De Gouwe-heren bekeren verder TRIOMF KORBIS Eerste titel bij Aeolus u Sterke bezetting A-toernooi WSE Teleurstellend verlies dames De Gouwe Boutrit Kaarten in Zuidplas Winterstop bij Flyers Busreis ijsclub Goede schaats- tijden bij De Gouwe Streek Volleybal- heren:3-0 Betaald voetbal bij Be Fair Klaverjassen J. Neele bij RPV WSV zit in lift Toernooi ZWEM- POLOCLUB ”DE GOUWE” Dames C-jeugd Competitie Korbis II 17.45 uur de Gouwe 1-Nereus1 dames (uit Zaandam) Sponsors: Rucanor Sport Baas Bedrijven Garage Boonstoppel Reisburo Van Ginkel Vink Verzekeringen Q. en S. v.d. Panne Parf.-Drog. Mieke Noordegraaf’s Automobielbedrijf WADDINXVEEN - Na de 6-2 overwinning in de uitwedstrijd van afgelo pen zondag tegen het 2e team van Saturnus ’68 te Woerden mag het 2e team van de badmintonclub Have en Goed/Aeolus zich als eerste officieel kampioen noemen in de 3e klasse, afdeling 23. Met nog 2 wedstrijden te I '-5 ROOSTER VOOR ZATERDAG 21 DECEMBER 1991 TE SPELEN WATERPOLOWEDSTRIJDEN VOOR DE HOGERE TEAMS: Bloksweg 40 Waddinxveen. 2de kaasboerderij T ’’Boekhorst’ DIEETKAAS GESPECIALISEERD IN VELE SOORTEN KAAS O.A. ZOUTLOOS ZOUTARM EN Pagina 39 Woensdag 18 december 1991 gaan en 6 punten voorsprong op de nummer 2 is men niet meer in te halen. ZATERDAG OPENINGSTIJDEN DINSDAG f/m VRIJDAG 9.00—12JD0 1330-1730 9.00-1600 WADDINXVEEN - De toch wel met enige spanning tegemoet geziene korfbal-wedstrijd tegen het Bleiswijkse Weidevogels is op een complete Korbis triomf uitgelopen. Met maar liefst 1-16 werden de Bleiswijkers weggespeeld. 10e team, bestaande uit Paula van Bek- kum. Suzette Plooy, Harry Heikamp. Cor Voskuilen en Onno de Wit. in een rechtstreeks duel tegen het 16e team van Flair uit Alphen a.d. Rijn uit die nen te maken wie er kampioen wordt in de 9e klasse. Gezien de krappe 5-3 ne derlaag in de uitwedstrijd belooft dit een uiterst spannende wedstrijd te wor den. Dit toernooi biedt aan iedereen, die mee wil doen, de mogelijkheid om gra tis kennis te maken met het zwemmen en waterpolo bij De Gouwe. Enige jaren geleden werd door De Gouwe een toernooi georganiseerd voor de Waddinxveense jeugd. Dit toernooi zal in de kerstvakantie her haald worden. Door leden uit de selectie zal op 27 de cember en 3 januari tijdens het vrij- zwemmen een korte training worden gegeven. Hierna zal een aantal ploegen samengesteld worden, die een vriend schappelijk toernooi zullen spelen. i I I I c ro I I-2 I I De Gouwe-dames speelden tot en met de derde periode een goede wedstrijd. Ondanks het kleine bad, waar de snel heid minder kan worden uitgebuit, en het stug verdedigende De Vuursche, liep De Gouwe gestaag uit van 202 naar een 3-5 en 5-9 voorsprong. Met het begin van de vierde periode leer er dan ook totaal niets aan de hand en de overwinning op zak. Doch wat WADDINXVEEN - Het eerste heren team van Be Fair-volleybal won zater dag in de sportzaal Groenswaard van SVC 2 uit Den Haag-Zuid met de set standen 15-10,15-11 en 15-5. De eerste set begon wat stroef en door een slechte pass stond CVB/Be Fair al snel achter met 0-5. Hierna een goede terugkomst naar 8-5 en naar fouten bij beide partijen won CVB/Be Fair met 15-10. De tweede set begon met overtuigende aanvallen en een goede service van CVB/Be Fair en dwong zo SVR tot fou ten. De set verliep een beetje rommelig en ging soms gelijk op maar met specta culaire hoogtepunten trok CVB/Be Fair de set met 15-11 naar zich toe. In de derde set dwingt Be Fair opnieuw SVC tot