waarop tourope rators kennis kunnen maken met het toeristische produkt dat de verschil lende standhouders aan te bieden heb ben. Bij de Stichting Samenwerkende VVV’s Midden-Holland zijn aangeslo ten de VVV’s in Boskoop, Gouda, Ne- derlek, Oudewater, Schoonhoven, Vlist en Woerden, en de gemeentes Bergambacht, Bodegraven en Reeu- wijk. Met het oog op de komende Floriade zou 1992 wel eens een belangrijk jaar kunnen worden voor de regio Midden- Holland. Een van de promotiemidde- len om de regio meer onder de aan dacht van de consument te brengen zal de Vakantiebeurs zijn. De kortere vakanties en de tweede vakantie worden steeds belangrijker en voor velen kan de regio Midden-Hol land met zijn afwisselende aanbod een goed alternatief zijn. Ook op het gebied van dagtochtjes is er voor elk wat wils. Dit is wat de Stichting Samenwerkende VVV’s onder de aan dacht van de consument wil brengen door middel van voorlichting en het verstrekken van foldermateriaal. Uiteraard zal er relevant foldermate riaal van VVV’s en haar leden op de beurs voorhanden zijn om de consu ment zo optimaal mogelijk te informe ren. Ook voor niet-leden die vinden dat zij een toeristisch aantrekkelijk produkt aan te bieden hebben is het mogelijk zich via de Stichting Samenwerkende VVV’s Midden-Holland te presenteren door middel van hun folder. Dit kan te gen een redelijke vergoeding. (Mocht men als bedrijf geïnteresseerd zijn in folderparticipatie dan kan men contact op nemen met de Stichting Samenwer kende VVV’s Midden Holland (01820- 83210) of de VVV ter plaatse). De zich noemende Nederlandse Pa tiëntenvereniging (NPV) heeft zich op nieuw uitgesproken tegen de mogelijk heid van Vrijwillige actieve euthanasie (zachte dood) op serieuze verzoeken. Dit meldde het Weekblad voor Wad dinxveen vorige week. Opmerkelijk in het NPV-standpunt is dat aan de uit drukkelijk en herhaaldelijk geuite wens van de direct betrokkenen geen enkele waarde wordt toegekend. Omdat over de opvattingen van de voorstanders van de wettelijke moge lijkheid tot een vrijwillige actieve eu thanasie soms onjuiste verhalen de ronde doen, is het van belang kennis te nemen van het persbericht dat het hoofdbestuur van het Humanistisch Verbond, bij monde van zijn voorzitter Jan Glastra van Loon, onlangs ver spreidde. De volledige tekst hiervan luidt: ”Het regeringsplan om euthanasie wettelijk te regelen maskeert waar het werkelijk om gaat. Mensen moeten vrij voor eu thanasie kunnen kiezen; artsen die hun patiënten daar zorgvuldig in begelei den horen geen angst te hoeven hebben voor de juridische gevolgen. In het ka binetsvoorstel is daar geen sprake van. Euthanasie blijft strafbaar. Daarmee legt de regering een te zware last op de schouders van arts en patiënt. De zo zeer gewenste openheid over euthana- tisch handelen zal daardoor niet wor den bevorderd”. Dit is de opvatting van mr. Jan F. Gla stra van Loon, voorzitter van het Hu manistisch Verbond. Het Humanis tisch Verbond heeft zich meermalen uitgesproken voor een snelle, wette lijke regeling van euthanasie. De kloof tussen de wet - die euthanasie verbiedt - en de praktijk - waarin euthanasie re gelmatig voorkomt - is te groot. Het Humanistisch Verbond is dan ook blij dat het Kabinet nu een regeling heeft voorgesteld. Maar het HV is het niet eens met de keus van het Kabinet om de strafbaarheid van euthanasie te handhaven. Het Humanistisch Ver bond vindt, dat de arts die levensbeëin digend handelt op uitdrukkelijk en wel overwogen verzoek van de patiënt en met inachtneming van alle eisen van WADDINXVEEN - In de St. Victorkerk aan de Zuidkade brengt het Goudsch Kamerkoor zondagavond 22 december om half acht A Festival of Lessons and Carols. De medewerkenden zijn Arjen Velema (orgel), Cilia de Boer (lesons) en Ralph van Vliet (dirigent). De toegang is vrij. prachtige nieuwe fiets uitgereikt. Na ontvangst met koffie en gebak mochten de winnaars een keuze maken uit di verse typen glanzende dames- of heren fietsen. ”Zo kan ook vrijdag de 13e een .geluksdag zijn”, aldus de heer Werk- >man sr. zorgvuldigheid niet strafbaar hoort te zijn. Dit zou in het Wetboek van Straf recht geregeld moeten worden. Op zo’n manier doe je recht aan het indivi duele zelfbeschikkingsrecht. Het rege ringsvoorstel komt daar onvoldoende aan tegemoet. Positief waardeert het Humanistisch Verbond de uitspraak van het Kabinet dat levensbeëindigend handelen te al len tijde toetsbaar hoort te zijn. Het Verbond gaat uit van het principe dat een arts slechts levensbeëindigend mag handelen als een patiënt (mits daartoe in staat) daar weloverwogen en uit drukkelijk om verzoekt. Slechts met hoge uitzondering en met de nodige zorgvuldigheid mag van dit principe worden afgeweken. Een dergeiijke be slissing moet dan wel door een onaf hankelijke juridische instantie getoetst kunnen worden. De door de Regering voorgestelde formalisering van de mel dingsplicht en van de zorgvuldigheid, ook bij levensbeëindigend handelen zonder verzoek van de patiënt, stelt justitie in staat na te gaan of een arts zorgvuldig heeft gehandeld. Het Humanistisch Verbond mist in het Kabinetsstandpunt een uitspraak over het door de Commissie Remmelink (die de medische euthanasie-praktijk heeft onderzocht) genoemde grote aantal serieuze verzoeken om euthana sie of hulp bij zelfdoding dat niet wordt ingewilligd. Het HV vindt dat een arts met principiële bezwaren het recht heeft om een verzoek te weigeren, maar ook de plicht heeft om een patiënt door te verwijzen naar een collega die euthanasie niet afwijst. Bovendien zou ook een besluit om een serieus verzoek om euthanasie te weigeren moeten vol doen aan eisen van zorgvuldigheid. Ook mist het Humanistisch Verbond in het Kabinetsstandpunt een inhoude lijke uitspraak over hulp bij zelfdoding bij geestelijk lijden. Op z’n minst zou de aankondiging van een verdere oriëntatie hierop zinvol zijn. Bij de opening van het Festival is het traditionele ’’Once in Royal Davids Ci ty” een binnenkomer waar je ieder jaar weer warm van wordt. Tijdens het zin gen van deze hymne komt het koor bij kaarslicht de kerk binnenlopen, en opent zo volgens traditie deze sfeer volle avond. De lezingen bij het Festival liggen vast. Zo begint de eerste lezing met Genesis 3 en gaat via Jeseja 9 en 11 over naar het Lukas evangelie (kerstevangelie). Na de laatste lezing (alle lezingen wor den afgewisseld met Christmas Ca rols), zingen alle aanwezigen ”O come, all ye faithfull”, een carol ter voorbe reiding van de kerstnacht en eerste kerstdag. Nieuw dit jaar is de kerstgroet van het Goudsche Kamerkoor na afloop van het Festival aan alle belangstellenden gebracht. Buiten worden er nog twee carols gezongen. Er wordt van dit Festival een opname gemaakt door Regionale Omroep Gouwestad, welke op kerstavond 24 december zal worden uitgezonden in het programma Kerktijd. voorkeur voor kleinere a capella com posities. Het repertoir omvat koormu ziek vanaf de Renaissance tot moderne eigentijdse werken; zowel geestelijke als wereldlijke muziek. Het koor treedt 4 tot 6 maal per jaar op, zowel binnen als buiten Gouda. Bekend in Gouda is de uitvoering voor Kerstmis van ”A festival of Lessons and Carols”, traditioneel gezongen in de sfeervolle Oud Katholieke Kerk. Het koor brengt ieder jaar een eigen programma, dit jaar een liederenpro gramma met als thema ”de Seizoe nen”. Het Goudsch Kamerkoor treedt regelmatig op met andere koren, zoals met oratoriumverenigingen, waar het kamerkoor in dubbelwerken het klein koor voor haar rekening