GEMEENTE WADDINXVEEN ANTILOPE IN ACTIE 22.000 ”Juf Sirre en het verschil met Oost-Europa gwi est» Q BOUWVERGUNNINGEN VERKEERSMAATREGEL AFSTEKEN VUURWERK I WIJZIGING UITGIFTE AANVRAAGFORMULIEREN VOOR DE KINDERBIJSLAGWET. REGELING ROND PASPOORTEN GEWIJZIGD INZAMELING KERSTBOMEN SPREEKUREN Ellende Culturen UITNODIGING NIEUWJAARSBIJEENKOMST. Scholing SLUITINGSTERMIJN AANMELDINGSPERIODE WADDINXVEENSE ONDERNEMERSPRIJS 1991 TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN HINDERWET LlW ADVERTENTIE BEREIKT GEZINNEN Weekblad voor Waddinxveen - W oensdag 18 december 1991 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Milieudienst Midden-Holland, nr. 512/91. Thorbeckehoeve14 Brugweg 101 Nicolaas Beetslaan 49 Otto-erf50 Noordeindeól Milieudienst Midden-Holland, nr. 9478/91. Kastanjelaan 47 en 49 Tweede Bloksweg 2 Kievitdreef 8 Abr. Kroesweg nabij nr. 3 Heuvelhof 30 Coenecoop 115 Piasweg 28a Milieudienst Midden-Holland, nrs. 628/91 en 623/91. men kan niet meer reizen op een VERLOPEN paspoort; I i 1 M rolluikspeeinlisten zonu erin ftsspeeiu listen I i t BOUWPERCEEL: Groensvoorde 92 Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 10 december 1991 vergunning inge volge de Hinderwet tot het uitbreiden en/of wijzigen is verleend aan: De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 19 december 1991 tot 19 januari 1992 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. - Party-Service Gert Jan van der Loo Partner ten behoeve van een party-service/cateringbedrijf op het perceel Staringlaan 4; - De directie van Glasbeek Finish B.V. ten behoeve van een plaat- venverkend (constructie)bedrijf op het perceel Noordkade 20. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 19 december tot 19 januari 1992 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het gemeentehuis, alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedu rende drie uren. (N.B. In verband met de Feestdagen is de wettelijke termijn van twee weken voor terinzagelegging van ontwerp-beschikkingen met twee weken verlengd.) Degene die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvragen om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben positief te be schikken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van ge vaar, schade of hinder voor de omgeving van: Julianastraat 24 - Boskoop (showroom geopend na tel .afspraak) Tel. 01727-13890 Fax 01727-16553 Brugweg, parkeerverbod. Besloten is het bestaande parkeerverbod aan de Brugweg op de smalle weg ten noorden van de oprit naar de Henegouwerweg (ter hoogte van percelen nummers 8 tot en met 30) enigszins te verande ren door het treffen van nadere maatregelen. Coenecoop Woubrechterf 01820-15756 01820-93511 17613 01820-28011 Nadere informatie kan worden verkregen bij de sektie Burgerza ken van de afdeling Algemene Zaken, telefoon: 14433. Om milieutechnische redenen worden de kerstbomen niet meer verbrand, maar versnipperd. De grote rookontwikkeling, die met het verbranden gepaard gaat, is een vorm van luchtverontreiniging, die niet in overeenstemming is met het gemeentelijk milieubeleid. De kerstbomen kunnen 3 januari 1992 van 09.30 tot 15.00 uur wor den .aangeboden op de bovengenoemde lokaties. Grote partijen kunnen door de dienst Openbare Werken worden opgehaald. U kunt hiertoe telefonisch contact opnemen met de dienst op eerder genoemde tijden via telefoonnummer 12926. De jury Waddinxveense Ondernemersprijs Postbus 400 2740 AK Waddinxveen ƒ50,- ƒ25,- 10,- 14433 14433 DE SPECIALIST voor alle soorten zon wering en rolluiken. Ook voor projecten, reparatie en onderhoud In verband met nieuwe aanvraagprocedure voor de kinder bijslag met ingang van 1 januari 1992. I Op 1 januari 1992 verandert er een aantal regels voor het aanvragen en afgeven van reisdocumenten (paspoort of toeristenkaart). Deze veranderingen zijn het gevolg van de Paspoortwet die dan in wer king treedt. Op vrijdag 3 januari 1992 worden op het evenemententerrein, hoek Sniepweg/Esdoornlaan en op het parkeerterrein aan de Alber- dingk Thijmlaan kerstbomen ingezameld. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resse. 