Wim van Leeuwen naar Albertville WADDINXVEEN II Opdracht voor alle hondenliefhebbers Bouw ook bij Waddinxveen Met vergunning wordt gokverslaving beperkt BEZORGERS (m/v) minimum leeftijd 15 jaar in de plaats BOSKOOP 01820-25388 MARIJT voor bedrijven en particulieren... --p ll B. en W. tot Kamer: RijnenGouwe Sluitingstijden horecabedrijven W’veen Schrijven met Amnesty Ook plaats voor standwerkers IA J HARWA jl'/l I AANBIEDING: 1- PERSOONS 349, 2- PERSOONS 469, V i Voorschriften Vereniging Marktcommissie Leges A' interesse? Bel dan HARWA MAAKT UW NACHTRUST COMPLEET!! - Matrassen - Lattenbodems - Dekbedden - Hoofdkussens - Overtrekken 1 j Groensvoorde 12 2742 DJ WADDINXVEEN Telefoon 01828-16119 is op zoek naar Uitstekende verdienste! AUTO- POETS- i CENTRALE (ZOLANG DE VOORRAAD STREKT) lil i if® fi I «i HEERLIJK SLAPEN ONDEREEN VIERSEIZOEN DONS DEKBED VOOR EEN ZEER AANTREKKELIJKE PRIJS!!! i LEZERS SCHRIJVEN v uur oerir ij tert gen y 120< (deze tarieven kunnen Pagina 13 Woensdag 8 januari 1992 Weekblad voor Waddinxveen de voor een sfeervolle muzikale omlijsting. WEEKMARKT IS IN TREK of andere daarvoor bevoegde amb- Horeca mag open zijn tot twee uur i i i i De Waddinxveense markt wordt wekelijks op vrijdag gehouden op een gedeelte van de Willem de Zwijgerlaan van 11.30 tot 18.00 uur. Op deze markt staan circa 115 kramen en verkoopwagens. Ruim 50 marktkooplieden bieden hier hun koopwaar aan. Een speelautomaat is een appa raat waar een speler iets mee kan verdienen, bijvoorbeeld vrije spe len of geld. Er is sprake van twee soorten speelautomaten. Bij een behandigheidsautomaat kan een speler uitsluitend een ver lengde speelduur of gratis spellen verdienen. De speler kan invloed uitoefenen op het uiteindelijke re- De tarieven bedragen per 1 janua ri 1992 voor kansspelautomaten (voor maximaal één jaar) voor één automaat 125,- en voor twee au tomaten 200,-. Deze bedragen zijn voor behendigheidsautomaten (voor onbepaalde tijd) voor één automaat 500,- en voor twee au tomaten 800,-. Voor een bepaal de tijd zijn deze bedragen voor één automaat 125,- en voor twee automaten 200,- (te vermenig vuldigen met het gewenste aantal jaren). AD EN ALBERT VAN ALPHEN Vondellaan 2 Wilhelminakade 58 Waddinxveen - 01828-18468 Geopend: ma. t/m vrij. 8.30-17.30 uur WADDINXVEEN - De Waddinxveense weekmarkt op vrijdag mag zich in een grote belangstelling verheugen. Zowel van marktkooplieden als van bezoekers uit Waddinxveen en omge ving. Op de markt is ook plaats voor standwerkers. Lotingen sluitend volgen de gastlessen voor leerlingen van groep 7 en 8, die worden gegeven door mensen uit het bedrijfsleven. Vervolgens ma ken de leerlingen een excursie naar een bedrijf. De reacties van de scholen en be drijven die hiervoor benaderd zijn, zijn zeer ethousiast voor dit project. Aan een vergunning worden voor schriften verbonden. Enkele (wet telijke) voorschriften zijn: - de eigenaar van de automaten moet beschikken over een exploi tatievergunning; - de automaten mogen slechts be speelbaar zijn met Nederlandse muntstukken; - het is verboden over de uitslag van het spel weddenschappen af te sluiten; - aan personen jonger dan 16 jaar is het niet toegestaan gebruik te maken van kansspelautomaten; - de automaten mogen slechts worden bespeeld op de uren waar op de lokaliteit op grond van de Algemene Politieverordening voor publiek geopend is. Vergunningen voor kansspelauto maten worden voor maximaal één kalenderjaar verstrekt. Vergun ningen voor behendigheidsauto maten worden in beginsel voor een onbeperkte