Diefstal uit garderobes en kleedruimtes Bouwstart bij Apollolaan 'jl'WT-'-L L M Muziek examens Concordia Winst voor volleybal- dames Goed weekend WSE-jeugd Ben Stukart niet weg bij Be Fair WSE-PLAYBACKSHOW DAVEREND SUCCES Programma Schaapskooi Drukkerij Twigt bouwt op Coenecoop Bingo UITNODIGING I k j*' Vernielingen Onder invloed Illegale zender Diefstal «Ha I II HJi J Aanrijdingen Fietsen Inbraken lli Pagina 35 \v Voor gratis informatie op juridisch-, fiscaal-, pensioen- en beleggingsgebied Rabobank Waddinxveen Een artist impression van de nieuwbouw Op donderdagavond 19 december a.s. is op onze bank een team van deskundigen aanwezig, waaronder: Notaris Mr. P.L. van der Meulen, Notaris Mr. J.A.M. Koek, Drs. H.C.M. Compeer, registeraccountant, Administratiekantoor Van der Loo B.V., De heer K. Koopmans, pensioenadviseur Interpolis. Wilt u meer weten over erfrecht, schenkingsrecht, fiscale aftrekmogelijkheden, bedrijfsopvolging, pensioenvoorzieningen e.d., dan is deze INFORMATIE-AVOND voor u de gelegenheid bij uitstek Wij verwelkomen u graag tussen 19.00 en 22.00 uur op ons kantoor aan de Kerkweg-Oost 161 te Waddinxveen. Waddinxveen van drukkerij Twigt BV op Coenecoop. WADDINXVEEN - De laatste weken wordt de Waddinxveense politie veelvuldig geconfronteerd met aangiftes van diefstal van portemonnees uit kleding/tassen in garderobes van bedrijven en kleedruimtes van sport- locaties. De balans van de afgelopen week: WO. “A- V „I'll. III Vorige Rabobank Om te slagen voor een examen moet men minstens 36 punten halen. Deze muziekexamens werden afgeno men door de heer P. Bakker. Hij ver telde dat de leden hun examens fantas tisch hadden gedaan en dat ze door de dirigent van Concordia, de heer G. de Knegt, goed waren voorbereid. Er zijn 4 muziekexamens: examen A, B, C en D. Deze muziekexamens be staan uit theorie en praktijk. Laatstge noemd onderdeel bestaat uit het spelen van een voordrachtstuk en etude. Te vens moeten er ook toonladders uit het hoofd gespeeld worden. Van een op de Zuidplaslaan gepar keerd staande auto werd in de nacht van maandag 9 op dinsdag 10 december een band lekgestoken. In de nacht van dinsdag 10 op woens dag 11 december hebben onbekenden getracht een op de Wilhelminakade ge parkeerde auto in brand te steken. Ver moedelijk is hierbij gebruik gemaakt van een fles met brandbare vloeistof, die op de auto kapot gegooid is. De schade aan de auto bleef beperkt. WADDINXVEEN - Zaterdag 14 de cember heeft een aantal leden van de harmonie van muziekvereniging Con cordia in Waddinxveen muziekexa mens gedaan. ■POLITIENIEUWS WADDINXVEEN - Zaterdag was het dan zover. Na enkele weken voorbe elden barstte hét grootse spektakel dan los. In een stampvolle WSE-kan- tine werd de WSE-playbackshow 1991 gehouden. Na het succes van vorig jaar, waren er 23 inschrijvingen van F-pupil tot lei ders van Dl. De show werd geopend door een dansact en het winnende nummer van de show van vorig jaar, uitgevoerd door Nadine Donners en Suzan van Yperen. Daarna was het de beurt aan de kandidaten die door een zeer deskundige jury beoordeeld werden. Door de professionele opzet, drive-in-discotheek Starlight (muziek en licht) en een schitterend podium, bleek het een daverend show te worden. Alle acts waren steengoed en de jury had het er verschrikkelijk moeilijk mee om een winnaar te kiezen. Uiteindelijk werd dit de einduitslag: 1. Ke vin Overdijk met