fouten met prima spel. Na 9-2 achterstand voor SVC pakken ze nog een paar puntjes maar verliezen onver mijdelijk met 15-5 de wedstrijd. Mede gezien de langdurige blessures van Caroline Slootjes en Dennis van den Berg een knappe prestatie van het 2e team van Aeolus, waarvan ook Nienke Hillerts, Ilse van Steijn en Joeri Kraaijestein deel uitmaken. Nu de 11e speelweek in de districtcom- petitie er opzit en er nog 3 speelweken op het programma staan, begint het steeds duidelijker te worden dat een groot aantal teams van de Waddinx veense vereniging nog kandidaat zijn voor het kampioenschap of een promo- tieplaats. Het le team van Aeolus was zondag in Zoetermeer opnieuw niet te stuiten. Ditmaal werd het 2e team van Aigis met 8-0 verslagen. In 5 wedstrijden boekte men tot nu toe 4 maal een maxi male overwinning en kon alleen de nummer 2, het 2e team van Voorburg, hen nog enigszins bijbenen (5-3 over winning voor het le team van Aeolus). Het team stevent dan ook met een re cordaantal partijpunten af op het kam pioenschap in de Hoofdklasse van het district Zuid-Holland. Zondag speelt men om 13.00 uur in Den Haag tegen het 7e team van DKC. Het 3e team behaalde zondag thuis in sportzaal De Duikelaar een zeer wel kome 6-2 overwinning op het 9e team van DKC. Met dit resultaat behoudt men een zeer goede kans op de 2e plaats in de 3e klasse, afdeling 25. het geen promotie betekent. In de thuiswedstrijd tegen het 2e team van Hazerswoude stelde ook het 4e team zich na de 8 0 winst nadrukkelijk kandidaat voor de titel in de 3e klasse, afdeling 35. Het 5e team kampte in de thuiswed strijd tegen het 3e team van Deo uit Nootdorp met blessureleed. Naar het zich laat aanzien is Caroline Triep met een zeer ernstige knieblessure uitgeval len in de damesdubbel. Bij een 4-3 ach terstand werd de wedstrijd dan ook ge staakt. Desalniettemin behoudt het 5e team alle kans op de 2e plaats in de 4e klasse. Ook het 9e team maakt na de 8-0 over winning thuis tegen het 4e team van Aarlanderveen nadrukkelijk aan spraak op het kampioenschap in de 8e klasse. Het 10e team heeft eveneens titelaspi- raties. In de uitwedstrijd zaterdag te Leidschendam tegen het 15e team van Sio boekte men een ruime 7-1 overwin ning. Op zondag 12 januari 1992 zal het duele prijzen te winnen voor de beste speler, beste keeper en topscoorder van het tournooi. Voor de tweede keer organiseert WSE een zaalvoetbaltournooi voor de C- jeugd van clubs, waarvan het eerste se niorenteam uitkomt in de landelijke competitie. Het tournooi vindt plaats op maandag 23 december in sporthal de Sniep in Waddinxveen. De opzet van het tournooi zal praktisch identiek zijn aan het A-jeugdzaalvoet- baltournooi, dat een dag later wordt verspeeld. Aan het tournooi zal worden deelgeno men door Feyenoord Cl, RKC Cl, de jeugdselecties tot 14 jaar van de afde lingen Gouda en Den Haag en WSE tot 15 jaar. De teams zijn onderverdeeld in 2 poules en iedere wedstrijd duurt 20 minuten. Bekers en individuele prijzen voor de beste speler, beste keeper en topscoor der van het tournooi zullen beschik baar worden gesteld. Het tournooi zal om 10.00 uur worden geopend met de wedstrijd tussen WSE tegen de jeugdselectie van de afd. Gou da, dat begeleid wordt door Arno Pij pers. De finales zullen plaatsvinden vanaf 15.00 uur. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag speelde het eerstè herenteam van De Gouwe in Apeldoorn een bekerwedstrijd tegen het plaatselijke team van AZC en wonnen in een ijskoud bad met 14-7. De Gouwedames verloren zondagavond in Baarn teleurstellend, na een 5-9 voorsprong in de derde periode, met 10-9 van naaste concurrentie De Vuursche. Vorige week speelden de heren hun laatste competitiewedstrijd en afgelo pen zaterdag stond alleen nog een be kerwedstrijd op het programma tegen AZC Apeldoorn. AZC Apeldoorn is een derde klasser en op papier zouden de Waddinxveners geen problemen moeten kennen tegen deze tegenstan der. Bij aankomst in het zwembad bleek, dat het water die morgen ververst was met ijskoud water, waarvan de tempe ratuur ongeveer 18 graden bedroeg. Als je dit vergelijkt met de warme tem peratuur van het Waddinxveense zwemwater, ongeveer 31 graden, dan kan je je daar wel iets bij voorstellen. De heren, een beetje bevangen door de kou, kenden een zeer slechte start. AZC Apeldoorn kon tot de derde pe riode het niveau nog aardig bijhouden. De stand na twee perioden bedroeg dan ook 2-3 door doelpunten van Remko Overdam (2x) en Paul van Doorne. In de derde periode was het gebeurd met de thuisploeg, van 2-3 werd de achterstand vergroot naar 3- 10. Doelpuntenmakers Cees Boon stoppel (2x), Jaco de Jong (2x), Marco Kraak en Arco Verboom. In de laatste periode sloeg de kou echt toe. Keeper Robert Wagenveld begon het ook een beetje koud te krijgen en gunde zodoende de tegenstander ook een paar fraaie doelpunten. Hierdoor werd de einds’tand bepaald op 7-14. Voor de Gouwe scoorden in deze laat ste periode marco Kraak (2x), Cees Boonstoppel en Jaco de Jong. De he ren zijn door deze overwinning weer een ronde verder en gaan nu de winter stop in. WADDINXVEEN - Op dinsdag 24 december vindt voor de vijfde maal WSE’s zaalvoetbaltournooi voor A-jeugdteams plaats in de sporthal de Sniep in Waddinxveen. Slechts 1 wedstrijd kon doorgaan voor de competitie afgelopen zaterdag. Het regionale B-elftal trad in Leiden aan te gen Roodenburg en speelde daar met 2-2 gelijk. Vooraf was bekend dat Roo denburg een moeilijke tegenstander zou zijn, ongeacht de 5-0 winst thuis aan het begin van de competitie. Be Fair kwam door een goal van Ro bert van Triet, uit een pass van Egon Termorshuizen, op0-1. Voorrustwerd de stand gelijk door een benutte straf schop van de Leidenaren. Opnieuw een voorsprong na rust. Een goal van Cees Sol bracht de stand op 1- 2 en vlak voor tijd, nadat Roodenburg al enkele malen de paal had geraakt, kwam de 2-2 op het scorebord. Een spannende, wel een te harde, wedstrijd met veel Waddinxveens publiek en een nog altijd ongeslagen Be Fair BI Op het gebakoveld werden nog 2 wed strijden gespeeld. Cl ontmoette ARC Cl en won met 4-1 en is klaar voor de derby zaterdag bij WSE. B2 speelde te gen het B2-elftal van Sparta betaald voetbal en verloor met 2-5. Verder werd er nog getraind op het ge bakoveld, want ’’vastvriezen” zal bij de Be Fair-jeugd niet gebeuren. Er zal al les aan gedaan worden om de spieren los te houden. Wedstrijden tegen grote clubs blijft na tuurlijk zeer interessant, maar ook standaard elftallen uit de regio zullen worden uitgenodigd om tegen niet-se- lectie elftallen van Be Fair te voetbal len. Zaal- en kunstgrasaccommodaties zullen worden gehuurd, teneinde het jeugdvoetbal op peil te houden. Aan het WSE-zaalvoetbaltournooi wordt deelgenomen door teams, welke uitkomen in de landelijke A-jeugd- competitie met uitzondering van de or ganiserende vereniging WSE. Dit team zal uitkomen met spelers tot en met 21 jaar. De