neemt. WADDINXVEEN - Hoi, hoe is ut met jou, met mijn is het ook goed, tijd niet gezien h, zo, ut is al weer eind van ut jaar, voor je ut weet b je out, wat is ut vroeg donker h, zou- wen we sneeuw krijgen met kers? as ut maar niet zo blijf kwakkellu, lekker vriesweertje met een zonne tje, dat vin ik niet zo erreg, dan ken je teminste nog een beetje schaat sen, ja niet voor mijn hoor, mijn te koud, maar voor die jongens h, die vinden dat gaaf joh, ga je nog op winturspogt, nee? ja ik ook niet hoor, kos kapitalen, je snap niet waar die mensen ut allemaal van doen, van de zomer gewoon weer naar de cmping, ja je mot toch wat met die koters, en voor mijn is ut ook wel leuk, ken je lekker bingo- un, vorig jaar toch nog een paar mooie prijsen weten weg te slepen, zo’n schemerlampie met een bloe- metjeskap en een goud randje, en een spiksplinternieuwe barbekjoe, o wat ik nog vragen wou aan jou, ken jij voor mijn nog aan vuurwerk kommen, ut moet wel un beetje knallen hoor, strijkers wil ik er ook bij hebben, en ook van die gillende keukemeiden en vuurpeilen na tuurlijk, je mot die vuurpeilen wei niet vergeten, nog een paar dagen werreken, dan zijn we lekker vrij, twee hele weken, lekker niksdoen, behalve veel eten, en drinken na tuurlijk, lekker onderruit bij de TV, in deze tijd heb je altijd van die goeie fillems, en die kwizzen he, daar hou ik toch zo van, waar ik een beetje van baal in deze tijd is die dokementerres met van die zielige kindertjes, die geen eten hebben enzo, net of k der wat an kan doen, ze motten is kappen met die oorlo gen, en gewoon gaan werken voor dur geld, mot ik toch ook, vroeger, ja vroeger toen storten ik nog wel eens wat geld, maar ut is toch water naar de zee dragen, en dan zelf heb ik ut hart genoeg zelf nodig, as je ziet wat ut tegenwoordig allemaal kos, nee niet te geloven joh, maar sorrie ik mot er weer vandoor, fijn dat ik effe met je heb kenne bijpra ten, wat ik van jou altijd zo fijn vin is dat jij zo goed kan luisteru. fijne feesdagen h. WADDINXVEEN - Afgelopen zater dag hield de hengelsportvereniging HSW haar laatste wedstrijd voor de winterstop. Er werd gevist in de Ring vaart nabij Leimuiden. De vangst was zeer matig. De eerste vijf waren: 1. J. Rupke (2170 gram), 2. H. Romijn (1960 gram), 3. H. de Haan (1600 gram), 4. M. van Leeuwen (1440 gram), 5. M. Hoogerdijk (1300 gram). WADDINXVEEN - Als enige school in Waddinxveen start de openbare Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost) met ingang van het nieuwe jaar, een huiswerkcur- sus voor de leerlingen van de hoog ste groepen. Dit is een initiatief van het team van de school, die vinden dat de leerlin gen soms te weinig idee hebben van wat huiswerk maken (en leren) is, ondanks het feit dat er tijdens de lessen, aandacht aan wordt be steed. Ook de overstap naar het voortgezet onderwijs wordt op deze manier gemakkelijker ge maakt. Twee keer in de week kunnen de leerlingen na schooltijd de cursus volgen. Het is geheel vrijwillig en duurt per keer een half uur (eerst wordt met elkaar thee gedronken). De begeleiding wordt verzorgd door alle leden van het team die, bij toerbeurt de cursus verzorgen. Op dinsdag 14 januari vindt er een informatie-avond plaats op de Theo Thijssenschool voor alle ou ders en belangstellenden. LEZERS schrijven WADDINXVEEN - Vrijdag de 13e was geen ongeluksdag voor acht geluk kige winnaars van de fietsenverloting ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van meubelspecialist Gebr. Bak ker Zn. Zij kregen vrijdag de der tiende door de heer J. Werkman sr. een Pagina 23 dit experiment geëvalueerd wor den. Het team hoopt dat dit een succes wordt zodat de cursus vol gend schooljaar gecontinueerd kan worden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 23