De Mafkees, 2. Robert Speetjens als Richard Marx, 3. Jeannet van Triet en Joyce Pommerel als André van Duin met 35 koeien. De pechprijs was voor Stefan Brugman en Erik Sikkel omdat tijdens de show een verkeerde versie van hun liedje gedraaid werd. Gelukkig stond de goede versie er achter. De prijs voor de best geklede act ging naar Ilse Wesselo en Esther van Tol, die als Roodkapje en de boze wolf het podium betraden. Na afloop van de prijsuitreiking kregen alle deelnemers een playbackdi ploma en een vaantje als herinnering. Het publiek en organisatie kijken te rug op een waar feest en dit zal volgend jaar zeker een vervolg krijgen. oeiiMlag IS december 109) Tijdens routinematig uitgevoerde con troles liepen vorige week twee autobe stuurders tegen de lamp voor wat be treft het gebruik van alcohol tijdens het rijden. Op vrijdag 13 december werd op de Burgemeester Trooststraat de eerste bestuurder aangehouden en op zaterdag 14 december op de Kanaal dijk de tweede. Beiden kregen na de blaastest een rijverbod opgelegd van vijf uur. Door de Radiocontroledienst is op za terdag 14 december de radiozender ’’Tamara” uit de lucht gehaald. De controledienst voerde de actie uit om dat de uitzendingen van dit radiosta tion het mobilofoonverkeer van de am bulancedienst in Gouda stoorde. Te gen de eigenaar wordt proces-verbaal opgemaakt. De benodigde apparatuur is inbeslaggenomen. W CVKill MHX Alle leden die deelgenomen hebben aan dit examen zijn geslaagd: Wilco Hoogendoorn op cornet voor muziek- examen A met 44 punten; Stefan Hoo gendoorn op cornet voor muziekexa- men A met 43 punten; Iris van Rutten op dwarsfluit voor muziekexamen A met 45 punten; Sacha Mulder op klari net voor muziekexamen A met 48 pun ten; Frank van Rijn op klarinet voor muziekexamen A met 46 punten; Maarten van Es op klarinet voor mu ziekexamen A met 49,5 punten; Jair Bongers op altsax voor muziekexamen B met 40 punten; Marro ter Zweege op trompet voor muziekexamen B met 46 punten; Yvonne Boomers op klarinet voor muziekexamen B met 41 punten; Maureen Verweij op dwarsfluit voor muziekexamen B met 45,5 punten; Im- rieke Peek op klarinet voor muziekexa men B met 45 punten; Jens de Vries op altsax voor muziekexamen C met 38 punten; Anita van der Meer (van Cres cendo Bleiswijk) op klarinet voor mu ziekexamen C met 46 punten. WADDINXVEEN - Na twee oefen wedstrijden gewonnen te hebben, reis den de volleybaldames van CVB Bank Be Fair met veel zelfvertrouwen af naar Groot Ammers en waren ook in deze wedstrijd tegen WIK/ORM succesvol (2-3). De le set gingen de Waddinxveners goed van start en namen een voor sprong. Bij het 9e punt zakte Be Fair in en gaf de set uit handen (15-9). De 2e set hield Be Fair constant de voorsprong vast. Ditmaal gingen ze echter wel door en haalde sinds lange tijd een set binnen (9-15). De 3e set ging er aan Waddinxveense zijde alles fout wat er maar fout kon gaan. WIK scoorde punt na punt en haalde deze set in nog geen 10 minuten gemakkelijk binnen (15-2). Cora Bos en Tanja Brobbel werden ge wisseld en dit wierp zijn vruchten af. Be Fair hield de thuisploeg met een sterke serve onder druk. Het spel werd goed verdeeld en Be Fair schreef de 4e set op haarnaam (11-15). In de 5e en beslissende set werd er aan beide kanten hard gevochten voor elk punt. Be Fair kwam achter op 12-8, desondanks bleven de dames hun op drachten goed uitvoeren en wonnen de set (14-16). Zaterdag 21 december speelt Be Fair thuis tegen Rivoc om 16.30 uur. Tijdens een treinritje op woensdag 11 december tussen Gouda en Waddinx veen werd vanuit de coupe een motor jack ontvreemd dat op het tassenrek lag. De benadeelde ontdekte het feit toen hij terugkwam van het toilet. Vanuit de tuin aan het Woubrechterf is tussen donderdag 12 en vrijdag 13 de cember een kratje bier ontvreemd. Bij een diefstal vanuit de Immanuel- kerk werd op vrijdag 13 december een telefoontoestel ontvreemd. Het appa raat werd in de onmiddellijke omge ving van het kerkgebouw teruggevon den. Vanuit een school aan de Linden- gaarde werd op maandag 9 december een jas uit de garderobe ontvreemd. Een portemonnee werd op dinsdag 10 december buitgemaakt bij een diefstal uit de kleedkamer van de sportzaal aan de Staringlaan. WADDINXVEEN - Het bestuur van Be Fair-voetbal in Waddinxveen en trainer Ben Stukart hebben hun over eenkomst met één seizoen verlengd. Met de contractverlenging zijn beide partijen zeer ingenomen en hierdoor is reeds in een vroeg stadium zekerheid verkregen voor het nieuwe seizoen. Met de andere trainers zullen binnen kort ook gesprekken gevoerd gaan worden, maar over de uitkomst daar- van kan nu nog niets worden gezegd. WADDINXVEEN - Vorige week don derdag 12 december werd de eerste paal geslagen door burgemeester C.M. van der Linden voor een omvangrijk woningbouwplan in de gemeente Wad dinxveen. Het projekt is gesitueerd in het A3-ge- bied, begrensd door de Zuidkade aan de Gouwede Apollolaan en de Mercu- riusweg. Het geheel omvat 16 woning wetwoningen, 36 premie A en C wonin gen, 24 twee onder een kap woningen en 5 patiowoningen in de vrije sectoren een praktijkwoning. Een laatste onder deel van het projekt, bedrijfsruimten annex woningen is nog in studie. De ontwikkeling en realisatie van het plan is en wordt verzorgd door de Ver enigde Bouwbedrijven Van der Heij den BV uit Woerden. Als architect is 4». k - M .Ti. .4.,,.» Op maandag 9 december vond een aan rij ding plaats op de Henegouwerweg waarbij twee voertuigen zodanig be schadigd werden dat zij afgetakeld moesten worden. Een bestuurder die linksaf een inrit wilde oprijden zag, vermoedelijk tengevolge van de laag staande zon, een tegenligger over het hoofd. Tijdens de surveillance op donderdag 12 december trof de politie op de Coe- necoopbrug een gewonde bromfiets ster aan. De vrouw had letsel aan de linkerarm opgelopen doordat zij in bot sing was gekomen met een tegemoet komende bromfietser, welke na de aanrijding was doorgereden. De brom fietsster is voor observatie naar het zie kenhuis vervoerd. Volgens het slacht offer is de tegenpartij een Indische jon geman op een blauwe off-the-road bromfiets. Degenen die iemand ken nen, die voldoet aan het signalement in combinbatie met de genoemde brom fiets. worden verzocht contact op te ne men met de politie. Door de gladheid raakte op vrijdag 13 december op de Onderweg een auto te water. De invalide bestuurster werd door omstanders uit het voertuig ge haald. De tevens uitgerukte brandweer kon zich beperken tot het waarschuwen van andere weggebruikers voor de plaatselijke gladheid. De gewaar schuwde ambulance kon onverrichter zake huiswaarts keren. Bij een aanrijding op dezelfde dag op de kruising van de Sniepweg met de Vijverlaan raakte een bromfietsbe stuurder gewond aan het been en is ter plaatse door een arts behandeld. Een