andere deelnemende verenigingen zijn Roodenburg (Leiden), BW Den Bosch (’sHertogenbosch), Telstar (IJ- muiden), UVS (Leiden), Elinkwijk (Utrecht), Volendam (Volendam) en de winnaar van vorig jaar SC Feye noord (Rotterdam). De teams zijn ingedeeld in twee poules en iedere wedstrijd duurt 20 minuten. De wedstrijden zullen worden geleid door officiële KNVB zaalvoetbal- scheidsrechters. De eerste wedstrijd tussen BW Den Bosch en Roodenburg zal om 10.00 uur aanvangen en de finales zullen vanaf 15.00 uur worden gespeeld. Naast de teamprijzen zijn er ook indivi- De uitslagen van de andere teams lui den als volgt: Aeolus 6-Aarlanderveen 2: gestaakt wegens tijdgebrek bij 3-4; Aeolus 7-Delft 18: 4-4; Mijdrecht 9- Aeolus 8: 5-3. kwamen de Waddinxveense bedrogen uit. Enkele dekkingsfouten bracht De Vuursche al snel op 7-9 en via een man meer op 8-9. De Gouwe begon steeds nerveuzer te spelen en verzuimde en kele man-meersituaties af te maken, waardoor vlak voor tijd De Vuursche de winst nog naar zich toe kon trekken. Een dure les voor De Gouwe, dat nu al voor de vierde keer met één doelpunt verschil verliest. De Vuursche-De Gouwe 10-9. Tussen standen: 2-2, 3-5, 5-9. Voor De Gouwe scoorden Gillian van den Berg en An gela Faber 2x en Astrid Coene, Mirjan Overdam, Astrid van Galen, Wendy de Frankrijker en Diana van der Zijden lx. Aanstaande weekeinde spelen de De Gouwedames uit en thuis tegen het hooggeplaatste Nereus. Eerst vrijdag avond uit om 21.00 uur in zwembad De Slag te Zaandam en zaterdagavond thuis in Gouwebad De Sniep. Aanvang 17.45 uur. WADDINXVEEN - In de afgelopen dagen is er weer door leden van schaatsclub De Gouwe Streek aan wed strijden deelgenomen. In het algemeen is er goed geschaatst. In totaal zijn er 3 persoonlijke records gereden. Van die 3 persoonlijke records zijn er 2 clubre cords gereden. Op zondagavond 8 december is er op - de ijsbaan De Uithof in Den Haag ge- s reden door Geert Veenstra en Klaas de Redelijkheid. De ijskwaliteit en weers omstandigheden waren die avond zeer goed. Geert Veenstra heeft de 1500 meter gereden in 2.22.02. Klaas de Re delijkheid reed de 500 en de 1500 meter en kwam uit op 44,95 (500 meter) en 2.26 (1500 meter). Op zondagochtend 15 december kwa men Eelco Hoedemaker en Philip Kroes in actie. De wedstrijden begon nen heel vroeg om 7.00 uur. De tempe ratuur buiten was min 2 graden, dus het ijs was perfect. Beiden reden de 500 meter en de 1500 meter. Philip Kroes had bij de 500 meter he laas een slechte start en kwam daar door uit op 54,43 sec. De 1500 meter reed hij voor het eerst. Door de organi satie werd hij plotseling 13 ritten eerder geplaatst dan gepland. Het rijden ging goed en hij kwam uit op 1.56.39 wat nu dus zijn persoonlijke record is. Ook Eelco Hoedemaker heeft de 500 meter zeer goed gereden en verbeterde zijn persoonlijke record van de vorige wedstrijd met 1/2 seconde en kwam uit op 45,70 sec. Ook de 1500 meter ging goed. Hij reed deze afstand in 2.25.52 (persoonlijk record), beide tijden zijn tevens club(junior)records. Tot oud en nieuw worden nog de vol gende wedstrijden gereden. Zondag avond 22 december rijden Kees Land meter, Bert Steenbergen, Dammus Bunnik en Bram Endeveld de 500 en de 1500 meter. Op zaterdagavond 28 de cember rij dt Marco de Knikker de 3000 meter. Eelco Hoedemaker rijdt op zondag ochtend de 500 en 1000 meter. Die avond rijden Geert Veenstra (500 en 1500 meter), Klaas de Knikker en Ge rard van Dijk (beide de 1500 