termijn verstrekt. De vergunning vervalt op het mo ment dat een ondernemer zijn be drijfsvoering beëindigt. Komt er een nieuwe ondernemer in een ho- reca-inrichting dan moet hij ook een nieuwe speelautomatenver gunning aanvragen. Op verzoek van de ondernemer kan een ver gunning eventueel worden ver leend voor een bepaalde periode, bijvoorbeeld één of twee jaar. Voor een vergunning is een hore cabedrijf een bedrag aan leges verschuldigd. Leges zijn tege moetkomingen in de kosten van door de gemeente verrichtte werkzaamheden. - 4| re doeleinden, zoals recreatie, sport, het afhalen en-of de con sumptie van geringe etenswaren. De Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel is een bond van markt- en straathandelaren, met als doel het behartigen van de belangen van de ondernemers in de markthandel, de straathan del en de handel te water. Wie lid wordt van de Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel, is tevens beperkt W.A.- verzekerd voor het gebruik van verkoopinrichtingen op markten. Tevens heeft men recht op, als het lidmaatschap tenminste een Geschreven kan in januari worden voor drie gevangenen. Jampa Ngodrup, een 46-jarige arts uit Tibet, is tot 13 jaar gevan genis veroordeeld voor het verga ren van namen van gevangenen en van gewonden, die na een gewel- dadig optreden van de politie bij een demonstratie op 5 maart 1988, voor Tibetaanse onafhanke lijkheid, zijn opgepakt of gewond geraakt. gaan Midden-Holland hebben re centelijk naar de Tweede Kamer toe de gevoelens die binnen Mid den-Holland leven over het kabi netsstandpunt inzake de Vinex overgebracht. Met de inhoud van de reactie van Midden-Holland kan de Waddinx veense gemeenteraad en het colle ge instemmen. Niettemin wilden B. en W. door middel van deze brief een aanvullende reactie ge ven. Een reactie moet worden be schouwd als een specifiek Wad dinxveense reactie naast die van het Intergemeentelijk Samenwer kingsorgaan Midden-Holland. ”De regio Midden-Holland is een sterke regio, een regio met econo mische potenties, een regio die recht heeft op zelfstandig woon- recht, een regio die zich binnen een bestaand en restrictief beleid heeft kunnen ontwikkelen tot een dynamische regio met als cen trum het gebied rond Gouda/Waddinxveen”, aldus B. en W. ”Het al duidelijk zijn, dat ook wij het Groene Hart respecteren, doch een zodanig restrictief be leid gaan voeren, dat onze eigen woningzoekenden in belangrijke mate worden gedwongen hun re gio te verlaten, is om meerdere redenen onacceptabel. Zelfs van zelfsprekende keiharde garanties ten aanzien van de vestiging in de (nieuwe) verstedelijkte gebieden elders in de Randstad, zijn geens zins maatschappelijk te rechtvaar- Om voor een ontheffing in aan merking te komen moet men be schikken over (een geldige) ver gunning op grond van de Drank en Horecawet voor de inrichting en mogen er géén klachten be kend zijn over de bedrijfsvoering. en orde in dit Gouwedorp te 8** Met de vergunning voor speelau tomaten kan de gemeente op de juiste wijze de bepalingen van de Wet op de Kansspelen toe (laten) passen. De gemeente heeft bij het toepassen van deze bepalingen enige vrijheid om plaatselijke re gels vast te leggen om gokversla ving in de hand te houden of te beperken. ”Wij mogen hieruit afleiden dat onze campagne in een duidelijke behoefte voorziet om nog meer bekendheid te geven aan de goede doorstroommogelijkheden die het LBO-önderwijs aan hun leerlin genkan bieden”, aldus Len Prin sen van de Promotiecampagne Be roepsonderwijs in Gouda. Hiermee