van de Vijverlaan komende autobe stuurder verleende geen voorrang aan een de op de Sniepweg rijdende brom fietser. Op zaterdag 14 december werd tot tweemaal toe aangifte gedaan van doorrijden na aanrijding op het par keerterrein van de Passage (ingang Juliana van Stolberglaan). In beide ge vallen werden geparkeerde voertuigen beschadigd teruggevonden door de ei genaren. WADDINXVEEN - Wat is er mis met Kerstmis” is de titel van het eigen programma van de hervormde koffie bar De Schaapskooi aan de Nesse op vrijdagavond 20 december. Het programma gaat over een gezin dat de Kerst op een doorsnee manier be leeft. Dit gebeurt met sketches en lied jes. Donderdag 25 december (Tweede Kerstdag) is de koffiebar ook open vanaf 15.30 uur tot 17.30 uur. Iedereen kan dan langskomen voor een praatje. Vrijdag 27 december wordt er in De Schaapskooi een video gedraaid. Hoe deze heet is nog niet bekend. De (avond)programma’s beginnen om half negen en de deuren zijn vanaf kwart voor acht geopend. Op woensdag 11 december verdwen een portemonnee uit een tas die in de keuken stond van een winkel aan de Passage. Geld en bescheiden werden gestolen op donderdag 12 december uit een jas die in een bedrijf op het veilingterrein aan de Bredeweg hing. Ook in een bedrijf op het Coenecoop- terrein werd op vrijdag 13 december een portemonnee buit gemaakt. Bij de politie is gemeld dat er fietsen zijn gevonden aan de Heggewinde (Groene Union herenfiets), op de Es- doornlaan (grijs bromfietsframe merk Puch en twee wielen), op de Fazant- dreef (zilverkleurige Favorit heren fiets) en op de Groensvoorde (zwarte damesfiets, merk onbekend). Op vrijdag 13 december werd aangifte gedaan van diefstal van een stuur en jasbeschermers van een fiets die ge stald stond in de fietsenstalling van een flat aan de Kerkweg-Oost. Verder verdwenen bij het NS station een bruine Sparta damesfiets en op de Omloop een groene Gazelle damesfiets met postcode. Alle leeftijdsklassen spelen wedstrij den van 25 minuten met teams van on geveer 6 spelers. Omdat over het ver loop van de wedstrijden weinig is te vertellen, daarom kort even de uitsla gen: WSE Dl-Sportlust Dl 3-0; WSE D2- Jodan Boys D3 0-3; WSE El-Jodan Boys El 2-0; WSE E2-Ona E2 4-1;. WSE E3-Ona E3 1-1; WSE E3-Jodan Boys 0-4; Siveo Fl-WSE F1 1-2; WSE F2-Jodan Boys F3 4-1; WSE F3-Jodan Boys F4 0-0. Een goed begin dus voor onze zaalvoet- balsterren. WSE hoopt deze lijn door te zetten. Helaas werd voor de nog bui ten, in de kou, spelende junioren teams alles afgelast. Wel werd er geoefend op het gebakoveld: Cl streed om de eer te gen ARC C2 en zocht, met de eer op zak door een 8-0 overwinning, de kleedkamer weer op. BI oefende tegen de Noorderburen Floreant. Na de matige prestaties van de afgelopen weken Tieten ze nu wel zien dat ze het kunnen namelijk een 5-3 zege, met twee goals van Juliën Vogel zang. Een goed weekeinde derhalve. De politie is verbaasd over het feit dat een aantal mensen nog steeds het risico opzoekt om op dergelijke wijze hun be zittingen kwijt te raken. Verondersteld wordt dat het algemeen bekend moet zijn dat er geen waardevolle goederen onbeheerd achtergelaten kunnen wor den. De kans slachtoffer van diefstal te worden is, zo wijzen de feiten van de laatste weken uit, reëel aanwezig. Ten overvloede wil de politie een ieder nogmaals dringend wijzen op het feit geen portemonnees onbeheerd achter te laten in tassen