meter). Alle wedstrijden worden op de ijsbaan De Uithof in Den Haag gereden. WADDINXVEEN - Afgelopen week einde kwamen de Flyers-basketbal se lecties voor het laatst in actie dit jaar. Dames 1 won met veel moeite van RZ 3 met 53-50. Heren verloor net van het gelijkwaardige Crackerjacks (60-69). Twee dagen voor de wedstrijd tegen RZ moesten de Flyers-dames nog te gen Cangeroes spelen voor de beker. Helaas bleef een sensatie uit, het 2 klas sen hoger spelende Cangeroes was echt te sterk. De Flyers gaven zich echter geen mo ment gewonnen en zeker na rust, 24- 43, kwamen ze amper tekort op Cange roes. De Utrechtse ploeg kon slechts iets verder uitlopen en met 52-80 was het bekeravontuur over voor Flyers. Met de woensdagwedstrijd nog merk baar in de benen waren de Flyers vrij dag al weer aan de beurt om RZ 3 van het lijf te houden. De Rotterdamse ploeg startte een stuk lager dan Flyers maar wist het het Waddinxveense team zeer moeilijk te maken. Vooral de zone-verdediging gaf Flyers veel pro blemen, zoveel dat ze bij rust verras send achterstond met 23-24. Het duurde tot halverwege de tweede helft voordat de Flyers opereerde. Met sterk spel pakten ze een behoorlijke voorsprong met 43-36. Toch kwam RZ terug en pas in de slotminuten viel de beslissing. Flyers wist de winst naar zich toe te trekken (53-50). Deze over winning onderstreepte weer eens datje een koppositie ook tegen wat zwakkere ploegen moet verdienen. Scores: Anita van Unen 21, Babette Heerkens 10 en Wendy Posthumus 9 pnt. Na een valse start van Flyers-heren 1 ontspon zich tussen hen en tegenstan der Crackerjacks een spannende en ge- lijkopgaande wedstrijd. Even na rust, 35-32, wist de Amersfoortse ploeg de beslissende voorsprong te pakken. Flyers wist niet meer terug te komen en verloor deze uitwedstrijd met 69-60. Jammerlijk was weer dat Flyers er vol uit tegenaan ging maar op het laatst het loodje moet leggen vanwege het fy sieke tekort. Scores: Wolter Zwijnen- burg 13, René Hazelaar 12 pnt. Dames 4 mocht tegen Punch 2 eindelijk de vruchten van de training plukken. Zowel aanvallend als verdedigend speelden de dames geconcentreerd en dank zij goede, beheerste schoten won nen ze met 31-20. Topscores: Lia van Zandbergen 12, Monique Noordhoek 9 pnt. Dames 2 kon na een spannende wed strijd in de eindfase afstand nemen van Dunkinn. Vooral dank zij Astrid Scholtes (100% strafworpen, 14 pnt) won men met 46-40. Heren 4 opteert dit jaar voor de pech- prijs, want voor de derde maal werd met 1 punt verschil verloren. Dit was zonde want had Flyers wat slimmer ge speeld had ze nooit met 51-52 van Zoe- bas kunnen verliezen. Arjan van Zan ten had 21, Derk Deenik 16 pnt. Mede dank zij het goede spel van Mar- loes Thijs wonnen de meisjes A met 81- 28 van Dunkinn. Een beregoede wed strijd hadden de welpen, jammerge- noeg verloren ze met één puntje ver schil van Voorburg. Weer bleek dat de Flyers steeds beter gaan spelen. Nu was Dieter Uitbeyerse met 12 pnt goed be zig. MOERKAPELLE - De ijsclub Moer kapelle houdt op vrijdag 27 december de jaarlijkse busreis naar de overdekte kunstijsbaan De Uithof in Den Haag. De bus vertrekt om 19.00 uur vanaf het erf van C. Brojiwer, Herenweg 33 in Moerkapelle. De kosten van bus en entree tot de baan zijn vijf gulden per persoon. Niet- leden betalen tien gulden. Schaatslief hebbers. die mee willen dienen dit ui terlijk 21 december te laten weten aan C. Brouwer. Mocht er rond de kerstda gen natuurijs zijn