worden dus sportcom plexen, buurt- en wijkcentra, jeugdhonken, cafetaria’s en af haalrestaurants bedoeld. In café’s en restaurants mogen twee automaten naar keuze wor den geplaatst. De respons van de lotenhouders op de invitatie om deze avond bij te wonen was zeer behoorlijk. Voor een goed gevulde zaal maak te de Kerstman bekend op welke nummers de prijzen deze keer wa ren gevallen. Een groot aantal van de prijzen kon direct worden uitgereikt. Liefst 68 prijzen vormden de in zet van deze speciale Kersttrek king. De hoofdprijs - een tripje naar de Olympische Winterspelen in Albertville voor twee personen met toegangsbewijzen voor de 500 m en 1500 m schaatsen heren - bleef in de gelederen van de club. Penningmeester Wim van Leeu wen mocht de reisbescheiden in ontvangst nemen. Hij was bepaald niet de enige WSE’er die door de Kerstman verrast werd. Ere-voor- zitter Wim Verhoef legde bijvoor beeld beslag op de derde prijs (een royale kleding-waardebon van modehuis ’t Pijke aan de Kerkweg-West). Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het W eekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te l buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. op het streven naar terugdringing van de automobilist, essentieel. Wij verzoeken u hiertoe de moge lijkheden te creëren”. Tenslotte attenderen B. en W. de Kamerleden op een potentiële lo catie voor de vestiging van trans port- en distributiebedrijven aan de Bredeweg in Waddinxveen (lo- katie veilingterrein). Dit gebied oriënteert zich sterk op de rijks- wegen Al2 en A20 en leent zich zeer goed voor een verdere ont wikkeling in die sector. Bij de provincie is momenteel een studie in voorbereiding. Vertegenwoordigers van het Inter gemeentelijk Samenwerkingsor- Een volledig overzicht van prij zen, winnende nummers en geluk kige winnaars is in de WSE-kanti- ne verkrijgbaar. Ook in alle Wad dinxveense winkelcentra zijn trek- kingslijsten aangebracht. WADDINXVEEN - In de kantine van WSE-voetbal is de uit slag van de vierde trekking van de grote seizoenloterij van de oranje-zwarten bekendgemaakt. Het clubhuis bood een stemmi ge entourage. Het Vlaams-Brabantse duo Marchell King zorg- De volgende trekking staat ge pland op zondag 19 januari. Dan staat onder andere een portabele kleurentelevisie op het spel. De firma Hagoort uit Boskoop, waar onlangs nog de hoofdprijs van de maand november (een videorecor der) werd overhandigd zal ook dan weer het toneel zijn van een prijsuitreiking uit de grote WSE- loterij. WADDINXVEEN - In Waddinxveen mogen maximaal twee be- handigheidsautomaten staan in cafetaria’s en in sportkantines. Café’s mogen maximaal kansspelautomaten in huis hebben. Voor het hebben van deze gokkasten moeten de eigenaren aan het gemeentebestuur bedragen van 125,- tot 800,- betalen. Voor het hebben van speelauto maten in de zaak of kantine is op basis van de Wet op de Kansspe len een vergunning nodig. Het afgelopen jaar was het weer ’n feest op de stoep voor onze voor deur met hele mooie creaties van hondepoep. Niet dat we het erg von den, integendeel. U moet weten dat mijn vrouw in een rolstoel zit, dus moet er af en toe flink gepoetst worden om de hondepoep van de banden en vloerbedek king te verwijderen en schoon te maken. Het is eigenlijk wel jammer dat sommige ’’kunstwerkjes” door fietsen en voetgangers plat getrapt worden. Daarom hadden wij het voorstel om de hondenliefhebbers die hun hond de behoefte laten doen voor onze voordeur een soort opdracht te geven, met daaraan verbonden een prijs. U