en jassen. Beter is dit soort goederen thuis te laten of tijdens het sporten af te geven aan de zaal- of kantinebeheerder. Ook vorige week werd de Waddinx veense politie weer geconfronteerd met een aantal inbraken in woningen dan wel pogingen daartoe. Op vrijdag 13 december werd aangifte gedaan van een inbraak in een woning aan het Jan van Bijnenpad. Vermoede lijk werd hier wat geld buitgemaakt. Bij twee andere woningen aan het Jan van Bijnenpad bleef het bij een (mis lukte) poging. Later in de week werd ingebroken in een woning aan de Kuyperhoeve. Ook is getracht in te breken in woningen aan de Anna de Waalhoeve, Eksterdreef en de Sweelinckhof. Deze feiten wer den gepleegd in de periode tussen vrij dag 11 en zondag 14 december. Men slaagde er niet in binnen te komen. WADDINXVEEN - Vorige eek maandagmiddag 9 december werd in Waddinxveen-Coenecoop de officiële eerste paal geslagen voor de nieuw bouw van Drukkerij Twigt. De paal werd geslagen door L. A. Twigt, de op richter van het Goudse bedrijf, samen met Inge Twigt. de dochter van de hui dige directeur. Sinds 1980 is het bedrijf gevestigd aan de Goudse Burgemeester van Reenen- singel. Het bedrijf is de laatste jaren sterk gegroeid. Diverse persen, waar onder een 4-kleurenpers in de produk- tie en DTP met een gekoppelde profes sionele 4-kleurenscanner in de voorbe reiding. Er ontstond ruimtegebrek en behoefte aan meer parkeergelegen heid. Uitbreiding op huidige lokatie is niet mogelijk en in Gouda zelf kon geen aantrekkelijke lokatie gevonden wor den. Daarom is de keuze op Waddinx veen-Coenecoop gevallen. Momenteel wordt gewerkt op 1500 m2 vloeropper vlak. de nieuwbouw zal 3500 m2 be slaan. met de nodige uitbreidingsmoge lijkheden op het 6.500 m2 grote ter rein. De nieuwbouw zal omstreeks augustus 1992 gereed zijn. De architect is Ben Kraan bna. Bodegraven, de aannemer is Kastelein uit Driebruggen en de in stallateur is Voorn en Koning uit Bode graven. WXDDINW I I x ln bet 'vijkge- bouw Dc Paddestoel wordt vrijdag avond 2(1 december om acht uur een bingo in Kerstsfeer gehouden. De deel name is voor leden en donateurs gratis. Niet-leden betalen 3.50 entree Het eerste kopie koffie is gratis. Vrijdag 27 december stijldansen vanaf 20.00 uur Intree 3.50. Ook hier is het eerste kopje koffie gratis. Tijdens deze avond worden er ook diverse hap jes geserveerd. Op zaterdag 11 januari houdt De Pad destoel het nieuwjaarsbal. Tijdens deze avond is er live-muziek. Entree 7,50 per persoon. WADDINXVEEN - Na de afsluiting van de buitencompetitie van de pupil len van WSE-voetbal, mochten zij aan de zaalcompetitie beginnen. De competitie wordt afgewerkt in ver- opgetreden Henk Klunder Architekten schillende sporthallen in de omgeving, uit Rotterdam, terwijl Hopman uit -- Gouda de konstrukteur is. Het totaal van de stichtingskosten beloopt het be drag van 20.6 miljoen gulden. De 16 woningwetwoningen uit het plan, in opdracht van de Woningbouw vereniging SSW uit Waddinxveen zul len als leerlingenbouwplaats worden uitgevoerd. Het bouw- en woonrijp maken van deze wijk wordt eveneens uitgevoerd door Van der Heijden uit Woerden. Met de gemeente Waddinxveen is hier toe een samenwerkingsovereenkomst aangegaan. Deze werkzaamheden zijn reeds in het voorjaar van 1991 gestart. De bouw van de woningen die nu aan vangt zal duren tot najaar 1992. i i i 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 35