dan gaat de busreis niet door. De ijsclub Moerkapelle. die in 1994 het 75-jarig bestaan hoopt te vieren, hield de jaarvergadering in het dorpshuis Op Moer. Bij de bestuursverkiezing zijn de bestuursleden Piet Koster, die al 29 jaar deel uitmaakt van het bestuur, en Teus van Adrichem herkozen. Secretaris Bert Hertog deed medede ling over de gewestelijke KNSB-verga- dering in Oude Wetering en penning meester Cees Brouwer deelde mee dat de ijsclub over een batig saldo van 5700 gulden beschikt. Voorzitter Joop Koster zei dat het be stuur open staat voor ideeën voor de viering van het 75-jarig bestaan in 1994. Gedacht wordt aan een feestavond en de organisatie van een gewestelijk kor- tebaan-kampioenschap op de Rotte. WADDINXVEEN - De korte winter stop die voor de deur staat zal de jeugd van Be Fair-voetbal gebruiken om zich te meten aan zeer sterke jeugdelftallen van betaalde clubs. In dat kader had de jeugdcommissie een aantal clubs aan geschreven. waar meer contacten kon den worden gelegd dan vooraf werd verwacht. Het A-l elftal speelt op zaterdag 21 de cember om 14.30 uur tegen de interre gionale B-jeugd van de smaakmaker uit de huidige competitie, Feyenoord uit Rotterdam-Zuid, en het regionale B-l elftal van Be Fair speelt tegen de koploper uit de interregionale B-com- petitie, Sparta betaald voetbal, om 12.45 uur. Een wedstrijd waar met plezier naar wordt uitgekeken, maar ,met de hui dige positie van Be Fair BI, volgend seizoen een normale zaak kan zijn. Het is immers goed mogelijk dat het super- elftal van Be Fair promoveert naar de hoogste afdeling op landelijk niveau. Scheidsrechter bij Al zal J. Starreveld zijn en bij BIJ. Zandee. Voor zaterdag 4 januari zijn wedstrij den gepland tegen de interregionale A- en B-elftallen van betaald voetbalclub Haarlem, mits BI niet voor de competi tie wordt ingedeeld en speelt Cl tegen topamateurclub UVS uit Leiden. De overige elftallen spelen een uitwisse lingsprogramma met een andere topa mateurclub, namelijk ARC uit Alphen aan den Rijn. klok sloeg; hetgeen betekende dat met de regelmaat van de klok de score ver der werd opgevoerd. Treffers van on der andere Ellen v.d. Ent, Miriam de Boer, Pieter Slootweg, Wim Lebbing en Frits Visser waren vaak het resultaat van het gevarieerde Korbis-spel. Frits Visser trouwens had met 4 treffers opnieuw een productieve dag. Na een half uur spelen was dan daar het einde met 1-16. Een zege die wat omvang be treft niet gauw meer herhaald zal kun nen worden. Komende zaterdag in ieder geval niet als tegen Viko in Vianen het strijdperk betreden gaat worden. Toch moet een goed resultaat beslist tot de mogelijk heden gerekend worden, daar speelt het achttal te goed voor. Ook Korbis II kwam in actie tegen het reserveteam van Weidevogels. In een vaak spannende partij wisten ze met 9- 10 aan het langste eind te trekken. Toch zag het er lang naar uit dat het een pak voor de broek zou gaan worden, getuige de 6-2 achterstand pal voor het rustsignaal. Toen echter de mouwen eens goed wer den opgestroopt bleek de veerkracht van Korbis II. Langzaam maar zeker werd Weidevogels teruggedrongen en kon het gebeuren dat via treffers van onder andere Jeroen van Griensven en Mark v.d. Brink Korbis tot 8-10 kon uitlopen. Eren strafworp voor Weide vogels vlak voor tijd (9-10) mocht toen de pret niet meer drukken. Een goede prestatie derhalve voor dit team. NIEUWERKERK AAN DEN IJS- SEL - Op vrijdag 20 december organi seert de