moet dan wel aan een aantal voorwaarden voldoen: 1. De hondepoep moet op het trottoir te zien zijn. 2. Voorzien van een stokje met daaraan een briefje met naam en adres en eventueel de roepnaam van de hond. Aan het einde van het jaar zal dan een vakkundige jury de mooiste exemplaren belonen met een prijs. De prijs zal zijn een heel jaar lang samen met andere hondenliefhebbers bij de prijswinnaar voor zijn voor deur ook een soort museum creëren net als bij onze voordeur. Wij wensen al die hondenliefhebbers veel succes met hun wel heel moeilijke opdracht. Een kleine greep uit de overige prijswinnaars: J.W. v.d. Hoogen uit Lopik won een stereo-autora- dio. A. van Velzen uit Reeuwijk een espresso-apparaat (van de fa. Verhoef aan de Dorpstraat) en E. Hendrikx uit Bergambacht een koud buffet voor 4 personen (van Partyservice Van den Berg). De belangen van consumenten en marktkooplieden worden behar tigd door de plaatselijke markt commissie. Hierin hebben onder andere zitting vertegenwoordigers van marktbezoekers, marktkoop lieden en het locaal bestuur van het Christelijk Nationaal Vakver bond (CNV). De marktcommissie vergadert in het openbaar naar behoefte enige keren per jaar. De vergaderdatum alsmede de belangrijkste agenda punten, worden gepubliceerd in de wekelijkse gemeenterubriek in het Weekblad voor Waddinxveen. Naast de leden van de commissie worden bovendien de marktkoop lui inzake de datum en agenda punten van de vergadering schrif telijk in kennis gesteld. Het secretariaat van de commissie voor het marktwezen is gevestigd in het gemeentehuis, sectie Be stuurszaken, afdeling Algemene Zaken. vol kalenderjaar heeft geduurd, korting op de - verplichte - hef fing van het Centraal Registratie kantoor Detailhandel-Ambacht. De Centrale Vereniging voor de Ambulante Handel is gevestigd in ’s-Gravenhage. De plaatsen die op de markt open blijven, doordat standplaatshou ders wegblijven, worden uitgege ven als dagplaatsen aan zoge naamde ’’meelopers”, die zich op de vrijdagochtend bij marktmees ter J.K. Meijer op de markt heb ben gemeld. De loting voor een dagplaats voor de meelopers (stil le kramers) vindt op de markt plaats, om 10.00 uur. Ook bestaat de mogelijkheid voor marktkooplui om te komen stand- werken. Men dient zich op de vrijdagochtend eveneens te mel den bij de marktmeester op de markt. De loting voor een stand- werkersplaats vindt plaats om 11.45 uur. WADDINXVEEN - Dinsdag 14 januari gaat de openbare An nie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof) op bezoek bij aardewerk fabriek ’t Delftsche Huys aan de Henegouwerweg in Waddinx veen en op donderdag 30 januari gaat de openbare Jan Ligthart- school (Sperwerhoek) op bezoek bij Kabelwerken Henk Baas BV aan de Zuidelijke Dwarsweg in Waddinxveen. Deze twee schoolbezoeken aan twee Waddinxveense bedrijven gebeurt op initiatief van het Plat form Bedrijfsleven - Onderwijs Midden-Holland, die in deze re gio een promotiecampagne voor het beroepsonderwijs voert. Voor de Promotiecampagne Be roepsonderwijs zijn evenals voor afgaande jaren weer bedrijfsbe zoeken georganiseerd voor kinde ren van groep 7 en 8 van de basis school met als doel de kinderen te motiveren naar het beroepsonder wijs te gaan. De promotiecampagne start haar activiteiten met het verspreiden van informatie- en lesmateriaal naar scholen (voor leerkrachten, ouders en leerlingen). Hierop aan- Vic Williams, 28 jaar, is soldaat bij de Koninklijke Britse Artelle- rie. Hij is tot 14 maanden gevan genis veroordeeld wegens het niet willen