4 *3 belangrijk, de kinderen laten zien hoe het daar is. Toen de school 25 jaar be stond, hebben we een sponsorloop ge daan en en huttendorp gebouwd. Er is van de Kerngroep Toma-Lima wel eens een schoolprogramma geweest. Dat is alweer een tijd geleden en dat mag wat mij betreft herhaald worden”. Want denkend aan de Derde Wereld komt het eerst de armoede in haar ge dachten. Mensen die moeten sappelen voor een bestaan, die het dagelijks voedsel bij elkaar moeten schrapen. "Bedelende kinderen en ouders, die dagelijks tobben met de vraag: hoe krijg ik mijn kinderen groot. Ellende. Dat beeld staat mij bij". "Ik denk wel, dat er soms ook wel vro lijkheid is. En ik denk, dat veel mensen best wel strijdbaar zijn. Ik krijg er in elk geval een ander gevoel bij dan bij het passieve, dat in Oost-Europa heb gezien. Maar niet strijdbaar in de zin van opstandig. Ik denk dat de gewone man of vrouw in de Derde Wereld veel Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. Latere mutaties (in de gegevens van het kind c.q. de geboorte van meerdere kinderen) zullen gaan plaatsvinden door middel van een mutatieformulier dat de SVB na de eerste aanmelding aan haar klanten zal toesturen. De afgifte van de aanvraagsets (bestaande uit brief-aanvraagformu- lier en retourenvelop) worden met ingang van 1 januari 1992 ver strekt door de gemeente. De aanvraagsets zijn dan niet meer ver krijgbaar op het postkantoor. Hoewel de nieuwe aanvraagprocedure pas per 1 januari 1992 in werking treedt, kunnen de aanvraagsets reeds met ingang van 1 de cember 1991 in het gemeentehuis bij de sektie Burgerzaken, wor den verkregen. Personen, die tussen 1 oktober 1991 en 1 december 1991 een eerste kind hebben gekregen dan wel zich gevestigd hebben uit het buiten land (en die kinderen onder de 25 jaar hebben) kunnen eveneens al per 1 december 1991 bij genoemde sektie aanvraagsets verkrijgen. Nadere informatie kan worden verkregen bij de sektie Burgerza ken van de afdeling Algemene Zaken, telefoon: 14433. WADDINXVEEN - Haar vader leefde in Duitsland, gevlucht uit Tsje- cho-Slowakije. Toen de grens open ging, wilde hij - als laatste wens-terug naar zijn geboortegrond en hij schrok geweldig. Zijn oude huis was ver waarloosd, zijn dorp was onherkenbaar, kinderen die om Marken vragen, het was om te janken en dat deed hij. Letterlijk. Magda Sirre is er niet koud onder gebleven, maar denkt er zeer genuanceerd over. Tot 19 januari 1992 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. De uitslag van de verloting wordt bekend gemaakt in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 15 januari 1992. ’’Onze school heeft ook een kind, i Bernhard, via het Foster Parents Plan geadopteerd. Omdat er brieven over en tveer worden geschreven, komen wij hier op school heel wat te weten over de manier, waarop Bemhard en zijn dorpsgenoten leven. De kinderen beta len dat zelf, uit de Vastenaktie”. ’’Daarnaast blijft veldwerk noodzake lijk, het steunen en onder de aandacht te zorgen aan het hoofd heeft om op standig te zijn”. ”Op sommige plaatsen in de Derde Wereld worden mensen opstandig gemaakt. Opstandig in de zin van daadwerkelijk in opstand komen. Dat ontaardt vaak, de mannen zijn van huis om te vechten, de vrouwen staan alleen voor het gezin en het gevolg is, dat de armen weer de dupe worden. Neen, ik ben geen voorstander van het prediken van geweld, ook al is de toe stand nog zo onrechtvaardig”. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 19 januari 1992 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Reisdocumenten zijn nu en in de toekomst nodig om buiten de grenzen van Nederland te kunnen reizen. Met een paspoort kan ge reisd worden naar alle landen van de wereld. Met een toeristen kaart naar alle landen die op die kaart staan aangegeven. Een paspoort is 5 jaar geldig en een toeristenkaart 2 jaar. Een reisdocument kan niet meer worden verlengd. Vanaf 1 april 1992 moet men een geldig reisdocument hebben om naar het bui tenland te kunnen reizen. Bij afgifte van een nieuw reisdocument moet het oude reisdocu ment worden ingeleverd. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Voor elke ingeleverde bon ontvangt u een lootje en een sinaasap pel. Aan deze verloting is een aantal prijzen verbonden in de vorm van waardebonnen, te weten: ƒ4 brengen van kleinschalige projecten, zoals de Kerngroep Toma-Lima dat doet. Kleine, overzichtelijke, zorgvul dig gekozen projecten steunen, ja, daarmee moeten we doorgaan zolang het zin heeft. En ik ben bang, dat dat nog heel lang zo is”. "Drie van onze leerlingen doen mee aan de redactie van Toma-Lima Flit sen. Ik denk dat veel van onze leerlin gen op hun eigen niveau bekend zijn met de Derde-Wereldproblematiek. Ontwikkelingssamenwerking komt ter sprake bij de behandeling van geeste lijke stromingen en het is jaarlijks een thema bij de catechese". ”We hebben hier ook allochtone kin deren op school. Die mogen af en toe vertellen hoe het in z’n werk gaat met hun geloof, hun feestdagen, hun tradi ties. Kinderen moeten leren respect te hebben voor eikaars culturen en leren de verschillen te accepteren". Op vrijdag 3 januari 1992 vindt in de raadzaal van het gemeentehuis Waddinxveen de gebruikelijke Nieuwjaarsbijeenkomst plaats. Inwoners van Waddinxveen, vertegenwoordigers uit het bedrijfsle ven en het verenigingsleven en leden van het gemeentebestuur heb ben dan de gelegenheid om elkaar hun goede wensen voor het nieuwe jaar over te brengen. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen nodigen iedereen die belangstelling heeft van harte uit hierbij aanwezig te zijn. De bijeenkomst begint om 16.30 uur en duurt tot 18.30 uur. a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. Belanghebbenden worden gewezen op de mogelijkheid tot het in dienen van een beroepschrift bij de Kroon binnen een termijn van 30 dagen na heden (dus voor 18 januari 1992). De aanvraag en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 19 december 1991 tot 19 januari 1992 ter inzage bij de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw in het ge meentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen het oprichten van een bedrijfspand het oprichten van een woonhuis met praktijkruimte het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een warenhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van éen woning het oprichten van een betreedbaar hoogspanningsstation het gedeeltelij k veranderen van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfspand het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een warenhuis "Het is van een volstrekt andere orde dan de problematiek van de Derde We reld. Wij hebben in dat deel van Oost- Europa mensen gezien, die niets doen om hun situatie te veranderen. Ze zijn afwachtend en labiel. Heel anders dan ik mij voorstel van mensen in de Derde Wereld”. Magda Sirre is de "juf” van de groepen 3 en 4 (de vroegere eerste en tweede klas) van de Sint Paulus- school voor basisonderwijs. Vrijwel dagelijks is de Derde Wereld in haar gedachten. "Het komt heel vaak aan de orde in de dagopening", zegt zij. geze ten op een piepklein stoeltje in haar verlaten klaslokaal. "Je spreekt je dankbaarheid uit voor wat wij hier heb ben en tegelijkertijd denk je aan de ar moede elders in de wereld". KINDEREN: Kinderen tot de leeftijd van 16 jaar kunnen in het reisdocument van beide ouders of van de voogd worden bijgeschreven. In het verle den was dit mogelijk tot 12 jaar. Een kind dat is bijgeschreven in het reisdocument van de Ouders kan niet zelfstandig naar het buiten land reizen. Daarvoor heeft het een eigen reisdocument nodig. Voor kinderen tot 16 jaar is er een toeristenkaart waarvoor een goedkoper tarief geldt. Magda Sirre vindt - en dat is voor een onderwijzeres niet zo vreemd - scholing heel belangrijk. ’’Vooral daar natuur lijk. Ik denk, dat het heel belangrijk mensen in die landen, in elk geval in die regio’s te laten studeren om daarna hun kennis uit te dragen. Ik geloof niet, dat het erg goed werkt als je die mensen hier laat studeren. Ze komen hier om standigheden tegen, die ze niet kennen en die je niet naar die landen kan pro jecteren". "Maar ook scholing hier is 1 stuk eerste prijs van 4 stuks tweede prijzen van 35 stuks derde prijzen van WADDINXVEEN - Leden van de Waddinxveense sportclub Antilope waren in het weekeinde te vinden in Alphen aan den Rijn, in Zoetermeer en in Rotterdam. De Sociale Verzekeringsbank (SVB) - en vroeger de Raad van Ar beid - geeft sinds jaren de aanvraagformulieren voor de kinderbij slag (AKW) uit via de postkantoren. Elk