automobiel- en motorclub The Skymasters uit Nieuwerkerk aan den IJssel de Boutrit. Deze rit wordt verre den op basis van een routebeschrijving. Voor A- en B-klassers geldt het NRR/ TRR reglement, voor de Gezellig- heidsklasse geldt een aangepast regle ment. De lengte van de rit is ongeveer 30 km, de duur plm 1,5 uur. Na afloop van de rit is er een Rad van Avontuur met aan trekkelijke prijzen. Inschrijven voor deze rit is mogelijk tussen 20.00 en 21.00 uur in café-res- taurant De Koperen Ketel, Klein Hit land 8 te Nieuwerkerk aan den IJssel (nabij de steenovens langs de IJssel- dijk). De eerste deelnemer start om 20.30 uur. cn a> 3- iz>- je r o JD OJ "O OJ <u 3 WADDINXVEEN - Komende vrij dagavond 27 december wordt bij WSE- voetbal de vierde klaverj asavond van het seizoen 1991-1992 gehouden. Ie dereen is uiteraard weer van harte wel kom. Onder het motto ”het is fijn, om in De Lansbrekers te zijn, kan vanaf 20.00 uur in een gezellige sfeer een kaartje worden gelegd. De uitslag van de derde ronde, waarop liefst 73 liefhebbers/stérs waren afge komen, luidt: 1. mevr. R. Kruyf (5945 pnt), 2. mevr. L. Beekhuizen (5820 pnt), 3. Jan van Velzen (5596 pnt), mevr. J. Bosman (5505 pnt), 5. Bertus Koster (5464 pnt). Poedelaar van de maand november werd ’’good old ’’Thijs Fens met 3297 punten. Een excuus gold misschien wel het feit dat met enkele invallers werd gespeeld, doch objectief gezien was het Korbis overwicht zo groot dat ook tegen een volledig Weidevogels de punten naar Waddinxveen zouden zijn gegaan. Door deze zege staat Korbis in de sub top in de districtskorfbalcompetitie. Na een flitsende start via Marko van Leeuwen was het eerst even aftasten voordat na zo’n 8 minuten de score ver der werd opgevoerd. Voor het rustsig naal van de bekwaam leidende scheids rechter werden er door verschillende spelers nog 6 doelpunten aan toege voegd. Bijna alle treffers waren het gevolg van een met opzet uitgevoerd hoog bal tempo in combinatie met gevarieerd af- vangspel in de paalzone. Deze taktiek had tegen Weidevogels veel succes. Tot hun wanhoop vlogen de doelpun ten hun van alle kanten om de oren. En dat tegen een ploeg die een week eer der nog met 12-12 gelijkspeelde tegen Dijkvogels uit Maasdijk. Na rust was en bleef het Korbis wat de WADDINXVEEN - Vrijdagavond 20 december is er in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan kerst-klaverjassen. Ie dereen die van klaverjassen houdt kan dan binnenlopen. Begonnen wordt om 20.00 uur. Kosten 2.50 per persoon. Zaterdagavond 21 december om acht uur wordt er een Kerstbingo gehouden in Het Zuidhonk. Er zijn 9 rondes met kerstprijzen. Er is één superronde met prijs naar keuze: magnetron. CD-spe- ler, keukenmachine of expressoappa- raat. Loterij met hoofdprijs: bood schappenmand en veel meer. In december kan men zich ook weer opgeven voor het competitieklaverjas- sen. De competitie wordt gespeeld op iedere eerste vrijdag van de maand in Het Zuidhonk. Voor informatie en of opgeven kan men terecht bij de heer Wetzel, tel. 19548. WADDINXVEEN - Vorige week maandagavond 9 december was de na jaarsvergadering van de Reformatori sche Politieke Vereniging Waddinx veen. Gastspreker op deze avond was PCW-wethouder J. Neele. In zijn inleiding besprak hij drie onder werpen: het ontstaan van het wethou derschap van de PCW, wat houdt het wethouderschap in en de conflicten die kunnen ontstaan bij discussie over principiële aangelegenheden. Na deze uitleg was er