vechten in de Golfoorlog in Saoedi-Arabië. Hij was niet gewe zen op zijn recht om als gewetens bezwaarde geregistreerd te staan. Abie Nathan, 64 jaar uit Israël, is vredesactivist. Hij is veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf, wegens het niet door de staat ge oorloofd contact met Yassar Ara fat in Tunis, waar werd gesproken over het vredesproces in het Mid- den-Oosten. De PLO en Israël, de Palestijnse opstand en de verdwe nen soldaten van Israël en Liba non. Fcrril dr - *'!L daarvoor worden verricht onder leiding van marktmeester (en eerste gemeentebode) J.K. Meijer. De weekmarkt in Waddinxveen is gesaneerd voor de handhaving van de bestaande brancheverdeling op de markt. De markt is gewild, alle markt plaatsen zijn op dit moment uitge geven. De Waddinxveense markt is een gezellige markt die druk bezocht wordt. Er is weinig ver loop van de marktkooplui. De wachtlijst is lang. J.K. Meijer is in Waddinxveen gemeentebode én marktmeester. (Foto: Archief/Sjaak Note- boom}. WADDINXVEEN - Evenals voorgaande jaren gaan de schrijf activiteiten van de werkgroep Waddinxveen van Amnesty Inter national voor politieke gevangen en gewetensgevangenen deze maand gewoon door. Er kan geschreven worden op, of een brief worden afgehaald bij, de volgende adressen: Maandag 13 januari om 13.30 uur bij Ineke de Wolff, Peuleyen 174, tel. 15376, maandag 20 januari om 20.00 uur bij Anja Dijkhuien, Klaverveld 23, tel. 17640, dinsdag 14 januari om 13.45 uur bij Astrid van den Berg, Roosje Voshoeve 31, tel. 16229, woensdag 15 januari om 20.00 uur Hannie Okkes, Chopin- laan 26, tel. 16078, maandag 20 januari om 19.00 uur bij Marijke de Groot, Kievitdreef 19, tel. 10082 en in de meeste kerken van Waddinxveen op de derde zondag van de maand. Ml Voor iedere aanvraag voor in schrijving of handhaving op de wachtlijst is een marktkoopman (jaarlijks) leges verschuldigd ad ƒ15,- deze tarieven kunnen jaar lijks worden aangepast. Leges zijn tegemoetkomingen in de kosten van door de gemeente verrichte werkzaamheden. Het markttarief voor een stand plaats op de Waddinxveense weekmarkt bedraagt ƒ565,60 per dag, ƒ151,20 per kwartaal of ƒ15,12 per dag. De markttarieven worden jaarlijks aangepast. - overlast aan de gemeente en aan derden zoveel mogelijk voorko men; - in een aantal gevallen zal men omwonenden (schriftelijk) moeten informeren. Voor een vergunning is men een bedrag aan leges verschuldigd. Leges zijn tegemoetkomingen in de kosten van door de gemeente verrichte werkzaamheden. De leges voor een incidentele ont heffing bedragen 15,-. De leges Vnnrvrdiriftovi voor een ’’jaarvergunning” bedra- Aan een vergunning-ontheffing jaarlijks worden verhoogd), zullen voorschriften worden ver bonden. Enkele voorbeelden zijn: - het geluidsniveau van (eventu eel) te produceren muziek en der gelijke dient zodanig te zijn dat derden hiervan geen hinder on dervinden; - maatregelen treffen om de open bare orde en veiligheid te garan deren; - nadere aanwijzingen van politie sultaat. Voorbeelden zijn flipper kasten en videospelen. Bij een kansspelautomaat is het spelresultaat afhankelijk van toe val, de speler kan hier geen enke le invloed op uitoefenen. Bij deze automaten vindt wel uitbetaling in geld plaats. Een voorbeeld is de fruitautomaat, ook wel de ’’eénar- mige bandiet” genoemd. Speelautomaten mogen alleen staan in bedrijven die vallen on der de Drank- en Horecawat of wanneer een zaak is ingeschreven bij het Bedrijfsschap Horeca. In cafetaria’s (laagdrempelige in richtingen) mogen maximaal