kwartaal moet er door belanghebbenden een nieuw aanvraag formulier worden ingediend bij het districtskantoor van de SVB (vroeger Raad van Arbeid). Met ingang van 1 januari 1992 verandert de aanvraagprocedure voor de AKW. Met ingang van deze datum zal het dan niet meer noodzakelijk zijn om elk kwartaal een aanvraagformulier in te die nen. Er behoeft nog slechts éénmaal een aanvraag gedaan te worden en wel bij de geboorte van het eerste kind of bij vestiging uit het bui tenland indien het betreft personen met kinderen jonger dan 25 jaar. WIJZIGINGEN: Als de gegevens in het reisdocument niet meer in overeenstemming zijn met de werkelijkheid, dienen deze te worden gewijzigd. Men mag nooit zelf wijzigingen aanbrengen in het reisdocument. Dit maakt het reisdocument ongeldig en het is bovendien strafbaar. Voor nadere informatie, een aanmeldingsformulier of voor de bro chure kunt u contact opnemen met de bedrijfscontactfunktionaris op de afdeling Algemene Zaken (telefoonnummer 01828-14433). In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur TIJDIG AANVRAGEN: Het is belangrijk een aanvraag voor een reisdocument of een ver zoek om wijziging tijdig in te dienen. Vooral tijdens de vakantieperiode kan er door het grote aantal ver zoeken enige vertraging ontstaan bij de afgifte van reisdocumen ten. - de firma Lavo ten behoeve van een meubelfabriek op het perceel Brugweg 6-8. Zaterdag 14 december togen de pupil len van Antilope weer naar Alphen aan den Rijn om daar hun 2e wedstrijd van de Goudse crosscompetitie af te werken. Het terrein was hard van de vorst maar goed begaanbaar en waarop Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 9 januari 1992 telefonisch een afspraak maken (tel. 01828-14433, tst. 116, dhr. W. Kaandorp). Volgend jaar wordt voor de tweede maal de Waddinxveense On dernemersprijs uitgereikt. Een jury van acht personen zal de kandi derende bedrijven beoordelen op grond van een aantal criteria. De ondernemersprijs 1991bestaat uit een oorkonde, een trofee en een promotie/profilering van de prijs en de prijswinnaar en zal worden uitgereikt in de zomer van 1992. Indien u uw bedrijf nog niet heeft aangemeld, kunt u dit nog tot het einde van dit jaar doen. De slui- tingstermijn van de inzendingen is vastgesteld op 31 december 1991U kunt uw bedrijf aanmelden door gebruik te maken van het speciale aanmeldingsformulier uit de brochure over de Onderne mersprijs. Ook kunt u een ander bedrijf aanmelden. Het formulier zendt u dan aan: er is GEEN VERLENGING van een paspoort meer mogelijk; kinderen tot 16 JAAR kunnen worden bijgeschreven in de pas poorten van BEIDE OUDERS. 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 In Waddinxveen geldt een verordening gevaarlijke stoffen met vooral een aantal bepalingen over vuurwerk. Vuurwerk mag uit sluitend worden afgestoken tijdens de jaarwisseling en wel tussen 23.00 en 1.30 uur. Het is verboden vuurwerk te ontsteken indien het gevaar, schade, hinder of overlast kan veroorzaken. Dit houdt in dat in ieder geval verboden is vuurwerk af te steken op trappen en galerijen, in portieken, gangen, passages en wachtruimten van het openbaar vervoer, in trein en bus, op plaatsen waar veel men sen bij elkaar zijn op straat en op punten die door de burgemeester kunnen worden aangewezen. Vuurwerk mag alleen op 30 en 31 de cember worden verkocht en alleen aan personen die 18 jaar of ou der zijn. Deze bepalingen betreffen overigens niet het onschuldige vuurwerk als klappertjes e.d. De politie zal verbaliserend optreden tegen overtredingen. Overtreding van de bepalingen van de veror dening kan worden gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoogste 300,-. Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag is ontvangen van: Stichting Vakopleiding Schilders- en Stukadoorsbedrijf om vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking heb ben van een examencentrum met bijbehorende (verf)spuitruimte op het perceel Esdoornlaan 26. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewil ligd. Dat de ouwetjes het nog best doen be wezen Letteke Broekman en Bram Lindhout in de zaterdag j.l. georgani seerde Kralingerhoutloop in Rotter dam.

Weekblad voor Waddinxveen | 1991 | | pagina 3