gelegenheid tot het stellen van vragenDaar werd goed gebruik van gemaakt, aangezien men nu direct contact had met de wethou der. Een groot aantal praktische zaken kwam daarbij aan de orde. Zo werd ge sproken over kinderopvang en de ge meentelijke financiën. WADDINXVEEN - Vorige week don derdag 12 december 1991 speelden de schakers van WSV 1 tegen de heren van Unielever 1. Hennink aan bord 1 won een pion, vervolgens een stuk. Hij speelde als in zijn beste jaren (die nog komen) en zette zijn tegenstander mat. Snel daarna kwam Van Woudenberg, die zijn geliefde Caro Kann tevoor schijn haalde en een frisse aanval inzet te Óp de 13e zet bracht hij een loperof- fer en in de 7 resterende zetten werd wit van het bord getikt. Daarna volgde v.d. Born met een Siciliaanse remise en toen werd het stil. In een bijna zwoel opgestookte zaal van het Anne Frank-centrum was rond 23.15 uur op de andere borden nog geen beslissing gevallen. Claassen’s op ponent dacht in een stelling met een stuk achter iets te hebben wat-ie niet had en verloor. In een ijzige stilte zaten om 23.30 uur Philipse met een vol bord en slechts 1 pion en 1 paard geslagen; Kardol met 33 zetten en nog 2 minuten, De Niet met 2 torens tegen 2 paarden en 1 pion en Smitskamp die op de 10e zet al 2 vrijpionnen in het centrum ver kreeg, te wachten op het verlossende woord van de wedstrijdleider. Dit kwam om 23.45 uur. Teamleider Van Woudenberg stelde tactische remise voor, maar de speler waren het daarmee niet eens, zij bleven doordenken om er vervolgens in te be rusten. Uitslag 5,5-2,5. In de interne competitie werden 11 wedstrijden gespeeld. De jonge, veel belovende Kloet trok rap van leer te gen de gehaaide Th. Goor. Zijn en thousiasme werd bitter getemperd toen Goor zijn dame van het bord plukte. De Pater ontwikkelde een Italiaanse partij tegen De Vries. Op het hoogte punt, net toen het dreigde te beginnen, besloten de spelers tot remise. Heel an ders ging het bij De Bock en Wiersma. Zij oogstten grote hilariteit tijdens de analyse, waarin virtuoos werd aange toond hoe zwart had kunnen winnen, maar dit niet deed, omdat De Bock glashelder op dreef was. In de partij V.d. Starre versus Jansen leken de kaarten geschud toen wit in een gedrukte eindstelling kwam. Jan sen zag ’iets’ over het hoofd en dat kostte hem de partij. Buitengewoon opmerkelijk was de vrolijke Siciliaanse partij tussen Stam en Brobbel. Er ont stond een middenspel met volwassen verwikkelingen. Een lafaard is iemand die met zijn benen denkt, moet Stam gedacht hebben, toen hij moedig ten aanval trok met f2-f4. Brobbel zette hem positioneel te kijk en dwong wit tot overgave. Torenbeek (tegen H.E. van Offeren) zoals vaker op de Engelse toer, be reikte een interessant eindspel met 2 torens tegen 2 paarden plus pion. Een van de torens sneuvelde echter tijdens de aanval en met eeuwig schaak werd het remise. Van Sandijk speelde tegen De Geer een degelijke en planmatige partij. Hij verslikte zich in het eindspel met een bord vol pionnen, waarin zwart een paard ruilde tegen 2 pionnen, die duidelijk sterker bleken. Muit won van Alblas, P. van Offeren versloeg Van den Hoek, Brinkhorst won uiteindelijk van Bos en Van der Heiden en D.J. van Offeren speelden remise. Prins zet al vroeg aan de thee. Hij had geen tegenstander. Tot ver na middernacht bleven schakers bijeen, discussiërend en analyserend, gebogen over 64 velden. F?

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 39