twee behandigheidsautomaten geplaatst worden. Kansspelautomaten zijn hier dus niet toegestaan. Laagdrempelige inrichtingen zijn die lokaliteiten die niet primair door het publiek worden bezocht voor de consumptie van alcohol houdende drank, maar voor ande- WADDINXVEEN - Bij Waddinxveen kunnen nog altijd meer huizen worden gebouwd. Dat is de trekking van de brief-die het college van B. en W. hebben gestuurd aan de Tweede Kamer. Het schrijven is een reactie op de Vierde Nota over de Ruimte lijke Ordening Extra en ondersteunt de visie van het Interge meentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland op dit ge bied. Volgens het Waddinxveense colle ge wordt het gebied ten westen van Gouda/Waddinxveen veelal beschouwd als een overgangsge bied waarin diverse vormen van verstedelijking reeds hebben plaatsgevonden. De verstedelij kingsdruk op dit gebied is ook nu erg groot. Niet verwonderlijk ove rigens, aangezien de regio Mid den-Holland grenzend aan de Randstad, een sterk economisch draagvlak heeft, aldus B. en W. Om een antwoord te vinden op deze grote verstedelijkingsdruk is eind 1990 op verzoek van de pro vincie gestart met een ontwikke lingsstudie voor (een deel van) het gebied van de Goudse Regio (Gouda, Waddinxveen, Moor drecht). Deze studie wordt bege leid door de Stuurgroep (Goudse Regio) waarvan de verantwoorde lijke gedeputeerde voor het ge bied Zuid-Holland-Oost de voor zitter is. ”Wij brengen u deze studie graag nadrukkelijk onder de aandacht. In deze studie worden scenario’s meegenomen met nieuwe woon- en werklocaties, gebundeld en verspreid over Gouda, Waddinx veen en Moordrecht. Wij verzoe ken u deze nieuwe woon- en werk locaties realiseerbaar te maken”. ’’Voorts brengen wij nadrukkelijk onder uw aandacht de nu nog da gelijks inkomende pendel van 13.000 werkenden in dit gebied. Het kunnen blijven bieden van huisvesting aan deze economische gebondenen is, mede met het oog digen”. Uitvoering van het restrictieve be leid zal volgens B. en W. leiden tot een verstoring van de in gang gezette ontwikkelingen, waarbij vooral de sectoren wonen, werken en het voorzieningenniveau het zullen ontgelden. Waddinxveen gaat, als gevolg van het restrictief beleid per 1-1-1994 reeds terug van een planologisch contingent van 180 naar ca. 70 of minder wo ningen per jaar. Uitvoering van het beleid zal (op termijn) reeds leiden tot - verdere - aantasting van de financiële posi tie van de gemeente en de be stuurbaarheid aantasten en in ge vaar brengen. WADDINXVEEN - De sluitingstijden van horecabedrijven in 2 Waddinxveen zijn aan regels gebonden. Wie om twee uur ’s tenaren opvolgen; nachts dicht wil gaan moet daarvoor over een ontheffing be schikken, die overigens ook nog eens aan allerlei voorwaarden gebonden kan worden om de rust bewaren. Horeca-bedrijven in Waddinxveen mogen geopend zijn van 06.00 tot 24.00 uur. Wie zijn horeca-bedrijf langer geopend wil houden heeft hiervoor een ontheffing van dit (in de Algemene Politieverorde ning vastgelegde) sluitingsuur no dig. Voor café’s geldt dat voor de duur van maximaal één jaar - voor één of meerdere dagen per week - een ontheffing (vergunning) kan worden verleend voor een slui- tingstijdstip na 24.00 uur tot maximaal 02.00 uur. In incidentele gevallen kan aan (sport)kantines, wijkgebouwen, clubhuizen etc. een ontheffing verleend worden voor een geheel afwijkend sluitingstijdstip. Bij voorbeeld voor een nachtelijk toernooi van een sportvereniging. Scholen bij bedrijven

Weekblad voor Waddinxveen | 1992 | | pagina 13